زنان دوبرابر مردان دچار اختلالات بی خوابی می شوند

شایع ترین اختلال خواب در زنان ، نوع شغل و شیوه زندگی زنان
خانمها در قیاس با آقایان بیشتر به انواع اختلالات خواب دچار هستند و نمیدانند برای برطرف کردن مشکلشان چه باید بکنند.اختلال در خوابیدن مشکلی که در زنان دوبرابر مردان است

زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب عمیق تری دارند، با آشفتگی و بی نظمی کمتر. اما برخی زنان در طول سال های باروری خود مستعد ابتلا به اختلالات خواب هستند.
اختلال شایع خواب در زنان تا سال های اخیر مورد توجه قرار نگرفته بود و چند سالی است که شرکت های داروسازی به فکر رفع اختلالات خواب در زنان افتاده اند.
عوامل متعددی در خواب زنان تاثیر می گذارند
تغییر میزان ترشح هورمون های زنانه، استرس، بیماری، روش زندگی و محیط خواب از جمله عواملی هستند که در خواب زنان تاثیر می گذارند.
نوسانات هورمونی:
نوسانات هورمونی مرتبط با قاعدگی معمولا بر الگوهای خواب، حالات و نحوه واکنش نسبت به استرس اثر می گذارند. بسیاری از زنان پیش از قاعدگی دچار اختلالات خواب می شوند. سخت به خواب رفتن و از خواب برخاستن، راه رفتن در خواب و خواب آلودگی در طی روز، همگی با تغییرات هورمونی پیش از قاعدگی ارتباط دارند. بی خوابی یکی از شایع ترین علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS ) زنان است.
حاملگی:
حاملگی نیز ممکن است خواب را مختل کند. در سه ماه اول بارداری زنان به خواب بیشتری نیاز دارند و معمولا در طول روز احساس خواب آلودگی می کنند. در سه ماهه دوم، وضعیت خواب بهتر می شود. اما در سه ماهه سوم زنان کمتر می خوابند و بیشتر بیدارند.
شایع ترین دلایل بروز اختلال خواب در این دوران عبارت اند از:
دفع مکرر ادرار، سوزش سر دل، احساس ناخوشی عمومی، حرکات جنین، کمردرد، گرفتگی عضلات پا و کابوس های شبانه. تورم حفره های بینی نیز ممکن است باعث خروپف و وقفه تنفسی شبانه در دوران حاملگی شود.
شایع ترین اختلال خواب در زنان بی خوابی مفرط است، یعنی سخت به خواب رفتن و تداوم نیافتن خواب، یا زود بیدار شدن و ناتوانی در از سرگرفتن خواب
استرس های روانی- اجتماعی:
شاید بتوان گفت که استرس های روانی- اجتماعی بیشتر از تغییرات هورمونی مانع خواب می شوند. بسیاری از زنان جوان، برای سازگار شدن با شرایط کاری و نقش های مادری و همسری، کمتر می خوابند و به ناچار خستگی و سایر عوارض خواب ناکافی را نادیده می گیرند. در حدود 30 درصد از زنان شاغل دچار اختلالات خواب هستند.
نوع شغل و شیوه زندگی:
نوع شغل و شیوه زندگی نیز می تواند در بروز اختلالات اولیه خواب دخیل باشد. زنان شاغل در شیفت های چرخشی و شبانه احتمالا مشکلات خواب را تجربه می کنند.
مصرف کافئین، نیکوتین و داروهای محرک:
مصرف کافئین، نیکوتین یا سایر داروهای محرک در حوالی ساعات خواب ممکن است مانع از به خواب رفتن شود. الکل هم می تواند باعث از هم گسیختگی خواب و کابوس های شبانه شود.
افسردگی و اضطراب:
افسردگی و اضطراب در زنان شایع تر از مردان است و می تواند باعث اختلالات خواب شود. بروز این تغییرات روانی در برخی از زنان با چرخه قاعدگی مرتبط است. اضطراب مانع از شروع خواب و افسردگی موجب بسیار زود بیدار شدن از خواب می شود.
اضافه وزن:
اضافه وزن و چاقی احتمال ابتلای زنان به اختلالات خواب را افزایش می دهد.
سندرم پای بی قرار
شایع ترین اختلال خواب در زنان
شایع ترین اختلال خواب در زنان بی خوابی مفرط است، یعنی سخت به خواب رفتن و تداوم نیافتن خواب، یا زود بیدار شدن و ناتوانی در از سرگرفتن خواب. سایر اختلالات متداول خواب شامل اختلال تنفسی در حین خواب، سندروم پاهای بی قرار، اختلال حرکتی دوره ای اندام ها و حمله خواب است.
اختلال تنفسی در حین خواب:
اختلال تنفسی در حین خواب (وقفه تنفسی) با خرناس های بلند، تنفس منقطع، خواب منقطع و خواب آلودگی در طی روز همراه است.
سندروم پاهای بی قرار و اختلال حرکتی دوره ای اندام ها:
سندروم پاهای بی قرار و اختلال حرکتی دوره ای اندام ها نیز می توانند خواب را عمیقا مختل کنند. عوامل ایجادکننده این اختلالات ناشناخته اند. سندروم پاهای بی قرار با احساس ناراحتی و خستگی در پاها پیش از شروع خواب همراه است که با حرکت دادن آنها تسکین می یابد.
اختلال حرکتی دوره ای اندام ها باعث حرکات دوره ای پا می شود و فرد را از خواب بازمی دارد. هر دو این اختلالات ممکن است باعث بی خوابی مفرط شوند و در افراد مسن شایع ترند.اختلالات خواب

اختلالات خواب

افزایش سن:
مشکلات مربوط به خواب در زنان بالای 40 سال بیشتر است. با افزایش سن، بروز تغییرات فیزیکی و هورمونی در بدن زنان، خواب آنان را سبک تر می کند. اختلالات خواب در دوران یائسگی به مراتب شایع تر است.
زنان اغلب در طول شب بیدار و در طول روز خسته ترند. گرگرفتگی و تعریق شبانه ناشی از پایین بودن سطح استروژن نیز ممکن است این مشکلات را تشدید کنند. خرناس کشیدن در زنان یائسه شایع تر است و می تواند خوابشان را مختل کند.
زنان در دوره بعد از یائسگی خواب سبک تری دارند و دفعات بیشتری در طول شب از خواب بیدار می شوند. درد، غم و غصه، نگرانی، مصرف بعضی داروها و مشکلات تنفسی نیز می توانند در زنان یائسه اختلالات خواب ایجاد کنند.

اختلالات خواب

همچنین بخوانید : همه مطالب در مورد کمبود خواب و عوارض آن

اختلالات خواب در زنان

حمله خواب یا نارکولپسی:
حمله خواب میل شدید و مقاومت ناپذیر نسبت به خواب است و باعث خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز می شود. بیماران دچار حمله خواب اغلب خواب منقطعی دارند.
نشانگان خوردن شبانه:
بیماران سه یا چهار بار در طول شب بیدار می شوند و احساس می کنند که مجبورند چیزی بخورند. الگوی ترشح هورمونی این افراد غیرعادی است. سطوح بالای کورتیزول که هورمون استرس محسوب می شود، افزایش کمتر از حد طبیعی ملاتونین به هنگام شب و سطوح پایین لپتین که هورمون مهار کننده اشتها است.

علائم اختلالات خواب در زنان

اختلالات خواب در زنان دارای سه علامت شایع است که معمولا همزمان با یکدیگر بروز می کنند:
مشکل در شروع خواب:
این مشکل در زنان جوان شایع تر است و غالبا با اختلالات اضطرابی و داشتن زندگی پراسترس مرتبط است.
مشکل در ادامه خواب:
بیدار شدن های مکرر بیشتر در زنان مسن شایع است. این علامت ممکن است نشانه اختلال حرکتی دوره ای اندام ها باشد. ورم مفاصل، درد و بی قراری در سه ماه آخر بارداری نیز ممکن است باعث بیدار شدن های متعدد شود.
خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز:
در زنان مسن تر و یائسه، اختلال حرکتی دوره ای اندام ها و وقفه تنفسی حین خواب ممکن است به خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز منجر شود. در زنان جوان تر، محرومیت از خواب و حمله خواب بیشتر باعث خواب آلودگی شدید روزانه می شود.
پیشگیری از سرطان با خواب آرام
یافته های دانشمندان حاکی است خواب آرام از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند.
هرگونه اختلال در خواب باعث برهم ریختگی توازن هورمون ها شده و با اختلال در توازن هورمون ها زمینه بروز سرطان ایجاد می شود.
هورمون های کورتیزول، استروژن و ملاتونین در تشخیص ابتلای شخص به سرطان نقش اساسی دارند.
هورمون کورتیزول عامل اصلی تنش در بدن است که به تنظیم دستگاه های دفاعی بدن کمک کرده و میزان آن صبح افزایش و به هنگام خواب کاهش می یابد.
همچنین در زنان مبتلا به سرطان سینه میزان کورتیزول عصر هنگام بسیار بالاتر است و تنش های ناشی از بدخوابی در توازن این هورمون ها اختلال به وجود می آورد.
هورمون ملاتونین در هنگام خواب ترشح می شود و در گردش خون مؤثر بوده و از نابودی وراثتی DNAجلوگیری می کند.
نابودی DNA به رشد سرطان منجر می شود و تولید هورمون استروژن را کند می کند که این کند شدن جلوی رشد غدد سرطانی سینه و تخمدان را می گیرد.
پژوهشگران دریافته اند زنانی که شب کار هستند و یا زیاد در شب نشینی ها شرکت می کنند به سبب اختلال در خواب، میزان ترشح هورمون ملاتونین بدن شان کم می شود و این کاهش، افزایش هورمون استروژن را در پی دارد در نتیجه درصد ابتلای آن ها به سرطان سینه افزایش می یابد.

زنان دو برابر مردان دچار اختلالات بی خوابی می شوند


زنان دو برابر مردان دچار اختلالات بی خوابی می شوند - نمناک

namnak.com/اختلالات-خواب-در-زنان.p38489
زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب عمیق تری دارند، با آشفتگی و بی نظمی کمتر. اما برخی زنان در طول سال ...
Jun 15, 2017 - زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب عمیق تری دارند، با آشفتگی و بی نظمی کمتر.

اختلالات خواب در زنان - پارسی طب

fa.parsiteb.com › بیماریها
زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب عمیق تری دارند، با آشفتگی و بی نظمی کمتر. اما برخی زنان در طول سال ...
Dec 31, 2016 - اختلال در خوابیدن مشکلی کهچه کسی دچار اختلال خواب است؟ در زنان دوبرابر مردان است. زنان دو برابر مردان به زنان بارداری که مبتلا به ایدز می‌باشند، ...
در حال حاضر بی‌خوابی و پرخوابی، دو اختلال عمده خواب هستند، اگر چه در مقایسه با .... معمولا زنان دو برابر مردان در به‌ خواب‌رفتن یا در خواب‌ماندن دچار مشکل می‌شوند.
Jun 7, 2016 - آیا زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب می شوند؟ ... سلامت نیوز:پژوهشگران می‌گویند زنان دست کم دو برابر مردان در معرض ابتلا به اختلال اضطرابی هستند. ... فشار خون بالا، حالت تهوع و بی خوابی یا کم خوابی از بارزترین نشانه های جسمانی ...
زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب می شوند؟ ۷ شهریور, ۱۳۹۵. |. 0 دیدگاه. پژوهشگران می‌گویند زنان دست کم دو برابر مردان در معرض ابتلا به اختلال اضطرابی هستند. ... فشار خون بالا، حالت تهوع و بی خوابی یا کم خوابی از بارزترین نشانه های جسمانی آن است.
اختلالات خُلق در همه سنین از کودکی تا بزرگسالی دیده می شود. ... اما مشاهده می شود والدین این کودکان و نوجوانان چنین می گویند که فرزندشان بی قرار است و دچار آشفتگی شده ... زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند.

بی خوابی, شایعترین اختلال خواب - طب پرس

www.tebpress.com › ... › معرفی بیماری هاروان شناسی
Sep 22, 2016 - این شکایت با افزایش سن افزایش میابد و در زنان شیوعی دو برابر مردان دارد. ... در واقع،بیشتر ما درطول زندگی خود چندباری در خوابیدن دچار مشکل می شویم . ... و روانی ما وارد نمی شود اما پس از چند شب بیخوابی اختلالات زیر پدید می آید:.

اختلالات خواب - تربیت ماندگار

tarbiatmandegar.persianblog.ir/post/207/
Jan 4, 2013 - به‌طور کل علل بی خوابی را می‌توان به دسته‌های زیرتقسیم کرد: .... زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب ... بسیاری از زنان پیش از قاعدگی دچار اختلالات خواب می شوند. سخت به ...

IranPsychology - مشکلات و اختلالات خواب Sleep Problems

www.well-being.blogfa.com/.../مشکلات-و-اختلالات-خواب-Sleep-Pro...
این مشکل (Insomnia - بی خوابی) اغلب موقتی است و بیشتر هنگام ناراحتی و یا هیجان روی می دهد و پس ... اختلالات خواب در موارد زیادی از اختلالات روانپزشکی دیده می شوند مثل اختلالات اضطرابی و خلقی .... و حرف زدن در خواب حدود پنج درصد بالغین دچار وحشت شبانه می شوند و یک درصد هنگام خواب راه می روند. ... زنان دو برابر مردان مبتلا می شوند.

اختلال افسردگی اساسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/اختلال_افسردگی_اساسی
تصور می شود، علت اصلی بروز افسردگی عوامل ژنتیکی،محیطی و فاکتور های روانشناسی باشد. ... اما همه افرادی که سابقه فامیلی افسردگی را دارند به این اختلال دچار نمی‌شوند. ... شیوع این بیماری در زنان دوبرابر مردان است. ... بیخوابی یا پرخوابی: بارزترین علامت افسردگی بی‌خوابی است: خوب نخوابیدن، کابوس دیدن و صبح زود از خواب ...

[PDF]16 ﻓﺼﻞ

tumspress.tums.ac.ir/UserFiles/File/books/.../season/16.pdf
زن. ﺷﺼﺖ و. ﭼﻨﺪ. ﺳﺎﻟ. ﻪ. ای. ﮐﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ. ﺑﯽ. ﺧﻮاﺑﯽ. ﺷﺪﯾﺪ ﺑﻪ. ﻣﻦ ارﺟﺎع ﺷﺪه ﺑﻮد ﺻـﺪق ﻣـﯽ. ﮐـﺮد .... ﮐﻪ دﭼﺎر. ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ. ،. زﻧﺎن. ﻫﺴﺘﻨﺪ . اﻓﺴﺮدﮔﯽ در زﻧﺎن ﺑﺴﯿﺎر ﺷﺎﯾﻊ. ﺗﺮ از ﻣﺮدان اﺳﺖ . زﻧـﺎن دو ﺑﺮاﺑـﺮ ﻣـﺮدان ... ﺷﻮﻧﺪ ﻇﺎﻫﺮاً. اﺛﺮ ﺑﯿﺸﺘﺮی. روی دﺧﺘﺮان ﻣﯽ. ﮔﺬار .ﺪﻧ. ﻣﯿﺰان اﺧﺘﻼﻻت اﻓﺴـﺮدﮔﯽ،. اﺿـﻄﺮاب و. اﺧﺘﻼﻻت ﺧﻮردن در.

مهمترین علل بروز اختلال خواب چیست؟ - شفا آنلاین

shafaonline.ir/fa/news/.../مهمترین-علل-بروز-اختلال-خواب-چیست
حریرچیان افزود: اختلال نشانگان یا سندرم «پای بی قرار» در دوره میانسالی از شیوع بیشتری برخوردار است؛ زنان دو برابر بیش از مردان دچار این اختلال می شوند.
May 31, 2017 - به علاوه، براساس DSM5 – راهنمای تشخیصی اختلالات روانی – این بیماری ... همه‌ روزه; اختلال تمرکز ، بلاتکلیفی; بیخوابی یا خواب مفرط تقریباً همه‌ روزه ... تقریباً زنان دوبرابر مردان دچار افسردگی اساسی یا بالینی می شوند؛ احتمالاً ...
Dec 10, 2015 - در همین زمینه مطالعه ای برگرفته از ژورنال AJCN برروی مردان و زنان با ... آپنه خواب در مردان (یک مشکل تنفسی که باعث قطع خواب می شود)، عامل دیگری در کاهش میل جنسی است. ... افرادی که دچار اختلالات خواب هستند و به میزان کافی نمی‌خوابند، دچار ... که از بیماری کرون رنج می‌برند، در صورت بی‌خوابی دو برابر سایر افراد ...

10 تاثیر عجیب کم خوابی - بیتوته

www.beytoote.com/health/.../strange3-effect1-deprivation.html
تاثیر کم خوابی بر بدن کمبود خواب کم خوابی بیخوابی,خواب,میل جنسی,عوارض کم خوابی ... متخصصان خواب می گویند زنان و مردان مبتلا به کمبود خواب، دچار کاهش شهوت ... با گذشت زمان، کمبود خواب و اختلالات خواب باعث بروز علائم افسردگی می شود. ... به خصوص کم خوابی، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را دو برابر کرده بود.
Jun 29, 2011 - ۸۰درصد آنتی بیوتیک ها در ایران خارج از بیمارستان ها مصرف می شود · «مردانه شدن» بازار اشتغال/خروج سالانه ۶۰۰هزار زن از بازار کار ... اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار ه . ... افسردگی مزمن می تواند بر جسم و روح شما تاثیر بگذارد، دچار بی خوابی و بی اشتهایی می شوید، نسبت به روابط ...

30 درصد ایرانی ها دچار اختلالات خواب هستند - onvansho

onvansho.ir/result/30-درصد-ایرانی-ها-دچار-اختلالات-خواب-هستند.html
۳۰ درصد ایرانی ها به اختلالات خواب ۳۰ درصد مردم دچار اختلالات خواب هستند 1395 12 30 . ... 23 عوارض کم خوابی بی خوابی شبانه ها دچار کمبوداختلالات 32 درصد بیشتر دچار ... اختلال در خوابیدن مشکلی که در دوبرابر مردان است در حدود 30 درصد از شاغل دچار ... دچار . vistar عوامل موثر در خواب زنان فروشگاه ها خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می ...

افسردگی شایع‌ترین بیماری روانی - روزنامه پیام ما کرمان

https://payamema.ir › مطالب نشریهصفحه اول
Apr 26, 2016 - بد اخلاق و غمگین می شود و گاهی این احساسات منفی با احساس گناه در فرد ... یا اختلال کنشی خلق وخو است؛ یعنی رفتار فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. ... دچار بی خوابی شده و حتی اگر خواب هم بروند به سرعت بیدار می شوند. ... و تقریبا آمار مبتلایان به افسردگی زنان دو برابر مردان است که برای آن هیچ دلیل روشنی وجود ندارد.

[PPT]powerpoint4

www.ssu.ac.ir/cms/fileadmin/user_upload/.../ekhtel-ezterab.ppt
آمار: از هر 4 نفر یک نفر دچار اختلال اضطرابی می شوند. شیوع در زن و مرد; طبقه بندی اختلال اضطرابی از نظر DSM-IV; اختلال پانیک با یا بدون آگروفوبیا; اختلال ...

vistar | بیقراری پاها در خواب شب

vistar-co.com/بیقراری-پاها-در-خواب-شب/
Feb 7, 2016 - زنان حدود دو برابر مردان به مشکل سندروم پای بی قرار دچار می شوند و علایم این ... بدون شک اگر سندرم پاهای بیقرار خواب افراد را دچار اختلال کند، نه تنها ...

رابطه افسردگی و اضطراب - آریا سلامت

www.ariasalamat.com/fa/news/426/رابطه-افسردگی-و-اضطراب.aspx
اختلالات اضطراب، زنان را دو برابر مردان تحت تاثیر قرار می دهد. ... اختلال خواب ... این افکار وسواس گونه و رفتارهای اجباری (بی اختیار)، برروی مشکلات واقعی ... شخص تصور می کند که دارد غش می کند، دچار حمله ی قلبی می شود و میمیرد، یا دچار جنون میشود ...
... در همه کشورها و فرهنگها دیده شده که شیوع اختلا ل افسردگی در زنان دو برابر مردان است. ... در برخی موارد نیز این طور به نظر می رسد که زنان بیش از مردان علایم و شکایات خود ... اش می شود به تدریج از دست می دهد؛ میل به خوردن در او کاهش می یابد، دچار بی خوابی می ... زنانی که دچار اختلال دو قطبی می شوند، معمولاً چرخه افسردگی طولانی تری دارند.

[DOC]علل بروز افسردگی در زنان - شبکه بهداشت و درمان باخرز

ch_bakharz.mums.ac.ir/.../علل%20بروز%20ودرمان%20افسردگی%...
به طور کلی درست است که زنان دو برابر مردان مبتلا به افسردگی می گردند اما این ... در چرخه افسردگی به سر می برد، تمامی علایم خلق پایین (مثل کمبود اشتها، بی خوابی، ... مغز در بدن برخی زنان در فصل زمستان موجب بروز اختلال افسردگی در آنان می شود که ... اگر فردی از بودن شرایط و موقعیت خاصی دچار علائم آشکار افسردگی می شود، می ...
Feb 5, 2017 - درمان بی‌خوابی مزمن بی‌خوابی شایع‌ترین اختلال خواب است و بخش‌های عمده‌ای از ... این شکایت با افزایش سن افزایش می‌یابد و در زنان شیوعی دو برابر مردان دارد. ... که غالباً با داروهای مسکن از قبیل استامینوفن یا ایبوپروفن ترکیب می‌شوند. .... بیماران ممکن است دچار مشکلاتی باشند که بعضی از انتخاب‌های دارویی برای آن‌ها ...

بی خوابی علت و درمان بی خوابی-روانشناسی بی خوابی-طب سنتی ...

goodly-site.ir/علت-بی-خوابی-درمان-بی-خوابی-روانشناسی-ب/
Mar 13, 2017 - سوزش معده در دوران حاملگی باعث بی خوابی زن بادار میشود حتی نیاز به ... اختلالات خواب است که می تواند منجر بی خوابی شود : سندرم آپنه خواب ، حمله خواب ، پاهای بی قرار . ... البته افسردگی و اضطراب بعد از ترک ، خواب فرد را دچار اختلال می کند ..... دیابت نوع دو هستند و مردانی که دچار این فشارها هستند، دو برابر مردهایی که ...
Apr 15, 2009 - زنان دوبرابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. ... بارداری و نوسانات هورمونی مرتبط با قاعدگی دچار اختلالات خواب می شوند. ... بی خوابی یکی از شایع ترین علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) زنان است.
Apr 24, 2017 - کاهش سطح انرژی، تغییراتی در میزان خواب و اشتها، بی قراری یا کندی روانی – حرکتی، مشکل در ... کودکی به یک اندازه است، در حالیکه در بزرگسالی احتمال بروز آن در زنان دو برابر مردان می شود. اختلال افسردگی در کودکی، اختلال بسیار پیچیده ای محسوب می شوند، ... ۱۰ درصد کودکان ایرانی دچار اختلالات تکاملی هستند.

درمان بی اختیاری ادرار در مردان و زنان - دکتر هوشنگ قوامی

dr-ghavami.com/558/درمان-بی-اختیاری-ادرار-در-مردان-و-زنان.html
Jan 15, 2017 - در این نوع قبل از اینکه فرد به توالت برسد، دچار خروج ادرار می شود. این نوع بی اختیاری ادرار در سندرم ۰AB شایع و زیاد دیده می شود. خانم ها دو برابر ...

نسخه قابل چاپ - Print

www.arakmu.ac.ir/Portal/.../PrintPage.aspx?...ID...
Apr 4, 2017 - طی تحقیقات انجام گرفته افرادی که دچار اختلال افسردگی هستند، علایم و ... بدون امید به آینده و بدبینی،; بی خوابی، بیدار شدن صبح زود و یا خواب زیاد،; بی .... بنا به گزارش ها زنان دو برابر بیشتر از مردان به افسر دگی مبتلا می شوند، ...
Apr 5, 2017 - اکثر افراد بعضی از مواقع دچار نارحتی، افسردگی و اندوه می‌ نمایند، این حس افسرده ... و شدید تر شود و احساس ، نا امیدی ، بی‌ کسی و بی‌ ارزشی و بی چارگی و در ماندگی ... فکر و اختلال در زمان خواب از علائم رایج هم در کودکان وهم در نوجوانان می باشد . ... تعداد زنان مبتلا به افسردگی معمولا دوبرابر مردان می ‌باشد، اما این آمار دقیق ...

اختلالهای خلقی – Dousti.Net

dousti.net › صفحه اصلیآسیب شناسی روانی
Apr 28, 2015 - در اختلالهای خلقی که افسردگی جدی را شامل می شوند، افراد دچار عذاب آنچنان شدیدی می شوند که ... اختلال خلقی عبارت است از آشفتگی در حالت هیجانی، یا خلق فرد. ... بی خوابی یا خواب زدگی. .... میزان افسردگی در زنان دو برابر مردان است.

اختلالات خلقی | United Colors Of Bipolars

ucbp.org/اختلال...قطبی.../اختلال-دو-قطبی-بای-پولار-اختلالات-خل...
برای بیمارانی که به هر دوی دوره ی افسردگی و مانیا(شیدایی) دچار می شوند و یا فقط دوره های ... در همه کشورها و فرهنگ ها شیوع اختلال افسردگی اساسی در زنان دو برابر مردان است. ..... علایم افسردگی واکنشی را بی خوابی ابتدای شب،اضطراب،نوسان هیجانی و ...

افسردگی بیماری قرن | BaharIran Newspaper

https://bahariran.com/افسردگی-بیماری-قرن/
در روزگار گدشته وقتی فردی افسرده می نشست و زانوی غم در بغل می گرفت ؛بزرگتر ... این خلق و خوی افسرده توسط خود شخص با احساس اندوه، پوچی و افسردگی حس می شود یا توسط اطرافیانش مشاهده می گردد. ... -بی خوابی، بیدار شدن صبح زود و یا خواب زیاد ... تعداد زنان مبتلا به افسردگی معمولا دوبرابر مردان می‌باشد، اما این آمار دقیق نبوده و ...
بیش از 5 میلیون مرد آمریکایی هر ساله با افسردگی روبه‌رو می‌شوند. بیماری که از روی نشانه هایی می‌توان تشخیصش داد. به گزارش IMBook به نقل از فارس، افسردگی در مردان و زنان می‌تواند به اندوهناکی و از ... اختلال در خواب مانند بی خوابی زود بیدار شدن در صبح یا خواب بیش از حد نشانه های ... مردان افسرده اغلب دچار کج خلقی و زودرنجی هستند.
Apr 30, 2017 - افسردگی دومین اختلال رایج روانشناختی و روانپزشکی محسوب می شود که حدود ... این گروه، از یک دوره فراتر می روند، میزان افسردگی در زنان تقریبا دوبرابر مردان ... به آسانی دچار حواس پرتی می شوند و از مشکلات حافظه ای شکایت می کنند . ... و اشکال در به خواب رفتن دوباره است)، یا بیخوابی پایانی(بیدار شدن زودهنگام و ...
اختلال افسردگی اساسی در زنان دو برابر مردان دیده می شود. ... بیماری اسکیزوفرنی (که شخص دچار اختلال در ارزیابی واقعیت می شود)، از لحاظ آماری در ... از مشخصه های آن گریه کردن، خستگی، اضطراب و بی خوابی می باشد که ندرتا به سمت اختلالات شدیدتر ...
Jul 27, 2015 - میزان شیوع افسردگی در ایران 12 درصد/ زنان دو برابر مردان ... از بیماری ها و اختلالات روانی شایع حوزه سلامت روان در تمام کشورهای دنیا به شمار می رود ... دچار افسردگی است دیر به خواب می رود، صبح زود بیدار می شود، در اواسط شب از خواب می ... انجام کارهای معمول خود بی علاقه می شود، دچار بی حوصلگی می شود و در نهایت این بی ...

مشکل خواب - Royal College of Psychiatrists

www.rcpsych.ac.uk › Health Advice › Translations
بهداشت روان به زبان فارسی More information in Farsi; اختلال استرسی پس از حادثه یا ... بیشتر ما درطول زندگی خود چندباری د ر خوابیدن دچار مشکل می شویم . این مشکل (Insomnia - بی خوابی) اغلب موقتی است و بیشتر هنگام ناراحتی و یا هیجان روی می ... دوره های کوتاه مدت بیداری بسیار بیشتر از آنچه واقعا هستند حس می شوند بنا براین به ...

تاثیر اختلالات خواب بر زنان و مردان متفاوت است - همسایه سبز

www.gnhs.ir › خبرتازه های علم و تکنولوژی
محققان استرالیایی در مطالعه ای متوجه تاثیر متفاوت اختلالات خواب بر زنان و مردان شدند و ... پریدن از خواب، نداشتن خواب عمیق و دشواری در به خواب رفتن اطلاق می شود. ... با مردان بیشتر احتمال دارد دچار اختلالات خواب به همراه خواب آلودگی در طول روز شوند و .... کردن مکانیزم های بیولوژیکی که باعث ابتلا به بی خوابی می شوند، برداشته اند.
Jun 17, 2012 - افسردگی زنان 5 تا 17 درصد است که دو برابر مردان می شود اما ... یا کم خوری)، اختلال خواب (کم‌خوابی یا پرخوابی) و عدم رسیدگی از جمله این علائم هستند.

اختلالات خواب - ژورنالیست سلامت

healthmedical.persianblog.ir/tag/اختلالات_خواب
رییس مرکز تحقیقات اختلال خواب گفت: حداقل سه هفته طول می کشد تا بعد از ... آهن به نوعی از اختلال خواب موسوم به نشانگان یا سندرم «پای بی قرار» (آر ال اس) دچار می شوند. ... بیشتری برخوردار است؛ زنان دو برابر بیش از مردان دچار این اختلال می شوند.

همه چیز درباره بی خوابی - الو دکتر

https://www.alodoctor.ir/tag/بی%20خوابی
یک پژوهش جدید در فنلاند نشان داده مردان چاقی که دچار بی‌خوابی مزمن هستند، پس از شش ماه ورزش هوازی منظم، راحت‌تر و سریع‌تر به ... آیا فلوکستین باعث اختلال خواب می شود؟ ... تحقیقات نشان می دهد زنان دو برابر مردان در معرض ابتلا به بی خوابی هستند.

اضطراب مرضی - دانشنامه روانشناسی مردمی

https://public-psychology.ir › ... › اختلالهای اضطرابی
Jul 10, 2016 - ... اختلالات روانی هستند و نسبت ابتلای زنان تقریبا دو برابر مردان است. ... زنان با شیوع مادام العمر ۳۰ درصد، بیشتر ممکن است دچار یک اختلال اضطرابی شوند. ... فروید در مقاله معروفش نوشت «اضطراب است که موجب واپس رانی می شود، در ... علایم مزمن بیماران دچار اختلالات اضطرابی نظیر حملات وحشت زدگی، بی خوابی، از ...
خواب زیاد یا مشکلات حین خواب می تواند علامتی باشد مبنی بر اینکه شما افسرده هستید. بیدار شدن در ... بعضی افراد در پاسخ به یک حادثه منفرد دچار اختلال تطابقی می شوند. به نظر می ... زنان دو برابر بیش از مردان افسردگی را تجربه می کنند. گرچه مردان ...

انواع اختلالات خلقی و شخصیتی : علائم و درمان - متخصص مغز و اعصاب ...

drsakhabakhsh.ir/انواع-اختلالات-خلقی-و-شخصیتی-علائم-و-د/
کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال همگی ممکن است به اختلالات خلفی دچار شوند. .... ریسک بروز افسردگی در زنان تقریبا دوبرابر مردان است. ... اختلالات خلقی موجب بروز علائم احساسی و فیزیکی افسردگی می‌شوند. ... حافظه و مشکل در به یا آوردن جزئیات، تصمیم گیری و تمرکز; از دست دادن اشتها یا پرخوری; بیخوابی یا خوابیدن بیش از حد ...

روان - اختلالات شایع در زنان

www.ravvan.com/fa/content/42605/اختلالات-شایع-در-زنان
Nov 3, 2016 - افسردگی:زنان دو برابر بیشتر از مردان( 12درصد از زنان در مقایسه با 6 درصد ... برابر بیشتر از مردان به اختلال ترس، اضطراب و ترس های خاص دچار می شوند . ... حداقل 85 درصد زنان از اختلالات بی اشتهایی و 65 درصد از اختلالات پرخوری رنج می برند ... دارد علائم جسمی، مانند خستگی و یا اختلالات اشتها و خواب داشته باشد.

شما هم دچار اختلال استرس پس ازسانحه یا PTSD شده‌‌ اید؟ قسمت اول ...

persian.epochtimes.com/.../شما-هم-دچار-اختلال-استرس-پس-ازسانحه-...
Sep 6, 2015 - اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD چیست؟ ... افرادی که از PTSD رنج می‌‌ برند اغلب علایمی مانند کابوس، اختلال در خواب، بازگشت خاطرات به ... زنان (۱۰.۴٪) دوبرابر مردان (۵٪) دچار این اختلال می‌‌ شوند. ... احساس بی قراری و پریشانی.

آپنه ی خواب چیست؟ - دکتر طاهریان

www.drtaherian.com › مقالات
Mar 21, 2017 - آپنه ی خواب یک نوع اختلال خواب جدی است و هنگامی رخ می دهد که تنفس آن شخص در ... این نوع آپنه وقتی ایجاد می شود که بافت نرم پشت گلو در طول خواب می افتد. ... آپنه، راه تنفسی بسته نمی شود اما به علت بی ثباتی در مرکز کنترل تنفسی، ... مردان. مردان دو برابر بیشتر از زنان در معرض خطر آپنه ی خواب هستند; افرادی ...
اگر از بی‌خوابی مفرط رنج می‌برید و نمی‌توانید به اندازه کافی بخوابید احتمالا ساعت بیولوژیک بدنتان نیاز به تعمیر دارد! .... افراد مضطرب و نگران نیز دچار اختلال خواب می‌شوند. ..... اکسیژن، دو برابر بیش از سایرین در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار می گیرند. .... البته باید گفت این نتیجه در مورد زنان صدق می کند و نه مردان!
by F Gaffari - ‎2011 - ‎Cited by 9 - ‎Related articles
ﻭ ﺷﻐﻠﻲ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﺍ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻲ ﺩﻫﺪ. 8(. ). ﺯﻧﺎﻥ ﺩﻭ ﺑﺮﺍﺑﺮ. ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻌﺮﺽ ﺑﻲ ﺧﻮﺍﺑﻲ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ. 9(. ). ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﻧﺸﺎﻥ ... ﮔﺬﺍﺭﻧﺪ . ﻣﺒﺘﻼﻳﺎﻥ ﺑﻪ. ﻫﺎﻳﭙﺮﺗﺎﻧﺴﻴﻮﻥ ﺩﭼﺎﺭ ﻣﺮگ ﺯﻭﺩﺭﺱ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻴﺎﻥ ... ﺍﺧﺘﻼﻻﺕ ﺧﻮﺍﺏ ﻋﻤﻮﻣﺎً ﻣﻮﺟﺐ ﺧﻮﺍﺏ ﺁﻟﻮﺩﮔﻲ ﻭﺳﻴﻊ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ. ﻣﻲ ﺷﻮﺩ. (. 27. ). ﺑﺎﻭﺟﻮﺩ ﺗﺎﻛﻴﺪ ﻫﺎ ﻭ ﻫﺸﺪﺍﺭﻫﺎﻱ. ﻱ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ.

تفاوت اختلالات خواب در زنان و مردان - سلامت آنلاین

www.salamatonline.ir/news/.../تفاوت-اختلالات-خواب-در-زنان-و-مردا...
May 24, 2017 - اختلال خواب شبانه بدخوابی بیخوابی شب بیداری کلافگی رختخواب تختخواب ... آنها دریافتند که زنان در قیاس با مردان بیشتر احتمال دارد به خاطر اختلالات خواب، دچار ... از خواب، نداشتن خواب عمیق و دشواری در به خواب رفتن اطلاق می شود.
Feb 16, 2013 - عصر ایران؛ هومان دوراندیش - اختلالات جنسی در زنان، یکی از علل مهم ... در این حالت، زن پس از آمیزش دچار افسردگی و اندوه می شود و ممکن است گریه ... فرونشینی در مرد با دوره ای از بی پاسخی همراه است که بسته به سن و سال، وضعیت روحی و ژنتیک مرد .... افسردگی در زنان دو برابر مردان است. ..... تک خواب بالا140متری لوکس.
... اثر فشار عصبی بیش از مردان دچار عوارضی نظیر افسردگی و رفتار پرخاشجویانه می‌شوند. ... اختلال تنش‌زای پس از حادثه یا PTSD، افسردگی عمیق و پرخاشگری بروز می‌کند. ... در نتیجه اگر محرک‌های محیطی باعث ترشح هورمون‌های مشابه در زنان و مردان بشوند ... نظیر وحشت، پرخاشگری، افسردگی عمیق، بیخوابی و التهاب‌های روده‌ای می‌شوند.

فشارهای روانی - آوای سلامت - وزارت بهداشت

iec.behdasht.gov.ir › عنوان های اصلی سلامتمهارت های زندگی
زمانی که بیمار می شویم و جایی از بدنمان درد می کند، به جسم مان فشار وارد می شود و زمانی که دلمان ... عصبانیت، بیخوابی، بی اشتهایی، زود رنجی، و حتی خودکشی جلوگیری کنیم. ... گیجی، آلزایمر(نوعی اختلال مغزی است که فرد مبتلا را به فراموشی دچار می سازد)، .... سن در هر دو جنس بالا می رود و در زنان سالمند دو برابر مردان سالمند دیده می شود.

خواب - روان پزشک آنلاین

ravanpezeshkonline.com/SC.php?type=component_sections...
Jun 22, 2015 - دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند. ... متخصصان خواب می گویند زنان و مردان مبتلا به کمبود خواب، دچار کاهش شهوت ... مرض بی خوابی که شایع ترین نوع اختلال خواب است، ارتباط قوی با بروز افسردگی دارد. ... کاهش یافته بود، خطر مرگ ناشی از علل مختلف در آن ها دو برابر شده بود.

مقالات بایگانی - دکتر محمدپور

drmohammadpoor.com/category/مقالات
مردان نزدیک به دو برابر زنان در مورد رابطه جنسی خیالبافی می کنند، و توهمات آنها بسیار متنوع تر است. ..... برای اینکه توضیح دهم که چگونه ما انسانها دچار بیماری های روحی و روانی می شویم .... بی خوابی سبب اختلال در تمرکز و حافظه و میل جنسی می شود.

اثرات فشار عصبی مداوم بر زنان بیشتر از مردان است - ایرانیان انگلستان

iranianuk.com/.../اثرات-فشار-عصبی-مداوم-بر-زنان-بیشتر-از-مرد...
Jan 13, 2016 - زنان بطور عمومی در اثر فشار عصبی بیش از مردان دچار عوارضی نظیر ... می‌دهد و نتیجه آن بصورت عارضه اختلال تنش‌زای پس از حادثه یا PTSD، افسردگی عمیق و ... نشان داده بود زنان در اثر فشار عصبی طولانی مدت دو برابر مردان مبتلا به عوارضی نظیر وحشت، پرخاشگری، افسردگی عمیق، بیخوابی و التهاب‌های روده‌ای می‌شوند.

BBC فارسی - ایران - مشاوره روانی، نیاز بلندمدت زلزله زده‌هاست

www.bbc.com/.../121124_l06_earthquake91_depression_varzegha... - Translate this page
Nov 28, 2012 - روانشناسان می گویند اضطراب مهمترین عارضه بعد از وقوع حوادث طبیعی مثل ... کوکی ها در سایت بی بی سی ... بشدت تحریک پذیر می‌شوند و در مورد زلزله به طور مرتب دچار فلش بک ... او می‌افزاید: «این مسائل می‌تواند منجر به اختلال خواب هم بشود. ... میزان ابتلای زنان به اختلال‌های اضطرابی و افسردگی دوبرابر مردان است و ...

[PPT]اختلالات خلقی

nm.bpums.ac.ir/UploadedFiles/.../اختلالات_خلقی__7f79522b.pptx
حال و هوای نافذ و پایداری است که به صورت درونی تجربه می شود و بر رفتار و درک فرد از جهان اثر می گذارد. اختلالات خلقی ... شیوع طول عمر در زنان دو برابر مردان. 20% زنان و ... 4)کم خوابی یا پرخوابی به طور تقریبا هر روزه ... 7)احساس بی ارزشی یا احساس گناه مفرط ... اگر یک والد دچار اختلال دوقطبی باشد ، احتمال ابتلای فرزند 25% است.
Jul 18, 2007 - 100+ posts - ‎36 authors
10 – صبح ها زود از خواب بیدار شویم ( سحرخیز باش تا کامروا باشی) ... در دنیای رنگ ها، به رنگ های متضاد، مکمل نیز گفته می شود. .... می گذرانند هنوز هم زنان دو برابر بیشتر از مردان وقت خود را به کودکانشان اختصاص می دهند. ..... فردی که یکی از اعضای خانواده اش دچار اختلال اضطراب باشد در معرض خطر بیشتری برای اختلال ...

خواب، بی خوابی و خواب آلوها - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/52865/خواب-بی-خوابی-و-خواب-آلوها
Jun 15, 2013 - بدون خواب خلق مان تنگ و روحمان افسرده می شود، روابط اجتماعی مان آسیب می بیند، سلامت مان دچار اختلال می شود و .... ماه ها بعد، این مرد مبتلا به بیماری خطرناکی شد که ویژگی آن وجود خال .... طبق یک مطالعه بلندمدت که آوریل 2004 منتشر شد، نوجوانانی که پیش از سن مدرسه ، عادات خواب بدی داشتند، بیش از دو برابر دیگران ...

[PDF]دریافت فایل

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/564443
ﮐﺎﻫﺶ ﺧـﻮاب، اﻓـﺰاﯾﺶ اﻋﺘﻤـﺎد ﺑـﻪ ﻧﻔـﺲ، و اﻓﮑـﺎر ﺧـﻮد. ﺑﺰرگ. ﺑﯿﻨﺎﻧﻪ دﯾﺪه ﻣﯽ. ﺷﻮد . در ﺑﯿﻤﺎراﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻠﻖ ... دﭼﺎر ﻣﯽ. ﺷﻮﻧﺪ و ﯾﺎ ﻓﻘـ. ﻂ دوره. ﻫـﺎی ﻣﺎﻧﯿـﺎ را ﺗﺠﺮﺑـﻪ ﻣـﯽ. ﮐﻨ. ﻨـﺪ،. ﺗﺸﺨﯿﺺ اﺧﺘﻼل دوﻗﻄﺒﯽ ﻣﻄﺮح ﻣﯽ ... ل اﻓﺴﺮدﮔﯽ اﺳﺎﺳﯽ در زﻧﺎن دو ﺗﺎ ﺳﻪ ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺮدان اﺳﺖ . ﺷـﺎﯾﻊ ﺗـﺮﯾﻦ ﻋﻼﻣـﺖ اﺧـﺘﻼل. اﻓﺴﺮدﮔﯽ اﺳﺎﺳﯽ ﮐﻨﺪی رواﻧﯽ. 1. ﺣﺮﮐﺘﯽ اﺳﺖ . ﺧﻠﻖ اﻓﺴﺮده و ﺑﯽ ﻋﻼﻗﮕـﯽ ﯾـﺎ ﺑـﯽ ﻟـﺬﺗﯽ ﻋﻼﺋـﻢ ..... اﻓﺴﺮدﮔﯽ اﺳﺎﺳﯽ در زﻧﺎن دو ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺮدان اﺳﺖ.

اختلالات افسردگی (Depressive Disorders) - روانشناسی, مشاوره, روان سنجی

ravanara.com › ... › اختلالات افسردگی (Depressive Disorders)
Sep 30, 2015 - تخمین زده می شود که 10 تا 15 درصد از زنان پس از زایمان دچار افسردگی پس از زایمان می گردند. ... طبق تحقیقات زنان دو برابر مردان افسردگی را تجربه می کنند. ... دادن علاقه به کار ،سرگرمی، اختلالات خواب به جای احساس اندوه ، بی ارزشی و ...

خستگی علامت یک بیماری - دکتر علی مرادی

ravandarmangar.ir/نمایش-مقاله/ArticleId/124
May 25, 2017 - سندرم خستگی مزمن در کودکان وسالمندان هم دیده می شود اما به میزانی کمتر. این اختلال شیوع دوبرابری در زنان نسبت به مردان دارد. ... خانم الف، زن 35 ساله ی مجرد، سابقه پزشکی خوشخیمی داشت، تا قبل از دچار شدن به بیماری ... ده روز پس از ابتلا علائم حاد رفع شد ولی بی حالی و خستگی ادامه یافت. ... خواب بدون احساس آرامش.
ابتلا به آن می‌تواند به دلایل مختلف رخ دهد که از جمله این موارد می‌توان به بی کاری، مشکل ازدواج و طلاق، ... از جنگ، فقر، افسردگی پس از زایمان در زنان، ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های اعصاب ... اثر این بیماری افراد دچار بی اشتهایی و کم خوابی شده، استرس و اضطراب زیادی پیدا می‌کنند. ... بانوان دو برابر مردان دچار افسردگی می شوند.

چند نوع از اختلالات اضطراب - یوطب

uteb.ir/.../the-link-between-depression-and-other-mental-illnesses/
در آمریکا، این اتفاق در زنان در هر ۱۰ نفر دو برابر بیشتر از مردان وجود است. ... اختلال اضطراب اجتماعی که ترس از اجتماع نیز نامیده می شود؛ یک بیماری روانی است که ... افرادی که دچار ترس از اجتماع هستند؛ اغلب می دانند که ترس هایشان غیر منطقی است اما ... نیز می توان به تهوع، لرزش، بی خوابی، اضطراب، توهم، و تعرق بیش از حد اشاره کرد.
افسردگی یک بیماری فراگیر و فلج کننده است که هم روی زنان و هم مردان تاثیر می گذارد ولی میزان شیوع آن در زنان تقریبا" دو برابر مردان است. ... بی علاقگی و یا بی میلی نسبت به انجام فعالیتها که این مسئله شامل مسائل جنسی نیز می شود. ... با این وضعیت تعداد بیشتری از زنان دچار سیکل سریع اختلال دو قطبی هستند که احتمالا" ...
پژوهشگران می‌گویند زنان دست کم دو برابر مردان در معرض ابتلا به اختلال اضطرابی هستند. ... جوانان زیر 35 سال و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن بیشتر دچار اضطراب می‌شوند. .... در سراسر جهان میلیون ها نفر با نوعی عارضه بی خوابی یا بدخوابی دست به ...

عوارض کم خوابی - مجله ونوس - دانشنامه فرزند

https://mag.farzand.net › بهداشت و سلامت
May 1, 2017 - موارد زیر از عوامل خطر بی‌خوابی محسوب می‌شوند: استرس‌های هیجانی، مهارت‌های سازگاری ... افرادی که دچار اختلالات خواب هستند و به میزان کافی نمی خوابند، دچار اختلالات ... پیشنهاد ما » چرا زنان در مقایسه با مردان به خواب بیشتری نیاز دارند؟ ... در طول شبانه روز ۸ ساعت خوابیده بودند، دو برابر افرادی بود که بیدار مانده بودند.

اختلال عاطفی فصلی موجب افزایش شدید وزن می شود - سلامانه | خبر فارسی

khabarfarsi.com/u/784973/redirect/salamaneh.com - Translate this page
ابتلا به اختلال عاطفی فصلی که در زمان سرما شیوع بالایی دارد، می تواند موجب اختلال در ... 5 دلیل بی نظمی قاعدگی ... هورمون های تولیدمثل نیز دچار اختلال می شوند و روی تخمک گذاری و قاعدگی تاثیر می گذارند اضافه وزن دارید . ... اسید معده هستید، بهتر است به کلی از خوردن آن قبل از خواب منصرف شوید. .... اس در زنان دوبرابر مردان است.

الگوی خوابیدن در بیماران ام اس چگونه است؟ - دکتر سوشا

www.drsosha.com/مقالات-مجله.../الگوی-خوابیدن-در-بیماران-ام-اس/
عوامل مختلفی می‌تواند موجب مشکلات خواب شبانه بیماران ام اس شود: ... اسپاسم شبانه پا، سندرم پای بی قرار، حمله خواب و اختلال تنفس در خواب (آپنه) نیز دچار هستند. ... هستند و به خاطر این مشکل در طول شب یک یا چندین بار به صورت یک دفعه از خواب بیدار می‌شوند. ... عوامل مؤثر در ایجاد اختلال خواب بیماران ام اس ، در زنان و مردان متفاوت است.

علائم افسردگی در مردان | کدبانوی ایرانی

kadbanoo.net/علائم-افسردگی-در-مردان/
علائم افسردگی در مردان - افسردگی در مردان و زنان می تواند به اندوهناکی و از دست ... اختلال در خواب مانند بی خوابی، زود بیدار شدن در صبح یا خواب بیش از حد نشانه های رایج افسردگی هستند. ... مردان افسرده اغلب دچار کج خلقی و زودرنجی هستند. ... تحقیقات نشان داده که افراد الکلی تقریبا دو برابر سایرین با افسردگی شدید روبه رو می شوند.

حمله وحشت یا ترس ناگهانی؛ علائم و نشانه‌ها - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../حمله-وحشت-یا-ترس-ناگهانی؛-علائم-و-نشان...
Jun 4, 2015 - دوره‌های وحشت ممکن است در هر زمانی حتی در حین خواب اتفاق بیفتد. ... زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار می‌شوند و علائم آن معمولا اوایل بزرگسالی ...

وقفه تنفش هنگام خواب(مقالات و گزارشات) - ایران سلامت

forum.iransalamat.com/...بینی.../وقفه-تنفش-هنگام-خواب-مقالات-...
Apr 17, 2010 - 10 posts - ‎1 author
تخمین زده می شود وقفه تنفسی انسدادی در خواب در ۴ درصد مردان میانسال و ... خواب، بی‌خوابی است اما اغلب جدی‌ترین اختلال خواب، نوع انسدادی اختلال ... قطع تنفس هنگام خواب مبتلا هستند، دچار پرفشاری خون ثانویه می‌شوند. ..... محققان می‌گویند ابتلا به آسم احتمال بروز علایم آپنه انسدادی خواب را در زنان جوان دو برابر افزایش ...

کلیه و مجاری ادراری - مرکز بهداشت صدا و سیما

shefa.irib.ir/MO_CMS/CMS_Show_Site.aspx?GUID...a44b...
بیماری کلیوی زمانی روی می دهد که کلیه ها دچار نقص می شوند. ... 8-علائم شایع دیگر: : سرگیجه، سردرد، تهوع و استفراغ، بی اشتهایی، بی خوابی شبانه، خارش بدن، ...

اختلال افسردگی اساسی - دریا

wikidarya.com/index.php/درمان_افسردگی
May 9, 2017 - تصور می شود، علت اصلی بروز افسردگی عوامل ژنتیکی،محیطی و فاکتور های روانشناسی باشد. ... تعداد ابتلا ها در زن ها نیز دو برابر مردان گزارش شده. ... اما همه افرادی که سابقه فامیلی افسردگی را دارند به این اختلال دچار نمی‌شوند. ... بیخوابی یا پرخوابی: بارزترین علامت افسردگی بی‌خوابی است: خوب نخوابیدن، کابوس ...
Jun 25, 2017 - افسردگی یکی از شایعترین اختلالات روحی در بریتانیا می باشد و از هر 10 نفر یک نفر به ... خانمها دو برابر آقایان احتمال یبان کردن علایم و مشکلات افسردگی را دارند. ... بسیاری از مبتلایان به افسردگی با تغییرات الگوی خواب مواجه می‌شوند. ... بسیاری از زنان در دوران قاعدگی دچار تغییرات رفتاری و جسمی مانند احساس ...
هنگامی که فعالیت این غده کم می شود شما دچار خستگی و کسالت می شوید. ... ۳ – اختلالات‌ خونی‌: آنمی‌، کم‌خونــی‌، لنفــوم‌ ولوسمی‌ (سرطانهای‌خون‌) ... با ضعف‌، بی‌اشتهایی‌، کاهش‌وزن‌، فقدان‌ احساس‌، بی‌ خوابی‌،گوشه‌گیری‌، فقدان‌ میل‌ و انگیزه‌ درانجام‌ کارهای‌ روزانه‌ و خودکم‌بینی‌همراه‌ می‌باشد. .... مطالعات نشان داده که زنان ۴ برابر بیشتر مبتلا می شوند.

درمان اختلال اضطراب اجتماعی - مرکز جامع توانبخشی ایران

www.iranrehab.ir/news...علمی/.../315-درمان-اختلال-اضطراب-اجتماعی
Aug 6, 2016 - اختلال اضطراب اجتماعی در زنان دو برابر مردان رخ می دهد. ... امتحان سخت ترسناک برای اثبات بی گناهی خود، دچار اختلال استرس پس از سانحه می شوند.

مردان مبتلا به میگرن بیشتر دچار اضطراب می شوند | بهداشت نیوز

behdashtnews.ir/.../مردان-مبتلا-به-میگرن-بیشتر-دچار-اضطراب-م...
ماهیت غیرقابل کنترل و پراکنده درد میگرن می تواند منجر به احساس اضطراب شود چراکه در زندگی ... در مطالعات قبلی هم مشخص شده بود که میگرن با شروع اختلالات روانی از جمله ... جالب تر اینکه، مردان مبتلا به میگرن در مقایسه با زنان مبتلا به میگرن دو برابر ... دادن سر · راهکارهایی برای زود خوابیدن بچه ها · علت رشد سرطان ریه در زنان چیست؟

درمان افسردگی ,اضطراب,خشم و عصبانیت - reflexology

reflexology.market/downloads/depression-anxiety-cure
شایعترین اختلالات روانی در کشور افسردگی اضطراب و خشم و عصبانیت میباشد که طبق آمار شیوع این بیماری ها به خصوص افسردگی و اضطراب در خانم ها دو برابر آقایان است. ... همه انسان ها در زندگی خود دچار اضطراب میشوند,ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل ساز است .... رفلکسولوژی خواب را عمیق می کند و موجب کاهش بی خوابی می شود

[PPT]اختلالات روانی در دوران بارداری

vct.qums.ac.ir/portal/file/?165466/اختلالات-روانی-در-دوران...ppt
بی ثباتی عاطفی وافزایش نیازهای شخصی ،اجتماعی، روانی در این دوره میتواند ... اختلال در خواب وروابط جنسی از جمله اختلالات روانی در دوران بارداری هستند ... اغلب زنان در دوران بارداری دچار مشکلات روحی وروانی می شوند ... نگرانی مفرط همراه با علایم جسمی منجر به اختلال چشمگیر کارکرد حداقل یکماهه; شایع با شیوع 8-3 %; زنان دو برابر مردان ...
کودکان نیز در صورتی‌که پدر یا مادرشان دچار افسردگی شوند، از این موضوع کاملاً تأثیر ... حاکی از این باشد که بیمار پیش از تشخیص سرطان هم دچار اختلال افسردگی بوده است. .... خطر اقدام به خودکشی در مردان مبتلا به سرطان دو برابر بیش از مردان سالم است. .... روانی از جمله افسردگی، اضطراب، اختلال در خواب و مشکل در روابط می‌شوند و برای ...

اختلالات اضطرابی - هنر روانشناسی|Art Of Psychology

artofpsychology.blogfa.com/.../-آشنایی-با-بیماریهای-روانی-–-قسم...
علائم و نشانه های اختلالات اضطرابی به دو دسته جسمی و روانی تقسیم می شوند، علائم جسمی ... علائم روانی شامل احساس ترس، اشکال در تمرکز، بی خوابی است. ... بیماران دچار اختلال اضطراب منتشر اغلب تحت درمان با بنزودیاسپین ها قرار می گیرند. .... شیوع یک ساله آگورافوبیا در حدود 30 مورد در هر 1000 نفر و در زنان دو برابر مردان است.
بازی های رایانه گرچه فوایدی دارد اما زیاده روی در آن سلامت افراد را به خطر می اندازد. ... در روز بازی کامپیوتری می کنند، دو برابر بیشتر دچار مشکلات توجه در دروس می شوند. ... روحی افراد مانند پرخاشگری در مردان و افزایش افسردگی در زنان را نشان می دهند. ... اصطلاح اختلال خواب شامل چند نوع مشکل است از جمله بی خوابی، حمله ی خواب ، آپنه ی ...
۱۰ تاثیر جدی کمبود خواب حتماً می دانید که کمبود خواب باعث بدخلقی تان می شود اما ... اختلالات خواب و کمبود خواب مزمن می تواند شما را در معرض مشکلات جدی زیر قرار دهد: ... متخصصین خواب می گویند که کمبود خواب در مردان و زنان منجر به کاهش میل جنسی میشود. ... آنهایی که دچار بی خوابی بودند، پنج برابر سایرین به افسردگی دچار می شدند.

ذهن درخشان - روانشناسی بالینی

greenbelief.blogfa.com/cat-12.aspx
بی اشتهایی ( یا پرخوری )، کم خوابی ( یا پرخوابی )، احساس بی قراری شدید، احساس گناه، ... اختلال افسرده خویی معمولا در فاصله دوران کودکی و بلوغ مشاهده می شود و در میان زنان ..... شود، اما اغلب در دوران کودکی شکل می گیرد و در میان زن ها دو برابر مردها وجود دارد. ... دست کم با4 حمله ی وحشت روبه رو شود، به بیماری اختلال وحشت دچار شده است.

خواب و بی خوابی - طب بوک

https://www.tebbook.com/pages/1220/
مطالب علمی در مورد خواب و مشکلات بی خوابی در این صفحه مطرح می گزدد. ... کمبود خواب، چگونه باعث بیماری می شود؟ .... به مرور اتفاق می افتد و خاطرات ناراحت کننده به تدریج کاهش می یابند، اما در افرادی که دچار اختلال استرسی ناشی .... دراین مطالعه، 20 رادیولوژیست، شامل 19 مرد و یک زن با میانگین سنی 31.6 سال مورد بررسی قرار گرفتند.

علائم ام اس - ۱۳ مورد از مهمترین علائم بیماری ام اس • نوآورد

www.noavard.co/علائم-ام-اس-13-علائم-بیماری-ام-اس/
Aug 27, 2016 - شیوع این بیماری بیشتر در میان زنان جوان است. ... اختلالات بینایی به دلیل التهاب عصب چشمی ایجاد می شود. ... خستگی بدون دلیل، مثلا خستگی که فرد بعد از بیدار شدن از خواب و یا بدون هیچ گونه فعالیت بدنی بیان می کند می تواند نشانه اولیه ... احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی شایع ترین علائم هشدار دهنده ام اس می ...

مغز و اعصاب 1 - همه چیز

fatemeh_fnp_1997.rasekhoonblog.com/show/166830/
Nov 20, 2012 - این‌ عوامل‌ در موازنهِ بدن‌ ایجاد اختلال‌ می ‌کند و شخص‌ دچار سرگیجه‌ می ‌شود. ... کرد: بیش از 90 درصد مردان و 95 درصد زنان در طول زندگی خود سردرد را تجربه می‌کنند. ... عوارض بی خوابی و کم خوابی تهدید کننده سلامتی غیرقابل انکار است. ..... هورمونی در بدن می‌شوند، احتمال ایجاد سردرد متوسط تا شدید در زنان دو برابر مردان است و ...
Apr 17, 2012 - بی‌خوابی، کم‌خوابی و مشکلات خواب کودکان، از 2 سالگی به بعد دیده ... معمولا والدین باعث ایجاد عادت‌های غلط خواب در کودک می‌شوند. ... ایجاد استرس و اضطراب در کودک می‌شود و اختلال در خواب ایجاد می‌کند. ..... زنان 'دو برابر مردان' در معرض اضطراب هستند ... ۳۵ سال و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن بیشتر دچار اضطراب می‌شوند.

آپنه خواب - بهدار

www.behdaar.com/atozs/sleep-apnea-آپنه-خواب/
Jul 14, 2015 - آپنه خواب یک اختلال خواب بطور بالقوه جدی است که در آن تنفس بارها و بارها قطع و وصل می‌شود. در صورتی به آپنه خواب دچار شده‌اید که با صدای بلند خروپف ‌کنید و حتی پس از ... با دهان خشک و یا گلودرد; سردرد صبحگاهی; مشکلات خواب ماندن (بی‌خوابی); مشکلات توجه ... مردان به احتمال دو برابر به آپنه خواب مبتلا می‌شوند.
برخی علائم غیر روده ای از قبیل سردرد ، کمر درد ، اختلال قاعدگی ، سرگیجه ، تهوع ، خستگی ... این نمودها عبارتند از : درد شکمی همراه با بی اشتهایی ، سوء تغذیه و کاهش وزن . ... اسهال : اسهال معمولا با دفع مدفوع شل با حجم کم تا متوسط مشخص می شود . ... در مورد تشخیص IBS بر اساس جنسیت در هردو زیرگروه مرد و زن ، کاربردی نداشت (۲۰) .

10 تاثیر عجیب کم خوابی - بجستان نیوز

www.bajestannews.ir/10-تاثیر-عجیب-کم-خوابی/?print=1
Apr 29, 2015 - اختلالات مربوط به خواب و کم خوابی طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های زیر را ... متخصصان خواب می گویند زنان و مردان مبتلا به کمبود خواب، دچار کاهش ... داد افراد مبتلا به مرض بی خوابی پنج برابر افراد سالم دچار افسردگی می شوند. ... به خصوص کم خوابی، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را دو برابر کرده بود.

7 بیماری زنانه که مردان هم به آن مبتلا می شوند - سلامت بانوان اوما

https://ooma.ir/.../7-بیماری-زنانه-که-مردان-هم-به-آن-مبتلا-می-شوند/
May 11, 2016 - زنان بیشتر از مردان به برخی از بیماری ها مبتلا می شوند، و همین امر باعث شده تا به این ... بنا بر آمار ارائه شده، زنان دو برابر بیش از مردان از اختلالات اشتها و خورد و خوراک رنج می‌برند، اما از هر ۱۰ میلیون مرد امریکایی فقط ۱ مرد به این اختلال دچار می شود. ... نوشیدن آب کافی، و خوابیدن به میزان لازم کمک کننده خواهد بود.

روانشناسی - افسردگی

www.taranom-osko.blogfa.com/cat-8.aspx
بررسیهای انجام شده نشان می دهد اختلال افسردگی در سن قبل از مدرسه نادر است، در دوره ... در نتیجه داشتن پدر یا مادر افسرده خطر ابتلای فرزند را به افسردگی دو برابر می کند و ... در الگوی خواب که ممکن است به صورت بی خوابی یا پرخوابی مشاهده شود، تحریک یا کندی ... وی گفت: امروزه دیده شده که کودکان و نوجوانان نیز دچار افسردگی می‌شوند اما ...

کم کاری تیروئید در بالغین - گلسا

golsa-lab.ir/newest-articles/2016-02.../cam-kary-teroodbaligin
Feb 9, 2016 - اینکه چرا افراد دچار کم کاری تیروئید می شوند علل و دلایل زیادی وجود دارد. در کل حدود ۹۵% موارد، اشکال و اختلال اولیه در خود تیروئید وجود دارد و بقیه ... این بیماری نیز همانند سایر بیماریهای (اتوایمیون) در زنان بسیار شایع تر از مردان است. .... بی خوابی، تحریک پذیری، لرزش (انگشتان ) و تپش قلب از عوارض اصلی و ...
Jul 1, 2013 - 15 posts - ‎5 authors
بعضی افراد در پاسخ به یک حادثه منفرد دچار اختلال تطابقی می شوند. به نظر می ... زنان دو برابر بیش از مردان افسردگی را تجربه می کنند. ... (pacing ) آرامش، رفتار پرخاشگرانه ، تغییرات خلقی زیاد و بیخوابی برای چند شب متوالی.