شهر عکس

تحقیق درباره معرفی شهر یزد

تحقیق درباره معرفی شهر یزد


معرفی یزد

سرزمین‌ یزد جلوه‌هایی‌ از باشکوه‌ترین‌ و درخشانترین‌ میراث‌ فرهنگی‌ و تمدن‌ کهن‌ ادوار مختلف‌ تاریخی‌ ایران‌ را در خود جای‌ داده‌ است‌. تاریخ‌ سکونت‌ انسان‌ در این‌ خطه‌ از هزاره‌ سوم‌ پیش‌ از میلاد فراتر رفته‌ است‌، به‌ طوری‌ که‌ در عهد پیشدادیان‌ طوایف‌ در حال‌ کوچ‌ از بلخ‌ به‌ پارس‌، این‌ سرزمین‌ را یزدان‌، نامیدند و از آن‌ زمان‌ به‌ بعد یزد محل‌ عبادت‌ شد.

از مهم‌ترین‌ مراکز اسکان‌ اولیه‌ این‌ سرزمین‌ به‌ مهرپادین‌ (مهریز) فهرشان‌، پهره‌ (فهرج‌)، خورمیش‌، ادر (اردکان‌)، شواز، قلاع‌ موبدان‌ (میبد)، طرنج‌، عقدا و اشکذر می‌توان‌ اشاره‌ کرد. شهر یزد به‌ عنوان‌ محلی‌ پاک‌ و مقدس‌ در رأس‌ تمام‌ آبادی‌های‌ مزبور قرار داشته‌ است‌

دره‌های‌ سرسبز و مناطق‌ ییلاقی‌، چشمه‌ سارها، ارتفاعات‌ و قله‌ها، غارها، حیات‌ وحش‌ و شکارگاهها و به‌ویژه‌ جاذبه‌های‌ کویری‌ از خصوصیات‌ جالب‌ توجه‌ طبیعت‌ یزد است‌ که‌ برخی‌ از آنها جزء تفرجگاههای‌ مهم ‌مردم‌ استان‌ به‌ شمار می‌آید.

استان‌ یزد از لحاظ‌ کنش‌های‌ فرهنگی‌ نیز جالب‌ توجه‌ است‌. این‌ منطقه‌ از لحاظ‌ رفتارهای‌ فرهنگی‌ مردم‌کانون‌ گوناگونی‌هاست‌ و در این‌ بین‌ خصوصیات‌ فرهنگی‌ زرتشتیان‌ از پیشینه‌ تاریخی‌ درخشانی‌ برخوردار است‌.زرتشتیان‌ طبق‌ آئین‌ زرتشت‌ مراسم‌ ویژه‌ای‌ را در روزهای‌ معینی‌ از سال‌ برگزار می‌کنند که‌ از دیدگاه‌ جهانگردی‌برای‌ افراد مسلمان‌ و پیروان‌ سایر ادیان‌ جالب‌ توجه‌ و دیدنی‌ است‌.

جغرافیای استان یزد

استان یزد در قسمت مرکزی فلات مرکزی ایران، مابین عرضهای 29 درجه و 52 دقیقه تا 33 درجه و 27 دقیقه عرض شمالی و 52 درجه و 55 دقیقه تا 56 درجه و37 دقیقه طول شرقی واقع شده است. این استان با مساحتی در حدود 131575 کیلومتر مربع، چهارمین استان به لحاظ وسعت در کشور است.

یزد از شمال و غرب به استان های سمنان و اصفهان، از شمال شرق به استان خراسان رضوی، از شرق به استان کرمان و خراسان جنوبی، از جنوب غربی استان فارس و از سمت جنوب شرقی به کرمان محدود میشود.

از نظر پستی و بلندی دارای تنوع است. از حدود 666 متر از سطح دریای آزاد (کویر ریگ زرین در نزدیکی عقدا) تا 4075 متر (قله شیرکوه) تغییر میکند. مقدار متوسط بارندگی سالانه بین 50 تا 100 میلیمتر میباشد. نوسان درجه حرارت در زمستان و تابستان و حتی در شب و روز بسیار زیاد است.

حداکثر حرارت 45 درجه سانتیگراد بالای صفر و حداقل 20 درجه سانتیگراد زیر صفر متغیر است. میانگین روزانه دما برای تمام سال بین 9/11 تا 7/20 درجه سانتیگراد متغیر است.

محدوده استان یزد جزئی از فلات مرکزی ایران است که کویرهای ایران نیز عمدتاً در این فلات جای دارند. بخش بزرگی از مساحت محدوده استان را قسمتهایی از کویرهای مختلف پوشانده است.

جمعیت استان بر اساس سرشماری سال 85 معادل 983052 نفر می باشد که از این تعداد، 785213 نفر را جمعیت شهری و 197839 نفر را جمعیت روستایی شامل میشوند.

منطقه یزد یکی از سرزمینهای باستانی و دارای میراث درخشانی از فرهنگ و تمدن کهن و ادوار مختلف تاریخی با قدمت 3 هزار سال است.

در حال حاضر استان یزد دارای ده شهرستان، بیست و سه شهر، بیست بخش، پنجاه و یک دهستان و حدود پنج هزار روستا است که تعداد 1323 روستای آن دایر و بقیه به جهت مهاجرت متروک شده است.

ابرکوه ـ اردکان ـ بافق ـ تفت ـ خاتم ـ صدوق ـ طبس ـ مهریز ـ میبد ـ یزد

شهرستان یزد با وسعت 2491 کیلومتر مربع بعنوان مرکز استان می باشد.

در استان‌ دو رشته‌ کوه‌ متمایز از هم‌ وجود دارد.

اولی‌ بخشی‌ از کوههایی‌ است‌ که‌درجهت‌شمال‌ غربی‌ - جنوب‌ شرقی‌ از مرکز ایران‌ عبور می‌کنند. و به‌ کوههای‌ مرکزی‌ ایران‌ معروف‌ هستند. دومی‌ شامل‌رشته‌ کوههایی‌ است‌ که‌ در مناطق‌ مرکزی‌، شمالی‌ و شرقی‌ استان‌ قرار دارند. رشته‌ شیرکوه‌ که‌ مانند دیواری‌قسمت‌های‌ مرکزی‌ استان‌ را از بخش‌ غربی‌ آن‌ (چاله‌ ابرقو) جدا می‌کند، همواره‌ از برف‌ و یخ‌ پوشیده‌ شده‌ و درتامین‌ آب‌ شهرهای‌ یزد، تفت‌ و مهریز نقش‌ مهم‌ و اساسی‌ دارد.

فرهنگ بومی حاکم بر استان یزد

استان یزد از سرزمینهای قدیمی و تاریخی است و در میان ایالت های قدیمی و بزرگ پارس، اصفهان، کرمان و خراسان قرار داشته است. این سرزمین از معابر و گذرگاههای مهم در ادوار تاریخی محسوب می شده است.

این استان از درگیریها و جنگهای سیاسی تاریخ کشور ایران تا حدودی ایمنی داشته است. از طرفی صعب العبور بودن راهها به همراه محدودیت منابع آبی و غیره مانع عمده تسخیر این منطقه توسط بعضی از حکومتهای بزرگ و کوچک حاشیه و پیرامون این منطقه در طول تاریخ بوده است. با توجه و گواهی گرفتن از منابع تاریخی، آبادی نشینی در این منطقه از قدمت طولانی برخوردار است.

از مظاهر فرهنگ مادی و معنوی که مردم این خطه از خود به جای گذاشته اند و میراث تاریخی آنها در دوره های قدیمی به حساب آمده و نشانه هایی از مهر و آناهیتا، ایساتیس وهخامنشی و زندان اسکندر و برج و بارو و کهن دژهای بزرگ و عظیم و پناهگاههای متعدد و موبدان و سران ساسانی و ابنیه و یادگارهایی بعد از اسلام نظیر مساجد و امامزاده ها و مزارها و... نشانگر فرهنگ و تمدن مردم چه قبل و چه بعد از دوره اسلامی بوده است.

مناطق گردشگری استان یزد

   >  بناها و مکان‌های تاریخی استان یزد

       > بازارهای تاریخی

·         بازارچه پنجه علی بازار خان

·         بازار زرگری

·         بازارچه پنجه علی

·         بازار قیصریه

·         بازار علاقبندی

·         بازار کاشی‌گری

·         بازار چیت سازی

·         بازار مسجد ملااسماعیل

·         بازار افشار

·         بازار حاجی قنبر

·         بازار محمد علی خان

·         بازار جعفرخان

·         بازار صدری (شاهزاده فاضل)

·         بازار دروازه مهریز

·         بازار مسگری

·         بازار نخود بریزی

·         خانه کلاهدوزها(موزه آب یزد)

 میدان‌ها و لَـردهای تاریخی

·         میدان امیرچخماق

·         خانه نواب وکیل

·         میدان خان

·         میدان بعثت

·         میدان قلعه

·         میدان امیرچخماق

·         میدان وقت و ساعت

·         لَـرد آسیاب

·         لَـرد باجوردی

·         لَـرد تازیان

·         لَـرد خواجه خضر

·         لَـرد فهادان

·         لَـرد کیوان

·         لَـرد گودال مصلی

·         لَـرد کوچه میرقطب

·         لَـرد مشیر

مساجد تاریخی و معروف یزد

·         مسجد امیرچقماق

·         مسجد جامع یزد

·         مسجد امیرچقماق

·         مسجد سرریگ

·         مسجد ملااسماعیل

·         مسجد شاه طهماسب

·         مسجد فرط

·         مسجد حظیره

·         مسجد بیاق خان

·         مسجد اهرستان

·         مسجد شاه یحیی(قلعه کهنه(

·         مسجد بزرگ پشت باغ


معرفی استان یزد (آثار باستانی-سوغات-مناطق گردشگری و نقشه یزد)

sryco.ir/همه...درباره-یزد/سوغات-مناطق-گردشگری-نقشه-یزد-yazd/
معرفی استان یزد (اطلاعات کامل درباره یزد + نقشه گردشگری یزد با کیفیت بالا) ... جمعیت شهرستان یزد ۵۲۳۱۹۲ نفر بوده که از این تعداد، ۴۸۱۴۷۹ نفر آن جمعیت شهری ...
You visited this page on 11/5/17.

یزد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/یزد
شهر یزد به دلیل معماری تاریخی ارزشمند و بافت سنتی دست نخورده‌اش در ۱۸ تیرماه ..... ایران در بازارهای اروپایی به خوبی معرفی شد و بازرگانان خارجی به ایران روی آوردند.

درباره استان یزد بیشتر بدانید

www.atbayazd.ir/news/62-latest-news/164-about-yazd.html
ابرکوه اردکان بافق تفت خاتم صدوق طبس مهریز میبد یزد. شهرستان یزد با وسعت 2491 کیلومتر مربع بعنوان مرکز استان می باشد. در استان‌ دو رشته‌ کوه‌ ...

درباره شهر یزد

shernik.ir/معرفی-یزد/17-معرفی-یزد/49-درباره-شهر-یزد.html
معرفی یزد،درباره پشمک یزدی. ... استان یزد از سرزمین های کهن و تاریخی ایران می باشد که به عنوان اولین شهر خشتی ... این شهر دارای پیشینه ای چندین هزارساله بوده است.

تحقیق درباره معرفی شهر یزد

www.asemankafinet.ir/post/.../تحقیق-درباره-معرفی-شهر-یزد-.asp...
معرفی یزد. سرزمین‌ یزد جلوه‌هایی‌ از باشکوه‌ترین‌ و درخشانترین‌ میراث‌ فرهنگی‌ و تمدن‌ کهن‌ ادوار مختلف‌ تاریخی‌ ایران‌ را در خود جای‌ داده‌ است‌. تاریخ‌ سکونت‌ انسان‌ در این‌ خطه‌ ...
معرفی کامل استان یزد. استان یزد درقسمت مرکزی فلات ایران و در حاشیه ی دشت های کویر لوت، با مساحتی حدود ۱۳۱ هزار و ۵۵۱ کیلومتر مربع، چهارمین استان وسیع کشور ...

[PDF])مطالعة موردی: شهر یزد(

www.haftshahrjournal.ir/article_14672_ed7c0a6db6e430479fade6...
فضایی گردشگری در شهر یزد با رویکرد گردشگری پایدار” است. ... در تحقیق حاضر، صنعت گردش گری به عنوان یکی از ابزارهای اصلی توس عه در ش هر و استان یزد مورد ...... معرفی و شناس اندن ش هر یزد با دارابودن بافت تاریخی منحصربه.
www.karenpaper.ir/دانلود/10301/...تحقیق مقاله معرفی مکان های مذهبی در یزد مجموعه امیر چخماق امیر جلال الدین چخماق از سرداران ... مکان های تاریخی و دیدنی شهر یزد (+ ...

معرفی سوغات و صنایع دستی یزد - کارناوال

https://www.karnaval.ir/handicrafts-souvenir-yazd-iran
Jun 12, 2016 - یکی از جذابترین قسمتهای سفر ، خرید سوغاتی و بازدید از بازار هر شهر و دیاری است. هر شهری بستگی به اقلیم و شرایط زندگی مردم آن صنایع دستی ...

History Yazd

seyedamir1361.blogfa.com/
History Yazd - سیری در تاریخ و معماری اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان - شهر یزد. ... P معرفی محله های زرتشتی نشین شهر یزد. Pبررسی معماری خانه های زرتشتیان ... تحقیق و پژوهش دکتر طاهره شیشه بری – سیداحمد سیدعلی زاده. قطع کتاب: ...

مقاله در مورد معرفی شهرستان اردکان - مگ ایران

mag-iran.com/مقاله-در-مورد-معرفی-شهرستان-اردکان.htm
درباره شهرستان اردکان: شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر ...

همه آن چیزهایی که باید در مورد یزد بدانید+تصاویر - زیست بوم

zistboom.com/.../همه-آن-چیزهایی-که-باید-در-مورد-یزد-بدانید-تصاو...
Mar 15, 2015 - عده ای از تاریخ نویسان از یزد به عنوان امن ترین شهر ایران یاد کرده اند و این به آن جهت است که جنگ و بلایای طبیعی تاکنون نتوانسته به آن صدمه ای وارد ...

معرفی مجموعه امیر چخماق یزد - سیتی پدیا

www.citypedia.ir/معرفی-مجموعه-امیر-چخماق-یزد/
میدان و مجموعه تاریخی امیر چخماق شهر یزد، شاخص ترین مجموعه بنای تاریخی این ... درباره ایران نوشته شده است درج شده که آن را به عنوان معرف و مظهر یزد تشخیص داده اند.”.

معرفی موزه آب یزد -خانه کلاهدوزها یزد - سیتی پدیا

www.citypedia.ir/معرفی-موزه-آب-یزد-خانه-کلاهدوزها/
موزه آب شهر یزد واقع در استان یزد یکی از دیدنی ترین موزه های این شهر است که به دلیل نزدیکی آن به میدان امیر چخماق مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. موزه آب ...

لباس محلی یزد | معرفی جاذبه های گردشگری ایران - سیری در ایران

seeiran.ir › استان ها و شهرهااستان یزدیزدلباس محلی یزد
پوشاک مردم استان یزد در حال حاضر بیشتر همانند لباس‌های مردم شهرها و روستاهای دیگر ایران است ولی هنوز اهالی بعضی از روستاها، پوشاک سنتی خود را می‌پوشند.
تاریخچه: کمیته تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان یزد بر اساس بخشنامه معاون وقت وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب به شماره 200/81463 مورخ 28/6/1375 با هدف هدایت و ...
محدوده فعالیت شرکت شهرهای استان یزد بوده و بر اساس قانون وظایف ایجاد و بهره برداری تاسیسات ... همچنین جمع آوری و انتقال و تصفیه فاضلاب شهرها درداخل محدوده قانونی شهرهای هر استان را بعهده دارد. ... درباره ما. مدیر عامل. معاونت بهره برداری. عملکرد و فعالیتها. معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی .... معاونت مرکز تحقیقات و ارتباط با صنعت.

معرفی شهرستان - فرمانداری تفت

taft.gov.ir/معرفی-شهرستان
این شهر از هر لحاظ با یزد پیوند تاریخی. داشته و نامش همیشه با آن، همراه بوده است. وجه تسمیه شهر تفت: واژه تفت، در اوستا «تفته» به معنی «گرم شده»است. مردم تفت بر ...

مکان های تاریخی و دیدنی شهر یزد (+ تصاویر ) - تالاب

www.talab.org/tourism/historical/photos-historic-sites-yazd.html
Mar 22, 2015 - یزد شهر ترین های ایران یزد، شهر بادگیرها و ترین های ایران و جهان بلندترین بادگیر جهان بلندترین و منحصر بفرد ت.

معرفی شهرستان - فرمانداری مهریز

mehriz.gov.ir/معرفی-شهرستان
شهرستان مهریز درجنوب استان یزد و در 30کیلومتری شهریزد و در کنار جاده استراتژیک ... در نشریه گردش در مقاله معرفی یزد در مورد قدمت مهریز چنین آمده است: ..... طبق تحقیقات محلی و بازدیدی که توسط کارشناسان میراث فرهنگی بعمل آمده است قدمت این ...

غذاهای سنتی استان یزد - کجارو

https://www.kojaro.com/2015/12/20/46123/yazd-province-cuisine/
Dec 20, 2015 - یکی دیگر از غذاهای سنتی استان یزد آش ماش است که بویژه در شهرستان ... حال رایج‌ترین غذاهای سنتی استان زیبای یزد را به شما عزیزان معرفی کنیم.
by بهزادفر مصطفی
مباحث زیادی درباره بافت کالبد تاریخی شهر با نگرش های مختلف در ادبیات شهرسازی و معماری ... بررسی و مطالعه، موجب شناسائی و معرفی اجزا در قالب مدل های مراتبی شد.
بخش درباره دانشگاه شهرستان اردکان. شهرستان اردکان. اردکان. شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۳٫۲۹۲ نفر بوده است. .... حفاظت و مراقبت از مواریث فرهنگی شهرستان اردکان برای حفظ اصالت گذشتگان و معرفی به آیندگان – بالا ...
شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۳٫۲۹۲ نفر بوده است.
شهرستان میبد از شرق و شمال به شهرستان اردکان، از جنوب و غرب شهرستان صدوق (به مرکزیت ... میبد تا تهران 627 کیلومتر، تا مشهد 1300 کیلومتر، تا اصفهان 260 کیلومتر، تا یزد 45 کیلومتر، تا اردکان 10 کیلومتر، تا ... اگر آنچه درباره قلعه میبد که در کتاب‌های تاریخ آمده است بپذیریم باید گفت بنای .... 11- مرکز تحقیقات ژنتیک.

از دیدگاه یزد بهبود کیفیت خدمات گردشگری شهر گردشگران خارجی

tms.atu.ac.ir/article_5093_3928ad811e91d2173ed2d334fa834c50.... - Translate this page
by حسینی - ‎2012
به بررسی شکاف بین انتظارات و ادراک گردشگران خارجی شهر یزد از خدمات ..... بهبود کیفیت خدمات گردشگری شهر. یزد ... 121. نتایج تحقیق حاکی از آن بود که بین انتظارات و .... بعدی کیفیت خدمات گردشگری، معرفی شده .... ویتنی دربارة ابعاد ده گانه.

مهریز؛ شهر تاریخ و طبیعت/ گردشگرپذیرترین شهر یزد در انتظار ...

www.mehrnews.com/.../مهریز-شهر-تاریخ-و-طبیعت-گردشگرپذی...
Mar 25, 2013 - به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان مهریز یکی از نقاط جذاب استان یزد است که علاوه بر جاذبه های تاریخی طبیعتی بسیار دیدنی دارد که می تواند خستگی ...
پایگاه اطلاع رسانی استان; معرفی خدمات بانکی. ریالی · ارزی ... درباره شهرستان یزد: یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است.
سایت رهبری; سایت ریاست جمهوری; سازمان هواشناسی کشور; استانداری یزد; مرکز ملی ... یزد. جهت مشاهده وضعیت هوای هر شهر، روی شهر موردنظر کلیک کنید. تاریخ بروز ...
مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد، Yazd Diabetes Research Center. ... ما در این قسمت سعی می نماییم که اخبار مرکز تحقیقات دیابت را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. ... در روز چهارشنبه مورخ 19 مهرماه 96 در یزد افتتاح و با حرکت درسطح شهر به افراد آموزش هایی درزمینه دیابت ارائه می دهد. ... معرفی مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت.
ق هنگامی که اصفهان به پایتختی ایران برگزیده شد نایین که در زمانی تابع یزد بود، در ... بیشتر پژوهشگرانی که درباره نایین بررسی و تحقیق کرده اند به آبادی و ... اما در مقدمه کتاب(تذکره سخنروان نائین) شهر نایین شهرکی کاروا ن انداز معرفی شده که ...

معرفی استان یزد - کانون فرهنگی آموزش قلم چی

www.kanoon.ir › خواندنی ها و دیدنی هاایران گردی
Jun 12, 2013 - درباره استان یزد. استان یَزد از استان‌های ایران است. مرکز آن شهر یزد است. یزد منطقه‌ای خشک و بیابانی است. گروه بزرگی از زرتشتیان ایران در استان ...

دانشگاه یزد - خانه

https://www.yazd.ac.ir/
مراکز تحقیقاتی و پژوهشی; مرکز تحقیقات مهندسی · مرکز تحقیقات توسعه انسانی ... سامانه آموزش مجازی; مرکز استعدادهای درخشان; معرفی · اطلاعیه‌ها · قوانین و آیین‌نامه‌ها ... کسب رتبه سوم طرح ابداعی دانشجوی دکترای دانشگاه یزد در نمایشگاه خلاقیت ... رتبه ۱۲ دانشگاه یزد در بین دانشگاههای غیرپزشکی کشور بر اساس رتبه بندی URAP.

معرفی باغ دولت آباد یزد - آفتاب

www.aftabir.com › ... › فرهنگی و هنریمیراث‌فرهنگی و تاریخی
May 18, 2007 - باغ دولت آباد یزد که یکی از باغهای بزرگ ایران و از آثار دوره زندیه می باشد ... متاسفانه بعدها قنات را از بالا بستند و نگذاشتند به شهر بیاید و برای ...
پایگاه اطلاع رسانی موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) یزد. ... صفحه اصلی; درباره ما. اطلاعات کلی موسسه · ساختار سازمانی ... معرفی آموزش; پذیرش و ثبت نام. مدارک مورد نیاز ...

اشکذر - Irandeserts

www.irandeserts.com › ... › استان یزد
در تاریخ جدید یزد آمده است که بنای اشکذر به دست اشکین زال (اشک بن زال) که از ملوک الطوایف زمان اشکانیان بوده ... صفحه اول | معرفی | خبرنامه | درگاه کویر | تور و گردشگری | ارسال مقاله | تبلیغات | آراس‌اس | تماس | ورود/ثبت نام ... نویسندگان کتب تاربخی ، بنای اولیه ی شهر اشکذر را از زمان اشکانیان می دانند . .... درباره ی شهر تاریخی اشکذر
Mar 2, 2014 - در استان یزد بناها و فضاهای تاریخی، بازارها و سایر اماکنی که در بافت قدیم شهر قرار دارد، خود از جاذبه های تفریحی و گردشگری به شمار می رود.

درباره شیراز

ichawc2.sums.ac.ir/fa/page.php?rid=30
شیراز مرکز استان فارس در جنوب ‌غربی ایران است. شیراز با جمعیت ١.279.140 نفر (برآورد سال 2006م)، پنجمین شهر پر جمعیت ایران است . موقعیت جغرافیایی این شهر ...
شهر اشکذر مرکز شهرستان اشکذر در استان یزد است. این‌ شهر در ۲۰ کیلومتری شمال‌ یزد و در ۸ کیلومتری‌ باختر جاده ترانزیتی وبین المللی یزد-تهران واقع‌ شده‌ است‌.
اداره کل راه و شهرسازی استان یزد. ... مدیرکل راه وشهرسازی استان یزد بعنوان عضو ستاد مدیریت راهبردی شهر تاریخی یزد معرفی شد. 09 شهریور ...
پارک علم و فناوری یزد با هدف خلق ارزش برای مشتریان خود از طریق نیروی انسانی توانمند، ... پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری یزد به مناسبت ثبت جهانی شهر یزد.
شهر یزد و مناطق دیدنی شهر یزد و آثار تاریخی شهر یزد و جاذبه های گردشگری شهر یزد و یخچال خشتی یزد و شهر خشتی جهان و دیدنی های شهر یزد را در نمناک مشاهده نمایید.

[PDF]لرزه ای شهر یزد آسیب پذیری

jsce.ir/article_38582_ba51100d91ff3f3f1473ec0fd0656e5f.pdf
May 23, 2015 - هدف از این مطالعه بررسی آسیب پذیری شهر یزد در اثر زلزله طرح استاندارد. 2٨٠٠. ایران می. باشد. در این مطالعه ... معرفی. گردید. که آسیب ها در یک شهر و یا یک منطقه. را. بدست. می. آورد. ]١[. با. توجه به. اینکه ... روش تحﻘیق. در این مطالعه از نرم ...

سفر به شهر تاریخی یزد - بیتوته

www.beytoote.com/iran/bastani/trip2-yazd.html
آثار تاریخی یزد آثار باستانی یزد دیدنیهای یزدعمکانهای تفریحی یزد,گردشگری ... صفحه اصلی · اخبار داغ · مطالب تازه · تبلیغات در بیتوته · تماس با ما · درباره ما ... اهمیت آتشکده شهر یزد به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود 1520سال پیش ..... چاینا دیلی در گزارشی ویژه معرفی ده درخت از باستانی‌ترین درختان جهان اعلام کرد که ...
شهرستان چادگان یکی از شهر ستانهای استان اصفهان که در سال ۱۳۸۱ بر اساس مصوبه ... بر اساس تحقیقات موسسه مطالعات اجتماعی تولید متوسط هر دار قالی در شهرها معدل ۶ ...
by زیاری - ‎2011
Nov 10, 2008 - در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﻪ ﺳﻨﺠﺶ درﺟﻪ آﺳﺎﻳﺶ و اﻣﻨﻴﺖ در ﻧﻮاﺣﻲ ﺷﻬﺮ ﻳﺰد و ﺗﺤﻠﻴﻞ اﻛﻮﻟـﻮژﻳﻜﻲ آن. ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. ..... ﺷﺪه و اﻃﻼﻋﺎت ﻻزم ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﻮﺿﻮع ﺗﺤﻘﻴﻖ از. درون آﻧﻬﺎ اﺳﺘﺨﺮاج ﮔﺮدﻳﺪ.
درباره کاشان. معرفی شهرستان کاشان شهرستان کاشان با وسعت ۹۶۴۷ کیلومترمربع و جمعیت ۳۳۵۷۸۵ نفر از توابع استان اصفهان بوده و از نظر جمعیت دومین شهرستان این ...

معرفی شهرستان انار - انارپرس

anarpress.ir/social/66/1392/01/22
Apr 11, 2013 - شهرهای انار، امین شهر، دهستان‌های بیاض و حسین آباد، روستاهای گلشن، .... درباره زندگی بشر حافی در منابع تاریخی آمده است: در قرن دوم هجری قمری مردی ...
از شمال به استان اصفهان، از شرق به استان یزد و استان کرمان، از جنوب به استان ... بوده است که شهرستان شیراز با ۱٬۶۷۶٬۹۲۷ نفر بیش از ۳۹٪ جمعیت استان را در خود جای ...

همه چیز درباره ی استان یزد - بازی آنلاین

www.flashkhor.com › ... › علم، فرهنگ، هنرفرهنگی
Oct 2, 2014 - 2 posts - ‎2 authors
استان یزد دارای 10شهرستان (یزد، ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، خاتم، صدوق، طبس، مهریز و میبد)، 23 شهر ، 20 بخش و51 دهستان بوده با استان های سمنان ...

معرفی استان یزد - استانداری

www.ostanyazd.ir/web/ostandari/معرفی-استان-یزد
بنابر نظر مورخین مختلف، بنای شهریزد(مرکز استان) را به اسکندر مقدونی (با عنایت به .... امکان توسعه در زمینه شیلات با توجه به مرکز تحقیقات شیلات کشور، توسعه ...
معرفی بزرگترین شاعران یزد - معرفی بزرگترین شاعران استان یزد شاعران پیشین ... در شیراز متولد شد و در همان شهر مدتى به امر شانه رنگ زنى مشغول بود، پس از آن به ...
درباره شهرستان اردکان: شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر ...

تاریخچه شهرستان نایین - فرمانداری نایین

naein.gov.ir/Index.aspx?page_=form&lang=1...20...
Jul 9, 2016 - بیشتر پژوهشگرانی که درباره نایین بررسی و تحقیق کرده اند به ... اما در مقدمه کتاب(تذکره سخنروان نائین) شهر نایین شهرکی کاروا ن انداز معرفی شده که ... ﻣﻲبینیم نایین درقبل ازاسلام مرکز اداری و خدماتی بخشی ازناحیه یزد بود .
درباره ما. مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد با دارا بودن ذخائر قابل توجه، ... کانسار سرب و روی مهدی آباد در فاصله ۱۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده ...
Jul 23, 2017 - تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد (7) تحقیق درباره تأثیر ... نقشه های اتوکد مسجد فهرج یزد، به همراه فایل پاورپوینت معرفی و عکس هایی ...
با روش پیمایش، 246 نفر از ساکنان شهر یزد با استفاده از شیوة نمونه‌گیری خوشه‌ای ... نتایج تحقیق هم‌سو با نظریات فروم، وبر، دورکیم، بوزان، پارسونز و ... [9] برای شناخت دیدگاه اسلام دربارة اهمیت امنیت رجوع به منابع اولیة اسلامی از بهترین راه‌هاست. ... عزت و امنیت پاداش خداوند متعال به انسان‌های صالح معرفی شده است (زاهدی‌اصل، 1380: 20).

- معرفی کاشان @ کی آشیان - سایت جامع گردشگری کاشان

www.keyashiyan.com/modules.php?name=Content&pa...pid...
شهرستان کاشان با وسعت 9647 کیلو متر مربع و جمعیت 335875 نفر از توابع استان ... دارد که پایتخت را به شهرهای جنوبی کشور همچون نائین، یزد، کرمان، بندر عباس و.
دانلود تحقیق در مورد معرفی مختصر موزه های استان یزد 15ص; معرفی مختصر موزه های استان یزد ... نقد و بررسی موزه فرش تهران و موزه هنرهای معاصر تهران درباره معماران موزه ها ... گیلان َآشنایی بیشتر با شهرهای استان گیلان شهر رشت جاذبه های گردشگری شهر ...

معرفی شهرستان بیرجند - تبیان

https://article.tebyan.net/20859/معرفی-شهرستان-بیرجند
آلبوم تصاویر موقعیت و حدود شهرستان بیرجند شهرستان بیرجند در جنوب استان خراسان و ... هرودت مورخ بزرگ قرن پنجم پیش از میلاد به این قوم اشاره کرده و درباره آنها می ...
معرفی بیشتر دانشگاه به متقاضیان ورود به دانشگاه ها بخصوص حوزه های جغرافیای نزدیک به محل دانشگاه; معرفی جاذبه ها و پتانسیل های شهر ... نشانی: یزد، میبد، بلوار خرمشهر، میدان دفاع مقدس، کیلومتر 2 بلوار مرحوم حجت الإسلام و المسلمین یحیی زاده. صفحه اصلی | درباره ما | فضای شخصی شما | ارتباط با ما | نقشه سایت | پورتال کتابخانه ...

آتشکده یزد ( آتشکده زرتشتیان یزد ) | گردشگری و تور تیشینه

www.tishineh.com/.../93/آتشکده-یزد-(-آتشکده-زرتشتیان-یزد-)
آتشکده زرتشتیان یزد از جمله مکان‌های دیدنی شهر یزد می‌باشد که گردشگران ... ترمه‌بافی یکی از با قدمت‌ترین صنایع دستی استان یزد می‌باشد که در باره این واژه باید ... طبق تحقیقات انجام شده بادام غذای مغذی و غنی است و با داشتن. .... دوستان گرامی؛ با ثبت نام در تیشینه در معرفی شهر و استان خود و زیبایی های ایرانمان نقش داشته باشید.
این شهرستان در شمال غرب کرمان قرار دارد و از لحاظ ارتباطی شهری در سر راه دو شهر کرمان و یزد است. بخش نوق از بخش‌های این شهرستان می‌باشد. دو بخش نوق به مرکزیت ...
دانلود تحقیق در مورد مقا; مقالاتی درباره مطالعه ادیان و معرفی مطالعات ادیان .... آن مطالب مربوط به رشد جمعیت- اقتصاد شهر و نهایتاً تعداد جمعیت دانش آموزی شهر یزد بعنوان.
Oct 26, 2017 - روزنامه‌های صبح تهران: ماجرای دنباله‌دار عضو زرتشتی شورای شهر یزد ... تا دولت براساس آن در باره ماجرای عضو زرتشتی شورای شهر یزد موضع‌گیری کند. ... پیستونی دایاموند چهار نفره را معرفی کرده‌اند که یک هواپیمایی تفریحی است.

روزنامه کیهان96/8/7: جنجال اخیر درباره شورای شهر یزد نتیجه قانون گریزی ...

www.magiran.com/npview.asp?ID=3653200 - Translate this page
جنجال اخیر درباره شورای شهر یزد نتیجه قانون گریزی مجلس و دولت است گفت و گوی اختصاصی کیهان با سخنگوی شورای نگهبان سرویس سیاسی- سخنگوی شورای ...

ابرکوه

abarqu.blogfa.com/
خشتی ترین رویای خاک ایران، یزد، سروی را در آغوش گرفته است که یادگار سالها ... نگین سبز کویر ایرانیان در تمامی جهان به عنوان نمادی از زندگی و زیبایی معرفی شده است. ... شده است، درباره این سرو می نویسد: "آنجا سروی است که در جهان شهرتی عظیم دارد. ... گنبد عالی شهرستان ابرکوه' یکی از بناهای سنگی دوره دیلمیان و مربوط به سال ۴۴۸ ...

همه چیز درباره زرند | صدای زرند

www.sedayezarand.ir/1038/همه-چیز-درباره-زرند/
Nov 17, 2013 - معرفی شهرستان ... آنطور که آمار جمعیت شهرستان زرند بر حسب سن و جنس و نیز وضع ... و راور و بعدها از طریق رفسنجان به یزد رسانده و از آنجا به نائین، سمرقند، ... ظاهراً پس از تحقیق و بررسی، توسط یک نفر کارشناس که گویا به علت ...
Dec 25, 2011 - شهر تهران دارای آثار تاریخی فراوانی است که هر کدام دارای اهمیت فراوانی هستند. ... مرمر زرد معادن یزد، برای او بسازند که همیشه در این ایوان مستقر باشد.

تاریخچه و فرهنگ بومی یزد | لینک نما

linknama.ir › مطالب سایتتاریخی
Dec 16, 2016 - history yazd٬ yazd٬ استان یزد٬ تاریخچه استاد یزد٬ تحقیق درباره آداب و ... شهر یزد به‌ عنوان‌ محلی‌ پاک‌ و مقدس‌ در رأس‌ تمام‌ آبادی‌های‌ مزبور قرار داشته‌ است‌.

یزد - ویکی‌سفر

https://fa.wikivoyage.org/wiki/یزد
یزد یکی از کلان شهرهای ایران است، این شهر مرکز استان یزد است و در مرکز ایران واقع شده است. ... شهرستان یزد در دره ای وسیع و خشک و محصور بین رشته کوههای شیرکوه و خرانق .... اطلاعاتی درباره اینکه چگونه به آنجا بروید و درباره رستوران‌ها و هتل‌ها دارد.
درباره ابرکوه: جغرافیا و اقلیم: ابرکوه در جنوب غربی شهرستان تفت و استان یزد واقع شده است. این شهرستان از شمال به شهرستان صدوقِ استان یزد و شهرستان شهرضا ...

شرکت سهامی آب منطقه ای یزد- RS

yazdwater.ir/SC.php?type=static&id=93
این مطلب آسمونی به معرفی ماهواره‌های تولید شده توسط ایران می‌پردازد. ... سینا-۱ به سفارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شرکت پالیوت در شهر اُمسک روسیه ... سنجش از دور علم و هنر به دست آوردن اطلاعات درباره یک شیء منطقه یا پدیده، از طریق پردازش

شرکت طرح و تحقیقات آب و فاضلاب

wwcerd.com/portfolio-four-columns.html
درباره ما. معرفی شرکت · مدیرعامل و هیئت مدیره · رتبه های شرکت · نمودار سازمانی · منابع انسانی · تحقیق و توسعه ... طرح تصفیه تکمیلی تصفیه خانه فاضلاب شهر یزد.

: استان یزد - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › جغرافیجغرافیای سیاسی
استان یزد در مرکز ایران در قلمرو سلسله جبال مرکزی ایران بین عرض های جغرافیایی ... یزد به معنی پاک و مقدس است و شهر یزد نیز به مفهوم شهر خدا و سرزمین مقدس است.

روحانی: قانون، مبنای تصمیم‌گیری برای عضو زرتشتی شورای شهر یزد است

aa.com.tr/fa/ایران/روحانی-قانون-مبنای...شهر-یزد.../958014
18 hours ago - رئیس جمهور ایران در دیدار امروز خود با اعضای شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با مشکل پیش آمده برای عضو زرتشتی شورای شهر یزد گفت که قانون ...

دانلود تحقیق در مورد معرفی مکان های مذهبی در یزد رایگان - پرشین فایلز

persianfiles.ir/تحقیق-در-مورد-معرفی-مکان-های-مذهبی-در-یز/
3 hours ago - تحقیق در مورد معرفی مکان های مذهبی یزد عملیات تحقیقات بازار کا فن کی تعریف دین اسلام بازاریابی و توسعه درباره شهر تهران درید لحام دربوکة ...
تولید کننده جرمهای معمولی نسوز و جرمهای ویژه نسوز - قطعات ویژه نسوز - برای صنایع آهن و فولاد، سیمان، نفت، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و ..

شرکت آبسار کویر - درباره مدیر عامل

www.absarkavir.com/fa/معرفی/درباره-مدیر-عامل
سید حسین میرجلیلی در سال 1352 در شهر یزد متولد شد. ... یزد، انجمن نخبگان یزد، انجمن تحقیق و توسعه خانه صنعت و معدن و شبکه واحد های فناور پارک علم و فناوری یزد، ...

روحانی وزرای پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و نیرو را به مجلس معرفی ...

www.shoraonline.ir/.../روحانی-وزرای-پیشنهادی-علوم،-تحقیقات-و-...
Oct 21, 2017 - رییس جمهور در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان و منصور غلامی را برای اخذ رای اعتماد به ترتیب برای وزارتخانه های نیرو و علوم، ...

همه آنچه که برای سفر به یزد باید بدانیم: کجا بمانیم؟ چه تفریحی بکنیم ...

saboktar.com/.../هرچیزی-که-برای-سفر-متفاوت-به-یزد-باید-بد
Mar 25, 2017 - تو فکر سفر یزد هستید و نمی‌دونید کجا برید، چیکار کنید و کجاها بمونید و ... من بنا به دلایلی که توی اون مقاله ذکر کردم جایی نیست به جز شهر یزد.
صفحه نخست · درباره ما · ارتباط با ما · قوانین و مقررات · معرفی مدیران · راهنمای ارباب رجوع · پرسش متداول · شناسنامه خدمات · مدیریت اجتماعی · مدیریت تعاون · مدیریت ...
Apr 6, 2015 - همشهری آنلاین: شهر مقدس کربلا در صد کیلومتری جنوب غربی بغداد واقع شده است. ... نظریات زیادی درباره ریشه‌زبانی نام کربلا وجود دارد. برخی بر این ...

زندگی نامه ابوعلی سینا - مردان پارس

www.persian-man.ir/senior/mathematician/ابوعلی-سینا/
هنگامی که عبد الله از شهر پدران خود به بخارا رفت سیصد سال از حکومت تازیان بیگانه ... همچنین در مورد ادبیات و موسیقی و زوایای مختلف انها به تجربه و تحقیق بپردازد .

سوغات یزد چیست - نشاط آوران

www.eneshat.com › سوغات و صنایع دستیسوغات شهرهای ایران
Nov 23, 2015 - سوغات یزد، همانند آثار زیبا و تاریخی شهر یزد نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. در میان سوغات و صنایع دستی یزد، شیرینی هایش شهرت ...

نقشه سایت - شرکت توزیع نیروی برق استان یزد

www.yed.co.ir/index.php?lng=Farsi&portal=1&part=sitemap
درباره شرکت .... صنعت آب و برق استان یزد ... و نظارت · دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات · دفتر کنترل برنامه و پروژه · دفتر تحقیقات ... حراست و امور محرمانه · دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات · مدیریت توزیع برق شهرستان ... معرفی دفاتر پیشخوان
نمایندگی ها. سازمان مدیریت صنعتی در حال حاضر در28استان کشور نمایندگی داشته که در تمامی حوزه های مشاوره، آموزش، تحقیق و انتشارات فعالیت می نمایند.

شهرستان خاتم - تاریخ و جغرافیای شهرستان - فرمانداری خاتم

khatam.gov.ir/history-geo/-/asset_publisher/.../شهرستان-خاتم
شهرستان خاتم یکی از شهرستان های استان یزد در مرکز ایران است که از دو شهر هرات و ... خاتم در جنوبی‌ترین نقطه استان یزد، با ارتفاع ۱۶۰۰ متر از سطح دریا با وسعت حدود ...
موسسه تحقیقات آب با داشتن دو پژوهشکده در تهران و چهار مرکز مطالعاتی- تحقیقاتی در شهرهای تهران، ساری، یزد و شیراز در زمینه های مختلف پژوهشی در صنعت آب کشور ...
لیست کتابهای منتشر شده توسط مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران ردیف عنوان نویسنده سال انتشار 1 کاربرد ... طراحی شهری در بافت قدیم شهر یزد ...
اداره پذیرش و ثبت نام دانشجویان جدیدالورود · تقویم آموزشی · انتخاب واحد · گردشکاری امور آموزشی · سرفصل‌های آموزشی · بخشنامه های آموزشی · معرفی رشته‌های موجود · فرم‌های ...
وی گفت:ساعت 57:9 :10امروز سه شنبه ، زلزله ای به قدرت 3.4 ریشتر و عمق 8کیلومتری زمین، بهاباد در استان یزد را لرزاند. شهرستان بهاباد یکی از شهرستان های زلزله ...
مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی. ... تدوین حریم گسل دربرخی شهرها/ایران رکورددار گودبرداری غیراصولی. دوشنبه, 08 آبان,1396 ...
رییس جمهور در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر تهران: ... اجراست / در مورد هموطن زرتشتی عضو شورای شهر یزد، باید بر مبنای قانون اساسی و حقوق شهروندی ... دکتر حدادعادل به عنوان نماینده شورا در زمینه ساماندهی مدارس غیرانتفاعی معرفی شد/ تاکید ... حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد و اعضا درباره شرایط و ...

[PDF]ﻫﺎ ی ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻪ ﺧﻼﺻﻪ ﻪ Book k of Ab bstract ts

www.srtc.ac.ir/Files/Book%20Of%20Abstracts-ICOM%202015(4).pdf
داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ واﺣﺪ ﻋﻠﻮم و ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺗﻬﺮان. ) •. آﻗﺎی. ﻣﺤﻤﺪ ﺷﯿﺮی ..... رﻓﺘﺎرﻫﺎی ﺑﺎروری زﻧﺎن ﺧﺎﻧﻮارﻫﺎی ﮐﺎرﮔﺮ ﻣﻬﺎﺟﺮ در ﺷﻬﺮ ﯾﺰد: ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ..... ﮔﯿﺮی از ﻣﻬﺎﺟﺮان ﻓﺮاﻫﻢ آورد، اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﻣﻌﺮﻓﯽ اﯾﻦ روش ﻧﻤﻮﻧﻪ.

استان یزد - معرفی مفاخر و مشاهیر استان یزد

www.portal-yz.ir/c/portal/layout?p_l_id=PUB.1012.120
یزد زندگینامه شهید علی خاتمی. فرمانده سابق تیپ و سپاه الغدیر استان یزد زندگینامۀ سردار شهید سعید قهاری ... یزد زندگینامه آخوند ملا عباس ابرندآبادی یزدی حائری ...
Jan 4, 2012 - دانسته های ما در باره نی ریز و توابع آ، منحصر به گزارشهایی است که جغرافی .... مهمترین تحقیق از این مسجد توسط آندره گدار در اوایل سده بیستم میلادی انجام ... مرکز شهر نی ریز قرار دارد و در قدیم کاروان های تجاری از استان های کرمان ,یزد, ...
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات. ثبت نام دانشجویان. Toggle navigation. درباره واحد · تاریخچه · چشم انداز و .... ساعت ( سامانه اطلاع رسانی واحدعلوم و تحقیقات ) ...

شیراز - معرفی شهر

https://shiraz.airport.ir/city
صفحه نخست · درباره فرودگاه ... در حالی که بر اساس تحقیقات "تدسکو" شیراز به معنای مرکز انگور خوب است و بالاخره بنا به نوشته ... این شهر از لحاظ پتانسیل گردشگری و جذب توریست از مهمترین شهرهای کشور است و چه از لحاظ طبیعت ... استان فارس ساسانیان شامل استان فارس، یزد، حاشیه خلیج فارس و جزایر آن و بخشی از خوزستان ...

Searches related to تحقیق درباره معرفی شهر یزد


آثار تاریخی یزد

آداب و رسوم مردم یزد

انشا در مورد استان یزد

تحقیق درباره شهر یزد

تحقیق درباره معرفی شهر یزد

درباره یزد

شهر های یزد

فرهنگ بومی شهر یزد

معرفی استان یزد

۹۶/۰۸/۱۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی