شهر عکس

۶۹ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

متن تبلیغات شورای دانش آموزی

متن تبلیغات شورای دانش آموزی

برای دریافت جدیدترین تحقیق ها،انشاهای تصویری،نوشتاری و توصیفی به کانال تلگرامی زیر مراجغه کنید...


لینک عضویت در کانال


نمونه شعارهای تبلیغاتی شوراهای دانش اموزی

در زیر چند نمونه های زیادی از تبلیغات شورای دانش آموزی بصورت متنی و تصویری اورده شده است : تا اخر ببینید ونظر بدید

 

به نام خدا

به 

                         رای بدهید .  

 

تا خواسته و نیازهای شما را براورده کنم .


برای دیدن متن تبلیغات شورای دانش آموزی به ادامه مطلب بروید

 

ادامه مطلب...
۲۹ مهر ۹۶ ، ۲۰:۲۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

مهمترین افعال آکوزاتیو ساز

مهمترین افعال آکوزاتیو ساز


مهمترین افعال آکوزاتیو ساز




ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۵۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

سوالات متن درس علوم هفتم با جواب

سوالات متن درس علوم هفتم با جواب


سوالات متن درس علوم هفتم با جواب


ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۴۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

دانلود رمان معشوق ممنوعه pdf

دانلود رمان معشوق ممنوعه pdf

دانلود رمان معشوق ممنوعه pdf


ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۳۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

دانلود سایفون برای اندروید با لینک مستقیم رایگان

دانلود سایفون برای اندروید با لینک مستقیم رایگان

سایفون ۳ را با ویندوز امتحان کنید

جدید سایفون ۳ برای اندروید


ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۳۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

لینک گروه در تلگرام

لینک گروه در تلگرام


لینک گروه در تلگرام


ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۲۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

لینک گروه بچه خوشگلا

لینک گروه بچه خوشگلا


لینک گروه بچه خوشگلا



ادامه مطلب...
۲۷ مهر ۹۶ ، ۲۰:۱۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

چگونگی تهیه نمک خوراکی

چگونگی تهیه نمک خوراکی

فرآیند تولید نمک

نمک موجود در طبیعت می‌تواند خلوص بین 50 درصد تا 99 درصد داشته باشد ولی بیشتر نمکی که در ایران وجود دارد از دریاچه‌ها یا از سنگ نمک گرفته می‌شود که این نوع نمک‌ها پُر از ناخالصی است. یکی از ناخالصی‌های نمک، سولفات سدیم و منیزیم است که به طور عام به آن‌ها گچ گفته می‌شود. اگر نمک به صورت تصفیه نشده مصرف شود، سولفات سدیم و منیزیم باعث بروز مشکلات کلیوی می‌شوند. از دیگر ناخالصی‌ها، فلزات سنگین (مانند کادمیوم، سرب و …) هستند که به مرور زمان با تجمع در کبد ایجاد مسمومیت می‌کنند.
فرآیند تولید نمک در پارس نمک کاوه به طور اجمالی به این صورت است که یک فرآیند تصفیه طولانی بر روی نمک انجام می‌شود. فرآیند تصفیه نمک در این کارخانه در دو مرحله عمده انجام می‌پذیرد. ابتدا نمک دریاچه که به کارخانه آورده شده است، در آب حل می‌شود. در این مرحله تمام ناخالصی‌های فیزیکی که در بلورهای نمک وجود دارد مانند گل و لای، شن، ماسه و گچ (که کم محلول است) از نمک جدا می‌شوند. این مرحله یک شستشوی اولیه است. از آنجا که گچ به طور بالقوه و فلزات سنگین به آن صورتی که هستند می‌توانند در آب نمک حل شوند، ما با تغییر pH، ناخالصی‌های حل شده را راسب می‌کنیم و سپس با انجام فیلتراسیون، ناخالصی‌ها گرفته می‌شوند. در انتهای این مرحله، آب نمکی خواهیم داشت که فقط از آب و نمک تشکیل شده است. در پایان، با تبخیر آب موجود با استفاده از تکنولوژی Ebner نمک را متبلور می‌سازیم تا ساختار مکعبی نمک ایجاد شود. به همین علت به این نوع نمک، نمک تبلور مجدد گفته می‌شود (به طور کلی روش بلورسازی، یکی از روش‌های خالص‌سازی است).
در این فرآیند خلوص نمک به بالاتر از 99.5 درصد می‌رسد. در بند 26 استاندارد ایران، خلوص نمک را 99.2 درصد عنوان کرده است. این بدین معنی است که فرآیند تولید نمک در کارخانه پارس نمک کاوه از استاندارد ایران هم بالاتر است. عناصر سنگین که ممکن است به طور طبیعی در نمک وجود داشته باشد با حل کردن نمک و طی فرآیند تولید نمک به حداقل میزان خود و حتی پایین‌تر از مقدار تعیین شده در استاندارد ایران می‌رسد. خلوص بالا و میزان کمتری از عناصر سنگین در نمک می‌تواند سلامت را به خانواده‌های ایرانی هدیه کند.

پایایی و قابل اعتماد بودن فرآیند تولید نمک

علیرغم مصرف بالای انرژی در سیستم تولید نمک، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کارخانه پارس نمک کاوه میزان مصرف انرژی کمتر نسبت به صنایع مشابه است که این امر به دلیل کیفیت بالای دستگاه‌های تولید نمک و بسته بودن سیستم تولید نمک در این کارخانه می‌باشد. از آنجا که آب عنصر بسیار مهمی در صنعت به شمار می‌رود، تمام آب استفاده شده در قسمت‌های مختلف تصفیه نمک به صورت بخار درآورده شده و به استخرهای مجموعه برگشت داده می‌شوند یا از آن برای خشک کردن نمک در خشک‌کن استفاده می‌گردد و یا از آن آب مقطر گرفته می‌شود که دوباره در چرخه تولید نمک به کار می‌رود. این نکته را باید در نظر داشت که برای اینکه بتوانیم یک کیلوگرم نمک تصفیه شده تبلور مجدد بدست آوریم باید 3 لیتر آب را بخار کنیم.

ادامه مطلب...
۲۴ مهر ۹۶ ، ۱۸:۵۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

زندگینامه حضرت یوسف

زندگینامه حضرت یوسف

حضرت یوسف علیه السلام فرزند یعقوب فرزند اسحاق فرزند ابراهیم علیهم السلام از پیامبران بزرگ الهی و اولین پیامبر بنی اسرائیل بود.
به نوشته ::وبلاگ رسمی یوسف و زلیخا:: نام یوسف 25 بار در قرآن آمده و سوره ای نیز به نام او موجود است. این سوره داستان زندگی یوسف را به عنوان احسن القصص (بهترین قصه‌ها) از آغاز تا پایان بیان کرده است.
حضرت یعقوب علیه السلام 12 پسر داشت. یوسف و بنیامین از زنی به نام راحیل بودند که بسیار محبوب یعقوب بود و در جوانی درگذشت. از این رو یعقوب این یادگاران او را بیشتر از فرزندان دیگرش دوست می‌داشت.
زیبایی بی‌نظیر یوسف نیز به علاقه پدر نسبت به وی افزوده بود و برادران یوسف از این بابت به او حسادت می‌کردند.
شبی یوسف خواب دید که خورشید و ماه و یازده ستاره بر وی سجده می‌کنند. خواب خود را به پدرش باز گفت. یعقوب علیه السلام تعبیر خواب وی را بازگو کرد و سفارش کرد که رؤیای خود را به برادرانش نگوید. اما برادران از خواب یوسف آگاهی یافتند و با توجه به علاقه پدر به وی، با نقشه‌ای از پیش طراحی شده یوسف را به صحرا بردند و در چاه انداختند، و هنگام بازگشت به پدر گفتند که یوسف را گرگ درید.
کاروانیانی که از کنار چاه می‌گذشت، یوسف را دیدند، از چاه درآوردند و به غلامی به مصر بردند. در آنجا یوسف به خانواده عزیز مصر راه یافت و اندکی بعد وقتی به سن بلوغ رسید، زلیخا، زن عزیز مصر، شیفته او شد و از او کام خواست، اما یوسف خویشتنداری کرد و از قبول پیشنهاد زلیخا سر باز زد.
خبر ماجرا به عزیز مصر رسید و پس از بررسی، بی گناهی یوسف و حیله‌ی زلیخا ثابت شد ولی چون خبر در شهر منتشر شده بود، پادشاه مصر بر آن شد تا یوسف را به زندان افکند. یوسف در زندان خواب دو جوان را تعبیر کرد و سالیانی بعد با راهنمایی یکی از آن دو جوان، برای تعبیر خواب عزیز مصر، راهی قصر او شد. سرانجام یوسف به خزینه داری و سپس به منصب والای حکومتی رسید.
خشکسالی سرزمین کنعان فرزندان یعقوب را برای تهیه آذوقه به مصر کشاند و عاقبت، یوسف و برادران همدیگر را شناختند. یوسف با برادران نیکی کرد و سرانجام با پدرش، یعقوب، که سال‌ها در آتش فراق او می‌سوخت دیدار کرد. چشم پدر به جمال یوسف روشن شد و از نابینایی - که در اثر گریه بر فراق یوسف به آن مبتلا شده بود - نجات یافت.
به نوشته ::وبلاگ رسمی یوسف و زلیخا:: در تارخ چنین آمده است که یوسف نه سال داشت که به چاه افتاد، در دوازده سالگی به زندان رفت، هیجده سال در زندان بود و هشتاد سال پس از آزادی در مصر زندگی کرد؛ به این ترتیب در مجموع 110 سال عمر کرد.
می‌گویند پس از وفات حضرت یوسف علیه السلام مردم مصر به نزاع برخاستند و هر دسته‌ای خواهان دفن جنازه او در محله خود بودند، تا اینکه پیکر وی را در تابوتی از مرمر نهادند و در کف رود نیل دفن کردند.
سال‌ها بعد حضرت موسی علیه السلام پیکر وی را به فلسطین منتقل کرد و به خاک سپرد. اکنون مرقد حضرت یوسف در شهر خلیل الرحمن فلسطین است.

ادامه مطلب...
۲۲ مهر ۹۶ ، ۲۱:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

به کاربردن مواد ضدعفونی برای جلوگیری از آلودگی های وسایل بازی

به کاربردن مواد ضدعفونی برای جلوگیری از آلودگی های وسایل بازی

ادامه مطلب...
۲۲ مهر ۹۶ ، ۱۸:۵۲ ۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi