شهر عکس

تحقیق درباره شهدا

تحقیق درباره شهدا

شهید و شهادت   
     
    شهادت مرگی است، انتخاب شده، مرگی که انسان به سوی آن می‌رود نه آنکه به سوی انسان بیاید و اهمیت و ارزش شهید و شهادت نیز از همین جا سرچشمه می‌گیرد.

    اگر چه گفته می‌شود شیعه اگر در بستر هم بمیرد، شهید است، اما شهادت درجاتی دارد که عالی‌ترینش جهاد در راه خداست.
    ماده اصلی «شهادت» معنی حضور را می‌رساند، از این رو شهادت و گواهی در کارها و اعمال نیز به همین ملاحظه از این ماده مشتق گردیده است؛ ولی شهید در چه صحنه‌ای حضور دارد؟ آیا هنگامی که می‌خواهد این دنیا را ترک گوید شاهد و ناظر فرشتگان است؟ آیا شاهد و ناظر نعمت‌هایی است که خداوند به او عنایت می‌کند و او از همان آغاز مرگ آنها را مشاهده می‌نماید؟ - چنانچه در روایات متعددی آمده است – آیا حضورش در پیشگاه خداست که هرگز فناپذیرو نابودشدنی نیست؟ و یا
    باری، هر معنایی که داشته باشد، این مفهوم را می‌رساند که شهید مرگ ویژه‌ای دارد، سوای مرگ‌های دیگر.

    نخستین بار کلمه «شهید» را پیامبر اکرم(ص) بر افرادی که در راه خدا کشته می‌شوند اطلاق کرده است. در روایتی می‌خوانیم که آن حضرت به یارانش فرمود:
    جراحکم فی سبیل الله و من قتل منکم فانه شهید:
    جراحاتی که بر شما وارد می‌شود در راه خداست و هر کس از شما کشته شود، شهید است.
    
    ارزش شهادت
    در دنیای پرفتنه امروز که عصر انفجار اطلاعات لقب گرفته است و در زمانه‌ای که مرزهای جغرافیایی، معنا و مفهوم پیشین خود را در ساختار جدیدی از معرفت و تحول مبنایی در حیات بشری، رفته رفته از دست می‌دهند و اقتدار ملی هر کشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‌یابد، پاسداری از ارزش‌های فرهنگی، رویکردی واقع‌بینانه و استراتژیک خواهد بود. چنین است که هر ندایی از رهایی و هر پرچمی از آزادگی در گستره گیتی، مورد هجوم توفان‌‌های زهرآگین اتحادیه جهانی زر و زور و تزویر قرار می‌گیرد.
    در این میان، رسالت همه آنانی که به عدالت، آزادی و رهایی می‌اندیشند و به آرمان بزرگ پیامبران ایمان دارند، آن است که از فرهنگ ایستادگی و وارستگی در این تهاجم بی‌حساب با هر وسیله ممکن صیانت و پاسداری کنند.
    درخشان‌ترین و فروزان‌ترین ستاره آسمان فرهنگ رهایی، مشعل پرفروغ فرهنگ شهادت است.
    تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش‌های مکتب توحید و عدالت؛ زیرا که، «شهادت، مرگ در راه ارزش‌هاست» و هر شهید، مشعلی است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت، جاودانه می‌درخشد.
    «شهید، زیباترین زخم بر پیکر هستی و «شهادت» زیباترین غزلی است که از لبهای سرخ حقیقت می‌تراود. شهادت بیداری را معنا می‌کند و بینایی را شفاف می‌سازد.
    شهادت مشعلی است که خداوند در جان برگزیدگانش برمی‌افروزد، تا تاریکی از شانه‌های زندگی بگریزد.
    شهید چشمه آتشی است که خرمن ظلم را می‌سوزاند و آب روانی است که بر کویر تشنه عدالت جاری می‌شود. هر شهید سپیده‌ای است که در افق آسمان‌ها طلوع می‌کند و پیام‌آور صبح می‌شود. شهادت شهید به طور یقین بسیار پرارزش‌تر و مؤثرتر از حیات اوست. «شاهد» از اوصاف خداوند است و زمانی که کسی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید او مخلوقی است ملحق شده به خالق و عادی است و از «ونفخت فیه من روحی».
    شهادت نه یک مردن، که یک انتخاب است: «ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله. اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون».(1)
    هر کسی را که در راه خدا کشته و شهید شد، مرده نپندارید؛ بلکه او زنده جاوید است ولیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت.
    شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به حیات پشت پرده آن می‌باشد.
    در قرآن کریم، حدود ده آیه به صورت صریح درباره کسانی که در راه خدا کشته شده باشند، وجود دارد. از جمله مسایلی که در این آیات به آن اشاره شده است عبارت است از: زنده بودن شهید، رزق شهید، آمرزش گناهان شهید، ضایع نشدن عمل شهید، مسرت و خوشحالی شهید، وارد شدن در رحمت الهی و رستگاری شهید.
    
    شهید و شهادت در روایات
    از پیامبر گرامی اسلام(ص) نقل شده است که فرمود:
    ما من قطره احب الی الله عزوجل من قطره دم فی سبیل الله:
    هیچ قطره‌ای در پیشگاه خداوند محبوب‌تر از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود نیست.
    فوق کل ذی بر بر حتی یقتل فی سبیل الله فاذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر.
    بالاتر از هر فرد نیکوکاری، نیکوکار دیگری وجود دارد که در راه خدا کشته شود و آنگاه که در راه خدا کشته شد بالاتر از او نیکوکاری وجود ندارد.
    حدیثی از پیامبر(ص) رسیده است که فرمود:
    شهید دارای هفت خصلت است:
    1. نخستین قطره خونش که بر زمین ریزد تمام گناهانش آمرزیده می‌شود.
    2. سرش در دامن همسران بهشتی یعنی حورالعین قرار می‌گیرد و آنان غبار از چهره‌اش می‌زدایند و می‌گویند درود بر تو و او نیز همین پاسخ را به آنها می‌دهد.
    3. از لباس‌های بهشتی بر او می‌پوشانند.
    4. خادمان بهشت بی‌درنگ عطرهای مخصوص بهشتی برای او حاضر می‌سازند تا هر کدام را بخواهد، بگیرد و استفاده کند.
    5. او هنگام جان دادن منزل خویش را در بهشت مشاهده می‌کند.
    6. به روح(3) او گفته می‌شود در بهشت هر جا که می‌خواهد استراحت کند.
    7. به وجه الله نظر می‌کند و این آسایش و راحتی خاص برای انبیاء و شهداست.
    مقام شهدا آنچنان بالاست که در قیامت در بعضی مقامات هم‌ردیف و انبیاء می‌باشند. چرا که پیغمبر(ص) می‌فرماید: ثلاثه یشفعون الی الله یوم القیمه فیشفعهم:
    الانبیا ثم العلماء ثم الشهداء.
    سه گروهند که در قیامت شفاعتشان پذیرفته می‌شود: انبیاء، علماء و سپس شهدا. باید توجه داشت که شهادت مقام هر کسی که کشته می‌شود نیست؛ بلکه کسی شهید است که ایمان به خداوند داشته باشد، در جهاد شرکت جوید و به خاطر خدا بجنگد و اگر کسی این شرایط را نداشته باشد، کشته شدنش در هر کجا که باشد شهادت محسوب نمی‌شود؛ زیرا در حدیثی از پیامبر(ص) آمده است: کسی در میدان نبرد کشته می‌شود و در پیشگاه خداوند عرض می‌کند: من در راه تو کشته شده‌ام، پاسخ می‌رسد: دروغ می‌گویی؛ زیرا تو جنگیدی و اراده‌ات این بود که بگویند فلانی شجاع است و این معنی هم درباره تو گفته شد. چرا که خداوند می‌فرماید: انما یتقبل الله من المتقین: خداوند عمل را از متقین می‌پذیرد.
    باید توجه داشت که شرایط غسل و کفن و دفن شهید نیز از سایر کسانی که جهان را بدرود گفته‌اند، ممتاز است: شهید را با همان لباس‌هایی که بر تن دارد و بدون غسل یعنی همانگونه که بدنش به خون آغشته است، دفن می‌کنند، تنها چیزی که در مراسم دفن شهید با سایرین مشترک است، نماز است، یعنی شهید همانگونه که کشته شده فقط نماز میت بر او خوانده و دفن می‌شود.
    
    سلام و زیارت کردن شهدا
    در حدیثی از پیامبر(ص) نقل شده است که رسول اکرم(ص) در روز احد بالای سر «مصعب بن عمیر» ایستاد و برای او دعا کرد و سپس گفت:
    رسول خدا گواهی می‌دهد که شهدا شاهدان من نزد خدا در روز قیامت هستند. بیایید وایشان را زیارت کنید، بر اینان سلام کنید که سوگند به آنکه جانم در دست اوست، هیچ کس نباشد که بر آنها سلام کند، الا اینکه جوابش را می‌دهند و آنها از میوه‌های بهشتی و هدایای آن روزی داده می‌شوند. (4)
    این حدیث بر زنده بودن شهدا و بر رزق و لزوم زیارت آنان دلالت دارد. و در قرآن کریم نیز آمده است: (5)
    آنانکه در راه رضای خدا، از وطن هجرت نمودند و در راه دین خدا کشته شدند و یا مرگشان فرا رسید، البته خداوند، رزق و روزی نیکویی در بهشت ابد نصیبشان می‌گرداند و همانا خداوند بهترین روزی‌دهندگان است. خداوند به آنان در بهشت منزلی عنایت کند که بسیار به آن راضی و خشنود باشند.
    در این آیات پس از اینکه از رزق و روزی شهدا با نام رزق نیکو یاد می‌کند جایگاه آنان را در بهشت معرفی و آن را مقام رضوان و رفیع می‌داند. حقیقت رزق شهدا در جهان دیگر بر ما پوشیده است؛ لیکن می‌دانیم که رزق آنها از جانب خداست.
    
    پاداش عمل شهید
    خداوند در چند مورد به پاداش بزرگ و ضایع نشدن عمل شهید در قرآن اشاره فرموده است، از جمله: (6) کسانی که در راه خدا کشته شدند، خداوند هرگز اعمالشان را ضایع نگرداند و آنان را به سعادت هدایت کند و امورشان را اصلاح نماید و به بهشتی که از پیش مقامات آن را به آنها شناسانده است واردشان می‌سازد.
    و جالب است که خداوند در آیه «4» همین سوره می‌فرماید: اگر خدا می‌خواست، از کفار انتقام می‌کشید و همه را بدون زحمت جنگ شما، هلاک می‌کرد، پس برای آزمایش خلق نسبت به یکدیگر است.
    و در سوره نسا و آیه «74» می‌فرماید: کسی که در راه خدا جهاد کند و در راه خدا شهید گردد یا پیروز شود، پاداش بزرگی به او عطا خواهیم کرد.
    و خداوند در آیه «82» سوره توبه می‌فرماید: بگو آیا درباره ما جز یکی از دو نیکی را انتظار دارید؟ یا به شهادت می‌رسیم و یا پیروز می‌شویم. در هر حال خداوند خون شهید را تضمین کرده و آن را هدر نمی‌داند.
    در زمان پیامبر(ص) نیز منافقین می‌گفتند: اگر مؤمنین نزد ما بودند و به جنگ نمی‌رفتند، نمی‌مردند و کشته نمی‌شدند و خدا در جواب آنها فرمود که این آرزوهای باطل را حسرت بر دل آنها خواهد کرد و خداست که زنده می‌کند و یا می‌میراند در هر وقت که بخواهد.(7در هر حال خداوند خون شهیدان را پاداش نیکو که همانا دخول در بهشت است عطا خواهد فرمود.
    
    
    پاورقی:
    1. البقره / 154
    2. آل عمران / 195
    3. روح در یک جسم بسیار لطیف قرار می‌گیرد که فضولات ندارد و دفع فضولات به صورت عرقی خوشبوست.
    4. کشف الاسرار، ج 1، ص 417
    5. حج / 58 و 59
    6. محمد / 6 – 4


تحقیق در مورد شهدا - برگزیده ها

https://www.bargozideha.com/tag/تحقیق-در-مورد-شهدا
مقاله ای در مورد شهید وشهادت وشهادت طلبی. شهادت قلّه کمال شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطرة وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «فوق کلّ ذی برٍّ برٌّ حتی یقتل ...

مقاله ای در مورد شهید و شهادت :: شهیدان زنده اند

shahdehshahadat.blog.ir/1393/11/24/مقاله-ای-در-مورد-شهید-و-شهادت
Feb 13, 2015 - شهید و شهادت شهادت مرگی است، انتخاب شده، مرگی که انسان به سوی آن می‌رود نه آنکه به سوی انسان بیاید و اهمیت و ارزش شهید و شهادت نیز از همین جا سرچشمه می‌گیرد . ...

مقاله ای درباره شهید و شهادت - موعودثارالله

pelakeeshgh2.blogfa.com/post/2/مقاله-ای-درباره-شهید-و-شهادت
درباره وبلاگ. با سلام این کمترین کاری هست که میتونم برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایثارگران عزیز و دلتنگی فرزندان گرانقدر شهدا انجام بدم فرزندانی که دلتنگ دست پدر هستند تا روی شانه هایشان وتکیه گاهشان باشد ما درقبال شهدا وفرزندانشان وظیفه %خدمت داریم% فراموش نکنیم تعجیل ظهور منتقم آل علی(ع) حضرت ولیعصر (عج).
Jun 18, 2013 - شهادت قلّه کمال شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطرة وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «فوق کلّ ذی برٍّ برٌّ حتی یقتل فی سبیل الله، فاذا قُتِلَ ...

زندگی نامه شهدا

aliakbar1373.blogfa.com/
سرداران شهید. شهید یونس زنگی آبادی جاوید الاثر تقی رستگار مقدم شهید حسن شفیع زاده شهید شاهمرادی. شهید غلامعلی پیچک شهید عمران پستچی شهید مرتضی یاغچیان شهید محمد توسلی. شهید مصطفی ردانی پور شهید محسن نورانی شهید محسن خوش سیرت شهید مهدی خندان. شهید محمد عبادیان شهید کاوه نبیری شهید محسن دینشعاری شهید ...

تحقیق درباره شهیدان اسلام - اوج پرواز

www.ojeparvaz.ir/tag/تحقیق-درباره-شهیدان-اسلام/
این سایت در زمینه معرفی شهدای پرواز,معرفی شهدای خلبان,معرفی شهیدان اسلام فعالیت دارد. سایتی دیگر از طراح ۹۸ و گروه طراحی ما. اوج پرواز, اوج پرواز ماندگار,اوج پرواز شهاب و ایمان,شهیدان اسلام, اولین شهیدان اسلام, عکس شهیدان اسلام, قهرمان واقعی شهیدان اسلامند, زندگی نامه شهیدان اسلام, نام شهیدان اسلام, تحقیق درباره شهیدان اسلام, مادر ...

مقاله ای درباره شهید و شهادت - مدیریت استان اردبیل

ardabil.whc.ir/article/12021/مقاله-ای-درباره-شهید-و-شهادت
Sep 25, 2014 - اگر چه گفته می‌شود شیعه اگر در بستر هم بمیرد، شهید است، اما شهادت درجاتی دارد که عالی‌ترینش جهاد در راه خداست. ماده اصلی «شهادت» معنی حضور را می‌رساند، از این رو شهادت و گواهی در کارها و اعمال نیز به همین ملاحظه از این ماده مشتق گردیده است؛ ولی شهید در چه صحنه‌ای حضور دارد؟ آیا هنگامی که می‌خواهد این دنیا را ترک گوید شاهد و ...

مقاله ای درباره شهید و شهادت - پیام شهید -وبگاه شهید سید علی سعادت ...

payamshahid.parsiblog.com/Posts/7/مقاله+ای+درباره+شهید+و+شهادت/
مقاله ای درباره شهید و شهادت - پیام شهید -وبگاه شهید سید علی سعادت میرقدیم - *گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای *شادی ارواح شهداء وروح بلند حضرت امام خمینی ره وروح شهید سید علی سعادت میرقدیم.
درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ما خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه ای از این مقام را برای ما بازگو فرموده است: «ولا تقولوا لِمَن یُقتَلُ فی سَبیل الله اَموات بل احیاء ولکن لاتشعرون؛(5) برای کسانی که درراه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند (کلمه اموات را درباره شهدا به کار نبرید) بلکه آن ها زنده اند، لکن شما درک نمی کنید.»

اطلاعاتی درباره 8 سال دفاع مقدس - تحقیق|دفاع مقدس

amz1377.blogfa.com/post/13/-اطلاعاتی-درباره-8-سال-دفاع-مقدس
مجموعا در طول8 سال دفاع مقدس 163 عملیات کوچک و بزرگ وبه طور تقریبی هر 7 ماه یک عملیات علیه دشمن انجام شده که در این میان 19 عملیات بزرگ ، 19 عملیات متوسط و125 عملیات کوچک انجام شده است. شهدا تعداد کل شهدایجنگ ایران و عراق ، طی آخرین آمار 188 هزار و 15 نفر اعلام شده است. در جنگ تحمیلی 172056 نفر در درگیری با دشمن و 15959 ...

خون شهدا, فرهنگ شهدا - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتدین و اندیشهدین و مذهب
Nov 9, 2008 - نگارنده این مقاله با توجه به تحقیقی که از نسل سوم به عمل آمده و سئوالاتی را راجع به جایگاه شهدا در جامعه، اهدافی که شهدا دنباله‌روی آن بودند و شناخت رفتارها و خصوصیات فردی شهدا را بصورت مصاحبه به انجام رسانده‌ام، برداشت این است که متأسفانه آگاهی نسل سوم از فرهنگ شهید و شهادت در حد معمول است. با اینکه امروزه آنچه به ...

روز بزرگداشت شهدا

https://hawzah.net/fa/Magazine/View/3872/4897/41084
خورشید، بزرگ ترین مؤذن صبح است و شهید، والاترین مکبر آزادگی؛ و کدام تکبیر، رساتر و فراگیرتر از شهادتینی که در بی تعلق ترین ثانیه های زندگی، بر زبان شهید جاری می شود؟! آری! رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل های زمین را درهم می شکند. پس سلام بر شهدا که ایستاده می میرند.

زندگینامه شهید مصطفی احمدی روشن

https://hawzah.net/fa/Article/View/93185
از موضوعاتی که باید مورد بررسی قرار گیرد تفسیر واژه های «دین» و «شریعت» است و تا مفهوم واقعی آن دو، روشن نشود، نمی توان درباره «وحدت دین» ویا «کثرت آن» تصمیم گرفت. کسانی که به طرفداری از «پلورالیزم دی... رویکرد های سیاسی، تقریبی در آثار علامه مغنیه · علامه آیت الله شیخ محمد جواد مغنیه از فقها، مفسران و متفکران معاصر، ...

مقاله : کوتاه و گویا درباره ی جنگ تحمیلی و شهدا : تبیان زنجان

tebyan-zn.ir/detailed-papers/...و...درباره...شهدا/default.html
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان TEBYAN CULTURAL AND INFORMATION CENTER اقتضای رسالت بسیجی، عزت‌نفس است، فریادش نوای عاشورایی «هیهات منا الذلة» است؛ پس اگر در کشوری ندای تفکر بسیجی طنین انداخت، چشم طمع دشمنان از آن دور خواهد شد. در منطق اسلام، جهاد، نه مبارزه برای گستراندن قلمرو و رسیدن به مال و ثروت و ...
در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریکا اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف ترین دانشمندان جهان در کالیفرنیا ومعتبرترین دانشگاه آمریکا – برکلی – با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید. فعالیتهای اجتماعی: دکتر مصطفی چمران از 15 سالگی در درس ...

شهید در قرآن

www.maarefquran.org › ... › معارف قرآن
تحقیق درباره آن چنان اقتضا دارد که در آغاز معنی لغوی اش را مورد بحث و بررسی قرار دهیم: ... در آیات مبارکه قرآن کریم 55 بار کلمه«شهید»و«شهداء»ذکر شده که به معنی گواه، حجّت، حاضر و آگاه و در یک مورد به معنی مقتول در راه خدا بکار رفته است؛چنان که در آیه «و کذالک جعلنکم امّة وسطا لتکونوا شهداء علی النّاس و یکون الرّسول علیکم شهیدا» 6 ...
Apr 29, 2011 - در قرآن آیات متعددی درباره شهید و فضیلت آن در راه خدا ذکر شده است که به اختصار قسمتی از ...
Feb 18, 2013 - درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ما خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه ای از این مقام را برای ما بازگو فرموده است: «ولا تقولوا لِمَن یُقتَلُ فی سَبیل الله اَموات بل احیاء ولکن لاتشعرون؛(5) برای کسانی که در راه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند (کلمه اموات را درباره شهدا به کار نبرید) بلکه آن ها زنده اند، لکن شما درک ...

لحظه ای با شهدا

sii.blogfa.com/
لحظه ای با شهدا - در مورد شهدا.....ولایت. ... جالب اینجااینا بود که بعد از تحقیقات برای شناسایی شهدا، معلوم شد که نام شهیدی که شقایق در جمجمه اش روییده بود، شهید مهدی منتظر القائم بودبود. مربوط به ... همچنین آن حضرت درباره ارزش تلاش مردم در تامین نیازهای مادی خانواده خود گفته‌اند، تلاش مرد برای رفاه خانواده مانند مجاهد در راه خداست. (کافی ج ۵).

شهادت در نگاه شهیدان - شهید آوینی

https://old.aviny.com/Occasion/Enghelab.../NegaheShahadat.aspx
شهید سید مرتضی آوینی. شهید سید مرتضی آوینی. الهی اگر جز سوختگان را به ضیافت عنداللهی نمی‌خوانی، ما را بسوز آنچنان که هیچ‌کس را آنگونه نسوخته باشی. شهادت پایان نیست، آغاز است، تولدی دیگر است در جهانی فراتر از آنکه عقل زمینی به ساحت قدس آن راه یابد. تولد ستاره‌ای است که پرتو نورش عرصه زمان را در می‌نوردد و زمین را به نور ...

چگونه درباره شهیدان بنویسیم؟ - ایسنا

https://www.isna.ir/news/.../چگونه-درباره-شهیدان-بنویسیم
Jan 9, 2015 - این نویسنده دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات ایسنا‌، درباره موضوع نوشتن رمان و داستان از زندگی‌نامه شهیدان گفت: این‌که چگونه می‌توانیم از زندگی شخصیت‌ها و شهدای دفاع مقدس رمان زندگی‌نامه‌یی بنویسیم، یکی از استراتژی‌های کار خود من بعد از پایان جنگ بود و سال‌ها در این زمینه تحقیق کرده‌ و در این‌باره کتابی ...

متن درباره شهدا| موتور جستجوی یوز

https://yooz.ir/search/?q=متن+درباره+شهدا
مقاله ای در مورد شهید وشهادت وشهادت طلبی » شهدا. http://www.shohada57.ir/maghalat/92--.html. (5) برای کسانی که در راه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند (کلمه اموات را درباره شهدا به کار نبرید) بلکه آن ها زنده اند، لکن شما درک نمی.
شهدا☆ - مقاله درباره ی دفاع مقدس - ☆مقام شهید اوج بندگی و سیروسلوک در عالم معنویت است.
اینها برخی از سؤال های پیش رو در امر تهیه و تدوین مقالات دائرةالمعارف در بخش شهدا و اشخاص می باشند که در ادامه مقاله به بحث و بررسی آنها می پردازیم. 2- شیوه های ... لذا بر محققین است که با تحقیق و تفحص در حوادث اولیه جنگ به احصاء نام و نقش ایشان بپردازند. .... ج) نوشتن درباره حادثه ای مربوط به سالیان قبل بسیار کار مشکلی می باشد.

زندگینامه شهید سید مرتضی آوینی

https://old.aviny.com/Aviny/Biography.aspx
اما در حالی که کار تحقیق در مورد وقایع روز عاشورا و شهادت بنی‌هاشم را انجام داده و نگارش فصل آخر را آغاز کرده بود به دلایلی کار را ناتمام گذاشت. ... او در کنار تالیف مقالات تئوریک درباره ماهیت سینما و نقد سینمای ایران و جهان، مقالات متعددی در مورد حقیقت هنر، هنر و عرفان، هنر جدید اعم از رمان، نقاشی، گرافیک و تئاتر، هنر دینی و سنتی، هنر ...
آمادگی دفاعی دهم - درباره یکی از زنان ایثارگر تحقیق کنید و او را در کلاس معرفی کنید. - آمادگی دفاعی دهم فرهنگ ناحیه ۴ اصفهان ... با مسئولیت سنگینِ ابلاغ اندیشه شهدا، دیگر بار به مهاباد بازگشت و در سپاه،جهادسازندگی،بنیاد امور جنگ‌زدگان، فرمانداری،آموزش و پرورش و سپاه پاسداران مجاهدت کرد. حالا تنها کسی است که برای تصدی‌گری ...
آبان ۲۶, ۱۳۹۶ /۰ دیدگاه /در شهید پژوهی انشا در مورد شهیدان, انشا در مورد شهیدان ایران, انشای شهید, تحقیق در مورد شهید پژوهی, تحقیق در مورد یک شهید, تحقیق شهید پژوهی, دانلود سرگذشت پژوهی, دانلود شهید پژوهی, درباره شهید, سرگذشت پژوهی, سرگذشت پژوهی آماده, شهید پژوهی چیست, متن درباره شهدا, مطلب در مورد شهیدان, مقاله آماده شهید پژوهی, ...
by جاویدی کلاته جعفرابادی - ‎2009
و رﻋﯿﱵ. ﻧﮋاد. ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ. از ﳘﺴﺮان ﺷﻬﺪا ﺑﻪ ﻧﻮﻋﯽ دﭼﺎر % ٧٢. اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺿﺮورت اﳒﺎم ﲢﻘﯿﻘﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ زﻧﺪﮔﯽ ﳘﺴﺮان. ﺷﻬ. ﺪا را ﺗﺮﺳﯿﻢ ﳕﺎﯾﺪ، ﳏﺮز ﻣﯽ ﮔﺮدد . از اﯾﻨﺮو. ، ﺑﺮرﺳﯽ. و. ﲝﺚ. در ﺑﺎره ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻫﺎی. ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ. از اﳘﯿﺖ وﯾﮋه ای ﺑﺮﺧﻮردار. ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . روش ﲢﻘﯿﻖ. : اﯾﻦ ﲢﻘﯿﻖ از ﻧﻮع ﲢﻘﯿﻘﺎت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﭘﯿﻤﺎﯾﺸﯽ. اﺳﺖ . زﯾﺮا ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ. ﺻﺮﻓﺎً ﺑﻪ ﺗﻮﺻﯿﻒ وﺿﻌﯿﺖ ﻣﻮﺟﻮد ﻣﺒﺎدرت ﳕﻮده و دﺧﻞ و ﺗﺼﺮﰲ را. در ﻣﺘﻐﲑﻫﺎ.
Jun 28, 2015 - دو سال از تصویب تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در صحن مجلس می‌گذرد و هر از گاهی‌ خبرهای ناخشنودکننده از کمیته‌ای که به همین منظوز تشکیل شد، دل هر دردمندی را می آزارد و هر بار بنا به ... پرونده‌ای شرمسار از خون شهدا .... سازمان مدیریت بحران و هواشناسی باید درباره هشدار سریع وقوع حوادث پاسخگو باشند ...
گزیده‌ سخنان حضرت امام خمینی (ره) در مورد شهید، شهادت، خانواده شهدا. * شهادت فخر اولیا بوده است و فخر ما. * هراس، آن دارد که شهادت مکتب او نیست. * شهادت رمز پیروزی است. * ملتی که شهادت را آرزو دارد پیروز است. * شما چه در دنیا پیروز بشوید یا به شهادت برسید، پیروزمندید. * شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است. * شهادت برای ما فیض ...

جملاتی در مقام شهدا - سخنانی درباره شهید وشهادت - یاد شهدا

shahadat-ir.blogsky.com/.../جملاتی-در-مقام-شهدا-سخنانی-درباره-شه...
Dec 16, 2015 - جملاتی در مقام شهدا. این وعدة خداست که حق الناس را نمی بخشد! خون شهدا حق الناس است، نمی دانم با این حق الناس بزرگی که به گردن ماست، چه خواهیم کرد؟! کاش گناهان ما هم مثل گناهان شهدا (ترک نماز شب و دیر شدن نماز اول وقت) بود! سلام بر آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم، به ...
مقاله درباره ی شهیدان - این وبلاگ به شما این امکان رو میدهد تا با اتفاقاتی که در 8سال دفاع مقذس روی داده است اشنا شوید - دفاع مقدس.

حسین فهمیده - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/حسین_فهمیده
او با وجود تاکید بر لزوم حضور ارتش کلاسیک برای مقابله با ارتش مجهز و پرتعداد عراق در جنگ، درباره زیرتانک رفتن نوجوان سیزده ساله و منفجر کردن آن با نارنجک می‌گوید: «به هر حال جنگ‌های این‌گونه اسطوره‌‌سازی می‌کند. ... اشیای بازمانده از فهمیده در موزه شهدا تهران نگهداری می‌شود. موزه شهدای دانش‌آموز در خانه پدری حسین فهمیده در کرج ساخته ...
شهید دکتر مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته‌ای ایران و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز ایران بود که در 21 دی 1390 / 11 ژانویه 2012 میلادی در تهران به دست عوامل موساد و سیا ترور شد و به شهادت رسید. این شهید پس از شهیدان مسعود علی محمدی ، مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد چهارمین شهید فناوری هسته‌ای ایران قلمداد می‌شود.

تحقیق مقاله شهید و شهادت در قرآن و احادیث - ارم داک

www.eramdoc.ir › تحقیق مقالهتحقیق مقاله معارف اسلامی و الهیات
لذا اگر نوعی حیات مجازی برای شهیدان فرض نمائیم با ارتزاق منافات دارد پس باید حیات را حقیقی در نظر گرفت. زیرا ارتزاق از ویژگیهای موجود زنده و حقیقی است و چون خداوند درباره شهیدان گفته است که نزد پروردگارشان، ارتزاق می کنند لذا شهید نمی تواند زنده حقیقی نباشد. در این آیات، سپس خداوند می فرماید : شهدا به خاطر آنچه که خداوند از ...

[PDF]ﺑﺴﻤﻪ ﺗﻌﺎﻟﻲ : ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﻘﺎﻟﻪ

iraninsurance.ir/documents/26879/0/charkhestani.pdf
ﮔﺮﭼﻪ ﻋﻠﻲ. . ﺭﻏﻢ ﮔﺬﺷﺖ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﺍﺯ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﺟﻨﮓ، ﺍﻳﻦ ﺣﺮﻛﺖ ﻛﻨﺪ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺍﻳﺜﺎﺭ ﻭ ﺷﻬﺎﺩﺕ. ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻴﺮﺍﺛﻲ ﮔﺮﺍﻥ ﺳﻨﮓ ﺩﺭ ﺫﻫﻦ ﻣﻠﺖ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﺎﻗﻲ. . ﻣﺎﻧﺪﻩ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻓﺖ ﺗﺤﺮﻳﻒ ﻣﺼﻮﻥ ﺑﻤﺎﻧﺪ ﺯﻳﺮﺍ ﻧﺸﺮ ﺍﺭﺯﺵ. . ﻫﺎﻱ. ﻣﻌﻨﻮﻱ ﻭ ﺍﺧﻼﻗﻲ ﺑﺎ ﺷﻤﻴﻢ ﻋﻄﺮ ﺧﻮﻥ ﺷﻬﻴﺪﺍﻥ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﻪ. ﺳﺰﺍﻳﻲ ﺩﺭ ﺍﺧﻼﻕ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺍﻣﻴﺪ ﻭ ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺑﺎ. ﺍﺳﺘﻜﺒﺎﺭ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺗﺮﻭﻳﺞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍﻳﻲ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﺍﺭﺩ . ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﻋﺮﺻﻪ ﺩﻓﺎﻉ ...

زندگینامه شهید بهنام محمدی - آسمونی

www.asemooni.com › چهره هابیوگرافی شهدا
روزی دیگر کاغذی به من نشان داد که درباره غسل شهادت در آن نوشته شده بود. آرام گفت: مادر مرا ... روز بزرگداشت شهدا – صدور فرمان امام خمینی (ره) مینی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی – 1358 ه ش .... سلام میخواستم درباره شهید بهنام محمدی برای درس مطالعات تحقیق کنم وهر چیز که میخواستم در این سایت وجود داشت حتی بیشتر. ممنون از ...
Mar 12, 2017 - تهران- ایرنا- سالروز تاسیس بنیاد شهید به عنوان روز بزرگداشت شهدا نام گرفت؛ شهیدان انسان های وارسته ای که با شجاعت و دلاورمردی خود، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کردند و تا آخرین نفس به دفاع از میهن اسلامی پرداختند و امنیت و آرامش کنونی کشور مرهون و وامدار فداکاری آنها است.

سخنان مهم و قابل تامل رهبر انقلاب درباره حادثه منی در جمع خانواده شهدا

alwaght.com/.../سخنان-مهم-و-قابل-تامل-رهبر-انقلاب-درباره-حادثه-من...
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار با خانواده‌های شهدای منی، نکات مهمی را در ارتباط با این حادثه بیان کردند....
Mar 15, 2008 - در این لحظه بچه ها همگی و بدون هیچ گونه هما هنگی قبلی ،یکدل و یکصدا،علیرضا ماهینی را به فرماندهی گروه انتخاب کردند .این مسئله برای من ازاین جهت جالب بود که می دیدم همه بچه ها در باره علیرضا دیدگاهی مشترک دارند و علاقه و احترام نسبت به او در وجود همه رخنه کرده است . ماهینی از کسانی بود که برای ادای تکلیف آمده بود و ...

زندگینامه دانشمند هسته ای شهید مصطفی احمدی روشن - همدان

hamedan.navideshahed.com/.../زندگینامه-دانشمند-هسته-ای-شهید-م...
یکی از همکاران شهید احمدی روشن درباره علاقمندی و پشتکار وی به خصوص در دوران تعلیق عنوان می گوید: مصطفی خودش تعریف می کرد که تمام دوران تعلیق به شدت فعال .... من برا تحقیق استفاده نکردم,دنبال راهی بودم که رفتن,امیدوارم بتونم دنباله روشون باشم,روحشون شاد... شهدا زنده اند. |. Iran, Islamic Republic of. |. ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰. 0. 0.
در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریکا اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف ترین دانشمندان جهان در کالیفرنیا ومعتبرترین دانشگاه آمریکا - برکلی - با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید. + نوشته شده در پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ ساعت 11:37 توسط ...

وصیت نامه شهید -حاج محمد ابراهیم همت - بیتوته

www.beytoote.com/religious/sundries/probate-shahid-hemmat.html
وصیت نامه شهیدحاج محمد ابراهیم همت ,حاج محمد ابراهیم همت,وصیت نامه شهیدحاج محمد ابراهیم همت,وصیت نامه شهدا,وصیت نامه های شهدا.

زندگی نامه و وصیت نامه شهید ذبیح الله عاصی زاده | گنجینه شهدا

ganjine-420.ir/زندگی-نامه-شهید-ذبیح-الله-عاصی-زاده/
May 18, 2015 - گزیده ای از وصیت نامه شهید. هم اکنون در میعادگاه عشق و شهادت در حجله گاه خون، عروس سرخ شهادت را در بر می گیرم وبه دنبال خط سرخی که از لا به لای گونی های سنگرم و از بیابان های تفتیدة خوزستان گذشته، می روم تا به کاروان شهدا که آرام آرام به سوی تجلّی گاه حق در حرکت است، بپیوندم. نمایشگر ویدیو.

ما چگونه می توانیم قدردان خون شهدا و ایثارگران،جانبازان و آزادگان میهن خود ...

https://www.alodoctor.ir/.../ما-چگونه-می-توانیم-قدردان-خون-شهدا-و-ا...
همچنان با عزت مومنانه در صورتی می توانی قدر خون شهیدان جاویدمان ، ایثارگران و جانبازان مرز و بوممان را بدانی که بتوانی هم دین خود را ، هم حجاب خود را ، هم زنانگی خود را ، ظرافت ها و رقّت ها و لطافت های خود را حفظ کنی ، و هم در میدان معنویت و علم و تحقیق و تقرب به خدا پیشروی کنی ... آری باید قدردان و متشکر فرزانگانی باشیم که با حضور خود ...

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره ی بزرگداشت یاد شهیدان - انتخاب

www.entekhab.ir/.../گزیده-ای-از-بیانات-مقام-معظم-رهبری-درباره-ی-...
Jun 16, 2015 - پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس، گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره ی بزرگداشت یاد شهیدان را منتشر می کند. به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای ، این گزیده بیانات به شرح ذیل است: * گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، ...

وصیت شهدا در مورد عفاف و حجاب

https://www.fardanews.com/fa/.../وصیت-شهدا-در-مورد-عفاف-و-حجاب
Sep 12, 2015 - پیام شهدا به شما حجاب است، پیام امام حجاب است، پیام قرآن حجاب است. حجاب امری است واجب بر هر زن مسلمان و شرافتمند.
زندگی نامه شهید مهدی باکری تولد و کودکی به سال 1333 ه.ش در شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی و باایمان متولد شد. در دوران کودکی، مادرش را – که بانویی باایمان بود – از دست داد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک) وارد جریانات سیاسی شد.
براساس جستجوی شما موارد زیر برای دانلود تحقیق و مقاله در مورد شهید و پروژه دانشجویی و گزارش کارآموزی در مورد شهید یافت گردید.

اولین یادواره ملی شهدا و ایثارگران داروسازی کشور

www.bpharmed.com/اولین-یادواره-ملی-شهدا-و-ایثارگران-داروسازی-...
Sep 18, 2017 - مهرماه امسال و مقارن با ایام هفته گرامیداشت دفاع مقدس، برای نخستین بار "گردهمایی ملی تجلیل از داروسازان ایثارگر به همراه یادواره شهید دکتر فقیهی" به همت "شرکت دارویی برکت" و "موسسه بهداری رزمی" و با گروه همکاری نهادها و سازمان‌های مرتبط با امور دارویی؛ برگزار خواهد شد. این گردهمایی یک روزه‌ی سراسری که با اهدافی ...
Sep 27, 2009 - صبیح همچنین بر ضرورت گسترش صلاحیت و اختیارات کمیته پیشنهادی تاکید کرد تا این کمیته درباره شرایط و چگونگی ترور شهدای فلسطینی نیز تحقیق کند. رژیم صهیونیستی پیکر این شهدا را در گورستان‌های خود مدفون کرده و آنها را به خانواده‌هایشان تحویل نمی‌دهد. معاون دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه رژیم ...
گزارش 4: زیارت مزارشهدا حس وحال خوبی را به ما القاکرد و ما را با جایگاه بسیار رفیع شهدا واقف کرد،هم چنین خاطره گویی درباره شهیدکاظمینی بسیار ما را تحت تاثیر ..... از گلستان شهدا و درس دادن شما از روی اسلایدها بسیار مناسب و یادگیری کمک می کند و خرید کتاب و تحویل به کتابخانه کاری زیبا و فرهنگی جالبی بود که تحقیق دادن و ...

مقاله نقش شهدا در امنیت جامعه

bankmaghaleh.ir/مقاله-نقش-شهدا-در-امنیت-جامعه/
عنوان : مقاله نقش شهدا در امنیت جامعه. تعداد صفحات :۵۶. نوع فایل : ورد و قابل ویرایش. چکیده. فرهنگ شهادت ، فرهنگی است که با آزاد اندیشی ونهادینه شدن در اعماق قلب فراگیران جامعه، نسبت به ویژگیهای نوجوانی و ضعف های او و تهدیدات زمانه بی تفاوت نیست، بلکه به جای دیدن ضعف ها ازقوت‌های نوجوانی می گوید و به جای مرغوب شدن نسبت به ...

شهدا یا جانباختگان سانچی؛ قانون ملاک بهره‌مندی یا محرومیت از خدمات بنیاد ...

www.icana.ir/.../شهدا-یا-جانباختگان-سانچی؛-قانون-ملاک-بهره‌مندی-...
Jan 16, 2018 - سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره امکان درج نام کشته‌شدگان سانچی در لیست شهدا گفت: با توجه به اینکه یک بخشی از این افراد فعالیت نظامی دارند و بخشی هم به طور کامل برای انجام ماموریتی که به آنها محول شده در این کشتی حضور داشته‌اند، وقتی در هر حادثه‌ای اعم از هوایی یا انفجار ...

تحقیق درباره سرقت اعضای بدن شهدا پیگیری می شود

www.javanonline.ir/.../تحقیق-درباره-سرقت-اعضای-بدن-شهدا-پیگ... - Translate this page
Sep 27, 2009 - تحقیق درباره سرقت اعضای بدن شهدا پیگیری می شود. معاون دبیرکل اتحادیه عرب امروز اعلام کرد که این اتحادیه درحال اقدام لازم برای تشکیل کمیته تحقیق بین‌المللی به منظور کشف جنایات رژیم صهیونیستی در سرقت اعضای بدن شهدای فلسطینی است. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری عربستان، "محمد صبیح " در ...
Oct 14, 2017 - همسر یکی از شهدای مسجدالحرام با بیان اینکه مدیران سازمان حج از حقوق شهدای مسجدالحرام و منا غافل بوده و فقط به دنبال برقراری حج هستند گفت: مدیران این سازمان با اعلام پرداخت دیه شهدا به دنبال کسب وجه مدیریتی هستند نه احقاق حقوق خانواده شهدا.

مقدمه ای درباره شهدا با موضوع شهید محمد حسین بهشتی بهترین و کاملترین ...

https://moallemblog.com/.../مقدمه-ای-درباره-شهدا-با-موضوع-شهید-مح...
می توان گفت برای استفاده کامل از منابع سرگذشت پژوهی گروه تخصصی بانک فایل پژوهشی معلمان علاوه بر اقدام به تهیه مقدمه ای درباره شهدا تعداد قابل توجهی از فایل های پژوهشی نموده است. امیدواریم که این منابع بتوانند کمک شایانی در راستای فرهنگ تحقیق و پژوهش در کشور ایجاد کنند. سید محمد حسینی بهشتی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۰۷ در محلهٔ ...

[DOC]ارتقا فرهنگ شهادت و ایثار در بین نسل جوان5.doc

www.aeoi.org.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=f4fb7f38-6199...
حضرت محمد (ص) می فرماید:" اوصیکم بالشباب خیراً فَانّهم اَرق افئده" توصیه ی من به شما این است که نیکی به جوانان را ازیاد نبری" امروزه پاسداری از خون شهیدان و ابلاغ پیام انقلاب ..... (کاردان، 1377 :8)تعاریف مختلفی از تحقیق شده است ولی به نظر، می رسد می توان گفت تحقیق فرآیندی است که از طریق آن می توان درباره ی ناشناخته به جستجو ...

دل نوشته هایی به یاد شهدا - راسخون

rasekhoon.net › ... › دفاع مقدسادبیات دفاع مقدس
دل نوشته هایی به یاد شهدا. تهیه کننده: سید امیرحسین کامرانی راد منبع: راسخون. بوسه بر عطر پرواز محمدکاظم بدرالدین بغض‌های حقیر ما، روبه‌روی تصاویر گلگون شما سرریز می‌شود و راه را برای کلام می‌بندد؛ با شما شقایق‌هایم. از شما چه باید گفت و چه باید نوشت؟ واژه‌های خاکسترگونه ما، فقط بلدند روبه‌روی شما ضجه بزنند. اما کاش می‌دانستند ...
Sep 25, 2016 - بیاد مردان هورالعظیم و فتح المبین. الهی به آنان که پرپر شدند پر از زخم های مکرر شدند به آنان که چون پرده بالا زدند قدم در حریم تماشا زدند به آنان که کارون خروش آمدند چنان خون کارون به جوش آمدند به آنان که زخمی ترین بوده اند شهیدان میدان مین بوده اند همانان که از مهر فرزند خویش بریدند یکباره پیوند خویش بریدند تا وصل آسان ...
❤❤❤نمازم ❤❤❤. شهید عناصریان، علی: . ببینیم که وقتی به نماز می‌ایستیم تا چه اندازه از خود هجرت می‌کنیم و به سوی خدا پرواز می‌نمائیم. این هجرت از خود و پرواز و طیران به سوی او، انعکاس ایمان و غور و تحقیق و بررسی فکری و قلبی ما درباره خداست. به عبارتی باورمان نسبت به سیطره خداوند باری تعالی نسبت به خود ماست. ❤❤❤نمازم ❤❤❤.
Sep 23, 2014 - تو را به حق خون شهیدان، تو را به حق اولیایت، تو را به حق صاحب‌الزمان (ارواحنافداه)، مرگ ما را هم به شهادت در راه خودت قرار بده. ۱۳۷۰/۱۰/۱۱». با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، پیشخوان زیر را برای مطالعه‌ی بیشتر در موضوع «فرهنگ ایثار و شهادت» پیشنهاد می‌کند: برای دریافت جزوه ...

از شناسایی «عباس دوران» تا پایان تحقیقات درباره شهدای غواص/ کسب ...

www.iqna.ir/.../از-شناسایی-عباس-دوران-تا-پایان-تحقیقات-درباره-...
Jun 9, 2015 - در صورتی که سیستم به موارد تشابه ژنتیکی برخورد کند ما مجدداً جزئیات پرونده مثل منطقه عملیاتی، اظهار‌نامه خانواده و شواهد فیزیکی را استخراج و بررسی می‌کنیم و در نهایت نتایج تحقیقات، برای اقدامات بعدی به معراج شهدا اعلام می‌شود. . درباره اولین شهدایی که هویت آنها احراز شد برایمان توضیح دهید. مدت زیادی به شکل ...

روزنامه دیواری دانش آموزان کلاس ششم

www4.tissch.ir/?app=content&catid=0&itemid=6
تحقیق درباره زندگینامه دوتن از شهیدان دفاع مقدس: شهید جهان آرا و شهید کیهان نژاد. تاریخ انتشار: 1393/12/10. جستجو. صفحه اصلی. برترین کتاب ها. فایروال شبکه (1408بار) · کتابخانه الکترونیک... مقالات جدید. بانک مقالات... آمار بازدید ها. امروز: 2 دیروز: 58 ماه جاری: 780 ماه گذشته: 1474 کل بازدید ها: 78349 افراد آنلاین: 1. آخرین به ...
با پژوهشگاه دانشهای بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) نیز طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ همکاری داشته‌اند. از جمله درسهایی ارایه شده توسط وی می‌توان به مکانیک کوانتومی و الکترومغناطیس، مکانیک آماری، ذرات بنیادی و نظریه میدان‌های کوانتمی اشاره کرد. علیمحمدی، یکی از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سال ۸۶ بود و ...

تحقیق درباره شهدا

kiafile.tdir.co/product/13028
تحقیق درباره شهداشهدا امام را خیلی دوست داشتند چون او با رهبری قاطعانه اش کشور ما را به استقلال آزادی رساند پس شهدا به خاطر امام حاضر بودند جان خود را فدا کنند و همیشه هدفامام را دنبال میکردندمن همیشه هدف امام را دنبال میکنم وبرای اسقلال کشورم ایران همیشه تلاش میکنموخوب درس میخوانم و با دشمنان ایران می جنگم شهدا به امام حسین اقتدا کرده ...
Aug 25, 2015 - مقاله ای درباره شهید و شهادت ... تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش‌های مکتب توحید و عدالت؛ زیرا که، ... در قرآن کریم، حدود ده آیه به صورت صریح درباره کسانی که در راه خدا کشته شده باشند، وجود دارد.

انشا-درباره-ی-شهدا-ی-مع-حرم - downloadcade - دانلود کده نت!

https://downloadcade.ir/fa/انشا-درباره-ی-شهدا-ی-مع-حرم - Translate this page
عکس نوشته ومتن های زیبا درباره معان حرم حضرت زینب س انشا درباره شهادت امام رضا تحقیق مقاله کتاب مقاله ای در مورد شهید وشهادت وشهادت طلبی شهدا انشا درباره شهادت امام موسی کاظم تحقیق مقاله کتاب درباره امام حسین عواقعه کربلا گل واژه های شهدا متن انشا دربارهی شهدا با رعایت ساختمان بند دربارهی شهدا زندگی نامه حضرت معصومه سلام الله ...
آیا این پیروزی با ابزار سخت نظامی به دست آمده یا این‌که مولفه‌های قدرت نرم هم حضور داشته و آن‌ها برگ برنده ما در طول دفاع مقدس بوده‌اند؟ با چه انگیزه‌ای وصیت‌نامه شهدا را برای تحقیق انتخاب کردید؟ سخنان زیادی از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره مطالعه وصایای شهدا و ارزشمندی این وصایا داریم که این‌ها «ره صد ساله را یک شبه رفتند».

شهدای شهرستان انار - انارپرس

anarpress.ir/شهدای-انار
May 16, 2013 - امروز سال‌ها از آن دوران می‌گذرد و جای شهدا در میان ما خالی‌ست اما یادشان با ماست. در همین جا آرزو می‌کنیم آن عده‌ای هم که از نام شهدا، استفاده ابزاری می‌کنند، به خود آیند… انارپرس عکس شهدای شهرستان انار را برای نخستین بار در فضای مجازی منتشر می‌کند. اسامی شهدای شهرستان به تفکیک شهر و روستا (انار ۵۳ شهید، امین‌شهر ۱۴ ...
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات. فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت. تعداد صفحات: 12. انواع سیمان استفاده شده در پروژه میدان شهدا. انواع سیمان های مورد استفاده در بتن پروژه از نوع تیپ 2 میباشد و اگر. این سیمان در بازار موجود نبود سعی می شود که از سیمان پازولان استفاده شود. بیشترسیمان مورد نیاز این پروژه از کارخانه ی ...

تحقیق درباره اول اربعین سیدالشهداء (کتاب) - ویکی شیعه

fa.wikishia.net/.../تحقیق_درباره_اول_اربعین_سیدالشهداء_(کتاب)
Nov 2, 2017 - تحقیق درباره اولین اربعین حضرت سید الشهداء (ع)، کتابی به زبان فارسی اثر عالم شیعه سید محمد علی قاضی طباطبائی، با موضوع بازگشت اهل بیت امام حسین(ع) به کربلا پس از واقعه عاشورا و به اسارت رفتن در شام. قاضی طباطبایی با بیان اقوال مختلف و استنادات فراوان، سعی کرده بازگشت اهل بیت به کربلا در روز ...

چند خاطره از شهدا درباره نماز | پرسمان دانشجویی اخلاق

akhlagh.porsemani.ir/content/چند-خاطره-از-شهدا-درباره-نماز
چگونه باید در مسیر شهدا باشیم تقویت روحیه آنان در خود چگونه ممکن است؟ اخلاق شهدا را برایم باز گو کنید به طور دقیق میخواهم بدانم آنان چه کرده اند؟ مثلا عادت هایی ک داشتند وآن ها را به شهادت میرساند.از زحماتتان متشکرم التماس دعا. شهدا، اسلام ودین را فرا گرفته وبه آن عمل کرده اند ، ایشان تمام همتشان برای کسب رضای خدا بوده واز مسیر ولایت ...

مقالات ISI تحقیقات اسلامی : 167 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

isiarticles.com › دسته بندی موضوعی مقالات ISIمطالعات اسلامی
در این صفحه، تعداد 167 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع تحقیقات اسلامی آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
Apr 17, 2017 - PDF. سؤال: آیا اساساً هنگام خرید مواد غذایی، لازم است تحقیق شود که فروشنده یا سازنده غیر مسلمان کالا آن‌ها را لمس کرده و یا در ساخت آن‌ها الکل به‌کار برده است یا خیر؟ جواب: سؤال و تحقیق لازم نیست.
Sep 7, 2016 - دوم به این خاطر که درباره تعداد شهیدان روایت‌های متعددی نقل شده است. از 100 یا 200 نفر تا 4000 نفر. درباره موضوع اول تحقیقات و مقالات متعددی نگاشته شده است، اما موضوع دوم کمتر مورد بررسی قرار گرفته و چندان مورد کنکاش پژوهشگران و محققان انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران قرار نگرفته است. در این نوشته کوتاه ...
Feb 24, 2014 - جایگاه و فضیلت شهید و شهادت در پرتو آیات و احادیث. نویسنده:خلیل احمد حامدی. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی از جایگاهی بس رفیع برخوردار می باشد، براستی این فهم قرآنی و صحیح شهید و شهادت بود که باعث نشر اسلام در بلای مختلف گردید . خداوند در این باره می فرمایند: ( وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللّهِ ...

پاپ خواستار تحقیق درباره کشتار مسلمانان میانمار شد - شهیدخبر اخبار ...

www.shahidnews.com/.../پاپ-خواستار-تحقیق-درباره-کشتار-مسل...
Aug 28, 2017 - پاپ فرانسیس گفت: «پیرامون کشتار اقلیت مسلمان میانمار و برادران روهینگیایی ما تحقیقاتی باید صورت گیرد.»پاپ فرانسیس از پیروان خود در میدان «سنت پیترس» واتیکان خواست تا به به درگاه خداوند برای نجات مسلمانان میانمار دعا و طلب کمک کنند.اقدام سرکوبگرانه دولت میانمار و کشته شدن دست کم 89 تن از ...

فیلم لحظه اسارت شهید مدافع حرم محسن حججی+ فیلم - سرپوش

www.sarpoosh.com/video.../shahid-mohsen-hojaji9605210-film.html
Aug 12, 2017
سرپوش ویدئویی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا, «محسن حججی» از جهادگران و اعضای فعال مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی ...
Dec 23, 2015 - اى خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهى چادر تو می ترسد تاسرخى خون من. (شهید محمد حسن جعفرزاده)
Aug 19, 2017 - در اظهاراتی که یکی از مادران شهدا خطاب به حضرت زینب داشت این بود که: "من محمدحسین خودم را دادم به شما!" این خیلی باارزش است؛ آن غیرتی که نسبت به اهل‌بیت علیهم‌السلام که در هر مؤمنی باید وجود داشته باشد. دوّمین خصوصیّت بصیرت است. کسانی که این بصیرت را ندارند با خودشان می‌گویند: اینجا کجا، سوریه و حلب کجا؟
جهت دانلود پایان نامه درباره شهدا و پروپوزال و دانلود گزارش سمینار در مورد شهدا و یا دانلود پروژه دانشجویی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تز دکترا درباره شهدا تعداد 25 مورد در سایت در ارتباط با شهدا پیشنهاد می گردد که در لیست ... روش تحقیق مقایسه ی تأثیر تمرین های پلایومتریکی در آب و خشکی بر توان بی هوازی ناجیان غریق.
زندگی نامه ووصیت نامه ی شهید عباس بابایی. نام : عباس بابایی. نام پدر : اسماعیل تولد : 14 آذر 1329 محل تولد : قزوین راه یابی به دانشکده خلبانی نیروی هوایی : 1348 اعزام به آمریکا جهت تکمیل دوره خلبانی : 1349 بازگشت به ایران : 1351 ازدواج با صدیقه (ملیحه ) حکمت: 4 شهریور 1354 فرماندهی پایگاه هشتم هوایی اصفهان (ارتقاء از درجه ...

شهدای هسته ای

rezvaneh1392.blogfa.com/
ویژگی چهارم این شهیدان که ویژگی بارز و علت شهادت آنها بود، پیوندی بود که بین علم، تحقیق و عمل بر قرار کردند، همه این افراد دارای مقالات برجسته علمی - پژوهشی در داخل و .... با این حال برخی کج سلیقگی ها هم اتفاق افتاد مثلا درباره کسی مثل شهید داریوش رضایی نژاد در روزهای اولیه بعد از شهادتش از عبارت دانشجوی شهید استفاده شد و حال ...

شهادت ۸ مرزبان غیور در مرز چالدران در نبرد با تروریستهای پژاک ...

iswnews.com/6123/شهادت-8-مرزبان-غیور-در-مرز-چالدران-در-نب/
Nov 5, 2017 - به نقل از پایگاه خبری شهدای ناجا؛ این مرزبانان طی درگیری با تروریست های مزدور در عصر روز ۱۲ آبان ماه ، جان خود را در دفاع از حریم میهن عزیزمان ایران فدا نمودند. ساعاتی پس از وقوع این حادثه، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی به همراه تیمی در منطقه حاضر وپیگیر موضوع هستند وهمچنان پاکسازی در منطقه ادامه دارد. اسامی شهدا به ...
موزه شهدا: این موزه در گلزار شهدا قرار دارد و مجموعه ای از آثار شهیدان پر افتخار جنگ تحمیلی رابه نمایش گذاشته است. جاذبه های طبیعی. تمین: دهستان تمین واقع در 65 کیلو متری جنوب غربی شهر میر جاوه یکی از مناطق بسیار زیبا است که در قسمت شمالی قله تفتان قرار دارد. آب و هوای روستای تمین در تابستان ها خنک و در زمستانها سرد می باشد، ...
Jan 17, 2016 - در سال چهل و سه در شهر شهیدان اصفهان به دنیا آمد . در همان دوران کودکی عشق و ارادت به خاندان نبوت و امامت داشته و با شور وصف ناپذیر در مجالس عزا داری شرکت می نمود . در کودکی بسیار با وقار نظیف و تمیز بوده به گونه ای که در میان همگنان ممتاز بود. ایشان دوران تحصیل را همراه با کار و همیاری در مغازه پدر آغاز نمود . پدرش به ...
لذا اگر نوعی حیات مجازی برای شهیدان فرض نمائیم با ارتزاق منافات دارد پس باید حیات را حقیقی در نظر گرفت. زیرا ارتزاق از ویژگی های موجود زنده و حقیقی است و چون خداوند درباره شهیدان گفته است که نزد پروردگارشان، ارتزاق می کنند لذا شهید نمی تواند زنده حقیقی نباشد. در این آیات، سپس خداوند می فرماید : شهدا به خاطر آنچه که خداوند از ...
Aug 25, 2009 - یک عضو کمیته مجلس که مسئول بررسی حوادث پس از انتخابات است می گوید این کمیته درحال تحقیق درباره ادعای دفن مخفیانه اجساد ده ها تن از معترضان است. ... مجلس ایران درباره ادعای 'دفن جمعی قربانیان تحقیق می کند' ... این وبسایت همچنین از مردم تهران دعوت کرد برای "ادای احترام به شهدا" به قطعه 302 مراجعه کنند.

نکاتی دقیق و موشکافانه درباره پرداختن به حوزه دفاع مقدس و شهدا - فاش نیوز

fashnews.ir/.../نکاتی-دقیق-و-موشکافانه-درباره-پرداختن-به-حوزه-د...
نکاتی دقیق و موشکافانه درباره پرداختن به حوزه دفاع مقدس و شهدا ... ما در این مصاحبه درباره چگونگی عضویت او در لشکر بدر و حضور در جبهه سوال کردیم. او چگونگی شیمیایی .... متوجه شدیم که اصل موضوع کلاً دروغ است، پس از تحقیقات مشخص شد ماجرای بو دادن قبر شهید پلارک دروغ است و این بو کلا ساختگی است و تاریخ مفصلی هم دارد.

آشنای با نمایندگان شهید - مجلس شورای اسلامی

www.parliran.ir/majles/fa/.../آشنای%20با%20نمایندگان%20شهید
بودند و بحث روز درباره تورم بود، اما عده‌ای از اعضا خواستند که درباره انتخابات ریاست جمهوری نیز صحبت شود. شهید بهشتی جملاتش را با این عنوان آغاز کرد:«ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند و...» این آخرین کلمات آن بزرگوار بود که ناگهان انفجار مهیبی روی داد و در کمتر از ...
by احمدی نوده خدابخش
این تحقیق در سال 1380 با هدف بررسی مقایسه ای وضعیت ازدواج مجدد در بین همسران شهدا و همسران متوفیان عادی (زنان فاقد شوهر) انجام گرفت. سوال اصلی پژوهش این بود که میزان ازدواج مجدد دربین این زنان چقدر است؟ عمده ترین دلایل عدم ازدواج آن ها چیست؟ وضعیت و میزان سازگاری زناشویی در بین آنان چگونه است و سرانجام این که میزان سازگاری ...

شهدای دفاع مقدس ایران

www.holydefenceiran.blogfa.com/
سخنی درباره شهید احمد علی جمشیدی؛ ... علی دیدار با خانواده شهدا را از وظایف اصلی خود می دانست و تا آخر هم هیچ گاه آن را فراموش نکرد. ..... پدر شهید زین الدین درباره آشنایی و انس فرزندشان با قرآن کریم از همان دوران کودکی می گوید: «مادر آقا مهدی معلم قرآن بود و همیشه در جلسات قرآن شرکت می کرد و به طورکلّی، قرآن جای گاه ویژه ای در زندگی ما ...
Dec 5, 2015 - کافی نت آفتاب نت - تحقیق چگونه قدردان خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان باشیم؟ - انواع ثبت نام های ... با توجه به یکی از آیات قرآن درباره تعبیری که در زمینه شهدا به کار رفته است، این طور است که وقتی خداوند خود را خریدار خون شهدا می‌داند ما چگونه می‌توانیم قدردان مقام شهدا باشیم. خداوند خود را مشتری خون شهدا ...
Aug 11, 2017 - وزیر امور خارجه در صفحه اینستاگرام خود یاد شهید مدافع حرم محسن حججی را گرامی داشت. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در اینستاگرام خود یاد شهید مدافع حرم محسن حججی را گرامی داشت. در این پست آمده است: کجایید ای شهیدان خدایی بلاجویان دشت کربلایی

شهید - ویکی‌پرسش

www.wikiporsesh.ir/شهید
معنای شهید[ویرایش]. واژه شهید به معنای حضور و دیدن گرفته شده است، و صفت مشبه و دلالت بر ثبوت دارد. شهید در قرآن[ویرایش]. واژه شهید در قرآن کریم به عنوان گواه و شاهد (گواهان اعمال) آمده است. شهیدان در قرآن[ویرایش]. قرآن کریم درباره شهید و شهیدان می‌فرماید: «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ؛هرگز ...
by پروین - ‎2016
تفاوت معنای جنگ در دو جامعه ایران و عراق، علی‌رغم شباهت‌های اجتماعی و تاریخی زیاد، منجر به رواج دو دیدگاه و دو رویکرد مختلف در ساخت یادمان‌های شهدا شد. مقاله حاضر ضمن ارزیابی نمونه‌های ساخته‌شده مزار شهدای گمنام در عراق و ایران نشان می‌دهد بازآفرینی خاطرات حماسه و غرور یک ملت، نقش بسزایی در اتصال خاطره فرهنگی مردم آن ملت برای نسل‌های ...
Jan 21, 2018 - لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 12 انواع سیمان استفاده شده در پروژه میدان شهدا انواع سیمان های مورد استفاده در بتن پروژه از نوع تیپ 2 میباشد و اگر این سیمان در بازار موجود نبود سعی می شود که از سیمان پازولان استفاده شود. بیشترسیمان مورد نیاز این پروژه ...

متن زیبا درباره شهیدان گمنام - اس ام اس خور

smskhor.ir/tag/متن-زیبا-درباره-شهیدان-گمنام/

Searches related to تحقیق درباره شهدا۹۶/۱۲/۲۱ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی