شهر عکس

تحقیق درباره معجزات حضرت موسی

 تحقیق درباره معجزات حضرت موسی


معجزات حضرت موسی

طبق آیات قرآن، حضرت موسی(ع) شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و این معجزات، غیر از آن نُه معجزه‌‌ای است که بر فرعون و قوم او نازل شد (معجزه‌ی عصا، یدبیضاء، نزول طوفان، قمّل، جَراد، ضفادع، خون، قحطی و کمبود میوه‌ها)؛ یعنی از مجموع پانزده معجزه‌ای که قرآن برای حضرت موسی(ع) ذکر کرده، شش معجزه برای قوم موسی (بنی‌اسرائیل) نازل شده. که عبارتند از:

  1. شکافته شدن دریا و عبور بنی‌اسرائیل

حضرت موسى(ع) پس از تبلیغ فراوان و دعوت فرعون و آل فرعون با ارائه‌ی معجزات گوناگون و عدم پذیرش آن‌ها، مأمور مى‌شود که نیمه‌شب با بنى‌اسرائیل از مصر کوچ کند.

فرعون فردی طغیان‌گر و سرکشی بود که در رأس گروهی به نام قبطیان که فامیل‌ها و اطرافیان او بودند، صاحب قدرت و شوکت بود.

موساى نبی، بنی‌اسرائیل را شبانه حرکت داد و فرعون نیز به دنبال آنان با هزاران اسب سوار حرکت کرد؛ همراهان موسى که ۶۲۰ هزار نفر بودند، فرعون با دیدن آنان به همراهان خود گفت: این‌ها گروه کمی هستند که موجب خشم و ناراحتی ما شده‌اند، ولی همه‌ی ما آماده‌ی مبارزه با آن‌ها هستیم؛حضرت موسى، بنى‌اسرائیل را حرکت داد تا به دریا رسیدند و آل فرعون نیز به دستور فرعون، به دنبال آنان به راه خود ادامه دادند؛ در همان حال قوم حضرت موسی ابراز ناراحتی کردند از اینکه همراه موسی بوده و هستند و هر روز مورد آزار فرعونیان قرار می‌گیرند؛ چون در وضعیتی بودند که از پیش‌رو دریا و از پشت‌سر، لشگر نیرومند فرعون قرار گرفته بود؛ اما بعد از اینکه حضرت موسی وعده‌ی هلاکت آنها را بر قوم خود داد، فرمان الهی نازل شد:

«فَأَوْحَینا إِلى‌ مُوسى‌ أَنِ اضْرِبْ بِعَصاکَ الْبَحْرَ فَانْفَلَقَ فَکانَ کُلُّ فِرْقٍ کَالطَّوْدِ الْعَظِیمِ»

«و به دنبال آن به موسى وحى کردیم، عصایت را به دریا زن، دریا از هم شکافته شد، و هر بخشى همچون کوه عظیمى بود»

دریا از هم شکافته شد و دو راه پدید آمد و براى هر سبطى یک راه نمایان شد. بنى‌اسرائیل گفتند: این راه مرطوب است و ما مى‌ترسیم غرق شویم. خدا باد صبا را فرستاد تا آن راه‌ها خشک شد؛ البته در حال عبور از بین آب، ایراداتی دیگر به موسی می‌گرفتند که موسی با اعجاز از ناحیه خدا، بهانه‌ی آن‌ها را بر طرف می‌ساخت.اما وقتى که فرعون با یارانش وارد دریا شدند، دریا متلاطم شد:

«وَ إِذْ فَرَقْنا بِکُمُ الْبَحْرَ فَأَنْجَیناکُمْ وَ أَغْرَقْنا آلَ فِرْعَوْنَ وَ أَنْتُمْ تَنْظُرُونَ»

«به خاطر بیاورید هنگامى را که دریا را براى شما شکافتیم و شما را نجات دادیم و فرعونیان را غرق کردیم در حالى که تماشا مى‌کردید»

جسدهاى هلاک شده‌ی لشکر فرعون روى آب‌ها قرار گرفت و بنى‌اسرائیل با چشم خود دیدند که دشمن به چه روزى افتاده است. در قرآن کریم در چند سوره‌ به این ماجرای عظیم اشاره شده است.

  1. جوشیدن دوازده چشمه

این معجزه در وادی “تیه” اتفاق افتاد (سرزمین سینا که یک سرزمین بیابانی بوده و حضرت موسی و بنی‌اسرائیل، بعد از گذشتن از رود نیل، وارد آن سرزمین شدند). وقتی بنی‌اسرائیل از شدت تشنگى به حضرت موسی، شکایت نمودند و از حضرت طلب آب کردند، حضرت موسی این معجزه را نمایان کرد:

«وَ إِذِ اسْتَسْقى‌ مُوسى‌ لِقَوْمِهِ فَقُلْنَا اضْرِبْ بِعَصاکَ الْحَجَرَ فَانْفَجَرَتْ مِنْهُ اثْنَتا عَشْرَهَ عَیناً قَدْ عَلِمَ کُلُّ أُناسٍ مَشْرَبَهُمْ…»

«و (بخاطر بیاور) زمانى را که موسى براى قوم خویش طلب آب کرد به او دستور دادیم عصاى خود را بر سنگ مخصوص بزن، ناگاه دوازده چشمه آب از آن جوشید، بطورى که هر یک (از طوائف دوازده‌گانه‌ی بنى‌اسرائیل) چشمه‌ی مخصوص خود را مى‌شناخت…»

“حَجَر” آن سنگ مخصوصى بود که موسی(ع) از کوه طور برداشته بود و همیشه آن را با خود داشت. وقتی به موسی وحى شد که عصایت را به‌ سنگ بزن، موسى این فرمان الهی را انجام داد؛ در نتیجه‌ دوازده چشمه به عدد دوازده سبط بنى‌اسرائیل بیرون آمد که برابر هر سبطى، یک چشمه از آن سنگ جاری شد.

لقب حضرت یعقوب اسرائیل است و فرزندان او را بنی اسرائیل می گویند، بنی‌اسرائیل به صورت دوازده گروه و امت بودند که بازگشت این دوازده گروه به دوازده پسر حضرت یعقوب بود و این دوازده نفر، رؤسای قبایل اسرائیلی بودند.

گرچه در این آیه تعبیر به “إنْفَجَرَتْ” شده ولی در آیه ۱۶۰ اعراف که همین معجزه را مطرح می‌کند، تعبیر به “إنْبَجَسَتْ” می‌کند؛ دلیلش این است که ابتدا حضرت موسی عصا را به سنگ زد، مقدار کمی آب جاری شد که تعبیر “انبجاس” مناسب آن است و بعد از آن، آب به صورت دوازده چشمه به سوی دوازده گروه مانند جوی به مقدار زیاد، جاری شد که تعبیر “انفجار” با آن تناسب دارد.

  1. زنده شدن مقتول بنی‌اسرائیل

در میان بنى‌اسرائیل پیرمرد ثروتمندى بود که برادرزادگانش او را به قتل رساندند تا از او ارث ببرند؛ جسد وى را بر سر راه یکى از قبایل بنى‌اسرائیل انداختند، سپس در مقام خون‌خواهى برآمده و براى اقامه‌ی دعوى نزد موسى رفتند، موسى پرسید: چه کسى از این جریان آگاه است؟ گفتند: تو پیامبر خدا هستى و داناترى‌. در این هنگام خداوند وحى فرستاد و امر کرد که آنان گاوى را کشته و عضوى از آن را به مقتول بزنند تا مقتول زنده شود و واقعه را شرح دهد.

«وَ إِذْ قالَ مُوسى‌ لِقَوْمِهِ إِنَّ اللَّهَ یأْمُرُکُمْ أَنْ تَذْبَحُوا بَقَرَهً…»

«(و بخاطر بیاورید) هنگامى را که موسى بقوم خود گفت: خداوند به شما دستور مى‌دهد ماده گاوى را ذبح کنید (و قطعه‌اى از بدن آن را به مقتولى که قاتل او شناخته نشده بزنید تا زنده شود و قاتل خویش را معرفى کند و غوغا خاموش گردد)»

لازم به ذکر است که بنی‌اسرائیل بعد از این دستورِ خداوند، بهانه‌های زیادی مبنی بر مقدار سن گاو، چگونگی شکل، رنگ و نحوه‌ی کار آن گاو گرفتند؛ حتی در ابتدای کار که موسی(ع) به آن‌ها دستور ذبح گاو را داد، تصور کردند که موسی آن‌ها را مسخره می‌کند؛ اما حضرت بعد از هر بهانه، طبق امر خداوند که در قرآن بیان شده، صفات و ویژگی گاو را به آنها بیان ‌نمود، تا اینکه گاو مورد نظر را یافتند و ذبح کردند.

در ادامه‌ی همین آیات کریمه می‌فرماید: «خداوند این‌گونه مردگان را زنده مى‌کند و آیات خود را به شما نشان مى‌دهد، شاید درک کنید.»چون پس از آن که پاره‌ای از اعضاى گاو را به مقتول زدند، به اراده خداوند زنده شد، و درحالى‌که خون از رگ‌هاى گردنش مى‌جوشید، قاتل خود را معرّفى کرد، تا اینکه قاتل نیز کشته شده و مورد قصاص گرفت و پس از این ماجرا، هیچ قاتلى از مقتول ارث نبرد.

  1. ابر‌های سایبان

وقتى حضرت موسى(ع) بنى‌اسرائیل را از دریا عبور داد، وارد بیابانی شدند. در آن بیابان بنی‌اسرائیل به موسى گفتند: اى موسى تو ما را در این بیابان خواهى کشت، براى این‌که ما را از آبادى به بیابانى آورده‌اى که نه سایه‌ای است، نه درختى و نه آبى. پس از آن به اعجاز حضرت موسی(ع)، روزهای آفتابی ابرى از کرانه‌ی افق برمی‌خاست و بر بالاى سر آنان مى‌ایستاد و سایه مى‌انداخت تا گرماى آفتاب آن‌ها را آزار ندهد؛ خدای تبارک در قرآن می‌فرماید:

«وَ ظَلَّلْنا عَلَیکُمُ الْغَمام…»‌

«و ابر را بر شما سایبان ساختیم…‌»

  1. نزول “منّ” و “سلوی”

“مَنّ” غذاى لذیذی است که پروردگار متعال بر بنى‌اسرائیل منّت نهاد و بر آنان نازل فرمود، و “سَلوى‌” به معنى گواراست و مراد از آن، پرنده‌ای شبیه به کبوتر است که گوشت آن از گواراترین گوشت‌هاى پرندگان ‌است.

«…وَ أَنْزَلْنا عَلَیکُمُ الْمَنَّ وَ السَّلْوى‌ کُلُوا مِنْ طَیباتِ ما رَزَقْناکُم…»

‌«…و با “منّ” (شیره‌ی مخصوص و لذیذ درختان) و “سلوى” (مرغان مخصوص شبیه کبوتر) از شما پذیرایى به عمل آوردیم (و گفتیم) از نعمت‌هاى پاکیزه‌اى که به شما روزى دادیم بخورید…»

در همان بیابان گرم که آب و غذایی نبود و بنی‌اسرائیل مدت چهل سال در آن بیابان سرگردان بودند، در شب هنگام، به اعجاز حضرت موسی(ع) از ناحیه‌ی خدا برای بنی‌اسرائیل “منّ” نازل ‌می‌شد و روى گیاهان، بوته‌ها و سنگ‌ها مى‌نشست و بنی‌اسرائیل آن‌ها را می‌گرفتند و می‌خوردند، و در آخر شب، “سلوی” (مرغ بریان) بر آن‌ها نازل می‌شد و داخل سفره‌هایشان مى‌افتاد. وقتی می‌خوردند و سیر مى‌شدند، آن مرغ‌ها دوباره پرواز ‌کرده و مى‌رفتند.

  1. قرار گرفتن کوه طور بالای سر بنی‌اسرائیل

هنگامى که موسى(ع) از کوه طور بازگشت و تورات را با خود آورد، به قوم خویش اعلام کرد، کتاب آسمانى آورده‌ام که حاوى دستورات دینى و حلال و حرام است؛ دستوراتى که خداوند برنامه‌ی کار شما قرار داده، آن را بگیرید و به احکام آن عمل کنید. یهود به بهانه‌ی اینکه موسی تکالیف مشکلى براى آنان آورده، بناى نافرمانى و سرکشى گذاشتند؛ لذا خدای متعال نیز فرشتگان را مأمور کرد تا قطعه‌ی عظیمى از کوه طور را بالاى سر آن‌ها قرار دهند:[۳۷]

«وَ إِذْ أَخَذْنا مِیثاقَکُمْ وَ رَفَعْنا فَوْقَکُمُ الطُّورَ…»[۳۸]

«و به خاطر بیاورید زمانى را که از شما پیمان گرفتیم و طور را بالاى سر شما قرار دادیم…»

در این هنگام حضرت موسى اعلام کرد که چنان‌چه پیمان ببندید و به دستورات خدا عمل کنید و از سرکشى و تمرّد توبه نمائید، این عذاب و کیفر از شما بر طرف مى‌شود و گرنه همه هلاک خواهید شد:

«وَ ظَنُّوا أَنَّهُ واقِعٌ بِهِمْ خُذُوا ما آتَیناکُمْ بِقُوَّهٍ وَاذْکُرُوا ما فیهِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُون‌»[۳۹]

«گمان کردند که آن کوه، بر سر آن‌ها فرود خواهد آمد (و در این حال از آن‌ها پیمان گرفتیم و گفتیم) آن چه را به شما (از احکام و دستورات) داده‌ایم با قدرت (و جدّیت) بگیرید و آن چه را در آن است به یاد داشته باشید (و عمل کنید) تا پرهیزگار شوید.»

پس آن‌ها تسلیم شدند و تورات را پذیرفتند و براى خدا سجده نمودند، درحالى‌که هر لحظه انتظار سقوط کوه را بر سر خود مى‌کشیدند؛ ولى سرانجام به برکت توبه، این عذاب الهى از آن‌ها دفع شد.[۴۰]

در چگونگى قرار گرفتن کوه بالاى سر بنى‌اسرائیل، مطالبی ذکر شده که به برخی اشاره می‌کنیم.

الف. به فرمان خداوند، کوه طور از جا کنده شد و همچون سایبانى بر سر آن‌ها قرار گرفت‌.[۴۱]

ب. بر اثر یک زلزله‌ی شدید، کوه چنان تکان خورد که افرادى که پاى کوه بودند، سایه‌ی قسمت بالاى آن را بر سر خود مشاهده کردند.

ج. قطعه‌ی عظیمى از کوه کنده شد و در یک لحظه‌ی زودگذر بر فراز سر آن‌ها قرار گرفت، سپس از آن‌جا گذشت و کنار افتاد.

در هر حال شکی نیست که این یک موضوع خارق‌العاده بوده، نه یک جریان طبیعى.

علل تعدد معجزات موسی بر قوم خویش

۱- بنی‌اسرائیل که قومی لجوج و اهل بهانه بودند، هدایت یافته و عموم مردم به سوی توحید فراخوانده شود.

۲- تا مردم با مشاهده‌ی این معجزات الهی پند گرفته و رقّت قلب یابند؛ در نتیجه به سوی خدای یگانه گرویده و رضای الهی را در نظر بگیرند.

۳- برطرف شدن نیازهای مردم و توجه مردم به لطف و رحمت پروردگار نسبت به بندگانش، به اینکه جز خدا کسی قادر به رفع مشکلات عظیم آنها نیست و همیشه خدا به یاد آنها و شاهد اعمال آنهاست.

۴- اطمینان کامل به نبوت موسی، و عظمت و حقانیت خدای موسی و همچنین رفع بهانه‌های مکرر قوم موسی.معجزات حضرت موسی - ویکی فقه

wikifeqh.ir/معجزات_حضرت_موسی
از مجموع پانزده معجزه‌ای که قرآن برای حضرت موسی(علیه‌السلام) ذکر کرده، نه معجزه برای فرعون و قبطیان بوده و شش معجزه برای قوم موسی (بنی‌اسرائیل) نازل شده است.

معجزات حضرت موسی(ع) - دانشنامه‌ی اسلامی

wiki.ahlolbait.com/معجزات_حضرت_موسی(ع)
Mar 26, 2016 - طبق آیات قرآن، حضرت موسی علیه السلام شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و ... ۱ لغت معجزه; ۲ حضرت موسی علیه السلام در قرآن; ۳ معجزات حضرت موسی علیه ..... القرآن، تحقیق احمد قصیر عاملی، بیروت‌، دار احیاء التراث العربی‌، ج5، ص8 ...

معجزات حضرت موسی (ع)

www.hawzah.net/fa/Question/View/.../معجزات-حضرت-موسی-(ع)
آیه ی 101 سوره اسراء می گوید: ما به موسی آیت روشن و معجزه آشکار عطا کردیم آیات و معجزات حضرت موسی چه بود؟ پاسخ. کتاب ارزشمند تفسیر نمونه در این باره می گوید:.
در این مقاله فقط به معرفی معجزات حضرت موسی(ع) که جهت هدایت فرعون و اطرافیانش ..... جوادی آملی، عبدالله؛ تفسیر موضوعی قرآن کریم، وحی و نبوت در قرآن، تحقیق علی ...

معجزات حضرت موسی(ع) بر قوم خود | سایت پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم

pajoohe.ir/معجزات-حضرت-موسیع-بر-قوم-خود__a-39127.aspx
Nov 15, 2014 - طبق آیات قرآن، حضرت موسی(ع) شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و این معجزات، غیر .... طوسى، محمد بن حسن‌؛ التبیان فى تفسیر القرآن، تحقیق احمد ...

معجزات حضرت موسی(ع) بر فرعون و قبطیان | سایت پژوهه پژوهشکده ...

pajoohe.ir/معجزات-حضرت-موسیع-بر-فرعون-و-قبطیان__a-37961....
Nov 15, 2014 - در این مقاله فقط به معرفی معجزات حضرت موسی(ع) که جهت هدایت فرعون و ..... طبرسى، فضل بن حسن،؛ مجمع البیان فى تفسیر القرآن، تحقیق با مقدمه ...
خانه کافه تحقیق تحقیق معجزات حضرت موسی ... طبق آیات قرآن، حضرت موسی(ع) شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و این معجزات، .... تحقیق درباره تاریخچه انواع ساعت.

معجزات حضرت موسی رانام برید؟ - دین و اندیشه - نیک صالحی

www.niksalehi.com/din.../معجزات-حضرت-موسی-رانام-برید؟.html
در مورد معجزات حضرت موسی‌(ع) در آیه ۱۰۱ سوره اسراء تعبیر به ۹ معجزه دارد‌: "وَ لَقَدْ ءَاتَیْنَا مُوسَی‌َ تِسْع‌َ ءَایَـاَت‌ بَیِّنَـاَت؛ که آن نه معجزه‌ ع.
1- عصا:یکی از معجزات حضرت موسی(ع)، عصای حضرت بود. در حالی که ساحران به دستور فرعون،‌مارهایی را درآوردند که شروع به خزیدن کردند و مردم از بیم جان خود فرار می ...
ﮐﻠﯿﺪ. ﻫﺎواژه. : ﻗﺮآن ﮐﺮﯾﻢ، ﻋﻬﺪ ﻋﺘﯿﻖ، ﻣﻌﺠﺰات ﻧﻪ. ﮔﺎﻧﻪ ﻣﻮﺳﯽ. )ع(. ، ﺑﻼﻫﺎی ﻧﺎزل ﺷﺪه ﺑﺮ ﻣﺼﺮﯾﺎن ... ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ ...... ﮔﺎﻧﻪ درﺑﺎره. ﻣﻮﺳـﯽ. )ع(. در ﻗـﺮآن و در ﺗﻔﺎﺳـﯿﺮ اﺳـﻼﻣﯽ. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﮐﺮده .اﻧﺪ. اﻣﺎ ﭘﺲ از ﺟﺴﺖ.

معجزات حضرت موسی - آپارات

https://www.aparat.com/v/ocB3A/معجزات_حضرت_موسی
May 16, 2014 - معجزات الهی معجزه تبدیل شدن عصا به مار، سوره شعرا آیه 32 *** معجزه سنین (خشکسالی)، سوره اعراف آیه 130*** معجزه طوفان، سوره اعراف آیه 133***معجزه ...

موسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/موسی
موسی سه سال از هارون کوچکتر بود و در زمان سخن گفتن با فرعون در مصر هشتاد سال داشت، هم چنین .... برای گواهی بر این عمل، راهی در معبد ایزیس ایجاد شده‌است که یادآور آن معجزه می‌باشد. .... دیدگاه تیل دربارهٔ نقش تاریخی موسی در تحقیقات مدرن کمتر مورد حمایت قرار گرفته‌است. ..... پرش به بالا ↑ «شباهت امام عصر (عج) و حضرت موسی (ع)».

زندگینامه حضرت موسی (ع) - بیتوته

www.beytoote.com/religious/bozorgan-din/biography-moses.html
فرعون حضرت موسی (ع) داستان حضرت موسی,داستانهای زندگی حضرت موسی,زندگینامه ... اما فرعون قبول نکرد و گفت: "اگر راست می گویی معجزه ای به ما نشان بده تا حرفت ...

زندگی نامه حضرت موسی - آسمونی

www.asemooni.com › چهره هابیوگرافی بزرگان دین
زندگی نامه حضرت موسی و معجزات حضرت موسی،Moses biography، حضرت موسی, ... حضرت موسی, درباره حضرت موسی, موسی, حضرت موسی(ع), شیوه زندگی حضرت موسی, ...

راز علمی شکافته شدن دریا توسط حضرت موسی کشف شد - PersianHit.com ...

forum.persianhit.com › انجمنفرهنگ و هنرتاریخ
Aug 27, 2012 - گروهی از پژوهشگران آمریکایی می گویند که تحقیقات آنها نشان می دهد که موسی و قوم بنی ... شبیه*سازی رایانه*ای عبور حضرت موسی از دریای سرخ +عکس ... با معجزه الهی باد شرقی تمام شب شروع به وزیدن گرفته و آب شکافته شده و ...

معجزات حضرت موسى - درسهایی از قرآن

gharaati.ir/show.php?page=books&book=34&pages=40
معجزات نه گانه ى حضرت موسى علیه السلام عبارت بود از: 1- اژدها شدن عصا. ... پاسخ: تعداد نه معجزه درباره ى فرعون بود که با دیدن آنها باز هم ایمان نیاورد. معجزات دیگر به ...
معجزات نه گانه حضرت موسی علیه السلام. خداوند متعال می‌فرماید: "وَ لَقَدْ ءَاتَیْنَا مُوسَی‌َ تِسْع‌َ ءَایَـَت‌ِ بَیِّنَـَات‌ٍ فاَسْئل‌ْ بَنِی‌َّ إِسْرَ َّئِیل‌َ إِذْ جَآءَهُم‌ْ ...; (اسرأ، 101). ما به موسی نه معجزه ...

معجزه حضرت موسی - معجزات علمی قرآن

miraclesofthequran.persianblog.ir/tag/معجزه_حضرت_موسی
کارل درو از مرکز ملی تحقیقات جوی ایلات متحده ادعا می کند که بادی باسرعت63 ... [3]در ویدئوی زیر می توانید توضیحات کارل را در باره معجزه حضرت موسی مشاهده نمایید.

کشف چگونگی عبور حضرت موسی از دریای سرخ +عکس | دنیای اسرار آمیز

https://ufolove.wordpress.com/.../کشف-چگونگی-عبور-حضرت-موس...
Oct 2, 2010 - درباره معجزات انبیا هم طبق نظر دین ما ،معجزات از جنس شرایط زمانی همون ... این تحقیق هم معجزه خداوند و حضرت موسی رو انکار نمیکنه و فقط نشون دهنده ...
Nov 2, 2011 - اسلام و حقیقت. داستانهای قرانی و اثبات معجزه بودن قران. کشفی مهم در مورد داستان حضرت موسی (باور نکردنیست). مستندات علمی و باستان شناسی- ...

: حضرت موسی علیه السلام - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › دین اسلامشیعهکلیاتشخصیت ها
حضرت موسی علیه السلام از پیامبران اولوالعزم و ملقب به کلیم الله است. او پیامبر و رهبر ... موسی در برابر فرعون آیات و معجزات زیادی نمایان کرد تا او را به خشوع وا دارد.

معجزات پیامبران اولوا العزم - معارف قرآن

www.maarefquran.com/maarefLibrary/templates/farsi/.../3/8.htm
برخى معجزات حضرت موسى(ع) عبارتند از: انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها و خنثى نمودن سحر ساحران فرعون، .... قرآن کریم درباره معجزات حضرت داود(ع) مى فرماید: 1.
Oct 6, 2010 - 16 posts - ‎8 authors
'دروز' و همکارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و ... آمده است: مردم جهان قرن هاست که از داستان عبور حضرت موسی از دریا شگفت زده شده اند و ...... که در اینصورت طبق تعریف خیلی از مسائل و ادعاهای پشت معجزه از بین میره و ...
ثانیاً قرآن معجزه را «آیة» به معنای نشانه می خواند. برای مثال وقتی حضرت موسی(ع) با 9 معجزه، به سوی فرعون فرستاده می شود، قرآن می فرماید که حضرت موسی(ع) با 9 ...

خلاصه‌ای از زندگی‌نامه انبیاء اولوالعزم - مرکز اشاعه ایمان

imancenter.ir/خلاصه‌ای-از-زندگی‌نامه-انبیاء-اولوا/
Aug 4, 2014 - «پیامبران اولوالعزم» به ترتیب عبارت هستند از: نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، ... حضرت نوح -علیه‌السلام- اوّلین «پیامبر اولوالعزم» است که دارای شریعت و کتاب .... (۲۴) برای آن حضرت معجزات زیادی ذکر شده است و معجزه‌ی جاوید ایشان «قرآن کریم» است.(۲۵) .... برچسب‌ها · نقشه پایگاه · پرسش‌های متداول · درباره ما · ارتباط با ما.

مختصری از داستان حضرت عیسی بن مریم(ع) و مادر بزرگوارشان ارائه ...

www.islamquest.net › خانهگنجینه پاسخ‌هاتاریخ
سال‌ها گذشت تا این‌که خداوند حضرت عیسی(ع) را برای پیامبری و هدایت بنی اسرائیل به سوی آنان فرستاد. ... یکی از شگفت‌انگیزترین معجزه حضرت عیسی، زنده کردن مردگان بود. ... با این که حضرت عیسی هم اکنون زنده است؛ چرا قرآن تعبیر "متوفّیک" را در باره آن حضرت به کار برده است؟ ..... فعال در تحقیق، پژوهش و پاسخگویی اسلامی.

قصه حضرت موسی(علیه‌ السلام) - مؤسسه جهانى سبطین (ع)

www.sibtayn.com/fa/index.php?...id...حضرت-موسی...
حضرت موسی(علیه‌السلام) یکی از پیامبران اولوالعزم است، که نام مبارکش صد و سی و شش .... مأموران برای تحقیق ببیشتر وارد خانه شدند، با دیدن آن‌ها، «کلثم»[11] خواهر موسی ..... پروردگارش به او فرمود: با این دو معجزه نزد فرعون برو و رسالت الهی را به وی ابلاغ ... موسی(علیه‌السلام) به فرعون ابلاغ کرد، این بود که درباره خدا جز حق نگوید و خداوند ...
May 16, 2012 - رئیس این گروه تحقیق و ترمیم حسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه به نام .... آیه ای که اشاره شده در باره ی باقی ماندن جسد فرعون است که در تورات و انجیل ... این آیه در سوره یونس است اما مرتبط با ماجرای فرعون و حضرت موسی است ...

پزشک فرانسوی که با دیدن آیه ای مسلمان شد/ مستندات داستان حضرت موسی ...

www.mehrnews.com/.../پزشک-فرانسوی-که-با-دیدن-آیه-ای-مسلمان...
Jul 16, 2014 - با این کار از سوی خداوند دو معجزه به وسیله حضرت موسی(ع) روی می دهد، معجزه .... این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حالا دیگر تمام تحقیقات بوکای و ...

تحقیق درباره بررسی معجزات سه تن از انبیاء ( ع ) – کالا مشهد

kalamashhad.ir/?p=50314 - Translate this page
Feb 27, 2017 - دریا شکافته شد. موسی به طور سینا میرود. موسی همان پیامبری است که قومش از وی درخواست کرده اند خدا را ببینند. فصل سوم : معجزات حضرت عیسی (ع.
Oct 6, 2010 - 30 posts - ‎20 authors
'دروز' و همکارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و چگونگی ... یعنی دقیقا اون لحظه ای که حضرت موسی و قومشون به دریا رسیدن بر حسب ... آیا علت معجزه قوانین طبیعی کشف نشده است و در اثر پیشرفت علم آیا امکان دارد ...

داستان هاى قرآن - داستان موسی(ع)

dastanghoran.blogfa.com/cat-21.aspx
پس از آن‌که حضرت موسی(علیه‌السلام) از جانب خدا مأمور شد، به جانب کوه طور روان شود و از .... مأموران برای تحقیق ببیشتر وارد خانه شدند، با دیدن آن‌ها، «کلثم»خواهر موسی ..... ان سرزمین مقدس که با دو معجزه (اژدها شدن عصا وید بیضاء) همراه بود، از خداوند دریافت ... از جمله مطالبی که موسی(علیه‌السلام) به فرعون ابلاغ کرد، این بود که درباره خدا جز حق ...

دریای محل عبور حضرت موسی کجاست؟ - IQNA

www.iqna.ir/fa/news/.../دریای-محل-عبور-حضرت-موسی-کجاست
Jul 15, 2014 - وی افزود: در قرآن کریم درباره داستان زندگی حضرت موسی (ع) سخن گفته شده، ... باشد از معجزه شکافته شدن دریا توسط حضرت همچنین در تحقیقات این ...
در همان سال برای تحقیق بیشتر به ایالت کالیفرنیا رفت ودر کتابخانه ی یکی از اساتیدش،کتابی در خصوص پیامبر اسلام حضرت محمد(صلوات الله علیه واله)به دست ...
از این جهت می بینیم معجزات حضرت موسی با معجزات حضرت مسیح کاملا متفاوت است. او با افکندن عصا و ید بیضای خود مدعای خویش را اثبات نمود. زیرا سرمایه های موجود ...

داستان پیامبری حضرت موسی (ع) پایه سوم دبستان - سایت پروژه های علمی

elmiproje.ir/.../داستان-پیامبری-حضرت-موسی-ع-پایه-سوم-دبستان....
در مورد داستان پیامبری حضرت موسی اطلاع حاصل کرده و از شنیدن آن لذت برده(عاطفی نگرشی). بتواند در درس زندگی روزمره پیام آن را سر مشق قرار دهد.( مهارت). در مورد معجزه ...

معجزات قرآن - Android Apps on Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roj.ehjaz
Rating: 4.6 - ‎531 votes - ‎Free
Jun 1, 2016 - اعجاز علمی قرآن کریم به زبان های فارسی و کردی در این برنامه تمامی اعجاز علمی قرآن در 8 بخش مجزا و به زبان های فارسی و کردی گردآوری شده است
Sep 24, 2010 - معجزه پیامبر یهودیان و شکافتن دریای سرخ یکی از مهم ترین داستان های تورات است که بر اساس آن، حضرت موسی قوم بنی اسرائیل را از طریق شکافتن دریا از مصر خارج می کند. ... ملی تحقیقات جوی (NCAR) در ایالت کلورادوی آمریکا مثبت است، البته ... علی مطهری خواهان شفاف‌سازی درباره 'محدودیت‌های جدید' محمد خاتمی شد.

اثبات رسالت پیامبر اسلام

www.mesbahyazdi.org/lib/agaed/ch32.htm
در میان ایشان، حضرت نوح و حضرت ابراهیم و حضرت موسى و حضرت عیسى (علیهم الصلاة ... و علاوه بر تجویز شرب خمر، ساختن آنرا بعنوان معجزه عیسى قلمداد مى‌کند7. ... (بعد از خداشناسى) تحقیق درباره نبوت و رسالت آن حضرت و حقّانیت دین مقدس اسلام است.

معجزات عیسی(ع)

tebyan-ardebil.ir/description.aspx?id=30205
Jan 19, 2012 - به طور کلی در انجیل ها 35 معجزه به حضرت عیسی(ع) نسبت داده شده است. ... مجموع معجزات نقل شده از حضرت عیسی(ع) عبارتند از زنده کردن مردگان، شفای ..... ولف، کری؛ درباره ی مفهوم انجیلها؛ ترجمه محمد قاضی، انتشارات امیر کبیر، ...

حضرت موسی(ع) - خودمونی

msaeed75.mihanblog.com/post/15
Nov 29, 2009 - حضرت موسی از پیامبران اولواالعزم است،که در شهر منفیس ودر زمان سلطنت رامسس دوممتولد گردید. .... برای انشا خوب بود ولی برای تحقیق مناسب نبود.
Nov 7, 2012 - داستان های قرانی برای کودکان و نوجوانان - حضرت موسى علیه السلام - پیامبر(ص):خانه ای ... «نام حضرت موسى - علیه السلام - 136 بار در 34 سوره قرآن آمده است، او از پیامبران .... و این دو معجزه روشن از پروردگارت به سوى فرعون و اطرافیان او است که آنها قوم ظالمی هستند. ... درباره وبلاگ ... مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی.

تکرار معجزه حضرت موسی(ع) توسط امام جواد(ع) - پارسینه

www.parsine.com/fa/.../تکرار-معجزه-حضرت-موسیع-توسط-امام-جواد...
May 18, 2016 - بارها معجزه حضرت موسی(ع) را شنیده‌ایم که بخشی از نیل خشک شده و راه عبور باز ... جلد 23 عوالم درباره زندگی امام جواد نیز جزء همین نایافته‌ها بود که به همت ..... الفصول المهمة فی معرفة الأئمة، ج 2، صص 1048، تحقیق : سامی الغریری، چاپ ...

25 پیامبر الهی

400.blogfa.com/
مختصری از زندگی نامه : حضرت نوح علیه السلام نخستین پیامبر اولوالعزم است ... عاقبت از آن حضرت معجزه ای خواستند وگفتند :<باید ازدل کوه شتری همراه با بچه ... گفت : ای ابراهیم به تحقیق ماموریت خود را به خوبی انجام دادی به دنبال آن جبرئیل .... مختصری از زندگی نامه : حضرت هارون نیز مانند حضرت موسی بر قوم بنی اسرائیل مبعوث شد.

معجزات پیامبران

maaref4649.persianblog.ir/
Jan 11, 2012 - عصای حضرت موسی علیه السلام با رواج سحر و جادو در عصر او تبدیل به اژدها می شد و دستش با ...... قرآن کریم درباره معجزات حضرت داود(ع) مى فرماید: 1.

مشکل آقایان با معجزات موسی(ع) است! - خبرگزاری تسنیم - Tasnim

https://www.tasnimnews.com › رسانه هاخواندنی
Jun 28, 2017 - با مقدمه نسبتاً مبسوطی که درباره ضرورت پرداختن به جاذبه هنری قرآن و توجه به ... در اهمیت و جایگاه سریال حضرت موسی همین بس که‌ هالیوود و سایر مراکز ... از عمر خویش را صرف متون دینی از جمله تحقیق روی داستان حضرت موسی(ع) و قوم ...

دانلود تحقیق و مقاله و پروژه دانشجویی در مورد معجزات پیامبران

www.rasapaper.ir/جستجوی-مقالات/q/معجزات-پیامبران
براساس درخواست جستجوی شما برای دانلود تحقیق درباره معجزات پیامبران و مقاله در مورد معجزات ... دانلود مقاله روایتی‌ از پیامبران‌ {حضرت‌ لوط‌ (ع‌) - حضرت‌ سلیمان‌ (ع‌)}.
تحقیق درباره حضرت موسی لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word ... تحقیق دانش آموزی - حضرت موسی - حضرت ... درباره وب ... معجزات حضرت موسی(ع) بر ...

معجزه - ویکی شیعه

fa.wikishia.net/view/معجزه
Sep 21, 2017 - مشهورترین معجزات پیامبران عبارتند از زنده کردن مردگان، عصای موسی، ید .... چنانچه در زمان حضرت موسی که فنّ جادو رواج کامل داشت و اهل فنّ، سحر را از غیر سحر .... قمی، علی بن ابراهیم، تفسر قمی، تحقیق: سید طیب موسوی جزائری، چاپ ...
Oct 2, 2010 - کارل دریس از محققان مرکز ملی تحقیقات جوی آمریکا و مسئول این تحقیق در این باره ... عبور حضرت موسی و بنی اسرائیل از دریای سرخ ... با معجزه الهی باد شرقی تمام شب شروع به وزیدن گرفته و آب شکافته شده و ... کسانی که در مورد سونامی تعمق کرده‌اند، درباره عقب نشینی آب و حرکت عظیم ان توضیحاتی علمی داده‌اند.
تحقیق درباره زندگانی حضرت موسی(ع) قبل از رسالت لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ... معجزات حضرت موسی(ع) بر فرعون و قبطیان.

تاریخی - زندگی نامه ی عیسی (ع)

cybertarikh.blogfa.com/post-12.aspx
ولادت او به طور معجزه به اذن خدا، بدون پدر رخ داد، مادرش حضرت مریم(علیها السلام) ... خیلی ناراحت شد و گمان کرد بشری است و اراده پلیدی درباره او دارد، لذا به او گفت: من از ...
May 17, 2017 - دانلود تحقیق معجزات پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم دسته بندی: علوم ... کتاب های زیادی درباره اخلاق پیامبر صلی الله علیه و آله نوشته شده. ... دهد٬ برای نمونه حضرت موسی دارای نه معجزه1 و حضرت عیسی نیز دارای معجزات فراوانی ...
تحقیقی در مورد معجزات رسول خدا(ص) در دست تهیه دارم که نیازمند راهنمایی های شما در ... که درباره حضرت موسی(ع) می خوانیم: «فاضرب لهم طریقاً فی البحر یبساً؛ طه(20):77.

جایگاه‌ هارون(ع) در قرآن و تورات - وب سایت نشریه جستار

ejostar.maalem.ir › مرجعیت قرآن و حدیث‌پژوهیپژوهش‌های تطبیقی
روش تحقیق در این اثر، توصیفی و کتابخانه‌ای است و رویکردی تطبیقی دارد. ... [۲] او برادر بزرگتر حضرت موسی(ع) است و با اینکه ولادت وی قبل از موسی بوده؛ اما در قرآن، نام وی به دلیل .... سپس بعد از رسولان پیشین، موسی و‌ هارون را به سوی فرعون و ملأ او همراه با آیات و معجزات فرستادیم؛ اما فرعون و فرعونیان از ..... درباره ی میثم مرادیان.
تحقیق در مورد حضرت موسی لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 12 مقدمه ادوار ... تحقیق معجزات حضرت موسی.

توجیه‌ علمی ‌شکافتن ‌دریا زمان‌ حضرت موسی(علیه السلام) - شیعه نیوز

www.shia-news.com/.../توجیه‌-علمی-‌شکافتن-‌دریا-زمان‌-حضرت-مو...
Sep 24, 2010 - توجیه‌ علمی ‌شکافتن ‌دریا زمان‌ حضرت موسی(علیه السلام) ... 'دروز' و همکارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و چگونگی تاثیر توفان ...

مقاله : معجزات حضرت عیسی : تبیان زنجان

tebyan-zn.ir/detailed-papers/3epehr/.../معجزات+حضرت.../default.ht...
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان TEBYAN CULTURAL AND INFORMATION CENTER رسالت عیسی (ع) و معجزات حضرت عیسی علیه السلام در سی سالگی رسماً ...
درﺑﺎره آن. -. ﻛﻪ اﻣﺮ. ی. ﻻزم و ﺣﻴﺎﺗﻲ اﺳﺖ. -. ﺑـﻪ. ﺗﺤﻘﻴﻘﻲ ﻋﻠﻤﻲ و ﻫﻤﻪ ﺟﺎﻧﺒﻪ در ﻣﺘﻮن دﻳﻨﻲ ادﻳﺎن اﻟﻬﻲ. ،. ﻧﻈﻴﺮ ..... ﻛﻪ در ﺗﻮرات ﺑﻪ ﺗﻔﺼﻴﻞ آﻣـﺪه. اﺳﺖ. ،. اﻣﺎ ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﻣﻌﺠﺰات. ﻣﻮﺳـﻲ و. ﻳﻮﺷـﻊ و. اﻳﻠﻴـﺎ و. اﻟﻴﺸﻊ ﻧﺒﻮده اﺳﺖ ..... ﺣﻀﺮت ﮔﻔﺘﻨﺪ. (. ص. ؛8/. اﻟﺰﺧﺮف. 31/. ؛. اﻟﻔﺮﻗﺎن. /8-7( . ﮔﺎﻫﻲ اﺿﺎﻓﻪ ﺑﺮ اﻧﻜﺎر. ،. ﺑﺮای ﺻﺪاﻗﺖ و.

مجموعه کتا بهای موحدین : عرض اخبار اصول بر قرآن و عقول - بت شکنه ...

https://books.google.com/books?isbn=6039042923 - Translate this page
اینک که با علت جعل روایات معجزات و مسائل عجیب و غریب درباره ائمه و بزرگان دین ... تحت عنوان وکالت حضرت موسی بن جعفر ال!! از این نمونهها در قرن دوم و سوم بسیار است و اهل تحقیق می توانند از نام مس ۱- از قبیل وفات حضرت رضا و حضرت جوادی که داماد ...
Dec 26, 2013 - حضرت عیسی(ع) در نوزادی با مردم سخن می‌گفت و معجزات بسیاری همچون زنده .... کردیم و آنچه را که در باره آن به ابراهیم و موسى و عیسى سفارش نمودیم که ...

معجزات الهی در هنگام ولادت حضرت محمد(ص) - ایسنا

www.isna.ir/news/.../معجزات-الهی-در-هنگام-ولادت-حضرت-محمد-ص
Jan 18, 2014 - معجزات زمان تولد پیامبر اکرم (ص) بیشتر و عجیب‌تر از اتفاقات رخ داده در زمان دیگر انبیا (ع) است تا اینکه ... به عنوان مثال زمانی که حضرت موسی (ع) متولد شد خداوند متعال به مادرش وحی کرد که او را روی تخته ‌ای بگذارد و ... شیطان گفت که تحقیق این امر، کار من است. .... توضیحاتی درباره سختی‌ استفاده از کتابخانه ملی.
تحقیق در مورد حضرت موسی علیه السلام 9ص لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد ص...

تحقیق درباره حضرت عیسی - boostfa

boostfa.ir/find/تحقیق-درباره-حضرت-عیسی/
پروژه تحقیق مقاله فارسی دانلود رایگان تحقیق حضرت عیسی ... حضرت عیسی مادر حضرت عیسی درباره حضرت عیسی معجزات حضرت عیسی حضرت عیسی مسیح .
Dec 9, 2014 - اگر از یکنفر یهودی یا مسیحی بخواهیم که معجزه حضرت موسی (علیه السلام) یا ... می توانند درباره علومی که در این کتاب خدای سبحان است به تحقیق و ...
مهمترین نتایج این تحقیق این است که تغییرات اجتماعی و مدیریت آن می تواند بدون بهره ... همچنین زمانی که فرعون و همراهان او با قدرتِ معجزه حضرت موسی(ع) روبرو شدند ...
Oct 1, 2010 - شبیه سازی رایانه ای عبور حضرت موسی از دریای سرخ ... برای قرنها آنچه در کتابهای آسمانی درباره شکافته شدن آب دریای سرخ هنگام عبور حضرت موسی و قوم بنی اسرائیل آمده، ... محققان دانشگاه کلرادو بهمراه مرکز ملی تحقیقات جوی (NCAR) با استفاده از ... گاه به گاه دانشمندان سعی نموده اند تا معجزات الهی در کتاب مقدس را با ...

انواع معجزات پیامبران - تبیان

https://article.tebyan.net/149457/انواع-معجزات-پیامبران
Dec 29, 2010 - آیا پیامبر اسلام به معجزات پیشنهادی پاسخ داده است؟ ... عصای حضرت موسی علیه السلام با رواج سحر و جادو در عصر او تبدیل به اژدها می شد و دستش با ...
تصویری کامل و دقیق از داستان های پیامبران از جمله داستان حضرت موسی. (ع). در قرآن دست .... سنگری. (. نیز مطالبی را در ارتباط با موضوع تحقیق حاضر یافت ..... چرا که غرض اعطاء معجزه بوده است . اما در مقام ..... انبجاس بیشتر درباره خارج شدن چیزى از جاى.

دانلود پایان نامه درباره معجزه (اعجاز) | مرجع دانلود متن کامل پایان نامه

www.jahandoc.com/دانلود-پایان-نامه-درباره-معجزه-اعجاز/
دانلود پایان نامه درباره معجزه (اعجاز). اردیبهشت ۱, ۱۳۹۴ /در الهیات - فقه - فلسفه و معارف اسلامی /توسط ... سؤالات تحقیق … .... فصل دوم : معجزات حضرت موسی (ع) …
حضرت صالح - علیه السلام - هم چنان به دعوت خود ادامه مى‌داد، ولى روز به روز بر .... شتر عجیب، معجزه بزرگ حضرت صالح - علیه السلام :در قرآن هفت بار سخن از این شتر با ...

داستان موسی و خضر (ع) - راسخون

rasekhoon.net › ... › قصه و مثل در قرآنقصه های قرآن
از داستان های جالب زندگی موسی علیه السلام ماجرای شیرین او با حضرت خضر علیه ... بعد معلوم شد که ماهی براثر رسیدن قطرات آب به طور معجزه آسایی خود را در همان تنگه ... موسی علیه السلام گفت: اگر بعد از این از تو دربارة چیزی سؤال کنم، دیگر با من ...
ﻧـﺨـﻞ ﺑـﺮای اﺑـﻮدُﺟـﺎﻧـﻪ ﺑـﻪ ﻣـﻌـﺠﺰه آن ﺣﻀﺮت و ﻓﺮو رﻓﺘﻦ دﺳﺘﻬﺎی اﺳﺐ ﺳـُﺮاﻗـﻪ ﺑـﺮ زﻣـﯿـﻦ در وﻗـﺘـﯽ ﮐـﻪ ﺑـﻪ دﻧـﺒـﺎل ... ﺗﺤﻘﯿﻖ درﺑﺎره ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ در ﻗﺮآن 04 (ﻧﺎم ﻫﺎی ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ اﻋﻈﻢ (ص) در ﻗﺮآن (اﻟﻘﺎب ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ)) ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ word و ﻗﺎﺑﻞ ... ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺣﻀﺮت ﻣﻮﺳﯽ دارای ﻧﻪ ﻣﻌﺠﺰه 1 و ﺣﻀﺮت ﻋﯿﺴﯽ ﻧﯿﺰ دارای ﻣﻌﺠﺰات ﻓﺮاواﻧﯽ ﺑﻮده.
کاهنان در باره کفالت مریم با هم مشاجره کردند و در آخر به این رضایت دادند که در این ... را بشارت داد به اینکه به زودی از پسرش معجزات عجیبی ظهور می کند و خداوند به زودی ...
از ابتدا تولد حضرت موسی(ع) تا پایان عمر ایشان، بیشترین لطف و معجزات ... جهت توضیح بیشتر درباره راز و رمز تکرار در قرآن به ویژه داستان حضرت موسی توجه شما را ...

تحقیق در مورد قرآن معجزه ی جاویدان الهی - مگ ایران | دانلود مقاله

mag-iran.com/تحقیق-در-مورد-قرآن-معجزه-ی-جاویدان-الهی.htm
تحقیق در مورد قرآن معجزه ی جاویدان الهی ... آنچه لازم است درباره ی وجوه اعجاز قران بدانیم : سیری در وجوه ..... به عنوان نمونه ی دیگر می توان از عصر حضرت موسی (ع) نام برد.

پیامبر(ص) در معراج چه دید؟ - مشرق نیوز

https://www.mashreghnews.ir/news/.../پیامبر-ص-در-معراج-چه-دید
جبرئیل در آن شب بر آن حضرت نازل شد و مرکبی را که نامش «براق »(2) بود برای او آورد و .... رسول خدا(ص) فرمود: پنجاه نماز، موسی گفت: بازگرد و از خدا بخواه تخفیف دهد! .... به اثبات رسیده و از معجزات مسلم آن حضرت به شمار رفته که بحث بیشتر درباره ...
Sep 24, 2011 - 14 – آب هایی که کشتی حضرت نوح را برافراز اسمان به جرکت درآوردند بعد از فرونشانی .... تبدیل" عصا" به مار عظیم بدون شک یک معجزه است، و با تفسیرهاى مادى معمولى ... دراین گزارش آمده 'دروز' و همکارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای ... در هر حال ما معتقدیم اگر مساله شکافته شدن آب برای حضرت موسی بر اساس ...

صندوق عهد حضرت موسی(ع)چیزی جز یک دستگاه بی سیم پیچیده نبوده ...

tarikhema.org/.../صندوق-عهد-حضرت-موسیعچیزی-جز-یک-دستگاه/
Jul 31, 2012 - تاریخ ما » قبل از مطالعه در باره صندوقچه عهد ابتدا به معرفی آن از سایت ویکی پدیا ... صندوق عهد حضرت موسی(ع)چیزی جز یک دستگاه بی سیم پیچیده نبوده است! .... من نیز با نظر نویسنده موافقم زیر مدتی است که در مورد صندوق عهد تحقیق می کنم . .... اقا لطفا معجزات دینی رو به موجودات فرازمینی مربوط نکن مامنکر وجودشون ...
(آل عمران46) در این آیه به یکی از معجزات حضرت مسیح ع اشاره می شود که: او با مردم در .... نظیر مطلب فوق درباره حضرت موسی(ع) هم در قرآن آمده وَ تَمَّت کَـلِمَةُ رَبّکَ الحُسنی عَلی ..... از زبان حضرت عیسی (ع) به آمدن پیامبر اسلام وعده داده شده : به تحقیق همه پیامبران ...
May 13, 2017 - اثبات معجزه حضرت محمد (ص) در تحقیقات ناسا ... در این میان یکی از حاضران که به اسلام خیلی توجه و اهتمام داشت به نام« داوود موسی بیتکوک» که در حال حاضر ... سپس با ناباوری کتاب را بسته و به کناری گذاشتم و از تحقیق درباره اسلام ...

کشکول حبیب هو - نام مادر حضرت موسی یوکابد (یوخابد) دختر لاوی:

habibehoo.blogfa.com/.../نام-مادر-حضرت-موسی-یوکابد-(یوخابد)-د...
Jan 10, 2014 - کشکول حبیب هو - نام مادر حضرت موسی یوکابد (یوخابد) دختر لاوی: - هر چیز از هر چیز - کشکول حبیب هو. ... مادر حضرت موسی (ع) یوکابد نام داشت،وهر دو از نژاد بنی اسرائیل .... موسی در برابر فرعون آیات و معجزات زیادی نمایان کرد تا او را به خشوع وا دارد. ... (حبیب هو). آرشیو نظرات .: Weblog Themes By Pichak :. درباره وب ...
داستان زندگی حضرت موسی برای کودکان + عکس های زیبا و جالب .... مأموران برای تحقیق ببیشتر وارد خانه شدند، با دیدن آن‌ها، «کلثم» خواهر موسی (ع) آمدن ..... درخشنده است و بدون عیب و نقص، سپس پروردگارش به او فرمود : با این دو معجزه نزد فرعون برو ... جمله مطالبی که موسی(ع) به فرعون ابلاغ کرد، این بود که درباره خدا جز حق نگوید و خداوند به ...
May 12, 2017 - سؤالات تحقیق... 2. فرضیه... 2. تعریف موضوع... 2. روش تحقیق... 2 ... فصل دوم: معجزات حضرت موسی (ع). ... آیات 49الی 52 نساء (راجع به معجزات حضرت عیسی (ع). ... تحقیق بررسی و مقایسه پیامبر اسلام با سایر انبیاء تحقیق درباره ...

عکس: جسد فرعون معجزه قرآن را اثبات کرد! - بولتن نیوز

www.bultannews.com/.../عکس-جسد-فرعون-معجزه-قرآن-را-اثبات-ک...
Mar 10, 2013 - عربی; |; آب و هوا; |; خبرنامه; |; پیوندها; |; جستجو; |; آرشیو; |; درباره ما; |; تماس با ما .... عکس: جسد فرعون معجزه قرآن را اثبات کرد! ... لذا بعد از اتمام کار به کشورهای اسلامی سفر کرد و به تحقیق پرداخت تا بالاخرة آیه ۹۲ سوره یونس را برایش خواندند. ... مرگ ایمان آورده تازه ببین این فرعون چقدر مهم بوده که خدا حضرت موسی را تو ...
Jun 15, 2015 - مأموران برای تحقیق ببیشتر وارد خانه شدند، با دیدن آن‌ها، «کلثم»خواهر موسی آمدن ..... سپس پروردگارش به او فرمود: با این دو معجزه نزد فرعون برو و رسالت الهی را به وی ... از جمله مطالبی که موسی(ع) به فرعون ابلاغ کرد، این بود که درباره خدا جز حق ..... «قارون بنن یصهر بن قاهث» پسر عمو یا پسر خاله حضرت موسی بود و از نظر ...

واقعیات شگفت‌انگیز در مورد قرآن و معجزات اسلام , معجزات علمی و ریاضی ...

razhayesheitanparastan.com/واقعیات-شگفت‌انگیز-در-مورد-قرآن-و-...
قرآن اصلی ترین و یکی از معجزات پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) است. .... یک پژوهشگر هلندی غیر مسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داد و به این نتیجه ...

زندگی نامه پیامبران اولوالعزم : پیغمبر شناسی - مرکز نشر اعتقادات

www.eteghadat.com › صفحه اولاصـول دیــنپیغمبر شناسی
Apr 16, 2010 - 3 posts - ‎3 authors
پیامبران اولوالعزم به ترتیب عبارتنداز؛ نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، محمد ... حضرت نوح علیه السّلام اولین پیامبر اولوالعزم است که دارای شریعت وکتاب .... برای آن حضرت معجزات زیادی ذکر شده است و معجزه جاوید ایشان قرآن کریم است.
Jun 28, 2014 - حضرت موسی کشف علت دونیمه شدن دریا زمان حضرت موسی (ع) ! ... 'دروز' و همکارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و چگونگی تاثیر ...
Oct 17, 2017 - ولادت او به طور معجزه به اذن خدا، بدون پدر رخ داد، مادرش حضرت مریم(علیها السلام) دختر عمران(علیه‌السلام) از زنان با فضیلتی است، که نام مبارکش در دوازده ...
Dec 3, 2016 - تماس · درباره · کتابخانه · دانلود فیلترشکن · عکس نوشته‌ها · مقالات دیگران .... مفهوم آیه این است که چون ما برای موسی معجزه فرستادیم و مردم آنزمان ایمان نیاوردند ... حال با خواندن این تحقیق و تفحص آیات قرآن در مورد عدم ارائه معجزه از سوی محمد و .... تا کنون اثبات نشده حضرت عیسی و موسی و محمد هم هیچ اشاره ای به آنها نکرده اند؟
Oct 1, 2017 - ولادت او به طور معجزه به اذن خدا، بدون پدر رخ داد، مادرش حضرت مریم(علیها السلام) دختر عمران(علیه‌السلام) از زنان با فضیلتی است، که نام مبارکش در دوازده ...

••* *••زندگی نامه حضرت عیسی(ع)••* *•• - کانون گفتگوی قرآنی

www.askquran.ir › ... › مکان ها ، اشخاص و سرنوشت آن ها در قرآن
Oct 25, 2010 - 10 posts - ‎2 authors
ولادت او به طور معجزه به اذن خدا، بدون پدر رخ داد، مادرش حضرت مریم(علیها ... خیلی ناراحت شد و گمان کرد بشری است و اراده پلیدی درباره او دارد، لذا به او ...
پاسخگو: خداوند متعال در سوره صافات آیات139-148،به ماجرای حضرت یونس اشاره می کند. ... چرا که اگر اهل مطالعه و تحقیق باشید،باید بدانید که معجزه قابل انکار نیست: .... موسی بن عمران به هنگام بازگشت از مدین به مصر به مقام رسالت مبعوث گردید و معجزه ... حقانیت خود را اثبات می نموده اند، قرآن با ندائی بلند درباره معجزه جاویدان پیامبر ...

تحقیق در مورد معجزه چیست ؟

www.asemankafinet.ir/post/.../-تحقیق-در-مورد-معجزه-چیست--.aspx
همچنین راجع به معجزات حضرت موسى که در قرآن خیلى زیاد است . اژدها شدن عصا , در قرآن مکرر این مطلب آمده است . ید بیضا کردن , این هم همین طور , و همچنین مسأله شکافته شدن ...

تحقیق درباره معجزه قران

www.asemankafinet.ir/post/2378/تحقیق-درباره-معجزه-قران.aspx
تحقیق درباره معجزه قران ,تحقیق درباره معجزه قران ,سایت علمی و پژوهشی آسمان | اقدام ... موسی (ع) عصر سحر و جادو بوده است و به همین تناسب نیز معجزات حضرت موسی (ع) ...

معجزات علمی قرآن

www.mahmelha2.blogfa.com/
معجزات علمی قرآن - مرکز اتحاد شیعه و اهل سنت - معجزات علمی قرآن. ... صورت گرفته است، درباره یافته های تحقیق می گوید: «حرکات نماز از یک منظر مشابه آن‎‏ ... یا وهم دکتر موریس بوکای همان کسی است که بدن سالم فرعون زمان حضرت موسی (ع) را بازدید و ...
سانسور شدهای جهان ما - کشف چگونگی عبور حضرت موسی از دریای سرخ +عکس - این ... آنچه در کتاب‌های آسمانی درباره شکافته شدن آب دریای سرخ هنگام عبور حضرت موسی و قوم بنی ... کارل دریس از محققان مرکز ملی تحقیقات جوی آمریکا و مسئول این تحقیق در این باره ... با معجزه الهی باد شرقی تمام شب شروع به وزیدن گرفته و آب شکافته شده و ...

بشارت آمدن حضرت محمد - ویکی‌پرسش

wikiporsesh.ir/بشارت_آمدن_حضرت_محمد

Searches related to تحقیق درباره معجزات حضرت موسی


تحقیق درباره معجزات حضرت موسی

داستان تبدیل شدن عصای حضرت موسی به مار

داستان شکافته شدن دریا توسط حضرت موسی

شکافتن دریا توسط حضرت موسی

عبور حضرت موسی از دریا

فیلم معجزات حضرت موسی

معجزات حضرت موسی ویکی پدیا

معجزات نه گانه حضرت موسی

معجزه حضرت موسی در جدول

۹۶/۰۸/۰۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی