شهر عکس

انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه

انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه

انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه

شهادت حضرت فاطمه

شهادت حضرت فاطمه (س)

لحظات وداع حضرت فاطمه علیهاالسلام

در اوراق تاریخ

در منابع شیعه و سنی در زمینه شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام مطالبی اعم از تاریخی و روایی ذکر شده است که در این مطلب اجمالا به آن می‌پردازیم.

 

سلیم بن قیس می‌گوید:

از ابن‌عباس شنیدم که می‌گفت: چون بیماری حضرت فاطمه علیهاالسلام شدید شد، علی‌علیه السلام را طلبید و فرمود:

 

"وصیت می‌کنم تو را که بعد از من با امامه دختر خواهر من زینب ازدواج کنی و تابوت مرا چنانچه ملائکه برای من وصف کردند، بسازی، و نگذاری احدی از دشمنان خدا در[تشییعٍ] جنازه من حاضر شوند.

 

پس همان روز فاطمه علیهاالسلام از دنیا رحلت کرد. از صدای گریه، مدینه به لرزه در آمد و مردم را دهشتی روی داد مانند روز وفات حضرت رسالت صلی الله علیه و آله و سلم."

 

پس ابوبکر و عمر به تعزیه حضرت علی علیه السلام آمدند و گفتند:

 

تا ما حاضر نشویم بر دختر رسول خدا نماز نگزار.

 

چون شب رسید، حضرت علی علیه السلام، عباس و فضل پسر او و مقداد و سلمان و ابوذر و عمّار را طلبید و بر جنازه حضرت فاطمه علیهاالسلام نماز گزارد و او را دفن نمود. چون صبح شد، مقداد به ابوبکر و عمر گفت:

 

ما دیشب فاطمه را دفن کردیم. عمر به ابوبکر گفت: نگفتیم چنین خواهند کرد؟ عباس گفت: فاطمه خود چنین وصیت کرده بود که شما بر او نماز نخوانید. عمر گفت: شما کینه قدیم خود را هرگز ترک نمی‌کنید، والله که می‌روم او را از قبر در آورم و بر او نماز می‌کنم. امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمود: به خدا سوگند اگر این کار را انجام دهی، شمشیر خود را از غلاف بکشم و در نیام نکنم تا تو را و جماعت بسیاری را به قتل رسانم. بعد از این، ایشان توطئه کردند که علی علیه السلام را به قتل رسانند و گفتند: تا او را نکشیم ما به اهداف خود نمی‌رسیم. ابوبکر گفت: چه کسی این جرأت را می‌کند؟ عمر گفت: خالد بن ولید. پس او را طلبیدند و گفتند: می‌خواهیم تو را بر امر عظیمی بگماریم.

 

گفت: مرا بر هر کاری می‌خواهید بگمارید، اگرچه بر کشتن علی باشد. گفتند: از برای همین تو را طلبیدیم. خالد گفت: چه وقت او را به قتل برسانم؟ ابوبکر گفت: در وقت نماز در پهلوی او بایست، چون سلام نماز گوید گردن او را بزن. چون در آن وقت، اسماء بنت عمیس که پیشتر همسر جعفر طیّار بود در خانه ابوبکر زندگی می‌کرد. بر توطئه ایشان مطلع شد، کنیزک خود را گفت: برو به خانه علی و فاطمه علیهاالسلام به دور خانه ایشان بگرد و این آیه را بخوان. " وَ جاءَ رَجُلُ مِن اَقصَا المَدینَةِ یَسعَی قَالَ یا مُوسَی اِنَّ المَلاَ یَاتَمِروُنَ بِکَ لِیَقتُلوکَ فَاخرُج اِنّی لَکَ مِنَ النّاصِحِین."(سوره قصص؛ آیه 20) چون کنیزک آمد و این آیه را خواند، علی علیه السلام فرمود: به خاتون خود بگو: خدا تو را رحمت کند، ایشان قدرت آن ندارند، اگر ایشان مرا بکشند چه کسی با ناکثان و قاسطان و مارقان قتال خواهد کرد. پس حضرت وضو ساخت و به مسجد رفت و مشغول نماز شد. خالد بن ولید آمد و در پهلوی آن حضرت ایستاد، پس ابوبکر در اثنای نمازش پشیمان شد، ترسید که اگر علی علیه السلام شمشیر بکشد؛ اول او را بکشد، پس تشهدش را بسیار طول داد تا آن که نزدیک شد تا آفتاب در آید، زیرا می‌ترسید که اگر سلام بگوید خالد به گفته او عمل کند و فتنه‌ای بر پا شود، پس پیش از سلام نمازش گفت: ای خالد! مکن آنچه را گفته بودم، اگر بکنی تو را خواهم کشت.(کتاب سلیم بن قیس؛ ص 255/ احتجاج؛1/240) و این فتنه دفع شد.

 

علامه مجلسی می‌نویسد: در مدت زندگانی آن بانو علیهاالسلام بعد از پدر بزرگوارش، اختلاف نظر بسیاری میان خاصّه و عامّه می‌باشد، از شش ماه بیشتر و از چهل روز کمتر نگفته‌اند، و احادیث معتبر دلالت می‌کند بر آن که بقای آن حضرت علیهاالسلام بعد از پیغمبر، هفتاد و پنج روز بوده است. ابوالفرج اصفهانی در کتاب مقاتل الطالبیین از حضرت امام محمّدباقر علیه السلام روایت کرده است: مدت بقای آن حضرت علیهاالسلام بعد از پدر خود؛ سه ماه بود.

 

همچنین شیخ صدوق روایت کرده است: چون از جانب حق تعالی خبر وفات آن سرور بانوان دو عالم دررسید، امّ ایمن را طلبید و- او معتمدترین زنان نزد آن بانو بود- فرمود:

 

ای امّ ایمن خبر وفاتم، به من رسیده، پس علی را برای من بطلب. چون حضرت امیرعلیه السلام حاضر شد، فرمود: ای پسر عمّ! تو را به انجام مواردی وصیّت می‌کنم. حضرت امیر علیه السلام فرمود: هر چه می‌خواهی بگو، فرمود:

 

وصیت‌های من اول آن است که امامه دختر زینب را بعد از من به همسری برگزینی که تربیت کننده فرزندان من باشد و برای ایشان در مهربانی همانند من است، و تابوتی برای من بساز مثل آنچه ملائکه برای من تصویر کردند و به من نشان دادند. حضرت فرمود: ای فاطمه به من بنما که چگونه ایشان به تو نشان دادند؟ پس فاطمه علیهاالسلام روشی را که ملائکه از جانب حق تعالی برای او وصف کرده بودند به آن حضرت نشان داد. پس فرمود: وصیت سوم من آن است که در هر ساعت از شب و روز که وفات نمایم، در همان ساعت مرا دفن کنی و تأخیر ننمایی، و نگذاری احدی از دشمنان خدا که بر من ستم کرده‌اند، بر جنازه من حاضر شوند و بر من نماز خوانند. حضرت امیر علیه السلام فرمود: چنین خواهم کرد.

 

پس آن بانوعلیهاالسلام در نیمه شب به ریاض جنّت انتقال یافت. حضرت علی علیه السلام در همان ساعت مشغول تجهیز و تکفین آن حضرت گردید. پس از آن که از غسل و دفن فارغ شد، جنازه را بیرون آورده و جریدی از درخت خرما روشن کرده و با جنازه آن حضرت بیرون آمدند، تا آن که در همان شب بر آن حضرت علیهاالسلام نماز گزارند و جسد مطهّرش را دفن کردند...(علل الشرایع؛185) علامه مجلسی می‌نویسد: در مدت زندگانی آن بانو علیهاالسلام بعد از پدر بزرگوارش، اختلاف نظر بسیاری میان خاصّه و عامّه می‌باشد، از شش ماه بیشتر و از چهل روز کمتر نگفته‌اند، و احادیث معتبر دلالت می‌کند بر آن که بقای آن حضرت علیهاالسلام بعد از پیغمبر، هفتاد و پنج روز بوده است. ابوالفرج اصفهانی در کتاب مقاتل الطالبیین از حضرت امام محمّدباقر علیه السلام روایت کرده است: مدت بقای آن حضرت علیهاالسلام بعد از پدر خود؛ سه ماه بود.(مقاتل الطالبیّین؛49)

 


در روز وفات آن حضرت نیز اختلاف نظر بسیار است، اکثر علمای امامیه گفته‌اند در روز سوّم جمادی الاول واقع شد. همچنین در سن شریف حضرت فاطمه علیهاالسلام در وقت وفات، اختلاف نظر بسیار است، اکثر روایات معتبر دلالت می‌کند بر آن که سن شریف آن بانو علیهاالسلام در آن وقت، هیجده سال بوده، و قول صحیح و مشهور میان علمای امامیه همین قول است.

 

در کتاب روضة الواعظین روایت کرده‌اند که حضرت فاطمه علیهاالسلام را بیماری شدیدی عارض گردید و تا چهل روز ممتد شد، چون خبر وفات آن حضرت علیهاالسلام به او رسید امّ ایمن و اسماء بنت عمیس و حضرت امیرالمؤمنین‌علیه السلام را حاضر ساخت و گفت: ای پسرعمّ! از آسمان خبر فوت به من رسیده و من عازم سفر آخرتم، تو را وصیت می‌کنم به چیزی چند که در خاطر دارم.

 

حضرت امیر علیه السلام فرمود: ای دختر رسول خدا آنچه خواهی وصیت کن. پس بر بالین آن حضرت نشست و هر که در آن خانه بود بیرون کردند. پس ساعتی هر دو گریستند. حضرت علی علیه السلام سر فاطمه علیهاالسلام را مدتی به دامن گرفت و به سینه خود چسبانید و فرمود:

 

هر چه می‌خواهی وصیت کن، آنچه فرمایی به عمل می‌آورم و امر تو را بر امر خود اختیار می‌کنم. فاطمه علیهاالسلام فرمود: خدا تو را جزای خیر دهد ای پسرعمّ رسول خدا، وصیت می‌کنم تو را اول که بعد از من امامه را به عقد خود درآوری. او برای فرزندان من مثل من است. پس فرمود: برای من تابوتی قرار ده، زیرا که ملائکه را دیدم که صورت تابوت برای من ساختند. پس فرمود: باز وصیّت می‌کنم تو را که نگذاری که یکی از آنها که بر من ستم کرده و حقّ مرا غصب کردند بر جنازه من حاضر شوند، زیرا که ایشان دشمن من و دشمن رسول خدایند، و نگذاری که احدی از ایشان و نه از اتباع ایشان، بر من نماز بخوانند، و مرا در شب دفن کنی، در وقتی که دیده‌ها در خواب باشد. (روضة الواعظین؛151)

 

ابن شهرآشوب و دیگران روایت کرده‌اند چون خواستند که آن حضرت علیهاالسلام را در قبر گذارند، دو دست شبیه دست‌های رسول خدا صلی الله علیه و آله از میان قبر پیدا شد، و آن حضرت را گرفت و به قبر برد.

 

در کشف الغمّه روایت کرده‌اند چون وفات حضرت فاطمه علیهاالسلام نزدیک شد، اسماء بنت عمیس را گفت: آبی بیاور که من وضو بگیرم، پس وضو گرفت - به روایتی دیگر غسل کرد - و بوی خوش طلبیده و خود را خوشبو گردانید و جامه‌های نو طلبید، پوشید و فرمود:

 

ای اسماء! جبرئیل در وقت وفات پدرم از بهشت، چهل درهم کافور آورد، حضرت آن را سه قسمت کرد و یک بخش را از برای خود گذاشت و یکی را برای من و یکی را برای علی، آن کافور را بیاور که مرا به آن حنوط کنند. چون کافور را آورد، فرمود: نزدیک سر من بگذار، پس رو به قبله خوابید و جامه‌ای بر روی خود کشید و فرمود: ای اسماء مدتی صبر کن، بعد از آن مرا صدا کن، اگر جواب نگویم، علی را طلب کن و بدان که من به پدر خود ملحق گردیده‌ام.

 

اسماء ساعتی انتظار کشید، بعد از آن فاطمه علیهاالسلام را ندا کرد، صدایی نشنید، پس گفت: ای دختر مصطفی، ای دختر بهترین فرزندان آدم، ای دختر بهترین کسی که بر روی زمین راه رفته است، ای دختر آن کسی که در شب معراج به مرتبه قاب قوسین او ادنی رسیده است. چون جواب نشنید جامه را از روی مبارکش برداشت، دید که مرغ روحش به ریاض جنّت پرواز کرده است، پس بر روی آن حضرت افتاد و آن حضرت را می‌بوسید و می‌گفت: چون به خدمت حضرت رسول صلی الله علیه و آله می‌رسی. سلام اسماء بنت عمیس را به آن حضرت برسان.

 

در این حال امام حسن و امام حسین علیهماالسلام از در آمدند و گفتند: ای اسماء! چرا مادر ما در این وقت به خواب رفته است؟ اسماء گفت: مادر شما به خواب نرفته ولیکن به رحمت خداوندی واصل گردیده است، پس حضرت امام حسن علیه السلام خود را بر روی آن حضرت افکند و روی انورش را می‌بوسید و می‌گفت: ای مادر با من سخن بگو پیش از آن که روحم از جسد مفارقت کند، و حضرت امام حسین علیه السلام بر پایش افتاد و می‌بوسید و می‌گفت: ای مادر بزرگوار! منم فرزند تو حسین. با من سخن بگو پیش از آن که دلم شکافته شود و از دنیا مفارقت کنم.

 

پس اسماء گفت: ای دو جگر گوشه رسول خدا بروید و پدر بزرگوار خود را خبر کنید و وفات مادر خود را به او برسانید. پس ایشان بیرون رفتند، چون نزدیک مسجد رسیدند صدا به گریه بلند کردند، پس صحابه به استقبال ایشان دویدند و گفتند: سبب گریه شما چیست ای فرزندان رسول خدا؟ حق تعالی هرگز دیده شما را گریان نگرداند، مگر جای جدّ خود را خالی دیده‌اید و از شوق ملاقات او گریان گردیده‌اید؟ گفتند: مادر ما از دنیا مفارقت نمود. چون امیرالمؤمنین این خبر را شنید، فرمود: بعد از تو خود را به که تسلی دهم. (کشف الغمة؛2/122)

 

چون این خبر در مدینه منتشر گردید، شیون از خانه‌های مدینه بلند شد، و مردم جمع شده بودند و گریه می‌کردند و انتظار بیرون آمدن پیکر حضرت را می‌کشیدند. پس ابوذر بیرون آمد و گفت: بیرون آوردن آن حضرت را به تأخیر انداختند، پس مردم متفرق شده، برگشتند. چون پاسی از شب گذشت و دیده‌ها به خواب رفت، جنازه را بیرون آوردند، امیرمؤمنان و حسن و حسین علیهم السلام و عمّار و مقداد و عقیل و زهیر و ابوذر و سلمان و بریده و گروهی از بنی‌هاشم و خوّاص آن حضرت، بر آن بانوعلیهاالسلام نمازگزاردند و در همان شب دفن کردند. حضرت علی علیه السلام بر دور قبر آن حضرت هفت قبر دیگر ساخت که ندانند قبر آن بانو علیهاالسلام کدام است.

 

به روایتی دیگر چهل قبر دیگر را آب پاشیدند که قبر آن حضرت مشخص نباشد و به روایت دیگر قبر آن حضرت را با زمین هموار کرد که علامت قبر معلوم نباشد؛ این کارها برای آن بود که موضع قبر آن حضرت را ندانند و بر قبر ایشان نماز نخوانند و خیال نبش قبر آن را به خاطر نگذرانند.(روضة الواعظین؛151) به این سبب در مورد محل قبر آن بانو علیهاالسلام اختلاف نظر واقع شده است: بعضی گفته‌اند در بقیع نزدیک قبور ائمه بقیع است و بعضی گفته‌اند میان قبر حضرت رسالت و منبر آن حضرت دفن شده است، زیرا که حضرت فرمود: میان منبر و قبر من باغی از باغ‌های بهشت است و منبر من بر دری از درهای بهشت است. اصّح آن است که آن حضرت را در خانه خود دفن کردند، چنانچه روایت صحیح بر آن دلالت می‌کند. ابن شهرآشوب و دیگران روایت کرده‌اند چون خواستند که آن حضرت علیهاالسلام را در قبر گذارند، دو دست شبیه دست‌های رسول خدا صلی الله علیه و آله از میان قبر پیدا شد، و آن حضرت را گرفت و به قبر برد.(مناقب ابن شهر آشوب؛ 3/414 با کمی اختلاف.)

 


مفضّل از حضرت صادق‌ علیه‌السلام سؤال نمود: فاطمه علیهاالسلام را چه کسی غسل داد؟ حضرت فرمود: امیرالمؤمنین علیه السلام غسل داد؛ زیرا که فاطمه، صدیقه و معصومه بود، و معصوم را به غیر از معصوم غسل نمی‌دهد، چنانچه مریم را حضرت عیسی علیه السلام غسل داد.(علل الشرایع؛ ص184) از حضرت صادق علیه‌السلام پرسیدند: به چه سبب حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام، فاطمه علیهاالسلام را در شب دفن نمود؟ حضرت فرمود: برای آن که فاطمه علیهاالسلام وصیّت کرده بود که آن دو مرد اعرابی که هرگز ایمان به خدا و رسول نیاورده بودند، بر او نماز نخوانند.(علل الشرایع؛ ص185) از حضرت علی علیه السلام. از علت دفن فاطمه علیهاالسلام در شب پرسیدند؟ فرمود: زیرا که او خشمناک بود بر جماعتی و نمی‌خواست آنها بر جنازه او حاضر شوند، و حرام است بر کسی که ولایت و محبّت آن جماعت را داشته باشد، که بر احدی از فرزندان فاطمه نماز کند.(امالی شیخ صدوق؛ ص523)

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام روایت کرده است، هفت کس بر جنازه حضرت فاطمه علیهاالسلام نمازگزاردند: ابوذر، سلمان، مقداد، عمّاریاسر، خذیفه، عبدالله بن مسعود، و من امام ایشان بودم. (خصال؛361)

 

منبع:

بوی بهشت سوخته

 

برگزیده از کتاب جلاءالعیون علامه محمّدباقر مجلسی

تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه (س) | ستاره

setare.com/fa/news/9341/تحقیق-درباره-شهادت-حضرت-فاطمه-س
درباره شهادت حضرت فاطمه (س) در اسناد معتبر تاریخی نقل قول های فراوانی است. زندگی نامه حضرت فاطمه (س) بسیار کوتاه اما پر از درد و اندوه است.
Missing: انشا

شهادت حضرت فاطمه (س) - بیتوته

www.beytoote.com/religious/...din/martyrdom-hazrat-fatemeh.html
"وصیت می‌کنم تو را که بعد از من با امامه دختر خواهر من زینب ازدواج کنی و تابوت مرا چنانچه ملائکه برای من وصف کردند، بسازی، و نگذاری احدی از دشمنان خدا در[تشییعٍ] جنازه من حاضر شوند. پس همان روز فاطمه علیهاالسلام از دنیا رحلت کرد. از صدای گریه، مدینه به لرزه در آمد و مردم را دهشتی روی داد مانند روز وفات حضرت رسالت صلی الله علیه و آله و سلم ...
اشاره نمود که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند است. این آیات با تکیه بر توفیق الهی، در مقالات دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ما در این قسمت به طور مختصر و با رعایت اختصار، به مطالعه شخصیت و زندگانی آن بزرگوار خواهیم پرداخت. نام، القاب، کنیه‌ها. نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و ...
You visited this page on 1/31/18.

انشا در مورد شهادت حضرت فاطمه - وب شاد

www.webshad.com/new/انشا-در-مورد-شهادت-حضرت-فاطمه/
بازدید : 2,402; دسته : تحقیق و مقاله. photo مقاله در مورد شب شهادت حضرت فاطمه. با توجه به فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا ( ۵ اردبیهشت ۹۱ ) مقاله ای در این خصوص برای شما آماده کرده ایم.در خصوص شبی که آن حضرت به شهادت رسید روایتهای مختلفی وجود دارد . در بعضی از آنها همسر آن حضرت ( امام علی علیه السلام )در مسجد بوده است و او را ...

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا(1)

https://hawzah.net/fa/Article/View/.../زندگینامه-حضرت-فاطمه-زهرا(1...
اسم آن خانم، فاطمه است و برای آن بزرگوار هشت لقب ذکر کرده اند: صدیقه، راضیه، مرضیه، زهرا، بتول، عذرا، مبارکه و طاهره (1). از بعضی روایات استفاده می شود که زکیه و محدثه از القاب آن خانم است و کنیه او ام ابیها است. (2). عمر آن بزرگوار تقریبا هجده سال است. در روز جمعه بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت به دنیا آمد (3) و سال یازدهم از هجرت، ...
You visited this page on 1/31/18.

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) تا شهادت - باشگاه خبرنگاران

www.yjc.ir/.../زندگینامه-حضرت-فاطمه-زهرا-سلام-الله-علیها-تا-شهاد...
Mar 4, 2015 - زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد." صدّیقه به معنی کسی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود؛طاهره به معنای پاک و پاکیزه، ...

جریان شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام - Tebyan - تبیان

https://article.tebyan.net › ... › حضرت زهرا سلام الله علیها
به نقل از اسماء بنت عمیس تاریخ شهادت حضرت فاطمه (س ) مخفى بودن قبر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها السلام علیک یا سیدة نساء العالمین اسماء بنت عمیس جریان وفات ... اما در عین حال اهل تحقیق از آن صرف نظر ننموده بلکه کنجکاوى بسیار داشته اند که بر محل دفن آن بزرگوار اطلاع حاصل نمایند؛ در نتیجه با قرائن و امارات به سه نقطه به عنوان ...

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - ویکی شیعه

fa.wikishia.net/view/حضرت_فاطمه_زهرا_سلام_الله_علیها
در منابع روایی، تفسیری و تاریخیِ شیعه و اهل‌سنت فضائل متعددی برای حضرت زهرا(س) گزارش شده است. برخی از این فضیلت‌ها منشأ قرآنی دارند، مانند آیه تطهیر و آیه مباهله. در این‌ گونه فضائل شأن نزول آیات درباره اهل‌بیت پیامبر است و فاطمه نیز یکی از اهل‌بیت است. شماری از فضیلت‌ها نیز در روایات نقل شده‌اند نظیر حدیث بِضعه و محدثه ...

شخصیت حضرت فاطمه زهرا س در اندیشه شهید مطهری - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتدین و اندیشهدین و مذهب
May 8, 2011 - وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) یکی از درخشان ترین چهره های والای انسانی و نمونه کامل خلقت پروردگار در قالب زن می باشد، پیروی و تاسی به چنین شاهکار آفرینش در بر گیرنده سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت است. این نوشتار با توجه به هم زمانی ایام فاطمیه با شهادت استاد مطهری به بررسی گوشه هایی از شخصیت زهرای ...

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

www.lankarani.com/far/adv/view.php?ntx=001013
فرا رسیدن شهادت صدیقه کبرى، فاطمه زهرا، پاره تن پیامبرصلى الله علیه وآله همسر امیر مؤمنان على بن أبى طالب، و مادر امامان معصوم را به تمامى شیفتگان و دوستداران خاتم پیامبران و اهل بیت پاک و مطهر آن .... با این مقدمه که بیان شد به یکى از کلماتى که پیامبرصلى الله علیه وآله درباره فاطمه زهراعلیها السلام بیان فرموده اشاره مى کنیم که فرمود:
با همه کوششی که بکار رفته است متاسفانه دربارة سال تولد دختر…,تحقیق درباره زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها),سایت علمی و پژوهشی آسمان | اقدام پژوهی | گزارش تخصصی. ... مکه و مدینه بار دیگر مقابل هم (می ایستند) حمزه عموی پیغمبر (ص) سردار دلیر مسلمانان و هفتاد و چهار تننو مسلمان در این جنگ به شهادت می رسند. فاطمه (س) هر ...
You visited this page on 1/31/18.

بانک مقالات درباره حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها | موسسه تحقیقات و ...

ahlolbait.com/.../بانک-مقالات-درباره-حضرت-فاطمه-زهرا-سلام‌الله‌عل...
Mar 6, 2015 - بانک مقالات درباره حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها. فاطمه(س) دختر پیامبر اسلام، و خدیجه کبری (س)، همسر امام علی (ع) و یکی از پنج تن آل عبا(اصحاب کساء) است. او نزد شیعیان دوازده امامی یکی از چهارده معصوم است و امام دوم و سوم شیعیان از فرزندان اویند. فاطمه، تنها زن همراه پیامبر(ص) در روز مباهله با نصارای نجران بود.
بعد از مدتی انتظار صدای زیبای دختری بهشتی از خانه بلند شد. پدر و مادر از دیدن نوزاد بسیار شاد و خوشحال شدند. حضرت محمد (ص) به امر خدا نام دخترش را فاطمه به معنی جدا شده از بدیها نهاد. خداوند مهربان تا آن روز و بعد از آن چنین دختر پاک و درستکاری را به هیچکس هدیه نداده بود. حتی فرشته های آسمان نیز برای دیدن فاطمه (ع) به زمین می آمدند و از ...

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتدین و اندیشهدین و مذهب
Aug 1, 2005 - این آیات بال تکیه بر توفیق الهی ، در مقالات دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ما در این قسمت به طور مختصر و با رعایت اختصار ، به مطالعه شخصیت و زندگانی آن بزرگوار خواهیم پرداخت. نام، القاب، کنیه ها: نام مبارک آن حضرت ، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، ...

جزئیاتی از ماجرای شهادت حضرت زهرا(س) - انتخاب

www.entekhab.ir/fa/news/.../جزئیاتی-از-ماجرای-شهادت-حضرت-زهراس
Apr 9, 2012 - قول مشهور شیعه درباره سالروز شهادت فاطمه(س) 75 و 95 روز بعد از رحلت پیامبر(ص) است/ آیا «سبع» و «تسع» مشتبهه شده است؟ * اقوال مختلفی درباره شهادت حضرت فاطمه زهرا علیها‌السلام نقل شده است، قول معتبر کدام است؟ -در ارتباط با روز شهادت یا فاصله شهادت حضرت زهرا(س) با ارتحال پیغمبر(ص) میان شیعه و سنی، ...

شعر بسیار زیبا درباره شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

iran20.com/.../شعر-بسیار-زیبا-درباره-شهادت-حضرت-فاطمه-زهرا-س...
Apr 24, 2012 - شب است و گوهری خفته به تابوت از این غم کل عالم گشته مبهوت - شب است و عالمی اندر غبار است دل شیعه بسی اندوه بار است - شب است و یک گلِ پهلو شکسته گل دیگر در این ماتم نشسته - شب است و مه نهان از دیده ها شد که بغض خفته ی عالم رها شد - شب است و روح و جان از مرتضی رفت ببین ظلم و تباهی ، تا کجا رفت

دانلود مقاله زندگینامه حضرت فاطمه زهرا

www.downloadarticle.ir › مقالات زندگینامه
در اینجا قصد داریم تا زندگی نامه کامل حضرت فاطمه (س) را در احتیار شما قرار دهیم تا شما نیز با زندگانی ایشان بیشتر آشنا شوید. مطالبی که در این مقاله آمده است شامل : زندگانی ایشان، القاب و کنیه ها، اخلاق او، ازدواج ایشان، مقام و جایگاه صدیقه کبری، حضرت زهرا (س) از دیدگاه پدر و همسرشان، نحوه به شهادت رسیدن فاطمه بنت محمد و … می باشد.
زندگینامه - زندگینامه ی حضرت فاطمه زهرا (س) - یک وبلاگ مفید برای تحقیق. ... پیامبر اکرم(ص) درباره شخصیت خدیجه و خدماتش فرمود: ... تاریخ و علت شهادت: سوم جمادى الآخر سال ۱۱ هجرى، ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) به خاطر تألمات و رنج هایى که پس از وفات رسول خدا(ص) و غصب خلافت امیرالمؤمنین على (ع) متحمل شده بود و پس از چهل ...
قضیه پشت در آمدن حضرت فاطمه(سلام الله علیها) و نام 22 نفر قاتل-حجت الاسلام احمدی اصفهانی 1394. مدت زمان فایل : 3 دقیقه و 33 ثانیه. حجم فایل : 715 کیلو .... ١٣ جمادی الاول. شهادت حضرت فاطمه‌ زهرا‌ (سلام الله علیها) بنا بر نقل پاره‌ای از روایات، شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله... ادامه . ... برای مادرمان چه کرده ایم⁉ - دکتر علیرضا هزار. جزئیات.

زندگی نامه کوتاه از ام الائمه حضرت فاطمه زهرا علیها السلام « بخش کودک و ...

nojavan.moudeomam.com/زندگی-نامه-کوتاه-از-ام-الائمه-حضرت-فا...
Dec 1, 2010 - حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام)، دختر گرامى پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) و خدیجه کبرى، چهارمین دختر پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) است. القاب حضرتش: ... در تاریخ شهادت آن بانوى بزرگ نیز محدّثان اقوال گوناگونى دارند که مشهورتر از همه، سیزده جمادى الاولى سال یازده هجرى و دیگرى سوم جمادى الثّانى همان سال است.
با نزدیک شدن به ایام فاطمیه - شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها - و پس از آن روز مادر - تولد حضرت زهرا علیها سلام - معلمین و اولیای دانش آموزان معمولا با طرح تکالیفی مثل انشا در مورد حضرت زهرا و رنگ آمیزی و نقاشی حضرت زهرا و زندگی و شهادت ایشان سعی میکنند دانش آموزان را با سیره زندگی ، تولد و شهادت این حضرت آشنا کنند .
Mar 26, 2015 - چهارمین شب مراسم سوگواری و عزاداری دخت گرامی پیامبر اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. در جریان این مراسم حاج منصور ارضی به ذکر مصیبت و مرثیه، و شعرخوانی درباره شهادت حضرت سلام‌‌الله‌علیها پرداخت. پایگاه اطلاع‌رسانی ...

تحقیق و مقاله شهادت حضرت فاطمه – تحقیقستان

https://www.tahghighestan.ir/تحقیق-و-مقاله-شهادت-حضرت-فاطمه/
Jan 19, 2018 - در ارتباط با روز شهادت یا فاصله شهادت حضرت زهرا(س) با ارتحال پیغمبر(ص) میان شیعه و سنی، همچنین میان خود شیعیان اختلاف هست. ... به طوری که بنده شخصاً معتقدم امر اعتقاد به ولایت اهل بیت علیهم السلام و آن هم سرور بانوان دو عالم و قرهٔ العین رسول چنان باید برای شیعه و مدعیان پیروی از اهل بیت علیهم السلام مهم باشد ...
Jan 20, 2017 - شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) واقعیتی است که منابع حدیثی و تاریخ شیعه و سنّی بر آن گواه است. برخی به علت عدم آشنائی با ... به پیامبر اکرم (ص) «غلبه الوجع» برای جلوگیری تأکید بیشتر بر سفارشات آن حضرت درباره شهید این مصیبت و... بود. و با جمله «عندنا کتاب ...... از مقاله خوب شما و سایت تان ممنون موفق باشید ...
نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهور ترین لقب آن حضرت "معصومه" است. پدر بزرگوارش امام هفتم شیعیان حضرت موسی بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون‌ (س) است. آن بانو مادر امام هشتم نیز هست. لذا حضرت معصومه با امام رضا از یک مادر هستند ولادت آن حضرت در روز اول ذیقعده سال 173 هجری قمری در مدینه منوره واقع شده است. در سال ٢٠٠ ...

مرگ فاطمه زهرا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/مرگ_فاطمه_زهرا
به این دلیل که اهل سنّت نتوانستند به طور کامل آنچه را که به وضوح برای بازسازی تاریخشان زیان‌آور بود محو کنند: این مسئله که فاطمه با ابوبکر بر سر ضبط خلافت و املاک .... به گفته عبدالعزیز نعمانی روحانی اهل سنت، «نخستین کسی که به جعل داستان شهادت حضرت فاطمه زهرا پرداخت، ابراهیم ابن سیّار نظام رئیس فرقه نظامیه بود».
Dec 6, 2016 - تحقیق جامع درباره شهادت حضرت محسن علیه السلام / کیستی، چگونگی شهادت و مکان دفن حضرت محسن علیه السلام. وقتی درب خانه را آتش زدم (آن گاه داخل خانه شدم) ولی فاطمه درب خانه را حجاب خود قرار داد و مانع از دخول من و اصحابم شد. با تازیانه آن چنان بر بازوی او زدم که مانند دملج (بازوبند) اثر آن بر بازوی او ماند؛ آن گاه صدای ...
تأثیر الگو و نقشپذیری انسان از آن، امری طبیعی است که از غریزه تقلید سرچشمه میگیرد.[1] البته برخلاف نظر اگزیستانسیالیستها،[2] الگوسازی که براساس تدابیر صحیح طرحریزی شود، مغایر با آزادی شخصی نیست؛ چنانکه اسلام با تأکید بر حفظ حریّت آدمی و رعایت آزادیهای شایسته بشر و با توجه به روحیه تأثیرپذیری انسان، اصل ...

ویژگی ها و کمالات حضرت زهرا(س) - شفاف

www.shafaf.ir/fa/news/178609/ویژگی-ها-و-کمالات-حضرت-زهراس
Apr 13, 2013 - امید است خوانندگان عزیز، در این مقاله کوتاه با گوشه هایی از شخصیت و برکات وجودی آن دردانه ی پیامبر(ص) و بانوی عصمت و طهارت و کرامت(س) آشنا شوند. ... برای حضرت زهرا(س) بیش از صد اسم، لقب و کنیه گفته شده که مهم ترین آن ها عبارتند از: فاطمة، بتول، مبارکة، محدثّة، راضیّة، مرضیّة، طاهرة، صدّیقة، سیّدة، حوریّة، نوریّة، ...

حضرت فاطمه زهرا تحقیق انشا و مقاله شهادت حضرت فاطمه - بمبک

bombak.ir/حضرت-فاطمه-زهرا-تحقیق-انشا-و-مقاله-شهاد/
شهادت فاطمه زهرا. اسم آن خانم، فاطمه است و برای آن بزرگوار هشت لقب ذکر کرده اند: صدیقه، راضیه، مرضیه، زهرا، بتول، عذرا، مبارکه و طاهره (1). از بعضی روایات استفاده می شود که زکیه و محدثه از القاب آن خانم است و کنیه او ام ابیها است. (2) سرگرمی. عمر آن بزرگوار تقریبا هجده سال است. در روز جمعه بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت به دنیا آمد ...
Jan 9, 2011 - اصل وجود دختری چهار ساله برای امام حسین (علیه السلام) در منابع شیعی آمده است، اما در بعضی منابع در این‌باره اختلاف وجود دارد. در کتاب کامل بهایی نوشته علاءالدین طبری (قرن ششم هجری) قصه دختری چهار ساله که در ماجرای اسارت در خرابه شام در کنار سر بریده پدر به شهادت رسیده، آمده است، اما در مورد نام او که آیا رقیه بوده یا ...

پاسخ به ده شبهه در مورد حضرت علی (ع) و شهادت حضرت زهرا (س) | پرسمان ...

www.vahabiat.porsemani.ir/.../پاسخ-به-ده-شبهه-در-مورد-حضرت-عل...
پاسخ به ده شبهه در مورد حضرت علی (ع) و شهادت حضرت زهرا (س). سلام من شیعه هستم ولی در یکی از شبکه های ماهواره ای شبهاتی در شهادت حضرت فاطمه(س) مطرح شد حالا چند تا از شبهه های اونا رو نوشته ام و برای شما می فرستم لطفا جواب بدهید. shobahat پاسخ به شبهØ. - چرا حضرت علی علیه السلام در آنصحنه(زدن فاطمة الزهرا ) هیچ ...
دستور اخراج حضرت فاطمه از فدک از سوی وکیل ابوبکر به آن حضرت ابلاغ شد. پس از درخواست شاهد از سوی ابوبکر، حضرت زهرا(س) امام علی(ع) و دو فرزندش امام حسن و امام حسین و امّ اَیمن را برای شهادت دادن فراخواندند. اما ابوبکر شهادت این بزرگواران را رد کرد. فدک سند دائمی شیعه: از روزى که سرزمین فدک با نام فاطمه (س) ارتباط یافته ارزش ...

مقاله : در مورد ایام فاطمیه بیشتر بدانیم : تبیان زنجان

www.tebyan-zn.ir/detailed-papers/malisa/.../در.../default.html
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان TEBYAN CULTURAL AND INFORMATION CENTER ایام فاطمیه یا ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شامل ۲۰ روز از ماه‌های جمادی‌الاول و جمادی الثانی است که شیعیان به عزاداری برای حضرت فاطمه(س) دختر پیامبر مسلمانان می‌پردازند. تاریخ ایام فاطمیه شیعیان پیرامون تاریخ درگذشت حضرت فاطمه(س) دو ...

ابعاد شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) - فرارو

fararu.com/fa/news/184744/ابعاد-شخصیت-حضرت-فاطمه-زهرا-س
شهادت صدیقهٴ کبرا فاطمه زهرا (صلوات الله علیها) را به پیشگاه بقیة الله (ارواح من سواه فداه) تعزیت عرض می‌کنیم و از ذات اقدس الهی مسئلت می‌کنیم. درباره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) از دو محور باید سخن گفت: یک محور، مربوط به تحقیقات علمی است که برای ما ثمره علمی دارد و نتیجه اعتقادی دارد و پشتوانه مسائل اخلاقی، فقهی، حقوقی ما، هم هست.

حضرت زهرا(س) چگونه به شهادت رسید؟! - افکارنیوز

www.afkarnews.ir/بخش.../210843-حضرت-زهرا-چگونه-به-شهادت-رس...
Apr 15, 2013 - افکار نیوز : پس از رحلت پیامبر(ص)، حوادث دردناکی برای حضرت فاطمه (ص) رخ داد که این حوادث، به شهادت ایشان منتهی شد. آتش زدن درِ خانه حضرت فاطمه و ... عمر گفت: بله، مگر این که بیعت کنید، V}(العقد الفرید، ج ۵، ص ۱۲، چاپ مصر، چاپ دوّم، تحقیق محمدسعید العربان، ۱۹۵۳ و ۱۳۷۲){V. ۴. ابن قتیبه دینورى آورده است: ...

زندگینامه حضرت معصومه - شهید آوینی

www.aviny.com/Occasion/Ahlebeit/Bastegan/.../Zendeginameh.asp...
نگاهی به زندگی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ... دیرى نپایید که در همان سنین کودکى مواجه با مصیبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. ... به هر حال ، یا بر اثر اندوه و غم زیاد از این ماتم و یا بر اثر مسمومیت از زهر جفا، حضرت فاطمه معصومه (س)بیمار شدند و چون دیگر امکان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمود.

الگوگیری از حضرت زهرا(س) در رفتار با مردم/ بهترین الگو برای زنان ...

https://www.mehrnews.com/.../الگوگیری-از-حضرت-زهرا-س-در-رف...
Mar 13, 2016 - به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) یادداشتی از مرکز مطالعات پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه در پی می آید؛. پیش‌درآمد. گرایش به الگو و تأثیر پذیری از آن در امور مختلف زندگی فردی و اجتماعی، از جمله گرایش‌های فطری انسان است و فطرت کمال جویی انسان او را وا می‌دارد تا برای رسیدن به هدف و ...

تاریخ هجوم به خانه حضرت زهرا(س) | تاریخ در آینه پژوهش

tarikh.nashriyat.ir › تاریخ اسلام در آینه پژوهش 27/پاییز 89
Aug 14, 2011 - از تلخ‌ترین آثار این رخداد، هجمه به خانه حضرت فاطمه(س) به منظور بیعت‌گیری برای ابوبکر بود. در این هجمه، حضرت فاطمه(س) دچار صدمات جسمی و روحی شد و فرزندش محسن را سقط کرد. از جمله پرسش‌های کلیدی درباره این واقعه، تاریخ رخداد آن است، زیرا با روشن‌شدن پاسخ این پرسش، هم می‌توان تاریخ شهادت محسن را به دست آورد، هم ...
۸ - اولاد حضرت زهرا ۹ - حضرت زهرا در صحنه‌های مختلف ۱۰ - داستان غم‌انگیز فدک ۱۱ - دفاع از ولایت حضرت زهرا ۱۲ - تسبیحات حضرت زهرا ۱۳ - شهادت حضرت زهرا ۱۳.۱ - دفن ... امام جعفر صادق (علیه‌السّلام) فرمود: برای فاطمه (سلام‌الله‌علیها) نزد خدای (عزّوجلّ) نه اسم است: «فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه، زهرا» آنچه این نام‌ها را ...

حضرت زهرا (س) چگونه به شهادت رسید؟!

https://www.fardanews.com/.../حضرت-زهرا-س-چگونه-به-شهادت-رسی...
حوزه: پس از رحلت پیامبر(ص)، حوادث دردناکی برای حضرت فاطمه (ص) رخ داد که این حوادث، به شهادت ایشان منتهی شد. آتش زدن درِ خانه حضرت فاطمه و سیلى زدن به آن حضرت در منابع تاریخى و روائى شیعه آمده است و براى آن کس که شیعه است، همین مآخذ کافى است. در منابع و مآخذ اهل سنّت نیز آمده است و سنّى ها مى توانند به آن معتقد باشند. براى نمونه ...

چهل حدیث گهربار از حضرت فاطمه زهرا(س) - مشرق نیوز

https://www.mashreghnews.ir/.../چهل-حدیث-گهربار-از-حضرت-فاطمه-...
در این نوشتار چهل حدیث منتخب از سخنان گهربار حضرت زهرا(س) انتخاب شده است. ... افرادى که عهد خدا و پیامبر خدا را درباره امیرالمؤمنین علىّ علیه السلام شکستند، و در حقّ من ظلم کرده و ارثیّه‌ام را گرفتند و نامه پدرم را نسبت به فدک پاره کردند، نباید بر جنازه من نماز بگذارند. 12 قالَتْ علیها السلام : إلَیْکُمْ عَنّى ، فَلا عُذْرَ بَعْدَ غَدیرِکُمْ، وَالاَْمْرُ بعد ...

حضرت فاطمه (س) و حجاب - راسخون

rasekhoon.net › مقالاتخانه و خانوادهزنانحجاب برتر
و شهادت مظلومانه اش حاکی از مقاومت و خطابه جانانه اش پرچمی افروخته بر قلب تاریخ برای اعلام حق و قبر پنهانش اعلام نوعی ناامنی پدید آمده از غاصبان حق. حجاب نزد فاطمه: چند روایت درباره اهمیت حجاب در نظر فاطمه زهرا علیهاسلام: حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص ...

My Website - نمایشگاه مجازی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

www.nlai.ir › صفحه اصلیآرشیو نمایشگاه ها
تاریخ درج خبر : نمایشگاه مجازی مدیریت اطلاع رسانی : گروه پیایندها، مخازن و مرجع و منابع غیر کتابی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س). فاطمه بنت محمد (۶۰۵ م. در مکّه - ۶۳۲ م. در مدینه) دختر محمد و خدیجه، همسر علی بن ابی‌طالب و مادر حسن ابن علی و حسین ابن علی سه امام نخست شیعه و یکی از پنج عضو آل عبا است. [گشودن همه] ...
Sep 11, 2015 - نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه، نیز ذکر شده است. فاطمه (علیها ... سرانجام در حالیکه از عمر مبارک ایشان بنا بر شواهد، 18 سال بیشتر نمی‌گذشت در روز سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری به شهادت رسیدند. فاطمه (علیها ...
تحقیق درباره حضرت خدیجه همسر پیامبر اسلام حضرت ... دکتر ابراهیم ... پس فاطمه زهرا ... Ali Shariati علی شریعتی. پیامى به دکتر محمد ... فاطمه، فاطمه ... تحقیق درمورد دکتر شریعتی و زندگی نامه ایشان - … ... عمرش را برای تحقیق درباره ... بود و مادرشان فاطمه دختر ... درباره دکتر ... انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س ).

سالروز وفات حضرت معصومه(س) - آفتاب

aftabnews.ir/vdcivua5.t1aqz2bcct.html
May 8, 2006 - ثواب الأعمال و عیون اخبار الرضا(ع): عن سعد بن سعد قال: سالت اباالحسن الرضا(ع) عن فاطمه بنت موسى بن جعفر (ع) فقال: من زارها فله الجنة امام رضا (ع) فرمود- کسى که حضرت فاطمه معصومه را زیارت کند پاداش او بهشت است . کامل الزیارة:عن ابن الرضا علیهماالسلام قال: من زار قبر عمتى بقم فله الجنة امام جواد - کسى که عمه ام را در قم ...
ابوبکر حدیث جعلی (نحن معاشر الا بنیا ء لا تورث ) را پیش کشید . حضرت زهرا (س) فرمود این اولین شهادت ناحق است . فدک را پیامبر (ص)به من بخشیده است و من شاهدانی دارم . ابوبکر گفت : دلیل خود را بیاور حضرت زهرا (س) تصرف مالکانه ی خود را در زمان پیامبر (ص) را مطرح کرد و فرمود چرا درباره ی چیزی که در دست من است شاهد می خواهی .
Oct 29, 2008 - مهدی مراد‌حاصل: نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. ... از مخالفان اهل بیت که از پشتیبانی مأموران حکومت برخوردار بودند راه را بر آن حضرت بستند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همة مردان کاروان به شهادت رسیدند، حتی بنا بر نقلی حضرت معصومه(س) را نیز مسموم کردند.

در مورد زندگی و شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها به اختصار ...

www.ashoora.ir/.../حضرت.../3292-در-مورد-زندگی-و-شخصیت-حضر...
در مورد ولادت حضرت زینب سلام الله علیها مورخان اقوال گوناگونی را ذکر کرده اند. دو قول مشهور در مورد ... مادر بزرگوارش حضرت «فاطمه زهرا سلام الله علیها » و پدرش امیرالمؤمنین علی علیه السلام می باشد. این بانوی ... بعد از شهادت امام حسن علیه السلام 10 سال نیز با برادر دیگرش یعنی امام حسین علیه السلام زندگی کرد. حضور ده ساله ...
حضرت معصومه (س) در خاندانی که سرچشمه علم و تقوا و فضایل اخلاقی بود، پرورش یافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوی گرامی به شهادت رسید، فرزند ارجمند آن امام، یعنی حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعلیم و تربیت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نیز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زیاد آن حضرت، هر یک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامی ...
May 7, 2012 - حضرت فاطمه زهرا از لحاظ فرزند نیز فرزندانی نظیر امام حسن و امام حسین و حضرت زینب و ام کلثوم سلام الله علیهم را تحویل عالم بشریت داده‌اند. اسلام مرهون مجاهدتها و تلاشهای فرزندان گرامی حضرت زهراست. شهادت امام حسین (ع) اسلام را بیمه کرد و مجاهدت حضرت زینب(س)، شهادت آن حضرت را جهانگیر کرد. حضرت زینب با آن شهامت ...
May 9, 2011 - اکثر مورّخان اهل سنّت، تاریخ ولادت حضرت فاطمه ی زهرا رضی الله عنها را بیستم جمادی الثانی، پنج سال پیش از هجرت نقل کرده اند. ... او در میان اخلاق کریمانه و بلند پدر و مادرش رشد کرد، همان پدری که شیوه و روش زندگانی اش برای جهانیان به عنوان برترین الگو معرفی شده است آنجا که قرآن کریم بدان صراحت میکند: «لَقَد کَانَ ...

حضرت فاطمه ی زهرا(س)؛ الگو و اسوه ی زنان جهان - موعود

mouood.org › ... › مقالات مهدویت و آخرالزمانامامان و ائمه
May 1, 2013 - ولی گفته می شود در اختیار حضرات ائمه ی اهل بیت(ع) بوده که به یکی پس از دیگری منتقل شده و هم اکنون در اختیار منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عجّل الله فرجه) می باشد.[علاقه مندان جهت اطلاع بیشتر به کتاب چه ی " پژوهش گونه ای در باره ی مصحفِ فاطمه(س)" به قلم استاد محمدعلی مهدوی راد از انتشارات مشعر مراجعه ...
داستان حضرت فاطمه (س) ، داستان تاریخی ومنحصر به فرد یک انسان پای بند به ارزشهای والای ایمانی وانسانی است که تا سر حد جان وتوان مقید ومتعهد به مبانی فکری ودینی خود بوده است . داستان او ... ونه بدان دلیل که رب العالمین بزرگترین فرشته مقرب را وسفیر وحی را که جبرئیل امین بود برای تسلی ودلداریت بر تو نازل فرمود . ونه برای ...

خلاصه ای از زندگی حضرت زهرا سلام الله | در انتظار مهدی

https://entezar-e-mahdi.persianblog.ir/.../YYram518xJHRRe9vlOvA
داستان حضرت فاطمه (س) ، داستان تاریخی ومنحصر به فرد یک انسان پای بند به ارزشهای والای ایمانی وانسانی است که تا سر حد جان وتوان مقید ومتعهد به مبانی فکری ودینی خود بوده است . داستان او ... ونه بدان دلیل که رب العالمین بزرگترین فرشته مقرب را وسفیر وحی را که جبرئیل امین بود برای تسلی ودلداریت بر تو نازل فرمود . ونه برای ...
Fatimah, the only daughter of the Holy Prophet of Islam, was born in Mecca on 20th jumada "th-. thaniyah 8 B.H. The good and noble lady Khadijah and the Apostle Of Allah bestowed all their. natural love, care and devotion on their lovable and only child Fatimah, who in her turn was. extremely fond of her parents.
Mar 7, 2006 - 4-2- تحقیر آن حضرت با توجه به عصمت حضرت زهرا(س) و فضایلی که رسول خدا (ص) درباره آن حضرت بیان داشتند، شاهد طلبیدن از آن حضرت در مورد فدک خود نوعی تحقیر و اهانت به آن حضرت به شمار می آید. با این وجود در این باره علی (ع) و ام ایمن شهادت دادند. اما نپذیرفتند و فدک را به آن حضرت بازنگرداندند. (73) 5-2- اهانت به ...
مادرش فاطمه دخترزائد بن اصم بود . اخلاق خدیجه (س). خدیجه در بین اقوام خود یگانه و ممتاز و میان اقران کم نظیربود . او به فضیلت اخلاقى و پذیرایى هاى شایان بسیار معروف بود وبدین جهت زنان مکه به وى حسد مى ورزیدند . دخترت خویلد در سجایا و کمالات اخلاقى زبانزد و نمونه بود و به حق ایشان کفو خوبى براى پیامبر (ص) بود . بى تردید مى توان ...

زندگی نامه حضرت ام البنین(س) - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/99776/زندگی-نامه-حضرت-ام-البنینس
Apr 26, 2013 - ام البنین بر آن بود که، در زندگی جای خالی حضرت زهرا علیهاالسلام را برای فرزندان ایشان پر کند؛ مادری که در اوج شکوفایی پژمرده شد و آتش به جان فرزندان خردسال زد: فرزندان فاطمه زهرا ... فرزندان ام البنین همگی در کربلا به شهادت رسیدند و نسل ایشان از طریق عُبیداللّه فرزند حضرت ابوالفضل علیه السلام ادامه یافت.
Sep 7, 2013 - مادر حضرت معصومه(س). آن‌طور که از شواهد و قرائن و بعضی از روایات استفاده می‌شود، مادر حضرت معصومه(س) همان مادر امام رضا(ع) است. برای مادر حضرت رضا(ع) نامهای متعددی ذکر کرده‌اند، مانند: خیزران، ام‌البنین، نجمه و… روایت شده پس از آنکه حضرت رضا(ع) از او متولد شد، به او"طاهره" گفتند. روز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س).
Nov 17, 2017 - زندگی پیامبر اسلام و ائمه هدی(علیهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسیده ای است که برای هر پوینده ای، راهی هموار و مستقیم به سوی حقیقت را نشان می دهد، و زندگی پرفراز و نشیب و سراسر صلابت و جاودانگی آنان، می تواند همه ابعاد و شئون مختلف حیات انسان کامل را تأمین نماید.
Feb 26, 2017 - فرا رسیدن شهادت صدیقه کبرى، فاطمه زهرا، پاره تن پیامبرصلى الله علیه وآله همسر امیر مؤمنان على بن أبى طالب، و مادر امامان معصوم را به تمامى شیفتگان و دوستداران خاتم پیامبران و اهل بیت پاک و مطهر آن حضرت تسلیت عرض نموده، امید آن داریم که در دنیا سعادت پیروى و زیارت این بزرگواران را داشته باشیم، و در آخرت از ...
در کتاب کامل بهایی نوشته علاءالدین طبری (قرن ششم هجری) قصه دختری چهار ساله که در ماجرای اسارت در خرابه شام در کنار سر بریده پدر به شهادت رسیده، آمده است، اما در مورد نام او که آیا رقیه بوده یا فاطمه صغری و یا غیره اختلاف است. همچنین سید بن طاووس در کتاب «لهوف» خود می‌نویسد: «شب عاشورا که حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) اشعاری در ...
نهضت عاشورا - تحقیق کوتاه در مورد حضرت رقیه (سلام الله علیها) - ... حضرت فاطمه زهرا علیها السلام و دستهاى بریده ابالفضل عباس علیه السلام ... تحمل گرمای شدید کربلا همراه با تشنگی، حضور در صحنه شهادت خویشاوندان، اسارت و ناظر رفتارهای شقاوت آلود بودن، آزار و شکنجه‌ های جسمی و روحی فراوان، دلتنگی برای پدر در خرابه شام و .

انشا فاطمیه - kufta

kufta.ir/result/انشا-فاطمیه.html
انشا درباره ایام فاطمیه مقاله در مورد ایام فاطمیه بیشتر بدانیم تبیان زنجانwww tebyan zn . ... انشا حضرت فاطمه nasr19 ir ویژه نامه شهادت حضرت فاطمه الزهرا س این ویژه نامه شامل مصحف فاطمیه تفسیر سوره کوثر . ... دانلود مقالات فارسی جملاتاشعار مخصوص دهه فاطمیه ۹۰ جملات زیبامتون قشنگ ویژه ایام فاطمیه شعر زیبا به مناسبت دهه ایام .
زندگی نامه وسخنان حضرت فاطمه زهرا (س). زندگی نامه وسخنان حضرت فاطمه زهرا (س). حضرت فاطمه زهرا فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. ارسال شده در فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۱. ادامه مطلب ...

پاسخ به شب نامه اهل سنت پیرامون شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

www.shia-news.com/.../پاسخ-به-شب-نامه-اهل-سنت-پیرامون-شهادت-ح...
Mar 26, 2013 - ثالثاً: در بند 8 سخن امام حسن و حسین (علیه السلام) در باره شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) نقل شد. ..... ی اینها ادمهای مزدور و جیره خوار و فلک زده ای هستند که از ناحیه صهیونیستها مامور شده اند فقط و فقط برای نابودی مسلمانان که البته با هوشیاری تمام اهل مذاهب و به یاری حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف انشاء ا.

دانلود تحقیق در مورد زندگینامه حضرت زهرا (س)

freedl.picoblog.ir/.../دانلود+تحقیق+در+مورد+زندگینامه+حضرت+زه...
توجه داشتید باشید برای دانلود تحقیق در مورد زندگینامه حضرت زهرا (س) روی دکمه آبی رنگ دریافت فایل کلیک کنید. تحقیق در مورد زندگینامه حضرت زهرا ... حضرت فاطمه زهرا س. شما از سایت فایل 19 فایلی با این مشخصات سرچ کرده اید: تحقیق درباره زندگینامه حضرت فاطمه . ... انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت ... حضرت زهرا (س) در دره و .
Apr 15, 2013 - هنوز فرصتی دست نداده تا بتونم در حد خودم در مورد این موضوع تحقیق کنم؛ اما هم به خاطر اهمیت موضوع و هم به خاطر تمرین مقابله با تعصب موضوع خوبیه که در موردش تحقیق کنیم و مطالب مختلف ... صرف نظر از این که درگذشت حضرت فاطمه زهرا (س) شهادت باشه یا وفات، برای بنده که بزرگی شخصیت ایشون تغییری نمی کنه.

مقاله ای کامل در مورد حضرت عباس :: کوچه های انتظار - ahmadreza قاسمی

emammahdi313.blog.ir/1393/.../مقاله-ای-کامل-در-مورد-حضرت-عباس
Oct 30, 2014 - غم های فاطمه برای علی و فرزندانش زنده شود و باعث ناراحتی آنان شود .ثمره ازدواج علی(ع) با فاطمه بنت حزام،چهار پسر به نام های عباس،عون ، جعفر و عثمان بود که بزرگترین آن ها عبّاس بود.فاطمه را به علت داشتن این چهارپسر،امّ البنین(مادر پسران) نامیده اند.امّ البنین آن چنان به امیرالمؤمنین وفادار بودکه پس از شهادت آن حضرت ...

زندگینامه حضرت رقیه - نحوه شهادت حضرت رقیه - شعر مذهبی

www.hulma.ir/زندگینامه-حضرت-رقیه-سلام-الله-علیها/
Dec 4, 2013 - همچنان که بعضی ازکتابها به این مسأله اذعان دارندوبنابرنقل آنها،حضرت رقیه (علیهاالسلام) همان فاطمه صغری (علیهاالسلام) است. در چگونگی درگذشت ایشان نیز اختلاف نظر وجود دارد که در این جا به این دو مسأله خواهیم پرداخت. زندگینامه حضرت رقیه (علیهاالسلام) طـــــــــرح بحث برای روشن شدن این مطلب، بحث را با طرح یک ...
سلام دوستان بزرگوار همون طوری که می دونید قصد داشتم مطالب چند پست بعدی در رابطه با زنان نمونه باشه اما در همین روزها اتفاق نا خوشایندی افتاده که من مجبور شدم پستی در رابطه با شهادت حضرت فاطمه زهرا(ع) بذارم..چند روز پیش یکی از اهل سنت برای من کامنت گذاشته بود تا مطلبش در مورد حضرت فاطمه (ع)وشهادت ایشون رو مطالعه کنم..و من در ...
Jan 21, 2018 - زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها). زندگی نامه حضرت زهرا سلام الله علیها - بیتوته. زندگینامه حضرت فاطمه زهرا(1). تحقیق درباره زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها). زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) تا شهادت - باشگاه خبرنگاران. خلاصه ای از زندگی حضرت زهرا سلام الله - در انتظار مهدی. زندگی ...

گفتاری از دکتر سید جعفر شهیدی درباره شهادت حضرت زهرا (س) - شفقنا

www.shafaqna.com/.../68656-گفتاری-از-دکتر-سید-جعفر-شهیدی...
Mar 14, 2014 - شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) - یکی از کتاب های ماندگار درباره ی دخت گرامی پیامبر اسلام (س) کتاب " زندگانی حضرت زهرا (س) نوشته ی مرحوم دکتر سید جعفر .... مداینى گوید چون امیر المؤمنین على بن ابى طالب رضى الله عنه از دفن فاطمه فراغت یافت بر سر قبر او ایستاد و این دو بیت را انشاء کرد:.

بزم اشک - مقالات ادبی شهادت حضرت فاطمه

bazmeashk.blogfa.com/tag/مقالات-ادبی-شهادت-حضرت-فاطمه
بزم اشک - مقالات ادبی شهادت حضرت فاطمه - هیئت قمر بنی هاشم (ع)

معرفی 24 کتاب پیرامون شخصیت حضرت زهرا در 10 موضوع مختلف؛ از ...

www.rajanews.com/.../معرفی-24-کتاب-پیرامون-شخصیت-حضرت-...
Mar 12, 2016 - به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا و دهه فاطمیه، بسته پیشنهادی و سیر مطالعاتی شهادت حضرت فاطمه زهرا، ارائه می گردد. ... معرفی 24 کتاب پیرامون شخصیت حضرت زهرا در 10 موضوع مختلف؛ از سیره و سبک زندگی تا دیدگاه اهل سنت در باره حضرت + اینفوگرافی. حضرت ... تاریخ و زندگی نامه حضرت فاطمه.
Mar 28, 2012 - کوتاه درباره زندگی حضرت زینب(س) ... زینب در فصاحت، بلاغت، پارسایی و عبادت، همانند پدرش علی و مادرش فاطمه است. ... پس از شهادت برادر بزرگوارش حضرت سیدالشهدا، هدایت و رهبری قافله، حفاظت و مراقبت از اسیران، حفاظت از جان امام سجاد علیه السلام ، دلداری دادن به شهید داده ها و از مهم تر، رساندن پیام شهیدان کربلا به ...
داخلی » مقاله » آئین و اندیشه ... حضرت فاطمه معصومه(س) دختر امام موسی کاظم و خواهر امام رضا"علیهمالسلام"، بنا به قولی در اول ذیقعده دیده به جهان گشود. ... فراق پدر همچنان تا سال 183 ه ق ادامه یافت و سرانجام در بیست و پنجم رجب همین سال به جای آن که خبر آزادی پدر را بشنود، خبر شهادت او را در زندان هارون شنید و همانند سایر اهل بیت به سوگ ...
نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، صابر، فاضل، قرة اعین المؤمنین و... هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است. پدر بزرگوار امام رضا، امام موسی کاظم (ع) پیشوای هفتم شیعیان بودند که در سال 183 ﻫ.ق، به دست هارون عباسی به شهادت رسیدند، و مادر گرامیشان نجمه ...

دربارهی ایام فاطمیة - bitsho

bitsho.ir/result/دربارهی-ایام-فاطمیة.html
بهترین اشعار در مورد شهادت حضرت فاطمه س Archives اس ام اس ام اس هاپیامک های ایام فاطمیه سری چهارم http radsms com برای خواندن اس ام اس های سری . ... دانلود کتاب فاطمیه مقاله دربارهایام فاطمیه تحقیق در مورد دهه فاطمیه مقالهتحقیق . چه آیه هایی از ... انشا درباره ایام فاطمیه مقاله در مورد ایام فاطمیه بیشتر بدانیم تبیان زنجانwww tebyan zn .

مقاله در مورد حضرت زینب (س) پیام آور کربلا - دانلود مقاله

mag-iran.com/مقاله-در-مورد-حضرت-زینب-س-پیام-آور-کربل.htm
الگوی راستین وی، بانوی دو جهان, حضرت فاطمه (س) مادر وی بوده است. زینب (س) در دامان پرمهر و معنویت فاطمه (س) از سرچشمه معارف اسلامی و قرآنی سیراب گشت. رسالت راستین زینب(س) هنگامی آغاز گردید که پس از به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن. از یارانش با ایراد سخنان آتشین به بیدارگری مردم کوفه و ستیز با ستمکاران و ...
حجت‌الاسلام «حمید احمدی جلفایی» پژوهشگر مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث و نویسنده کتاب‌های متعدد الخصوص کتاب «صحیفه فاطمیه» ،گفت ۱۳قول مختلف درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) وجود دارد. * با توجه به اینکه اقوال مختلفی در خصوص روز شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها توسط مورخین و محدثین نقل شده، کدام ...
در بعضى روایات آمده است که فاطمه بنت اسد پس از وضع حمل (پیش از آن که به دستور نداى غیبى، نام علی را برای آن حضرت برگزیند) نام وی را حیدر انتخاب کرده بود؛ و چون نام آن حضرت على گذاشته شد، .... یعنى هفت سال فرشتگان بر من و على درود فرستادند زیرا که در اینمدت کلمه طیبه شهادت بر یگانگى خدا بر آسمان بر نخاست مگر از من و على.
Feb 23, 2017 - مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به مدت 3 شب از چهارشنبه 1 مارس ساعت 19:00 در مصلای مرکز برگزار می گردد. السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَة ُ ... به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم و پذیرایی شایسته تر از عزاداران فاطمی، مرکز آمادگی خود برای دریافت نذورات شما عزیزان را اعلام می دارد. برای کسب اطلاعات ...
RSS انجمن هیات داری · هتل سمینال استانبول · 10نکته، 40 توصیه برای برگزاری برنامه هیأت و مراسم عزاداری · آن چه درباره هیئت باید بدانیم · مداح خوب نمی تواند سیاسی نباشد · هزینه پخت انواع غذاهای نذری برای 100 نفر چقدر آب می خورد؟ ارائه مطالب مستند و جلوگیری از ورود خرافه و بدعت در مداحی ها · صفر تا صد یک سیستم صوتی مذهبی !
Apr 13, 2013 - به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، سایت جهان نیوز نوشت: زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند. این مساله آنقدر پر اهمیت است که در برخی احادیث شیعه گی و پیروی از ایشان به التزام و تبعیت عملی از سبک ...
در ابتدای این مقاله بررسی می کنیم واژه شهادت را تا به یکی از هزاران فضیلت از دریای فضایل بی بی دوعالم فاطمه زهرا سلام الله علیها که همان شهادت ایشان است بپردازیم. ... از نوع تعبیر و برداشت قرآن درباره شهدا و از تعبیراتی که در احادیث و روایات اسلامی در این زمینه وارد شده است می توان منطق اسلام را شناخت و علت قداست یافتن این کلمه را ...
تحقیق در مورد ) بررسی ضوابط معابر پیاده برای … لینک دانلود و خرید پایین ... خرید و دانلود تحقیق: ... بررسی زندگینامه حضرت علی و ... مجموعه متریال های بی نظیر ... جدیدی را در تولید و تحقیق ادبی پدید می آورد ... شهادت حضرت علی ... پایان نامه نقد و بررسی دیوان سید رضی؛ مقاله - … پایان نامه نقد و بررسی دیوان سید ... های حضرت .

12 ویژگی خاص حضرت فاطمه (س) - بشیران

bashiran.ir › معارف دیناهل بیتحضرت فاطمه (س)
Mar 4, 2015 - ویژگیهای خاص حضرت زهرا. ... و نام فاطمه مشتق شده از نام خداوند به پیامبر (صلى الله علیه وآله ) دستور مى دهد که چهل روز در خلوت ، شبها به عبادت و روزها را روزه دارى کند و بعد از اتمام این مدت براى او طعام بهشتى مى فرستد. ۲- یکى دیگر از ... او تنها زن معصوم اسلام است که آیه قرآن درباره او و اهل بیت علیه السلام نازل شده است .

تحقیق-درباره-مع-حرم - royallpack - رویال پک خاص!

https://royallpack.ir/fa/تحقیق-درباره-مع-حرم
درباره امام حسین عواقعه کربلا تحقیق پیرامون تولدسن حضرت فاطمه معصومه س tagsانشا درباره مع حرم پاورپوینت معان حرم پایگاه مقالات tagsانشا درباره مع حرم rzb aliclip رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم زائرانمجاوران حرم مطهر شعر درباره حضرت معصومه مؤسسه جهانى سبطین ع انشا درباره مع حرم انشا درباره مع حرم انشا درباره مع حرم post11 rzb ...

تحقیق درمورد آتشنشان های فداکار - whatisup

whatisup.ir/result/تحقیق-درمورد-آتشنشان-های-فداکار.html
انشا در مورد فداکاری آتشنشان ها. انشاتحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه زهرا س پاسخ فعالیت های کتاب تفکر وسوادرسانه ای . انشا در مورد حادثه پلاسکو اتشنشان فداکار انشا درمورد طعم بستنی یخیانشا هرگز از ریاض درخواست تحقیق در .
اشتراک گذاری: اشتراک Facebook Twitter Google+ WhatsApp Telegram. کلمات کلیدی: ایام فاطمیه حضرت زهرا حضرت زهرا(س) حضرت فاطمه زهرا حضرت فاطمه زهراء درباره حضرت فاطمه فاطمه زهرا شهادت حضرت زهرا دانلود پاورپوینت #پاورپوینت ...
در ارتباط سوره ی کوثر با حضرت فاطمه علیهاالسلام مستند بگویید؛ مخالفان مدعی هستند که منظور قرآن کریم است؟ مخالفان [در هر موضوعی] می توانند هر چیزی بگویند و ادعا کنند، منتهی مهم این است که برای گفته ی خود سند یا دلیلی هم بیاورند؛ نه این که بی سند و بی منطق چیزی بگویند و برای ردّ آن دلیل و سند بخواهند. «کوثر» از ماده کثرت و ...

ولادت حضرت فاطمه ی زهرا(س) ، تولد حضرت امام خمینی و روز مادر - حدیث نت

www.hadith.net/.../ولادت-حضرت-فاطمه-ی-زهرا-س-تولد-حضرت-امام-خ...
به احترام بزرگ بانوی اسلام و برای الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) زادروز او به عنوان روز زن و بزرگداشت مقام مادر معرفی شده است. ۳. حضرت امام خمینی(ره) در زادروز حضرت ... هنوز پنج ماه از تولد این عزیز نگذشته بود که پدرشان، سیدمصطفی، از علمای آن دیار به دست خوانین منطقه به شهادت رسید. آن حضرت پس از تحصیل مقدمات در خمین راهی ...

مقاله ای کامل در مورد حضرت عباس(ع) | islamic-sources

www.fa.islamic-sources.com/.../مقاله-ای-کامل-در-مورد-حضرت-عباس...
غم های فاطمه برای علی و فرزندانش زنده شود و باعث ناراحتی آنان شود .ثمره ازدواج علی(ع) با فاطمه بنت حزام،چهار پسر به نام های عباس،عون ، جعفر و عثمان بود که بزرگترین آن ها عبّاس بود.فاطمه را به علت داشتن این چهارپسر،امّ البنین(مادر پسران) نامیده اند.امّ البنین آن چنان به امیرالمؤمنین وفادار بودکه پس از شهادت آن حضرت ، شوهر دیگری ...
Apr 9, 2015 - وی در چندین فصّ درباره عظمت حضرت فاطمه (س) ضمن بیان مطالبی ارزشمند، کلیه روایاتی را که شان شامخ حضرت فاطمه (س) ذکر شده، نقل و تفسیرکرده است. .... مردمان بوده و کثرت ازدحام ایشان به این جهت است که آواز و انشای مولانا در غایت حُسن و لطافت بوده و به حقیقتِ معنی، حضرت داود (ع) در او تجلی نموده و در امت محمدی کسی ...
Nov 15, 2014 - سیره حضرت در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی هر چند به صورت اندک در تاریخ آمده است، اما توجه به هر کدام از وقایع نقل شده، از زاویه‌های مختلف اعتقادی، اخلاقی و عملی، ابعاد مختلفی از زندگی این شخصیت را برای ما آشکار می‌سازد که در این پژوهش به عنوان نمونه تنها به برخی از این شاخصه‌های سه‌گانه که در زندگانی ایشان نمود ...
Mar 1, 2017 - گروه اطلاع رسانی دفتر پژوهش و بررسی های خبری ایرنا؛ موضوع های یادشده را که انعکاس قابل توجهی در روزنامه های صبح چهارشنبه داشت؛ با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بررسی کرده است. ** حضرت زهرا(س) بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) دختر یگانه پیامبر اسلام(ص) و همسر حضرت علی(ع) پیشوای نخست شیعیان است.

حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی مبارزه سیاسی زن امروز - خبرگزاری میزان

www.mizanonline.ir/.../حضرت-فاطمه-زهرا-س-الگوی-مبارزه-سیاسی-...

Searches related to انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه


انشا درباره شهادت حضرت فاطمه

انشا و تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه

تحقیق درباره شهادت حضرت فاطمه

حضرت زهرا شعر

حضرت فاطمه س

خلاصه زندگینامه حضرت فاطمه

داستان های کوتاه حضرت فاطمه

دانلودمداحی و نوحه شهادت حضرت فاطمه زهرا

زندگینامه حضرت فاطمه برای کودکان

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا

شهادت حضرت فاطمه

شهادت فاطمه زهرا

علت شهادت حضرت فاطمه

۹۶/۱۱/۱۳ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی