شهر عکس

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

بُنْیانا اولین گوساله تاگ‌سازی شده در ایران است. تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۸ و پس از گذراندن ۲۷۰ روز کامل حاملگی با انجام عمل سزارین در مجتمع دامپروری نصر در پژوهشکده رویان اصفهان تحقق یافت. این گوساله 5روز بعد از بدنیا آمدن به دلایل عفونتی که مشخص نیست چگونه ایجاد شده بود تلف شد

تولد این گوساله حاصل یک رشته تحقیقات دامنه دار از سال ۱۳۸۲ در تولید انواع حیوانات مزرعه حاصل از آی‌وی‌اف، همانندسازی و مهندسی ژنتیک بوده که منجر به تولد گوسفند شبیه‌سازی شده رویانا و بز شبیه‌سازی شده حنا شده‌است

پژوهشگران موسسه تحقیقاتی رویان با تمرکز در بخش بیوتکنولوژی جانوری و تولید حیوانات تراریخت، ایران را در ردیف کشورهایی قرار داده اند که به طور حرفه ای توانایی تولید حیوانات شیبه سازی شده با قابلیت تولید داروهای نوترکیب و حفظ گونه های جانوری کمیاب را دارد.

با تولد حیوانات شبیه سازی شده ای همچون رویانا (اولین گوسفند شبیه سازی شده)، حنا(اولین بزغاله شبیه سازی شده) و بنیانا (اولین گوساله شبیه سازی شده) در ایران تکنیک شبیه‌ سازی، آرام آرام مسیر ترقی و پیشرفت خود را طی می‌کند و تا این لحظه ایران را همپای کشورهای پیشرفته دنیا در زمینه سلول های بنیادی و تکنیک های شبیه سازی قرار داده است.

تولد رویانا اولین گوسفند شبیه سازی شده در ایران نخستین گام موفقیت آمیز کشور در راه شبیه سازی بود و بعد از آن تولد اولین بزغاله شبیه سازی شده با نام حنا که در تولید آن تکنیک ها و تکنولوژی های نوین به کار رفته در رویانا ، بهینه شده بود دومین گام موفقیت آمیز پژوهشگران ایرانی در عرصه شبیه سازی است.

رویانا مهرماه 1385 متولد شد و دو سال و نیم بعد ، حنا ، اولین بزغاله شبیه سازی شده ایران ، ساعت یک و سی دقیقه بامداد  فروردین  در پایگاه تحقیقاتی علوم سلولی اصفهان پژوهشکده رویان به دنیا ‌آمد.

در تکمیل این حلقه علمی ، با اعلام تولد "بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، در روز شنبه بیستم تیرماه 1388 آخرین و مهم ترین حلقه توانمندی های دانش جنین شناسی در جهت نیل به اهداف بزرگ بیوتکنولوژی دارویی و زیستی در کشور کامل شد.


دکتر "محمد نصر اصفهانی" رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: میزان کارآمدی حاصل از تولید جنین های شبیه سازی شده در پژوهشکده رویان در بالاترین میزان جهان قرار دارد که مشابه آمار کشورهای صاحب تکنولوژی شبیه سازی از جمله نیوزیلند، دانمارک و آمریکا است.

وی گفت: "بنیانا" به مفهوم بنیادین و پایه ای نام اولین گوساله شبیه سازی شده در ایران است و اولین تولد موفق گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه محسوب می شود که کشور ما را در جایگاه معدود کشورهای صاحب توانمندی در شبیه سازی انواع حیوانات مزرعه ای (گاو، گوسفند و بز) قرار داده است.

دکتر "عبدالحسین شاهوردی" معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده رویان در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: تولد بنیانا در نتیجه انجام حدود 50 آزمایش مقدماتی، 200 آزمایش اصلی، تولید بیش از 2000 جنین شبیه سازی شده و انتقال 300 جنین به 100 گاو گیرنده در طول مدت دو سال تحقیق بوده است.

وی گفت: علی رغم میزان بسیار بالای آبستنی اولیه حاصل ، طی روند انتقال جنین ، تعداد بسیار زیادی از این آبستنی ها در مرحله بسیار حساس گذر از ماه سوم حاملگی سقط شدند و پنج مورد به مرحله نهایی رسیدند که دو مورد آنها در هفت و نیم ماهگی از طریق سزارین با تولد نوزاد نارس خاتمه یافتند و در نهایت این پروژه منجر به تولد بنیانا شد.

* شبیه سازی حیوانات در معرض خطر انقراض

معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده رویان با اشاره به اینکه یکی از اهداف مورد نظر پژوهشگران ایرانی در عرصه شبیه سازی حیوانات تراریخته حفظ گونه های حیوانانی در حال انقراض است گفت: هم اکنون این مرکز از آمادگی کامل برای حفظ گونه های در حال انقراض کشور از طریق تکنولوژی شبیه سازی برخوردار است.

شاهوردی اضافه کرد: تا کنون چندین کشور دنیا از جمله نیوزیلند، انگلیس، آمریکا و ایتالیا گونه های جانوری در حال انقراض خود را از طریق تکنولوژی شبیه سازی احیا کرده اند.

* تولید داروهای نوترکیب

وی گقت: یکی از اهداف مورد نظر پژوهشکده رویان در عرصه تحقیقات بیوتکنولوژی جانوری تولید داروهای نوترکیب است که برخی از این داروها و پروتئین های نوترکیب در عرصه تحقیقات کاربرد دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده رویان افزود: از جمله این داروهای نوترکیب فاکتور رشد فیبروبلاستی BFGF است که این پروتیین نوترکیب برای نگهداری سلول های بنیادی در آزمایشگاهها، مصرف بالایی دارد .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون محققان پژوهشکده رویان به توانایی تولید این پروتیین دست یافته اند، گفت: تا قبل از این ، این دارو با قیمت بسیار بالایی از خارج تهیه می شد و سالانه 700 میلیون تومان برای خرید آن هزینه می شد، اما هم اکنون ایران با تولید این دارو رقیب بهترین شرکت های معتبر جهانی تولید کننده این دارو است.

* تولید اولین رده سلولی تراریخت

به گفته رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان ، کسب این موفقیت در مقطع کنونی یک دستاورد بزرگ علمی است و در حال حاضر پژوهشگران پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی اولین رده سلولی تراریخت بز حاوی ژن تولید داروی t-PA را تولید کرده اند که امید است در آینده ای نزدیک ، اولین بز تراریخت را که توان تولید داروی درمان سکته قلبی را در شیر خود دارد تولید کنند.

شاهوردی نیز یکی دیگر از اهداف مورد نظر در تولید حیوانات شبیه سازی شده را تولید پروتیین tp-a بیان کرد. تولید این پروتیین در شیر حیوانات اهلی همچون گاو و بز ، در درمان برخی بیماری ها کاربرد دارد.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این اهداف، جنین های تراریخته که حاصل این ژن های مورد نظر باشند در آزمایشگاه تولید شده است و این جنین ها به گاو و یا بز انتقال داده شده است که با تولد این جنین ها که در واقع حاوی ژن های خاص مورد نظر در خود هستند می توان در درمان بیماری ها استفاده کرد.

شاهوردی یادآور شد: ما در بحث تولید حیوانات تراریخت در مراحل پایانی قرار داریم و این امیدواری وجود دارد که با انجام بررسی های ژنتیکی ژن مورد نظر در محل ژن مخصوص تولید شیر نشسته باشد و خالص سازی این پروتیین ها در شیر حیوان صورت گیرد و امیدواریم که در یک برنامه 10 ساله به این هدف دست یابیم.

به گفته وی هم اکنون این سیر تحقیقات تا مرحله انتقال جنین پیش رفته و منتظر تولد این حیوانات هستیم که با توجه به اینکه این جنین ها دستکاری های زیادی می شوند میزان سقط نیز بسیار بالا است.

* تولد نزدیک تامینا ، دومین گوساله شبیه سازی شده ایرانی

وی گفت: تامینا نام گوساله دیگری همانند بنیانا است و قرار است هفته آینده متولد شود. در تولید تامینا همان مراحل تولید بنیانا به کار گرفته شده و شاید یکی از دلایل این تکرار مقایسه این دو با هم است.

وی با اشاره به اینکه حنا اولین بزغاله شبیه سازی شده ایران نمایانگر توانایی حرفه ای ایران در زمینه شبیه سازی است، گفت: به عنوان مثال یک دام و یا یک گاو ممکن است دارای خصوصیت مثبت ویژه ای باشد که اگر به طور طبیعی تکثیر شود ممکن است به خاطر تغییرات ژنتیکی دچار تغییر و ضعف شود و آن ویژگی منتقل نشود در صورتی که با استفاده از تکنیک های شبیه سازی همان ژن با خلوص اولیه آن انتقال می یابد.

شاهوردی تصریح کرد: ایران در این زمینه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و کشور نیوزیلند که خود از پیشگامان در این عرصه است در بازدید از نتایج تحقیقات ایران در این زمینه ، جایگاه ایران را همپای کشورهای پیشرو در این زمینه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تولد رویانا نماد توانایی ایران در عرصه شبیه سازی بود، گفت: حنا اولین بزغاله شبیه سازی شده ، در نتیجه تکامل تکنیک ها و تکنولوژی های به کار رفته در رویانا بود و نتایج این دو (رویانا و حنا) در بنیانا متبلور شده است.

وی در خصوص تکنیک شبیه سازی گفت: در این روش تخمک دام اصلی مورد نظر تهیه و در محیط آزمایشگاه بالغ می شود بعد از بلوغ ، هسته یک سلول بدنی غیر جنسی تهیه می شود و هسته تخمک بالغ شده خارج می شود و هسته سلول بدنی به داخل تخمک منتقل می شود و جنین های حاصل به دام های از قبل آماده شده انتقال داده می شود.

وی افزود: محصول این تکنیک ها رویانا، حنا و بنیانا است و با بدست آوردن تجربیاتی در این مسیر ، پژوهشکده رویان این توانایی را دارد که خدماتی را به صنعت دامپروری کشور و سازمان های متولی محیط زیست در زمینه حفظ گونه های کمیاب جانوری ارایه دهد.

به گفته این متخصص با این کار می توان ژنتیک خالص یک حیوان و دامی را که دارای ویژگی منحصر به فردی همچون شیر و یا گوشت است، در مدت زمان کوتاهتری نسبت به سیر طبیعی آن شبیه سازی کرد.

معاون پژوهشی پژوهشکده رویان تصریح کرد: حلقه نهایی این پروژه های تحقیقاتی در زمینه شبیه سازی حیوانات، تولید حیوانات ترایخته و تولید سلول ها و پروتیین های نوترکیب است.

وی افزود: در دنیا برخی از کشورها از جمله آمریکا توانسته اند وارد این مرحله شوند که ایران نیز در آینده ای نزدیک به آن مرحله خواهد رسید.

تولید گوساله بنیانا در ساعت 15/5 روش شنبه بیستم تیرماه و پس از گذراندن 270 روز کامل حاملگی با انجام عمل سزارین در مجتمع دامپروری نصر تحقق یافت و محققان پژوهشکده رویان امیدواند پس از تولد بنیانا ظرف هفته آینده دومین گوساله شبیه سازی شده نیز با نام "تامینا" متولد شود.

شبیه سازی در ایران از سال 1380 به طور جدی در پژوهشکده رویان وابسته به جهاد دانشگاهی کشور پیگیری شد. با شروع فعالیت پژوهشکده رویان در عرصه شبیه سازی ، ‌ایران در کمتر از دو سال توانست با تولید رده سول های بنیادی جنینی هم طراز کشور های برتر دنیا که به این فناوری دست یافته اند قرار گیرد.

 

 

مقاله ای درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده - همیار دانشجو

https://hdaneshjoo.com/.../مقاله-ای-درباره-بنیانا-اولین-گوساله-ش...
بنیانا اولین گوساله تاگ‌سازی شده در ایران است. تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه ...

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه | بنیانا

www.ghatreh.com/.../بنیانا-اولین-گوساله-شبیه-سازی-شده-خاورمی...
Jul 12, 2009 - اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با نام بنیانا در روز 270 از دوران بارداری در مجتمع دامپروری نصر اصفهان متولد شد. تولد این گوسفند شبیه ...
دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه "تامینا"در اصفهان به دنیا آمد . تامینا تنها چند روز پس ازمرگ اولین گوساله شبیه‌سازی شده ایرانی (بنیانا)، به‌دنیا.
برای نخستین بار در خاورمیانه؛ , «بنیانا» اولین گوساله شبیه‌سازی شده در کشور ... «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ساعتی پیش به ...
Jul 11, 2009 - رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با اعلام تولد "بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، گفت: آخرین و مهم ترین حلقه توانمندی های دانش ...
Jul 11, 2009 - اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با تلاش محققان کشورمان ساعت ... این گوساله که "بنیانا" به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته است اولین تولد ...
Jul 11, 2009 - «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ساعتی پیش به همت محققان جهاد دانشگاهی در پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان ...

IRANSEDA Network-برنامه-علت مرگ بنیانا، اولین گوساله شبیه سازی ...

www.iranseda.ir › دانش و فناوریفناوری زیستی
رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با تایید مرگ بنیانا گفت: مرگ اولین گوساله شبیه‌سازی شده خاورمیانه علت مشخصی نداشته، اما آنچه را که به طور قطعی می‌توان ...
Jul 11, 2009 - تولد این گوساله که «بنیانا» به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته اولین تولد موفق گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود که کشورمان را در ...
Sep 29, 2015 - تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه, چاپ · ارسال به دوست ... «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ...

پورتال پزشکی ورزشی ایران - پزشکی ورزشی

www.sportmedicine.ir/modules.php?name=contents&t=941
وی گفت: "بنیانا" به مفهوم بنیادین و پایه ای نام اولین گوساله شبیه سازی شده در ایران است و اولین تولد موفق گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه محسوب می شود که ...
Jul 15, 2009 - «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ساعتی پیش به همت محققان جهاد دانشگاهی در پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان ...
دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه “تامینا”در اصفهان به دنیا آمد . تامینا تنها چند روز پس ازمرگ اولین گوساله شبیه‌سازی شده ایرانی (بنیانا)، به‌دنیا آمده است.
Jul 13, 2009 - بازتاب تولد اولین گوساله شبیه سازی شده در جهان تولد اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با نام «بنیانا» در روز 270 از دوران بارداری در مجتمع ...
Jul 25, 2009 - دومین گوساله شبیه‌سازی شده به نام «تامینا» صبح امروز سوم مرداد در مجتمع ... هفته از تولید «بنیانا»، نخستین گوساله شبیه سازی شده کشور محقق شد.
تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانند سازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ ...
Jul 12, 2009 - محققان ایرانی نخستین گوساله شبیه سازی شده را در خاورمیانه تولید کرده اند. این گوساله نر که بنیانا نام دارد، روز شنبه در یک موسسه دامپروری در ...
«بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه 20 تیرماه امسال به همت محققان جهاد دانشگاهی در پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان متولد شد. به گفته ...
Feb 22, 2010 - رویانا زندگی خود را همانند دیگر حیوانات شبیه سازی شده در لوله‌های ... از دست رفتن دو گوساله شبیه سازی شده "بنیانا" همراه شد، تجربه کاملا موفق و چشمگیر تولد ... جسد رویانا اولین حیوان شبیه سازی شده خاورمیانه، پس از تاکسیدرمی در ...

بنیانا

www.mci-sms.com/g.aspx?q=بنیانا&id...
تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه - پژوهشگاه رویان royaninstitute/cmsfa/index «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ...
منجر به تولد گوسفند شبیه سازی‌شده «رویانا ... های شبیه سازی شده ... درباره ما; آموزش. تک ... تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه .

"بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده ایران

www.sabainfo.ir/Components/News/NewsPrint.aspx?id=30136
Jul 12, 2009 - رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با اعلام تولد "بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، گفت: آخرین و مهم ترین حلقه توانمندی های دانش ...

اولین گوساله شبیه سازی شده ایران به دنیا آمد - ایرانیان انگلستان

iranianuk.com/.../اولین-گوساله-شبیه-سازی-شده-ایران-به-دنیا-آمد
Sep 13, 2008 - بنیانا نخستین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه است ... شبیه سازی این گوساله به وسیله محققان موسسه تحقیقاتی رویان انجام شده است.
با ما به دنیای مارال، آبگین، آبگینه، حنا، تامینا، رویانا، بُنْیانا ، شنگول و منگول بیایید ... تولید گوساله و بزغاله های شبیه سازی شده و حتی ترا ریخته در در دهه هشتاد شمسی .... سازی شده در موسسه رویان ایران به عنوان اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه ...

گوساله؛ نوزاد برخی پستانداران - Dictionnaire.sensagent.com

dictionnaire.sensagent.leparisien.fr/گوساله؛%20نوزاد%20برخی%20... - Translate this page
شده در خاورمیانه محسوب می شود ، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵ : ۳۰ روز شنبه ۲۰ تیر ... . ... ۰ ۱ ٫ ۱ تولد « بنیانا » اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه ( فارسی ).
Oct 28, 2014 - بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایران است. ... گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ...

دومین گوساله شبیه سازی شده به دنیا آمد - شفاف

www.shafaf.ir/fa/news/.../دومین-گوساله-شبیه-سازی-شده-به-دنیا-آمد - Translate this page
Jul 25, 2009 - دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه و ایران پس از تولید اولین گوساله شبیه سازی شده (بنیانا) امروز شنبه سوم مرداد ماه با تلاش قابل توجه محققان ...

دومین گوساله شبیه سازی خاورمیانه با نام "تامینا" در ایران به دنیا ...

p30city.net › ... › علوم میکروبیولوژی - سلولی مولکولی-ژنتیک
Jul 25, 2009 - 1 post - ‎1 author
دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه و ایران پس از تولید اولین گوساله شبیه سازی شده (بنیانا) امروز شنبه سوم مرداد ماه با تلاش قابل توجه محققان ...
Jul 12, 2009 - دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه (تامینا) که از منشا سلولی مشابه اولین گوساله شبیه سازی شده یعنی بنیانا است با تلاش محققان کشورمان تا ...
Sep 20, 2017 - در تکمیل این حلقه علمی، با اعلام تولد 'بنیانا' اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، در روز شنبه بیستم تیرماه 1388 آخرین و مهم ترین حلقه ...
Jul 25, 2009 - دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه و ایران پس از تولید اولین گوساله شبیه سازی شده (بنیانا) امروز شنبه سوم مرداد ماه با تلاش قابل توجه محققان ...
حیوانات شبیه سازی شده در ایران. بنیانا. بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایران ... گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ...
شبیه‌سازی یا سیمولاسیون، تقلید یک چیز واقعی یا وضعیت اجتماعی یا یک فرایند است و معمولاً ... بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه ...
Jul 25, 2009 - 3 posts - ‎1 author
رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با تایید مرگ بنیانا گفت: مرگ اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه علت مشخصی نداشته، اما آنچه را که به ...

بخش دوم - مقاله ای درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده | RSTG

rstg.ir/22160.html/B - Translate this page
Dec 10, 2016 - مقاله ای درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده ... بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه ...

علوم هفتم - بنیانا

oloomhaftom11.blogfa.com/post/4
تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ ... بوده که منجر به تولد گوسفند شبیه‌سازی شدهرویانا و بز شبیه‌سازی شده حنا شده‌است.

متن کامل

www.iranems.com/Pages/Detail.aspx?Id=20942
Jul 25, 2009 - رییس پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با تایید مرگ بنیانا گفت: مرگ اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه علت مشخصی نداشته، اما آنچه را که به ...

دومین گوساله شبیه‌سازی شده ایران و خاورمیانه مرد - سرخط

www.sarkhat.com/.../دومین-گوساله-شبیه-سازی-شده-ایران-خاورمیانه...
Jul 29, 2009 - مرگ تامینا صبح روز سه‌شنبه ۶ مرداد روز سوم تولد خود، دقیقاً به همان علتی رخ داد که برای اولین گوساله شبیه‌سازی شده «بنیانا» در روز هفتم پس از ...

از «رویانا» شبیه سازی شده تا «شنگول» و «منگول» داروساز - آفتاب

www.aftabir.com › ... › علمی و آموزشیتحقیق و پژوهش
Jan 31, 2010 - نخستین حیوان شبیه‌سازی شده خاورمیانه، شامگاه چهارشنبه ۱۱ مرداد ۸۵ در .... رخ داد که برای اولین گوساله شبیه سازی شده - «بنیانا» -روز هفتم پس از ...

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

rad.redblog.ir/.../بنیانا+اولین+گوساله+شبیه+سازی+شده+در+خاورم...
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 1 علی اصغر محمدی: نخستین گوسفند شبیه سازی شده در پژوهشکده رویان ...

از «رویانا» تا «شنگول» و «منگول» | خواندنی ها

khaandaniha.ir/news/6646/از-«رویانا»-تا-«شنگول»-و-«منگول»
Dec 5, 2016 - جسد رویانا نخستین حیوان شبیه سازی شده در خاورمیانه، پس از تاکسیدرمی، ... تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد ... تولد اولین گوساله شبیه سازی شده در موسسه رویان ایران به عنوان اولین گوساله ...

اولین گوساله شبیه سازی شده ایران به دنیا آمد - AriaSat Forum

www.ariasat.ml › ... › دامـــــپـــــــزشـــــکـــــی
Jul 12, 2009 - اولین گوساله شبیه سازی شده ایران به دنیا آمد بنیانا نخستین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه است محققان ایرانی نخستین گوساله شبیه سازی شده را ...

دلایل تلف شدن تامینا و بنیانا - نیک صالحی

www.niksalehi.com/news/دلایل-تلف-شدن-تامینا-و-بنیانا.html
Jul 29, 2009 - گرفته، دومین گوساله شبیه سازی شده ایران و خاورمیانه “تامینا” به علت ... رخ داد که برای اولین گوساله شبیه سازی شدهبنیانا” روز هفتم تولد رخ داده
بُنْیانا اولین گوساله تاگ‌سازی شده در ایران است. ... اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ ... تولد رویانا اولین گوسفند شبیه سازی شده در ایران نخستین گام موفقیت آمیز کشور در راه شبیه ...
گروه اول آنهایی هستند که رسوبات توسط رودخانه حمل شده و شامل سیلابی صفحه ای .... اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با نام بنیانا در روز 270 از دوران بارداری در ...

اولین شبیه سازی در دنیا - boostfa

boostfa.ir/find/اولین-شبیه-سازی-در-دنیا/
بنیانا ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد. - برای مشاهده ... بُنْیانا اولین گوساله تاگ‌سازی شده رویانابز شبیه‌سازی سازی شده در . الف تولد اولین گوساله شبیه‌سازی شده خاورمیانه.

Print - سازمان دامپزشکی کشور

ivo.ir/portal/PrintPage/PrintPage.aspx?object...
Aug 16, 2015 - برای نخستین بار در خاورمیانه «بنیانا» در تیرماه ۱۳۸۸ به عنوان اولین گوساله شبیه‌سازی شده در کشور متولد شد که این گوساله پنج روز بعد از به دنیا ...
May 9, 2017 - در تکمیل این حلقه علمی، با اعلام تولد 'بنیانا' اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، در روز شنبه بیستم تیرماه 1388 آخرین و مهم ترین حلقه ...

اولین گوساله شبیه سازی شده ایران به دنیا آمد BBC Persian - زیرکانه

zirakaneh.mydsm.ir/.../اولین-گوساله-شبیه-سازی-شده-ایران-به-دنی...
محققان ایرانی نخستین گوساله شبیه سازی شده را در خاورمیانه تولید کرده اند. ... بنیانا ویکیپدیا دانشنامهٔ آزاد بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایران است. تولد این ...

پایه هفتم

payeh7nemohe.blogfa.com/
و اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه به نام بنیانا در ایران به دنیا آمد. تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۸ و پس از گذراندن ۲۷۰ روز کامل ...

تولید اندام انسانی در بدن بُز؟! +تصاویر - الو دکتر

https://www.alodoctor.ir/.../تولید-اندام-انسانی-در-بدن-بُز؟!-تصا...
تولد «بنیانا» نخستین گوساله شبیه‌سازی شده در ایران, 1388 ... لقاح آزمایشگاهی، تولد اولین بُز شبیه‌سازی خاورمیانه و پنجمین در جهان به نام «حنا»، حفظ گونه‌های در حال ...

بنیانا گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه | گالری عکس

fotoya.ir/search/بنیانا+گوساله+شبیه+سازی+شده+در+خاورمیانه - Translate this page
بنیانا گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه ... بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه , تحقیق درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه , بنیانا ...

اطلاعات بیوتکنولوژی

infbiotechnology.blogfa.com/
"بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده ایران ... پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با اعلام تولد "بنیانا" اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، گفت: آخرین و مهم ترین ...

علت مرگ بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در ایران - manoto blog

ma2noto.eyeblog.top/علت-مرگ-بنیانا-اولین-گوساله-شبیه-سازی-... - Translate this page
Sep 5, 2017 - الف - تولد اولین گوساله شبیه‌سازی شده خاورمیانه ... مهر: اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با نام بنیانا در روز 270 از دوران بارداری در .

تحقیق درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

www.rahekhob.ir/.../تحقیق_درباره_بنیانا_اولین_گوساله_شبیه...
تحقیق درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه ... دانلود حمله شیرها به بوفالو و گوساله تازه متولد شده+فیلم · دانلود حمله بوفالوها به شیرها+فیلم کلیپ ...
به‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، دومین گوساله شبیه‌سازی شده ایران و خاورمیانه تامینا ... رخ داد که برای اولین گوساله شبیه‌سازی شده بنیانا روز هفتم پس از تولد رخ داد.
تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه, چاپ · ارسال به دوست ... از ماه سوم حاملگی سقط شدند و از سوی دیگر تعداد سه مورد آبستنی از پنج مورد ادامه یافته در .
دومین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه به نام تامینا که از منشا سلولی مشابه اولین گوساله شبیه سازی شده یعنی بنیانا است با تلاش محققان کشورمان امروز ۳ مرداد در ...

بنیانا - دیکشنری آنلاین آبادیس

dictionary.abadis.ir/fatofa/بنیانا/
آبادیس - بنیانا بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایران است. ... گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می شود، تولید گوساله بنیانا ... بوده که منجر به تولد گوسفند شبیه سازی شده رویانا و بز شبیه سازی شده حنا شده است.

مخالفت باشبیه سازی پلنگ - خبرگزاری تسنیم - Tasnim

https://www.tasnimnews.com › رسانه هاخواندنی
Aug 16, 2015 - برای نخستین بار در خاورمیانه «بنیانا» در تیرماه 1388 به عنوان اولین گوساله شبیه‌سازی شده در کشور متولد شد که این گوساله پنج روز بعد از به دنیا ...

تولد بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه پاو - بیماری ها

bimariha.melodyfa4.ir/تولد-بنیانا-اولین-گوساله-شبیه-سازی-شده...
Aug 29, 2017 - «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ساعتی پیش به همت محققان ...

تحقیق درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه - دانلود فیلم

www.7tube.ir/.../تحقیق_درباره_بنیانا_اولین_گوساله_شبیه_ساز...
کارگاه روش تحقیق, جزوه روش تحقیق در شیراز,کتاب روش تحقیق در شیراز,فیلم روش تحقیق در شیراز, روش تحقیق علی- مقایسه ای, موسسه روش تحقیق در شیراز,دوره ...

رویان - انجمن ژنتیک ایران

www.genetics.ir/pages/News.aspx?cid=1&nid=185
Jul 17, 2016 - 1 تولد اولین کودک حاصل از روش باروری آزمایشگاهی IVF 1371 2 تولد اولین کودک حاصل از ... 7 تولد نخستین حیوان شبیه‌سازی شده خاورمیانه (رویانا) 1385 8 ... 2 تولید «بنیانا» نخستین گوساله شبیه‌سازی شده در ایران 1388 3 تولید ...

از "دالی گوسفند"تا "قوچ قمیشلو" - ایمنا

www.imna.ir/news/207435/از-دالی-گوسفند-تا-قوچ-قمیشلو
Oct 4, 2015 - به گزارش ایمنا، واژه شبیه سازی را اولین بار J.B.S.Haldane ابداع کرد و در .... علم ، با اعلام تولد بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، در ...
سدکرخه ، بزرگترین سد خاکی _ رسی خاور میانه: که بر رود خانه ی کرخه در 22 ... اولین گوساله ی شبیه سازی شده در خاور میانه به نام بنیانا در ایران بدنیا آمد در ایران بدنیا ...
این گوساله که "بنیانا" به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته است اولین تولد موفق گوساله شبیه‌سازی ‌شده در خاورمیانه محسوب‌ می‌شود که کشورمان را در جایگاه معدود ...

SAMPAD school - نکات مهم فصل اول علوم تجربی هفتم

icywit.blogfa.com/post/6/نکات-مهم-فصل-اول-علوم-تجربی-هفتم
Jan 20, 2014 - ساخت سد کرخه(بزرگ ترین سد خاکی - رسی خاورمیانه)که بر روی رودخانه ... و اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه به نام بنیانا در ایران به دنیا آمد.

[DOC]دستاوردهای جامعه علمی کشور در سال 88

www.aeoi.org.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=9d70e1fb-e4c1...
تولد «بنیانا» و «تامینا» اولین گوساله‌های شبیه‌سازی شده در کشور «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه 20 تیرماه امسال به همت محققان ...

پژوهشکده زیست‌فناوری رویان اصفهان - نمایش محتوای تولیدات ویژه - صدا ...

bojnourd.irib.ir/web/.../-/پژوهشکده-زیست‌فناوری-رویان-اصفهان
باروری آزمایشگاهی در انسان; شبیه‌سازی تولیدمثلی در حیوانات اهلی; انجماد سلول جنسی و ... تولد نخستین حیوان شبیه‌سازی شده خاورمیانه (رویانا) (۱۳۸۵); تولد دو گوساله و سه ... تولد اولین بزغاله تراریخته حاوی ژن تولید کننده فاکتور ۹ انعقادی خون انسان ... حنا اولین بز همانندسازی‌شده در ایران; بنیانا اولین گوساله همانندسازی‌شده در ایران ...

زندگی - بنیانا متولد شد !!

life-time.blogfa.com/post-155.aspx
زندگی - بنیانا متولد شد ! ... تولد نخستین گوساله شبیه سازی شده در ایران ... و پایه ای نام گرفته، نخستین تولد موفق گوساله شبیه سازی در خاورمیانه محسوب می شود که ...
Jul 13, 2009 - پس از تولد بنیانا، محققان در انتظار تولد گوساله شبیه‌سازی شده با منشاء ... 9 ماه پیش انتقال یافته بود، اظهار کرد: «بنیانا» اولین گوساله شبیه‌سازی شده به ... «بنیانا» که نخستین تولد موفق گوساله شبیه ‌سازی ‌شده در خاورمیانه محسوب‌ ...
Jan 22, 2017 - تولد ' بنیانا' اولین گوساله شبیه سازی شده در رویان تیرماه 1388 برگ دیگری از این فناوری است، البته بعد از تولد تلف شد اما در مجموع انجام این ...

علوم تجربی یاسوج - PersianBlog.ir - پرشین بلاگ

https://m.persianblog.ir/?u=oloomdena.persianblog.ir/post/34/
حیوانات شبیه سازی شده در ایران. بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایران است. تاگ سازی فرایند ساختن کپی کاملاً همسان از چیزی است. تولد این گوساله که بنیانا ...

علوم هفتم متوسطه

saravejdani.blogfa.com/
اطلاعاتی درباره گوساله شبیه سازی شده به نام بنیانا : ... اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ...
تولد این گوساله که «بنیانا» به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله شبیه‌سازی ‌شده در خاورمیانه محسوب‌ می‌شود که کشورمان را در جایگاه معدود ...

مرداد ۱۳۸۸ - دانشجوی دامپزشکی

veterinarystudent.blogfa.com/8805.aspx
Jul 26, 2009 - ... دومین گوساله شبیه سازی شده ایران و خاورمیانه هم همانند «بنیانا» - دوقلوی ... اولین گوساله شبیه سازی شده «بنیانا» روز هفتم پس از تولد رخ داده بود.
Aug 4, 2015 - تولد اولین قوچ قمیشلو به روش شبیه سازی/ فناوری مانع انقراض پلنگ و ... حنا اولین بز همانندسازی‌ شده در ایران، بنیانا اولین گوساله همانندسازی‌شده در ...

**تاپیک جامع : اخبار پژوهشکده رویان** - صفحه 2 - پرشین پت

persianpet.org › انجمنتالارهای عمومیاخبار دنیای حیوانات
Jul 14, 2009 - 10 posts - ‎6 authors
به گفته دکتر نصر اصفهانی، تولد این گوساله که «بنیانا» به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله شبیه‌سازی‌شده در خاورمیانه ...

[PDF]نیم نگاه

book.gaj.ir/Book/Download/4081?returnUrl...هفتم
رده می خاورمیانه)، پهپاد (پرنده ی هدایت پذیر از راه دور)، بنیانا (اولین گوساله شبیه سازی شده در. خاورمیانه) و شش داروی جدید زیست فناوری. یک متخصصان علوم تجربی با ...

مقاله ای درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده - چکیده و مشخصات ...

pnnq.ir/378/...بنیانا-اولین-گوساله-شبیه-سازی/.../html_descriptio...
مقاله ای درباره بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده بنیانا اولین گوساله تاگ ... گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت 15: 30 ...

علوم هفتم -

olomehaftom.blogfa.com/post/7
خاکی رسی خاورمیانه پهباد ) هدایت پذیر از راه دور ( ساخت ایران داروهای زیست ... عنوان مثال اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه به نام بنیانا در ایران به دنیا آمده است .
Oct 6, 2015 - از جمله: • تولّد اولین کودک حاصل از روش باروری آزمایشگاهی IVF در تهران (۱۳۷۱) • تولد ... شده خاورمیانه (رویانا) (۱۳۸۵) • تولد دو گوساله و سه بزغاله شبیه‌سازی شده ... حنا اولین بز همانندسازی‌شده در ایران • بنیانا اولین گوساله همانندسازی‌شده در ...

وقتی که علم به عمل می‌رسد | پایگاه خبری و تحلیلی 55 آنلاین

www.55online.ir/news/وقتی-که-علم-به-عمل-می‌رسد
7, تولد نخستین حیوان شبیه‌سازی شده خاورمیانه (رویانا), 1385 ... پروژه‌های شبیه سازی در پژوهشگاه رویان از سال 83 آغاز شد و در سال 85 اولین گوسفند شبیه‌سازی شده ایران و خاورمیانه با ... 2, تولید «بنیانا» نخستین گوساله شبیه‌سازی شده در ایران, 1388.
حیوانات شبیه سازی شده در ایران بُنْیانا اولین گوساله تاگ سازی شده در ایراناست. ... تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانهمحسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ...
Jul 12, 2009 - محققان ایرانی نخستین گوساله شبیه سازی شده را در خاورمیانه تولید کرده اند. این گوساله نر که بنیانا نام دارد، روز شنبه در یک موسسه دامپروری در ...

تولد بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه در ایران - برگزیده ها

https://www.bargozideha.com/.../fin8o8or-تولد-بنیانا-اولین-گوس...
اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با تلاش محققان کشورمان ساعت 15:05 روز شنبه در سن 270 روزه حاملگی و پس از عمل سزارین در مجتمع دامپروری نصر به دنیا آمد و ...
May 22, 2017 - بنیانا اولین گوساله تاگ‌سازی شده در ایران است. ... «بنیانا» نخستین گوساله حاصل از تکنولوژی شبیه سازی خاورمیانه ساعتی پیش به همت محققان جهاد ...

تثبیت وضعیت "بنیانا"/ دومین گوساله شبیه سازی هفته آینده متولد ...

news.kodoom.com/health-science/...بنیانا-دومین-گوساله/.../27894...
تولداولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه در کشور/ رویان صاحب بنیانا شد ... برای نخستین بار در خاورمیانه/ «بنیانا» اولین گوساله شبیه‌سازی شده در کشور متولد.
Jul 12, 2009 - مهر: اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه با نام بنیانا در روز 270 از دوران بارداری در مجتمع دامپروری نصر اصفهان متولد شد. تولد این گوسفند شبیه ...

مروری بر دستاوردهای 25ساله پژوهشگاه رویان+جدول و تصاویر - آفتاب

aftabnews.ir/.../مروری-بر-دستاوردهای-25ساله-پژوهشگاه-رویان-جدول...
Jul 23, 2016 - این امر باعث شده تا سلول‌های بنیادی، دست مایه تحقیقاتی پژوهشگران برای ارائه ... 1388 تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه‌سازی شده خاورمیانه.
ساخت سد کرخه(بزرگ ترین سد خاکی - رسی خاورمیانه)که بر روی رودخانه کرخه در ۲۲ ... و اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه به نام بنیانا در ایران به دنیا آمد.
Jan 29, 2010 - در تکمیل این حلقه علمی، با اعلام تولد بنیانا نخستین گوساله شبیه‌سازی‌ شده در خاورمیانه، در بیستم تیرماه ۱۳۸۸ آخرین و مهم‌ترین حلقه توانمندی‌های ...
Jul 11, 2017 - تولد «بنیانا» اولین گوساله شبیه سازی شده خاورمیانه, چاپ · ارسال به دوست ... توانمندی در شبیه سازی انواع حیوانات مزرعه‌ای (گاو، گوسفند و بز) قرار ...

ویکی صادق

wiki-rmfb.rozblog.com/
Sep 22, 2014 - جسد رویانا اولین حیوان همتا سازی شده در خاورمیانه، پس از تاکسیدرمی در ... تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا ... منجر به تولد گوسفند شبیه‌سازی شده رویانا و بز شبیه‌سازی شده حنا شده‌است ...
تولد این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود، تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ ...
تشریح جزئیات تولد نخستین حیوانات تراریخته خاورمیانه . ... اولین گوساله های شبیه سازی شده خاورمیانه نیز با نام های بنیانا و تامینا تیرماه امسال متولد شدند که چند ...

دومین گوساله شبیه سازی شده ایران به نام “تامینا”

slidegur.com/.../دومین-گوساله-شبیه-سازی-شده-ایران-به-نام-“تامین...

Searches related to بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

 


اولین گوسفند شبیه سازی شده

اولین گوسفند شبیه سازی شده در ایران

اولین گوسفند شبیه سازی شده در خاورمیانه

بنیانا

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

۹۶/۰۷/۱۳ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی