شهر عکس

تحقیق درباره استان یزد

تحقیق درباره استان یزد

سرزمین‌ یزد جلوه‌هایی‌ از باشکوه‌ترین‌ و درخشانترین‌ میراث‌ فرهنگی‌ و تمدن‌ کهن‌ ادوار مختلف‌ تاریخی‌ ایران‌ را در خود جای‌ داده‌ است‌. تاریخ‌ سکونت‌ انسان‌ در این‌ خطه‌ از هزاره‌ سوم‌ پیش‌ از میلاد فراتر رفته‌ است‌، به‌ طوری‌ که‌ در عهد پیشدادیان‌ طوایف‌ در حال‌ کوچ‌ از بلخ‌ به‌ پارس‌، این‌ سرزمین‌ را یزدان‌، نامیدند و از آن‌ زمان‌ به‌ بعد یزد محل‌ عبادت‌ شد. از مهمترین‌ مراکز اسکان‌ اولیه‌ این‌ سرزمین‌ به‌ مهرپادین‌ (مهریز) فهرشان‌، پهره‌ (فهرج‌)، خورمیش‌، ادر (اردکان‌)، شواز، قلاع‌ موبدان‌ (میبد)، طرنج‌، عقدا و اشکذر می‌توان‌ اشاره‌ کرد. این شهر به‌ عنوان‌ محلی‌ پاک‌ و مقدس‌ در رأس‌ تمام‌ آبادی‌های‌ مزبور قرار داشته‌ است‌.

یزد در ایران
دره‌های‌ سرسبز و مناطق‌ ییلاقی‌، چشمه‌ سارها، ارتفاعات‌ و قله‌ها، غارها، حیات‌ وحش‌ و شکارگاه ها و به‌ ویژه‌ جاذبه‌های‌ کویری‌ از خصوصیات‌ جالب‌ توجه‌ طبیعت‌ یزد است‌ که‌ برخی‌ از آنها جزء تفرجگاه های‌ مهم ‌مردم‌ استان‌ به‌ شمار می‌آید.
این استان‌ از لحاظ‌ کنش‌های‌ فرهنگی‌ نیز جالب‌ توجه‌ است‌. این‌ منطقه‌ از لحاظ‌ رفتارهای‌ فرهنگی‌ مردم‌ کانون‌ گوناگونی‌هاست‌ و در این‌ بین‌ خصوصیات‌ فرهنگی‌ زرتشتیان‌ از پیشینه‌ تاریخی‌ درخشانی‌ برخوردار است‌. زرتشتیان‌ طبق‌ آیین‌ زرتشت‌ مراسم‌ ویژه‌ای‌ را در روزهای‌ معینی‌ از سال‌ برگزار می‌کنند که‌ از دیدگاه‌ جهانگردی‌ برای‌ افراد مسلمان‌ و پیروان‌ سایر ادیان‌ جالب‌ توجه‌ و دیدنی‌ است‌.

استان یزد با حدود ۷۴۴۹۳ کیلومتر مربع وسعت، چهارمین استان وسیع کشور است که درقسمت مرکزی فلات ایران در حاشیه ی دشت های کویر لوت قراردارد وبین عرض های ۲۹ درجه و۵۲ دقیقه تا ۳۳ درجه و۲۷ دقیقه شمالی وطول ۵۲ درجه و۵۵ دقیقه تا ۵۶ درجه و۳۷ دقیقه شرقی واقع شده است.
استان یزد دارای ۱۰شهرستان (یزد، ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، خاتم، صدوق، مهریز و میبد)، ۲۳ شهر ، ۲۰ بخش و۵۱ دهستان بوده با استان های سمنان از شمال غرب، اصفهان از غرب، فارس از جنوب غرب، خراسان جنوبی از شرق، خراسان رضوی از شمال شرق وکرمان از شرق وجنوب شرق همسایه است.
آب انبارها، بادگیرها، کوچه های آشتی کنان و آسیاب هااز مشخصه های این استان است.
از کوه های شاخص این استان می توان به شیرکوه، خرانق، هدش، سیاه کوه، معراجی، ساغند، هرات ومروست، ندوشن وبوستان اشاره کرد.
بهره برداری از سفره آب زیرزمینی از طریق قنات صورت می گیرد.ازقنوات مهم استان، می توان به قنات اهرستان، دولت آباد، غیاث آباد وزارچ اشاره کرد.
متوسط بارندگی در سطح استان ۱۰۸ میلی متر ، میانگین درجه حرارت حداقل ۲۰- و حداکثر ۴۷+ درجه سانتیگراد می باشد.

شهرستان یزد

شهرستان یزد دومین «شهرخشت خام » و «تاریخی» جهان است. وسعت این شهرستان که مرکز استان است ۲۴۹۱ کیلومتر مربع وشامل ۲ بخش «مرکزی» و«زارچ» با شهرهای یزد، حمیدیا، شاهدیه، زارچ ودهستان های فجر ،فهرج، اله آباد ومحمّد آباد است.
جمعیت شهرستان یزد ۵۲۳۱۹۲ نفر بوده که از این تعداد، ۴۸۱۴۷۹ نفر آن جمعیت شهری و۴۱۷۱۳ نفر جمعیت روستایی است قدمت یزد به ۸ تا ۱۲ هزار سال می رسد. نامهای قدیم یزد، ایساتیس و کثه بوده و به «شهر بادگیرها» ، «شهر دوچرخه ها» و «دارالعباده» معروف است.
بافت تاریخی یزد با مساحت عرصه ۷۴۳ ومساحت حریم ۵۰۰۰ هکتار وبیش از ۶۵۰۰ فضای قدیمی در ثبت آثار ملی قرار گرفته است.در این بافت، خانه های دوره ایلخانی همچون گذشته، مسکونی هستند واز این نظر این بافت تاریخی ،منحصر بفرد است.
شهر یزد دربین ایرانیان ، به شهر بادگیرها معروف است که در واقع ، بادگیرها سیستم تنفسی شهر محسوب می شوند ودر فضاهای مسکونی وقدیمی دیده می شوند.بادگیرها از چهار قسمت بدنه، قفسه، تیغه ها وسقف تشکیل شده اند.
از بناهای تاریخی یزد می توان به مسجد جامع کبیر، بقعه سیدرکن الدین، مسجدفُرط، مجموعه امیرچخماق، مسجد حظیره، مسجدملااسماعیل، شاهزاده فاضل، باغ دولت آباد، حمام خان، آتشکده، آب انبار شش بادگیری، خانه محمودی، خانه لاری ها، بازار و… اشاره کرد.

دانلود نقشه گردشگری شهر یزد با کیفیت بالا :

نقشه گردشگری استان یزد شامل موارد زیر میباشد :دانلود نقشه یزد

 • اماکن تاریخی
 • پارک ها
 • پمپ بنزین
 • پمپ گاز
 • بیمارستان
 • مسجد
 • موزه
 • بانک
 • رستوران
 • هتل
 • بافت تاریخی
 • ستاد های نوروزی اسکان
 • و …

 

فرهنگ، زبان و گویش مردم یزد

مردم یزد به زبان فارسی رایج با پاره ای ویژگیهای گویشی سخن می گویند و بسیاری از واژه ها و ترکیبات زیبای فارسی را در گویش خود حفظ کرده اند. در استان یزد برخی ویژگیهای گویشی میان شهرستانهای مختلف محسوس است. معتقدین به آیین زرتشتی در میان خود هنوز به زبان نیاکان شان سخن می گویند و به ویژه مراسم مذهبی خود را با این زبان انجام می دهند.

مراسم مذهبی

الف) جشن و سرورهای خصوصی و عمومی:

اکثریت قریب به اتفاق مردم استان یزد پیرو دین اسلام و شعیه دوازده امامی هستند. به همین دلیل مجموعه مراسم تحت تأثیر رفتارها و کنشهای فرهنگی اسلامی و ملی صورت میگیرد. مراسم عروسی، اعیاد ملی و مذهبی نظیر عید نوروز، عید فطر، عید غدیر خم، عید مبعث و سالروز تولد پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) به ویژه نیمه شعبان (سالروز تولد دوازدهمین امام یعنی امام مهدی (عج)) به طرزی با شکوه و مفصل برگزار میشود.

مراسم مربوط به جشنها و اعیاد زرتشتیان نیز از جذابیت خاصی برخوردار است. مراسم عروسی و همسر گزینی طی مراحلی صورت می گیرد. خواستگاری، وکیل پرسان، گواه گیران، عروس کشان و پاتختی از جمله این مراحل است.

جشنهای ماهانه (برابر شدن نام روز با نام ماه مثلاً روز فروردین با ماه فروردین) جشنهای مفصلی موسوم به گاهنبار ها، نوروز جمشیدی و مراسم پنج روز پایان سال، روز تولد آشو زرتشت پیامبر ایران و باستان (روز خرداد از ماه فروردین مصادف با ششم فروردین) و جشن سده یا جشن بزرگداشت آتش اهورا مزدا منصوب به هوشنگ پادشاه پیشدادی در روز دهم بهمن ماه از مهمترین مراسم شادی هستند که از سوی زرتشتیان با شکوه خاصی برگزار میشود. مراسم عید پسح، یهودیان به مدت 8 روز به مناسبت نجات قوم بنی اسرائیل توسط حضرت موسی (ع) در کنیسه «هاداش» یزد از طرف اقلیت بسیار کوچک یهودی برگزار میشود.

ب) سوگ و عزاداری های عمومی و خصوصی:

مراسم (نخل برداری) که از قدیم الایام در یزد مرسوم بوده است، جذابیت خاصی دارد.

نخل به عنوان تابوت سومین امام یعنی امام حسین (ع) شناخته می شود. نخل، چوب بستی عظیم به شکل برگ درخت است که شباهتی به برگ خرما ندارد. نخل با پارچه سیاه سر تا پا سیاه پوش می شود و صد ها شمشیر، قمه، و خنجر برهنه با تزئینات خاصی مانند: آئینه ها، میوه ها، پولکها، منگله ها، دستمال های ابریشمی رنگی بر دو طرف بدنه نخل بسته می شود. در دهه اول محرم و یا در دهه آخر ماه صفر (دو ماه خاص عزاداری شیعیان) نخل توسط مردم عزادار مانند کشتی به حرکت در می آید و سه دور گرد میدان نخل می چرخد و آنگاه آرا آرام به درون آشیانه خود باز می گردد. همراه با چنین مراسمی، روضه خوانی، سینه زنی و عزاداری انجام می شود.

 

b_200_150_16777215_00_images_dowlatabadbuildingview1.jpg

صنایع دستی

صنایع دستی به بخشی از هنر و صنعت گفته می شود که با بهره برداری از مواد اولیه بومی و انجام کار اساسی به کمک دست و ابزارهای سنتی دستی انجام می پذیرد و منحصر به ساخت محصولاتی می شود که بیانگر ذوق هنری و خلاقیت فکری سازندگان آن می باشد.

مهم ترین صنایع دستی در استان یزد عبارتند از: قالی، قالیچه، گلیم، مخمل، زری، چادر شب، دستمال، مرس ریزه جیم، قناویز، اجرامی، شمد، ترمه، پرده، زیلو، روفرشی، کرباس، بقچه، لنگ، کیسه حمام، خورجین، پتو، سفال، سرامیک، حصیر، کاشی و گیوه.

در میان صنایع دستی قالی بافی، ترمه بافی، زیلو بافی، ساخت سفال، سرامیک و کاشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شیرینی پزی در یزد سابقه طولانی دارد. در یزد شیرینی های سنتی مانند باقلوا، قطاب، لوز نارگیل، پشمک، نان برنجی و حاجی بادام و... تهیه می شود.

آداب و رسوم محلی

حفظ و پایبندی به سنتها و ارزشهای رایج ملی و اشتیاق همگانی نسبت به پایبندی به این ارزشها و سنتها ویژگی بارز آداب و رسوم محلی مردم است و این پایبندی و اشتیاق را در مراسم ازدواج و... می توان مشاهده کرد. سادگی و بی پیرایه بودن به همراه داشتن روحیه قناعت و صرفه جویی از ویژگیهای آداب و رسوم مردم است.

شکارگاهها و مناطق حفاظت شده

وجود پناهگاههای گوناگون و زیستگاههای مختلف با جمعیتهای فراوانی از حیات وحش در دل اکو سیستم های کویری استان دیده می شوند که انواعی از گونه های حیات وحش بسته به نیازهای زیستی خود محلهایی را جهت زیست خود انتخاب می نمایند.

در اکثر ارتفاعات و کوهستانهای صعب العبور و دامنه های پرشیب می توان کل و بز را مشاهده نمود. تراکم جمعیت این جانور در ارتفاعات بافق و شیر کوه بیش از سایر مناطق در استان می باشد.

تپه ماهور ها و کوهپایه های استان نیز زیستگاه خوب و مناسبی برای قوچ و میش می باشد. در قسمت جلگه ها و دشتها مراتع و حاشیه مزارع به ویژه در منطقه حفاظت شده کالمند و بهادران تعداد زیادی آهو زیست می کنند. در نقاط دشتی و تپه ماهور ها با آب و هوایی نسبتاً خشک تر و دور از دسترس انسان گونه جبیر را می توان یافت.

صنایع دستی و سوغات استان یزد

پیشینه یزد که به دوران یزدگرد ساسانی می رسد، آکنده از تلاش پی گیر مردمانی پارسا وسخت کوش است که به رغم طبیعت گرم وخشک این دیار، کمرهمّت بسته اند تا به برکت پشتکار، خلاقیّت وذوق هنری خدادادی، نام شهر ودیار خودرابلند آوازه گردانند.
تعدادی از سوغات و صنایع دستی بومی استان ازاین قبیل است:
ترمه – دارایی – سفال وسرامیک- کاشی سازی – گلیم وزیلو – شیرینی – آهنگری (چلنگری)

صنایع دستی 
صنایع دستی به بخشی از هنر و صنعت گفته می شود که با بهره برداری از مواد اولیه بومی و انجام کار اساسی به کمک دست و ابزارهای سنتی دستی انجام می پذیرد و منحصر به ساخت محصولاتی می شود که بیانگر ذوق هنری و خلاقیت فکری سازندگان آن می باشد. مهم ترین صنایع دستی در استان یزد عبارتند از: قالی، قالیچه، گلیم، مخمل، زری، چادر شب، دستمال، مرس ریزه جیم، قناویز، اجرامی، شمد، ترمه، پرده، زیلو، روفرشی، کرباس، بقچه، لنگ، کیسه حمام، خورجین، پتو، سفال، سرامیک، حصیر، کاشی و گیوه.

شیرینی یزدی

شیرینی یزدی

انواع شیرینی یزدی

انواع شیرینی یزدی

 

در میان صنایع دستی قالی بافی، ترمه بافی، زیلو بافی، ساخت سفال، سرامیک و کاشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شیرینی پزی در یزد سابقه طولانی دارد. در یزد شیرینی های سنتی مانند باقلوا، قطاب، لوز نارگیل، پشمک، نان برنجی و حاجی بادام و… تهیه می شود.

اقوام و زبان مردم یزد :

مردم این استان از « نژاد آریادی » و « ایرانی » هستند و به علت موقعیت جغرافیایی ویژه این استان ، از آمیختن با نژادهای غیر ایرانی تا اندازه ای مصون مانده اند . در روزگار باستان و با آغاز شهرنشینی در این سرزمین ، نژادهای دیگری در این ناحیه زندگی می‌کردند که با نژادهای اصلی ترکیب شدند . علاوه بر مهاجرت آریایی‌ها به ایران ، در دوره‌های بعد نیز ، گروه‌های از اعرب ، ترک‌ها ، مسیحی‌ها و کلیمی‌ها به این منطقه آمده و در این جا ساکن شدند .
مردم استان به « زبان فارسی رایج » ، با پاره ای ویژگی‌های گویشی سخن می‌گویند . برخی ویژگی‌های گویشی در میان شهرستانهای این استان محسوس است . زبان شناسان نیم زبان‌های جدید ایرانی را به دو دسته غربی و شرقی تقسیم کرده اند . « لهجه یزدی » جزو « نیم زبان‌های مرکزی دسته غربی » است که در بخش غرب فلات ایران ، تا حدود مرزهای ایران رواج دارد . علاوه بر این‌ها ، « زرتشتیان یزد » به زبان نیاکان خویش یعنی « زبان فارسی دری » سخن می‌گویند . ولی این زبان به دلیل پاره ای عوامل اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی با زبان فارسی ترکیب شده و کم کم به فراموشی سپرده می‌شود .یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز ایتالیاست استان یزد از سرزمینهای کهن و تاریخی ایران زمین است.

زبان مردم یزد

مردم یزد به زبان فارسی رایج با گویش یزدی سخن می‌گویند و بسیاری از واژه‌ها و ترکیبات زیبای فارسی را در گویش خود حفظ کرده‌اند. در استان یزد برخی ویژگی‌های گویشی میان شهرستانهای مختلف محسوس است. معتقدان به آیین زرتشتی در میان خود هنوز به زبان نیاکانشان سخن می‌گویند و به ویژه مراسم مذهبی خود را با این زبان انجام می‌دهند. گویش یزدی بخشی از فارسی دری (فارسی خالص و اولیهٔ ایرانیان) است.

دین مردم یزد

بیشتر مردم یزد مسلمان و شیعه دوازده امامی هستند. همچنین گروه بزرگی از زرتشتیان ایران در یزد ساکن هستند. اقلیت کوچکی از یهودیان نیز ساکن این شهر می‌باشند.

درباره استان یزد بیشتر بدانید

www.atbayazd.ir/news/62-latest-news/164-about-yazd.html
همه چیز درباره استان یزد. b_200_150_16777215_00_images_yazdmap.jpg سرزمین‌ یزد جلوه‌هایی‌ از باشکوه‌ترین‌ و درخشانترین‌ میراث‌ فرهنگی‌ و تمدن‌ کهن‌ ادوار مختلف‌ تاریخی‌ ایران‌ را در خود جای‌ داده‌ است‌. تاریخ‌ سکونت‌ انسان‌ در این‌ خطه‌ از هزاره‌ سوم‌ پیش‌ از میلاد فراتر رفته‌ است‌، به‌ طوری‌ که‌ در عهد پیشدادیان‌ طوایف‌ در حال‌ کوچ‌ از بلخ‌ به‌ پارس‌، ...

معرفی استان یزد (آثار باستانی-سوغات-مناطق گردشگری و نقشه یزد)

sryco.ir/همه...درباره-یزد/سوغات-مناطق-گردشگری-نقشه-یزد-yazd/
درباره یزد,نقشه گردشگری یزد با کیفیت بالا,مناطق گردشگری استان یزد,سوغات یزد,درباره استان یزد,آثار باستانی یزد,مکان های دیدنی یزد ,امیرچقماق یزد,شیرینی یزدی.

استان یزد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/استان_یزد
استان یزد یکی از استان‌های ایران به مرکزیت شهر یزد است. در سال 1348 یزد از استان اصفهان منتزع و به فرمانداری کل تبدیل گردید. این استان تاسال ۱۳۵۲یکی از شهرستان های استان اصفهان محسوب میگردید که درسال ۱۳۵۲ با مصوبه هییت وزیران به استان ارتقاء پیدا کرد .یزد در مرکز ایران قرار گرفته و از پیرامون با استان‌های اصفهان، ...

همه چیز درباره ی استان یزد - بازی آنلاین

www.flashkhor.com › ... › علم، فرهنگ، هنرفرهنگی
Oct 2, 2014 - 2 posts - ‎2 authors
همه چیز درباره ی استان یزد 1. استان یزد. استان یزد با حدود 131575 کیلومتر مربع وسعت، چهارمین استان وسیع کشور است که درقسمت مرکزی فلات ایران در حاشیه ی دشت های کویر لوت قراردارد وبین عرض های 29 درجه و52 دقیقه تا 33 درجه و27 دقیقه شمالی وطول 52 درجه و55 دقیقه تا 56 درجه و37 دقیقه شرقی واقع شده است.
معرفی کامل استان یزد · ۰ 2120 بازدید. معرفی کامل استان یزد. استان یزد درقسمت مرکزی فلات ایران و در حاشیه ی دشت های کویر لوت، با مساحتی حدود ۱۳۱ هزار و ۵۵۱ کیلومتر مربع، چهارمین استان وسیع کشور محسوب می شود. این استان از شمال غرب با استان سمنان، از غرب ... متن کامل » ...

دانلود مقاله استان یزد - مگ ایران

mag-iran.com/دانلود-مقاله-استان-یزد.htm
استان یزد. مقدمه یزد با تاریخی ریشه دار و قدمتی چندین هزار ساله ، همچون نگینی گرانبها بر تارک کویر مرکزی ایران می درخشد . روایت تلاش و جدال دایمی مردم این ناحیه در طول تاریخ برای غلبه بر طبیعت قهار و ناسازگار این دیار ، اسطوره ای است که به واقعیت پیوسته و در جای جای این استان نمودی عینی یافته است. به همین جهت یزد همواره به ...

تحقیق درباره استان یزد - فایل مقاله

paperfile.ir/تحقیق-درباره-استان-یزد/
Nov 4, 2017 - تحقیق درباره استان یزد. لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 7 شهرستان یزد شهرستان یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع بعنوان مرکز استان می باشد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستانهای فجر، فهرج، الله آباد و محمد آباد ...

صنایع دستی و غذاهای سنتی استان یزد - بیتوته

www.beytoote.com/art/city-country/traditional-foods2-yazd.html
استان یزد یکی از مهم ترین استان های کویری ایران است که صنایع دستی آن را : سرامیک و سفال ، کاشی سازی ، زرگری ، زیلوبافی ، شعربافی ، ترمه بافی ، فرش بافی ، شمد ، دستمال ، مخمل ، دارایی ، چادرشب بافی ، قناویز ، دندانی ، گیوه بافی ، حصیر بافی ، خورجین بافی ، روفرشی ، سفره ، احرامی ، قلم ‌زنی ، شیشه‌گری ، چرم‌سازی ...

سوغات یزد و صنایع دستی یزد - مجله اینترنتی دلگرم

www.delgarm.com/.../about.../17291-سوغات-و-صنایع-دستی-یزد
Aug 15, 2013 - استان یزد یکی از مهم ترین استان های کویری ایران است که صنایع دستی آن را سرامیک و سفال، کاشی سازی، زرگری، زیلوبافی، شعربافی، ترمه بافی، فرش بافی، شمد، دستمال، مخمل، دارایی، چادرشب بافی، قناویز، دندانی، گیوه بافی، حصیر بافی، خورجین بافی، روفرشی، سفره، احرامی، قلم‌زنی، شیشه‌گری، چرم‌سازی، ...

درباره شهر یزد - دالاهو

https://dalahoo.com/news.cfm?id=617
منطقه یزد یکی سرزمین‌های باستانی اقوام ایرانی و دارای میراث درخشانی از فرهنگ و تمدن کهن است. مورخان یونانی این شهر کهن را «ایساتیس» خوانده‌اند. پس از گرایش مردم ایران به دین اسلام به یزد لقب «دارالعباده» داده شده است این استان به واسطه دور بودن از درگیری‌ها و جنگ‌های سیاسی تاریخ کشور ایران تا حدودی ایمنی داشته است. از طرفی ...

همه آن چیزهایی که باید در مورد یزد بدانید+تصاویر - زیست بوم

zistboom.com/.../همه-آن-چیزهایی-که-باید-در-مورد-یزد-بدانید-تصاو...
Mar 15, 2015 - عده ای از تاریخ نویسان از یزد به عنوان امن ترین شهر ایران یاد کرده اند و این به آن جهت است که جنگ و بلایای طبیعی تاکنون نتوانسته به آن صدمه ای وارد کند. مارکوپولو جهانگرد ایتالیایی نیز درباره یزد می گوید که تجار جاده ابریشم این شهر را به لحاظ امنیت مالی و جانی دوست دارند.

تاریخچه و فرهنگ بومی یزد | لینک نما

linknama.ir › مطالب سایتتاریخی
Dec 16, 2016 - history yazd٬ yazd٬ استان یزد٬ تاریخچه استاد یزد٬ تحقیق درباره آداب و رسوم یزد٬ جشن هیرومبا٬ جغرافیای استان یزد٬ صنایع دستی استان یزد٬ فرهنگ بومی یزد٬ فرهنگ.

: استان یزد - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › جغرافیجغرافیای سیاسی
استان یزد در مرکز ایران در قلمرو سلسله جبال مرکزی ایران بین عرض های جغرافیایی 29 درجه و 48 دقیقه تا 33 درجه و 30 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 52 درجه و 45 دقیقه تا 56 درجه و30 دقیقه شرقی از نصف النهار مبدأ قرار گرفته است. استان یزد از شمال و غرب به استان اصفهان از شمال شرقی به استان خراسان از جنوب غربی به استان فارس و از ...

نگاهی کوتاه به استان یزد - انجمن پاتوق یو

https://talk.patoghu.com › ... › استان های مرکزی ایراناستان یزد
Apr 10, 2009 - 7 posts
من در اواخر سال 1654 برای انجام معامله‌ای با گبرها سه ماه در کرمان توقف داشتم و در این مدت، اغلب اوقات به تحقیق درباره دین و رسوم آنها پرداختم.» در زمان قاجاریه مرکز زرتشتیان ایران، یزد و کرمان بود و شمار زرتشتیان در شهرستان‌های دیگر حتی در تهران که پایتخت آن روز نیز بود، بسیار اندک بوده است. به طور کلی می‌توان ...

DLCT.IRبایگانی‌های معرفی و تحقیق درباره استان یزد - DLCT.IR

dlct.ir/tag/معرفی-و-تحقیق-درباره-استان-یزد/
معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه · معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه. سایت dlct.ir مطلبی با نام " معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه " برای دانلود قرار داده است. برای دریافت فایل مورد نظر خود می توانید با کلیک بر روی قسمت لینک دانلود فایل به ... ادامه مطلب. نویسنده : DLCT; تاریخ : ۹۶/۰۹/ ...

DLCT.IRدانلود-معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه

dlct.ir/معرفی-و-تحقیق-درباره-استان-یزدword-80صفحه/
عنوان:معرفی و تحقیق درباره استان یزد قالب بندی:word تعداد صفحات:۸۰ همراه با شکل و تصاویر محتویات مقدمه سابقه تاریخی استان یزد مشخصات جغرافیایی و معرفی استان یزد ویژگی های طبیعی استان یزد آب و هوای استان یزد پوشش گیاهی استان یزد وضعیت اقتصادی استان یزد صنایع و معادن استان یزد معدن سنگ آهن چغارت معدن سنگ ...
Jul 26, 2017 - فایل رشته جغرافیا با عنوان تحقیق جامع درباره استان یزد که از پر بیننده ترین فایلهای جغرافی در کشور ایران است، به صورت اختصاصی و رایگان توسط سرور های سایت ما از کل سایتهای واقع در اینترنت گرد آوری و لینک دانلودش در اخر همین مطلب آورده شده است. برای دانلود این فایل باید به سایت مرجع وصل گردید، جهت ...

معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه – فروشگاه سی فایل

www.seefile.ir › علوم انسانی
Nov 17, 2017 - عنوان:معرفی و تحقیق درباره استان یزد قالب بندی:word تعداد صفحات:۸۰ همراه با شکل و تصاویر محتویات مقدمه سابقه تاریخی استان یزد مشخصات جغرافیایی و معرفی استان یزد ویژگی های طبیعی استان یزد آب و هوای استان یزد پوشش گیاهی استان یزد وضعیت اقتصادی استان یزد صنایع و معادن استان یزد معدن سنگ آهن ...
میبد تا تهران 627 کیلومتر، تا مشهد 1300 کیلومتر، تا اصفهان 260 کیلومتر، تا یزد 45 کیلومتر، تا اردکان 10 کیلومتر، تا اشکذر 25 کیلومتر و تا ندوشن 45 ... اگر آنچه درباره قلعه میبد که در کتاب‌های تاریخ آمده است بپذیریم باید گفت بنای اولیه میبد تاریخی چند هزار ساله دارد چرا که برخی از تاریخ‌نویسان ساخت این قلعه را به زمان ...

بایگانی‌های معرفی و تحقیق درباره استان یزد - yBook.ir

ybook.ir/tag/معرفی-و-تحقیق-درباره-استان-یزد/
مطلبی که در این بخش برای شما آماده شده است با عنوان " معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه " می باشد. در این سایت هزاران فایل و کتاب الکترونیکی با موضوعات درسی و آموزشی مانند مقاله پروژه جزوه ... ادامه... معرفی و تحقیق درباره استان یزد(word) 80صفحه. نویسنده : yBook; ۹۶/۰۸/۲۰. مطلبی که در این بحش برای شما آماده شده ...
بعد از اسلام نیز استان فارس مرکز سلسله های آل بویه و زندیه بوده است و در دوران قاجاریه نیز از مراکز مهم حکومتی بوده است. تخت جمشید جغرافیا استان فارس تقریباً در جنوب ایران قرار دارد. از شمال به استان اصفهان، از شرق به استان یزد و استان کرمان، از جنوب به استان هرمزگان، از غرب به استان بوشهر و از شمال غربی به استان کهکیلویه و ...
تاریخچه: کمیته تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان یزد بر اساس بخشنامه معاون وقت وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب به شماره 200/81463 مورخ 28/6/1375 با هدف هدایت و هماهنگی تحقیقات شرکت در زمینه های توزیع آب و جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب، ایجاد و ارتباط با مراکز پژوهشی داخلی و خارجی، فراهم آوردن زمینه های رشد و شکوفایی ...
by سالم جلال
مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد. چکیده: بخش کشاورزی استان یزد، علی رغم تمام مشکلات فراوری آن توانسته است نقش مهمی در توسعه اقتصادی ایفا کند. این مقاله نقش بخش کشاورزی را در توسعه اقتصادی استان از ابعاد گوناگون مانند عرضه نیروی کار، اشتغال زایی، تامین مواد غذایی و مواد خام صنعتی، عرضه سرمایه، مساعدت ...
by میر حسینی - ‎2017
در این تحقیق هدف بررسی تعیین شرایط کیفی اقلیمی استان یزد از بعد آسایشی ومشخص نمودن تقویم اقلیمی گردشگری استان بر اساس شاخص (TCI) می‌باشد. برای رسیدن به این هدف داده‌های آماری 15 ساله برای 17 ایستگاه سینوپتیک استان یزد و ایستگاه‌های همجوار استان گردآوری شد و بعد از تجزیه و تحلیل و پردازش آنها در محیط Excel و ...
معرفی دستگاه. وظایف اداره کل هواشناسی استان یزد · خدمات اداره کل هواشناسی استان یزد ونحوه دسترسی · منشور اخلاقی · تاریخچه هواشناسی. واحدهای دستگاه. حوزه مدیر کل · اداره فناوری اطلاعات وارتباطات هواشناسی · اداره توسعه مدیریت و منابع · معاونت توسعه وپیش بینی هواشناسی · گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی · گروه پیش بینی وصدور ...
تولید مثل ، جنین ، فرزند دار شدن ، جنسیت مرد ، بچه دار شدن ، بچه داری ، پژوهشکده علوم تولید مثل یزد ، دانشگاه علوم پزشکی یزد ، علوم پزشکی یزد ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد.

شیرینی‌های سنتی استان یزد - کجارو

https://www.kojaro.com/2015/12/31/.../yazd-traditional-sweets/
Dec 21, 2015 - استان یزد، از جمله مناطقی است که هم به دلیل بافت تاریخی و آثار باستانی باارزشی که در آن قد برافراشته‌اند مورد تحسین و حیرت گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است، هم به دلیل داشتن تنوع جالب و بی‌نظیری از انواع غذاها و شیرینی‌های سنتی و بومی، از شهرت و محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. در مقاله‌ی مربوط به غذاهای ...
by سالاری محمدحسین* - ‎2006
سالاری محمدحسین* ، شریفی محمدرضا ، گلزاری سیدمحمد ، صدرآبادی علی اصغر ، کفیلیان محمدحسن . بررسی آلودگی میکروبی شیر و فرآورده های آن در استان یزد. مجله دانشکده بهداشت و انستیتو تحقیقات بهداشتی. ۱۳۸۵; ۴ (۱) :۳۷-۴۳. URL: http://sjsph.tums.ac.ir/article-۱-۲۱۵-fa.html ...
وضعیت اقتصادی و اجتماعی استان درباره شهرستان یزد: یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است. این شهرستان به دلیل وجود جاذبه های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، پرجمعیت ترین شهرستان این استان به شمار می رود. شهر یزد: یزد مرکز استان در فاصله ۶۷۷ کیلومتری تهران قرار دارد. یزد به شهر ...
... معلول · افزایش 2 برابر شیوع سرطان تا سال 2035/ تجویز بی‌رویه شیمی‌درمانی در کشور باید کنترل شود · هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان همدان · هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهیم رژیم صهیونیستی پا به سرزمین قدس بگذارد · نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد · تکواندوکاران ایران در جمع برترین‌های دنیا ...

تحقیق درمورد مطالعات جغرافیایی استان یزد - دانلود

netskish.ir/file.php?u=bookonline&p...تحقیق...استان+یزد...
تحقیق درمورد مطالعات جغرافیایی استان یزد دسته بندی : جغرافیافرمت فایل: ورد ( قابلیت ویرایش ) قسمتی از محتوی متن پروژه ... تعداد صفحات : 13 صفحهمطالعات جغرافیایی استان یزد: شهرستان یزد در دره ای وسیع ااناختک و محصور بین کوه های شیرکوه و خرانق قرار گرفته است.این شهرستان از شمال به شهرستان اردکان و از شرق به بافق ...
Aug 23, 2017 - درباره دانشگاه. دانشگاه فنی و حرفه‌ای(Technical and Vocational University) یکی از مراکز آموزش عالی از نوع دانشگاه‌های نسل سوم تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این دانشگاه با بیش از ۱۷۶ آموزشکده و دانشکده در سطح کشور و بیش از ۲0۰ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایران است. این دانشگاه در ابتدا تحت ...

معرفی سوغات و صنایع دستی یزد - کارناوال

https://www.karnaval.ir › آسیاایراناستان یزد
Jun 12, 2016 - ویژگی خاص پارچه های دارایی نوع نقش آن است. پارچه زیبا و رنگارنگ دارایی با رنگهای گرم و پرشوری مانند زرد ، سبز ، قرمز و بنفش است. دارایی بافی. سفال و سرامیک. در اصطلاح محلی به تولیدات سفال « کواره » می‌گویند. #میبدتولید کننده عمده سفال در استان یزد است و با نقش‌های اصیل مرغ و ماهی و خورشید خانم ، شهرت ...
اردکان. شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۳٫۲۹۲ نفر بوده است. شهرستان اردکان 32% پهنه استان یزد (بیش از 24 هزار کیلومتر مربع) را در خود جای داده و وسیعترین شهرستان در استان یزد است. این شهر در روزگار آبادانی آن در محلی ...

مهریز؛ شهر تاریخ و طبیعت/ گردشگرپذیرترین شهر یزد در انتظار ...

https://www.mehrnews.com/.../مهریز-شهر-تاریخ-و-طبیعت-گردش...
Mar 25, 2013 - یزد - خبرگزاری مهر: مهریز از شهرهای تاریخی استان یزد است که علاوه بر قدمت تاریخی بسیار ارزشمند، از طبیعت بکر و بسیار زیبایی نیز برخوردار است و طی سالهای گذشته در ایام نوروز، بعد از مرکز استان، بیشترین تعداد گردشگران نوروزی را به خود جذب کرده است.
Oct 4, 2017 - مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با تاکید بر لزوم تجهیز آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یزد به تکنولوژی روز دنیا، گفت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در استان یزد مستقر می‌شود.

غذاهای محلی استان یزد - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/343666/غذاهای-محلی-استان-یزد
Jun 27, 2016 - در این سری مجموعه مطالب خوشمزه قصد کرده ایم غذاهای محلی و معروف هر استان را به تفکیک به شما معرفی کرده و آموزش دهیم. امروز با غذاهای محلی استان یزد ما را همراهی کنید.
یزد شهر ترین های ایران ! یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد یزد یکی از شهرهای برترین ایران ( تصویری)
چکیده: (۳۰۸۲ مشاهده). مقدمه: گونه های سارکوسیستیس از مهمترین انگل های منتقله از گوشت هستند. سارکوسیستیس موجب بروز علایم مختلفی در انسان و نیز بیماری هایی در چهارپایان شده که مسبب مضرات اقتصادی قابل توجهی است. در این تحقیق، ب نتایج اولیه یک مطالعه پایلوت به منظور تعیین عامل بیماری در گوسفندان استان یزد اشاره شده ...
مرکز نوآوری این پارک و افتخارات آن، جشنواره ایده‌های برتر، مسابقات ابتکارات و اختراعات دانش آموزی، مراکز توسعه فناوری آب و کاشی و سرامیک و ایجاد اشتغال دانش محور برای بیش از ۱۴۰۰ نفر از جوانان این مرز و بوم دلیلی است بر این مدعا و امیدواریم با همکاری و همراهی همه دستگاه‌های استان و با تکیه بر دانش و تجربه پرسنل خود روز به روز ...
کسب عنوان تقدیر ویژه در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت توسط سازمان جهاد کشاورزی. توضیحات: منتشر شده در 16 آذر 1396. بر اساس گزارش هیات ارزیابی ستاد اقامه نماز استان سازمان جهادکشاورزی استان یزد موفق به کسب عنوان تقدیر ویژه درخصوص برگزاری توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت در دستگاه های اجرایی استان ...
شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۳٫۲۹۲ نفر بوده است. شهرستان اردکان بابیش از 24 هزار کیلومتر مربع بزرگترین شهرستان استان محسوب می شود. این شهر در روزگار آبادانی آن در محلی به نام زردک قرار داشته و بخش قابل ملاحظه ...
جاذبه های گردشگری و تاریخی یزد؛ زیباترین شهر خشتی جهان. شهر یزد دومین شهر زیبای خشتی در جهان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است که به شهر بادگیرها و آتش و آفتاب نیز مشهور است. یزد از جمله استانهای تاریخی و منحصر به فرد و یکی از زیباترین شهرهای خشتی دنیا است که با داشتن جاذبه های زیبا و کم نظیر، همه ساله ...

/آب و هوا و اقلیم استان یزد/ - ایسنا

yazd.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=1285
دور بودن استان یزد از سفره های آب وسیع، کمی مقدار بارندگی و بالا بودن میزان تبخیر عامل اصلی خشکی اقلیم این استان به شمار می‌آید. به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه یزد، قلمرو وسیعی از استان یزد از نظر تقسیمات اقلیمی، زیر پوشش اقلیم‌های خشک و فرا خشک قرار گرفته است. دور بودن منطقه از ...

شناخت و تهیه تقویم زیست اقلیم انسانی استان یزد

psp.journals.pnu.ac.ir/?_action=articleInfo&article=2164
by عطایی - ‎2012
در این پژوهش جهت ارزیابی زیست اقلیم انسانی استان یزد در هر یک از ماههای سال با بکارگیری روش ترجونگ از عناصر اقلیمی میانگین حداقل و حداکثر دما، میانگین حداقل و ... حسینی، سیدعلی اکبر، (1387)، بررسی آسایش حرارتی در فضای آزاد جهت اکوتوریسم در شهرستان بابلسر، فصلنامه تحقیقات جغرافیایی، شماره پاییز، ص 108- 93.
دیدگاه کتابداران کتابخانه های عمومی در مورد تاثیر فناوری اطلاعات بر میزان مشارکت آن ها در فرایند تصمیم گیری در کتابخانه های عمومی استان یزد. مقاله 6، دوره 1، شماره 4، پاییز 1391 XML اصل مقاله (625 K). آمار. تعداد مشاهده مقاله: 757. تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 429 ...
مقاله تحقیقی حامد صدیقی؛ معاون امور جوانان هلال‌احمر استان یزد در موضوع جوانانی که صرفه اقتصادی فعالیت بی‌ادعایشان دیده نمی‌شود، در سایت رسمی فدراسیون صلیب سرخ منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ فدراسیون بین المللی جمعیتهای ملی صلیب سرخ و هلال احمر چند سالی است مطالعه ای تحت عنوان ارزش ...
by فاطمه عزیزی - ‎Related articles
روش بررسی: در این مطالعه پیمایشی و کاربردی، جامعه آماری شامل 10 نفر از خبرگان آشنا با صنعت گردشگری سلامت در استان یزد در سال 1393 بود. ابزار گردآوری داده‌ها، پرسشنامه‌ای بود که روایی آن از طریق بررسی متون و پژوهش‌های مشابه و مشورت با صاحب‌نظران در حوزه گردشگری سلامت تأیید شد. ابتدا با مرور جامع ادبیات تحقیق و نظرات ...

کارگاه پژوهش کیفی در انجمن استان یزد | پایگاه اطلاع رسانی انجمن ...

socialwork.ir/کارگاه-پژوهش-کیفی-در-انجمن-استان-یزد/
Dec 19, 2016 - کارگاه آموزشی یک روزه روش تحقیق کیفی با رویکرد مددکاری اجتماعی ویژه مددکاران اجتماعی ۲۵/۹/۹۵ به همت انجمن مددکاران اجتماعی ایران شاخه یزد در محل دانشگاه یزد برگزار شد. این کارگاه با هدف ارتقای سطح علمی و تخصصی مددکاران اجتماعی و با شرکت ۲۰ نفر برگزار شد. دکتر سید رضا جوادیان مسئول شعبه یزد انجمن ...
بازرس کل استان یزد: ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد باید به‌عنوان «فرهنگ عمومی» پیگیری شود. 17:18 - 1395/10/18 - تعداد نظرات : 0, ادامه خبر >> ... یزد استقرار هیأت بازرسی در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد. 12:14 - 1396/05/03 - تعداد نظرات : 0, ادامه >> ...
شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در سال 1371 رسماً فعالیت خود را آغاز و در جهت رسیدن به اهداف عالیه شرکت که سرویس دهی بهتر به مشترکین و متقاضیان جدید بوده است افتخار خدمتگذاری به مردم شریف استان یزد را دارد.
یزد از جمله استانهای تاریخی و منحصر به فرد و یکی از زیباترین شهرهای خشتی دنیا است که با داشتن جاذبه های زیبا و کم نظیر، همه ساله گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کند. ویژگی های متنوع طبیعت استان برای گردشگران داخلی و خارجی جالب و جذاب است بطوری که طبیعت چند گونه و کاملا متفاوت، یکی از پرجاذبه ترین ...

غذاها و شیرینی های سنتی یزد - Tebyan - تبیان

https://article.tebyan.net/107211/غذاها-و-شیرینی-های-سنتی-یزد
یکی از راه‌هایی که انسان‌ها برای انطباق با محیط طبیعی خود از آن استفاده می‌کنند ، استفاده از غذاهای متناسب با امکانات و نیازهای محیطی است. به این ترتیب انسان‌ها به نیاز زیستی خود پاسخی فرهنگی می‌دهند و نیاز به غذا خوردن و تطبیق با محیط زیست ...

معرفی استان یزد - استانداری - استانداری یزد

www.ostanyazd.ir/web/ostandari/معرفی-استان-یزد
استان یزد با حدود 130458 کیلومتر مربع وسعت (8% کل کشور)، سومین استان وسیع کشور است که در قسمت مرکزی فلات ایران در حاشیه دشت‌های کویر لوت و در حد فاصل 52 .... امکان توسعه در زمینه شیلات با توجه به مرکز تحقیقات شیلات کشور، توسعه نخیلات و دیگر محصولات دامی و کشاورزی و امکان ایجاد گمرک و باراندازبه دلیل قرار گرفتن این ...
پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد.
شهرستان رَفسَنْجان از شهرستان‌های استان کرمان است. مرکز این شهرستان شهر رفسنجان است. جمعیت شهرستان بنا بر سرشماری سال 1385 مرکز آمار ایران، برابر 295175 نفر بوده است . این شهرستان در شمال غرب کرمان قرار دارد و از لحاظ ارتباطی شهری در سر راه دو شهر کرمان و یزد است. بخش نوق از بخش‌های این شهرستان می‌باشد. دو بخش نوق به ...
Mar 31, 2017 - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه گفت: «راه‌اندازی نخستین کلینیک گیاه‌پزشکی در استان یزد و ایجاد مرکز تحقیقات توسعه گردشگری واحد ابرکوه از ... علوی‌راد درباره برنامه‌های این واحد دانشگاهی در حوزه کشاورزی و کشت گلخانه‌ای به آنــا گفت: «یکی از بخش‌نامه‌‌هایی که در کمیسیون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی ...

تحقیق درباره استان یزد - دانلود کاملترین

qbestbuy.ir/file.php?u=golfile&p...تحقیق+درباره.+استان+یزد...
تحقیق درباره. استان یزد لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتفرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 7 شهرستان یزدشهرستان یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع بعنوان مرکز استان می باشد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستانهای فجر، فهرج، الله آباد و محمد آباد می باشد.

درباره سازمان - اداره کل زندان های استان یزد

yazdprisons.ir/معرفی-سازمان/درباره-سازمان/
May 7, 2015 - با بهره برداری از کارگاه اشتغال بانوان مددجو در یزد؛ زمینه اشتغال بیرون از زندان برای مددجویان اندرزگاه نسوان فراهم شد · برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری علیه السلام در کانون اصلاح و تربیت یزد · امضاء تفاهم نامه اداره کل زندانهای استان یزد و کمیته امداد امام خمینی (ره) با اولویت توانمندسازی و ایجاد فرصت‌های ...
by اسلامی - ‎2015 - ‎Related articles
با توجه به اهمیت محصولات خیار و گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای در اقتصاد کشاورزی استان یزد، در این تحقیق با استفاده ازمطالعات میدانی و تکمیل پرسشنامه و مصاحبه حضوری با 67 تولید‌کننده، 8 عمده فروش و13 خرده فروش در سال‌های 90-1389 بر اساس روش نمونه‌گیری سیستماتیک مسائل و مشکلات مختلف بازاررسانی داخلی محصولات خیار و گوجه ...
Nov 27, 2017 - 93 ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﻧﻘﺸﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻫﺎی اﺳﺘﺎن ﯾﺰد. داﻧﻠﻮد ﻧﻘﺸﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻫﺎی اﺳﺘﺎن ﯾﺰد، ﺷﺎﻣﻞ ﯾﮏ ﻓﺎﯾﻞ ﻋﮑﺲ ﺑﺎ ﻓﺮﻣﺖ jpeg، ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻋﺎﻟﯽ و ﻣﻘﺪار دی ﭘﯽ آی ... «ﻣﻌﺘﺒﺮ:[21] درﯾﺎﻓﺖ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎره »ﻧﻘﺸﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻫﺎی اﺳﺘﺎن ﯾﺰد. ﺗﺤﻘﯿﻖ اﺳﺘﺎن ﯾﺰد. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: WORD ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت 326 ﺻﻔﺤﻪ ﺑﺨﺸﯽ از ﻣﺘﻦ اﺳﺘﺎن ﭘﻬﻨﺎور ﯾﺰد در ﻣﺮﮐﺰ اﯾﺮان و ﺣﺎﺷﯿﻪ ﮐﻮﯾﺮ. ﻣﺮﮐﺰی واﻗﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ. اﯾﻦ اﺳﺘﺎن ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻗﺮار ...
by الهام شایق - ‎2011
در این تحقیق جهت بررسی خشک‌سالی در ایستگاه سینوپتیک یزد و 31 ایستگاه غیر سینوپتیک در سطح استان از 5 شاخص درصد از نرمال بارندگی(PNPI)، دهک‌های بارندگی (DPI)، ناهنجاری بارندگی(RAI)، بالم و مولی(BMDI) و بارش استاندارد شده(SPI) استفاده شد. بدین منظور پس از جمع‌آوری داده‌های بارش ایستگاه‌های مورد بررسی، نواقص آماری ...
ورود کاربران · اداره کل راه و شهرسازی استان یزد. پرچم جمهوری اسلامی ایران. برگ نخست; معرفی. درباره اداره کل راه و شهرسازی. مدیرکل · تاریخچه · نمودار سازمانی · شورای حمل و نقل · منشور اخلاقی · اهداف و وظایف · تماس با ما. مدیریت‌ها. شهرسازی و معماری · مسکن و ساختمان · فنی و اجرایی · ساخت و توسعه راه‌ها · املاک و حقوقی · توسعه منابع. حوزه مدیرکل.
Dec 9, 2007 - استان ایلام در غرب دامنه سلسله جبال زاگرس قرار گرفته است. استان ایلام از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان، از شمال با استان کرمانشاه و ار سمت غرب با کشور عراق همجوار است. مهمترین شهرستان‌های این استان ایلام، ایوان، دهلران، مهران و شیروان است. مرکز این استان شهر ایلام است که به علت زیبایی‌های ...
ثمره این تلاش‌ها و پیگیری‌ها، تصویب نهایی طرح منطقه ویژه علم و فناوری استان یزد در ۲۷ دی ماه سال ۹۳ در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور بوده است. توسعه در استان یزد در با توجه به ویژگی‌ها و محدودیت‌های طبیعی و از طرف دیگر با عنایت به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های انسانی عمدتا به سمت فناوری‌های بر‌تر و صنایع پاک گرایش ...

معرفی استان یزد - کانون فرهنگی آموزش قلم چی

www.kanoon.ir › خواندنی ها و دیدنی هاایران گردی
Jun 12, 2013 - درباره استان یزد. استان یَزد از استان‌های ایران است. مرکز آن شهر یزد است. یزد منطقه‌ای خشک و بیابانی است. گروه بزرگی از زرتشتیان ایران در استان یزد زندگی می‌کنند. جمعیت استان یزد. جمعیت: ۱۰۷۴۴۲۸ نفر مرکز استان: یزد. تعداد شهرستان: ۱۱. تعداد بخش: ۲۲. تعداد شهر: ۲۴. تعداد دهستان: ۵۱. تعداد آبادی: –.
Apr 19, 2011 - محل تولد: استان یزدیزد. نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپاه یزد انتخاب و مسئول تصفیه کمیته انقلاب. سال ولادت : در اسفند ماه سال 1327 هجری شمسی. سال شهادت: در شامگاه 5 اردیبهشت سال 1359 در حالیکه برای جمع آوری اسناد و بررسی جریان تجاوز نظامی آمریکا به منطقه طبس(حادثه طوفان شن طبس).

صنایع دستی یزد - اسکیل ما

https://www.skillema.ir/home/profile/291/article/50/preview
Mar 4, 2016 - از جمله صنایع دستی استان یزد که نمونه بارز هنرهای قدیمی زنان و مردان یزد است، می توان به شعربافی، زیلو بافی، ترمه، دستبافت هایی چون شمدبافی، دندانه بافی، دستمال یزدی، شال بافی اشاره کرد که توضیحاتی درباره ی هر کدام آورده ایم. دیگر صنایع دستی یزد عبارتند از: قالی بافی; سفال و سرامیک; گیوه بافی; کاشی ...

فراخوان مقاله جهت چاپ در مجله کانون وکلای دادگستری استان یزد

yazdbar.ir/.../901-فراخوان-مقاله-مجله-کانون-وکلای-دادگستری-استا...
Oct 24, 2017 - فراخوان مقاله. از تمامی حقوقدانان اعم از وکلای محترم، قضات ارجمند، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، استادان، صاحب نظران و پژوهشگران دعوت می شود تا مقالات علمی پژوهشی خود که مرتبط با موضوع و هدف نشریه کانون وکلای دادگستری استان یزد می باشد را با رعایت شرایط زیر برای بررسی و چاپ به دفتر نشریه به نشانی: یزد ...

ایرنا - یزد

www.irna.ir/yazd
صفحه اول هر استان.

مقاله ارزیابی عملکرد متوازن با تأکید بر شاخص‌های BSC (مورد: شرکت‌های ...

www.haeri.ac.ir/.../ارزیابی-عملکرد-متوازن-با-تأکید-بر-شاخص‌های...
ارزیابی عملکرد متوازن با تأکید بر شاخص‌های BSC (مورد: شرکت‌های کاشی و سرامیک استان یزد); نویسنده:عادل آذرمحمد زارعی محمودآبادیعلی اصغر انواری رستمی; موضوع: ارزیابی عملکرد; شناسه: 7218; مرجع: مجله تحقیق در عملیات و کاربردهای آن، سال نهم، شماره 1، بهار 1391، صفحات 79-63. اعتبار علمی: علمی پژوهشی; تعداد صفحات: 17 ...

مشارکت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در ...

www.yazdfarda.com/.../مشارکت-مرکز-تحقیقات-و-آموزش-کشاورز...
Feb 25, 2017 - در اراضی شور در اقلیم معتدل کشور شامل استان های اصفهان ، یزد ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان و شرایط مشابه قابل توجیه می باشد.میانگین عملکرد این رقم در شرایط شوری برابر 4700 کیلوگرم در هکتار بوده است که نسبت به شاهد در آزمایشات بیش از 600 کیلوگرم افزایش عملکرد داشته است.

شرکت سهامی آب منطقه ای یزد- RS

yazdwater.ir/SC.php?type=static&id=93
شرکت سهامی آب منطقه ای یزد. ... بر همگان کاملاً مشخص است و تحقیق در خصوص کیفیت، آلودگی و یا خلوص آن، برنامه ریزی برای استفاده معقول از آب را میسر می سازد. تصاویر ماهواره ای، به ..... 14- سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO)، در حال تحقیق درباره پروژه ماهواره هایی است که دارای قابلیت ارسال به فضا و بازگشت مجدد به زمین هستند.

معرفی شهرستان - فرمانداری تفت

taft.gov.ir/معرفی-شهرستان
شهرستان یزد،غرب به شهرستانهای یزد و ابرکوه،جنوب به شهرستانهای ابرکوه. ،خاتم و مهریزو از شرق به شهرستانهای یزد و مهریز محدود می شود و در. فاصله 18 کیلومتری مرکز استان قرار گرفته دارای 1446 پارچه آبادی که. 1114 آبادی خالی از سکنه و 332 آبادی دارای سکنه می باشد(یک سوم. روستاهای استان در این شهرستان واقع شده اند) قرارگیری ...
امروزاگر مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران با مواد مخدر به سختی مبارزه می‌کنند، این یک جهاد بزرگ، یک حرکت بسیار عمیق در راه پیشرفت ملت ایران است.«مقام معظم رهبری مدظله العالی». صفحه اصلی · درباره ستاد · مقابله با عرضه, تحقیقات و آموزش, درمـان, حقوقی و امور مجلس, فرهنگی و پیشگیری, مشارکت مردمی, اشتغال, شوراها · تماس با ما ...
مشاوره ،آموزش ، تحقیق در حوزه مدیریت و کسب و کار.
Sep 21, 2015 - بر اساس یافته های این تحقیق، استان های زنجان و یزد به ترتیب بالاترین (3.69) و پایین ترین (3.12) میانگین امتیاز شادکامی را داشته اند. استان های زنجان، گلستان، بوشهر، هرمزگان و کردستان از میزان شادکامی بالاتری از خط میانگین برخوردار بودند. طبق این گزارش، استان های یزد،کرمانشاه و خراسان رضوی، غمگین ...

شهرستان میبد - یحیی زاده

yahyazadah.ir/main/fa/page,4
این شهرستان با 1271 کیلومتر مربع وسعت ، کوچکترین شهرستان استان یزد است و به لحاظ تراکم نسبی جمعیت ، بعد از یزد قرار دارد و همچنین دومین مرکز شهری و تجاری استان .... احمد کاتب ، از میان روایاتی که درباره مدینه میبد بوده است ، درست ترین گزارش را روایتی می داند که در آن بنای مدینه میبد به عهد پادشاهی قباد نسبت یافته است .
Mar 13, 2010 - چکیده: این مقاله گفتاری است درباره نوروز و نوروز داری در یزد که از دو سه هفته پیش از نوروز حالت طبیعت و مردم یزد دگرگون می شده و جنبش و نشاطی در می گرفته است. شرح مراسم آتش بام کردن .... نمایی از شکوفه زدن درختی در بهار در ده بالا یا هدش، یکی از روستا های ییلاقی و نامی استان یزد و از توابع تفت. همایون امیر یگانه؛ ...
در این بخش قصد داریم به معرفی شهرستان یزد بپردازیم با ما همراه باشید یزدمرکز استان در فاصله ۶۷۷ کیلومتری تهران قرار دارد. شهر یزد یکی از هفتکلانشهر ایران (تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، یزد و اهواز) است. یزدبه شهر بادگیرها معروف است. به «شهر دوچرخه‌ها» و «شهر شیرینی»…,درباره ی شهر یزد مرکز استان یزد yazd,همه چیز در ...
استان یزد از لحاظ کنش های فرهنگی نیز جالب توجه است . این منطقه از لحاظ رفتارهای فرهنگی مردم کانون گوناگونی هاست و در این میان، خصوصیات فرهنگی زرتشتیان از پیشینه تاریخی درخشانی برخوردار است . زرتشتیان طبق آیین زرتشت ، مراسم ویژه ای را در روزهای معینی از سال برگزار می کنند که از دیدگاه جهانگردی برای پیروان سایر ...
بازدید استاندار محترم به همراه رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان یزد و تعدادی از مدیران از معدن سرب و روی مهدی آباد. ۰۴ آذر ۱۳۹۶. استاندار محترم به همراه رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان یزد و تعدادی از مدیران از معدن سرب و روی مهدی آباد بازدید کرد.
گستره ی اختیارات و وظایف سازمان انتقال خون ایران طبق مواد مندرج در اساسنامه ی سازمان. 1-ترغیب و گردآوری داوطلبان اهدای خون و اجرای برنامه‌های آموزشی جهت آگاهی مردم به امر اهدای خون. 2-گسترش شبکه خون‌رسانی و پایگاههای انتقال خون در سراسر کشور. 3-ایجاد واحدهای سیار و پایگاههای محلی در مناطق مختلف شهرها برای خونگیری ... 4-انجام ...
از آنجا که موفقیت در هر سازمانی نیازمند اندازه‌گیری عملکرد و برنامه‌ریزی برای بهبود آن است، در این تحقیق تلاش شده میزان کارایی صنعت هتل‌داری مورد ارزیابی قرار گیرد.باتوجه‌به نقش مهمی که روش تحلیل پوششی داده‌ها در تحلیل کارایی نسبی و سنجش عملکرد صنایع گردشگری ایفا می‌کند، در مطالعة حاضر، از این تکنیک برای ارزیابی ...

جوان ترین قاضی زن درشمال فارس:قبل از قاضی شدن، درباره این شغل ...

https://www.jamaran.ir/.../679814-جوان-ترین-قاضی-زن-درشمال-فا...
Jun 20, 2017 - تنها قاضی زن در آباده اهل استان یزد است و در حال حاضر اجرای احکام قضایی را در دادگاه آباده بر عهده دارد و بیش از 2 سال و نیم است که در دادسرا مشغول به کار است. پارساییان ‌قاضی اجرای احکام در آباده گفت: تاکنون پرونده های سنگینی همچون اختلاس، کلاه برداری و خیانت در امانت را به سرانجام رسانده ام. از نظر او قضاوت شغلی ...

مسجد ریگ رضوانشهر | معرفی جاذبه های گردشگری ایران

seeiran.ir › ... › جاذبه های مذهبیمساجدمسجد ریگ رضوانشهر
چنانکه می دانیم در سال ۹۰۷ هجری با تاجگزاری شاه اسماعیل صفوی در تبریز مذهب شیعه به عنوان مذهب رسمی کشور معرفی شد و فتح یزد بدست قزلباشان صفوی در سال ۹۰۹ هجری ... مسجد ریگ رضوانشهر بعنوان زیارتگاهی پذیرای زائران از سراسر استان و استانهای همجوار در طول هفته خصوصاً شبهای جمعه می باشد و هر شب جمعه دعای ملکوتی کمیل با ...
دولتی - دانشگاه پیام نور (وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری) - دانشگاه پیام نور استان یزد - دانشکده ادبیات و علوم انسانی . ... در فصل پنجم تحقیق، ضمن بحث و نتیجه گیری درباره ی یافته های تحقیق، تبیین هایی در باره ی این یافته ها ارائه شده و بر اساس یافته ها، محدودیتها و موانع تحقیق، پیشنهادهای کاربردی به اولیاء و مربیان ارائه شده و ...

زندگی نامه فرخی یزدی - مردان پارس

www.persian-man.ir/senior/poets/فرخی-یزدی/
میزا محمد متخلص به فرخی فرزند محمد ابراهیم سمسار یزدی در سال 1267 - 1306 هجری - در یزد دیده به جهان گشود . پس از گذراندن دوران کودکی به آموختن ... در اواخر سال 1388 به تهران رفت و اشعار و مقالات موثری درباره آزادی ایران در جراید آن شهر انتشار داد که مورد توجه ملیون و ازادیخواهان قرار گرفت. در اوایل دوره جنگ جهانی اول به بین النهرین ...
Jun 15, 2016 - ابتدا دکتر اسدی هدف و روند شکل گیری شرکت تولید نیروی برق یزد و برنامه های آتی و سیاست های کلی و نحوه همکاری آن را با صنعت برق استان برشمرد و سپس همکاران سابق وی با اظهار اینکه خدمات ارزنده ابوالفضل اسدی در زمان تصدی معاونت برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای یزد موجب تحول و شکوفایی این ...

ارزیابی تاثیر پروژه‌های پخش سیلاب بر ویژگی‌های خاک در استان یزد

jrwm.ut.ac.ir/article_61202.html - Translate this page
by فاضل پور عقدائی - ‎2017 - ‎Related articles
با توجه به پراکنش و گستردگی مناطق مناسب احداث سامانه‌های بهره‌برداری از سیلاب و گوناگونی پارامترهای اصلی مؤثر در طراحی و اجرای آنها، ارزیابی عملکرد اجزای سامانه‌های احداث شده در مناطق مختلف کشور را جهت دستیابی به الگوهای بهینه ضروری مینماید. این تحقیق به منظور ارزیابی تأثیر پروژههای پخش سیلاب بر ویژگیهای خاک در استان ...
مقدمه و هدف: هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین فقر و گسترش انواع مختلف خشونت‌های شهری در سطح محلات شهر یزد است. روش بررسی: با توجه به اهداف تحقیق، نوع تحقیق کاربردی و روش بررسی آن توصیفی- تحلیلی است. جامعه آماری افراد مجرم در43 محله شهر یزد است. شاخص‌های تحقیق شامل 7 شاخص فقر به عنوان متغیرهای مستقل و 12 ...

معرفی شهرستان - فرمانداری مهریز

mehriz.gov.ir/معرفی-شهرستان
شهرستان مهریز درجنوب استان یزد و در 30کیلومتری شهریزد و در کنار جاده استراتژیک تهران بندر عباس (یزد کرمان) قرار دارد. ..... طبق تحقیقات محلی و بازدیدی که توسط کارشناسان میراث فرهنگی بعمل آمده است قدمت این مسجد را دوره صفویه و حتی ماقبل آن تخمین زده اند اما کتیبه یا نشانه ای که قدمت دیرینه مسجد را معین کند وجود ندارد.

رونمایی از نقشه پوشش گیاهی استان یزد؛ ماحصل 25 سال تحقیق و پژوهش

www.iana.ir/.../رونمایی-از-نقشه-پوشش-گیاهی-استان-یزد-ماحصل-2...
Sep 2, 2017 - در مراسم هفته دولت در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد از نقشه پوشش گیاهی استان رونمایی شد. این نقشه به همت محققان مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد در مدت 25 سال تهیه شده است.

شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد

https://www.abfaryazd.com/ - Translate this page
5 days ago - تاریخچه · اساسنامه و وظایف شرکت · کلیات و فعالیتهای شرکت · تشکیلات سازمانی · خط مشی · چشم انداز · اهداف · سیاست · مأموریت · درباره سایت · بیانیه توافق سطح خدمت · زمان خروج از دسترس سایت. تماس با ما. آدرس های تماس · ارتباط با مدیران · ارتباط با مدیران پاسخگو · ارتباط مستقیم با مدیران ارشد · اطلاعات سازمان ...
80 درصد آب‌های استان یزد شور است/ آبی شورتر از آب دریا ... به گزارش همشهری این در حالی است که به گفته مدیر مرکز ملی تحقیقات شوری استان 80 درصد آب‌های استان ای. ... مدیر مرکز ملی تحقیقات شوری استان درباره استفاده از سیستم‌های آب شیرین کن برای بهره‌برداری از آب‌های شور استان نیز گفت: استفاده از این سیستم‌ها با دو نقیصه ...

معرفی موزه آب یزد -خانه کلاهدوزها یزد - سیتی پدیا

www.citypedia.ir/معرفی-موزه-آب-یزد-خانه-کلاهدوزها/
موزه آب شهر یزد واقع در استان یزد یکی از دیدنی ترین موزه های این شهر است که به دلیل نزدیکی آن به میدان امیر چخماق مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. موزه آب یزد هم زمان با برگزاری نخستین همایش بین المللی قنات در اردبیهشت ماه سال ۱۳۷۹ هجری شمسی در شهر یزد افتتاح شد. این موزه محل مناسبی برای شناخت آثار و ابنیه تاریخی ...
در راستای تحقق سیاست گذاری دولت و وزارت صنایع و معادن در زمینه تحقیق و توسعه و با توجه به ضرورت تحقق این امر در زمینه تولید، کاربرد و روشهای دستیابی به مواد معدنی اعم از اکتشاف، استخراج و فرآوری، این مرکز با توجه به پتانسیل بالای مواد و صنایع معدنی در استان یزد، در مرکز استان و در زمینی بوسعت 30 هکتار احداث گردید.

درباره استان کرمان - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتاجتماعیگردشگری
Jan 23, 2007 - راه ترانزیت اصلی زمینی (جاده ای و ریلی) از طریق بندر شهید رجایی به استان های بزرگ و صنعتی کشور(کرمان فارس‌ یزد)، از مسیر این شهرستان و منطقه ویژه اقتصادی عبور می کند. این منطقه به عنوان یک قطب اقتصادی ویژه بر بستر مزیت های باراندازی، در ساختار اقتصادی استان کرمان نقش و موقعیت قابل توجهی را احراز ...
پروژه سنجش میزان آمادگی شرکت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP سنجش میزان آمادگی شرکت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP فهرست ... فصل اولطرح تحقیق مقدمه سازمان های امروزی در جهت جهانی شدن رقابت می کنند که این رقابت به سطوح بی سابقه ای منجر شده است. ..... تحقیق درباره بتن سبک و اسفنجی و الیافی.

تحقیق درباره معرفی شهرستان اردکان 29 ص - مرجع تحقیق و مقاله

vahidweb.ir/file.php?u=rivarfile&p...تحقیق+درباره...29...

Searches related to تحقیق درباره استان یزد


آثار تاریخی یزد

ادبیات بومی یزد برای درس ازاد

استان یزد

انشا در مورد استان یزد

تحقیق

تحقیق درباره استان یزد

زبان مردم یزد

سوغاتی های شهر یزد

شعر در مورد شهر یزد

صنایع دستی مردم یزد

صنایع دستی و سوغات استان یزد

فرهنگ بومی شهر یزد

فرهنگ مردم یزد

معرفی استان یزد

یزد

۹۶/۰۹/۱۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی