توصیه های امام خمینی به جوانان

نوبهار جوانی زیباترین فصل عمر انسان‏ها است که گل‏های رشد و بالندگی انسان در آن فصل می‏شکفد. بزرگ‏مردانی که قله‏های کمال را درهم نوردیدند، بیشترین استفاده را از روزگار جوانی خود کرده‏اند و گام‏های بلند زندگی خویش را در آن دوران برداشته‏اند. عالم ربانی حضرت امام خمینی از جمله افرادی بود که هم خود بیشترین بهره را از جوانی خویش برد و هم دیگران را از استفاده بهتر از جوانی توصیه می‏فرمود؛ یکی از یاران امام خمینی می‏گوید: ماه شعبان خدمت امام رسیدم مفاتیح دستشان بود و می‏خواستند دعاهای مخصوص ماه شعبان را بخوانند تا رفتم دستشان را ببوسم که مرخص شوم، فرمودند: "هر کاری که می‏خواهی بکنی در جوانی بکن، در پیری باید بخوابی و ناله کنی. "

جوانی‏ها و عیش و نوش‏های آن بسیار زودگذر است که من خود همه مراحلش را طی کردم و اکنون با عذاب جهنمی آن دست به گریبانم و شیطان درونی دست از جانم بر نمی‏دارد تا - پناه به خدای تعالی - آخر ضربه را بزند، ولی یأس از رحمت واسعه خداوند خود از کبائر عظیم است و خدا نکند که معصیت کاری مبتلای به آن شود.

به تعبیر مولی‏الموحدین امیرالمؤمنین علیه‏السلام دو چیز است که جز کسی که آن را از دست داده، قدرش را نمی‏داند: جوانی و تندرستی.

امام خمینی

آن پیر فرزانه اهمیت تکامل در جوانی را به فرزند خود حاج احمد آقا چنین متذکر می‏شوند: پسرم تا نعمت جوانی را از دست نداده‏ای فکر اصلاح خود باش که در پیری همه چیز را از دست می‏دهی یا یکی از مکاید شیطان که شاید بزرگ‏ترین آن باشد که پدرت بدان گرفتار بوده و هست، ـ مگر رحمت حق تعالی دستگیر او باشد ـ استدراج است.

در جوانی شیطان باطن که بزرگ‏ترین دشمنان اوست، او را از فکر اصلاح خود باز می‏دارد و امید می‏دهد که وقت زیاد است، اکنون فصل برخورداری از جوانی است و هر آن و هر ساعت و هر روز که بر انسان می‏گذرد درجه درجه او را به وعده‏های پوچ از این فکر باز می‏دارد تا ایام جوانی را از او بگیرد و آن گاه که جوانی رو به تمام است او را به امید اصلاح در پیری سرخوش می‏کند... .

به تعبیر حافظ:

دلا چو پیر شدی حسن و نازکی مفروش  که این معامله در عالم اسباب رود

علت اهمیت جوانی در تکامل انسان

هر تغییر روحی نیازمند اراده قوی و عزم راسخ است و فتح قله‏های بلند کمال فقط در سایه چنین عزم و اراده‏ای امکان‏پذیر است و چنین اراده محکم و استواری فقط در ایام جوانی به دست می‏آید. از سوی دیگر در دوران جوانی هنوز اخلاق فاسد و عادت‏های زشت در وجود انسان ریشه ندوانده و به کمک عزم و اراده جوانی قابل زوال است بر خلاف پیری که اراده جوانی رو به ضعف می‏رود و ریشه‏های اخلاق فاسد و عادت‏های زشت در وجود او راسخ می‏شود. امام خمینی در این رابطه چنین فرموده‏اند: "بر جوان‏ها حتم و لازم است که تا فرصت جوانی و صفای باطنی و فطرت الهی باقی و دست نخورده است، درصدد تصفیه و تزکیه برآیند و ریشه‏های اخلاق فاسد و اوصاف ظلمانیه را از قلوب خود برکنند که با بودن یکی از اخلاق زشت و ناهنجار، سعادت انسان در خطر عظیم است.

و نیز در ایام جوانی اراده و تصمیم انسان، جوان است و محکم از این جهت نیز اصلاح برای انسان آسان‏تر است، ولی در پیری اراده سست و تصمیم، پیر است، چیره شدن بر قوا مشکل‏تر است.

تأسف بر ایام جوانی

یکی از سخت‏ترین امور آن است که انسان، ایام جوانی خود را به بطالت گذراند و از یاد حضرت دوست غافل باشد و از کاروان انسانیت به دور مانده در پیری به یاد ایام از دست رفته ناله سر دهد که:

;افسوس که عمری پی اغیار دویدیم ;از یار بماندیم و به مقصد نرسیدیم

;سرمایه ز کف رفت و تجارت ننمودیم ;جز حسرت و اندوه متاعی نخریدیم

حضرت امام خمینی در یکی از نامه‏های خود با تذکر این نکته می‏فرمایند:

"بدان که یک روز... همچون من عقب مانده از قافله عشاق دوست، خدای نخواسته بار سنگین تأسف را به دوش می‏کشی، پس از این پیر بینوا بشنو که این بار را به دوش دارد و زیر آن خم شده است، به این اصطلاحات که دام بزرگ ابلیس است بسنده مکن و در جست‏وجوی او جل و علا باش. جوانی‏ها و عیش و نوش‏های آن بسیار زودگذر است که من خود همه مراحلش را طی کردم و اکنون با عذاب جهنمی آن دست به گریبانم و شیطان درونی دست از جانم بر نمی‏دارد تا - پناه به خدای تعالی - آخر ضربه را بزند، ولی یأس از رحمت واسعه خداوند خود از کبائر عظیم است و خدا نکند که معصیت کاری مبتلای به آن شود. " حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‏السلام نیز در مناجات خود باحق تعالی چنین زمزمه می‏فرمایند:

الهی و قد اَفْنَیتُ عمری فی شِرّةِ السّهوِ عنک و اَبْلَیتُ شَبابی فی سَکْرَةِ التَّباعد مِنک فلم اَسْتَیقِظْ ایام اغتراری بکَ وَ رُکوُنی الی سبیل سَخَطِکَ؛ بارالها! عمر را در حرص و آز شدید و غفلت از تو تباه ساختم و جوانی‏ام را در مستی بعد و دوری از تو فرسودم و در روزگار دلیری و گستاخی به تو و قرار گرفتن در راه خشم تو، بیدار نشدم.

به گفته خواجه حافظ شیرازی:

;عمر بگذشت به بی‏حاصلی و بوالهوسی ;ای پسر! جام مِیم ده، که به پیری برسی

;کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش ;وه که بس بی‏خبر از غلغل بانگ جرسی

;بال بگشا و صفیر از شجر طوبی زن ;حیف باشد چو تو مرغی که اسیر قفسی

منبع: پایگاه حوزهمتن و کتاب |توصیه های امام خمینی به نوجوانان چیست؟ - فیدسرا

feedsara.rozblog.com/post/3245
7 days ago - متن و کتاب |توصیه های امام خمینی به نوجوانان چیست؟ توصیه های امام خمینی به جوانان نوبهار جوانی زیباترین فصل عمر انسان ها است که گل های…,متن و ...

متن و کتاب |توصیه های امام خمینی به نوجوانان چیست؟ - دانلود آهنگ

www.freecamp.ir/.../متن-و-کتاب-توصیه-های-امام-خمین...
متن و کتاب |توصیه های امام خمینی به نوجوانان چیست؟ توصیه های امام خمینی به جوانان نوبهار جوانی زیباترین فصل عمر انسان ها است که گل های
Aug 2, 2009 - جوانی ها و عیش و نوش های آن بسیار زودگذر است که من خود همه مراحلش را طی کردم و اکنون با عذاب جهنمی آن دست به گریبانم و شیطان درونی دست از جانم بر ...
بخش هایی از مهمترین مقاطع متن وصیتنامه امام خمینی (ره) از نگاه کاربران می گذرد. ... از توطئه های مهمی که در قرن اخیر، خصوصا در دهه های معاصر، وبویژه پس از پیروزی انقلاب آشکارا به ... واکنش به سخنانی از قیبل این که در جمهوری اسلامی زندان ها پر از جوانان شده است .... به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می نمایم که قدر این ملت رابدانید و در ...
از آغاز انقلاب مشروطیت تا به امروز، کشور ما ابستن تحولات و وقایع مختلفی بوده است. در این میان سالهای ستم شاهی پس از 15 خرداد سال 42 و روند سریع شکل گیری ...
Missing: کتابچیست

توصیه‌های حکیمانه امام راحل به جوانان - راسخون

rasekhoon.net/.../توصیه‌های%20حکیمانه%20امام%20راح...
Sep 30, 2009 - امام خمینی(ره) در توصیه به فرزندشان، حاج سید احمد خمینی می‌نویسد: «فرزندم! با قرآن این کتاب معرفت آشنا شو؛ اگرچه با قرائت آن، و راهی از آن به سوی ...

اثار امام خمینی ازجمله صحیفه نور برخی نصایح انتظارات ...

surena20-ba.atrimblog.ir/.../اثار+امام+خمینی+ازجمله+ص...
15 hours ago - در سال 1357، وقتی که نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی به اوج ... اما در این بین فرقه های ساختگی ازجمله بهاییت سر برآوردند که در این باب ... بی‌توجهی به پرسش‌های نوجوانان از اشتاباهات والدین است ..... منبع: تصویر : سایت مرکز تنظیم ونشر اثار ایت الله بهجت ره/ -متن: کتاب امام زمان در کلام ایت الله بهجت ره ...

نصایح انتظارات وتوصیه های امام خمینی به نوجوانان - mp3

mp3-ba.atrimblog.ir/.../نصایح+انتظارات+وتوصیه+های...
9 hours ago - در سال 1357، وقتی که نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی به اوج خود ... شایان توجه است که کتابهای گروه سنی نوجوانان بیشتر در زمینه رمان، ..... که متاسفانه علیرعم تصریح و تاکید قانون، متن این جوابیه نیز به صورت ... امام خمینی در صحیفه نوروبرخی از نصایح انتظارات توصیه های ایشان به نوجوانان چه گفته؟

متن در باره انتظارات توصیه های امام خمینی به نوجوانان

pi-ba.atrimblog.ir/.../متن+در+باره+ی+انتظارات+و+تو...
5 days ago - بزرگترین آرشیو وبلاگ های فارسی .... از انتظارت توصیه امام خمینی ره به نوجوانان از کتاب صحیفه نور. images468-g.png ... آسیب نخاعی چیست؟
بحران های برجای مانده از دولت قبل اصلی ترین مشکل دولت یازدهم/ هنوز استراتژی ... دو نسخه از متن اصلاحى را که بر روى پاکات آنها به خط ایشان نوشته شده است:« متن ... موضوع: وصیتنامۀ سیاسى الهى (پیام جاودانۀ امام خمینى به معاصرین و نسلهاى بعد از خویش) ... و مع الأسف به دست دشمنان توطئه گر و دوستان جاهل، قرآن این کتاب سرنوشت ساز، ...
Jun 5, 1989 - متن کامل وصیت‌نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی رحمه‌الله .... فاطمیه» که کتاب الهام شده از جانب خداوند تعالی به زهرای مرضیه است از ما است. ... من اکنون به ملتهای شریف ستمدیده و به ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم که از .... زندانها پر از جوانان که امید آتیه کشور است می‌باشد و شکنجه‌ها از رژیم سابق بدتر و غیر انسانیتر است!

با جستجو در آثار امام خمینی از جمله صحیفه نور برخی از نصایح ...

www.asemankafinet.ir/.../با+جستجو+در+آثار+امام+خمی...
امام خمینی(ره) در توصیه به فرزندشان، حاج سید احمد خمینی می نویسد: «فرزندم! با قرآن این کتاب معرفت آشنا شو؛ اگرچه با قرائت آن، و راهی از آن به سوی محبوب باز کن. ... ایشان در وصیت نامه خویش به جوانان توصیه می کند: »این جانب به همه نسل های حاضر و .... متن شعار برای تبلیغات شورای دانش اموزی ... تفاوت پیل خشک با پیل تر چیست ؟

وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) :: وبلاگ نرگس و مهسا

narges-mahsa.blog.ir/.../وصیت-نامه-سیاسی-الهی-امام-خم...
متن کامل وصیت‌نامه الهی سیاسی امام خمینی(ره) - khamenei.ir ... اینجانب اختصاص به ملت عظیم‌الشأن ایران ندارد، بلکه توصیه به جمیع ملل اسلامی و ... 10 . ... چیست؟ الف-جهاد ... 10 وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام کدام یک از لقب های زیر را دارد 11 . .... امام خمینی در وصیت نامه سیاسی الهی خود خطاب به نوجوانان و جوانان گفت: کشورتان را از .

[PDF]بسمه تعالی مسابقه پیامکی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت ...

ramin.ac.ir/.../سؤالات%20ویژه%20رحلت%20امام%20خم...
بسمه تعالی. مسابقه پیامکی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی )ره( ... کتاب سلیم بن قیس. -7 ... با توجه به متن، حضرت امام)ره( چه توصیه ای را به ملت های مسلمان می فرمایند؟ (1 ... وصیت حضرت امام)ره( به جوانان و دانشگاه ها و دانش سراها چیست؟ (1.

چندی از سخنان امام خمینی (ره) | آسمونی

www.asemooni.com/.../some-words-of-imam-khomei...
جوانان عزیز امام خمینی (ره) من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان ،به این ذخیره های عظیم ... و آگاهی، آن قدر شیرین و انس با کتاب و قلم و اندوخته ها، آن قدر خاطره آفرین و پایدار ...

ایسنا - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

isna.ir/fa/tag/.../حضرت%20آیت‌الله%20خامنه‌ای
به گزارش ایسنا تا ساعتی دیگر متن کامل نامه‌ رهبر انقلاب اسلامی به رئیس‌جمهور ... رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش جوانان انقلابی نیروی دریایی سپاه و ... مراسم رونمایی از کتاب «ره، رهرو، رهبر» (مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره امام خمینی) عصر .... IR به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر ماه مبارک رمضان برخی از توصیه‌های حضرت ...

برچسب کارنامه خرداد نهایی94-95 - نتایج زنده

90sport.blogsky.com/tag/کارنامه-خرداد-نهایی94-95
وی با بیان اینکه هیچ طراح سوالی نباید برای طرح سوال به کتابهای کمک درسی مراجعه کند، تصریح کرد: نمونه سوالات .... توصیه های امام خمینی به نوجوانان چیست؟

وصیت نامه سیاسی _الهی امام - شهید آوینی

www.aviny.com/imamkhomeini/.../Vasiyat1.aspx
و مع‌الاسف‌ به‌ دست‌ دشمنان‌ توطئه‌گر و دوستان‌ جاهل‌، قرآن‌ این‌ کتاب‌ سرنوشت‌ساز، نقشی‌ .... من‌ اکنون‌ به‌ ملتهای‌ شریف‌ ستمدیده‌ و به‌ ملت‌ عزیز ایران‌ توصیه‌ می‌کنم‌ که‌ از این‌ راه‌ مستقیم‌ ... اینجانب‌، روح‌الله موسوی‌ خمینی‌ که‌ از کرم‌ عظیم‌ خداوند متعال‌ با همة‌ خطایا مأیوس‌ .... زندانها پر از جوانان‌ که‌ امید آتیة‌ کشور است‌ می‌باشد و شکنجه‌ها از رژیم‌ سابق‌ بدتر و ...

فلسفه و عرفان Archives - کتاب های صوتی

audiolib.ir/category/کتاب-صوتی/فلسفه-و-عرفان
بخش هایی از متن کتاب: اینهمه فریاد و هی های مولوی بر سر چیست! .... چهل حدیث کتابی نوشته امام خمینی است که در آن به بررسی و شرح چهل حدیث پیرامون مسئله اخلاق ...

پرتال امام خمینی

www.imam-khomeini.ir/
درس گفتارهای تفسیر کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل امام خمینی/«6». برای خلیفه ی خدا شدن، باید هم صفت با او شد/از منظر امام خمنیی نرسیدن به مقام انسانیت، نشانه ...

نگاهی به مجموعه کتاب‌های حضرت امام خمینی(ره)

www.yjc.ir › سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
Jun 3, 2012 - آثار و مجموعه کتاب های حضرت امام خمینی(ره) به شرح زیر است: ... این کتاب تعلیقه امام خمینی ( س) است بر شرح فلسفی ، عرفانی حدیث ( رأس الجالوت ) از قاضی سعید قمی است. .... و متن عربی آن توسط موسسه در سال 1379 چاپ گردیده است . .... در این کتاب امام خمینی (س) توصیه های بسیار مفیدی در جهت کسب علم ، تهذیب ...
نمونه سوالات درس به درس کتاب دین و زندگی (1) خدمت شما ارائه می گردد. لطفا به بخش ادامه ... درس دوم. 1 معیار های حضرت ابراهیم برای انتخاب جهت یگانه پرستی چه بود ؟ 2 .... به نظر شما مهم ترین نکته ای که در توصیه امام خمینی (ره)به جوانان وجود دارد چیست ؟چرا ؟ 20 ..... رایانامه. موضوع. متن پیام. کد امنیتی, lehjnciy. ارسال یک کپی به خودم ...
Aug 29, 2010 - پس از توسل به امام رضا (علیه السلام) به صحن آزادی قدم گذاشت نگاه می کرد ... پسرک نوجوان نمی دانست چکار کند سرش را برگرداند دید مادری به ..... علما به او آورده که به او توصیه کرده‌اند چون انرژی هسته‌ای با ظهور امام زمان .... استراتژی نظامی ایران چیست؟ ..... یکی از شاگردان حضرت امام که کتاب های حضرت امام رو اکثرا ایشون ...

روح الله - سایت امام خمینی رحمة الله علیه

farsi.rouhollah.ir › ... › صحیفه امام خمینیجلد ۲۱
موضوع: وصیتنامه سیاسی - الهی (پیام جاودانه امام خمینی به معاصرین و نسلهای بعد از ... قالَ رسولُ الله - صلَّی الله علیه و آله و سلَّم: انّی تارکٌ فیکُمُ الثّقلَیْنِ کتابَ اللهِ و ..... «انَّما یُعْرَفُ القُرْآنُ مَنْ خُوطِبَ بِه‌» قرآن را هم آنکه مخاطبش هست می‌فهمیده چیست و معلوم است ...... اما به ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم که نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان ...
برای جوانی که در معرض طغیان غرایز واحساسات تند وشکوفایی خواهش های نفسانی وغریزه جنسی وتخیلات موهوم به ... امام علی (علیه السلام) از تقوا به عنوان عامل تقویت اراده ومالکیت نفس که نقش عمده ای در ترک گناه وعادات ... امام خمینی(ره) بر ضرورت اصلاح در ایام جوانی تاکید می کردند. .... توصیه امام علی(علیه السلام) میانه روی در رفاقت است.
کتب امام خمینی (رضوان الله علیه) ... پیام امام خمینی به مناسبت حمله به بار. ... جهت دسترسی به لیست عناوین و دریافت کتاب های کتابخانه مهدوی بر روی عبارت "ادامه مطلب" کلیک فرمایید. .... متن کامل ۲۰۵ جلد کتاب در موضوع اعتقادات و پاسخ به شبهات، مانند: .... بوده، در سرزمینی دیگر (استرالیا) تولد یافته و اکنون به نوجوانی رسیده است.
3- منظور امام (ره) از مطرح کردن ( اَحَدُ المغتابَین ) چیست ؟ الف – کسی ... 10- امام خمینی ( ره ) در یکی سخنرانی های خود جوانان را به مقابله با ( ام الامراض ) فرا میخواند. منظور از ...

هم اندیشی دینی

www.hamandishi-dini.ir/
توصیه های اخلاقی به جوانان مجرد ... سؤالات اعتقادی (3) تفاوت خواب و بیداری در چیست؟ ... معرفی کتاب چشمۀ هدایت پیرامون امام هادی علیه السلام ... توحیدی امام خمینی به مناسبت ساگرد جمعۀ خونین مکه، و پذیرش قطعنامۀ 598 + متن پیام · معرفی کتاب مدیر ...
سؤالات مصاحبه های حضوری و گزینش استخدامی - مجموعه سوالات گزینش استخدامی « وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) ... انّی تارِک فیکُم الثِّقَلَین کتاب اللهِ و عترَتی أهل بیتی ؛ » : ( جواب :حدیث شریف ثقلین است. ... در وصیت نامه سیاسی و الهی امام خمینی (ره) چیست؟ ... -340 حضرت امام خمینی (ره) به شورای نگهبان چه توصیه ای نمودند؟

توصیه‌‌های امام‌خمینی به آیت‌الله خامنه‌ای در آغاز دوران دوم ریاست ...

www.parsine.com/.../توصیه‌‌های-امام‌خمینی-به-آیت‌الله-...
Mar 20, 2015 - متن کامل این سخنان به نقل از صحیفه امام خمینی بدین شرح است: ... تفاوت دیدار مرندی با صدام و ظریف و اوباما در چیست؟ ... توصیه‌‌های امام‌خمینی به آیت‌الله خامنه‌ای در آغاز دوران دوم ریاست جمهوری ... تا نوجوان تازه بالغ ، برای چهارمین بار برای تعیین سرنوشت خویش به .... عکس:کتاب تعلیمات دینی سال چهارم دبستان/1350.
بعدی خود، شرط های رسیدن به لقاء اهلل، و موانع آن از دیدگاه امام. خمینی )ره( ... مجموعه منویات امام خمینی )ره( در مورد جوانان در قالب کتابی با. عنوان امام .... توصیه های حکیمانه امام راحل)ره( به جوانان ..... آن درخت چیست؟ ... متن این دستورالعمل اخالقی به شرح زیر است:.
آموزش درسهای اول دبیرستان - دین و زندگی درس نهم - با سلام، این وبلاگ دیگر به روز نمی ... تفکر پیرامون آیات خدا و توجه دائم به خدا و نعمت های او و انس با عوامل تقویت کننده ... سوال های متن : ... 2) سرگرم شدن به فیلم ها و کتابهای نامناسب نهال پاکی و طهارت نوجوانی را می ... به نظر شما مهم ترین نکته در توصیه امام خمینی «ره» به جوانان چیست ؟
توصیه ای به آقای زاکانی! ... روحانی: حاضریم مذاکره کنیم / جوانان کم‌تجربه در یکی از کشورهای منطقه با درشت‌گویی به جایی نمی‌رسند ... سخنانم در مورد سید حسن خمینی، باعث وحشت افرادی شده که حتی از شنیدن نام خمینی هراس ... اردوغان به دنبال چیست؟ ... حسودان نخواستند همایش مربوط به امام را تبلیغ کنند / با قشری از آدم های کوته فکر و ...

توصیه‌های جاوید (وصیت‌نامه سیاسی - الهی حضرت امام خمینی (ره))

vista.ir/book/.../توصیه‌های-جاوید-(وصیت‌نامه-سیاسی-ال...
"به فرموده امام خمینی (ره) حاجی که قصد زیارت می‌کند باید عزم کند تا بت‌های درون را بشکند و خود ... کتاب حاضر، گزیده‌ای از سخنان حکمت‌آمیز حضرت امام خمینی (ره) است که در آنها ... توصیه آفتاب: گذری بر وصیتنامه سیاسی الهی حضرت امام‌خمینی (ره) (همراه با متن ... یک بقچه برکت: قصه‌های زندگی امام خمینی (س) برای کودکان و نوجوانان · امام و بچه ها ...
الف) پیروی از کتاب خدا – قران کریم، ب) پیروی از اهل بیت یعنی معصومین و ائمه اطهار(ع) ... 14 - به نظر امام خمینی (ره) چه چیزی در رأس تمام واجبات است؟ ... امام خمینی (ره) به نویسندگان و جامعه‌شناسان و تاریخ‌نویسان در مورد حکومت چیست؟ .... 14 – توصیه امام‌(ره) به نمایندگان مجلس در مورد ورود و عناصر منحرف در مجلس رد ... (در متن سئوالات بود)
Translate this page
Persian Wikipedia
شناسنامه سید روح‌الله مصطفوی معروف به سید روح‌الله خمینی. نوشتار‌های اصلی: کودکی و نوجوانی سید روح‌الله خمینی و جوانی سید روح‌الله خمینی ..... با افزایش فشار به حکومت شاه، سرانجام شاه و دولت از شرط سوگند خوردن به کتاب عقب‌نشینی .... از گذشت چند روز از تصویب لایحه به دست خمینی رسید و او متن کامل سخنرانی‌ها و گفتگوهایی که ...

چگونه می توانم علاقه به عبادت را در فرزندان خود تقویت کنم ... - 1

www.islamquest.net › ... › مفاهیم قرآنیانسان و خدا
مطالبه خواسته های خود به روش پیشنهاد، مشورت و یا از طریق کسی که نفوذ بیشتری در او ... متن پرسش ... 23 سال سن دارد و به تازگی برای او نامزد گرفته ایم تکلیف من به عنوان مادر چیست؟ ... ها و توصیه های مشاوران مذهبی و آشنا به مسائل روانی و تربیتی بهره بگیرید. .... [3] مؤسسه امام خمینی، تقویت نظام خانواده و آسیب شناسی آن، ج 1، ص 40.
نزدیک به یک‌هفته از پیام امام خامنه‌ای به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی گذشته است و ... و غیر ایرانی شبکه های مختلف اجتماعی، متن کامل یا بخش هایی از این پیام مهم را به ... به عموم جوانان اروپا و آمریکای شمالی، تکلیف جوانها در این مقطع تاریخی چیست و ... بصیرت حسینی- قسمت اول؛ توصیه های امام خمینی به خطبا و نوحه سرایان و عزاداران.
الف : از نسل حاضر و آینده ب : جوانان و دانشگاهیان ج : هر دو مورد الف و ب ○. ۲- امام خمینی (ره) یکی از توطئه های غرب و شرق برای تحت سلطه نگه داشتن ملتهای ضعیف ... 18 حضرت امام (ره ) از شورای نگهبان چه می خواهد و به آنها چه توصیه می کند ؟ ... ۲1-وصیت امام به جامعه روحانیت خصوصاً مراجع معظم چیست؟ ..... متن کتاب وصیت نامه امام خمینی.
توصیه های امام امت به حوزویان در دو بخش توصیه های مستقیم و کلمات مرتبط تقدیم علاقه مندان می گردد. وصیت نامه ی حوزوی احیاگر حوزه ها، امام خمینی (رحمة الله علیه)
ما این وبلاگ را برای آگاهی جوانان و والدین آنها ایجاد کردیم، که بگوییم این کار ... امیدواریم متن این کتاب اطّلاعات خوب و مناسبی به شما بدهد و شما را از عواقب این عمل آگاه کند. ... اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج شهوت جنسی .... (توضیح المسائل امام خمینی، مسأله 116، العروة الوثقی،ج1،باب نجاسات»الحادی عشر«).
حضرت امام خمینی(ره) پـس از انبیاء بزرگ الهی و معـصومان (ع) ? ... و حتی به گفته فرزند ایشان , وی کتاب های رمانی مانند بینوایان را مطالعه می کرد . .... بزرگ شده‌اند و احساس کردند فقر چیست دیدند، چشیدند فقر را، احساس می‌کردند، ملموسشان .... همچنین امام برای روحانیت نقش زیادی قائل بودند و در منشور روحانیت، ضمن توصیه‌های فراوان به آنها ...
«زینت قرآن» چیست؟ ... خداوند متعال توصیه فرموده‌اند قرآن را بیشتر به چه سبک و صورت بخوانید؟ نخستین کسی که ... اولین شخصی که در «قرائت قرآن کریم» کتاب نوشت که بود؟ ... اولین شخصی که قرائت های مختلف را در هفت قرائت مختلف منحصر ساخت که بود؟ ... سه تن ازشاعران ایرانی که در کودکی و نوجوانی حافظ قرآن بوده‌اند عبارتند از: 1.
Oct 21, 2014 - معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی رحمه‌ الله‌ علیه در سخنانی – که در صحیفه نور نقل گردیده است – به بیان داستانی از عمر بن خطاب پرداخته ...
Feb 25, 2011 - در حرم امام رضا (ع) خطاب به امام خمینی: چه اصراری دارید چیزی را که ممکن است .... امام فرموده بوده که : رفیق ما به صورت منقطع به این توصیه عمل کرد؛ ولی من از آن ... روایت سوم، چهارم، پنجم و ششم: کتاب زمزم عرفان، نوشته آیت الله محمدی ری شهری ... ما از آموزه های حضرت امام خمینی ( ره ) آموخته ایم که باید همیشه پشتیبان ولایت ...
116- حضرت امام(ره) به اقلیت های مذهبی رسمی چه وصیتی کردند؟ ... 122- حضرت امام(ره) در توصیه به ملت برای انتخابات و تعیین رئیس جمهور و .... 158- وصیت حضرت امام خمینی(ره) به جوانان دانشسرا ها و دبیرستان ها و دانشگاه ها چیست؟ .... 197- اسلام چه چیزی را مخالف عدالت اجتماعی میداند و آن را به طور جدی در کتاب و .... ادامه متن وصیت نامه.

معنای بند میم وصیت نامه امام چیست؟ - فرارو

fararu.com/fa/.../معنای-بند-میم-وصیت-نامه-امام-چیست
Jun 18, 2015 - (1) برای فهم دقیق تر از این توصیه باید به نکاتی توجه داشت که در ادامه به برخی ... اصلی و محوری دارند و با رصد عملکرد نمایندگان خود در عرصه های گوناگون حکومت در .... و اشتباه) می کنند، نیست و اساساً حمایت های رهبری از این جوانان نیز به دلیل خطر ... 3 - ک: کتاب ده گفتار، گفتار امر به معروف و نهی از منکر، شهید مطهری
موضوعشان چیست؟ ..... آیا حادثه منا در عربستان از نشانه های ظهور امام زمان (عج) است؟ ... خواهشمند است متن سخنرانی استاد پناهیان در خصوص فاجعه منا که در دانشگاه تهران بیان ..... قبلا خبری شنیدم مبنی براینکه استاد درحال تالیف کتابی به نام انقلابی بودن هستند. ..... مخصوصا با سایت هم میمونه قابل تکراره هم میشه به بقیه توصیه کرد.

کتاب شناسی آثار امام خمینی(ره) - خبرگزاری میزان

www.mizanonline.ir/.../کتاب-شناسی-آثار-امام-خمینیر...
Jun 4, 2015 - امام خمینی (س) آراء و نقد خود را به صورت حاشیه بر بیش از یک سوم کتاب مذکور در سال 1355 هجری قمری نوشته‌اند. دو حاشیه فوق‌الذکر ... الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی، متن اصلی کتاب سرالصلوه، .... توصیه‌های بسیار مفیدی برای کسب علم، تهذیب نفس و اخلاص در عمل بیان فرموده‌اند ..... پدیده "ال نینو" چیست؟ (۱۲ نظر).

استفتائات مسائل جنسی از محضر آیت الله مکارم شیرازی - با ...

khalilranjbar.persianblog.ir/.../استفتائات_مسائل_جن...
امام خامنه ای (روحی فداه) ..... توصیه امام (ره) به آیت‌الله خامنه‌ای (۱) · متن کامل سخنرانی امام خمینی (ره ) در بهشت زهرا (۱) .... شرح این مطلب و راه های مبارزه با آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم. ... را به گونه ای انجام می دادم که با فشار اجازه نمی دادم که منی از من خارج شود و بنا به متن رساله ی ... حکم استمنا با فکر کردن به همسر شرعی چیست؟