شهر عکس

تحقیق درباره بیماری وبا


دوره پنهان بیماری وبا از لحظه ورود میکروب به بدن تا بروز بیماری از چند ساعت تا پنج روز می‌باشد.
وبا یکی از بیماریهای واگیردار عفونی است که فقط در انسان ایجاد بیماری می‌کند. عامل بیماری زایی وبا یک باکتری به نام ویبریو کلرا است و سمی که این میکروب در روده باریک انسان ترشح می کند، باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود.

عامل بیماری مدت زیادی در آب زنده می‌ماند و در مناطقی که سطح آبهای زیر زمینی آن بالا است، بیشتر شایع است و بیشتر عامل بیماریزا از طریق مدفوع و فاضلاب قابل انتقال است.

علائم بیماری
شخص مبتلا به وبا، اسهال خفیف بدون درد و بدون تب دارد که کم کم شدید می‌شود، اسهال شخص مبتلا به وبا آبکی و به شکل لعاب برنج است. بیماری وبا گاهی همراه استفراغ و گاهی بدون استفراغ است که به سرعت و در ظرف سه الی چهار ساعت موجب کم آبی شدید بدن شده و در صورتی که سریعا آب و املاح بدن جبران نشود، سبب مرگ فرد مبتلا می‌شود.

دوره پنهان بیماری وبا از لحظه ورود میکروب به بدن تا بروز بیماری از چند ساعت تا پنج روز می‌باشد ولی به طور معمول در یکی دو روز بیماری آشکار می‌شود. به محض شروع اسهال شدید بایستی مایعات فراوان و ORS مورد استفاده قرار گیرد و سریعا به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی یا خانه بهداشت مراجعه شود.

راه های انتقال
انتقال ‌این بیماری به دو روش تماس مستقیم و غیرمستقیم است. وبا می‌تواند از طریق تماس با چیزهای آلوده به میکروب وبا مانند دست دادن با دست‌های آلوده بیمار، تماس با استفراغ یا مواد دفعی بیمار، ملحفه و لوازم آلوده او مثل لیوان، ظروف و حوله و.... منتقل شود که همه این موارد، روش مستقیم انتقال بیماری است. در روش تماس غیرمستقیم بیماری وبا می‌تواند از طریق خوردن آب آلوده به مدفوع مانند استفاده از چاه ها، استخرها، جویبارها و دریاچه‌های آلوده منتقل شود.

خوردن سبزیجات و میوه‌های خام آلوده، استفاده از غذاهای پخته آلوده که توسط دست آلوده و یا حشرات آلوده شده باشد، تغذیه کودکان با بطری به جای شیر مادر، استفاده از شیر و بستنی آلوده که از منابع غیر مطمئن تهیه شده باشد، از دیگر راه های انتقال وبا است.

درمان
نخستین مرحله درمان، نوشاندن آب و الکترولیت‌ها به بیمار است. گام بعدی، دادن آنتی‌بیوتیک است که هم کمک به کاهش حجم مدفوع می‌کند و هم مدت بیماری را کوتاه می‌کند و همچنین سیکل انتقال را کوتاه و قطع می‌نماید.

درمان وبا با نوشاندن الکترولیت به بیمار
برای نوشاندن آب و الکترولیت توجه به شدت اسهال و وضع کم آبی بیمار لازم است. در اسهال‌های خفیف و دهیدراتاسیون خفیف (زیر ۵٪) دادن آب و الکترولیت خوراکی (ORS) کافی است اگر موجود نبود و یا بیمار تحمل نکرد می‌توان از لعاب برنج (۵۰ گرم در لیتر)، نوشابه با نمک و... استفاده کرد.

در بیماران با دهیدراتاسیون شدید (که بیش از ۱۰٪ آب از دست داده‌اند؛ دارای چشم‌های کاملاً گودرفته، خواب آلوده، فشار خون و نبض ضعیف،) و همچنین در بیمارانی که استفراغ دارند و یا در بیمارانی که در اغما هستند و همچنین بیماران دارای فلج روده باید سرم تزریق شود.

 آنتی بیوتیک تتراسایکلین و داکسی سیکلین نقش مهمی در کاهش مدت و شدت بیماری وبا دارند. سایر آنتی بیوتیک‌هایی که بهره گیری می‌شوند دربرگیرنده سیپروفلوکساسین و آزیترومایسین می‌باشند. برای کودکان نالیدیکسیک اسید، فورازولیدون، کوتریموکسازول و اریترومایسین مناسب است.

راه های پیشگیری ازبیماری وبا

1- سعی کنیم برای نوشیدن آب، شستشوی ظروف و شستن سبزیجات از آب لوله کشی کلردار استفاده کنیم. در غیر این صورت آب را بجوشانیم و پس از سرد شدن مصرف کنیم.

2- در زمان شیوع وبا از خوردن سبزیجات خام پرهیز شود وسبزیجات و میوه‌ها را قبل از مصرف با محلول پرکلرین گندزدایی و پس از شستن با آب سالم مصرف کنیم.

3- از خوردن ماهی خام یا کم پخته که از آب آلوده گرفته شده، اجتناب کنیم.

4- به دیگران توصیه کنیم از شنا کردن در استخرهای عمومی و از خوردن آبمیوه و ساندویچ یا هر غذایی که احتمال داده می شود آلوده باشد، جدا خودداری کنند.

5- قبل از غذا خوردن و بعد از رفتن به توالت، دست‌های خود را با آب و صابون خوب بشویید.

6- از آشامیدن آب‌های مشکوک در پارک‌ها، باغ‌ها و فضای سبز جداً اجتناب کنید.

7- از مصرف مواد غذایی، آب میوه و آب هویج، معجون و دیگر مواد خوراکی و نوشیدنی‌های که توسط فروشندگان دوره گرد عرضه می‌گردد جداً خودداری کنید.

8- حتی الامکان از غذاهای طبخ شده در منزل استفاده کنید.

9- مواد خوراکی را در ظروف سر بسته، دور از مگس و حشرات نگه‌داری کنید.

10- زباله را در کیسه‌های مخصوص زباله نگه‌داری و در محل مناسبی دفع کنید.

11- غذاها باید تازه به تازه و به اندازه نیاز در یخچال و دور از دسترس حشرات و مگس نگه‌داری شود و از قرار دادن سبزی و میوه‌جات نشسته در یخچال جداً خودداری کنید.

12- حتما بعد از غذا چند قطره آب لیمو یا لیموترش تازه استفاده شود.

13- همیشه از شیر و فرآورده‌های لبنی پاستوریزه استفاده کنید یا شیر را به مدت 20 دقیقه قبل از مصرف بجوشانید..

14- در موقع خرید و حمل مواد غذایی، اقلامی مثل نان را که قابل شستشو و پختن مجدد نیستند را در کنار میوه و سبزیجات نشسته وگوشت خام قرار ندهید.

15- برای تهیه یخ خوراکی از آب جوشیده سرد شده استفاده شود در صورتی که از یخ یا آب سرد به عنوان یک منبع سرد کننده برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شود، بایستی آنها را در پوشش مناسب قرار داد.

16- غذاهای پخته شده مانند کوکو و .... را قبل از مصرف بایستی به حرارت داغ رساند و خورشت ها را قبل از مصرف جوشاند.

17- در مسافرت‌ها حتما از لیوان شخصی، آب جوشیده و میوه‌های قابل پوست کندن استفاده شود.

18- برنج پخته در فضای اتاق سریع آلوده می‌شود باید برنج را در یخچال نگهداری کرد.

19- در هنگام بروز بیماری وبا حتی الامکان از دست دادن پرهیز شود.

20- از تماس با مواد دفعی و استفراغ و لوازم آلوده بیمار خودداری شود.: بیماری وبا - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › پزشکیبیماریها
مقدمه. وبا یکی از بیماریهای واگیر عفونی است که فقط در انسان ایجاد بیماری می‌کند. عامل بیماریزایی وبا یک باکتری به نام ویبریو کلرا است و این بیماری در اثر سم تولید شده از این باکتری که در روده کوچک تکثیر می‌یابد، ظاهر می‌شود. این بیماری چون اولین بار در منطقه‌ای به نام التور در آفریقا پیدا شد، به این نام مشهور می‌باشد.

وبا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/وبا
Jump to ۶ سم مرگامرگی و مکانیسم بیماری‎ - باکتری ویبریو کلرا پس از تکثیر در روده، پاره شده و درونمایه آن که همان زهرابه یا سم وبا است وارد روده می‌شود. زهرابهٔ مرگامرگی در روده سبب افزایش cAMP (سیکلیک اِ اِم پی) شده که خود سبب افزایش تراوش آب و الکترولیت به درون روده می‌شود و همچنین از جذب الکترولیت‌ها جلوگیری می‌کند.

دانلود مقاله بیماری وبا - مگ ایران

mag-iran.com/دانلود-مقاله-بیماری-وبا.htm
معمولاً وبا از طریق آب یا غذای آلوده به مدفوع و یا حتی بزاق فرد آلوده منتقل می‌شود. آموزش مردم درباره غذا و آب سالم و شتشوی دستها پس از استفاده از توالت یا آبریز از بروز موارد جدید جلوگیری می‌کند. علائم و نشانه ها وبا طیف وسیعی دارد. تقریباً ۷۵ درصد از افرادی که دچار عفونت با ویبریوکلرا می شوند هیچ نشانه ای از بیماری ندارند، ۲۰ درصد ...

همه چیز درباره بیماری"وبا" - سیمرغ

seemorgh.com › سلامتپیشگیری و بیماریهابیماریهای مهم
Sep 12, 2013 - دوره پنهان بیماری وبا از لحظه ورود میکروب به بدن تا بروز بیماری از چند ساعت تا پنج روز می‌باشد.
وبا بیماری اسهالی است که توسط باکتری بنام ویبریوکلرا (Vibrio cholera) ایجاد می شود. بیماران وبایی بطور مشخص دچار اسهال آبکی حاد همراه با دهیدارتاسیون می‌شوند. وبا را می‌توان با مایع درمانی خوراکی یا تزریقی و جایگزینی الکترولیت‌ها بصورت موفق درمان کرد. معمولاً وبا از طریق آب یا غذای آلوده به مدفوع منتقل می‌شود. آموزش مردم دربارة غذا ...

بیماری وبا - Tebyan - تبیان

https://article.tebyan.net › ... › بیماری‌های واگیردار و عفونی
وبا امروزه کمتر کسی را می‌بینید که نسبت به شیوع بیماری وبا در کشور حساسیت نداشته باشد و خبرهای مربوط به این بیماری را از طریق رسانه‌ها دنبال نکند. «جان اسنو» اولین کسی بود که نشان داد وقتی آب سالم در دسترس مردم قرار می‌... ... سئوال: خانم دکتر لطفاً در ابتدای بحث، کمی درباره وبا برای خوانندگان عزیز توضیح دهید.

تحقیق در مورد بیماری وبا | سایت علمی پژوهشی پروژه - گزارش تخصصی

https://proozhee.ir › تحقیق رایگانسایر تحقیق ها
دانلود رایگان تحقیق کامل با عنوان بیماری وبا ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده تحقیق در مورد بیماری وبا وبا یکی از بیماریهای واگیر عفونی است که فقط در انسان.

نکاتی در مورد وبا - مجله پزشکی مثبت سبز - داروخانه مثبت سبز

https://mosbatesabz.com › خانهمقالات گوناگون
دوره پنهان بیماری وبا که در فصول گرم سال شایع است، از لحظه ورود میکروب به بدن تا بروز بیماری از چند ساعت تا پنج روز طول می کشد.
6 days ago - وبا یک عفونت حاد روده ای ناشی از باکتری «ویبریو کلرا» است. این بیماری دوره پنهانی یاکمون (فاصله زمانی میان آلودگی به میکروب و ظهور علایم) کوتاهی دارد که از یک تا پنج روز متغیر است. باکتری وبا یک سم روده ای تولید می کند که باعث اسهال آبکی، حجیم و بی درد می شود و به سرعت در صورت عدم درمان باعث کم آبی و ...

بیماری وبا در تاریخ ایران و جهان - یک پزشک

www.1pezeshk.com/archives/.../cholera-disease-in-iran-history.html
Nov 6, 2014 - غالبا در دانشکده‌های پزشکی و نیز در تکست‌بوک‌های مدرن کمتر در مورد حاشیه‌ها و تاریخچه بیماری‌ها صحبت می‌شود. طوری که اکثر پزشکان، حتی آنهایی که در سطوح بالا هستند، در مورد تاریخچه بیماری‌ها، پزشکان پیشگامی که در مورد آن تحقیق کرده‌اند و حاشیه‌های یک بیماری اطلاع کمی دارند. و جالب است بدانید که این حاشیه‌ها، ...

همه چیز درباره بیماری "وبا" (التور) - دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

www.kums.ac.ir/fa/news/33634/همه-چیز-درباره-بیماری-وبا-التور
Nov 20, 2017 - دکتر حمید خسروی تامین منابع آب سالم را عامل مهم پیشگیری از این بیماری دانست و گفت : مردم مناطق زلزله زده به دلیل آسیب دیدن سیستم لوله کشی آب تنها در صورت تایید سالم بودن آب توسط مرکز بهداشت می توانند جهت شرب استفاده کنند در غیر این صورت باید جوشانیده و یا با اضافه کردن ترکیبات کلر به آن قابل ...
تحقیق درباره علائم بیماری وبا تحقیق درباره علائم بیماری وبا لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10 علائم بیماری وبا * وبای التور چیست ؟ وبا یک بیماری اسهالی واگیردار و خاص انسان است که توسط نوعی باکتری بنام ویبریوکلرا ایجاد می شود . این بیماری در صورت عدم ...

وبا، علائم و راه‌های درمان

https://www.fardanews.com/fa/news/537984/وبا-علائم-و-راه‌های-درمان
Jul 3, 2016 - الودکتر: وبا یک بیماری عفونی و واگیردار است که به گفته دکتر نسرین حاج سید جوادی کارشناس مرکز تحقیقات میکروبیولوژی موادغذایی انستیتو تحقیقات تغذیه ای ایران، در اثر تولید و تجمع سم باکتری ... حاج سید جوادی درباره علائم بیماری وبا گفت: فرد مبتلا در بیشتر موارد اسهال خفیف بدون درد و بدون تب دارد.

جمع اوری اطلاعات درباره بیماری وبا – تحقیقستان

https://www.tahghighestan.ir/جمع-اوری-اطلاعات-درباره-بیماری-وبا/
Mar 30, 2018 - با مراجعه به خانه ی بهداشت محله ی خود درباره ی بیماری وبا اطلاعات جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید.

هشدار نسبت به ابتلای یک میلیون شهروند یمنی به بیماری وبا

alwaght.com/.../هشدار-نسبت-به-ابتلای-یک-میلیون-شهروند-یمنی-...
Sep 29, 2017 - کمیته بین‌المللی صلیب سرخ امروز جمعه درباره ابتلای یک میلیون شهروندان یمنی به بیماری وبا تا پایان سال جاری میلادی هشدار داد.....

بیماری وبا _ Vibrio - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=7PmhtusHVUY
Apr 4, 2014 - Uploaded by Afshandiari ir
شاید افشاندیاری کمتر به ساخت کلیپ هایی اینچنین مشهور باشد اما قطعا با توجه به رشته ی تحصیلی مان، نمی توانیم بی تفاوت بنشینیم. بحث ارتقای سلامت و آگاهی از مسا...
میکروب معلم راهنما : جناب آقای تهرانی گردآورنده : آقای حمیدرضا صداقت مبارزه پنهان: در زمان های قدیم، مردم دلیل بسیاری از بیماری های خود را نمی دانستند و از وجود میکروب (جانداران بسیار کوچک) که با چشم دیده نمی شود ولی باعث به وجود آمدن بیماری می شوند- مطلع نبودند. در آن زمان به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی، بیماری به سرعت میان مردم ...

تحقیق درباره بیماری وبا – دانلود فایل پزشکی

download10.ir/tag/تحقیق-درباره-بیماری-وبا/
شما می توانید فایل تحقیق درباره بیماری وبا را از دسته بندی علوم پزشکی با برچسبهای تحقیق درباره بیماری وبا, درباره بیماری وبا, بیماری وبا, وبا, از سایت ما دانلود نمایید. جهت دانلود تحقیق درباره بیماری وبا در کادر زیر روی دریافت فایل کلیک نمایید. تحقیق درباره بیماری وبا فرمت … ادامه نوشته » ...
شما هم اکنون فایل با عنوان تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه را مشاهده منی نمایید که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید دریافت فایل. تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه. عنوان:بیماری وبا قالب بندی:word تعداد صفحات:15 آشنایی با ...
عنوان:بیماری وبا قالب بندی:word تعداد صفحات:15 آشنایی با بیماری وبا و نظام مراقبت آن در ایران اهداف فصل پس از مطالعه این فصل انتظار می رود که بتوانید بیماری وبا وانواع آن را بشناسند. اهمیت تشخیص، درمان ومراقبت بیماری وبا رابدانید. راه‌های پیشگیری ازابتلا وشیوع بیماری وبا راتوضیح دهند. با روش‌های مختلف تهیه نمونه مدفوع ...

تحقیق درباره علائم بیماری وبا - پریک

poter.ir/prod-26448-تحقیق-درباره-علائم-بیماری-وبا.html
تحقیق درباره علائم بیماری وبا لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10 علائم بیماری وبا * وبای التور چیست ؟ وبا یک بیماری اسهالی واگیردار و خاص انسان است که توسط نوعی باکتری بنام ویبریوکلرا ایجاد می شود . این بیماری در صورت عدم پیشگیری و درمان به موقع و مناسب ...

بیماری اوتیسم چیست؟ دلایل و علایم بیماری اوتیسم در کودکان - راستینه ...

https://rastineh.com/بیماری-اوتیسم-چیست؟-دلایل-و-علایم-بیما/
بنظر می‌رسد که اوتیسم نوعی بیماری ژنتیکی و ارثی می‌باشد. دانشمندان در تلاش اند تا ژنی که باعث ابتلای افراد به این بیماری می‌شود را پیدا نمایند. همچنین محققان هم‌اکنون برروی عوامل محیطی همچون عفونت های ویروسی، عوارض و مشکلات حین بارداری و آلوده کننده گان هوا درحال تحقیق هستند، تا بدانند این مشکلات باعث ابتلای کودکان به ...

[PDF]Knowledge of People Attending Health Centers in Mazandaran ...

https://jmums.mazums.ac.ir/article-1-3273-fa.pdf
by A Davoudi - ‎Related articles
Dec 20, 2013 - was to assess the awareness of general population in Mazandaran province about cholera. ... ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ ﺳﻄﺢ آﮔﺎﻫﻲ ﺟﻤﻌﻴﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ اﺳﺘﺎن ﻣﺎزﻧﺪران درﺑﺎره ﺑﻴﻤﺎری وﺑﺎ اﺳﺖ .... در ﺑﻴﻤﺎران ﻣﺮاﺟ. ﻌﻪ ﻛﻨﻨـﺪه. ﺑﻪ ﻣﺮاﻛﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ درﻣﺎﻧﻲ ﺗﺎﺑﻌـﻪ داﻧـﺸﮕﺎه ﻋﻠـﻮم ﭘﺰﺷـﻜﻲ. ﻣﺎزﻧﺪران. اﻧﺠﺎم ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻣﻮاد و. روش. ﻫﺎ. اﻳﻦ ﺑﺮرﺳﻲ ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻮﺻـﻴﻔﻲ ﻣﻘﻄﻌـﻲ ﺑـﻮده ﻛـﻪ. ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺮﻛﺰ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ...
Mar 28, 2018 - تحقیق درباره بیماری وبا. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 11 صفحه. بیماری وبا، نوعی بیماری همه گیر است که توسط باکتری ویبریو کولرا (Vibrio Cholerae) ایجاد میشود. علائم این بیماری اسهال شدید، گرفتگی عضلات پا و معده و تهوع است. در بدترین حالت، بیمار مبتلا، با از دست دادن آب و مایعات ...

تحقیق بیماری وبا | hammer

biafine.ir/hammer/7274/html
Mar 22, 2018 - تحقیق درباره بیماری وبا. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 9 صفحه. به گفته کارشناسان انتقال فرد به فرد و مصرف آب و سبزی آلوده اصلی ترین راه های ابتلا به وباست. انتشار خبر ابتلای دهها نفر به وبا و مرگ چند تن از آنان از این بیماری، باعث نگرانی بسیاری در تهران و شهرهای مرزی ایران شده است.

تحقیق علائم بیماری وبا | project - تبدیل PDF به Word

word95.118data.ir/project/57090/تحقیق-علائم-بیماری-وبا
Jan 19, 2018 - تحقیق علائم بیماری وبا: تحقیق درباره علائم بیماری وبا فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10 علائم بیماری وبا * وبای التور چیست ؟ وبا یک بیماری اسهالی واگیردار و خاص انسان است که توسط نوعی باکتری بنام ویبریوکلرا ایجاد می شود. این بیماری در صورت عدم پیشگیری و درمان به موقع و ...

تحقیق بیماری وبا | 97 - تبدیل PDF به Word

www119.118data.ir/97/51937/تحقیق-بیماری-وبا
Jan 27, 2018 - تحقیق بیماری وبا: تحقیق درباره بیماری وبا فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 9 صفحه به گفته کارشناسان انتقال فرد به فرد و مصرف آب و سبزی آلوده اصلی ترین راه های ابتلا به وباست. انتشار خبر ابتلای دهها نفر به وبا و مرگ چند تن از آنان از این بیماری، باعث نگرانی بسیاری در تهران و شهرهای مرزی ...

تحقیق بیماری وبا | 97 - تبدیل PDF به Word

word1.118data.ir/97/9874/تحقیق-بیماری-وبا
Mar 9, 2018 - تحقیق بیماری وبا: تحقیق درباره بیماری وبا فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 19 بیماری وبا وبا (cholera) بیماری اسهالی مناطق گرمسیری (یا در فصول گرم مناطق دیگر) است که توسط باکتریی بنام ویبریوکلرا ایجاد می شود که منحصراً انسان را مبتلا می کند و علایم آن ناشی از سمی است که ...

تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه – دیسک - BDF1

bdf1.ir/disk/تحقیق-درباره-بیماری-وبا-word-15-صفحه/
Mar 23, 2018 - دانلود مقاله، پروژه، پایان نامه فایل پروژه اصلی مقاله ی تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه برای دانلود در اختیار شما قرار دارد. مراجعه کننده گرامی شما در حال حاظر در حین بازدید از فایل دانلودی با نام تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه میباشید. دانلود فایل. تحقیق درباره بیماری وبا (word) 15 صفحه.
Mar 12, 2018 - تحقیق بیماری وبا: Receive new articles and updates about تحقیق بیماری وبا just by logging in to this site. ... عقاب دانلود - {عقاب دانلود} دسته بندی: ورد نوع فایل: doc (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه: 3 صفحه قسمتی از متن. doc: بیماری وبا علوم طبیعت > علوم پزشکی (طب) > پزشکی > بیماریها (cached) ...

تحقیق بیماری وبا | gza972 - فروشگاه فایل دانشجو | gza972

gza972.jlvenuorfile.ir › article › تحقیق بیماری وبا
Mar 3, 2018 - تحقیق بیماری وبا on gza972 | دانلود تحقیق با موضوع بیماری وبا، در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: وبا (cholera)، بیماری اسهالی مناطق گرمسیری (یا در فصول گرم مناطق دیگر) است که توسط باکتریی به نام ویبریوکلرا ایجاد می‌شود که منحصراً انسان را مبتلا ادامه مطلب.
Feb 27, 2018 - بخشی از متن تحقیق: وبا (cholera)، بیماری اسهالی مناطق گرمسیری (یا در فصول گرم مناطق دیگر) است که توسط باکتریی به نام ویبریوکلرا ایجاد می‌شود که ... با موضوع آنتن، در قالب word و در 104 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: طرح تحقیق، تاریخچه مختصری درباره موضوع تحقیق، اهمیت انجام تحقیق، اهداف…
by محمدصالحی - ‎2014
مقدمه واهداف: وبا به عنوان یکی از تهدیدات سلامت عمومی در کشورهای در حال توسعه مطرح است و اهمیت رخداد آن با تغییرات اقلیمی و متغیرهای هواشناسی مورد توجه قرار گرفته است. در ابن مطالعه روند بیماری وبا و و اپیدمی های رخ داده در 50 سال اخیر و بازه زمانی ده ساله به تفکیک ...

تنگدستی در ایالات متحده - Mashal.org

mashal.org/blog/تنگدستی-در-ایالات-متحده‬/
پروفسور فیلیپ آلستن، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد برای تنگدستی گسترده و حقوق بشر، در دسامبر گذشته درباره تحقیقی که به‌مدت ١۵ روز در برخی از فقیرترین محلات ایالات ... او دولت برزیل را به‌خاطر حمله کردن به بی‌بضاعت‌ها تحت پوشش ریاضت و حتی سازمان ملل را برای وارد کردن وبا به کشور ‌هائیتی» مورد انتقاد قرار داده بود.
پشت پرده پنهان گردوهای تازه ای که نباید در فصول گرم بخورید · بهداشت نیوز ۴۹ دقیقه پیش. رئیس انجمن علوم صنایع غذایی ایران گفت: مصرف گردو های تازه دستفروشان اولین عامل انتقال بیماری وبا در کشور است.همچنین پسته های سیاه شده مغازه ها نیز می تواند منجر به سرطان های دستگاه گوارشی شود.
5 days ago - وقتی علی لاریجانی میرحسین موسوی را به عنوان جانشین خود پیشنهاد کرد · ماجرای غار قاتل در ایران چیست؟ + تصویر غار · نمایی زیبا و تماشایی از زیستگاه پرندگان + عکس · نسخه طبیعی فوق‌العاده برای ۹ بیماری شایع · به باکو بدون ویزا سفر کنید + تصاویر · شبهای 50 شهر دنیا را از فضا ببینید · موزه شکنجه در ...
Rating: 4.4 - ‎8 reviews
3 days ago - به گفته محققان، بیماران مبتلا به هر یک از این عفونت های شایع در صورت ابتلا به بیماری قلبی سه برابر بیشتر در معرض مرگ هستند و در صورت سکته، احتمال مرگ شان دو برابر بیشتر است. «راهول پاتلوری»، عضو تیک تحقیق از دانشگاه آستون بریتانیا، در این باره می گوید: «این اعداد و ارقام بیانگر این است که ...

همه چیز در باره باردارى وزایمان | **زن و سلامتی**

https://p-torabinia.persianblog.ir/ZKA0AZnqdKtbbo4v74eY-همه-چی...
Dec 15, 2005 - بین 5 تا 20% از حاملگی ها ممکن است با عوارض همراه شوند لذا هر زن باید قبل از باردارى مورد ارزیابى دقیق قرار گیرد البته بیشتر بارداریها بدون برنامه قبلى هستند و لذا به محض تشخیص باردارى باید ویزیت اولیه انجام شود وآزمایشات روتین جهت زن باردار درخواست شود شما باید تا 32 هفته هر ماه یکبار از 32 تا 36 هفته هر ...

جهان تشیع در سالی که گذشت/ قسمت سوم: پاییز 1396 - خبرگزاری اهل ...

fa.abna24.com/.../جهان-تشیع-در-سالی-که-گذشت-قسمت-اول-پاییز-...
5 days ago - ایالات متحده آمریکا: بیست و یکم مهر، رییس جمهور آمریکا پس از ماه ها جنجال آفرینی تبلیغاتی درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آنچه او اقدامات ثبات زدایانه ایران در منطقه می نامد، ... بیست و نهم مهر، در کشور یمن بیش از 800 هزار نفر به بیماری وبا مبتلا شدند که دو هزار نفر از این بیماران جان خودشان را از دست دادند.
جامعه > سلامت - بیماری وبا را می‌توان با احساس پری و سروصدا در شکم، مدفوع شل و آبکی و احساس عطش و تشنگی شناخت. .... به گزارش فارس، دکتر سید مسعود داودی در گفت‌وگویی درباره عوارض رنگ و مش کردن مو، اظهار کرد: اصولا رنگ مو به 2 دسته موقت و دائمی تقسیم می‌شوند که رنگ موهای موقت تنوع کمی داشته و سبب شده تا با استقبال ...
فرهاد صفدری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در آستانه پیک بهاره بیماری های روده ای قرار داریم به این معنی که از فروردین تا نیمه خرداد، با مساعد شدن شرایط آب و هوایی برای رشد عوامل بیماری زای روده ای به ویژه ویبریوکلرا (عامل بیماری بسیار خطرناک وبا) رعایت بهداشت آب و غذا حایز اهمیت است.وی در ادامه به مثلث ...
19 mins ago - طبق یافته های تحقیقی جدید دست خشک کن های هوای گرم در دستشویی های عمومی به شیوع باکتری ها منجر می شوند. برخی از این باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم هستد.

کودکان قربانیان بزرگ جنگ های نوین | ایرنا- ماه مارس امسال - ایرنا - قطره

www.ghatreh.com/news/.../کودکان-قربانیان-بزرگ-جنگ-های-نوین
1 day ago - ایرنا- ماه مارس امسال سالگرد چند واقعه مهم بود:هفت سال از جنگ علیه کودکان در سوریه گذشت،سه سال از جنگ علیه کودکان در یمن گذشت،چه کسی این تاریخ ها را ثبت می کند؟چه کسی به آنها اهمیت می دهد؟ - هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست کودکان قربانیان بزرگ جنگ های ...
صفحه نخست آخرین شماره · شناسنامه · در باره ما · ویژه نامه · پیوند ها · تماس با ما. فهرست. صفحه اول. 1. سیاسی. 2 · 3. اقتصادی. 4. شهرستان. 5. فرهنگی. 6. رسالت دیپلماتیک. 7. بین الملل. 9. اجتماعی. 10. ورزش. 11. صفحه اول. 12. آرشیو. انتخاب نشریه. ---, دوشنبه 20 فروردین 1397 · یکشنبه 19 فروردین 1397 · شنبه 18 فروردین 1397 · پنج ...

محسن هاشمی: اینکه برخی استعفای نجفی را بن بستی برای مدیریت شهری ...

https://donya-e-eqtesad.com/.../3373287-محسن-هاشمی-اینکه-برخی-ا...
2 days ago - به گفته رییس شورای شهر تهران، دو رویکرد نادرست در این حوزه مطرح شده است که لازم درباره آنها توضیحاتی بیان شود: اینکه برخی ، استعفای دکتر نجفی را ... هاشمی گفت: از این رو با صراحت اعلام می کنیم که مجموعه بزرگ مدیریت شهری تهران، وابسته به شخص نیست وبا ماندن یا رفتن یک فرد دچار تزلزل ، بن بست و ...

قانون به فریاد کودکان نمی رسد - آسیب های اجتماعی - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › سلامت اجتماعیآسیب های اجتماعی
21 hours ago - این متهمان به قتل که شاید برخی از آنان دچار بیماری پدوفیلی هستند، احتمالا بارها در اطراف‌شان کودکانی که به آن‌ها تعرض و به قتل رسانده اند را دیده اند اما در فرصتی ... مدتی پیش دکتر قانعی راد، رییس سابق انجمن جامعه شناسی ایران مطالعه و تحقیق روی چنین بیمارانی را لازمه کم شدن جرایم کودک آزاری در جامعه عنوان کرد و ...
3 days ago - این مرد که مدعی بود حسن از سوی دو مرد ناشناس کشته شده است در بخش دیگری از تحقیقات سناریوی جدیدی را مطرح کرد و گفت: از حسن پول طلب داشتم اما او پولم را نمی داد. به همین خاطر او ... این زن و مرد در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی وبا حضور دو قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستادند.
15 hours ago - ارتش ژاپن بیش از ۱۰۰۰ چشمه آب را در روستاهای چین برای مطالعه در مورد شیوع بیماری‌های وبا و تیفوس مسموم کرد. .... ذی نفوذ آمریکا و زیست شناسان اروپایی را مجبور کرده است تا ویرایش نامنظم ژرم انسان (سلولهایی که با تولید مثل ارتباط دارند) را مورد تحقیق قرار دهند که ممکن است تغییرات ژنتیکی موروثی را ایجاد کند.

جهان نیوز - نان محمود صادقی در حاشیه است/ توهمات این نماینده مجلس چه زمانی ...

www.jahannews.com/.../نان-محمود-صادقی-حاشیه-توهمات-این-نماینده-...
6 days ago - صادقی توئیتی در باره یکی از فعالان سیاسی جریان اصلاحات که اخیرا دچار بیماری شده است، منتشر کرد که مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. وی در این توئیت می .... یک مزرعه سراغ دارم گاو های نژاد هلندی داره پس محصولات این دامداری هلندی است وبا حمایت از تولید ملی منافات داره. ... وعده ای هم بدون تحقیق از این ...پیروی می ...

در شهرک غرب تهران رخ داد؛ قتل زن در اتاق خواب! | فرتاک نیوز

https://www.fartaknews.com/.../85726-در-شهرک-غرب-تهران-رخ-داد-...
1 day ago - یکی از همسایه‌ها که موضوع را به مأموران خبر داده به تیم تحقیق گفت: داخل آپارتمانم خواب بودم که ناگهان صدای فریادهای دختر جوان همسایه را شنیدم. ... به این ترتیب پرونده برای رسیدگی این درخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری با ریاست قاضی Judge محسن زالی وبا حضور قاضی اسلامی ارسال شد و قضات پس از بررسی مدارک ...

همه چیز درمورد ماده مخدر شیشه (آیس) - مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/4727_همه-چیز-درمورد-ماده-مخدر-شیشه-آیس.html/
تحقیقات نشان می‌دهد که مهمترین ترکیب این ماده‌مخدر آمفتامین است. سابقه تولید و مصرف آمفتامین به قبل از جنگ جهانی دوم می‌رسد و در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان یک داروی مؤثر در رفع افسردگی سربازانی که مشغول جنگ بودند و یا نیروهایی که قرار بود چندین شبانه‌روز را به صورت پیوسته به نبرد مشغول باشند و فرصت استراحت نداشتند ...

سبزی ترخون و یک دنیا خاصیت | بهداشت نیوز

behdashtnews.ir/fa/news.../-سبزی-ترخون-و-یک-دنیا-خاصیت/
1 hour ago - ترخون می‌تواند جانشین نمک شود و کسانی که از مصرف نمک منع شده‌اند مثل بیماران قلبی، کسانی که پرفشاری خون دارند، یا اشخاص چاق که مجبور به پیروی از رژیم ... طی تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ صورت گرفت و در «مجله کشاورزی شیمی غذا» نیز به چاپ رسید محققان دریافتند ترخون می‌تواند به عنوان یک روبنده و از بین برنده ...

تحقیق بیماری وبا | fortune

98art.ir/fortune/6498/html
Feb 17, 2018 - دانلود تحقیق با موضوع بیماری وبا،. در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: وبا (cholera)، بیماری اسهالی مناطق گرمسیری (یا در فصول گرم مناطق دیگر) است که توسط باکتریی به نام ویبریوکلرا ایجاد می شود که منحصراً انسان را مبتلا می کند و علایم آن ناشی از سمی است که توسط میکروب در ...

م بیماری مبتلا وجود انتقال می تواند م پرسید مورد بیماری وجود دارد انتقال ...

yjc.farhang.xyz/.../م+بیماری+مبتلا+وجود+انتقال+می+تواند+م+پر...
3 hours ago - هشدار درباره شایع ترین بیماری عفونی در تابستان / بهترین روش شستن سبزیجات · درخواست حذف اطلاعات. وبا، یک بیماری اسهالی است که بخصوص در فواصل گرم سال شایع شده و در پی آن مرگ و میر زیادی را به دنبال دارد. در بسیاری از کشورهای دنیا این بیماری بصورت بومی وجود دارد اما یکی از ویژگی های این بیماری ...

درمان ریزش موبا قرص زینک - کامل (srt2008)

srt2008.ir/درمان-ریزش-موبا-قرص-زینک/
Mar 29, 2018 - بنا بر تحقیقات و گزارشات مختلف بیش از 75% از مردم جهان دچار کمبود عنصر روی می باشند و یکی از دلایلی که امروزه بسیاری از افراد دچار ریزش مو، مشکلات .... مو- رییس انجمن متخصصین پوست ایران- رئیس مرکز تحقیقات لیشمانیوز و بیماری های پوستی- استادپوست دانشگاه علوم پزشکی تهراندکتر نیلفروش زاده در ...
Jan 27, 2018 - تحقیق بیماری وبا: [تهران دانلود] - کلیه مقالات و مطالب پیرامون تحقیق بیماری وبا موجود در این سایت، قابلیت دانلود دارند. ~ {تهران دانلود} تحقیق درباره بیماری وبا فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 9 صفحه به گفته کارشناسان انتقال فرد به فرد و مصرف آب و سبزی آلوده اصلی ترین راه های ابتلا به ...
صفحه اول; |; عصر ایران۲; |; فیلم; |; تماس با ما; |; آرشیو; |; جستجو; |; پیوند ها; |; نظرسنجی; |; آب و هوا; |; اوقات شرعی; |; بورس. به روز شده در: ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵. عصر ایران. چاکلز- داخلی · نمایش بورس، بانک و بیمه-صفحه داخلی · چاکلز- داخلی · نمایش بورس، بانک و بیمه-صفحه داخلی · جعفرزاده نماینده رشت: : مجلس اسیر روزمرگی شده است/ ...
1 hour ago - 5 پیشنهاد برای بستنی خورهای تهرانی با آمدن بهار و تابستانِ گرم در پس آن، هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه یا یک آبمیوه خنک نمیتواند خاموش کننده آتشِ گرمای هوا باشد؛

تجاری سازی دانشوجود خون در مدفوع - نکست نیوز

www.next-news.ir/fa/search/?q=تجاری+سازی+دانشوجود+خون...
3 days ago - بیماری وبا را می‌توان با احساس پری و سروصدا در شکم، مدفوع شل و آبکی و احساس عطش و تشنگی شناخت. ... گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از پکن درباره تقابل تجاری چین با آمریکا از طریق ایجاد بازار سهام و تجارت نفت با یوان اظهارات: 1) « یی گانگ » معاون بانک خلق چین 2) « لئو ملامد » کارشناس و فعال ...

گیشه نیوز - روسیه؛ آتش سوزی در یک فروشگاه بزرگ اسباب بازی (فیلم)

www.gishenews.com › اجتماعیاخبار حوادث و انتظامی
5 days ago - یک متخصص ارتوپدی گفت: بیماری شلی مفاصل یک بیماری ژنتیکی است که در آن نقص در یک ژن خاص که توسط پدر و مادر به فرزندان منتقل می‌شود نقش اساسی دارد. مجموعه : اخبار ... اولین گفت‌و‌گو با سرکرده داعش، پاسخ ماکرون به تهدید بن سلمان درباره تجارت با ایران، چرا ترکیه در «پایتخت ۵» این‌قدر جذاب است؟
Jan 30, 2018 - تحقیق بیماری وبا: کامران دانلود - با عضویت در سایت برای دانلود تحقیق بیماری وبا همچنین از مقالات جدید پیرامون باخبر شوید. » (کامران دانلود) تحقیق درباره بیماری وبا فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 9 صفحه به گفته کارشناسان انتقال فرد به فرد و مصرف آب و سبزی آلوده اصلی ترین راه های ابتلا ...

تحقیق بیماری وبا | جاگ دانلود - 20link.ir

article74.20link.ir/jagdownload/51937/html
Jan 30, 2018 - تحقیق بیماری وبا: جاگ دانلود - چگونه می توانم مقالات مرتبط با تحقیق بیماری وبا را در سایت دانلود نمایم؟ - جاگ دانلود » [جاگ دانلود] تحقیق درباره بیماری وبا فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 9 صفحه به گفته کارشناسان انتقال فرد به فرد و مصرف آب و سبزی آلوده اصلی ترین راه های ابتلا به وباست.

سبزی پلو - چه خبرا

https://www.chekhabara.com/result/سبزی_پلو
سبزی نخورید, عامل اصلی ابتلا به وبا در کشور سبزی است. سایت خبری آفتاب | 21 مرداد 1384 - 16:24. محمود سروش افزود: آخرین اطلاعات در مورد بیماری وبا نشان می دهد که تاکنون یک نفر در زابل، 81 نفر در قم، 23 نفر در کرج، 8 نفر در ساوجبلاغ، 2 مورد در کنارک، یک مورد در کرمان، یک مورد در مینودشت، 11 نفر در آزادشهر، ‌16 نفر در گنبد، 3 نفر ...
9 hours ago - این متخصص تغذیه با اشاره به این موضوع، ادامه می دهد: به همین دلیل است وقتی درباره منابع ویتامین C صحبت می کنیم، بیشتر بر میوه ها تاکید می شود که ... دکتر زراتی در این باره می گوید: چنانچه آلودگی های سبزیجات بخوبی از بین نرود، می تواند به بدن انسان منتقل شده و موجب بروز بیماری های مختلفی مانند وبا شود.

فناوری - اعتراف فیس بوک به فاش کردن اطلاعات ٨٧ میلیون کاربر

nashrkhabar.ir/.../اعتراف_فیس_بوک_به_فاش_کردن_اطلاعات_٨٧_...
5 days ago - مایک شروفر مدیر ارشد فناوری در فیس بوک اعلام کرد این شرکت اطلاعات بیش از ٨٧ میلیون کاربر را با کمبریج آنالیتیکا به اشتراک گذاشته است.

پرسشنامه مسئولیت پذیری دانش آموزان (1393) – فایل یو

www.file-you.ir › سایر رشته های علوم انسانی
پرسشنامه مسئولیت پذیری دانش آموزان (۱۳۹۳). پرسشنامه مسئولیت پذیری دانش آموزان توسط کردلو (۱۳۹۳) تدوین شده است. دارای ۵۶ سوال در طیف لیکرت ۴ درجه ای است. به صورت PDF ارائه شده است. روایی محتوایی آن توسط اساتید روانشناسی و علوم تربیتی تایید شده و پایایی آن برابر با ۸۹/۰ در ضریب آلفای کرونباخ به دست آمده است…
در مورد سوختهای جامد هم این نکته ضروری است که باید سوخت را به صورت پودر در آورد و فورا" آنرا وزن نمود چون رطوبت هوا به سرعت جذب سوخت خواهد شد وبا تغییر وزن ارزش حرارتی آن از بین خواهد رفت نکته مهم دیگر این است که سوخت مصرف شده باید به دقت اندازه گیری شود . چگونه باید از بمب کالریمتر استفاده نمود : برای استفاده از این ...

تحقیق بیماری وبا | دانلودها - downloadha

downloadha.98art.ir/downloadha/5272/html
Dec 6, 2017 - تحقیق درباره بیماری وبا. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 11 صفحه. بیماری وبا، نوعی بیماری همه گیر است که توسط باکتری ویبریو کولرا (Vibrio Cholerae) ایجاد میشود. علائم این بیماری اسهال شدید، گرفتگی عضلات پا و معده و تهوع است. در بدترین حالت، بیمار مبتلا، با از دست دادن آب و مایعات ...

In order to show you the most relevant results, we have omitted some entries very similar to the 75 already displayed.
If you like, you can repeat the search with the omitted results included.

Searches related to تحقیق درباره بیماری وبا


۹۷/۰۱/۲۱ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی