تحقیق درباره ازالگوی بسیج درکشورهای فلسطین لبنان سوریه وعراق

 درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید .

بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج یک فرهنگ است که او را باید در قامت یک الگو در کتاب آزادگی دید. بسیج، یادگاری است از امام امت (ره) در دورانی که ابرقدرت های غرب و شرق با هم رقابت داشتند و هر کدام برای استثمار کشورهای جهان سوم دندان تیز می کردند. بنیانگذار جمهوری اسلامی در 5 آذر ماه 1358 دستور تشکیل ارتش 20 میلیونی مستضعفان را صادر کردند و چراغی برافروختند که به محو ظلمت ها بپردازد و به جای کشورگشایی، دل گشایی نماید.امام(ره) وقتی آن روزها این فرمان را صادر کردند برخی فکر می کردند فرمایشی است ایده آلی، اما امروز که 3 دهه از این دستور می گذرد، حکمت آن بیشتر روشن شده تا آن جا که مایه استحکام محور مقاومت شده است و آنچه نمی گذارد در مقابل فشار قدرت های جهانی، مقاومت کشورهای عضو محور مقاومت در عراق، سوریه و فلسطین شکسته شود، همین الگوست. امروز، مقاومت سوریه و عراق به برکت حضور قهرمانانه مردمان شان می باشدکه با استفاده از الگوی بسیج سازماندهی شده اند.آن ها با به کارگیری این الگوست که می توانند در مقابل تکفیری ها قامت راست کنند و آتش کینه بدخواهان را خاموش کنند. جهان سلطه از نظر سلاح های جنگی و مرگبار چیزی کم ندارد و قادر است نیاز خود را در جنگ های فیزیکی تغذیه کند ولی تنها چیزی که ندارد، حضور ارتشی است در قامت بسیج و همین مسئله باعث شده است که آن ها نتوانند قدرت مقابل خودشان را ارزیابی کنند زیرا تعداد یک ارتش مردمی به خوبی برای آن ها روشن نیست. نکته مهم این که در سالروز تولد بسیج به دستور تاریخی امام راحل (ره)، بسیج می بایست راهی را که آمده است همچنان ادامه دهد و در این مسیر، گرفتار آفت هایی نشودکه بدخواهان در کمین آن شاید بگذارند. بدیهی است ورود بسیج به جریان های سیاسی از آفت هایی است که از قدرت آن می کاهد و به جای استوانه و الگو، او را تبدیل به یک جریان، حزب و ... می نماید.بنابراین همین رویه اصولی، ولایت مداری و پاسداری از اصول و منافع ملی باید بر بسیج حاکم باشد.

در جنگ سوریه و پس از آن حمله تروریست‌های داعش به عراق نقش نیروهای مردمی بسیار قابل توجه است. چند سال پیش بود که مقامات دولت سوریه با الهام گرفتن از الگوی نیروی مقاومت بسیج در ایران، اقدام به راه‌اندازی ارتشی مردمی به نام “جیش الشعبی” در سوریه کردند که این ابتکار بلافاصله تاثیر خود را در مهار و شکست فتنه تروریست‌ها و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها در این کشور نشان داد. کارشناسان نظامی می‌گویند با تشکیل این یگان‌های مردمی، روحیه، جسارت و تحرک قابل ملاحظه‌ای درکالبد ارتش سوریه دمیده شده است.

تشکیل ارتش مردمی در سوریه الگوبرداری از بسیج مردمی در جمهوری اسلامی بود.  تمام اقشار ملت سوریه اکنون دست در دست هم، به مانند “ید واحد” عمل کرده و از ارتش ملی خود و رهبری بشار اسد و خط مقاومت حمایت می‌کنند. تجربه انقلاب اسلامی و نقش بسزای نیروی مردمی بسیج برای سوریه تجربه‌ای بزرگ و ارزشمند است. نیروهای دفاعی مردمی سوریه متشکل از گروه‌های مردمی شیعه، سنی، علوی و مسیحی است که با توجه به مناطق مختلف این کشور شکل گرفته‌اند.

جوانان و نیروهای داوطلب برای دفاع از نظام سوریه زیر نظر دولت در مناطق مختلف آموزش‌های نظامی را دیده و مسلح شده‌اند. به عنوان مثال امنیت محله زینبیه نیز با جیش الشعبی و نیروهای داوطلب است که با توجه به حضور شیعیان در آن منطقه، جوانان شیعه در آنجا با برپایی ایست بازرسی، امور امنیتی را به دست گرفته‌اند. این جوانان تامین امنیت حرم حضرت زینب(س) و حرم حضرت رقیه(س) را نیز به عهده گرفته‌اند و در این راستا درب این حرم‌ها با توجه به شرایط در ساعات خاصی بسته می‌شود.

سپردن امنیت بخشی از شهرها به نیروهای مردمی و بسیجی این فرصت را برای ارتش سوریه فراهم کرده تا بتواند با نیروهای بیشتری در صحنه‌های درگیری با تروریست‌ها ظاهر شوند و به پیروزی‌های بسیاری برسند.

یکی از دلایلی که کشورهای غربی به ویژه آمریکا اقدام به حمله نظامی به سوریه نکرند این بود که حمله هوایی به سوریه به‌تنهایی کافی نبوده و اگر ناتو یا آمریکا بخواهد کار مؤثری انجام دهد بعد از حمله هوایی باید با استفاده از نیروی زمینی خود را تثبیت کند. با وجود نیروی دفاع مردمی بسیج در سوریه که سبب برتری میدانی حکومت و دولت سوریه شده است ، بنابراین حمله به سوریه ریسکی بزرگی است.

مردم مناطق آزادشده در سوریه نخواستند که تروریست‌ها به آن مناطق بازگردند و دوباره منطقه آنها محل درگیری میان ارتش و تروریست‌ها شود، لذا مردم از نیروی بسیج مردمی پشتیبانی می‌کنند و نام آن را «نیروی دفاع مردمی» گذاشته‌اند. گسترش نیروی دفاع مردمی موجب تثبیت مناطق پاکسازی شده توسط ارتش شده است. همچنین شواهد حاکی است پس از ورود مستقیم کشورهای غربی و به ویژه آمریکا در حمایت از تروریست‌ها و رسمیت بخشیدن به موجودیت آنها، مقاومت مردمی در برابر معارضین نیز افزایش یافت.

در عراق نیز در روزهای اخیر نیروهای بسیج مردمی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از پیشروی تروریست‌ها داشته‌اند. فتوای جهاد آیت‌الله سیستانی و علمای سنی عراق سبب ایجاد شوری عظیم در مردم شده است و جوانان عراقی گروه گروه به سوی مناطق درگیری در حال اعزام هستند. در این میان نقش سپاه بدر و جیش‌المهدی عراق و دیگر گروه‌های نظامی مردمی بسیار مهم است. تفکر بسیجی که از جمهوری اسلامی الگوبرداری شده، امروز به عامل دفع تروریست‌های داعش در عراق تبدیل گشته است.

 به حقیقت می‌توان گفت، استفاده سوریه و عراق از تجربه تشکیل نیروی مردمی جمهوری اسلامی ایران، که متشکل از نیروهای داوطلب است، نقش موثری در سرکوب شورشیان و تروریست‌ها داشته و سبب عقب‌نشینی مهاجمان شده است.

دخالت و حضور مردم در قالب تفکر بسیجی در تامین امنیت و مشارکت در حکومت توانسته راه‌گشای درگیری‌های اخیر در سوریه و عراق باشد و با حضور مردم قطعا تروریست‌ها و گروه‌هایی که توسط برخی کشورها و در راستای خواست آمریکا مسلح شده‌اند با شکست مواجه خواهند شد
مقاله ای درباره ی الگوی بسیج درکشورهای لبنان ، سوریه و عراق

niloofareabi.rozblog.com/.../مقاله-ای-درباره-ی-الگوی-...
Nov 5, 2015 - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ...

www.asemankafinet.ir/.../درباره-استفاده-از-الگوی-ب...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج یک فرهنگ است که ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای لبنان فلسطین ...

blogreader.ir/.../درباره+استفاده+از+الگوی+بسیج+در...
6 days ago - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای لبنان فلسطین سوریه عراق تحقیق 5 خط. مطلبی یافت نشد. با عرض پوزش مطلبی با این محتوا یافت نشد.
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج یک فرهنگ است که .
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج یک فرهنگ است که .
Oct 7, 2014 - الگوی بسیج در عراق، لبنان، فلسطین و سوریه/ مبارزه تن به تن نقطه ضعف آمریکا و ... درباره پیروزی ارتش سوریه در "عدرا البلد" و پیروزی‌های ارتش عراق در ... در اروپا، دخالت در کشورهای اسلامی و از بین‌بردن نیروهای ضدآمریکایی در ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشور های فلسطین لبنان ...

poosms.ir/.../درباره+استفاده+از+الگوی+بسیج+در+ک...
مقاله ای درباره ی الگوی بسیج درکشورهای لبنان ، سوریه و عراق. الگوی بسیج در ... 2 days ago - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و .

استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین لبنان سوریه ...

poosms.ir/.../استفاده+از+الگوی+بسیج+در+کشورهای+...
استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین لبنان سوریه عراق برسی کنید. ... نشست کشورها درباره سوریه در وین که قرار بود 4 ساعت باشد، بعد از 8 ساعت پایان گرفت. ... علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ...

linkahang.ir/.../درباره+استفاده+از+الگوی+بسیج+در+...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . بسیج را نباید در قالب یک سازمان نگریست بلکه بسیج یک فرهنگ است که ...

تحقیق درباره ی استفاده از الگوی بسیج در فلسطین لبنان ...

khabarche.ir/.../تحقیق+درباره+ی+استفاده+از+الگوی...
تحقیق درباره ی استفاده از الگوی بسیج در فلسطین لبنان سوریه وعراق خبر چه. ... دیگو مارادونا در گذشت مردم بی‌گناه لبنان، سوریه فلسطین و پاریس را در حملات ... به ویژه در مرحله کنونی در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و فلسطین به گفت‌وگو پرداختند.
Oct 21, 2015 - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و ... درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق ...
Sep 29, 2015 - استفاده از تجربه بسیج در مقاومت منطقه تهدید را به فرصت تبدیل ... یک منظومه فکری اسلامی مقبول در سطح جهانی درباره ایران شکل گرفته که در عزت ملی و استقلال فکری، سیاسی و اقتصادی ما دیده می‌شود. ... سفیر پیشین ایران در عراق اظهار داشت: در سوریه، لبنان، فلسطین، عراق و یمن مردم با استفاده از الگوی بسیج ...

یوز - آخرین مطالب جهانی قدس

www.yooz.ir/blogs/?t=1&i=1&s=0&l...
این هم یه تحقیق دیگه از پایان جنگهای دوران ناپلیون تااغاز اوت 1914میلادی که ... مقاله ای درباره ی الگوی بسیج درکشورهای لبنان ، سوریه و عراق ... Translate this page 2 days ago - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و .
تحقیق درباره ی استفاده از الگوی بسیج در فلسطین لبنان سوریه وعراق · زنان داعش ... الگوی بسیج در کشورهای لبنان سوریه · متنی درباره نتیجه از غروب افتاب.
Translate this page
Radio Farda
Jun 14, 2015 - آقای همدانی در سخنرانی‌ها و گفت‌وگو‌های رسانه‌ای خود جزییات زیادی درباره عملکرد ایران در ... همه این نیرو‌ها در قالب سپاه بین‌المللی «مدافعان حرم» در سوریه و عراق می‌جنگند. ... از این نیرو بعد از نیرو‌ی زمینی٬ هوایی٬ دریایی و بسیج به عنوان پنجمین ... حزب‌الله سوریه شاخه دوم حزب‌الله لبنان در کشور سوریه است که حسین همدانی٬ ...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشور های فلسطین و لبنان و عراق ؟ ... درگیری‌های اخیر در سوریه و عراق باشد و با حضور مردم قطعا تروریست‌ها و گروه‌هایی که توسط.

مقاله درباره پول الکترونیک - شهر دانش کویر

kavirpedia.ir/.../666-مقاله-درباره-پول-الکترونیک.ht...
Nov 15, 2015 - مقاله درباره پول الکترونیکمقاله درمورد پول الکترونیک. ... هوش اخلاقی · تحقیق درباره استفاده ازالگوی بسیج درکشورهای فلسطین لبنان سوریه وعراق.
Translate this page
Fars News Agency
20 hours ago - در این زمان کوتاه ناامنی‌ها در کشور شروع شد و دشمن شروع به اقدامات خود کرد. .... بلافاصله آدم‌های آنها آمدند و از الگوی ما الگوبرداری کرده و بسیج را در عراق، سوریه، یمن، فلسطین و لبنان تشکیل دادند. ... صحنه سوریه، عراق، فلسطین، لبنان و یمن هم‌اکنون با ورود بسیج آن سرزمین‌ها ... ادعایی درباره دختر خیالی الله‌کرم +عکس.

مطبوعات عربستان درباره ایران چه نوشتند؟ | - ادعای عجیب دست

www.ghatreh.com/.../مطبوعات-عربستان-درباره-ایران-...
Nov 6, 2015 - مواضع ایران و عربستان درباره سوریه بسیاز از هم دور است ... کردن بسیج مردمی عراق به ارتباط با ایران و ادعای دخالت ایران در کشورهای همسایه، از موضوع ...

پاسخ فعالیت های کتاب علوم تجربی هشتم

amirreza256.ir/.../پاسخ+فعالیت+های+کتاب+علوم+تج...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید تاریخ : چهارشنبه 27 آبان 1394 درسهایی از قرآن با موضوع: شناخت‌های ضروری ...

الگوی بسیج در عراق لبنان فلسطین و سوریه مبارزه تن به تن ...

vapasin.com/.../الگوی-بسیج-در-عراق-‌-لبنان--فلسط...
الگوی بسیج در عراق لبنان فلسطین و سوریه مبارزه تن به تن نقطه ضعف آمریکا و ... خبرنگاران، درباره پیروزی ارتش سوریه در "عدرا البلد" و پیروزی‌های ارتش عراق در ... خصوصاً در اروپا، دخالت در کشورهای اسلامی و از بین‌بردن نیروهای ضدآمریکایی در ...
Oct 7, 2014 - سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سوال خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، درباره پیروزی ارتش سوریه در ...
Nov 3, 2015 - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . ..... در دوره ی ایشان هر یک از دانشمندان آن زمان فقهی تدوین ...

تحقیق درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ...

sabadblog.ir/.../تحقیق+درباره+استفاده+از+الگوی+ب...
تحقیق درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین، لبنان، سوریه عراق ... شبکه خبری المیادین به نقل از یک منبع دولتی لبنان اعلام کرد نظامیان لبنانی که ...
درباره استفاده ی الگوی بسیج در کشورهای فلسطین لبنان - درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق کنید . ..... در دوره ی ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ...

soltanblog.ir/.../درباره+استفاده+از+الگوی+بسیج+در+...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق تحقیق .... تحقیق جالبى در آسیا صورت گرفته است، که نشان مى‌دهد، مردانى که بیشتر از ...

درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ...

soltanblog.ir/.../درباره+استفاده+از+الگوی+بسیج+در+...
درباره استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه عراق تحقیق کنید . .... تحقیق جالبى در آسیا صورت گرفته است، که نشان مى‌دهد، مردانى که بیشتر از ...
درباره ی استفاده از الگوی بسیج در کشور های فلسطین،لبنان،سوریه و عراق بررسی و تحقیق کنید. امروز، مقاومت سوریه و عراق به برکت حضور قهرمانانه مردمان شان می ...

مدیریت گیفت ها, Author at فروشگاه گیفت کارت آیتونز و ...

newsiranian.ir/.../مدیریت-گیفت-ها-Author-at-فروشگ...
Jul 10, 2015 - ... مقاله ای درباره ی الگوی بسیج درکشورهای لبنان ، سوریه و عراق - شهر عکس استفاده از الگوی بسیج در کشورهای فلسطین لبنان سوریه و عراق تفکر ...