شهر عکس

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز

تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از شام به این سرزمین بازگشتند.

روز 20 صفر مصادف با اربعین حسینی زمانی است که حرم امام حسین (ع‌) یعنی کاروان‌ اسرا، از شام به مدینه مراجعت کردند. روز اربعین روزی است که جابر بن عبدالله بن‌ حرام انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌)، از مدینه به کربلا رسید تا به زیارت‌ قبر امام حسین (ع‌) بشتابد و او نخستین کسی است از مردمان که قبر آن‌ حضرت را زیارت کرد.

اربعین حسینی در متون مذهبی

باید دید در کهن‌ترین متون مذهبی ما، از «اربعین‌« چگونه یاد شده است‌. به عبارت ‌دیگر دلیل برزگداشت اربعین چیست‌؟ مهمترین نکته درباره اربعین‌، روایت امام عسکری (ع‌) است‌. حضرت در روایتی که در منابع ‌مختلف از ایشان نقل شده فرموده‌اند: «نشانه‌های مؤمن پنج چیز است‌: خواندن 51 رکعت نماز (17 رکعت نماز واجب + 11 نماز شب + 23نوافل‌)، زیارت اربعین، انگشتری در دست راست، وجود آثار سجده ‌بر پیشانی و بلند خواندن بسم الله در نماز».

این حدیث تنها مدرک معتبری است که جدای از خود زیارت اربعین که در منابع دعایی آمده‌، به اربعین امام حسین (ع‌) و بزرگداشت آن روز تصریح کرده ‌است‌.


منشا اربعین حسینی چیست؟

اما این که منشأ اربعین چیست‌، باید گفت‌، در منابع به این روز (اربعین) به دو اعتبار نگریسته شده است‌.


اربعین روز مراجعت اسرای کربلا از شام به مدینه

کهن‌ترین کتاب دعایی مفصل موجود، کتاب «مصباح المتهجّد» شیخ طوسی از شاگردان شیخ مفید است که ایشان هم همین مطلب را آورده است‌. شیخ ‌طوسی پس از یاد از این که روز نخست ماه صفر روز شهادت زید بن علی بن ‌الحسین (ع‌) و روز سوم ماه صفر، روز آتش زدن کعبه توسط سپاه شام در سال ‌64 هجری است‌، می‌نویسد:«بیستم ماه صفر (چهل روز پس از حادثه کربلا) روزی است که حرم سید ما اباعبدالله الحسین از شام به مدینه مراجعت کرد و نیز روزی است که جابر بن عبدالله انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌) از مدینه وارد کربلا شد تا قبر حضرت را زیارت کند. او نخستین کس از مردمان بود که امام حسین (ع‌) را زیارت کرد. در چنین روزی زیارت آن حضرت‌ مستحب است و آن زیارت اربعین است»‌. (مصباح المتهجد، ص 787)در همانجا آمده است که «وقت خواندن زیارت اربعین‌، هنگامی است که روز بالا آمده‌ است‌».


در کتاب «نزهة الزاهد» هم که در قرن ششم هجری تألیف شده‌، آمده‌: «در بیستم ‌این ماه بود که حرم محترم حسین (ع) از شام به مدینه آمدند. (نزهة ‌الزاهد، ص 241) همین طور در ترجمه فارسی فتوح ابن اعثم (الفتوح ابن اعثم‌، تصحیح مجد طباطبائی‌، ص‌916) و کتاب مصباح کفعمی که از متون دعایی بسیار مهم قرن نهم هجری است‌ این مطلب آمده است‌. برخی استظهار کرده‌اند که عبارت شیخ مفید و شیخ‌طوسی‌، بر آن است که روز اربعین‌، روزی است که اسرا از شام به مقصد مدینه ‌خارج شدند نه آن که در آن روز به مدینه رسیدند. (لؤلؤ و مرجان‌، ص 154) به هر حال‌، زیارت اربعین از زیارت‌های مورد وثوق امام حسین (ع‌) است که از لحاظ معنا و مفهوم قابل توجه است‌.

شیخ طوسی‌، بیستم صفر یا اربعین را، زمان بازگشت اسرای‌ کربلا از شام به مدینه دانسته است‌. باید افزود که نقلی دیگر، اربعین را بازگشت اسرا از شام به «کربلا» تعیین کرده است‌. تا اینجا، از لحاظ منابع کهن‌، باید گفت اعتبار سخن نخست بیش از سخن دوم است‌. با این حال‌، علامه مجلسی پس از نقل هر دو این‌ها، اظهار می‌دارد: «احتمال صحت هر دوی اینها (به لحاظ زمانی‌) بعید می‌نماید». (بحار ج 101، ص 334 ـ 335) ایشان این ‌تردید را در کتاب دعایی خود «زاد المعاد» هم عنوان کرده است‌. با این حال‌، در متون بالنسبه قدیمی‌، مانند «لهوف» و «مثیرالاحزان» آمده است که اربعین‌، مربوط ‌به زمان بازگشت اسرا، از شام به کربلاست‌. اسیران‌، از راهنمایان خواستند تا آنها را از کربلا عبور دهند.

باید توجه داشت که این دو کتاب‌، در عین حال که مطالب مفیدی دارند، از جهاتی‌، اخبار ضعیف و داستانی هم دارند که برای شناخت آنها باید با متون‌کهن‌تر مقایسه شده و اخبار آنها ارزیابی شود. این نکته را هم باید افزود که ‌منابعی که پس از لهوف‌، به نقل از آن کتاب این خبر را نقل کرده‌اند، نباید به‌ عنوان یک منبع مستند و مستقل‌، یاد شوند. کتاب هایی مانند «حبیب السیر» که به ‌نقل از آن منابع خبر بازگشت اسرا را به کربلا آورده‌اند، (نفس المهموم ترجمه شعرانی‌، ص 269) نمی‌توانند مورد استناد قرار گیرند.


اربعین ثبت اولین زائر قبر امام حسین

اربعین روزی است که جابر بن عبدالله انصاری‌، صحابی پیامبر خدا (ص‌) از مدینه به ‌کربلا وارد شد تا قبر حضرت اباعبدالله الحسین (ع‌) را زیارت کند.

شیخ مفید در«مسار الشیعه» که در ایام موالید و وفیات ائمه اطهار علیهم السلام است‌، اشاره به روز اربعین‌کرده و نوشته است‌: «اربعین روزی است که حرم امام حسین (ع‌)، از شام به سوی مدینه مراجعت کردند. همچنین اربعین روزی است که جابر بن عبدالله برای زیارت امام ‌حسین (ع‌) وارد کربلا شد».


دو نکته کوتاه در مورد اربعین

  • برخی از روایاتی که در باب زیارت امام حسین (ع‌) در کتاب کامل الزیارات‌ ابن قولویه آمده‌، گریه چهل روزه آسمان و زمین و خورشید و ملائکه را بر امام‌حسین (ع‌) یادآور شده است‌. (اربعین شهید قاضی‌، ص 386)
  • ابن طاوس یک اشکال تاریخی هم نسبت به اربعین بودن روز بیستم صفر مطرح کرده و آن این که اگر امام حسین (ع‌) روز دهم محرم به شهادت رسیده ‌باشد، اربعین آن حضرت نوزدهم صفر می‌شود نه بیستم‌. در پاسخ گفته شده ‌است، به احتمال ماه محرمی که در دهم آن امام حسین (ع‌) به شهادت رسیده‌، بیست و نه روز بوده است‌. اگر ماه کامل بوده‌، باید گفت که روز شهادت را به ‌شمارش نیاورده‌اند. (بحار الانورا، ج 98، ص 335).
تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز | ستاره

setare.com/fa/.../تحقیق-در-مورد-اربعین-حسینی-و-اتفاقات-این-رو...
تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از شام به این سرزمین بازگشتند.

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز | تحقیق در مورد - قطره

www.ghatreh.com/.../تحقیق-مورد-اربعین-حسینی-اتفاقات-این-رو...
1 day ago - تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از.

اربعین حسینی - ویکی شیعه

fa.wikishia.net/view/اربعین_حسینی
همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است. .... تحقیق درباره اول اربعین سیدالشهداء می‌نویسد حرکت به سوی کربلا در روز اربعین از زمان ...

مجله اینترنتی ستاره » تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز

bstsm.ir/.../تحقیق_در_مورد_اربعین_حسینی_و_اتفاقات_این_روز....
1 day ago - تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از شام به این سرزمین بازگشتند.

تحقیقی درباره اربعین حسینی - جامعه مجازی تدبر در قرآن کریم

tadabbor.org/?...تحقیقی%20درباره%20اربعین%20حسینی
ما در این مقاله بر آن شدیم تا وقایعى را که پس از اسارت اهل بیت سیدالشهداء(علیه السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین اوّل ...

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز - فروشگاه و بازاریابی

shop.18blog.top/تحقیق-در-مورد-اربعین-حسینی-و-اتفاقات-این-ر...
Oct 28, 2017 - مبارکتر شب و خرمترین روز / به استقبالم آمد بخت پیروز دهلزن گو دو .... ادامه مطلب " تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز " را بخوانید.

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز ستاره

shop.18blog.top/تحقیق-در-مورد-اربعین-حسینی-و-اتفاقات-این-ر...
Oct 27, 2017 - مبارکتر شب و خرمترین روز / به استقبالم آمد بخت پیروز دهلزن گو دو نوبت زن بشارت / که .... تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز ستاره.

اربعین حسینی - تبیان

https://article.tebyan.net/153287/اربعین-حسینی
Jan 25, 2011 - مسئله اربعین سید الشهداء(علیه السلام) و این که آیا خاندان آن حضرت پس از رهایی از ... جسم شریفش مورد خدشه قرار داده و وجود حدیث شریفی که زیارت اربعین را از علائم ... السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین اوّل ارتباط مستقیم دارد مرور کرده، تحقیقی مختصر درباره آن ارائه نماییم.

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز - تبیان

irtebyan.ir/تحقیق-در-مورد-اربعین-حسینی-و-اتفاقات-ای.html - Translate this page
تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز . عنوان ایـن صفحه ( تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز ) می باشد.

تحقیقی درباره اربعین حسینی | اربعین حسینی

arbaeenhosseini.com/.../اربعین/مقالات-اربعین/تحقیقی-درباره-ار...
Apr 6, 2016 - ما در این مقاله بر آن شدیم تا وقایعی را که پس از اسارت اهل بیت سیدالشهداء(ع) اتفاق افتاده و یا رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین ...
تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از شام به این سرزمین بازگشتند.
6 days ago - انشاء سوم ابتدایی درباره روز اربعین حسینی دانلود فیلم. اربعین حسینی .... تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز ستاره. ۱۲ تحقیق در ...

همه آنچه درباره تاریخ اربعین گفته شده است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و ...

www.mehrnews.com/.../همه-آنچه-درباره-تاریخ-اربعین-گفته-شده-ا...
Dec 13, 2014 - علمای اسلامی، دیدگاههای گوناگونی دربارة اربعین حسینی و اتفاقات این روز و نیز حضور کاروان اسیران و جابر دارند که این نوشتار، برخی از دیدگاه‌ها و آثار علما ...... قاضی طباطبایی، تحقیق درباره اول اربعین حضرت سیدالشهدا۷، ص ۳۰۴.
هم چنین در این روز سر امام حسین(علیه السلام)به بدن ملحق شده و دفن شد. .... در این باره به صراحت گزارش نکرده اند که آیا این حادثه، روز بیستم صفر سال 61 اتفاق ...... حرّ عاملی، محمد بن حسن، امل الآمل، تحقیق سید احمد حسینی، بغداد، مکتبة اندلس، 1404ق.
Dec 11, 2014 - در روز اول صفر، کاروان اسیران اهل بیت، وارد شهر شام شد و این در حالی بود ... علیه‌السلام و اربعین حسینی از جمله وقایعی است که طی ۴۰روز اتفاق افتاد. ... آنگاه، سپاهیان عمر بن سعد، با تیر و نیزه از هر طرف امام را مورد حمله قرار دادند. .... تحقیق میدانی «تابناک»؛ نمایندگان مجلس قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را می دانند؟

تحقیق آماده در مورد اربعین حسینی - پروژه مقاله تحقیق آماده - دانلود

bzmc.ir/file.php?u=docfarsi...تحقیق...مورد+اربعین+حسینی...
تحقیق آماده در مورد اربعین حسینی عنوان : اربعین حسینی فرمت : doc - ورد 2003 ... یزید قصد عزیمت به کربلا را داشته و نیز آیا توانسته اند در آن روز به زیارت آن مضجع ... مسئله اربعین سید الشهداء(علیه السلام) و این که آیا خاندان آن حضرت پس از رهایى از ...
مقاله جالب نشریه معروف Independent درباره پیاده روی اربعین ... به زیارت اربعین حسینی و پیاده روی ملیونها زائر به سوی کربلای معلی پرداخته است ... اگر به ماهیت انحصاری آیین‌های دینی توجه کنیم، خواهیم دید که این اتفاق چه‌قدر مهم است و این تنها یک ... او از بیعت با خلیفه‌ی نابکار، یزید، سرتافت و در کربلا و در روز عاشورا کشته شد.

ملاقات در اربعین حسینی - ویکی‌پرسش

www.wikiporsesh.ir/ملاقات_در_اربعین_حسینی
پرسش: شهید مطهری درباره اربعین حسینی می‌فرماید: اصلاً راه شام از کربلا نیست و چنین ... (این سخنرانی ایشان در روز اربعین بوده است) شهید مطهری می‌فرماید: «یک جریان ... و تنها در یک کتاب وجود دارد که آن کتاب به اتفاق تمام ارباب مقاتل معتبر نیست. ... بر رد این مطلب نمی‌تواند باشد؛ اتفاقاً نیرویی که در جوانی برای پژوهش و تحقیق ...

علت و فلسفه استحباب زیارت روز اربعین چیست؟/ اهل بیت (ع) در کدام ...

https://www.mashreghnews.ir/.../علت-و-فلسفه-استحباب-زیارت-ر...
در روز بیستم صفر - غیر از اربعین بودن - چه اتفاق تازه ای رخ داد که زیارت امام ... تاریخی چنین بزرگداشتی، ورود اهل بیت به کربلا در اولین اربعین حسینی (سال 61 ..... به بدن ملحق شد، و شاید تحقیق و اظهار نظر در این مورد نوعی عدم رعایت ادب و احترام به ...
Oct 29, 2017 - هرساله همزمان با اربعین حسینی مردم زیادی از سراسر ایران راهی عراق میشوند. سیل جمعیت آنقدر ... یک اتفاق. اربعین حسینی ... مسلمانان جا افتاد. همچنین بنا به بعضی روایت‌ها، در این روز، سر امام حسین (ع) به بدن ایشان ملحق شده و دفن شد.

شهید مطهری درباره اربعین حسینی می‌فرماید: اصلا راه شام از کربلا نیست و ...

www.ashoora.ir/.../2918-شهید-مطهری-درباره-اربعین-حسینی-می‌فر...
شهید مطهری درباره اربعین حسینی می‌فرماید: اصلا راه شام از کربلا نیست و چنین ... دانسته[3](این سخنرانی ایشان در روز اربعین بوده است) شهید مطهری می‌فرماید: «یک جریان ... اتفاق نیرویی که در جوانی برای پژوهش و تحقیق وجود دارد در کهن سالی نیست، این ...

تحقیقی جامع در رابطه با اربعین حسینی | هم اندیشی دینی

www.hamandishi-dini.ir/تحقیقی-جامعه-در-رابطه-با-اربعین-حسینی/
تحقیقی جامع در رابطه با اربعین حسینی .... [۳۰] با این حال، هفت روز پس از مرگ معاویه، برید شام به کوفه رسید و جریان را گزارش داد. ... اما پیش از ذکر مورد آخر، مقدمه ای لازم است، و آن اینکه با توجه به روایت هایی در باب «صلاۀ المسافر» وارد شده، می توان ...

جامع ترین مقاله در باره اربعین حسینی از دست ندهید

www.payamsalam.ir/جامع-ترین-مقاله-در-باره-اربعین-حسینی-از/
Nov 16, 2015 - این مقاله در مورد اربعین حسینی است و به مناسبت نزدیک شدن به اربعین امام ... السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز ...
Oct 26, 2017 - دفن سرهای مطهر و الحاق آنها به ابدان مطهر در روز اربعین که میان علما و مورّخان شیعه ... دربارهء این مسئله دیدگاه های مختلف و متضادی اظهار شده و مورد تشکیک و .... صفر غیر از اربعین بودن چه اتفاق تازه ای رخ داد که زیارت امام حسین (ع ) با ...
ما در این مقاله بر آن. شدیم تا وقایعی را که پس از اسارت اهل بیت سیدالشهداء(علیه. السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز. اربعین اوّل ...
4 days ago - رفتن جابربن‌عبدالله و عطیّه به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین، سرآغاز ... اما برخى از ارزش‌ها که ناشى از این تجمع تاریخ‌ساز نادر است، به دلایلى کمتر مورد توجه قرار ... در این مقاله سپس به شرح و مقایسه اربعین با دیگر اتفاقات پرداخته و نوشته ... و «مقایسه شیعیان ایرانى و عراقى» را مورد تحقیق و بررسى قرار داده‌اند.

گزارشی خواندنی از اتفاقات اولین اربعین - فردا

www.fardanews.com/.../گزارشی-خواندنی-از-اتفاقات-اولین-اربعی...
Dec 11, 2014 - اما این سنت حسنه چطور وارد شده و در اولین اربعین حسینی چه گذشته است؟ ... و «تحقیق درباره روز اربعین حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام» که به زبان فارسی ... در روز اربعین را نیز مورد اشاره قرار داده تا اثبات کند حضور اهل بیت امام حسین ...

تحقیق و مقاله کوتاه در مورد محرم - آسمونی

www.asemooni.com › دین و اندیشهاسلام
ماه محرم به دلیل اتفاقاتی در آن رخ داده است در نزد همه مسلمانان جهان از جایگاه ویژه ای ... این نوع مراسم‌ها در روز ۱۶ محرم با نام «هفتم امام حسین» و ۲۰ صفر با نام «اربعین» ادامه ...

انشا با موضوع اربعین حسینی 96 :: درسی 96 | مطالب درسی سال 96 - بلاگ

darsi96.blog.ir/post/انشا-با-موضوع-اربعین-حسینی-96
Aug 18, 1996 - انشا با موضوع اربعین حسینی ۹۶ در این قسمت به پایان رسید و ز شما میخواهیم اگر شما نیز .... تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز | ستاره.

اتفاقات-در-کربلا-در-اربعین - goto98 - وب ایرانیان

https://goto98.ir/fa/اتفاقات-در-کربلا-در-اربعین
4 days ago - اربعین نوید اتفاقات خوبی را می دهد تمامی وقایع اتفاق افتاده در اربعین ... اتفاقات مهم کربلا در روز عاشورا وبلاگ تفریحی اربعین حسینی چه روزیست ... اتفاقات سرخ در راستاى شکیبایى زینب خواستم این اربعین را کربلا باشم در ...
9 hours ago - اربعین خصوصیتش به خاطر این است که در اربعین حسینی یاد شهادت حسین زنده ... شما فرض کنید اگر این شهادت عظیم در تاریخ اتفاق می افتاد یعنی حسین بن علی و ... یا اگر هم برای آن روز یک اثری می گذاشت ، آیا این خاطره در تاریخ هم ...

عترت امام حسین (ع) - تحقیقى در باره اربعین حسینى

iec-md.org/ahlulbayt/tahghigh_arbaeen_hosseini_sobhaninia.html
تحقیق گامى مثبت در جهت هرچه روشن تر شدن حوادث پس از عاشورا باشد و مرضى پروردگار ... نویسنده این سطور نیز بر این باور است که کاروان اسرا در روز اربعین به کربلا ... السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین اوّل ...

اربعین - ملجه

melje.com/search/?q=اربعین
4 days ago - اس ام اس تسلیت اربعین حسینی در این قسمت از سایت اس ام اس تسلیت اربعین .... انشا در مورد اربعین ۹۶ | متن انشا درباره پیاده روی اربعین ۹۶ | تحقیق اربعین حسینی ... مسلمانان شیعه جهان در این روز مراسم سوگواری به یاد امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن ... همچنین بخوانید : تمامی اتفاقات و حوادث ناگوار ایران و جهان واژگونی ...

تحقیقى در باره اربعین حسینى | تاریخ در آینه پژوهش

tarikh.nashriyat.ir › 06. سال دوم، شماره دوم، تابستان 1384
Jan 5, 2011 - تحقیق گامى مثبت در جهت هرچه روشن تر شدن حوادث پس از عاشورا باشد و مرضى ... نویسنده این سطور نیز بر این باور است که کاروان اسرا در روز اربعین به کربلا ... السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز ...
Oct 26, 2017 - انشا در مورد سیزده ابان روز دانش آموز – ۱۳ آبان – مقاله در مورد سیزده آبان – انشا درباره سیزده آبان ... اما این را می دانم دیگر چنان دلاورانی در تاریخ ایران پیدا نخواهد شد ... اموز هست اما روز سیزده آبان اتفاق خونین بیهوده ای بود که نبیاد اتفاق می افتاد چون آنچه آن دانش آموز ها ... انشا در مورد اربعین حسینی به نام اربعین یادمان حسین.
1 day ago - در کنار این اثر می‌توان به اثر به «تحقیق درباره روز اربعین حضرت ... شاید اوج این اتفاق در پایگاه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی ...
Nov 24, 2015 - اربعین امام حسین(علیه السلام) در فرهنگ شیعی جایگاه بسیار والا و ارزشمندی دارد چون یک بار دیگر خاطرات و حوادث روز عاشورا در این روز زنده شده و به ...

پژوهشی در اربعین حسینی(علیه السلام) - ویکی اربعین (دانشنامه اربعین ...

wikiarbaeen.ir/index.php?title=پژوهشی...اربعین_حسینی(علیه...
Oct 10, 2017 - پژوهشی در اربعین حسینی(علیه السلام) چکیده ... هم چنین در این روز سر امام حسین(ع) به بدن ملحق شده و دفن شد اما در مقابل این شهرت برخی .... گزارش نکرده‌اند که آیا این حادثه روز بیستم صفر سال 61 اتفاق افتاده است یا پس از آن؟ ...... تحقیق دربارة اول اربعین حضرت سیدالشهداء (ع)، سید محمد علی قاضی طباطبایی، قم، ...
ما در این مقاله بر آن شدیم تا وقایعی را که پس از اسارت اهل بیت سیدالشهداء(علیه السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین اوّل ...

تصاویر شفقنا از پیاده روی زائران اربعین حسینی/5 - رسانه ها

www.afghanistan.shafaqna.com/.../پیاده%20روی%20اربعین.html
شفقنا افغانستان-قدیمی ترین تصویر از پیاده روی اربعین حسینی در بیش از 103سال قبل ... علت اینکه شما هرگز در مورد این اتفاق چیزی نشنیده‌اید احتمالاً به این حقیقت مربوط ... او در کربلا در روزی به نام عاشورا در روز دهم ماه اسلامی محرم کشته شد. ..... برای تحقیق این موارد، علم مخصوص لازم است که اصطلاح و متخصصان ویژهٴ خود را دارد که ...

اربعین - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/اربعین
زیارت اربعین تنها دربارهٔ حسین بن علی وارد شده و هیچ پیشینه‌ای را نمی‌توان برای اربعین و اعمال مربوط به این روز تا پیش از حادثه عاشورا تصدیق کرد و این ویژگی و ...

مسئله اربعین حسینی - کریمانه

karimaneh.persianblog.ir/post/706/
Dec 12, 2014 - مسئله اربعین سید الشهداء(علیه السلام) و این که آیا خاندان آن حضرت پس از رهایی از ... پایان، دلیل الحاق سر مطهر امام حسین(علیه السلام) را به جسم شریفش مورد خدشه قرار ... السلام)اتفاق افتاد و با رسیدن یا نرسیدن کاروان اسرا به کربلا در روز اربعین اوّل ارتباط مستقیم دارد مرور کرده، تحقیقی مختصر درباره آن ارائه نماییم.

کتاب «مجموعه مقالات اربعین»

student.kaums.ac.ir/Default.aspx?PageID=370&NewsID=2444
این کتاب شامل مجموعه مهمترین مقالات نوشته شده درباره اربعین حسینی به زبان فارسی ... همچنین «کتابشناسی توصیفی اربعین حسینی» به صورت مستقل در این مجموعه منتشر ... ساعت : 21:33 - روز : جمعه - 29 / 8 / 1394 / شماره خبر : 53 / تعداد نمایش :909 ...

اربعین حسینی تسلیت باد

sh-kelarabad.ir/DesktopModules/.../NewsView.aspx?...0...
Nov 19, 2016 - اربعین، روز باشکوهی است که از خون حسین(ع)، حیات گرفت و نقطه آغاز تبلیغ آرمان ... اربعین خصوصیتش به خاطر این است که در اربعین حسینی یاد شهادت امام ... اگر این شهادت عظیم در تاریخ اتفاق می افتاد یعنی حسین بن علی(ع) و بقیة ..... 1- «تحقیق در باره اول اربعین حضرت سیدالشهداء(ع)»؛ تألیف شهید آیت الله ...

مقاله ای در مورد محرم و عاشورا

www.ekavar.ir/index.php/87-2014.../127-2014-10-25-09-08-26
در این روز حسین بن علی – امام سوم شیعیان – و یاران وی در رویداد کربلا در جنگ با ... نبرد کربلا جنگی بود که در دهم محرم ۶۱ هجری قمری (۲۱ مهر سال ۵۹ خورشیدی) اتفاق .... این نوع مراسم‌ها در روز ۱۶ محرم با نام «هفتم امام حسین» و ۲۰ صفر با نام «اربعین» ادامه ...

فلسفه اربعین حسینی - دلبرانه

delbaraneh.com/entertainment/fortieth-philosophy-hosseini/
فلسفه اربعین حسینی اربعین شهادت امام حسین (ع) یکی از روزهایی است که به ... در این میان سید بن طاوس در «لهوف»، اربعین را روز بازگشت اسرا از شام به کربلا ذکر کرده .... ۲- «تحقیق درباره اولین اربعین حضرت سید الشهدا (ع)» تالیف علامه محقق سید محمد .... از طرف دیگر، همراهی سرهای پاک و اهل بیت (ع) هنگام ورود به شام، گویا مورد اتفاق ...

ایبنا - 110 کتاب و مقاله درباره اربعین در فرهنگ شیعی - خبرگزاری کتاب

www.ibna.ir/fa/doc/.../110-کتاب-مقاله-درباره-اربعین-فرهنگ-شی...
Dec 11, 2014 - دو مناسبت در این روز وجود دارد، یکی آمدن جابر بن عبداللّه انصاری برای زیارت امام ... السلام)در رگ‌های اسلام به ضمیمه تحقیقی درباره اربعین حسینی.
Apr 29, 2017 - تحقیق در مورد اربعین حسینی نشان می دهد که دو اتفاق مهم در این روز افتاده است. در روز اربعین حسینی اسرای کربلا از شام به این سرزمین بازگشتند.

کتابشناسی اربعین؛ معرفی گزیده‌ای از منابع درباره اربعین حسینی ...

fa.abna24.com/.../کتابشناسی-اربعین؛-معرفی-گزیده‌ای-از-منابع-...
5 hours ago - هم چنین زیارت نامه‌ای برای روز اربعین از امام صادق)ع) نقل شده است. ... یادآوری می شود، معرفی این آثار و منابع به معنی تایید محتوای کامل آنها نمی باشد. ... مجموعه مقالات اربعین حسینی (ع)/مولف جمعی از نویسندگان. .... رونمایی از سامانه موشکی جدید نیروی دریایی یمن/ اتفاقات غافلگیرکننده بزرگی در راه است + فیلم و عکس.
Dec 23, 2013 - با این همه، در احادیث، تنها استحباب زیارت اربعین درباره امام حسین(ع) وارد شده ... است که آیا این حادثه، روز بیستم صفر سال 61 اتفاق افتاده است یا پس از آن؟ ..... 11- سبحانی نیا، محمد تقی، « تحقیقی دربارة اربعین حسینی»، تاریخ در ...

انشا در مورد پیاده روی اربعین - qboost - شتاب دهنده وب

https://qboost.ir/fa/انشا_در_مورد_پیاده_روی_اربعین
Oct 30, 2017 - انشا در مورد اربعین حسینی پیاده روی انشا اربعین ۴ انشاتحقیق در مورد ... انشا در مورد اربعین حسینی وب سایت طلایی تحقیقی در باره اربعین حسینی vista اشعار ... در این این سایت به موضوع اربعین امام حسین و پیاده روی اربعین می در آینده ... اربعین روز بیستم انشا در مورد شب یلدا شب چله متن پیاده روی اربعین اتفاق ...
متن درباره اربعین | تحقیقات مورخان و علما در مورد اربعین حسینی گویای این نکته است که پیاده روی در روز اربعین و زیارت حرم امام حسین (ع) در این روز، همواره مورد ...

نسیم آنلاین | کتابخانه «اربعین» خالی است/ قلم‌های خاموشی در برابر یک ...

nasimonline.ir/.../کتابخانه-اربعین-خالی-است-قلم-های-خاموشی-در-ب...
1 day ago - در کنار این اثر می‌توان به اثر به «تحقیق درباره روز اربعین حضرت ... شاید اوج این اتفاق در پایگاه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی ...
در این میان سید بن طاوس در «لهوف»، اربعین را روز بازگشت اسرا از شام به کربلا ذکر .... 2- «تحقیق درباره اولین اربعین حضرت سید الشهدا (ع)» تالیف علامه محقق سید محمد .... از طرف دیگر، همراهی سرهای پاک و اهل بیت (ع) هنگام ورود به شام، گویا مورد اتفاق ...
Oct 2, 2015 - زیارت اربعین تنها درباره حسین بن علی وارد شده و هیچ پیشینه اى را نمی توان برای اربعین و اعمال مربوط به این روز تا پیش از حادثه عاشورا تصدیق ...
Dec 22, 2013 - صفحه اصلی خواهران مبلغ پژوهشی در مورد اربعین حسینی ... هم چنین در این روز سر امام حسین(علیه السلام)به بدن ملحق شده و دفن شد. .... اند که آیا این حادثه، روز بیستم صفر سال 61 اتفاق افتاده است یا پس از آن؟ ..... ک: سید محمد على قاضى طباطبائى، تحقیق درباره اول اربعین حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)، ص390 به بعد).
آیا صحیح است که اهل بیت امام حسین (علیه السلام) در اوّلین اربعین وارد کربلا شدند ؟ ... اهل بیت(علیهم السلام) در روز اربعینبه کربلا از دو جهت مورد تردید قرار گرفته است؛ ... مطابق این سخن، مى توان گفت که اهل بیتنیز همراه امام سجادع(علیه السلام) در روز .... توسط امام سجاد(علیه السلام) همراه دیگر اعضاى کاروان در همان روز اتفاق افتاده است.

آیا کاروان حسینی اربعین به کربلا بازگشتند ؟ - دارالقرآن الکریم اصفهان

dar-al-quran.ir/.../1221-آیا-کاروان-حسینی-اربعین-به-کربلا-بازگ...
در فرهنگ شیعی، اربعین به چهلمین روز شهادت سید الشهداء( علیه السلام ) اطلاق می‌شود که با ... در این روز جابر بن عبد الله انصاری و عطیه عوفی و همچنین کاروان حسینی پس از .... فراوانی در منابع شیعه و سنی وجود دارد که این اتفاقات تا چهل روز ادامه داشته است: ... است که علاقه‌مندان می‌توانند به کتاب وزین «تحقیق در باره اولین اربعین حضرت ...

آیا کاروان اسیران در اربعین حسینی به کربلا آمدند؟ - سربازان اسلام

www.sarbazaneislam.com/.../269-آیا-کاروان-اسیران-در-اربعین-حس...
درباره ورود کاروان اسیران از شام به کربلا در روز اربعین اختلاف نظر است، مرحوم ... هنگامى که این جمعیت به کربلا رسیدند، در آنجا جابر بن عبدالله انصارى و گروهى از ... در آن روز اتفاق افتاد؛ در نتیجه، اهل بیت(علیهم السلام) نیز در روز اربعین به کربلا آمدند. .... بیستم صفر،اربعین آن حضرت مى شود (رجوع کنید به: تحقیق درباره اربعین، ص ...

شلوغ‌ترین تجمع انسانی تاریخ در کربلا و در روز اربعین اتفاق می‌افتد

www.yjc.ir/.../شلوغ‌ترین-تجمع-انسانی-تاریخ-در-کربلا-و-در-روز-...
Oct 12, 2017 - شلوغ‌ترین تجمع انسانی تاریخ در کربلا و در روز اربعین اتفاق می‌افتد ... شد امیدواریم مورد استفاده قرار نگیرد اما این وظیفه ماست که این آموزش را به خادمان یاد دهیم و به ... برپایی 4 موکب حسینی از شهرستان نطنز در ایام اربعین در کربلا ...

برخی از جزئیات حادثه کربلا با عقل سازگار نیست! چگونه توجیه می شود ...

www.islamquest.net › خانهگنجینه پاسخ‌هاتاریخ
واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یاران آن حضرت از بدیهیات، مسلمات و معلومات تاریخ ... بسا جزئیاتی از بعضی از حوادث آن از دشمنان و مغرضان مورد تحریف قرار گرفته باشد. ... بنابر این در اصل وجود تحریف در بعضی از جزئیات حادثه عاشورا، تردیدی وجود ... «تحقیق درباره اول اربعین حضرت سید الشهدا(ع)» در این‌باره چنین می نویسد: این ...
Dec 10, 2014 - در این روز، جابر‌بن عبدالله‌انصاری از مدینه به کربلا آمد و او نخستین کسی بود که امام ... اما این همه توصیه به اهمیت اربعین تنها برای یک ختم روز چهلم نمی‌تواند باشد؛ اربعین حرف‌های ..... پیاده روی عاشقان برای خلق عاشورایی‌ترین اربعین حسینی ... این اتفاق در سال‌های اخیر مورد توجه جدی رسانه‌های خارجی نیز قرار گرفته است.

مقاله کوتاه و انشا درباره ماه محرم و روز عاشورا :: پایگاه مذهبی دارالصادقیون

darolsadeghiyon.ir/.../مقاله-کوتاه-و-انشا-درباره-ماه-محرم-و-روز-عاشو...
در این روز حسین بن علی – امام سوم شیعیان – و یاران وی در رویداد کربلا در جنگ با لشکر یزید کشته شدند و شیعیان در ماه محرم به عزاداری برای امام حسین (ع) و یارانش می ...
به مناسبت اربعین حسینی؛ دلایل اهمیت اربعین درفرهنگ اسلامی ... 2- مورد دیگر مشخص کردن حدود همسایه ها: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص کُلُّ أَرْبَعِینَ دَاراً جِیرَانٌ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ ... جائیکه امام حسن عسکری(ع) در باره زیارت امام حسین در روز اربعین تاکید فرمود واز این ره آورد .... شهید مطهری درباره وقوع چنین اتفاق و یا عدم وقوع آن تحقیق ویژه نموده است احتمالا با ...

ایرنا - خوزستان

www.irna.ir/khuzestan
تجمع اربعین حسینی لرزه بر اندام استکبار انداخته است. آبادان - ایرنا - مسئول داوری .... آمادگی شهرستان شوش برای میزبانی 100 هزار زائر در روز اربعین. شوش - ایرنا ...
6 days ago - صفحه اصلی / زوار اربعین حسینی(ع)، مبلغان دین الهی .... به‌ راستی که این شور و حال زیارت در این روز و جمعیت گسترده‌ٔ مردم به خواست و هدایت ...
لذا فلسفۀ وجودی اهمیّت زیارت اربعین به سبب الحاق سرهاى شهدا در این روز توسط امام سجاد .... [39] لذا انجام راهپیمایی اربعین حسینی در دنیا مورد توجه قرار خواهد گرفت و ...

تحقیق آماده در مورد اربعین حسینی – یکدو دانلود

12download.ir/تحقیق-آماده-در-مورد-اربعین-حسینی/
Oct 7, 2017 - عنوان : اربعین حسینی فرمت : doc – ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه ... کربلا را داشته و نیز آیا توانسته اند در آن روز به زیارت آن مضجع شریف نایل آیند و مرقد ... از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق آماده در مورد اربعین ...

اربعین و پیاده روی در کلام رهبر معظم انقلاب + پوستر - قافله عاشقی ...

www.ghafelegilan.ir/.../اربعین-و-پیاده-روی-در-کلام-رهبر-معظم-انق...
Jul 10, 2016 - «شروع جاذبه ى مغناطیس حسینى، در روز اربعین است. .... «شما فرض کنید اگر این شهادت عظیم در تاریخ اتفاق می افتاد، یعنی حسین بن علی (ع) و بقیه .... و نمونه وجود دارد که اهل تحقیق باید اینها را برای ذهن های جوان و جوینده روشن کنند.
Dec 7, 2015 - در این حال،وزیر حمل و نقل عراق از ورود ۲۶ میلیونی زائر حسینی به کربلا نا روز چهارشنبه خبر داد و اعلام کرد،شمار زائران در روز اربعین به ۲۷ میلیون ...

سفرنامه کربلا ، اطلاعات مورد نیاز زائرین اربعین حسینی - گیاهان دارویی

www.shafagah.com/.../9970-سفرنامه-کربلا-،-اطلاعات-مورد-نیاز-زا...
Oct 1, 2017 - سفرنامه کربلا ، اطلاعات مورد نیاز زائرین اربعین حسینی ... شناسند و با تحمل سختی راه خود را در روز اربعین و در روز های دیگر این ... اما عمدتا بارندگی در این کشور به ندرت اتفاق می افتد و شاید سالانه چیزی حدود 250 میلی تبتر نرسد .

کدام کتاب‌ها درباره حادثه عاشورا معتبر است؟ - ایسنا

www.isna.ir/news/.../کدام-کتاب-ها-درباره-حادثه-عاشورا-معتبر-است
Oct 7, 2016 - محمدحسین رجبی دوانی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) یکی از ... این کتاب به‌عنوان منبع معتبر مقتل سیدالشهدا (ع) کافی و جامع است. ... چهارم: امام حسین (ع) در کربلا (ورود امام حسین (ع) به کربلا تا روز عاشورا، رویدادهای روز عاشورا، نحوه‌ی شهادت تمام ... اما در مورد اربعین حسینی که بسیاری افراد، قطعیت آن را زیر سؤال ...
Nov 12, 2016 - گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره حرکت پیاده‌روی اربعین/ ... جستار · مقالات جستار ... از مردم عراق که پذیرایی کردند، محبّت کردند، این جمعیّت عظیم را توانستند ظرف چند روز اداره کنند، تشکّر میکنم. ... امسال(۱) شما ملاحظه کردید در اربعین حسینی میلیون‌ها انسان در کنار هم قرار ... ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد!
Nov 22, 2014 - با توجه به شکست های اخیر گروه داعش این گروه سعی دارد تا با انجام عملیات ... زمان اربعین حسینی حجم ورودی راههای منتهی به کربلا افزایش پیدا کرده است ... گروه داعیش بیم انجام حملات علیه زائرین وجود دارد در چند روز گذشته فیلمی در ... را مورد تردید قرار داده و پخش این فیلم را جزو کارهای تبلیغاتی داعش اعلام کرده است.
Nov 28, 2012 - [۳][۴] در این روز حسین بن علی – امام سوم شیعیان – و یاران وی در رویداد کربلا ... در مورد واقعه عاشورای سال ۶۱ اغلب تاریخ نگاران اهل سنت از جمله محمد بن ... مصلوب کردن او، همگی مطابق برخی روایات در این روز اتفاق افتاده‌اند. .... این نوع مراسم‌ها در روز ۱۶ محرم با نام «هفتم امام حسین» و ۲۰ صفر با نام «اربعین» ادامه پیدا می‌کند.

ریشه شناسی سنت زیارت اربعین - روزنامه آذربایجان | خبر فارسی

https://khabarfarsi.com/u/47015041 - Translate this page
6 hours ago - زیارت امام حسین(ع) و زیارت اربعین از اعمال حسنه اربعین حسینی عنوان شده اند. ... السلام بر فضیلت این روز است که زیارت مخصوص امام حسین علیه السلام در روز اربعین را ... تحقیق در مورد اربعین حسینی ... (4 روایت از اتفاقات اربعین).
Dec 2, 2015 - 20صفر؛ روز اربعین حسینی مقدمه اربعین حسینی روز ۲۰ ماه صفر و ... در مورد زمان بازگشت اسرای اهل بیت به کربلا پس از واقعه عاشورا سه نظر ... از جمله کتاب‌های مشهور در اثبات این نظر و پاسخ به مخالفان کتاب تحقیق درباره اول اربعین ...

تحریفات عاشورا - شهید مطهری - انتخاب

www.entekhab.ir/fa/news/84244/تحریفات-عاشورا-شهید-مطهری
Nov 18, 2012 - حماسه حسینی - شهید مطهری - مطلب حاضر برگرفته از کتاب "حماسه حسینی" است ... متاسفانه با توجه به رشد روز افزون تحریفات و غلو‌هایی که در مورد روز عاشورا و وقایع آن ایجاد شده است؛ بررسی این واقعه بزرگ تاریخ مسلمین، لازم می ..... اربعین که می رسد، همه این روضه را می خوانند و مردم هم خیال می کنند اینطور است که اسرا ...

از عاشورا تا اربعین

valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=notepad&id=170
Jan 13, 2012 - از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرموده اند: «در روز اربعین هنگامی که روز ... اما حضرت زینب با سخنان کوبنده، از این تحریفات جلوگیری کرد. ... در پرتو همین افشاگری ها بود که انقلاب حسینی در دل همه مردم شکوفا شد و .... سلام باتشکر فراوان از شما که این طوری تونستی درمورد امام حسین (ع) بنویسید خدا اجرشو بهتون بده .
یکی از مهم ترین سوالات در مورد اربعین حسینی؛ ریشه های پیدایش این منسک مذهبی است. .... در آن روز اتفاق افتاد؛ در نتیجه، اهل بیت (ع) نیز در روز اربعین به کربلا آمدند. ..... مدت ده روز به کوفه رسیدند(تحقیق درباره اربعین،ص21) بدیهی است، اگر بتوان ...
Jul 8, 2015 - در این روز امام حسین (ع) و یارانش در واقعه کربلا در جنگ با لشکر یزید به شهادت ... مورد خاندان پیامبر (ص) انجام گرفته و دشمنان اسلام و اهل بیت (ع) این روز را خجسته ... را به خود اختصاص داده و آغاز و انجام آن، در برهه ای کوتاه اتفاق افتاده است. ... رخدادهای روز نهم محرم و شب عاشورا · آشنایی با اعمال اربعین حسینی و متن زیارت ...
Dec 30, 2012 - در این سال‌ها علما و اولیای الهی برای زیارت سیدالشهدا(ع) در روز اربعین اهمیت و ... عتبه حسینی شده است، درباره مراقبه و بزرگداشت روز اربعین حسینی ...
Mar 21, 1989 - اربعین؛ جاودانگی نهضت حسینی ... سید علی حسینی خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید جواد حسینی ... به دلیل بهره‌مندی از کمالات انسانی همواره مورد وثوق مردم بود. .... آیت‌الله خامنه‌ای تحقیق و تألیف را از دوران طلبگی آغاز کرد و تقریرات ..... این اتفاق زمانی روی داد که هنوز تظاهرات و راهپیمایی در شهرهای کوچک ...
«شما فرض کنید اگر این شهادت عظیم در تاریخ اتفاق می‌افتاد، یعنی حسین بن علی(ع) و ... «اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر یاد نهضت .... بخواهد از این سرفصل‌ها بیشتر پیدا کند، صد‌ها شاهد و نمونه وجود دارد که اهل تحقیق باید ... اجتماعی در دولت اول دکتر روحانی به عنوان یک دغدغه مهم مورد توجه قرار گرفت .

چهار شاخص اربعین در بیانات امام خامنه ای – اندیشه نو

andisheyeno.ir/چهار-شاخص-اربعین-در-بیانات-امام-خامنه-ا/
Nov 6, 2016 - در فرمایشات معظم له اربعین حسینی از مصادیق شعائرالله است: «این کسانی ... که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر(ص)، یاد نهضت حسینی برای ...

توصیه هایی به زائران کربلا درباره آب و هوا - جذاب 96

jazabdl.xyz/gtfind/?q=توصیه+هایی+به+زائران+کربلا...و...
اطلاعاتی در مورد تور کربلا تور کربلا تور مذهبی است که در ایام ماه محرم به ویژه .... همه چیز درباره این مراسم مذهبی شیعیان را در این مطلب بخوانید اربعین حسینی روز ۲۰ ... همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است. ... لطف وجود آژانس‌های مسافرتی و تورلیدرهای حرفه‌ای سفر اتفاق ساده و خوشایندی برای همه ماست ...
Dec 3, 2015 - اهمیت‌ اربعین‌ در آن‌ است‌ که‌ در این‌ روز، با تدبیر الهی‌ خاندان‌ پیامبر (ص)، یاد ... اعتبار اربعین امام حسین (ع) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی .... (لؤلؤ و مرجان، ص ۱۵۴) به هر روی، زیارت اربعین از زیارت‌های مورد وثوق امام حسین ... «تحقیق درباره اولین اربعین حضرت سید الشهداء» درباره اربعین نوشت که اخیراً هم ...
سایت خبری افکارنیوز خبرهای سیاسی ورزشی اجتماعی اقتصادی و اجتماعی را با صداقت و سرعت و دقت نمایش می دهد.
اربعین حسینی : بزرکترین راه پیمایی و تظاهرات و عزاداری در جهان در طول تاریخ ... تا خودشان در روز اربعین حسینی در کربلا باشند و زیارت سید الشهدا بجا آورند . ... و عظمت این وقایع بسیار عحیب و عریب و باور نکردنی برای کسانی که هنوز در این ... از جمله خدمت رسانی بسیار مهم که مورد نیاز پیاده روهای خسته می باشد موضوع خواب می باشد .
Jan 19, 2009 - سال 61 هـ ق عصر روز دهم محرم لشکر یزید بعد از اینکه امام حسین ... [10] واقعه دلخراشی که برای اسرا اتفاق افتاد این بود که علی‌رغم خواست آن .... سید بن طاووس، اللهوف علی قتلی الطُّفوف، تحقیق و تقدیم شیخ فارس تبریزیان، چاپ: اسوه نوبت دوم، 1357، ص180. [3] . ... نرم افزار ویندوزی و اندرویدی چهل چراغ ویژه اربعین حسینی.
Dec 3, 2015 - در آستانه اربعین حسینی بر آن شدیم تا در یک مصاحبه کوتاه، نکات ... سوال: آیا ارتباطی میان عدد چهل با حوادث تاریخی اربعین وجود دارد و می توان از مباحث اعداد درباره این روز ... اربعین و آمدن جابر با لفظ چهل نمی‌توان برقرار کرد زیرا این یک اتفاق ... طباطبائی است با عنوان «تحقیق در باره اولین اربعین سید الشهداء».
۳۰ پرسش پُرتکرار دانشجویان درباره «پیاده‌روی اربعین». ... اعزام 160 دانشجوی گیلانی به پیاده‌روی اربعین حسینی ... اسماعیلی گفت: تهیه و توزیع 2 هزار غذا در هر روز، صبحانه ۵۰۰نفر،۶۰۰میان وعده ۳۰۰،چای ،خرما ، آش رشته ،شله زرد و. .... راه حل بومی ارائه می‌دهند از این پس نیاز نیست از سازمان مرکزی اجازه بگیرید و آتش به اختیار عمل کنید.
از جمله آن‌ها آیاتی هستند که اشاره به سیدالشهدا (ع) و اتفاقات مرتبط با ایشان دارند. ... قرآن برای معرفی شخصیت‌های الهی از سه راه وارد می شود و در هر مورد بنابر مصالحی از ... دعاها و احادیث بر این لقب امام تاکید شده است، چنانکه در زیارت اربعین امام حسین علیه ... هنگامی که حضرت زکریا این جریان را شنید مدت سه روز از مسجد خویشتن خارج نشد و ...

اربعین حسینی تسلیت باد

www.larobservatory.ir/news_view.aspx?id=237
Dec 14, 2014 - مسئولان امنیتی عراق اعلام کردند که تدابیر امنیتی در روز اربعین پایان نمی‌یابد. ... به اطراف کربلا شلیک کردند ولی این اتفاقات باعث نشد مردم حاضر در کربلا این شهر ..... (لؤلؤ و مرجان، ص154) به هر روی، زیارت اربعین از زیارتهای مورد وثوق امام .... شهید مطهری درباره وقوع چنین اتفاق و یا عدم وقوع آن تحقیق ویژه نموده است ...
پایان روند ویزادهی عراق برای اربعین حسینی(ع)/ نزدیک به 80 هزار پناهنده ... ایران از پایان روند ویزادهی سفارت و نمایندگی های عراق در این کشور برای مراسم اربعین امام . .... نیروهای امریکایی که اتهامات در مورد تلفات غیرنظامیان در ولایت قندوز را مورد تحقیق قرار داده ... پیشخوان روزنامه/ شماره ۱۱۷۹ روزنامه انصاف، روز چهارشنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۶.
Jan 27, 2010 - امشب شب اربعین مصباح هداست/ دل یاد حسین بن علی شیر خداست ... خدایا بحق این روز عزیز، ما را چون جابر، از محبان و شیعیان واقعی امام حسین علیه السلام قرار بده/ آمین. ... تا بگوید همه اتفاقات سرخ، در راستاى شکیبایى زینب علیهاالسلام بود. ... اربعین؛ روز زیبایی حقیقت، روز زیارت چشم ها از زیبایی های کربلا، روز ...
Jan 1, 2013 - در مورد اربعین حسینی اقوال و روایات متعددی است که نیاز به بررسی و تحقیق ... این کاروان سر حسین(ع) را همراه خود داشتند و در همان نخستین روز ورود به ...

رویدادهای سال 1357

www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=602
راهپیمایی بزرگ روز اربعین, سفر رئیس شورای سلطنت به فرانسه و تقاضای ملاقات با .... در این روز که برابر با پانزدهم شعبان و میلاد حضرت قائم (عج) بود، به جای جشن و .... که در حوادث اخیر به وظایف قانونی خود عمل نکرده‌اند مورد تعقیب قرار خواهند گرفت. .... نماز ظهر در پیچ شمیران به امامت آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی اقامه شد.

۸ محقق شیعه که مخالف وقایع اربعین هستند - فرارو

fararu.com/fa/news/.../۸-محقق-شیعه-که-مخالف-وقایع-اربعین-هست...

Searches related to تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز


اربعین عکس

اربعین مداحی

اربعین پیاده روی

اربعین چیست

اربعین یعنی چه

انشا در مورد اربعین حسینی

تحقیق در مورد اربعین حسینی و اتفاقات این روز

سایت اربعین

شعر در مورد اربعین حسینی

۹۶/۰۸/۱۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی