شهر عکس

۹۳ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

نحوه خواندن نماز آیات چگونه است؟

نحوه خواندن نماز آیات چگونه است؟


نماز آیات ، خواندن نماز آیات
نماز آیات بواسطه چهار چیز واجب می شود: اول: گرفتن خورشید، دوم: گرفتن ماه، سوم: زلزله، چهارم: رعد و برق و بادهای سیاه و سرخ و مانند اینها درصورتی که بیشتر مردم بترسند که بنابراحتیاط واجب باید برای اینها نماز آیات بخوانند.

ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

گرفتن خلافی خودرو با اینترنت

گرفتن خلافی خودرو با اینترنت


گرفتن خلافی ماشین ، خلافی ماشین
از این پس استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت نیز فراهم شد. جهت گرفتن خلافی ماشین و استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت لطفا به لینک های سایت استفاده کنید.ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۱۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

مارشمالویی رنگ موی کریسمس 2018 شد

مارشمالویی رنگ موی کریسمس 2018 شد

رنگ موی کریسمس ، رنگ موی سفید
اعضای شبکه های اجتماعی رنگی متفاوت با هر سال را به عنوان رنگ موی کریسمس 2018 انتخاب کرده و تصاویری از تغییر رنگ موهایشان منتشر کردند.

ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

گیسو کمند شدن دختری بعد 5 سال ریزش مو و کچلی

گیسو کمند شدن دختری بعد 5 سال ریزش مو و کچلی

ریزش مو کچل شدن ، راپونزل واقعی
چندین سال ریزش مو کچل شدن منطقه ای یا همان آلوپسی را برای دختر جوان ایجاد کرد اما حالا او بعد از شکست مشکل ریزش موی شدید خود تبدیل به راپونزل واقعی یا همان گیسو کمند شده است.

ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۰۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

ورزش شنا

ورزش شنا


ورزش شنا یکی از ورزش‌های آبی است که ورزشکاران با شنا کردن در آب به رقابت می‌پردازند.

تاریخچه شنا در جهان :

شواهد نشان می‌دهند که قدمت شنا و شنا کردن به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن‌های آشور و یونان و روم باستان باز می‌گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می‌دانیم بر اساس یافته‌هایی است که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصریان به دست آورده‌ایم. یونانی‌های باستان و رومی‌ها شنا را جزو برنامه‌های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند، و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده‌است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد باز می‌گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می‌شد.

 

مسابقات سازمان یافته شنا در قرن ۱۹ میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می‌افتادند یا حتی پیش تر شنا می‌آموختند. نشانه‌هایی از مسابقات گاه و بی گاه میان مردم یونان باستان وجود دارد و همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانیده بود. رومی‌ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می‌شود که در سدهٔ یکم پیش از میلاد گایوس ماسناس رایزن سیاسی سزار آگوست رومی، نخستین استخر آب گرم را ساخت.

 

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در سده‌های میانه ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری‌های مسری می‌دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن ۱۷ میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله‌ای برای درمان استفاده می‌شد. البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد. زمانی که نخستین سازمان شنا در سال ۱۸۳۷ تأسیس شد در پایتخت بریتانیا یعنی لندن، ۶ استخر سر پوشیده وجود داشت که مجهز به تخته شیرجه بودند. در سال ۱۸۴۶ اولین مسابقه شنا در مسافت ۴۴۰ یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا در آمد. باشگاه شنای «متروپولیتین» لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفه‌ای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفه‌ای بریتانیا بود. فدراسیون‌های ملی شنا در چندین کشور اروپایی در سال ۱۸۸۲ تا ۱۸۸۹ شکل گرفتند…

 

تاریخچه شنا در ایران

تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران، بسیار کوتاه است ولی به طور کلی هم این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته‌ها در کشور ایران چندان پیشرفتی حاصل نکرده‌است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می‌بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می‌دادند.

 

در قدیم، مکان‌هایی شبیه استخر سرپوشیده در حمام‌ها می‌ساختند، به نام چال حوض. این چال حوض‌ها، که حداکثر از ۱۰ متر تجاوز نمی‌کرد، برای شنا کردن و آب بازی بود. در اطراف چال حوض‌ها، سکوهایی به ارتفاع ۲ یا ۳ متر وجود داشت که از بالای آن به درون آب می‌پریدند و عملیاتی مانند پشتک و وارو انجام می‌دادند. روشنایی چال حوض‌ها از سوراخ کوچکی که در سقف بود، تأمین می‌شد. در این گونه آبگیرهای غیر بهداشتی، هیچ گونه مقرراتی وجود نداشت و هر کس می‌توانست قبل از استحمام یا پس از آن وارد چال حوض شود و به آب بازی و شنا که به معنای واقعی هم شنا نبود بپردازد. تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. در سال ۱۳۱۴، استخر دیگری در باغ فردوس شمیران احداث شد که به وزارت فرهنگ تعلق داشت. نخستین استخری که برای استفاده ورزشکاران و تعلیم اصول جدید شنا به آنها به وجود آمد، در سال ۱۳۱۴در منظریه تهران بود که یک مربی ورزش خارجی به نام «گیبسون» بر آن نظارت می‌کرد. پایه‌های ورزش شنای نوین در ایران از همان استخر منظریه گذاشته شد.

 

تاریخ فدراسیون بین‌المللی شنا

فدراسیون بین‌المللی شنا (FINA) در سال ۱۹۰۸ نه بر اثر یک حادثه بلکه از روی قصد و نیت بنیان نهاده شد. جورج دبلیو هرن دبیر موسس این فدراسیون، ایجاد این نهاد بین‌المللی را نتیجه افزایش تماسهای بین‌المللی در ورزش و مخصوصاً به تأسّی از بازیهای المپیک آن روز ذکر می‌کند. طرز برگزاری مسابقات باعث بالا گرفتن مخالفتهایی شد که نتیجه آن برگزاری کنفرانس بین‌المللی لندن در تاریخ ۱۹ ژوئیه ۱۹۰۸ است. ثمره و میوه این کنفرانس تاسیس فینا بود.

با شروع جنگ جهانی اول، ادامه پیشرفت سازمان جوان فینا حداقل به مدت ۴ سال متوقف شد و حتی پس از جنگ به علت سردی بین کشورها و روابط ورزشی عملاً ادامه کار فینا میسر نشد و این امر تا سال۱۹۲۵ به درازا کشید. با پشت سرگذاشته شدن این مدت، فدراسیون مجدداً فعال شد. بدین‌ترتیب که هیئت اجرایی فینا مرکب از ۵ عضو تشکیل شد تا بتوانند در فواصل نزدیک به راحتی گرد هم آیند و نیز دفتر فینا برقرار گردید.

 

در سال ۱۹۲۸ هیئت مدیره بین‌المللی واترپلو و کمیته بین‌المللی شنا نیز پا گرفتند. در کنگره فینا که در همان سال برگزار شد، جورج دبلیو هرن دبیر موسس فینا از سمت خود کناره‌گیری کرد و به عنوان اولین رئیس افتخاری فینا برگزیده شد. با شروع جنگ جهانی دوم به ناگاه پیشرفت مستمر مجدداً متوقف شد (سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵)، زیرا جنگ مانع از تماسهای بین‌المللی در ورزش گردید. با پایان یافتن جنگ پر مشقت دوم، بیشتر از یک سال طول کشید تا هیئت اجرایی فینا توانستند در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در لندن گرد هم جمع شوند. دوره مربوط به جنگ جهانی دوم در سال۱۹۵۰ خاتمه یافت و تماسها و ارتباطهای ورزشی روزبه‌روز بیشتر گشت.

 

در سال ۱۹۵۸، فینا پنجاهمین سالگرد خود را برگزار کرد. در این سال تعداد اعضای فینا به ۷۵ فدراسیون ملی رسیده بود. در سال ۱۹۹۲ اعضای فینا به ۱۳۷ فدراسیون ملی ارتقاء یافت.

 

نخبگان تاریخ شنا

اولین شناگر مردی که شنای ۱۰۰ متر کرال سینه را زیر یک دقیقه شنا کرد، جانی ویسمولر آمریکایی بود. وی این مسافت را در۵۸ ثانیه و۶ دهم ثانیه در سال۱۹۲۲ شنا کرد. اولین زنی که این مسافت را زیر یک دقیقه شنا کرد داون فریزر است. او در سال ۱۹۶۲، ۱۰۰ متر کرال سینه را در ۵۹ ثانیه و ۹ دهم ثانیه پیمود.

 

موفقترین قهرمان مرد المپیک تمامی ادوار شنا (مایکل فلپس) آمریکایی است. این شناگر در المپیک ۲۰۰۸ پکن صاحب ۸ مدال طلا شد. در میان زنان (کریستین اتو) با کسب ۶ مدال طلا در المپیک ۱۹۸۸ سئول، ۴ مدال طلا در رشته‌های انفرادی و ۲ مدال طلا در مسابقات تیمی، پرافتخارترین زن شناگر می‌باشد.

ورزش شنا

ورزش شنا

فواید شنا کردن

دلایل بسیاری وجود دارد که شما را به سمت استخر بکشاند. اول اینکه این ورزشی است که برای قلب بسیار مفید است. اگر شدت حرکاتتان زیاد باشد کاملا می توانید آنرا با دویدن در یک تراز تصور کنید. اما از آنجا که در این حرکات هم قسمت های بالایی و هم قسمت های پایینی بدنتان در آب حرکت می کنند، می توان گفت که ماهیچه ها حتی بیشتر از دویدن کار می کنند و شما کالری بیشتری خواهید سوزاند.

به علاوه شنا قدرت بدنی شما را هم بالا خواهد برد. ممکن است فردای اولین روز شنا گردنتان کمی در بدنتان احساس کوفتگی کنید. به این دلیل که از ماهیچه هایتان طوری کار کشیده اید که تا به حال کار نکشیده اید و به همین دلیل باعث قوی تر کردن شانه ها و همین طور ماهیچه های پشت تان می شود.

در آخر، افراد بسیاری شنا را یکی از ورزش هایی تلقی می کنند که استرس و فشارهای عصبی را پایین می آورد. به همین دلیل با شنا کردن نه تنها فواید جسمی عایدتان می شود، بلکه فواید روحی نیز می برید.

در اینجا به برخی از فواید ورزش شنا(مزایای شنا برای سلامت) اشاره خواهیم کرد :

 1. شنا، فشار را از روی ستون فقراتتان بر می‌دارد. این اتفاق تقریباً مشابه تجربهٔ جاذبهٔ صفر است. بنابراین شنا کردن برای استخوان‌های شما خوب است و مفاصلتان را سالم نگاه می‌دارد.
 2. شنا، اکثر عضلات بدن شما را به حرکت می‌اندازد، اما شما به ندرت احساس فشار بیش از حد یا کشیدگی عضلات می‌کنید. شما می‌توانید هر دوره، از تکنیک‌های مختلف شنا استفاده کنید تا انواع عضلات بدنتان را پرورش داده و به عضلات دیگر استراحت دهید.
 3. شنا یک تمرین کاردیوی عالی‌ست. قلبتان را آموزش و راه صحیح تنفس را به شما یاد خواهد داد و به استقامت بدن و قلبتان می‌افزاید.
 4. شنا می‌تواند با ایروبیک در آب نیز ترکیب شود تا به شما کمک کند راحت‌تر چربی‌های اطرف باسن و ران خود را بسوزانید.
 5. شنا به شما کمک می‌کند تا به خوبی به بدن خود شکل دهید. پوست و عضلات شما را ماساژ می‌دهد و از بوجود آمدن چربی‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند.
 6. شنا، از نظر آسیب‌پذیری یکی از کم خطرترین ورزش‌هاست و نسبت به بدنسازی یا ورزش‌های قدرتی خیلی امن‌تر است. این ورزش از مفاصل شما محافظت کرده تا کمتر دچار صدمات مفصلی بشوید.
 7. شنا کردن، نتایج سلامتی بسیار خوبی برایتان دارد، در حالی که ورزشی با فشار کم است. همهٔ آدم‌ها می‌توانند شنا کنند، حتی کسانی که توانایی ورزش بصورت مؤثر و سنگین را ندارند. بعنوان مثال، برای خانم‌هایی که باردار هستند یک ورزش عالی و ایمن است. با این حال احتیاج دارند تا پیش از اینکه در استخر شیرجه بزنند با پزشک خود در اینباره مشورت نمایند.
 8. شنا، انرژی مثبت شما را افزایش می‌دهد و استرس را از روح و جسمتان دور خواهد کرد.
 9. شنا همچنین کمک می‌کند تا فشار خونتان را کنترل کنید. می‌تواند قلب شما را سالم نگاه دارد.
 10. شنا باعث خواهد شد تا دستگاه تنفسی‌تان نیز سالم بماند. اگر در آب و هوای خشک و خنک زندگی می‌کنید، در اکثر مواقع در خانه یا در محل کار تان هوای خشک تنفس می‌کنید. تنفس هوای تازه و مرطوب در محیط استخر یا دریا می‌تواند دستگاه تنفسی شما را سالم نگاه دارد.

 

ورزش شنا

ورزش شنا

خطرات شنا

شنا یک ورزش سالم است و در مقایسه با ورزش‌های دیگر خطرات کمتری در پی دارد. با این وجود تعداد کمی خطرات وجود دارد که در زیر می‌آید:

 • غرق شدن و استنشاق آب به دلیل:
  • شرایط ناسازگار آب که باعث آبپوشیدگی یا آب گرفتگی شناگر می‌شود یا استنشاق آب را در پی دارد
  • این که دیگران برای بازی یا عمداً سرمان را به زیر آب فشار دهند
  • خستگی مفرط یا بی هوشی
  • ناتوانی از طریق بیهوشی حاصل از شنا در آب‌های کم عمق (یا بیهوشی غواص که نفس را زیر اب حبس کرده)، حمله قلبی، نارسایی سینوس‌های شریانی یا شنای بیش از حد
 • اثرات مضر زیر آب ماندن:
  • غرق شدن ناشی از استنشاق آب شور که حباب‌هایی در ریه‌ها ایجاد می‌کند که تنفس را مشکل می‌کند
  • علایم بیماری و سندرم ناشی از استنشاق آب شور
  • شوک دمایی ناشی از پریدن در آب (خیلی سرد یا خیلی گرم) باعث ایست قلبی می‌شود
  • برآمدگی استخوانی در کانال گوش که نتیجه فرو رفتن طولانی مدت آب در کانال گوش است و موسوم به گوش شناگران است
 • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی:
  • کلر گند زدا pH آب را افزایش می‌دهد. مقدار زیاد pH ممکن است باعث سوزش چشم یا پوست شود.
  • استنشاق کلرٍ؛ استنشاق طولانی مدت مقادیر کم کلر موجود درسطح آب ممکن است اثرات مخربی بر ریه‌ها بگذارد به خصوص برای کسانی که آسم دارند. این مشکل ممکن است با استفاده از استخرهایی که سیستم تهویه بهتری دارند حل شود. با یک استخر روباز با نتیجه بهتری مواجه می‌شویم.
  • قرار گرفتن طولانی مدت در برابر کلر اثرات مخرب آرایشی دربر دارد. مثلا رنگ مو را تغییر می‌دهد. کلر ساختار مو را خراب می‌کند و آن را مجعد و پیچیده می‌کند. کلر می‌تواند مس را در خود حل کند که این خاصیت باعث می‌شود رنگ مو تغییر کند. مراقبت خوب از استخر می‌تواند مقدار مس موجود در آب را کاهش دهد. تر کردن مو با استفاده از مایعات لغزنده مخصوص قبل از ورود به استخر می‌تواند جذب مس را کاهش دهد.
  • کلر حتی بعد از چند بار شستن معمولاً به صورت بی آب روی پوست باقی می‌ماند. این کلر وقتی دوباره در یک ترکیب آبدار (آبپوشیده) برگردد بدبو می‌شود (وقتی بزاق روی آن ریخته شود یا در طی دوش گرفتن و غیره)
 • عفونت:
  • آب بسته به نوع آن محل ایده آلی برای باکتری‌ها، انگل‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها است.
  • عفونت پوست حاصل از شنا یا حمام باعث بیماری ترک خوردن بین انگشتان پا می‌شود. آسان‌ترین روش برای رفع این مشکل تمیز کردن بین انگشتان پاست.
  • انگل‌های میکروسکپی مثل کریپتوسپوریدیوم می‌توانند در برابر کلر مقاومت کنند و اگر شناگر آن را ببلعد دچار بیماری‌های اسهالی می‌شود.
  • بیماری‌های گوش، التهاب گوش میانی، التهاب گوش خارجی
  • وقتی تعادل میزان کلر موجود در آب به هم بخورد ممکن است بیماری‌های جدی همچون برونشیت مزمن و آسم به وجود آید.
 • فعالیت‌های خود شناگران:
  • صدمات ناشی از فعالیت زیاد؛ به عنوان مثال شنای پروانه مسابقه‌ای (پروانه سرعت، و نه استقامت) ممکن است باعث مقداری کمر درد شود شامل شکستن استخوان‌های ستون فقرات در موارد نادر و درد شانه‌ها پس از سالهای متمادی تمرین، شنای قورباغه ممکن است باعث درد مچ پا و درد مفاصل ران شود، شنای آزاد و کرال پشت ممکن است باعث ورم زانو شود.
  • نفس نفس زدن بیش از حد برای نگه داشتن نفس در زیر آب باعث می‌شود که دی اکسید کربن در خون کم شود و در نتیجه کم شدن متوالی هوشیاری بموجب بیهوشی می‌شود.
 • شرایط نامساعد جوی و وضع نابسامان آب:
  • جریان‌ها از جمله موج و رودها می‌تواند خستگی مفرط را به دنبال داشته باشد و شناگران را به دور از ناحیه سالم هدایت کند یا آنها را به زیر آب بکشد.
  • باد، موج را زیاد می‌کند و می‌تواند باعث از دست رفتن کنترل شناگر شود.
  • کم شدن حرارت بدن در اثر شنا در آب‌های سرد می‌تواند به سرعت باعث خستگی مفرط یا بیهوشی شود.
  • شدت آفتاب سوختگی می‌تواند با انعکاس نور به وسیله سطح آب و نپوشیدن لباس مناسب شنا بیشتر شود. ماندن زیاد در آفتاب می‌تواند یکی از علت‌های سرطان پوست باشد.
 • اشیاء موجود در آب:
  • پروانه کشتی علت بزرگی برای صدمات است چه در وقت شنا در زیر قایق و نزدیک آن و چه هنگام بالا آمدن از قایق
  • برخورد به شناگران دیگر یا به دیوار استخر یا سنگ یا قایق
  • شیرجه زدن در آب‌هایی که اشیایی با عمق کم در آن هستند مخصوصاً در آب گل آلود (چون عمق آب را نمی‌بینیم)
  • پای نهادن روی چیزهای شکسته همچون شیشه خرده
 • جانوران آبزی:
  • نیش زدن کاواکان (کاواکان یا توتیاء البحر نوعی ماهی است که بدن چتر مانندی دارد و بیشتر در سواحل نیو انگلند زندگی می‌کند) و مرجان
  • تیزی‌های موجود در آب که به وسیله جاندارانی چون خارپوست دریایی و صدف دوکپه‌ای راه‌راه و پوماهی ایجاد شده‌است.
  • گاز گرفتن کوسه و ماهی‌ها دیگر و مارها و نیشگون گرفتن خرچنگ
  • شوک‌های الکتریکی ناشی از شعاع‌های الکتریکی یا ماهی‌های الکتریکی

سازمان‌ها راهنمایی‌هایی درباره سلامت منتشر کرده‌اند که به شناگران برای جلوگیری از این خطرات کمک کند.

ورزش شنا

ورزش شنا

مشخصات استخر شنا

استخر، محل خصوصی است برای شنا، شیرجه، و واترپولو که در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. ولی، استخرهایی که در آنها مسابقات رسمی را برگزار می‌کنند باید دارای مشخصاتی معین باشد. این مشخصات از طرف فدراسیون بین‌المللی شنای آماتور، که آن را فینا (FINA) می‌خوانند به شرح زیر تعیین شده‌است:

طول: ۵۰ متر؛ عرض: حداقل ۲۱ متر

عمق: حداقل ۸۰/ ۱ متر

شمار خطوط: ۸ خط (عرض هر خط ۵/ ۲ متر)

در استخرهایی که رکوردگیری می‌کنند، دمای آب باید ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتی گراد باشد.

تجهیزات 

لباس شنا

لباس مخصوص شنا یک شلوار کوتاه و چسبیده به بدن است که باید وزن آن بسیار کم باشد و آب را در خود نگاه ندارد. طبق مقررات بین‌المللی، شلوار شنا هنگام مسابقات بین‌المللی و رکوردگیری، باید از پارچه‌ای به رنگ روشن و به صورت یک تکه باشد. در حال حاضر لباس شناگران را از پوست «کوسه»ها درست می‌کنند که کل بدن را می‌پوشاند.البته این لباس در زنان با مردان متفاوت است. عده ای نیز پوشیدن مایو را به خاطر اشغال کردن قسمت کمتری از بدن و راحتی مایو نسبت به لباس شنا ترجیح میدهند.

کلاه شنا

استفاده از کلاه شنا سرعت فرد را افزایش داده و این کار به افراد تازه کار اعتماد به نفس می‌دهد و همچنین افرادی که موهای بلند دارند از ریختن موهایشان به داخل آب جلوگیری کرده و کلر موجود در اب به موهای افرادی که حساسیت دارند و موهایشان می‌ریزد اثر گذار نخواهد بود و خانمها که موهای بلند دارند حتما باید از کلاه استفاده کنند که این کار به بهداشت استخر کمک زیادی می‌کند.

عینک شنا

بیشتر برای دیدن دیوار استخر و انجام برگشت سالتو استفاده می‌شود در ضمن به علت وجود کلر در آب و آسیب ندیدن چشم نیز خوب می‌باشد

انواع شنا

 • شنای قورباغه
 • شنای پروانه
 • کرال پشت
 • کرال سینه
 • شنای سگی
 • شنای سوزنی
 • شنای زیرآبی
 • شنای پهلو

 

ورزش شنا

ورزش شنا

قوانین شنا در مسابقات

آزاد

منظور از شنای آزاد این است که در مسابقات این شنا، یک شناگر می‌تواند با هراستیلی که می‌خواهد شنا کند، مگر در مسابقات مختلط انفرادی یا مختلط تیمی که منظور از شنای آزاد، هر استیلی است به غیر از پشت، قورباغه یا پروانه.

کرال پشت

به جز هنگام برگشت، شناگر باید همواره بر پشت قرار داشته باشد. وضعیت طبیعی پشت در شنای پشت می‌تواند شامل یک حرکت چرخشی بدن باشد بشرط اینکه این چرخش نسبت به سطح افقی، ۹۰ درجه یا بیشتر نشود.

در تمام طول مسابقه قسمتی از بدن شناگر باید سطح آب را بشکافد (یعنی باید قسمتی از بدنش بیرون از آب باشد و بردن تمام بدن به زیر آب مجاز نیست).

به استثنای زمان برگشت که شناگر مجاز است تمام بدنش را به زیر آب ببرد و پس ازاستارت و هر برگشت نیز می‌تواند این عمل را انجام دهد بشرط اینکه مسافتی را که در زیر آب طی می‌کند بیش از ۱۵ متر نباشد.

شنای قورباغه

از آغاز نخستین دستی که پس از استارت و هر برگشت زده می‌شود، بدن شناگر باید بر روی سینه قرار گیرد و شانه‌های او با سطح طبیعی و معمولی آب در یک راستا باشند.

تمام حرکات بازوان باید همزمان و در یک صفحه افقی انجام شوند و حرکت متناوب(یک در میان) نداشته باشند

تمام حرکات پاها باید همزمان و در یک صفحه افقی انجام شوند و حرکت متناوب نداشته باشند.

در مرحله‌ای از حرکت پا که باعث پیشروی و جلو رفتن شناگر در آب می‌شود، پاها باید چرخش خارجی داشته باشد، پای قیچی، پای کرال و پای دلفین پایین رونده مجاز نیست.

در هنگام برگشتها و پایان مسابقه، لمس دیواره باید با هردو دست و بطور همزمان‌انجام شود، این تماس می‌تواند در سطح آب و یا در بالا و یا در زیر آب باشد. تا زمانی که دستها دیواره را لمس نکرده‌اند شانه‌ها باید در صفحه افقی باقی بمانند.

به هنگام هر دوره کامل یک دست و یک پای قورباغه، قسمتی از سر شناگر باید سطح آب را بشکافد (یعنی قسمتی از سر از آب خارج شود).

شنای پروانه

در تمام طول مسابقه (به جز در هنگام برگشت) بدن شناگر باید بر روی سینه قرار داشته باشد و از آغاز نخستین دستی که پس از استارت و برگشتها زده می‌شود شانه‌ها با سطح آب در یک راستا باشند.

هر دو دست را باید به‌طور همزمان و در بالای آب به طرف جلو برد و به طور همزمان نیز به‌طرف عقب آورد

تمام حرکات پا باید همزمان باشند. حرکات همزمان ساق و کف پا که در صفحه عمودی و به طرف پایین و بالا انجام شوند، مجاز است.

در هنگام برگشتها و پایان مسابقه، هر دو دست باید به‌طور همزمان دیواره را لمس کنند. این تماس هم می‌تواند در سطح آب باشد و هم در زیر یا بالای آب.

قوانین کلی

اگر در یک مسابقه تنها یک شناگر شرکت داشته‌باشد، باید تمام مسافت مقرر را شناکند تا واجد شرایط شناخته شود.

یک شناگر باید مسابقه خود را در همان خطی که استارت زده‌است، به پایان برساند.

در مسابقات شنای آزاد یا بخش شنای آزاد مسابقات مختلط، ایستادن به روی کف استخر باعث اخراج شناگر نمی‌شود اما باید توجه داشت که شناگر حق راه رفتن ندارد.

عبور از خط (طناب) شنا و ورود به خط شنای دیگر مجاز نمی‌باشد و شناگر خاطی اخراج می‌شود.

در هنگام مسابقه، هیچ شناگری اجازه ندارد اشیایی به تن کند یا از وسایلی استفاده کند که باعث افزایش سرعت، غوطه‌وری و یا استقامت او می‌شوند، (مانند فین‌هاو…) استفاده از عینک شنا مانعی ندارد.

در هر تیم امدادی، ۴ شناگر شرکت دارند.

در مسابقات امدادی، اگر پیش از این که شناگر داخل آب، دیواره استخر را لمس کند، تماس پای شناگر بعدی با سکوی استارت قطع شده‌باشد، خطا محسوب می‌شود.
ورزش شنا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/ورزش_شنا
(گوتس موتس) در مورد توسعه ورزش شنا در مدارس نقش اساسی داشته و این نقل از اوست که (ورزش شنا باید قسمت اصلی تعلیم و تربیت باشد) وی به کمک طناب، کمربند و قلاب، مبتدیان را در آب تعلیم می‌داد. سال ۱۸۷۵ شناگر آمریکایی (ماتیووب) دریای مانش را به وسیله شنای قورباغه در مدت ۲۲ ساعت طی کرد و شاهکار او انعکاس بزرگی داشت.

شنا و سلامت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/شنا_و_سلامت
شنا ورزشی کامل است و مزایای بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. نوزادان از زمانی که جنین بودند درون آب قرار داشتند. شنا روشی عالی در میان انواع و اقسام ورزش‌ها و تمرین‌های حرکتی است. این ورزش فرای توانایی‌ها و سن، روشی ایده‌آل برای فعال بودن و سالم بودن می‌باشد. شنای مستمر و منظم باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن نظیر امراض ...

فواید و مضرات ورزش شنا - سیمرغ

seemorgh.com › سلامتورزش و سلامتورزش و تناسب اندام
Aug 5, 2012 - شنا یک فعالیت جسمی است که همۀ افراد در هر سنی، آن را به طور وسیع انجام می‌دهند، این ورزش کامل، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد.

10 فایده شنا برای سلامتی (1) - Tebyan - تبیان

https://article.tebyan.net › ... › سلامت جامعهورزش و تندرستی
Aug 20, 2013 - شنا علاوه بر اینکه ورزش آرامش بخشی است، فواید سلامتی زیادی نیز دارد. شنا کردن به طور منظم، برای هر کسی به خصوص افراد مسن اثرات مفیدی دارد مثل احساس جوانی کردن و جوان به نظر رسیدن. طی دو مقاله 10 فایده شنا برای سلامتی بدن را برایتان می گوییم.

اطلاعاتی درمورد شنا - بیتوته

www.beytoote.com/sport/public-sport/information-swim.html
شنا, ورزش شنا, اطلاعاتی درمورد شنا, فواید شنا,پایین آوردن استرس و فشارهای عصبی,اکثریت مردم اگر گرایشی به فوتبال یا بسکتبال نداشته باشند، برای ورزش کردن به سمت.
فواید شنا,ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد.

آشنایی با ورزش شنا - آسمونی

www.asemooni.com › ورزشیاطلاعات ورزشی
شنا مهارت یا ورزش شناور ماندن و حرکت درون آب است. شنا کردن به معنی حرکت انسان یا حیوان بدون هر گونه کمک خارجی درون آب است. آموختن شنا علاوه بر تقویت جسم در مواقع اضطراری و افتادن ناگهانی درون آب زندگی انسان را نجات خواهد داد. بسیاری از حیوانات هنگام تولد و به طور غریزی، قادر به شنا کردن هستند؛ اما انسان باید شنا کردن را یاد ...

آشنایی با ورزش شنا+ فیلم - ایسنا

https://www.isna.ir/news/96052817169/آشنایی-با-ورزش-شنا-فیلم
Aug 19, 2017 - شنا یکی از مهمترین و محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی جهان است. آشنایی با ورزش حرفه‌ای شنا می‌تواند به پیوند ناگسستنی با این ورزش منجر شود. به گزارش ایسنا، متخصصان علوم ورزشی و تربیت بدنی و حتی پزشکان هم به کررات از مزایای شنا گفته‌اند. شنا یکی از ورزش‌های مفرح است که بویژه در فصل تابستان به ...

فواید ورزش شنا - پارسی طب

fa.parsiteb.com › دانستنیها
ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزش ها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیت های جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا ...
شنا یک فعالیت جسمی است که همۀ افراد در هر سنی، آن را به طور وسیع انجام می دهند، این ورزش کامل، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد.

ورزش شنا - آکاایران

www.akairan.com/sport/swimming/
آموزش شنا کرال,آموزش شنا,آموزش شنا قورباغه تصویری,آموزش شنا قورباغه,آموزش شنای پروانه,آموزش شنا دوچرخه,آموزش شنا بانوان,آموزش شنای قورباغه,آموزش شنا مبتدی,آموزش شنا تصویری.

تناسب اندام با شنا؛ چرا شناکردن مؤثر است؟ | چطور

https://www.chetor.com/51154-تناسب-اندام-با-شنا/
Apr 27, 2017 - اگر به دنبال لاغری و تناسب اندام باشید احتمالا استخر اولین گزینه‌ای نیست که به سراغش می‌روید، اما در واقع باید باشد! چون هیچ ورزش دیگری نمی‌تواند به اندازه‌ی تمرینات شنا کالری بسوزاند، متابولیسم را تقویت کند و تک‌تک ماهیچه‌های بدن را قوی‌تر کند. این نوشته را بخوانید تا با دلایل تناسب اندام با شنا آشنا شوید.
Jul 31, 2012 - در سال ۱۸۱۰ لرد بایرون شاعر نامدار بریتانیا تنگه داردانل را با شنا می‌پیماید. اولین مدرسه‌ای که در سال ۱۸۱۰ شنا را در برنامه خودگنجاند، مدرسه (فورتا) در آلمان بوده‌است و به تدریج سایر مدارس از این برنامه استقبال کرده‌اند. (گوتس موتس) در مورد توسعه ورزش شنا در مدارس نقش اساسی داشته و این نقل از اوست که (ورزش شنا باید ...
Nov 8, 2016 - زمانی که شما به شنا می‌روید بدنتان را در یک محیط جدید و غیر معمول قرار می‌دهید. شما بدنتان را با یک چالش جدید مواجه می‌کنید و مزایای بهداشتی و سلامتی جدیدی برای بدست خواهید آورد. در ادامه‌ی این نوشته ۱۰ مزیت شنا را خواهید خواند. ۱۰ مزیت شنا کردن. ۱- شنا کردن، فشار را از روی ستون فقراتتان بر می‌دارد. این اتفاق تقریباً ...

فواید ورزش شنا برای سلامتی و تناسب اندام - تندرستی| زیبایی

https://payanetaze.com/فواید-ورزش-شنا-برای-سلامتی-و-تناسب-اندا/
مقالات, محصولات, تندرستی, زیبایی, تناسب اندام ,مراقبت سلامت ,
آستارا-مسئولان ورزش شنای گیلان و جمهوری آذربایجان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل خوب استان در ورزش شنا، بر لزوم توجه به رده های سنی پایه تأکید کردند. کراپ‌شده - مسابقات شنا ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۲۲:۱۰. نتایج جشنواره شنای نونهالان شهرستان یزد اعلام شد. یزد جشنواره شنای نونهالان دختر شهرستان یزد برگزار و از نفرات برتر تجلیل شد.

آپارات - ورزش شنا

https://www.aparat.com/result/ورزش_شنا
حاج اقا ورزش هم میکنید ؟جنتی : بله من هفته ای دو روز میرم پیاده روی توی آب شنا م · لامپ صد. 102 بازدید. -. 9 ماه پیش. 0:50 · توضیحات مهران مدیری درباره ورزش هایی که انجام می دهد: "من شنا بلد نیستم · هارپی نیوز. 355 بازدید. -. 3 ماه پیش. 0:18 · ورزش حتی با بچه(عضلات درگیر شنا رفتن در توضیحات) · بومیدال. 501 بازدید. -. 4 ماه پیش.

شنا :: ورزش سه

www.varzesh3.com/tag/4303/شنا
اخبار، حواشی، تصاویر، ویدیوها و گزارش‌های مربوط به شنا.
دکتر سلطانی فر: زمان برنامه ریزی و خیز بلند برای ورزش های پایه رسیده است. صبح روز پنج‌شنبه(13 مهر 1396) پائولو بارلی نایب رییس فدراسیون جهانی شنا به دیدار دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در محل این وزارتخانه رفت. ادامه مطلب. مرحله اول پانزدهمین دوره مسابقات لیگ شنا کشور سال 1396 عصر امروز(جمعه) با خبر مهم ...

با رشته ها و مواد مختلف شنا بیشتر آشنا شویم و قوانین و مقررات این رشته ...

https://www.poolticket.org/.../آشنایی-با-رشته-ها-و-مواد-مختلف-شنا/
Aug 18, 2017 - ورزش شنا یکی از ورزش های محبوب جهان است و ما در این نوشته تلاش کرده ایم که شما را با رشته ها و مواد مختلف شنا بیشتر آشنا کنیم.

درباره ورزش شنا - ویکت

viket.ir/doc/detailes.php?id=1234
عکاسی هلی شات تکنولوژی پانوراما درباره ورزش شنا virtual tour Augmented Reality AR تور مجازی واقعیت افزورده بانک تور تورمجازی.
Apr 16, 2014 - برای ورزش کردن، تردمیل و دمبل جای خودشون رو دارند اما نمی توانند همه فوایدی رو که شنا کردن به بدن ما می رساند، تأمین کنند. دلایل خیلی زیادی برای مفید بودن ورزش شنا، وجود دارند. در اینجا ما فقط 10 مورد از این دلایل متعدد رو با شما در میون می گذاریم. با خواندن این 10 مورد، حتی یک لحظه هم در اینکه از همین امروز شنا کردن رو ...

۱۰ شناگر به تیم ملی دعوت شدند - خبرگزاری تسنیم - Tasnim

https://www.tasnimnews.com › ورزشیسایر حوزه ها
Jul 18, 2017 - اردوی آماده‌سازی تیم‌ملی شنا آقایان به منظور حضور پرقدرت در مسابقات بازی‌های داخل سالن آسیا از اول الی 13 مرداد 1396 در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی آغاز می‌شود.

فواید و مضرات ورزش شنا · جدید 96 -گهر

gahar.ir/فواید-و-مضرات-ورزش-شنا/
شنا یک فعالیت جسمی است که همۀ افراد در هر سنی، آن را به طور وسیع انجام می‌دهند، این ورزش کامل، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. خصوصیات و ویژگی ها بنابراین در برنامه های تناسب اندام و ریکاوری از آن استفاده می‌شود. نوزادان از زمانی که جنین بودند درون آب قرار داشتند، پس از نوزادی تا هر سنی می‌توان شنا کرد. زنان باردار نیز می‌توانند از ...

آیا با شنا کردن لاغر میشویم؟ - نمناک

namnak.com/آیا-با-شنا-کردن-لاغر-میشویم.p2765
شنا کردن و تاثیر شنا کردن بر لاغری و روش های لاغری و تناسب اندام با شنا و ورزش های مناسب برای لاغری را در نمناک ببینید.
Oct 23, 2017 - شنا و ورزش در آب از جمله ورزش‌های هوازی است که انجام آن می‌تواند برای دوران بارداری بسیار مفید باشد. هنگامی که شما در آب ورزش می‌کنید، ماهیچه‌های دست و پایتان درگیر خواهد شد و چون وزن بارداری روی بدن شما نیست، فشار کمتری وارد می‌شود. در این مطلب با مزایای ورزش در آب، رعایت نکات ایمنی در استخر، ورزش‌های مناسب و موارد ...
Mar 11, 2017 - به گزارش رادیو ورزش؛ در بخش با فدراسیون ها، امیر کمالی، از روابط عمومی فدراسیون شنا، اظهار داشت: رقابتهای لیگ برتر واترپلو، شنا و شیرجه در سال ۹۵ به پایان رسید. در مرحله پایانی رقابتهای لیگ برتر شنای امسال یک اتفاق نادر افتاد که در تاریخ این ورزش بی سابقه بود؛ در این رقابتها ۱۲ رکورد ملی طی ۲ روز ...
Jul 9, 2017 - تهران - ایرنا- رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان تهران با بیان اینکه این ورزش در سطح تهران همگانی می شود، گفت: در حال حاضر یک هزار و 600استخر در سطح استان تهران وجود دارد.

رشته های ورزشی المپیک نوین؛ شنا - کجارو

https://www.kojaro.com/2016/7/30/120852/olympic-sports-swim/
Jul 30, 2016 - رشته ورزشی شنا یکی از رشته های حاضر در بین ورزشهای المپیک است. فدراسیون این رشته ورزشی در سال ۱۹۰۸ تاسیس و راه‌اندازی شد. - کجارو.

اعلام تغییرات جدید در ورزش شنا - مشرق نیوز

https://www.mashreghnews.ir/.../اعلام-تغییرات-جدید-در-ورزش-شنا
Jul 22, 2017 - فدراسیون جهانی شنا از تغییرات جدید در این رشته ورزشی خبر داد.

تحقیق در مورد فواید ورزش شنا - مگ ایران

mag-iran.com/تحقیق-در-مورد-فواید-ورزش-شنا.htm
فواید ورزش شناورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا.
بدنسازی در شنا. کنترل تمام عضلات شناگر: در صورت که ضعف در قسمتی از عضلات بدن شناگر، باید اون قسمت از عضله رو، با ارائه تمرینات بدنسازی مناسب، تقویت کنید. مثلا اندام فوقانی شناگر بسیار خوب و در عوض پایین تنه شناگر مثل پاها، ضعیف هستند. بدنسازی برای شناگر، فقط تقویت توان عضلات نیست، بلکه برای تقویت ...

کتاب کاله | چرا شنا در استخر مکملی عالی برای ورزش باشگاهی است؟

www.kalleh.com/.../شنا-در-استخر-مکملی-عالی-برای-ورزش-باشگاه...
Nov 4, 2017 - این روزها در سبک زندگی شهرنشینی، هیچ عذر و بهانه‌ای برای ورزش نکردن وجود ندارد. اگر باشگاه تعطیل باشد، پیاده‌روها، جاده‌ها و پارک‌ها همیشه باز هستند. اما یکی از اماکنی که معمولا نادیده گرفته می‌شود استخر است. طبق بررسی‌های انجام شده امروزه نسبت به یک دهه قبل افراد کمتری به استخر می‌روند. این خبر واقعا ناراحت‌کننده ...

آرامش جسم و روح با ورزش شنا - کلینیک آنلاین پزشکی

www.behpu.com/article/details/403/آرامش-جسم-و-روح-با-ورزش-شنا
Sep 2, 2014 - همه ورزش‌ها در ایجاد آرامش مفید هستند اما آرامش‌بخش‌ترین ورزش که مانند مسکنی استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد، شناست.

90tv.ir | وبسایت رسمی برنامه ۹۰ - نبض ورزش:شنا، شیرجه و واترپولو از ...

90tv.ir/video/.../نبض-ورزششنا-شیرجه-و-واترپولو-از-پایه-تا-قهرم...
نبض ورزش:شنا، شیرجه و واترپولو از پایه تا قهرمانی.

ویدانما : شبکه اجتماعی چند رسانه ای - تمرینات طاقت فرسای ورزش شنا

https://www.vidanama.com/.../تمرینات%20طاقت%20فرسای%20ور...
ویدانما : شبکه اجتماعی چند رسانه ای - شبکه اجتماعی چند رسانه ای - ببینید و دیده شوید - لحظه ها را ثبت کن و به اشتراک بگذار - تفریح آموزش و کسب و کار در قاب تصویر.

تاثیر ورزش شنا بر درمان بیماریها

https://swimline.ir/1396/06/تاثیر-ورزش-شنا-بر-درمان-بیماریها/
تاثیر ورزش شنا بر درمان بیماریها. تابستان است! زمان مناسبی برای بازی پری دریایی و استراحت و عضله سازی. زمانی برای فرو بردن پا در آب. اثرات انواع متفاوت شنا چه در استخر و چه در دریا را بدانید و از آن بهره ببرید. از شش سالگی شنا را فرا بگیرید شنا: ورزشی بدون کسالت بچه های مبتلا به آسم باید ورزش کنند با دکتر کازکوا در ...

ورزش شنا برای کودکان، مفید است؟ - سرسره

sorsore.com/ورزش-شنا-برای-کودکان/
Nov 13, 2017 - یک تحقیق علمی نشان می ‌دهد نوزادانی که آموزش شنا کردن را از دو ماهگی آغاز کرده‌ اند، دارای بدن قوی‌ تری هستند. مادران و پدران می ‌توانند با تمرین های مداوم.
Nov 17, 2017 - امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شویدهموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _مقاله ورزش شنا ( تاریخچه ، انواع و فواید شنا )_خوش…
Jul 10, 2017 - رحیمی گفت: از آن جا که ورزش شنا کل بدن را به چالش می کشد سلامتی را برای شناگران به ارمغان می آورد. ایمان رحیمی کارمند آموزش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" درباره اهمیت رشته شنا اظهار داشت: فلسفه همگانی کردن ورزش آن است که افراد با تحرک بدنی به سوی سلامتی حرکت ...
در این بخش می خواهیم شما را با تاریخچه ی ورزش شنا آشنا کنیم. شنا یک ورزش مفرح و لذت بخش است. همچنین در مورد پیشرفت آن در ایران بحث خواهیم کرد. در اینجا در مورد تاریخچه شنا در ایران به گفت و گو می پردازیم. اما در بخش های دیگر مجله پزشکی دکتر سلام در مورد تاریخچه شنا در جهان نیز صحبت شده است. تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش ...

همشهری استان ها | همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در ورزش شنا

ostani.hamshahrilinks.org/.../همکاری-ایران-و-جمهوری-اذربایجان-در-ور...
Dec 4, 2017 - مربی تیم‌ ملی شنای نونهالان و نوجوانان آذربایجان گفت: افزایش و تقویت تبادلات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ورزش شنا از الزامات است. به گزارش ایسنا، «محمود شهباز اُف» که به همراه تیم‌ ملی نونهالان و نوجوانان جمهوری آذربایجان برای حضور در مسابقات بین‌المللی شنای تبریز از مرز زمینی آستارا وارد ...
2 posts
سلام دوستان عزیز تناسب اندام با ورزش شنا بسیاری از ما به یکی از استخرهای شهرمان می ‌رویم و ثبت نام می‌ کنیم و شروع می‌ کنیم به شنا کردن، بدون اینکه هدفی داشته باشیم و در آخر هم مشخص نمی ‌شود که چه سودی از شنا برده‌ایم. برخی نیز می ‌خواهند با شنا کردن به تناسب اندام برسند، اما نمی‌ دانند چگونه؟ بسیار خوب، ما برای شما، هم یک راهنمای ...
May 17, 2017 - Uploaded by sports
یک ویدیو دیگر با عنوان مشکلات عجیب ورزش شنا از sports | تماشا.
انواع اصلی حرکات شنا شامل شنای آزاد، کرال سینه، پروانه و کرال پشت می باشد که شنای پروانه دشوارترین این حرکات به شمار می آید. شنای آزاد که کرال جلو یا کرال استرالیایی هم نامیده می شود، کاملاً از اسمش پیداست. در این حرکت هیچ محدودیتی برای چگونگی حرکت دست و پا وجود ندارد. شما فقط باید بتوانید نیمی از بدن را بالای آب نگاه ...

مسابقات ورزش شنا در کابل - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=HKkhlPBYSW4
Jan 17, 2013 - Uploaded by VoA Dari
مهمان یار - فصل ششم - قسمت سی و هشتم / Mehman-e-Yaar - Season 6 - Episode 38 - Duration: 21:57. TOLOTV 74,760 views · 21 ...

ورزش شنا 23 ص -سورس کد تحقیق مقاله پروژه

tazyeha.ir/file.php?u=memaridl&p=1321581&ورزش+شنا+23...
ورزش شنا 23 ص لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتفرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 24 شنا (swimming)بهترین سرگرمی مؤمن شنا کردن است . ( پیامبر اکرم (ص) )به فرزندان خود شناکردن و تیراندازی بیاموزید. ( پیامبر اکرم ) )تاریخچه :شواهد باستان شناسی نشان می دهند که قدمت شنا و شنا کردن به 2500 سال قبل از ...

آسیب های ورزش شنا - دکتر آرش شرافت وزیری

drsherafatvaziri.com/آسیب-های-ورزشی/آسیب-های-ورزش-شنا
فواید ورزش شنا از دیرباز شناخته شده است . شنا از معدود ورزش های هوازی است که تأکید آن بر قسمت های فوقانی بدن است و انعطاف پذیری کمتری برای آسیب به مفاصل ، عضلات و تاندون ها وجود دارد . مدت زیادی است که از آب درمانی برای کمک به تعدیل اختلالات روماتولوژی ، نورولوژی و اسکلتی استفاده می شود .
دانلود رایگان مقاله انگلیسی درباره بررسی ورزش شنا و غرق شدن با فرمت PDF از سایت الزویر و ساینس دایرکت.
Nov 25, 2017 - بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدیددوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| مقاله ورزش شنا ( تاریخچه ، انواع و فواید شنا ) || روی دکمه…

جهان ورزش - قوانین و مقررات ورزش شنا

www.sportandlaw.blogfa.com/tag/قوانین-و-مقررات-ورزش-شنا
قوانین و مقررات : شنا ورزشی است که هم به گونه ای تفریحی برای پیمودن مسافتهایی در آب اجرا می شود و هم برای مسابقه و رقابت . شنا چه برای تفریح و سرگرمی یا مسابقه و رابت ورزشی است دلخواه و محبوب که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی در میان مردم دارد . شنا به صورت های مختلف در رودخانه ، در آبهاب آزاد ، در آبهای ساحلی دریا و دریاچه و ...

مقالات - آموزشی - نکات تغذیه ای در ورزش شنا - آموزش شنا بانوان مشهد

www.shenaclub.ir/Articles/.../نکات-تغذیه-ای-در-ورزش-شنا-48.aspx
ما هم هیچ‌وقت نپرسیدیم غذای سنگین یعنی چه یا اگر این غذاها را قبل از شنا مصرف کنیم چه اتفاقی ممکن است پیش آید؟ به نظر می‌آید وقت آن رسیده که اطلاعات خود را کامل کنید و بدانید قبل از انجام ورزش شنا چه غذاهایی باید بخورید یا چه چیزهایی را نباید مصرف کنید. با این وجود برای اینکه بدانید قبل و بعد از ورزش شنا چه نکات تغذیه‌ای را ...

وجود ۲ مرکز استعدادیابی ورزش شنا در دهگلان - خبرگزاری صدا و سیما

www.iribnews.ir/fa/.../وجود-۲-مرکز-استعدادیابی-ورزش-شنا-در-دهگ...
Nov 6, 2017 - استخر بخش خصوصی و استخر جدید مجموعه ورزشی شهید علیزاده دهگلان آماده ارائه خدمات ورزشی به علاقه‌مندان به ورزش شنا است.

سایت شبکه ورزش - شنا

varzeshtv.ir/cat/1207 - Translate this page
پارالمپیک 2016 ریو رقابت شنا شاهین ایزد یار در 100 متر قورباغه. شبکه ورزش سیما. تمامی حقوق این وب سایت به شبکه ورزش سیما تعلق دارد. شبکه ها. شبکه یک · شبکه دو · شبکه سه · شبکه چهار · شبکه پنج · شبکه نمایش · شبکه مستند · شبکه آموزش. صفحات. گالری فیلم · گالری عکس · برنامه ها · جدول پخش. پیوندها. روزنامه جام جم · طرح ...

شنا ورزش هوازی و هم قدرتی - فیتامین

https://fitamin.ir/فواید-شنا-کردن-چرا-همه-خانم-ها-باید-شنا/
Jun 3, 2017 - آقای ارول والتون صاحب ورزشگاهی در نیویورک می گوید: "در شنا، اگر دایم حرکت نکنید در آب غرق می شوید پس شنا ورزش هوازی است ".

تحقیق در مورد ورزش شنا

www.asemankafinet.ir/post/6187/تحقیق-در-مورد-ورزش-شنا.aspx
ورزش شنا یکی از ورزش‌های آبی است که ورزشکاران با شنا کردن در آب به رقابت می پردازند. تاریخچه. تاریخچه شنا در جهان. شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهند که قدمت شنا و شنا کردن به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن‌های آشور و یونان و روم باستان باز می‌گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می‌دانیم بر اساس یافته‌هایی است که از ...
by قهرمان تبریزی - ‎2017
هدف از پژوهش حاضر شناسایی و اولویت‌بندی موانع توسعه و پیشرفت ورزش شنا در استان کرمان براساس فرایند تحلیل سلسله‌مراتبی (AHP) است. روش پژوهش کاربردی است و به لحاظ گردآوری اطلاعات پژوهشی میدانی به‌شمار می‌رود. جامعۀ آماری پژوهش 101 نفر از مدیران، مربیان و ورزشکاران باسابقۀ ورزش شنای استان کرمان بودند (101n=).
by محمدی مصطفی
دانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی تاثیر ورزش شنا بر استرس اکسیداتیو در هیپوکامپ رت های دیابتیک نر.
Aug 19, 2017 - معنی فارسیش کو؟ لینک دانلودش کو؟ “I'm on the swimming team.” “I got a scholarship for swimming.” “I made the varsity swimming team.” “I love swimming.” “What style of swimming do you specialize in?” “I like breaststroke the most.” “I like freestyle swimming, but I'm better at the butterfly.” “I'm pretty quick at ...

توسعه ورزش شنا به سلامت بیشتر افراد دارای معلولیت کمک می کند ...

https://www.parasport.ir/.../توسعه-ورزش-شنا-به-سلامت-بیشتر-اف...
Nov 28, 2017 - مایک زه، مدرس آلمانی دوره آموزشی شنا از کمیته بین المللی پارالمپیک، در دوره آموزشی سه روزه ای که از 8 آبان ماه آغاز شده حضور دارد. وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون گفت: اطلاعات زیادی در مورد وضعیت رشته ی شنا در ایران ندارم و تنها در بازی های پارالمپیک ریو با شناگری که تنها نماینده ایران بود آشنا شدم.
تبریک به تمامی ورزشکاران شناگر ایرانی. تیم شنای استان فارس در رده سنی 11 تا 17 سال به مقام اول کشوری و در رده سنی زیر 10 سال به مقام دوم کشوری رسید ، این پیروزی را به آنها و ورزشکاران استان فارس تبریک وبرای کلیه ورزشکاران ایرانی آرزوی موفقیت و پیروزی در رقابت های بین المللی داریم. برای دیدن بقیه عکسها بر روی عکس ...

اموزش سالتو در ورزش شنا - Abgasht

www.abgasht.com/فیلم/اموزش-سالتو-در-ورزش-شنا-58
آب گشت. سایت تخصصی ورزش ها و تفریحات آبی همراه با لیست کامل مجوعه های ورزشی تفریحی آبی در ایران. کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به آب گشت می باشد. طراحی و توسعه توسط شرکت ایده آفرین ...
شنا، سلامتی و تندرستی. ورزش شنا یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می‌کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می‌کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیت‌های جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می‌دهد. ورزش شنا ورزشی ...
شنا. توضیح مختصر : شنا ورزشی انفرادی و گروهی است و در رقابت های آن ورزشکاران مسافت مشخصی را در استخر شنا می کنند.در مسابقات شنا ورزشکاران از 4 نوع شنا استفاده می کنند: 1. کرال سینه 2. کرال پشت 3. پروانه 4. قورباغه . در شروع هر مسابقه ی شنا شناگران با شنیدن صدای تپانچه یا وسیله ی الکترونیکی در آب شیرجه می روند و هر ...

تاریخچه ورزش شنا – دانشنامه تی تیل

teeteel.ir › دانستنی هادانستنی های ورزشی
تاریخچه ورزش شنا –. اکثریت مردم اگر گرایشی به فوتبال یا بسکتبال نداشته باشند، برای ورزش کردن به سمت دستگاه های پیاده روی می روند. از آنجا که این دستگاه ها معمولاً در هر باشگاه ورزشی وجود دارد، برای آنها که می خواهند ورزش کنند راحت ترین راه به نظر می آید. اما، اگر یک سری به استخر محلتان بزنید، در آنجا با ورزشی کاملاً متفاوت با ...
خانه · محصولات · رول فوم · ورق فوم · کفپوش و دیوارپوش · محصولات ورزشی · ایروبیک و بدنسازی · ورزش تیراندازی · ورزش شنا · ورزش رزمی · کمک آموزشی و اسباب بازی · پازل آموزشی · پازل و سرگرمی · صندلی فومی · قطعات فوم صنعتی · بسته بندی · خودرو · پزشکی و ارتوپدی · کیف و کفش · تاسیسات سرمایشی و گرمایشی · الکترونیک ...
Aug 13, 2017 - ورزش شنا یکی از ورزش هایی است که مورد علاقه ی بیشتر مردم میباشد و باعٍ تسکین جسم و روح شده و فرم بدن را تراشیده و بهتر میکند با زندگی ایده آل همراه باشید تا فواید این ورزش را بیشتر بشناسید. ورزش شنا علاوه بر تناسب اندام، به درمان … مطالعه مطلب ...

[PDF]فواید ورزش شنا

https://www.mazrec.co.ir/actions.php?mod=plg_file&task...
ﻓﻮاﯾﺪ ورزش ﺷﻨﺎ. ورزش ﺷﻨﺎ ﯾﮑﯽ از ﻣﺤﺒﻮب ﺗﺮﯾﻦ ورزﺷﻬﺎ در ﺑﯿﻦ اﻗﺸﺎر ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺮدم اﺳﺖ . ﻓﺮدی ﮐﻪ ﺷﻨﺎ ﻣﯽ ﮐﻨـﺪ،. ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮ. ﯾﻖ اﺣﺴﺎس راﺣﺘﯽ و ﻧﺸﺎط ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺑﻠﮑﻪ در اﺛﺮ ﺷﻨﺎ ﮐﺮدن ﻗﺎﺑﻠﯿﺘﻬﺎی ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ ﺧـﻮد. را از ﻗﺒﯿﻞ اﺳﺘﻘﺎﻣﺖ دﺳﺘﮕﺎه ﮔﺮدش ﺧﻮن و ﺗﻨﻔﺲ، ﻗﺪرت، ﺳﺮﻋﺖ و اﻧﻌﻄﺎف ﭘﺬﯾﺮی ﻣﻔﺎﺻﻞ ﺷـﺎﻧﻪ و. ﻣﭻ ﭘﺎ اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﯽ دﻫﺪ . ورزش ﺷﻨﺎ ورزﺷﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ از ﺳﻦ ﻧﻮزادی ﺗـﺎ ﺳـﻦ ﮐﻬﻨـﺴﺎﻟﯽ ﻣﯿﺘـﻮان آﻧـﺮا. اﻧﺠﺎم داد و ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﻠ. ﯽ ورزﺷﯽ اﺳﺖ ...

آسیب های ورزشی در شنا چیست - ایران ارتوپد

www.iranorthoped.com/fa/news/.../آسیب-های-ورزشی-در-شنا-چیست
شنا یکی از کم آسیب ترین ورزش ها است. این میتواند به علت سرعت پایین حرکت در آن، نبودن برخورد بین بازیکنان و محیط ورزشی کاملا قابل پیش بینی باشد. آسیب های ورزشی در شنا غالبا به علت تکنیک غلط و یا فشار زیاد ورزشکار به بدن خود است. مهمترین آسیب های ورزشی در شنا عبارتند از ...

آشنایی با فواید شنا – ایثار – مجموعه ورزشی ایثار شیراز

isaarsport.ir/1396/06/04/آشنایی-با-فواید-شنا-ایثار/
فواید شنا و باید ها و نباید های آن. ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ...
تناسب اندام با شنا و فواید شنا برای لاغری ... ورزش شنا در تناسب اندام -چه چاقی و چه لاغری- تاثیر گذار است. اما باید حتما با روشهای زیر انجام.

fooladshahr.ir - انواع شنا و شیرجه

fooladshahr.ir/web/fooladshahr/anva_shena_shirje
انواع شنا : ورزش شنا را به صورتهای گوناگون انجام میدهند . بعضی از انواع شناها عبارتند از : شنای استقامت : پیمودن مسافتهای طولانی در آب را به کمک انواع شناها ، شنای استقامت می گویند . این نوع شنا بطور معمول در آبهای آزاد صورت می گیرد . اما در استخر هم میتوان شنای استقامت انجام داد . از انواع شناها که برای پیمودن مسافتهای زیاد به کار میرود ...
ایمنی و بهداشت شناگران – آنچه ورزش شنا در سراسر دنیا زیرپوشش قرار می دهد، طیف وسیعی از اقشار مردم علاقمند به ورزش و تحرک جسمانی می باشد عده ای از مردم به ورزش علاقمندند اما وقتی به یاد کوفتگی عضلانی ناشی از ورزش می افتند، از انجام آن منصرف می شوند و اصولاً علاقه ای به جنبش توأم با تعرق زیاد و کوفتگی عضلانی ندارند.

چرا شنا برای ما مفید است؟ قسمت سوم - استخرکارت

estakhrcart.ir/چرا-شنا-برای-ما-مفید-است؟-قسمت-سوم/
Oct 11, 2017 - هر ورزشی دارای نقاط قوت و ضعف خود است. اما ورزش شنا در چند مورد با تمام دیگر ورزش های هوازی متفاوت است. آخرین مورد از مجموعه مزایای ورزش شنا که برای شما بیان می کنیم٬ اثرات مثبتی است که شنا بر روی پشت و ستون فقرات ما دارد. تمرین کردن در وضعیت افقی در مقابل وضعیتی که بدن در دیگر ورزش های هوازی در آن قرار ...

تغذیه مناسب برای ورزش شنا(3) » موسسه ورزشی آرمین

arminsport.com › خدماتشناتغذیه شنا
Dec 6, 2017 - در این مطلب به شما خواهیم گفت که ورزشکاران شنا در میان وعده ، قبل از مسابقه و در طی تمرین و مسابقه چه غذاهایی را باید مصرف کنند. میان وعده ها :شناگران به ویژه شناگرانی که مستعد کاهش وزن سریع هستند،

داتیس - فواید جالب شنا برای کودکان - داتیس

www.datees.ir/فواید-جالب-شنا-کودکان-نوجوانان/
Jul 3, 2017 - شنا ورزشی است که فواید آن بر همگان شناخته شده است و می توان آن را جز مفید ترین ورزش ها دانست. بسیاری از محققان معتقدند که کودکان از سنین بسیار کم نیز قادر به انجام این ورزش هستند و می توانند از همان سال های اولیه زندگی خود از فواید آن بهره بگیرند. در ادامه درباره فواید شنا برای کودکان و بهترین سن شروع آموزش ...

نقاشی ورزش شنا - deltagig - دلتا گیگ

https://deltagig.ir/fa/نقاشی_ورزش_شنا
رشته های ورزشی فوتبال شنا ژیمناستیک والیبال یوگا پیلاتس دانستنی های کامل درباره ورزش مفرح شنا کاریکاتور عکس کاریکاتور کاریکاتور ورزشی تصاویر طنز چه ورزشی برای کودکان مناسب است دانلود آموزش شنا تکنیک های حرفه ای با فیلم های آموزشی علم ورزش سن شروع ورزش در کودکاننوجوانان طراحی لوگو با موضوع ورزش شنا ...
Jul 25, 2017 - به گزارش خبرنگار ورزشی ندای تفرش، زهرا رمضانی یکی از دختران موفق در عرصه ورزش تفرش که در سالهای گذشته توانسته رتبه هایی را در رشته شنا در سطح استان و کشور کسب کند. رمضانی یکی از رکورد داران استان مرکزی در مسابقات شنای قورباغه در 100 و 200 است. کسب مقام دوم 200 متر قورباغه و ۱۰۰متر آزاد و ...

هر آنچه باید از ورزش های آبی در المپیک بدانید | طرفداری

https://www.tarafdari.com/.../هر-آنچه-باید-از-ورزش-های-آبی-در-المپ...
اختصاصی طرفداری- از چند هفته دیگر رقابت های المپیک 2016 در کشور برزیل و به میزبانی شهر ریو دو ژانیرو آغاز می شود. بر آن شده ایم که مروری بر رشته های ورزشی این تورنمنت عظیم داشته باشیم. تاریخچه شنا. شنا یکی از محبوب ترین رشته های ورزشی المپیک است و مدال های فراوانی در آن پخش می شود البته آن جزوی از ورزش های آبی ...

ورزش شنا و تاثیر آن بر پوست - بایومارین

bio-marine.com/BiomarineFA/.../ورزش-شنا-و-تاثیر-آن-بر-پوست
Mar 13, 2017 - ورزش شنا و تاثیر آن بر پوست-ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق اح.

تعطیلی استخر کوثر به نفع جامعه ورزش شنا نیست - قدس آنلاین | پایگاه ...

qudsonline.ir/.../تعطیلی-استخر-کوثر-به-نفع-جامعه-ورزش-شنا-ن...
Oct 22, 2017 - رشت- شنا از دیرباز در استان گیلان فعالیت چشمگیری داشته است و در سطح اول کشور عزیز ایران بوده است.اما این روزهااز رنگ و لعاب کم رنگ تری برخوردار است .

زبان فارسی - جلد دوم: کتاب کار - پایتخت ایران - Google Books Result

https://books.google.com/books?isbn=9646371949 - Translate this page
Dr. Ahmad Saffar Moghadam, ‎ دکتر احمد صفار مقدم - 2017 - ‎Foreign Language Study
ما می خواهیم نماز بخوانیم. ۱۰. همه می خواهند برای دعا به کلیسا بروند. درسی یازده ilsگاr • تمرین ۱ ۱. پیاده روی ۲. ایستگاه ۳. باران ۴. شمال ۵. فکر ۶. مرکز 3 (آ) راحت (۲) تلخ (۳) شور ۷ (۴) تمیز (۵) قهوه ای (۶) شیرین • تمرین ۲ ورزش شنا، والیبال، بسکتبال، اسکی، فوتبال مسجد یا کلیسا نماز، دعا، نذر، قرآن، خدا صفت گرم، پاشخ نامهای کتاب کار ...

توسعه ورزش شنا در کشور :: خبرگزاری خانه ملت

www.icana.ir/Fa/RelativeSubject/.../توسعه_ورزش_شنا_در_کشور
6 days ago - مدارس ورزش‌های پایه‌ای در کشور تاسیس شود/ لزوم سرمایه‌گذاری برای توسعه ورزش شنا در آموزش‌وپرورش. رییس فدراسیون شنا با بیان اینکه باید مدارس ورزش‌های پایه‌ای در کشور تاسیس شود، خواستار توسعه ورزش شنا در آموزش و پرورش و تقویت باشگاه‌های ورزشی شنا شد.
ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا.
Jan 28, 2017 - برای اینکه وزن کم کنیم ورزش شنا را برای شما پیشنهاد میکنیم ؛چون یک ورزشی است که طرفداران زیادی دارد و هم اینکه منفعتهای بسیاری برای تندرستی به همراه دارد . مخصوصا در زمینه کاهش وزن از ورزشهای بسیار موثری است چون در شنا همه اعضای بدن در حرکت هستند در این بخش درباره مقدار کالری سوزی انواع شنا مواردی را ...

نبض ورزش/ حال و روز شنا، شیرجه و واترپلو - شبکه خبر

https://www.irinn.ir/.../نبض-ورزش-حال-و-روز-شنا-شیرجه-و-واترپل... - Translate this page
Aug 11, 2017 - جایگاه امروز شنا، شیرجه و واترپلو در کشور کجاست؟ آیا تشکیلات ورزش کشور شنا را به عنوان یک رشته با اهمیت می شناسد؟ این رشته های آبی تا چه حد با کمبود امکانات روبرو هستند؟ جواب این سوالات در نبض ورزش 19 مرداد 96 ببینید.

شنا - سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

https://rastineh.com/شنای-کرال-بهترین-ورزش-برای-تمام-گروه‌/
فوق تخصص ارتوپد اطفال گفت: ورزش شنا برای فیزیک بدن مفید است و کرال پشت و کرال سینه بهترین نوع ورزش شنا برای ناحیه ستون فقرات است ولی بر عکس آن، شنای قورباغه باعث می‌شود قوس کمر زیاد شود. مهتاب مهرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: ورزش‌های آبی و به خصوص ورزش شنا به عنوان بهترین ...

ورزش شنا - انجمن نوعروس

https://www.nowaroos.com/Thread-ورزش-شنا--8537?page=18
Apr 8, 2014 - عزیزم اگه از قارچ واژینال میترسی بعد از شنا داخل ظرف محلول آب و خیلی کم جوش شیرین بشین.
ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا ...

از ورزش شنا بیشتر بدانید - انتخاب

www.entekhab.ir/fa/news/345553/از-ورزش-شنا-بیشتر-بدانید
May 22, 2017 - ورزش شنا از قدیمی ترین و باسابقه ترین ورزش های دنیا و از معدود ورزش هایی است که علاوه بر ویژگی های ذاتی ورزش در حفظ سلامتی، هم مورد استفاده ویژه برای حفظ جان مردم است و هم جایگاه رفیعی در ادیان الهی دارد تا جایی که پیامبر اسلام (ص) نیز به آن سفارش کرده اند. ورزش شنا و مشتقات و هم خانواده های آن از جمله غواصی و آب ...

فواید و تاثیرات شنا بر بدن انسان | کِرِسی - ایران

cressi.ir/2017/11/21/فواید-و-تاثیرات-ورزش-شنا-بر-بدن-انسان/
Nov 21, 2017 - ورزش شنا یکی از محبوبترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ورزشی است که ...
Mar 17, 2016 - ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای.

شنا - فواید ورزش شنا

www.kasra-swim-esmailloo.blogfa.com/post/30
فواید ورزش شنا. ورزش در آب را می توان به ورزشکاران و کسانی که در سطح بالایی از آمادگی جسمانی هستند توصیه کرد. همچنین برای کسانی که در فصل خارج از مسابقه، آمادگی خود را در سطح مطلوب حفظ می کنند و یا اینکه بخواهند تمرینات اختصاصی برای افزایش قدرت و استقامت عضلانی خود بسته به رشته ورزشی که به آن می پردازند انجام دهند.

فرصتی طلایی برای استعدادیابی در شنا - آموزک

https://amoozak.org/.../فرصتی-طلایی-برای-استعدادیابی-در-شنا
اما در بین این ورزش‌ها ورزش شنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: «به فرزندان خود تیراندازی و شنا بیاموزید.» این حدیث بیانگر اهمیتی است که اسلام و رهبران دینی برای ورزش و سلامتی جسم و روان مسلمانان قائل هستند. این دستور همانند بسیاری از دستورات دینی تمامی افراد اعم از دختر و پسر را ...

فواید ورزش شنا - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتورزشیدیگر ورزشها
Dec 8, 2009 - ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است فردی که شنا می کند, نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس, قدرت, سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد.
غواصی در ایران - آموزش شنا - اصول بدنسازی ورزش شنا - وبلاگی خبری آموزشی در مورد غواصی شنا شیرجه نجات غریق و سایر ورزش های آبی.

تابستان فصل لذت بردن از ورزش شنا - شهرداری ارومیه

urmia.ir/news/تابستان-فصل-لذت-بردن-از-ورزش-شنا-1
Jul 29, 2013 - مدیر مجتمع فرهنگی ورزشی شهرداری از استقبال شهروندان از استخر شهرداری می گوید: ارومیه شهری با آب و هوای کوهستانی است اما با تابستان های گرم که مردم منطقه به علت تجربه نکردن گرمای بالا تحمل گرمای تابستان را نداشته و به همین علت با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما ورزش شنا در بین اشخاص مختلف طرفداران ...
ورزش و تندرستی - 10 فایده شنا برای سلامتی - خدایا! تو آنچنانی که ما می خواهیم، مارا آنچنان کن که تو می خواهی . . .

انتقادهای سرمربی تیم ملی شنا از شرایط حاکم بر ورزش کشور | خبرگزاری ...

www.ilna.ir/...ورزشی.../377566-انتقادهای-سرمربی-تیم-ملی-شنا-از...

Searches related to ورزش شنا

۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

کاربرد ریاضی در زندگی

کاربرد ریاضی در زندگی


ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده ی تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد . همچنین شامل کلیه ارتباطات ریاضی با زندگی روزمرّه ، سایر علوم و کاربردهایی در زندگی علمی آینده ی دانش آموز است.در برنامه درسی و آموزشی ، برقرار کردن پیوند ریاضیات با کاربردهایش در زندگی و سایر علوم از قبیل :هنر،علوم طبیعی ،علوم اجتماعی و . . . . باید مدّ نظر قرار گیرد . در صورتی که این موارد در آموزش دیده نشود ، این سؤ ال همیشه در ذهن دانش آموز باقی می ماند که:

« به چه دلیل باید ریاضی خواند ؟ » و« ریاضی به چه درد می خورد ؟ »

بین رشته های علمی ، که بشر در طول هزاران سال به وجود آورده ، ریاضیّات جای مخصوص و ضمناٌ مهمّی را اشغال کرده است . ریاضیّات با علوم فیزیک ، زیست شناسی ، اقتصاد و فنون مختلف فرق دارد . با وجود این به عنوان یکی از روشهای اصلی در بررسیهای مربوط به کامپیوتر ، فیزیک ، زیست شناسی ، صنعت واقتصاد بکار می رود و درآینده بازهم نقش ریاضّیات گسترش بیشتری می یابد.

با وجود این مطلب ، برای آموزش جوانان هنوز از همان روشی استفاده می شود که سقراط و افلاطون ، حقایق عالی اخلاقی را برای شیفتگان منطق و فلسفه و برای علاقمندان سخنوری و علم کلام بیان می کردند . در حقیقت در درسهای حساب ، هندسه و جبر ،هرگز لزوم یادگیری آنها برای زندگی عملی خاطر نشان نمی شود. هرگز از تاریخ علم صحبتی به میان نمی آید. نظریه های سنگین علمی ، ولی هیچ نتیجه ای جز این ندارد که دانش آموزان را از علم بری کند و عدّه ی آنها را تقلیل دهد .

یکی از راههای جدی برای حلّ مسئله توجه به تاریخ علم، گفتگو در باره ی مردان علم و ارتباط ریاضی با عمل است ، ارتباطی که در تمام دوران زندگی بشر هرگز قطع نشده است .

 کاربرد ارقام

در زمانهای قدیم هر قدمی که در راه پیشرفت تمدّن برداشته می-شد، بر لزوم استفاده از اعداد می افزود . اگر شخصی گله ای از گوسفندان داشت ، می خواست آن را بشمرد ،یا اگر می خواست معبد یا هرمی بسازد ، باید می دانست که چقدر سنگ برای آن لازم دارد . اگر دارای زمین بود ، می خواست آن رااندازه گیری کند . اگر قایقش را به دریا می راند ، می خواست فاصله ی خود را از ساحل بداند . و بالاخره در تجارت و مبادله ی اجناس در بازارها ، باید ارزش اجناس حساب می شد.هنگامی که آدمی محاسبه با ارقام را آموخت ، توانست زمان ، فاصله مساحت ، حجم را اندازه گیری کند . با بکار بردن ارقام ، انسان بردانش و تسلّط خود بر دنیای پیرامونش افزود .

 کاربرد توابع و روابط بین اعداد

کاربرد روابط بین اعداد و توابع و نتیجه گیریهای منطقی در نوشتن الگوریتمها و برنامه نویسی کامپیوتری است .

مفهوم تابع یکی از مهمترین مفاهیم ریاضی است و در اصل تابع نوعی خاص از رابطه های بین دو مجموعه است . و با توجه به این که دنباله ها هم حالت خاصی از تابع است - تابعی که دامنه آن مجموعه ی اعداد { . . . و 2 و 1 و 0 } است - دنباله های عددی در ریاضی و کامپیوتر کاربرد فراوان دارند . برای ساخت یک برنامه اساساٌ چهار مرحله را طی می کنیم :

1) تعریف مسئله

2) طراحی حل

3) نوشتن برنامه

4) اجرای برنامه

لازم به Иراست که گردآوری هایی که در مرحله دوم حاصل می شود را اصطلاحاٌ الگوریتم می نامیم .که این الگوریتمها به زبان شبه کد نوشته می شود ،که شبیه زبان برنامه نویسی است وتبدیل آنها به زبان برنامه نویسی را برای ما بسیار ساده می کند .

 « هیچ دانسته ی بشر را نمی توان علم نامید، مگر اینکه از طریق ریاضیّات توضیح داده شده و ثابت شود . » ( لئو ناردو داوینچی )

کاربرد معادله و دستگاه معادلات خطی

دستگاه های معادلات خطی اغلب برای حساب کردن بهره ی ساده ،پیشگویی ، اقتصاد و پیدا کردن نقطه ی سر به سر به کارمیرود.

معمولاً هدف از حل کردن یک دستگاه معادلات خطی ، پیدا کردن محل تقاطع دو خط می باشد.در مسائل دخل و خرج که درمشاغل مختلف وجود دارد ، پیداکردن نقطه تقاطع معادلات خط یعنی همان پیدا کردن نقطه ی سر به سر.* در اقتصاد هم نقطه تقاطع معادلات خطی ، عبارتست از : قیمت بازار یا نقطه ای که در آن عرضه و تقاضا با هم برابر باشند.

 کاربرد تقارنها (محوری و مرکزی ) و دَوَرانها

مباحث تقارنها ودورانها که به تبدیلات هندسی معروف هستند،درصنعت و ساختن وسائل و لوازم زندگی استفاده می شوند . مثلاً در بافتن قالی و برای دادن نقش و نگار به آن از تقارن استفاده می شود . در کوزه گری و سفالگری از دوران محوری استفاده می - شود . همچنین در معماریهای اسلامی اغلب از تقارنها کمک گرفته می شود . چرخ گوشت ، آب میوه گیری ، پنکه ، ماشین تراش بادورانی که انجام می دهند ، تبدیل انюی می کنند . علاوه بر آن تبدیلات هندسی برای آموزش مطالبی از ریاضی استفاده می شوند ،مانند : مفهوم جمع و تفریق اعداد صحیح با استفاده از بردار انتقال موازی محور.

نقطه ی سر به سر : در بسیاری از مشاغل ، هزینه ی تولید Cو تعداد X کالای تولید شده را می توان به صورت خطی بیان کرد.به همین ترتیب ، در آمد R حاصل از فروش X قلم کالای تولیدشده را نیز می توان با یک معادله ی خطی نشان داد . وقتی هزینه ی C از در آمد R حاصل از فروش بیشتر باشد،این تولیدضررمی دهد. و وقتی در آمد R از هزینه ی C بیشتر باشد ،تولید سودمیدهد . و هر گاه در آمد R و هزینه ی C مساوی باشند ،سود و زیانی در بین نیست و نقطه ای که در آن R=C باشد، نقطه ی سربه سر نامیده می شود .

کاربرد مساحت

مفهوم مساحت و تکنیک محاسبه مساحت اشکال مختلف ، از اهمّ مطالب هندسه است .به سبب کاربرد فراوانی که در زندگی روزمرّه مثلاً برای محاسبه ی مساحت زمینها با اَشکال مختلف . و همچنین درفیزیک و جغرافیاوسایر دروس دانستن مساحتهالازم به نظرمی رسد .

کاربرد چهار ضلعیها

شناخت چهارضلعیها و و دانستن خواص آنها ، برای یادگیری مفاهیم دیگر هندسه لازم است و ضمناً در صنعت و ساخت ابزار و وسائل زندگی و همچنین برای ادامه تحصیل وهمینطور در بازار کار نیاز به دانستن خواص چهارضلعیها احساس می شود .

کاربرد خطوط موازی و تشابهات

از خطوط موازی و مخصوصاً متساوی الفاصله ، در نقشه کشی و ترسیمات استفاده می شود .و در اثبات احکامی نظیر قضیه تالس1 و عکس آن ، همچنین تقسیم پاره خط به قطعات متساوی یامتناسب .

تشابهات نیز از مفاهیم مهم هندسه و اساس نقشه برداری ،کوچک و بزرگ کردن نقشه ها و تصاویر و عکسها می باشد .

مبحث تشابهات درهندسه دریچه ای است به توانائیهای جدیدبرای درک و فهم و کشف مطالب تازه ی هندسه ،به همین سبب آموزش خطوطمتوازی و متساوی الفاصله و مثلثهای متشابه به حد نیاز دانش-

آموز مقطع راهنمایی لازم است .

تالس دانشمند یونانی نشان داد که به وسیله ی سایه ی یک شیء و مقایسه ی آن با سایه ی یک خط کش می توان ارتفاع آن شیء را اندازه گرفت . با استفاده از اصولی که تالس ثابت کرد ،می توان بلندی هر چیزی را حساب کرد .

تالس دانشمند یونانی نشان داد که به وسیله ی سایه ی یک شیء و مقایسه ی آن با سایه ی یک خط کش می توان ارتفاع آن  شیء را اندازه گرفت . با استفاده از اصولی که تالس ثابت کرد ،می توان بلندی هر چیزی را حساب کرد . تنها چیزی که نیاز دارید ، یک وسیله ی ساده اندازه گیری است که می توانید آن را از یک قطعه مقوا و تکه ای چوب درست کنید.تالس در زمان خود به کمک قضیه ی خودارتفاع اهرام مصررامحاسبه کرد همچنین وقتی از مصر به یونان بازگشت ، فاصله ی یک کشتی را از ساحل به کمک قضیه خود اندازه گرفت .روش دیگری هم برای محاسبه بلندی وجود دارد وآن استفاده از نسبتهای مثلثاتی است.

کاربرد ریاضی در زندگی
کاربرد آمار و میانگین

وقتی کسی از مقادیر عددی کمک می گیرد ، تا یک موقعیّت را توضیح دهد ، او وارد قلمرو آمار شده است . آمار معمولاً اثر تعیین کننده ای دارد . اگر چه ممکن است مفید یا گمراه کننده باشد . ما عادت کرده ایم، که پدیده های زیادی نظیرموارد زیر را با توجه به آمار ، پیش بینی کنیم :

احتمال پیروزی یک کاندیدای ریاست جمهوری،وضعیت اقتصادی(تورم،در آمد ناخالص ملی ، تعداد بیکاران ،کم وزیادشدن نرخ بهره هاونرخ سهام ، بازار بورس ، میزان بیمه ، آمار طوفان،جذر و مد) و غیره .

قلمرو آمار به طور مرتب درحال بزرگ شدن است.آمار می توانددر موارد زیادی ، برای قانع کردن مردم و یا انصراف آنهااز یک تصمیم موءثّر باشد . به عنوان مثال : اگر افراداحساس کنند که رأی آنها نتیجه ی انتخابات را تغییر نخواهد داد ، ممکن است ازشرکت در انتخابات صرفنظر کنند .

در عصر ما آمار ابزار قوی و قانع کننده است،مردم به اعدادمنتشر شده ی حاصل از آمار گیری ،اعتماد زیادی نشان می دهند.

به نظر می رسد وقتی یک وضعیت وموقعیت باتوسل به مقادیر عددی توصیف می شود ، اعتبار گزارش در نظر مستمعین بالا می رود .

مقاطع مخروطی

در هوای گرم بستنی بسیار خوشمزه ودلچسب است .بخصوص اگر بستنی قیفی داشته باشید ودر حالی که روی یک صندلی و در سایه درختی نشسته باشید و فارغ از جار و جنجال روزگار ، به خوردن بستنی  مشغول باشید. شاید همه چیز از ذهن شما بگذردمگرهمان بستنی قیفی که مشغول خوردن آن هستید .

این مطلب توجه یک ریاضیدان بلژیکی خوش ذوق رابه خودجلب کرد و آن رابرای توضیح یکی ازمطالب مهم ریاضی[یعنی مقاطع مخروطی]بکار برد . واقعاً جالب است مگه نه ؟

مقاطع مخروطی یکی از مباحث مهم و کاربردی در ریاضیات بوده وهست .

ترسیمات هندسی

در ترسیمات و آموزش قسمتهای دیگر هندسه، نیاز فراوان به شناخت دایره و اجزاو خواص آن پیدا می شود ، لذا در دوره ی راهنمایی ، مفهوم دایره ،وضع نقطه و خط نسبت به دایره،زاویه مرکزی ، زاویه محاطی و تقسیم دایره به کمانهای متساوی آموزش داده می شود و به این ترتیب دانش آموز برای یادگیری مطالب بعدی و استفاده ی عملی از آنها آماده می شود . (همچنین من فکرمیکنم از زاویه ی محاطی و اندازه ی آن برای نوсردازی در سالنهااستفاده می شود . )

کاربرد ریاضیات در هنر و کامپیوتر

تاریخ نشان می دهد که در طی قرون ، هنرمندان وآثارشان تحت تأثیرریاضیات قرار گرفته اند ،و زیبائی اثرشان به آگاهی آنها از این دانش بستگی داشته است .ماهم اکنون استفاده ی آگاهانه از مستطیل طلایی ، و نسبت طلایی را در هنر یونان باستان ، به ویژه درآثار پیکرتراش یونانی« فیدیاس »دقیقآ مشاهده می کنیم.

مفاهیم ریاضی از قبیل نسبتها ، تشابه، پرسپکتیو، خطای باصره تقارن ، اشکال هندسی ، حدود و بینهایت در آثار هنری موجوداز قدیم تا به امروز مکمل زیبایی آنها بوده است . و اکنون نیز « کامپیوتر » به کمک ریاضیات هنر را ازابتدایی تامدرن توسعه می دهد.

مفاهیم ریاضی از قبیل نسبتها ، تشابه، پرسپکتیو، خطای باصره تقارن ، اشکال هندسی ، حدود و بینهایت در آثار هنری موجوداز قدیم تا به امروز مکمل زیبایی آنها بوده است . و اکنون نیز « کامپیوتر » به کمک ریاضیات هنر را ازابتدایی تامدرن توسعه می دهد.

اگر آگاهی هنرمندان با ریاضیات واستفاده ی عملی از آن نبود،برخی از آثار هنری خلق نمی شدند . بهترین نمونه ی آن تصاویر موزائیکی هنرمندان مسلمان وگسترش این شکلهای هندسی به وسیله ی « M.S.Esher » جهت نشان دادن اجسام متحرک است . اگر هنرمندان به مطالعات توجهی نداشتندوخصوصیات اشکال را از نظر تطابق،تقارن انعکاس ،دوران ، انتقال و . . . کشف نکرده بودند ، خلق این همه آثار هنری امکان پذیر نبود .

« هنر ریاضیات ،هنررسیدنِِِ پرسشهای درست است وقطعه ی اصلی کار در ریاضیات تخیل است و آن چه که این قطعه ی اصلی رابه حرکت درمی آوردمنطق می باشد وامکان استدلال منطقی آن زمان پدید می آیدکه ما پرسشهای خود رادرست مطرح کرده باشیم.» (نوربرت ونیز )

کاربرد حجم

به سبب نیازی که دانش آموز در زندگی روز مرّه و همین طور در بکار گیری آن در سایر علوم نظیر ، شیمی ، فیزیک ،زیست شناسی و مخصوصاً هنر برایش پیش می آید،همچنین در شغلهایی که در جامعه وجود دارد و یا در ادامه تحصیل دانستن دستورهای محاسبه ی حجماجسام ، یادگیری مبحث حجم ضروری به نظر می رسد .

کاربرد رابطه ی فیثاغورس

فیثاغورث در باره ی رابطه های عددی که درساختمانهای هندسی وجود دارد تحقیق می کرد . او مثلث معروف به مثلث مصری را ، که ضلعهای آن با عددهای 3و4و 5 بیان می شود ، را می شناخت .

مصریها می دانستند که چنین مثلثی قائم الزاویه است .و ازآن برای تعیین زاویه های قائمه در تجدید تقسیم بندی زمینهای اطراف نیل ،که هر سال بر اثر طغیان آب شسته می شد ، استفاده می کردند.

یکی از مشکلترین مسائل در ساختن اهرام و معبدها ،طرح شالوده بنا به شکل مربع کامل بود که هم تراز باسطح افق باشد . جزئی اشتباه به قیمت از شکل افتادن همه ی بنا تمام می شد .

مصریان این مشکل رابا ساختن شاقول از میان برداشتند. نخستین شاقول احتمالاً تکه ریسمان یا نخی بود که وزنه ای به آن آویخته بودند و ان را در برابر بنا می گرفتند تا وزنه ی آن به زمین صاف برسد . در این حالت نخ می بایست کاملاً عمودیا شاقول باشد و زاویه ی بین آن و زمین صاف یک زاویه ی قائمه بسازد.

همچنین معماران کشف کردندکه چگونه می توان با ریسمان های اندازه گیری که درفاصله های مساوی گره خورده بودند، مثلثهای قائم الزاویه ای بسازند و این مثلثها را راهنمای خویش در ساختن گوشه های بنا قرار دهند .

جمع بندی و نتیجه گیری

بدون شک مهمترین هدف ما از بیان مطالب بالا این است که بتوانیم دانش آموزان را با اهداف کتب ریاضی آشنا کنیم و آنها را نسبت به ریاضیات علاقمند کنیم . تجربه نشان داده است که حتی در رشته های فنی ، مانند خیاطی هم اهداف پرورشی ریاضی اهمیت دارند به همین خاطر دربرنامه ی درسی تمام رشته های تحصیلی درس ریاضی گنجانده شده است .

در کتب جدید ریاضی سعی شده است که مطالب طوری بیان شوند که دانش آموز نفهمیده مطلبی را نپذیرد. هر چند بعضی مطالب شهودی است. ولی دانش آموز از طریق درک مفاهیم درس یاد می گیرد و به تدریج با فرایندتفکر ریاضی آشنا می شود . معلمین هم باید به این نکته توجه داشته باشند و تصور نکنند که هدف آموزش ریاضی فقط در یاد دادن چند قاعده و حل ماشینی مسائل خلاصه می شود.

کاربرد ریاضی در زندگی - Tebyan - تبیان

https://article.tebyan.net › ... › سفیران تبیانخواندنی ها
Aug 8, 2011 - ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده ی تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد . همچنین شامل کلیه ارتباطات ریاضی با زندگی روزمرّه ، سایر علوم و کاربردهایی در زندگی علمی آینده ی دانش آموز است.
You visited this page on 12/20/17.

کاربرد ریاضی در زندگی - دانشنامه رشد

danesh.roshd.ir/mavara/mavara-view_forum_threads2.php?...
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید. کاربر offline دبیر گروه ریاضی 3 ستاره ها ارسال ها: 953, در : یکشنبه 31 خرداد 1388 [07:59 ]. کاربرد ریاضی در زندگی. text razz مقدمه بسیار پیش می آید که دانش آموزان پس از تدریس یک درس ، از ما می پرسند که این درس که امروز خواندیم ،به چه درد ما می خورد؟و کجامی توانیم ازآن ...

کاربرد ریاضی در زندگی - کانون فرهنگی آموزش قلم چی

www.kanoon.ir › علم ، دانش و آموزشریاضی
Feb 24, 2013 - کاربرد ریاضی در زندگی. بسیار پیش می آید که دانش آموزان پس از تدریس یک درس ، از ما می پرسند که این درس که امروز خواندیم ،به چه درد ما می خورد؟و کجامی توانیم ازآن استفاده کنیم ؟ ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده ی تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد .

کاربرد ریاضیات در زندگی چیست؟! - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/.../کاربرد-ریاضیات-در-زندگی-چیست
Jun 21, 2015 - نظریه ها و قاعده های ریاضی، با کشف خود «هستی» پیدا می کنند، آن ها تنها وجود دارند و اغلب بدون کاربردند. دیر یا زود، و گاهی بعد از صدها و هزارها سال، این موجودات ریاضی به «صفت» تبدیل می شوند و کاربرد خود را در زندگی و عمل، در سایر دانش ها، در صنعت و هنر پیدا می کنند.«اویلر»
گروه آموزشی ریاضی دوره ی راهنمایی - مقالاتی در مورد کاربرد ریاضی در زندگی روزمره ( نوشته شده توسط تعدادی از همکاران محترم) - گروه های آموزشی دوره ی راهنمایی شهرستان دیّر.

کاربرد ریاضی در زندگی - روش تدریس

https://batadris.com › دانستنی
Sep 16, 2016 - کاربرد ریاضی در زندگی کاربرد مساحت کاربرد ارقام مقاطع مخروطی به چه دلیل باید ریاضی خواند ؟ » و« ریاضی به چه درد می خورد ؟ کاربرد چندضلعی ها.
انسان اختیاری در انتخاب معادله کلی تابع زندگی خود ندارد. چرا که این چیزی است که تحت اراده ی خداوند است. اما انسان همواره می تواند با یادگیری ، تمرین، کسب تجربه و تسلط یافتن بر قوانین ریاضی زندگی ، با یافتن و قراردادن متغیرهای مناسب معادله ی زندگی ، سرنوشت خود را به نحو بهتری تعیین کند. چرا که نتیجه ی معادله همواره تابع ...

کاربرد ریاضی - ::.. زندگی با ریاضیات ..::

natanz-riazi.persianblog.ir/tag/کاربرد_ریاضی
همراه با نرم افزار بسیار کاربردی و محبوب MathStudio به کارگاه بزرگ ریاضی قدم بگذارید. در این نرم افزار از اعمال ساده مثل جمع و تفریق و اعمال پیچیده تر مثل رادیکال ها و لگاریتم ها و چند جمله ای ها و حتی پیشرفته تر از آن، معادلات چند مجهولی و معادلات دیفرانسیل را می توانید محاسبه کنید. MathStudio یکی از قدرتمند ترین و سریع ...
کاربرد ریاضیات در زندگی. mathematics in life. مقاله ی دانشگاهی در ارتباط با کاربرد ریاضی در زندگی. ارتباط هنر و ریاضی : هر انسانی از تماشای چشم انداز یک دامنه ی سر سبز آرامش خود را باز می یابد ، در عین حال به فکر فرو می رود . شاعر احساس درونی خود را بیان می کند، نقاش با قلم و بوم خود تلاش می کند که دیگران را در شادی خود شریک ...

کاربرد ریاضیات در زندگی روزمره - پایگاه دانلود رایگان کتاب - تک بوک

www.takbook.com/.../mathematical/کاربرد-ریاضیات-در-زندگی-ر...
امروزه در وضعیتی زندگی می کنیم که باید آن را دست کم تناقض آمیز خواند. ریاضیات نه تنها ابزاری بی بدیل در شکل گیری دقت و استدلال است ، بلکه نیروی شهود ، قدرت.

کاربرد ریاضی در زندگی - آپارات

https://www.aparat.com/v/Bkbn3/کاربرد_ریاضی_در_زندگی
Sep 6, 2016 - مهرتابان ویدیویی بسیار جالب که کاربرد #ریاضی در زندگی را با نمودارهایشان مشخص می کند. کاربرد ریاضی در زندگی کاربرد,ریاضی,زندگی , مهرتابان.

⌘ کاربردهای ریاضیات - آپارات

https://www.aparat.com/v/Lfe2D/⌘_کاربردهای_ریاضیات
Nov 18, 2015
یکی از مهمترین سوالات انسانها و بخصوص دانش آموزان و دانشجویان، همواره این است که چرا باید ریاضی بخوانیم؟ ریاضیات در کجای زندگی ما کاربرد دارد؟ در این ویدئو نمونه ای از کاربردهای ...
کاربرد ریاضی در زندگی بشر (۱). به نام افریننده ای که درافرینش یک ها یگانه ودر بهم امیختن اعداد بی همتاست . مقدمه: علم لقمه برگرفتن از سفره طبیعت است . و ریاضی زاییده احتیاج و در آغازمبتنی بر تجربه. ریاضیات انعکاس دنیای واقعی در ذهن ماست. به عقیده بعضی‌ها :ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف طبیعت و روابط بین ...

کاربرد ریاضی در زندگی - پروژه

hnardini.persianblog.ir/page/128
کاربرد ریاضی در زندگی. کاربرد ریاضی در طبیعت. مقدمه. ریاضیات چیست ؟ آیا میتوان این علم را در چند جمله معرفی کرد ؟ بدون شک معرفی علوم پایه بخصوص علم ریاضی که ما در همه علوم است، کار بسیار دشواری است. زیرا این علم از یک سو ذهنی و تجریدی و از سوی دیگر عملی میباشد و در نتیجه یک تعریف باید کلی باشد تا بتواند تمام ...
ریاضیات این کمک را به ما میکند تا مشکلات و موضوعات زندگی را بهتر و راحت تر تجزیه و تحلیل کنیم. آمارهای جهانی نشان می دهد طلاق در خانواده هایی که حداقل یکی از همسران ریاضی خوانده است در مقایسه با سایر خانواده ها بسیار کمتر است کاربرد ریاضی در زندگی ریاضی داستان زندگی ماست جایگزین مشکلات در فرمول ها برابر با حل مشکلات ...

[PDF]ﻛﺎرﺑﺮد رﻳﺎﺿﻲ در زﻧﺪﮔﻲ

fahimehkolahdouz.persiangig.com/.../karbord%20riazi%20dar%20...
ﻛﺎرﺑﺮد رﻳﺎﺿﻲ در زﻧﺪﮔﻲ. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺑﺴﻴﺎر ﭘﻴﺶ ﻣﻲ آﻳﺪ ﻛﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﭘﺲ از ﺗﺪرﻳﺲ ﻳﻚ درس ، از ﻣﺎ ﻣﻲ ﭘﺮﺳﻨﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ درس. ﻛﻪ اﻣﺮوز ﺧﻮاﻧﺪﻳﻢ ،ﺑﻪ ﭼﻪ درد ﻣﺎ ﻣﻲ ﺧﻮرد؟و ﻛﺠﺎﻣﻲ ﺗﻮاﻧﻴﻢ ازآن اﺳﺘﻔﺎده ﻛﻨﻴﻢ ؟ رﻳﺎﺿﻴﺎت ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻳﻚ درس اﺻﻠﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ داﺷﺘﻦ درک درﺳﺖ از آن در آ. ﻳﻨﺪه ی. ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ داﻧﺶ آﻣﻮزان و ﻃﺒﻌﺎً ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻋﻠﻤﻲ ﻛﺸﻮر ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻤﻲ دارد . ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺷﺎﻣﻞ. ﻛﻠﻴﻪ ارﺗﺒﺎﻃﺎت رﻳﺎﺿﻲ ﺑﺎ زﻧﺪﮔﻲ روزﻣﺮّه ، ﺳﺎﻳﺮ ﻋﻠﻮم و ﻛﺎرﺑﺮدﻫﺎﻳﻲ در زﻧﺪﮔﻲ ...

کاربرد ریاضی در زندگی

frezvanschool.ir/ModuleDefinitions/.../ViewArticle.aspx?ArticleId...
Feb 15, 2016 - بسم الله الرحمن الرحیم. کاربرد ریاضی در زندگی : بین رشته های علمی ، که بشر در طول هزاران سال به وجود آورده ، ریاضیّات جای مخصوص و ضمناٌ مهمّی را اشغال کرده است . ریاضیّات با علوم فیزیک ، زیست شناسی ، اقتصاد و فنون مختلف فرق دارد . با وجود این به عنوان یکی از روشهای اصلی در بررسیهای مربوط به کامپیوتر ...

کاربرد ریاضی در زندگی روزمره - دبستان روشنگر

dabestanroshangar.ir/ریاضی/...ریاضی/346-کاربرد-ریاضی-در-زند...
کاربرد ریاضی در زندگی روزمره · پرینت · ایمیل. یکشنبه, 20 دی 1394. کاربرد ریاضی در زندگی روزمره. با توجه به برد کارگاه ریاضی : از دانش آموزان خواسته شد تا نمونه هایی از کاربر ریاضی در زندگی روزمره ی خود را بنویسند.

کاربرد ریاضیات در زندگی چیست؟! - خبرگزاری میزان

www.mizanonline.ir/fa/news/.../کاربرد-ریاضیات-در-زندگی-چیس...
Jun 22, 2015 - خبرگزاری میزان: نظریه ها و قاعده های ریاضی، با کشف خود «هستی» پیدا می کنند، آن ها تنها وجود دارند و اغلب بدون کاربردند. دیر یا زود، و گاهی بعد از صدها و هزارها سال، این موجودات ریاضی به «صفت» تبدیل می شوند و کاربرد خود را در زندگی و عمل، در سایر دانش ها، در صنعت و هنر پیدا می کنند.
May 18, 2012 - شاید برای خیلی از افراد در طول تحصیلشان این سوال پیش بیاید که خواندن درس ریاضی اصلا به چه درد می‌خورد؟ شاید برای خیلی از افراد هم ریاضی در طول زندگی معمولی‌شان فقط در حد شمارش، ضرب و تقسیم کاربرد داشته باشد. به نظر شما که حرفه‌تان ریاضی است، فراگیری علم ریاضیات چه فایده‌ و ضرورتی دارد؟ این سوال مرا ...

کاربرد ریاضی در زندگی - PicoFile.com

s3.picofile.com/file/.../کاربرد_ریاضی_در_زندگی.docx.html
کاربرد ریاضی در زندگی.docx. حجم فایل, 25 KB. تعداد دانلود, 458. تاریخ انتشار, 1391/12/20 12:42 PM. تاریخ آخرین دانلود, 1396/09/25 09:39 PM. دریافت لینک دانلود. لینک دانلود. دانلود فایل. چنانچه این فایل را ناقض قوانین و مقررات سایت می دانید، لطفا به ما گزارش دهید.

کمک به آموختن ریاضی - koodakan

koodakan.org/Cnslt/magh/m15.htm
انگیزه ی یادگیری را با نشان دادن کاربرد گسترده ریاضی در زندگی روزمره و اینکه خود اولیا احساس منفی خود را از ریاضی به کودک القا نکنند ، می توان قوی تر ساخت . · سعی کنید احساس شخصی شما نسبت به ریاضی ، شناخت کودک را از دنیای اعداد و محاسبات تحت تاثیر قرار ندهد. زمان روش های آزار دهنده ای برای آموزش مفاهیم ریاضی سپری شده و ...

سدریک ویلانی: چه چیز ریاضیات جذاب است؟ | TED Talk | TED.com

https://www.ted.com/talks/cedric_villani_what.../transcript?...
Jun 6, 2016
حقایقی پنهان در دنیای ما وجود دارند؛ که برای حواس ما در دسترس نیست، اما ریاضیات به ما اجازه می‌دهد تا فراتر از ادراکمان برویم تا رازهایشان را برملا کنیم. در این مرور اکتشافات ریاضی، برنده مدال ...
کاربرد ریاضی در زندگی روزمره. ریاضیات عموما مطالعه الگوی ساختار ، تحول وقضا تعریف شده است بصورت غیر رسمی تر ممکن است بگویید مطالعه اعداد واشکال است . ریاضیات زبان خاص خود را دارد که در آن به جای کلمات وعلائم نقطه گذاری از اعداد ونماد های ریاضی استفاده می شود وبه طور خلاصه می توان آن را در یک جمله به صورت زیر تعریف ...

دانلود مقاله نقش ریاضیات در زندگی - مگ ایران

mag-iran.com/دانلود-مقاله-نقش-ریاضیات-در-زندگی.htm
در ریاضیات دبیرستانی دانش آموز مایل است بداند که آنچه می خواند در کجای زندگی او کاربرد دارد ؟ آیا برای او پاسخی داریم؟ یا اینکه سؤال او و ما یکسان است ! چرا باید در کلاسهای خود به جبر ، ریاضی تدریس کنیم؟ چرا به جبر از آنها تمرین و پاسخ بخواهیم ؟ چرا او خود بدنبال یادگیری ریاضیات نیست و تنها این مائیم که با ترفندهای گوناگون او را ...
در بعضی از آیات قرآن که نگاه می کنیم (مانند آیه شریفه ۱۸۹ سوره مبارکه بقره) خداوند پاسخ برخی پرسش های مردم را به پیامبر می گوید تا آنها را بیان کنند... اما مثلاً در همین آیه وقتی مردم سوال می کنند از هلال شدنهای ماه، خداوند دلیل علمی و شرح نجومی نمی دهد و بلکه با یک نگاه کاملا کاربردی پاسخ مردم را می دهد و به بیان کاربرد آن در زندگی می ...
ریاضی علمی است که در همه جا کاربرد دارد؛مانند یاد گرفتن زبانمان. همه ی ما قبل از این که به مدرسه برویم،از ریاضی در زندگی خود اســـــتفاده می کردیم . مثلاً وقـتی که می خواستیم چند چیز را بین چند نفر تقسیم کنیم، یا وقتی که حساب می کردیم اگر به فلان خوراکی دو تا بیفزاییم، چند تا می شود، یا این که تعداد گل های باغـچه و یا تعداد ...
مقدمه:عدد پی: از عددهای ثابت ریاضی و تقریباً برابر با ۳٫۱۴۱۵۹ است. این عدد را با علامت π نشان می‌دهند. عدد پی عددی حقیقی و گُنگ است که نسبت محیط دایره به قطر آن را در هندسه‌ی اقلیدسی مشخص می‌کند و کاربردهای فراوانی در ریاضیات، فیزیک و مهندسی دارد. عدد پی همچنین به ثابت ارشمیدس نیز معروف است.تاریخچه:کمی بیش از دو قرن ...
نگاهی گذرا بر مباحث ریاضی - کاربرد ریاضی در زندگی - بخش نخست - بررسی موضوعات گوناگون ریاضی با تکیه بر آموزش ریاضی.
نگاهی به کاربرد مفاهیم ساده ریاضی در زندگی روزمره. سال ها پیش در یکی از کلاس های ریاضیات مدارس آلمان، آموزگار برای اینکه مدتی بچه ها را سرگرم کند و به کارش برسد؛ از آنها خواست تا مجموع اعداد از یک تا صد را حساب کنند. پس از چند دقیقه یکی از شاگردان کلاس گفت: مجموع این اعداد را پیدا کرده و حاصل عدد ۵۰۵۰ می شود. با شنیدن این عدد ...
کاربرد ریاضی در زندگی روز مره. بسیار پیش می آید که دانش آموزان پس از تدریس یک درس ، از ما می پرسند که این درس که امروز خواندیم ،به چه درد ما می خورد؟و کجامی توانیم ازآن استفاده کنیم ؟ ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده ی تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد .

کیلیپ فیلم کاربرد ریاضی در زندگی +( آپارات ) پخش - سرزه

www.serze.com/کیلیپ-فیلم-کاربرد-ریاضی-زندگی-1725284/
Sep 6, 2016 - کاربرد ریاضی در زندگی برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید ویدیویی بسیار دلچسب که کاربرد #ریاضی در زندگی را با نمودارهایشان معلوم می کند.
نظریه ها و قاعده های ریاضی، با کشف خود «هستی» پیدا می کنند، آن ها تنها وجود دارند و اغلب بدون کاربردند. دیر یا زود، و گاهی بعد از صدها و هزارها سال، این موجودات ریاضی به «صفت» تبدیل می شوند و کاربرد خود را در زندگی و عمل، در سایر دانش ها، در صنعت و هنر پیدا می کنند.شاید ۳۸۰ سال پیش کسی فکر نمی کرد لگاریتمی که در رابطه با ...
Aug 20, 2015 - مطلب مورد نظر با موضوع «کاربرد مفاهیم ساده ریاضی در زندگی روزمره» و در 17 صفحه تنظیم شده است و در آن به مفاهیم ساده ریاضی و کاربرد آنها در زندگی انسان پرداخته شده است و قسمتی از متن در ادامه مطلب آورده شده است: ریاضیات زبانی خاص خود دارد،که در آن به جای کلمات و علایم نقطه گذاری از اعداد و نمادها استفاده میشود.

کاربرد ریاضی در زندگی روزمره | فیلم - تگ

https://tag.ir/educational/54205-کاربرد-ریاضی-در-زندگی-روزمره
ریاضیات یک ابزار است که، برای ریاضی دان به نوعی کاربرد دارد و برای مردم عادی و در زندگی روزمره به نوعی دیگر، ریاضیات در بسیاری حرفه ها نیز کاربرد دارد.

ریاضی و زندگی

riazivazendegy.blogfa.com/
گرچه این نرم افزار های فوق العاده قدرتمند یکی از کاربرد های ریاضی هستند اما ... رشته کامپیوتر علمیست که ابزار برنامه نویسی و برنامه سازی و همچنین مبانی کامپیوتر و سیستم عامل و غیره رو آموزش میده. تمامی نرم افزار های برنامه نویسی نظیر JAVA, .NET, SQL, Prolog, PHP و غیره، بر اساس منطق ریاضی غیر قابل اشتبا نوشته شده اند و ...
جادوی ریاضی: کاربرد ریاضیات در زندگی روزمره از جهان باستان تا کنون ~جانی بال، شادی حامدی آزاد (مترجم) - 978-600-117-042-3 - بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب در ایران - خرید و ارسال کتاب.

شهر ریاضی

mirzavaziri.com/arithland/fa/
کاربرد ریاضیات؟ زیاد شنیده‌ایم که ریاضیات مادر علوم است و کاربرد زیادی در علوم دیگر دارد اما هر وقت از معلم خود خواسته‌ایم که یکی از این کاربردها را برای ما شرح دهد آن را به زمانی دیگر موکول کرده است و معمولاً با ذکر این توضیح که دانستن کاربردهای ریاضیات در زندگی روزمره نیازمند دانش حجیمی از ریاضی است از توضیح آن طفره رفته ...
جادوی ریاضی: کاربرد ریاضیات در زندگی روزمره از جهان باستان تا کنون. ناشر: سبزان. پدیدآوران: نویسنده: جانی بال , مترجم: شادی حامدی‌آزاد. موضوع: ریاضیات - سرگرمیها,ریاضیات - ادبیات کودکان و نوجوانان. تعداد صفحه: 128. قطع: وزیری. نوع جلد: شومیز. تاریخ نشر: 90/08/29. نوبت چاپ: 1. محل نشر: تهران. شمارگان: 2000. رده دیویی: 510 ...

ایبنا - ریاضی به چه دردی‌ می‌خورد؟

www.ibna.ir/fa/doc/naghli/106438/ریاضی-دردی-می-خورد
May 29, 2011 - بعد از یادگیری یا یاددهی هر مسأله یا مطلب تئوری ریاضی، نخستین سوالی که به ذهن می‌آید این است که دانستن این موضوع چه فایده‌ی عملی می‌تواند برای ما داشته باشد؟ مولف کتاب «کاربردهای ریاضی در زندگی روزمره و صنعت» به این پرسش شما پاسخ داده است.
به این ترتیب به این مطلب پی می بریم که کاربرد اولیه عدد صفر برای نشان دادن جای خالی اصلاً به عنوان یک عدد نبوده است. البته یونانیان هم خود را از اولین کسانی می دانند کهدرجای خالی ,صفر استفاده می کردند اما یونانیان دستگاه اعداد (جدول ارزش مکانی اعداد) مثل بابلیان نداشتند. اساساً دستاوردهای یونانیان در زمینه ریاضی بر مبنای هندسه ...
Apr 10, 2017 - شما عنوان کردید که باید جهان را از "هراس ریاضیات" پاکسازی کرد؛ در این مورد توضیح دهید. متأسفانه نوع ریاضیاتی که در مدارس تدریس می شوند، اغلب در زندگی بیشتر مردم کاربرد ندارند؛ به عنوان مثال مردم می گویند "حل یک معادله درجه دوم در کجای زندگی من کاربرد دارد؟" نوع ریاضیاتی که من تدریس می کنم، تفکر منطقی ...
v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} کاربرد ریاضی در زندگی بشر تهیه وتنظیم: مجتبی مهاجری سال اول عمومی باراهنمایی: حمیدرحیمی دبیرستان:پسرانه شاهد شهرستان شهرضا زمستان 87 فهرست مطالب : عناوین صفحات مقدمه.

ادامه درس سوم- ریاضی صنف ششم- کاربردهای اعداد اولیه در زندگی روزمره ...

https://www.youtube.com/watch?v=NSnnBrcdacw
Aug 5, 2015 - Uploaded by کانال آموزشی وبسایت صفر
ریاضی صنف ششم - درس دوم - قابلیت تقسیم بر۴ و ۵ - Duration: 11:08. کانال آموزشی وبسایت صفر 1,999 views · 11:08 · ریاضی صنف ششم - درس دوم ...
Mar 10, 2013 - خط خطی های ریاضی سوم - کاربرد ریاضی در زندگی روزمره - وبلاگ مدرسه راهنمایی نمونه دولتی امام موسی کاظم (ع)

ریاضی تکنولوژی زندگی - مرکز تخصصی آموزش ریاضی ویژن

memt.ir/Learning-mathematics/ریاضی-تکنولوژی-زندگی
در صورتی که مو شکافانه و با دقت به اطراف زندگی خود بنگریم اثر مستقیم یا غیر مستقیم ریاضیات را در آن مشاهده خواهیم کرد . ... ریاضیات توانسته تاثیر خود را چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم در بطن تمام تکنولوژی های امروز بر دنیای امروز بگذارد. کاربرد ارقام: در زمانهای قدیم هر قدمی که در راه پیشرفت تمدّن برداشته می ...
Aug 25, 2015 - کد مطلب : 1696 کاربرد ریاضی در زندگی بین رشته های علمی ، که بشر در طول هزاران سال به وجود آورده ، ریاضیّات جای مخصوص و ضمناٌ مهمّی را اشغال کرده است . ریاضیّات با علوم فیزیک ، زیست شناسی ، اقتصاد و فنون مختلف فرق دارد . با وجود این به عنوان یکی از روشهای اصلی در بررسیهای مربوط به کامپیوتر ، فیزیک ...

ریاضی کاربردی به فیزیک / مهندسی

www.analyzemath.com/persian/appliedmath.html
چگونه ریاضیات و کاربردی متصل به فیزیک و مهندسی حل مشکل؟ در زیر پیوندهای به برخی از این مشکلات. برنامه های کاربردی و استفاده از توابع معکوس. نمونه هایی در مورد چگونگی aplly و استفاده از توابع معکوس در شرایط واقعی زندگی و حل مسائل در ریاضیات. بیشینهسازی جلد یک جعبه. ... کاربردهای معادلات دیفرانسیل. چند نمونه که در آن ...

دانلود تحقیق با موضوع کاربرد ریاضی در زندگی با فرمت PDF و پاور ...

alireza-shop.rozblog.com/.../دانلود-تحقیق-با-موضوع-کاربرد-ریا...
شما می توانید در زیر همین نوشته و بعد از رمز فایل آن را دریافت کنید(جدا از هم دانلود شوند) تحقیقی فوق العاده و بسیار زیبا | طراحی شده توسط علیرضا نوری این تحقیق در قالب 2 فرمت بسیار کار آمد می باشد رمز فایل : www.alireza-shop.ir دانلود تحقیق با موضوع کاربرد…,دانلود تحقیق با موضوع کاربرد ریاضی در زندگی با فرمت PDF و ...

جادوی ریاضی by جانی بال - Goodreads

https://www.goodreads.com/book/show/36606379
Rating: 4.5 - ‎10 votes
جادوی ریاضی (کاربردهای ریاضی در زندگی روزمره از جهان باستان تاکنون). by جانی بال, شادی حامدی آزاد. جادوی ریاضی (کاربردهای ریاضی در زندگی روزمره از جهان باستان تاکنون) 4.5 · Rating details · 10 Ratings · 2 Reviews. توضیحات : یافتن شمال اگر اهرام مصر را از بالا و از دید ماهوارهها تماشا کنیم، درمییابیم که هرمها دقیقاً همراستای سوزن ...
Oct 30, 2012 - یکی ازراههای جدی برای حلّ مسئله توجه به تاریخ علم، گفتگو در باره ی مردان علم و ارتباط ریاضی با عمل است ، ارتباطی که در تمام دوران زندگی بشر هرگز قطع نشده است . کاربرد ارقام ○ در زمانهای قدیم هر قدمی که در راه پیشرفت تمدّن برداشته می شد، بر لزوم استفاده از اعداد می افزود . اگر شخصی گله ای از -گوسفندان داشت ...

کاربرد توابع و روابط بین اعداد - وبلاگ دانش آموزان مدرسه فرزانگان ...

math-numb1.persianblog.ir/tag/کاربرد_توابع_و_روابط_بین_اعداد
کاربرد ریاضی در زندگی. مقدمه. بسیار پیش می آید که دانش آموزان پس از تدریس یک درس ، از ما می پرسند که این درس که امروز خواندیم ،به چه درد ما می خورد؟و کجامی توانیم ازآن استفاده کنیم ؟ ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده ی تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد . همچنین شامل ...
May 13, 2017 - کرج - ایرنا- مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت: نخستین همایش دانش آموزی بزرگ کاربردهای ریاضی در زندگی ، صنعت ، طبیعت و ... در پژوهش سرای دانش آموزی معلم این ناحیه با حضور پدر علم ریاضیات کشور برگزار شد.
Feb 18, 2015 - کلا کاربرد ریاضی در زندگی : d علم لقمه برگرفتن از سفره طبیعت است . و ریاضی زاییده احتیاج و در آغازمبتنی بر تجربه. ریاضیات انعکاس دنیای واقعی در ذهن ماست. به عقیده بعضی‌ها :ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف طبیعت و روابط بین پدیده‌های طبیعی است. سیلوستر می‌گوید:”ریاضیات ،مطالعه شباهتها در ...

کاربرد ریاضی در زندگی - هندسه در ایران

www.m.skandary.loxblog.com/.../کاربرد%20مساحت%20در%20زند...
کاربرد ریاضی در زندگی - *طبیعت کتابی است که به زبان ریاضی نوشته شده است*
Dec 17, 2015 - به گزارش خبرگزاری مهر، کف، پله ها و حتی سرویسهای بهداشتی این موزه ریاضیات حال و هوای ریاضی دارد. براساس اظهارات متصدیان این موزه، هدف از گشایش موزه ریاضیات بازدید همه اعضای خانواده از آن بود. در این موزه ۳۰ نمایشگاه وجود دارد کە همه آنها تعاملی و رنگارنگ بوده و نشان دهنده نقش مهم ریاضیات در دنیای ما و زندگی هر روز ما ...

زیبایی ریاضی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/زیبایی_ریاضی
کاربرد ریاضی در علم و مهندسی چنان است که گویی هرجایی که از فن-آوری استفاده شده، انگار به صورت خودجوش به ترویج زیبایی ریاضی نیز پرداخته شده‌است. که اگر ... این ریاضی‌دانان معتقدند که نتایج دقیق و همراه با ریزه‌کاری‌های ریاضی، می‌تواند منطقا درست باشد، بدون اینکه هیچ گونه وابستگی به دنیای بیرونی که در آن زندگی می‌کنیم.
Apr 19, 2017 - ریاضیات-به-عنوان-یک-درس-اصلی-است-که-داشتن-درک-درست-از-آن-در-آینده-ی-تحصیلی-دانش-آموزان-و-طبعاً-پیشرفت-علمی-کشور-نقش-مهمی-دارد-.-همچنین-شامل-کلیه-ارتباطات-ریاضی-با-زندگی-روزمرّه-،-سایر-علوم-و-کاربردهایی-در-زندگی-علمی-آینده-ی-دانش-آموز-است-.

[PDF]کاربرد ریاضیات در سنگنوردی - کنفرانس آموزش ریاضی

www.uimecedu.ir/files/.../ehsan0918-A-10-2325-1-220cc13.pdf?...
زاویه. مناسب. را. در. برپایی. کارگاه. ها. رعایت. نکنیم. ممکن. است. شاهد. حادثه. ناگواری. باشیم . کلید واژه. -. کاربرد ریاضیات، سنگنوردی، کارگاه مثلثی، کارگاه v. شکل. مقدمه. نخستین. مفهوم. ها. و. ایده. آل. ها. ی. ریاضی،. به. طور. مستقیم. از. طبیعت،. محیط. زندگی. و. نیاز. های. عملی. انسان. گرفته. شد. انده . کشیدگی. درخت. و. راست. بودن. قامت.
Aug 31, 2014 - چرا ریاضیات باید تدریس شود؟ چرا ریاضیات باید مورد توجه هر محصلی در هر رشته تحصیلی باشد؟ بین ابزارهای صنعتی و رابطه‌های ریاضی چه وابستگی وجود دارد؟ اصولاً ریاضیات چه نقشی در زندگی روزمره ما دارد؟ قضایای هندسی یا دستورهای جبری در کجای زندگی کاربرد دارند؟ این‌ها پرسش‌هایی است که همیشه مطرح بوده و ...
کاربرد ریاضی در زندگی بشر یک تحقیق بسیار مرتب ، کامل و قابل ویرایش با فرمت word می باشد ، کلیک کرده و براحتی از سایت پارسیان پروژه دانلود کنید.

کاربرد ریاضی در زندگی - توانا

tavanagrops.persianblog.ir/post/8
Apr 21, 2009 - گرد آورنده : علی اکبر بابایی. جهانی از مفاهیم انتزاعی، فرمول‌هایی که باید به حافظه سپرد، تمرین‌ها و مهارت‌های خسته کننده و تکالیف منزلی که اغلب نامفهوم به نظر می‌رسند! برای پدران و مادرانی که چنین پیش‌زمینه‌ای از ریاضیات دارند، پیوند بین ریاضی و زندگی واقعی غیر ممکن به نظر میرسد. اما خوشبختانه برای فرزندان ما ...

[DOC]icon name=”icon-circle-arrow-down”

mathplus-mds.ir/wp-content/uploads/2014/05/karborde-riazi.doc
کاربرد ریاضی در زندگی بشر. تهیه وتنظیم: سارا محمدی. سال اول دبیرستان. نام دبیر:مریم درچه. دبیرستان:دخترانه همدانیان 17. پاییز91. مقدمه: علم لقمه برگرفتن از سفره طبیعت است . و ریاضی زاییده احتیاج و در آغازمبتنی بر تجربه. ریاضیات انعکاس دنیای واقعی در ذهن ماست. به عقیده بعضی ها :ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف ...

انواع هوش انسان و کاربرد آن در زندگی روزمره | Yousef Farahani | Pulse ...

https://www.linkedin.com/.../انواع-هوش-انسان-و-کاربرد-آن-در-زندگ...
Sep 23, 2016 - @mrfarahani_ir. 🔴هوش منطقی(IQ): همان هوش عقلی یا هوش ریاضی است که در مدارس، ما را با آن می‌سنجیدند. اما انسانهایی را می‌توانیم مثال بزنیم که در دانشگاه معدل بالایی داشتند، اما در زندگی خانوادگی یا کاری شکست خوردند. پس هوش عقلی لازم است، اما کافی نیست. 🔴هوش هیجانی(EQ): به معنای توانایی مدیریت کردن هیجانات خود ...
ریاضیات چیست؟! کاربرد آن در زندگی کجاست؟.تعریف ریاضی مثلا ریاضی علم فلان است.......سوالهای خود را در هر زمینه بپرسید و به سوالهایی که می دانید پاسخ دهید.
ریاضیات علمی حیاتی است که دیدگاه بهتری درباره اتفاقات جهان واقع به ما می دهد.ریاضی تفکر انتقادی را بهبود می بخشد و باعث توانایی حل مساله می شود. یک بخش مهم استدلال ریاضی و هندسی بخش مثلثات است که به مطالعه خواص مثلث می پردازد. با اینکه مثلث یکی از ساده ترین اشکال هندسی است،اما کاربردهای متنوعی دارد. کاربرد عمده ...
Apr 18, 2011 - فعالیت های زیر می توانند به شما کمک کنند تا به کودکانتان نشان دهید که ریاضیات بخش زیادی از زندگی روزانه ما را تشکیل می دهد. ▫ درختان، خودروها و چراغ ها را ... آمارهای جهانی نشان می دهد طلاق در خانواده هایی که حداقل یکی از همسران ریاضی خوانده است در مقایسه با سایر خانواده ها بسیار کمتر است کاربرد ریاضی در زندگی
نویسنده: قاسم تیموری ناشر: منادی تربیت محل نشر: تهران نوبت چاپ: اول/ 1388 تعداد صفحات: 264 قطع: وزیری قیمت: 27000 ریال شابک :9789643480000 گروه سنی: جوان/بزرگسال. بعد از یادگیری یا یاددهی هر مسأله یا مطلب تئوری ریاضی ، اولین سؤالی که به ذهن خطور می کند این است که ( دانستن این موضوع چه فایده عملی می تواند برای ما ...

کاربردهای روابط فیثاغورس - ریاضی وزندگی

fatemehkamrani.persianblog.ir/tag/کاربردهای_روابط_فیثاغورس
درباره وبلاگ. سلام . علم لقمه برگرفتن از سفره طبیعت است . و ریاضی زاییده احتیاج و در آغازمبتنی بر تجربه. ریاضیات انعکاس دنیای واقعی در ذهن ماست. به عقیده بعضی‌ها :ریاضیات زیباترین زبان برای توصیف طبیعت و روابط بین پدیده‌های طبیعی است. ممنون از حضورتون ,محتوای وبلاگم درباره ی کاربرد های ریاضی در زندگی ماست.
اغلب کاربرد چشمگیری نداره. مگه برنامه‌ای برای ریاضیات نوشته بشه. مثلا برنامه‌ای برای کار با گروه مثل gap. شاید بشه برای بعضی برنامه‌ها برای بخش‌هایی مدل ریاضی درست کرد و بشه کار سنگینی رو راحت تر کرد. کلا بستگی به برنامه داره. من تا حالا به موردی برنخورده م. ریاضیات شاید طرز نگاه و فکر رو تا حدی تغییر بده.
دانلود پاورپوینتelseدانلود فایده و کاربرد ریاضی در زندگی روزمره ، برچسب ها : زندگی ریاضیات ریاضی فایده ، پاورپوینت ، قالب پاورپوینت ، ppt.

کاربرد هندسه در زندگی روزمره | سفارش تایپ ترجمه مقاله

4txt.ir/کاربرد-هندسه-در-زندگی-روزمره-docx/
یکی ازراههای جدی برای حلّ مسئله توجه به تاریخ علم، گفتگو در باره ی مردان علم و ارتباط ریاضی با عمل است ، ارتباطی که در تمام دوران زندگی بشر هرگز قطع نشده است . کلید واژه : هندسه ، زندگی ، دانش آموز ریا، کاربرد. مقدمه. اصولی که یک نرم افزار بیوانفورماتیکی مثلا برای الیمنت کردن یک طوالی به کار میبرد به این شکل است که اگر ما ...

فروشگاه کتاب محمدی کاربرد هندسه و فیزیک و ریاضی در زندگی روزمره

mellishop.sellfile.ir/prod-236126-کاربرد+هندسه++و+فیزیک+و+ر...
آیا شما هام از آن دسته از افرادی هستید که با مطالعه درس های سخت و سنگین هندسه و ریاضی و فیزیک نمی دانید که این درس ها در زنگی شما چه تاثیری و کاربردی دارد.اگر می خواهید که هدف خود را از خواندن این دروس و کاربرد آن ها در زندگی خود فرا بگیرید ما این کتاب را به شما توصیه می کنیم. نوع کتاب ها:PDF تعداد کتاب های مجموعه:7.

کاربرد مفاهیم ساده ریاضی در زندگی - ریاضـــــــــــــی × ریاضــــــــــــی

math2math.persianblog.ir/.../کاربرد_مفاهیم_ساده_ریاضی_در_زند...
شاید «شارل فردریک گاوس» شاگرد با ذکاوت کلاس که این روش جالب را به کاربرد، آن هنگام نمی دانست، روش بسیار کارا و مفیدی را برای جمع بستن رشته ای از اعداد ارائه داده است که تا سالیان سال مورد استفاده ریاضیدانان خواهد بود.اکثر مفاهیم ریاضی به قدری با زندگی روزمره ما گره خورده است که تمام مردم بدون آگاهی داشتن و واقف بودن به آن، از ...
Oct 30, 2014 - در ادمه کاربرد فن آوری اطلاعات (اینترنت) نیز در بالابردن سطح علمی دبیران و پژوهشگران ریاضی تشریح شده است. ... شاید عمده ترین انگیزه مطالعه و گسترش ریاضیات و نخستین دلیل برای اهمیت دادن به آن به کار گرفتن این دانش در مطالعه طبیعت بمنظور شناخت محیط زیست و بهره برداری از آن در جهت زندگی بهتر و راحت ...

قصه ریاضی - زبان کیهان | LOGECT Downloads

www.logect.com › Download Center › Documentary
May 28, 2013 - در قسمت اول، مارکوس دو ساتوی نگاهی به نقش اساسی ریاضیات در زندگی ما میاندازه، و سپس به بررسی ریاضیات مصر، بینالنهرین و یونان باستان میپردازه. او در مصر، کاربرد دستگاه اعداد دهدهی بر اساس ده انگشت دست، شیوه عجیب مصریها برای ضرب و تقسیم و درک اونها از اعداد دودویی، کسرها و اجسامی مثل اهرام رو بررسی ...

کاربرد ریاضی در زندگی روزمره - بهار فایل

baharfile.ir/product/6017/کاربرد-ریاضی-در-زندگی-روزمره/635
دانلود مقاله کاربرد ریاضی در زندگی روزمره در قالب فایل ورد در 19 صفحه.

[PDF]نسبت ، تناسب و درصد - اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

chap.sch.ir/sites/default/files/books/94-95/.../048-072-%20C70.pdf
کاربردهای هر مفهوم در درون ریاضی و ریاضی و علوم دیگر نیز عموماً در کار در کالس هایی. ارائه گردیده اند. در پایان هر درس تمرین ... در تاریخ ریاضیات به درستی مشخص نیست که نسبت بین دو مقدار )کمیت(، به وسیلهٔ کدام. تمدن باستانی پایه گذاری شده است. .... در زندگی روزمره ما اغلب با واحد نرخ سر و کار داریم. به عنوان مثال وقتی میوه فروش.
می خواهیم ببینیم واقعا کاربرد ریاضی در هنر چیست آیا لزوما برای خلق یک اثر هنری مانند آنچه مصریان در دوران باستان کردند و اهرام ثلاثه را بنا نهادند بدون درک ... هندسه ، همچون دیگر شاخه های ریاضیات ، زاده ی نیازهای آدمی است ، ولی در این هم نمی توان تردید کرد که ، در کنار سایر عامل ها یکی از علت های جدا شدن هندسه از عمل و زندگی و شکل گیری ...

فیلمی زیبا در مورد کاربرد ریاضی در زندگی - ریـــــاضــــی کـــده

ghmr.ir/فیلمی-زیبا-در-مورد-کاربرد-ریاضی-در-زندگی/
فیلمی زیبا در مورد کاربرد ریاضی در زندگی لینک دانلود,فیلمی زیبا در مورد کاربرد ریاضی در زندگی,ریـــــاضــــی کـــده.
که چارچوبی از تئوری در اختیار داشته باشد که با واقعیتهای زندگی اقتصادی سازگار باشد. انتشار نوشته های «والراس»(10) در سال 1870 و بویژه کتاب علم اقتصاد محض وی در سال 1874 نوشته های «پارتو» در سال 1893 و مقاله «جان نیومن»(11) در سال 1928 را می توان اولین مجموعه ای دانست که در کاربردهای جدید ریاضیات در اقتصاد تدوین شده ...
دانشمند غرور‌انگیز و افتخار‌آفرین، روانشاد دکتر مریم میرزاخانی یکی از نهال‌های به بار نشستۀ مسابقات دانش‌آموزی ریاضیات وعضو افتخاری و عالیقدر «انجمن ریاضی ایران» با غروب بسیار تلخ و نابهنگامش هم اکنون به سلسلۀ جاودان این ستاره‌ها و خورشیدهای ماندگار و زندگی بخش تاریخ ما پیوسته است و پس از این چون همۀ آن‌ها آثار حضور و ...

[PPT]بسم الله الرحمن الرحیم.pptx

farzaneganz1.sams.ir/.../9ec0b683-5a89-47b6-867c-dfa7aa828168...
ریاضیات بزرگ‌ترین میراث بشریت است که صرف نظر از فواید علمی، در زندگی و صنعت کاربرد فوق‌العاده‌ای دارد. ما همواره در زندگی روزمره خود بدون این که متوجه شویم، از مفاهیم این دانش استفاده می‌کنیم. امروزه حساب اساسی‌ترین کاربرد را در زندگی بشر دارد. از خرید نیازمندی‌های روزمره گرفته تا نگه داشتن حساب روزها، سامان‌دهی حساب‌های ...

کاربرد حد در زندگی - چهارپایه

bestparsian.ir/news/کاربرد-حد-در-زندگی
در این ویدیو با کاربردهای مفهوم شهودی مشتق در زندگی آشنا می شویم. ... کاربرد مفهوم مشتق در ... کاربرد ریاضیات در زندگی چیست؟! شاید ۳۸۰ سال پیش کسی فکر نمی کرد لگاریتمی که در رابطه با نیاز محاسبات عملی کشف شد در آینده ... کاربرد ریاضی در زندگی - danesh.roshd.ir. کاربرد ریاضی در زندگی ... و متساوی الفاصله و مثلثهای ...

منطق فازی و کاربردهای آن در زندگی روزمره - سیویلیکا

https://www.civilica.com/Printable-REGCMAES02_121=منطق-فاز...
بنیاد منطق فازی بر شالوده نظریه مجموعه های فازی استوار است. این نظریه تعمیمی از نظریه کلاسیک مجموعه ها در علم ریاضیات است و منطق کلاسیک باینری هر چند توانسته بسیاری از پدیده های طبیعی را توصیف کند، اما واقعیت آن است با استفاده از آن منطق در مدل سازی ریاضی با عدم قطعیت در علوم مهندسی سر و کار داریم. حال منطق فازی ...

چرا ریاضیات می خوانیم؟ - بیتوته

www.beytoote.com/scientific/midanid/what1-mathematics.html
امروزه نیز به همین منوال است وشاید به همین دلیل ما در رشته ریاضی با دو گرایش ریاضی محض وکاربردی روبهرو هستیم.اما آیا میتوان این دو گرایش ریاضی را به طور کامل از یکدیگر مجزا کرد؟آیا میتوان گفت که ریاضی محض تنها یک فعالیت ذهنی است وهیچ کاربردی ندارد و در کنار آن ریاضی کاربردی، کاربرد ریاضیات را در علوم وفنون مختلف ...
کاربرد انتگرال در زندگی. این بدیهی است که ریاضیات در صنعت و تکنولوژی روز کاملا کاربرد دارد. اما برای مردم عادی چطور؟ سوال این است مثلا یک راننده تاکسی دقیقا چه چیزی از ریاضیات را در زندگی استفاده میکند؟ اکثریت مردم فکر میکنند ریاضی تنها جمع ،تفریق ، ضرب و تقسیم برای خرید و فروش است. شما چه فکر میکنید؟
Oct 23, 2017 - فرا رسیدن دهه ریاضیات بر همه دبیران ریاضی مبارک باد. انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان خراسان جنوبی فرا رسیدن دهه ریاضیات را به همه دبیران و علاقه مندان ریاضی تبریک عرض می نماید. در راستای عمومی کردن ریاضیات و آشنایی هر چه بیشتر خانواده ها با کاربرد ریاضیات در زندگی اجتماعی از همکاران محترم ...

کاربرد ریاضیات در ساختمان های باشکوه ایرانی - برترین ها

www.bartarinha.ir/.../کاربرد-ریاضیات-در-ساختمان-های-باشکوه-ایر...
Jan 18, 2017 - برترین ها: عکاسی به نام «ماسیمو رومی» یک ماه صرف گشتن در ایران برای فهمیدن علم و ریاضیات پشت زیبایی الهی ساختمان های پارسی کرده است. او پس از خواندن مقاله ای درباره استفاده از نسبت های خاص و هندسه در معماری ایرانی، مصمم شد که از ایتالیا به ایران سفر کند. او می گوید: «من مجذوب معنویت و حکمت آن ها شدم.

(5 مورد) ریاضیات، کشف یا اختراع؟|ریاضی و فیزیک - ویدوآل

https://www.vidoal.com/video/ریاضیات-کشف-یا-اختراع
Aug 8, 2016
آیا اگر انسان نبود، ریاضیات هم به‌وجود نمی‌آمد؟ انسان‌ها از زمان‌های بسیار دور همواره در مورد این مسئله که ریاضیات یک کشف است یا اختراع، در بحث و جدل(منازعه) بوده‌اند.

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر ریاضیات بر مهارت های زندگی از نگاه ...

download-thesis.com/.../دانلود-پایان-نامه-بررسی-تأثیر-ریاضیات...
تابستان: 91-90. واحد بوشهر. دانشکده تحصیلات تکمیلی. پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A). رشته: تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش. (تعلیم و تربیت اسلامی). عنوان: بررسی تأثیر ریاضیات بر مهارتهای زندگی از نگاه اندیشمندان ریاضیدان. استاد راهنما: دکتر عباس اردکانیان. استاد مشاور: دکتر داوود یحیایی. نگارش: …
فایل*پاورپوینت فایده و کاربرد ریاضی در زندگی روزمره*را از دانلود فایل دانلود کنید.جهت دانلود روی *دریافت فایل* کلیک نمائید.

معرفی کتاب: افسون ریاضیات – وب سایت علمی بیگ بنگ

https://bigbangpage.com/scientific.../معرفی-کتاب-افسون-ریاضیا...
May 10, 2016 - ریاضیات در زندگی روزمره، جهان جادویی ریاضیات، ریاضیات و هنر، جادوی اعداد، جادوی ریاضیات در طبیعت، تردستی‌های ریاضی در گذشته، ریاضیات نغمه خود را می‌نوازد، ... اختصار در بیان دیگر کاربردهای ریاضی در علوم دیگر به‌ویژه اقتصاد، فیزیک، شیمی، ژنتیک، کامیپوتر، نجوم و کاربردهای دیگر ریاضیات در پرورش ...

تأثیر تربیتی ریاضیات » انجمن معلمان ریاضی استان خوزستان

www.khuzmath.ir/maghlat/15-تأثیر-تربیتی-ریاضیات.html
Apr 23, 2013 - زندگی است. واژه های کلیدی : آموزش ریاضیات تربیت - - مقدمه افلاطون بر آن بود که علوم منظم و منطقی در افراد تاثیر تربیتی دارد.] 1[ ریاضی دیگر نه تنها به نخبگان تعلق ندارد، بلکه هر شهروندی برای بهتر زندگی کردن به درک معقولی از ریاضی و توانایی کاربرد آن نیاز دارد. برای پرورش انسان های رشد یافته، تعلیم و ...
ﺏﻠﮑ ﻪ ﺏ ﺮای ﺗ ﺎﻣﻴﻦ ارﺗﺒ ﺎط ﺏ ﻴﻦ رﻳﺎﺿ ﻴﺎت ﻣﺤ ﺾ و ﮐﺎرﺏﺮد. ه ﺎی ﺁن. در. ﺧﺪﻣﺖ ﺏﻪ. ﺟﺎﻣﻌﻪ. ،. ﺏﻪ ﮐﺎر ﻣﯽ رود . دو هﺰار ﺳﺎل ﭘﻴﺶ. ،. رﻳﺎﺿﻴﺎت ﺏﻪ ﻓﻠﺴﻔﻪ. ﺏﺴﻴﺎر ﻥﺰد. ﻳﮏ ﺏﻮد . اﻓﻼﻃ ﻮن و ارﺳ ﻄﻮ. رﻳﺎﺿ ﻴﺎت. ﻥﺴ ﺒﺘﺎ. " ﭘﻴﺸ ﺮﻓﺘﻪ. ای را. ﺏﺮای ﺡﻞ ﻣ. ﺴﺎﺋﻞ. ﻋﻤﻠﯽ و هﻤﭽﻨﻴﻦ ﺏﻪ ﻋﻨﻮان اﺏﺰاری ﺏﺮای درک زﻥﺪﮔﯽ. ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎدﻩ ﻗﺮار. دادﻥﺪ . ﺏﺎ. ﮐﺎرهﺎی. ﻥﻴﻮﺗﻦ. ،. رﻳﺎﺿﻴﺎت ﺏ ﻪ. اﺏ ﺰار. ی ﺏ ﺮای. ﺗﻮﺿ ﻴﺢ ﻓﺮاﻳﻨ ﺪهﺎی. ﻓﻴﺰﻳﮑ ﯽ ﺗﺒ ﺪﻳﻞ ...

کاربرد انتگرال در زندگی – ریاضیات Math

www.mathlamerd.ir/کاربرد-انتگرال-در-زندگی/
May 4, 2017 - این بدیهی است که ریاضیات در صنعت و تکنولوژی روز کاملا کاربرد دارد. اما برای مردم عادی چطور؟ سوال این است مثلا یک راننده تاکسی دقیقا چه چیزی از ریاضیات را در زندگی استفاده میکند؟ اکثریت مردم فکر میکنند ریاضی تنها جمع ،تفریق ، ضرب و تقسیم برای خرید و فروش است. شما چه فکر میکنید؟ نکته بسیار مهم: ...
تحقیق در مورد کاربرد ریاضیات در زندگی روزمره دسته بندی : علوم پایه _ آمار و ریاضیفرمت فایل : Doc ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) Wordقسمتی از محتوی متن ... تعداد صفحات : 31 صفحهمقدمه : ساختارهای بخصوصی که در ریاضیات مورد تحقیق و بررسی قرار میگیرند اغلب در علوم طبیعی منشاء دارند، و بسیار عمومی در فیزیک، ولی ...
Jan 21, 2017 - همه ی ما در زندگی روزمره ی خود به میزان زیادی از دانش ریاضی استفاده می کنیم. از سوی ... کاربرد ریاضی در علوم مختلف انکارناپذیر است، برای مثال مبحث آنالیز تابعی در مکانیک کوانتومی، کاربرد بسیار زیادی دارد و یا در بیشتر رشته های مهندسی معادله ی لاپ لاسی که یک معادله ی ریاضی است،مورد استفاده قرار می گیرد.

mp4.ir - اموزش ریاضی - مشتق 5 - کاربرد مفهوم مشتق در زندگی

www.mp4.ir/Video?Watch=231...ریاضی...5-کاربرد...زندگی

Searches related to کاربرد ریاضی در زندگی

۳۰ آذر ۹۶ ، ۲۰:۰۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

قهر سلنا گومز و مادرش سر جاستین بیبر

قهر سلنا گومز و مادرش سر جاستین بیبر!

سلنا گومز و مادرش ، دعوای مادر سلنا گومز با او
ماجرای بحث جدی و پر تنش سلنا گومز و مادرش در مورد جاستین بیبر به اینستاگرام کشانده شد ، ترک کردن صفحه ی اجتماعی سلنا توسط مادرش و واکنش مقابل او به شایعات رنگ واقعیت بخشید.

ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۱۹:۵۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

تحقیق درباره ورزش تکواندو

تحقیق درباره ورزش تکواندو

ورزش تکواندو

ورزش تکواندو


ادامه مطلب...
۳۰ آذر ۹۶ ، ۱۹:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

پاورپوینت آدم آهنی و شاپرک فارسی هفتم

پاورپوینت آدم آهنی و شاپرک فارسی هفتم

درس اول

درس اول


پاور پوینت جلوه روی خدا


درس اول

درس دوم 

درس اول

روان خوانی : ای کمیل


درس اول

درس سوم نسل آینده ساز


درس اول

 درس چهارم با بهاری که می رسد از راه


درس اول

درس پنجم:قلب کوچکم  را به چه کسی بدهم


درس اول

درس ششم

درس اول

درس هفتم:زندگی همین لحظه هاست


درس اول

 درس هشتم:نصیحت امام


درس اول

درس نهم:مرواریدی در صدف


درس اول

درس دهم :عهد و پیمان

درس اول

درس یازده

درس اول

درس دوازده: اسوه نیکو


درس اول

 درس سیزده :امام خمینی

درس اول

درس شانزده:آدم آهنی و شاپرک

درس اول

درس هفده:ما می توانیم

درس اولادامه مطلب...
۲۹ آذر ۹۶ ، ۱۹:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

پاورپوینت درس شانزدهم کتاب فارسی هفتم

پاورپوینت درس شانزدهم کتاب فارسی هفتمادامه مطلب...
۲۹ آذر ۹۶ ، ۱۹:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi