شهر عکس

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا

طی مطالعاتی که توسط سازمان ناسا نظارت شده است، مشخص شد که گیاهان آپارتمانی در یک فضای بسته و محیط کنترل شده توانایی جذب آلودگی از هوا را خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (www.pseez.ir)، این مطالعات نشان داد که برگ درختان آپارتمانی توانایی جذب آلودگی در مقادیر کم و ریشه گیاهان به کمک فیلتر کربن فعال توانایی دفع آلودگی تا حد بسیار بالاتری را دارا هستند. این فیلترها در اطراف ریشه های گیاه قبل از آنکه آلودگی تجمع پیدا کند، آنها را از بین برده و باعث کاهش آلودگی می‌شوند.

تحقیقات این سازمان نشان داد که گیاهان هوا را از آلودگی گازهایی مانند فرمالدئید و بنزن پاک می‌کنند. تحقیقات بیشتر مشخص کرد که گیاهان آپارتمانی در پاک کردن هوای اطراف خود از ذرات بزرگتر و آلاینده های آپارتمانی نظیر آزبست‌ها، حشره‌کش‌ها، دی اکسید کربن، منواکسید کربن و سایر گازها، مواد شیمیایی حاصل از مواد شوینده، حلال‌ها و مایعات پاک کننده، الیاف پخش شده در هوا حاصل از پوشاک، مبلمان، پرده ها، زیراندازها و فرش ها و همچنین قارچ ها و باکتریها و دود حاصل از توتون موثرند.

امروزه توجه بیشتری به گیاهان به عنوان چاره‌ای بر آلودگی هوا در شهرها، معطوف شده است، چرا که گیاهان طی فرایند فتوسنتز کربن با جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به اکسیژن بطور طبیعی کربن اضافی هوا را جذب می‌کنند. همچنین طی فرایند فتوسنتز، برگ درختان سایر مواد شیمیایی مانند اکسیدهای نیتروژن، آمونیم تولید شده در هوا، بخشی از دی اکسید گوگرد و ازن که مولد قسمتی از مشکلات مه آلودگی و اثرات گلخانه‌ای هستند را از محیط خارج می‌کند.

برگ درختان با جذب و حفظ گرد و غبار و سایر ذرات معلق هوا تا زمان شست‌وشو و بارندگی مقدار گرد و غبار و سایر ذرات معلق هوا را تا 75 درصد کاهش داده و تاثیر به‌سزایی بر بهبود کیفیت هوا دارد.

شرایط بد آب و هوایی که در مناطق شهری بسیار معمول است، با افزایش تعداد درختان در فضای شهرها که به صورت تصفیه کننده‌های طبیعی هوا عمل می‌کنند، بهبود خواهد یافت. گیاهان به کمک فرایندهای طبیعی مانند فتوسنتز و تنفس و تعرق هوا را تصفیه و خنک کرده و به فضای اطراف بر می گردانند.

میزان توانایی درختان در جذب کربن به ابعاد درخت، سن، سلامتی و پهنه چتر درخت بستگی دارد و به طور متوسط درختان بزرگ می توانند 2 تا 3 درصد میزان کربن هوا را کاهش دهند. یک درخت راش 80 فوتی می تواند روزانه دی اکسید کربنی را که معادل دی اکسید کربن ایجاد شده توسط دو خانواده دو نفره است حذف کند.

درختان همچنین به طور غیر مستقیم، از طریق ذخیره انرژی بر کیفیت هوا تاثیر می‌گذارند. درختانی که به منظور ایجاد سایه بر منازل کاشته شده اند، می‌توانند 10 تا 15 درصد در هزینه خنک کردن و 4 تا 22 درصد در هزینه‌های تامین گرما از طریق مانع شدن در برابر جریان‌های باد موثر واقع شوند که البته مقدار این صرفه جویی با توجه به نوع درخت، محل کاشت و فضاسازی متغیر خواهد بود.

اگر چه بشر امروزه به تکنولوژی‌های مختلفی دست یافته است، ولی به نظر می‌رسد برگ درختان و گیاهان می‌توانند بهترین وسیله جهت بهبود کیفیت هوای محیط زیست بشری باشد. این جانداران قادرند گازها و ذرات الاینده را از هوا خارج کرده، مصرف انرژی را کاهش داده، باعث کاهش دمای جو زمین شده و جوامع را در جهت زندگی هرچه مطلوب تر یاری کنند.

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا - منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

www.pseez.ir/fa/newsagency/2134
Sep 23, 2007 - طی مطالعاتی که توسط سازمان ناسا نظارت شده است، مشخص شد که گیاهان آپارتمانی در یک فضای بسته و محیط کنترل شده توانایی جذب آلودگی از هوا را خواهند داشت.

تحقیق درباره نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا - دانش‌چی

www.daneshchi.ir/نقش-گیاهان-کاهش-آلودگی-هوا/
نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا گیاه موجود زنده ای است که از فرایند فتوسنتز استفاده می کند، تاثیر گیاهان، تحقیق درباره گیاهان و آلودگی هوا، علوم ششم.

کدام درختان برای کاهش آلودگی هوا مفید هستند؟ - دنیای اقتصاد

https://donya-e-eqtesad.com/.../3122250-کدام-درختان-برای-کاهش-آل...
Oct 31, 2016 - کاشت درخت در سطح شهر یکی از ساده‌ترین و مهمترین اقداماتی است که در کاهش آلودگی هوا نقش اساسی دارد و اهمیت آن برکسی پوشیده نیست.

گیاهانی که آلودگی هوا را کم می کنند - روزنو

roozno.com/fa/news/46663/گیاهانی-که-آلودگی-هوا-را-کم-می-کنند
Dec 25, 2013 - این در حالی است که ایجاد فضای سبز شهری و استفاده از گیاهان در محیط خانه و کار یکی از ساده ترین و مهمترین اقدام برای کاهش آلودگی هواست زیرا امروزه نقش گیاهان و درختان در پاکسازی هوا بر کسی پوشیده نیست. در این میان برخی گیاهان توانایی بیشتری برای جذب آلاینده ها دارند . توانایی گیاهان در جذب آلاینده ( به ویژه ...

کاهش آلودگی هوا توسط گیاهان خانگی به توصیه ناسا - اسکانو

blog.eskano.com/کاهش-آلودگی-هوا-توسط-گیاهان-خانگی-به-تو/
May 23, 2017 - محققان ناسا باهدف بهبود کیفیت زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، برخی از گیاهان مختلف خانگی را در معرض مواد شیمیایی و انواع آلودگی‌ها قرار داده و به جهت حذف آلودگی‌های محیطی آزمایش‌هایی را انجام دادند. دراین‌بین ۱۰ گیاه ازنظر ناسا به‌عنوان بهترین گیاهان خانگی در تصفیه هوای داخلی معرفی شدند که ...

کدام درختان برای کاهش آلودگی هوا مفید هستند؟ - مشرق نیوز

https://www.mashreghnews.ir/.../کدام-درختان-برای-کاهش-آلودگی-هوا...
Oct 31, 2016 - کاشت درخت در سطح شهر یکی از مهمترین اقداماتی است که در کاهش آلودگی هوا تاثیر دارد، در این میان برخی درختان در جذب آلودگی هوا به‌ویژه کربن موثرتر عمل می‌کنند.

درختان و فضای سبز تاثیر گذار در رفع آلودگی هوا - سبز نیوز

downloadnioz.blogsky.com/.../درختان-و-فضای-سبز-تاثیر-گذار-د...
نقش فضای سبز و درختان در کاهش آلودگی در شهر ها به همگان ثابت شده. یک درخت در سال به طور متوسط دو کیلوگرم اکسیژن تولید می‌کند میزان اکسیژن آزاد شده به وسیله درختان پهن برگ در یک هکتار بین 2500 تا 3000 کیلوگرم بوده و می‌تواند نیاز 10 انسان را تامین نماید همین طور یک درخت در مدت یک سال با انجام عمل تبخیر و تعرق به ...

نقش گیاهان در کاهش آلودگی خاک و هوا - راسخون

rasekhoon.net › مقالاتپزشکی سلامتمحیط زیست
Oct 22, 2011 - آلودگی ناشی از دود خودروها، صنایع و وسایل گرم کننده ی منازل و ادارات به سلامت انسان ها، حیوانات، آب، خاک و هوا، صدمات جبران ناپذیری وارد می کند، گواه آن نیز افزایش بیماری ها در انسان، از بین رفتن بسیاری از گیاهان و به خطر افتادن نسل بسیاری از حیوانات می باشد، لذا این امر، دانشمندان زیست شناسی و محیط زیست را به ...

ایرنا - گیاهان ناجی طبیعی هوا

www.irna.ir/fa/News/80966298/محیط.../گیاهان_ناجی_طبیعی_هوا
Dec 25, 2013 - این در حالی است که ایجاد فضای سبز شهری و استفاده از گیاهان در محیط خانه و کار یکی از ساده ترین و مهمترین اقدام برای کاهش آلودگی هواست زیرا امروزه نقش گیاهان و درختان در پاکسازی هوا بر کسی پوشیده نیست. در این میان برخی گیاهان توانایی بیشتری برای جذب آلاینده ها دارند . توانایی گیاهان در جذب آلاینده ( به ویژه ...

زندگی - نقش گیاهان در کاهش آلودگی

joghrafioshahrsazi.blogfa.com/post/15
نقش گیاهان در کاهش آلودگی خاک و هوا. آلودگی ناشی از دود خودروها، صنایع و وسایل گرم کننده ی منازل و ادارات به سلامت انسان ها، حیوانات، آب، خاک و هوا، صدمات جبران ناپذیری وارد می کند، گواه آن نیز افزایش بیماری ها در انسان، از بین رفتن بسیاری از گیاهان و به خطر افتادن نسل بسیاری از حیوانات می باشد، لذا این امر، دانشمندان زیست شناسی و ...
by احمدی مسعود
نقش. فضای. سبز. در جهت کاهش ذرات معلق هوا پوشیده نیست. طبق تحقیقات انجام شده همبستگی معنی داری بین. غلظت سرب ب. ا. پوشش گیاهی در نواحی شهری وجود دارد که بیانگر این مطلب است که گیاهان سرب را از هوا جدا کرده و در خاک تثبیت می. کنند. بات. وجه. به اهمیت پوشش گیاهی در رفع آالینده. های هوا باید طرح. های مناسب با گونه.

[PDF]نحوه کاهش آلودگی هوا توسط گیاهان

https://tahgigkon.ir/2017/11/26/گاهش-آلودگی-هوا-توسط-گیاهان/?...
Nov 26, 2017 - ﻧﺤﻮه ﮐﺎﻫﺶ آﻟﻮدﮔ ﻫﻮا ﺗﻮﺳﻂ ﮔﯿﺎﻫﺎن. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻃ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺗ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎزﻣﺎن ﻧﺎﺳﺎ ﻧﻈﺎرت ﺷﺪه اﺳﺖ، ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮔﯿﺎﻫﺎن آﭘﺎرﺗﻤﺎﻧ در ﯾ ﻓﻀﺎی ﺑﺴﺘﻪ و. ﻣﺤﯿﻂ ﮐﻨﺘﺮل ﺷﺪه ﺗﻮاﻧﺎﯾ ﺟﺬب آﻟﻮدﮔ از ﻫﻮا را ﺧﻮاﻫﻨﺪ داﺷﺖ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ ﺑﺮگ درﺧﺘﺎن آﭘﺎرﺗﻤﺎﻧ ﺗﻮاﻧﺎﯾ ﺟﺬب آﻟﻮدﮔ در ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﮐﻢ و رﯾﺸﻪ ﮔﯿﺎﻫﺎن ﺑﻪ ﮐﻤ ﻓﯿﻠﺘﺮ. ﮐﺮﺑﻦ ﻓﻌﺎل ﺗﻮاﻧﺎﯾ دﻓﻊ آﻟﻮدﮔ ﺗﺎ ﺣﺪ ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻﺗﺮی را دارا ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻧﻘﺶ ﮔﯿﺎﻫﺎن در ﮐﺎﻫﺶ ...

نقش و اهمیت و جایگاه پوشش گیاهی در محیط زیست و کاهش الودگی - بوستان

bostane.ir/اهمیت+و+جایگاه+پوشش+گیاهی+در+محیط+زیست+و+کاهش...
Sep 3, 2017 - نقش ،اهمیت و جایگاه پوشش گیاهی در محیط زیست. نقش پوشش گیاهی در مدیریت حوضه های آبخیز. آلودگی هوا در اثر آلاینده ها: ۱- دوده ها: درختان در جذب دوده ی هوا نقش بسیار خوبی دارند، بطوری که در مساحت برابر یک مایل مربع، ۲۸% از تراکم دوده، کاهش پیدا می کند، در حالی که در یک منطقه ی بدون درخت در فضای شهری میزان گرد ...

درختان و فضای سبز تاثیر گذار در رفع آلودگی هوا

www.payesh8523.ir/.../درختان-و-فضای-سبز-تاثیر-گذار-در-رفع-...
Nov 14, 2016 - نقش فضای سبز و درختان در کاهش آلودگی در شهر ها به همگان ثابت شده.

گیاهان موثر در رفع آلودگی هوا را بیشتر بشناسید+عکس

https://www.yjc.ir › اجتماعیمحیط زیست
Feb 26, 2018 - برای رفع آلودگی هوا علاوه بر نقش دولت ،نقش مردم نیز موثر است. یکی از عوامل موثر در رفع آلودگی هوا پرورش گیاهانی است که در منزل و یا در محل کار می توان از آن استفاده کرد. ... این گیاه در 24 ساعت ۹۰ درصد برخی آلاینده ها را در هوا کاهش می دهد وبه ویژه به افرادی که به گرد و خاک حساسیت دارند توصیه می شود. گیاهان یکی از ...
Jul 4, 2016 - مقدمه. در سال‌های اخیر با توسعه مناطق شهری و صنعتی افزایش صداهای ناهنجار و شدید موضوع مهم مناطق شهری است. به‌طوری‌که امروزه آلودگی صوتی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات انسانی بخصوص در مناطق شهری محسوب می‌گردد که عملاً زندگی عادی مردم را مختل نموده است. اثرات آلودگی صدا از دو جنبه فیزیکی و روانی قابل‌تأمل ...

گیاهان پایتخت چه میزان بر کاهش آلودگی هوای شهر موثر هستند؟ - ایسنا

https://www.isna.ir/.../گیاهان-پایتخت-چه-میزان-بر-کاهش-آلودگی-هوا...
Jan 27, 2018 - یک متخصص فضای سبز شهری با اشاره به اینکه فضای سبز نمی‌تواند بر آن بخش از آلودگی هوا که سبب تنگی نفس یا آلرژی می‌شود تاثیر بگذارد، گفت: بسیاری از گونه‌هایی که در تهران کشت می‌شود قابلیت جذب آلایندگی را ندارد.

نقش فضای سبز در کاهش آلودگی های زیـست محیطی- قسمت اول | خواندنی ها

khaandaniha.ir/.../نقش-فضای-سبز-در-کاهش-آلودگی-های-زیـست-مح...
Feb 21, 2017 - درختان در تعیین دمای منطقه نیز نقش دارند به طوری که هوای یک منطقه درختکاری شده می‌تواند خنک‌تر از منطقه بی‌درخت مجاور باشد.
Feb 8, 2018 - محیط زیست,جذب پرتوها,جذب گرد و غبار,تولید اکسیژن,تولید فیتونسید,تعدیل آب و هوا,مؤثر در کاهش آلودگی صدا,کاهش آلودگی صوتی غیرقابل تحمل,محیط زیست:ریشه ارتیاط و ... درآمدی بر نقش گیاهان بر محیط زیست ... بنابراین نقش درختان در حمایت از انسان و سایر جانداران در برابر آفتاب سوزان به خوبی روشن می شود.
نتیجه مطالعات نشان داد که عموم گیاهان آپارتمانی مانند شامه دورا و گندمی نه تنها به عنوان گیاه زینتی دارای جذابیت زیادی هستند بلکه تأثیر بسزایی در تصفیه آلاینده های هوا دارند و در نتیجه می توانند یک راه طبیعی برای مقابله با آلودگی هوای داخل منازل باشند. طی تحقیقات انجام شده در رابطه با گیاهان آپارتمانی متوجه شدند که تعداد زیادی از ...

نقش فضای سبز در کاهش آلودگی های زیـست محیطی- قسمت اول - زندگی آنلاین

zendegionline.ir › مقالاتزن و زندگیگل و گیاه - محیط زیست
Oct 21, 2015 - درختان در تعیین دمای منطقه نیز نقش دارند به طوری که هوای یک منطقه درختکاری شده می‌تواند خنک‌تر از منطقه بی‌درخت مجاور باشد.
یکی از راهکارهای بسیار مناسب در رفع این آلاینده ها استفاده از سبزینه ها و پوشش گیاهی می باشد.که در ضمن رفع این آلودگی ها اثر سویی بر محیط زیست نداشته و مهمترین دستاورد آن گامی به سوی توسعه پایدار می باشد. در تحقیقات انجام شده کاربرد و اهمیت پوشش گیاهی در جهت رفع آلاینده های مهم هوا مانند اکسیدهای کربن ، اکسیدهای نیتروژن ...

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه - میهن کاکتوس

https://mihancactus.ir/.../بهترین-گیاهان-برای-کاهش-آلودگی-هوا-در-خ...
Jan 21, 2018 - بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه گیاه تصفیه کننده هوا برای اتاق خواب آپارتمان منزل بهترین گیاه تصفیه کننده هوا گیاهان اکسیژن ساز نقش گیاهان.
by خادمی امین
فلزات سنگین از آلاینده های مهم زیست محیطی هستند که از طریق ورود به زنجیره غذایی موجب بروز خطراتی برای انسان، گیاهان و میکرو ارگانیسم ها می شوند. این تحقیق با هدف بررسی میزان جذب سرب در اجزای درختان چنار و زبان گنجشک در سطح شهرستان ملایر صورت پذیرفت. برای این منظور در رویشگاه های آلوده (میدان امام و خیابان ولیعصر) و ...

مقاله نشریه: نقش گیاهان زیست پالاینده در کاهش آلودگی های آب و خاک ...

https://elmnet.ir/.../نقش-گیاهان-زیست-پالاینده-در-کاهش-آلودگی-های-...
مقاله کنفرانس: بررسی نقش گیاهان در کاهش آلودگی صوتی در محیط زیست. نویسندگان: شهاب هاشمی ، راشین پیرزاده ،. کنفرانس بین المللی توسعه پایدار، راهکارها و چالش ها با محوریت کشاورزی ، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری - 1393 ...

ایجاد پوشش گیاهی نقش مهمی در کاهش آلودگی گرد و غبار دارد

https://www.borna.news/.../627958-ایجاد-پوشش-گیاهی-نقش-مهمی-د...
Oct 22, 2017 - سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد پوشش گیاهی در این استان نقش مهمی در کاهش آلودگی گرد و غبار دارد. ... وی عنوان کرد: ریزگردها و پدیده گرد و غبار چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داده است و کیفیت هوا در این استان کاهش یافته است. سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری و معاون عمرانی ...

استفاده از درختان و کاهش آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی

https://article.tebyan.net › صفحه اصلیزیباییفوت و فن
Oct 20, 2017 - از دیرباز نقش گیاهان و به ویژه درختان در کاهش آلودگی هوا به اثبات رسیده است. هر چند این تنها ویژگی منحصربفرد این مخلوقات شگفت‌انگیز خداوند نیست. اکنون معماری ایتالیایی با بکارگیری۱۵۰ اصله درخت، سعی کرده تا حد ممکن از آلودگی‌های صوتی و زیستی موجود در مناطق شهری بکاهد.
Feb 4, 2018 - به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، دکتر سید‌علی جواد موسوی، فوق‌تخصص ریه در گفتگو با برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت با اشاره به نقش مهم و تاثیرگزار مردم در کاهش آلودگی هوا گفت: در روزهایی که هوای شهر آلوده است بهتر است شهروندان از وسایل نقلیه عمومی، سوخت الکترونیکی و برقی استفاده کنند.

آلودگی هوا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آلودگی_هوا
درحالی که دانشمندان آثار زیانبار آلودگی هوا را بر گیاهان، جانوران و زندگی انسانها مطالعه می‌کنند قانون‌گذاران، قوانینی را برای کنترل کاهش آلاینده‌ها تصویب نموده و آموزگاران در مدارس و استادان در دانشگاه‌ها آثار ... اهمیت و عملیاتی کردن پشت بام سبز در ساختمان‌ها که امروزه در دنیا مد نظر است می‌تواند تا ۲۰ درصد به کاهش آلودگی هوا کمک کند.
گیاهان از نظر اکولوژیکی، تولیدکنندگان روی زمین هستند؛ درختان خود از تصفیه کنندگان هوا محسوب شده و از عوامل مهم کاهش ذرات گرد و غبار به شمار می آیند، تا حدی که می توان آنها را ریه های تنفسی شهر نامید. امروزه، آلودگی محیط ... هوا یک متغیر مهم است که آلوده کننده ها بر آن و هوا بر آلوده کننده ها، تاثیر متقابل دارند. باران و برف می تواند ...

تاثیر کاکتوس در کاهش آلودگی هوا - کشاورزی ارگانیک

https://agronic.ir/fa/post/1478/تاثیر-کاکتوس-در-کاهش-آلودگی-هوا
Dec 28, 2017 - سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت:کاشت گل های مقاوم مانند کاکتوس می تواند بر کاهش گازهای گلخانه ای تاثیرگذار باشد،اما کاشت این گیاه رافع تمام مشکلات تغییر اقلیم نیست . زندی: تاثیر کاکتوس در کاهش آلودگی هوا. مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان ...
یکی از موضوعات مورد بحث در محیط زیست ،کاهش آلودگی هوا می باشد. اطلاعات فراوان و قابل ملاحظه ای دردست است که مشخص می نماید گیاهان نقش مهمی در پاکیزه نمود...
Apr 13, 2015 - همشهری آنلاین: تعدادی از گیاهان دارویی ضمن خواص درمانی در کاهش آلودگی هوای شهرها به خصوص کلان شهرها می‌توانند نقش خوبی ایفا کنند و از آن‌ها باید برای پالایش هوا استفاده کرد.

نقش ما در حفظ هوای پاک > معاونت دانشجویی دانشگاه الزهراء (س) > مقالات ...

student.alzahra.ac.ir › ... › مرکز بهداشت و درمانمقالات
Jan 13, 2016 - آلودگی هوا در فصول سرد به دلیل پدیده وارونگی تشدید می شود و در این شرایط سالمندان، زنان باردار، کودکان و بیماران، قشر آسیب پذیرتر محسوب می شوند و باید مراقبت های لازم در مورد آنان ... برخی مواد غذایی سبب کاهش تاثیر آلودگی هوا بر بدن می شوند که مصرف آن در تمام ایام، به ویژه زمان هشدار آلودگی هوا توصیه می شود.

استفاده از درختان و کاهش آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی - زومیت

https://www.zoomit.ir/.../3/.../use-trees-to-reduce-noise-and-pollutio...
Mar 13, 2015 - در واقع معمار هر ایده و طرحی که در این بنا به کار رفته را با توجه به عنصر طبیعت و نقش پر رنگ آن پیاده کرده است. استفاده از ۱۵۰ درخت برای کاهش آلودگی صوتی و محیطی. شکل نامتقارن تراس‌ها به درختان گلدانی اجازه می‌دهد به سادگی و در فواصلی نامشخص و اتفاقی از بنا بیرون زده و رو به آسمان اوج بگیرند. روندی که ...

نقش گیاهان آپارتمانی در کاهش آلودگی هوا و افزایش سطح کیفی - وطن پلاست

https://vatanplast.co/fa/learn/گیاهان-آپارتمانی-کاهش-آلودگی-هوا
Nov 16, 2016 - اهمیت وجود گیاهان در محیط‌های بسته برای بالا بردن سطح کیفی هوا بر کسی پوشیده نیست. گیاهان با تبدیل CO2 به اکسیژن بهترین تصفیه‌کننده هوا می‌باشند.
یک درخت در سال به طور متوسط 2 کیلوگرم اکسیژن تولید می‌ کند. میزان اکسیژن آزاد شده به وسیله درختان پهن برگ در یک هکتار بین 2500 تا 3000 کیلوگرم بوده و می ‌تواند نیاز 10 انسان را تأمین نماید، همین طور یک درخت در مدت یک سال با انجام عمل تبخیر و تعرق به اندازه 250- 400 لیتر آب را به صورت بخار از خود متصاعد می ‌کند و این ...

اثرات زیست محیطی فضای سبز - کاشت چمن طبیعی

www.cedrusesabz.com/آلودگی-هوا-صدا-اکسیژن-تشعشعات-انرژی-...
1-آلودگی هوا:فضای سبز به ویژه در شکل پیره درختی در کاهش آلودگی های شیمیایی هوا بسیار موثر می باشد.درختان در کاهش میزان سرب به ویژه در حاشیه جاده ها نقش موثری دارند.مقایسه تطبیقی درختان با سایر اشکال گیاهی علفی و گیاهان زراعی نشان می دهد که درختان 10 تا 20 برابر گیاهان علفی و 2 برابر گیاهان زراعی می توانند توان رسوب ...

گیاهان توصیه شده ناسا برای کاهش آلودگی هوا در خانه - آپارات

https://www.aparat.com/.../گیاهان_توصیه_شده_ناسا_برای_کاهش_آل...
Nov 16, 2017 - گیاهان زینتی یوتاب (مهندس رضایی گرجی) گیاهان توصیه شده ناسا برای کاهش آلودگی هوا در خانه ضد عفونی و تصفیه هوا , گیاهان تصفیه کننده هوا , گلهای تصفیه.

شرکت هتلهای بین المللی پارسیان

pih.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=1956
این غبارها حیات درختان و حتی گیاهان را مورد تهدید قرار داده و رشد گیاهان و غلات را کاهش می‌دهند و تا کنون سبب آسیب به میلیاردها تن غله شده‌اند. اکثر شهرهای ... این سانحه باعث شد که مسئولین شهر اقدانات پیشگیرانه‌ای را در جهت کنترل آلودگی هوا به عمل آورند. در نتیجه، امروزه شهر ... جنگل‌ها نقش مهمی را در حیات انسان ایفا می‌کنند. صرف نظر از ...
May 14, 2017 - درختان خود از تصفیه کنندگان هوا محسوب می‌شوند و از عوامل مهم کاهش ذرات گرد و غبار به شمار می روند، تا حدی که میتوان آنها را ریه‌های تنفسی شهر نامید. گیاهان می توانند آلاینده‌های محیط را جذب و در خود انباشته کنند. روی همین اصل نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برگ‌های درختان مانند یک ...

[PDF] درختی های برگ مگنتومتری نوین روش زا استفاده اب هوا

https://jphgr.ut.ac.ir/article_29216_bedfacaf7071e33a5eee06274b4...
by ملاشاهی - ‎2012
بنابراین مطالعه و پایش آلودگی هوا در مناطق صنعتی شهری از اهمیت بالایی برخوردار است. ... زائد و فرسوده (معدنی و انسانی) بوده و روزبهروز به آلودگی بیشتر و کاهش کیفیت هوا منجر می شوند. در این گازها،. کانی های ... شاخصی برای آلودگی هوا استفاده کرد و میزان مغناطیسی شدن برگها، بستگی به فاصله ی درختان از منبع گردوغبار. دارد.

تاثیر 10 درصدی فضای سبز در کاهش آلودگی هوا - خبرگزاری مهر | اخبار ...

https://www.mehrnews.com/.../تاثیر-10-درصدی-فضای-سبز-در-...
Mar 8, 2014 - به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر علی محمد شاعری با اشاره به اینکه پوشش گیاهی مناسب و فضای سبز‌ می‌تواند نقش موثری در کاهش آلودگی هوا‌، تولید اکسیژن، تعدیل درجه حرارت، ایجاد منظر شهری مناسب، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش ذخیره‌سازی آب و افزایش جاذبه‌های طبیعت‌گردی‌ ایفا کند گفت: باید با مشارکت عمومی ...

تاثیر آلودگی هوا بر گیاهان - سرپوش

www.sarpoosh.com/science/.../natural-environment961007267.htm...
Rating: 4 - ‎5 reviews
Jan 17, 2018 - یک متخصص فضای سبز شهری با اشاره به اینکه گیاهان در پایتخت در تمام طول سال با آلودگی هوا،مدیریت نادرست فضای سبز شهری مانند آبیاری فضای سبز در زمان‌های نامناسب و.

تاثیر فضای سبز بر محیط زیست شهری - طراحی فضای سبز

lgarden.ir/مقاله-طراحی.../تاثیر-فضای-سبز-بر-محیط-زیست-شهر...
تاثیر فضای سبز بر محیط زیست شهری. ... ○کاهش آلودگی هوا : یکی از عوامل مهم مرگ و میر در انسان در مناطق شهری ،آلودگی هوا بوده که اکثرشهرهای بزرگ بااین مسئله در گیر هستند .براساس گزارش سازمان ... گیاهان برای رشد خود به سرب نیاز ندارند، ولی با جذب آن از طریق شاخه و برگ و به خصوص ریشه، کمک مؤثری به کاهش آلودگی هوا می کنند.
Feb 22, 2018 - پاورپوینت نقش فناوری اطلاعات در کاهش آلودگی هوا. بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که نوعی بده بین تقاضا برای سفر (اعم از درون شهری و برونشهری) و تقاضا برای استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت وجود دارد؛ به نحوی که با گسترش دسترسی شهروندان به اینترنت (از طریق کاهش قیمت و بهبود سرعت و کیفیت ...
در غیر این صورت روی زمین می‌خزد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه، در کنار پنجره و در معرض نور خورشید است. کاهش آلودگی هوای داخل منزل به کمک این گیاهان (+ عکس). چه کمکی می کند: شاخ و برگ های متراکم و به هم فشرده این گیاه در جذب فرمالدئید نقش موثری دارند. فرمالدئید، یکی از رایج ترین آلوده کننده های داخلی خانه است که از رنگ های ...

در این روزهای آلودگی هوای خانه را با گیاهان سالم نگه دارید | بادبادک

https://www.badbadakmedia.com/.../1952-در-این-روزهای-آلودگی-هوا...
Nov 16, 2016 - گیاهان می توانند انواع مختلف سموم از جمله آمونیاک، فرمالدیید، منوکسیدکربن، بنزن، زایلن و تری‌کلرواتیلن را از بین ببرند. گیاهان آپارتمانی در کاهش میزان گاز ازن که یکی از مهم‌ترین گازهای آلوده کننده هوا است نیز نقش دارند. تحقیقات پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا نشان داده است‌، گیاهان آپارتمانی سطح ازن در فضاهای ...
Feb 18, 2018 - دانلود فایل |پاورپوینت نقش مترو در کاهش آلودگی هوا| پس از بررسی مطالب موجود در این صفحه ممکن خواهد بود.
by امینی - ‎2016 - ‎Related articles
نتایج: تحت تاثیر آلودگی هوا تراکم کرک سطح زیرین و طول کرک هر دو سطح برگ اقاقیا افزایش معنی‌داری یافت همچنین تراکم کرک سطح زیرین برگ عرعر کاهش و طول کرک افزایش معنی‌داری نشان داد. تراکم روزنه سطح زیرین برگ اقاقیا و عرعر در معرض آلودگی هوا به ترتیب کاهش و افزایش یافت. گشودگی روزنه برگ اقاقیا و عرعر تغییر ...
لذا با توجه به اهمیت و نقش گیاهان در کاهش انواع آلودگیهای زیست محیطی در هوا، آب و خاک، هدف اصلی پژوهش حاضر، ارایه اصول طراحی محیطهای صنعتی با استفاده از جنبه های کاربردی گونه های گیاهی مناسب جهت بهسازی محیط، ایجاد کریدورهای بصری مطلوب و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی در شهرک صنعتی پرند می باشد. روش تحقیق.
Nov 16, 2015 - یه 4 سوره منافقان: «کَأ‌َنَّهُمْ خُشُبٌ مُسَنَّدَة یَحْسَبُونَ کُلَّ صَیْحٍة عَلَیْهمْ» از جمله آیاتی است که بر اساس یک گمانه، مورد تأیید کشفیات مسلم علمی قرار گرفته است. ازاین‌رو احتمال اشاره این آیه به «قابلیت و نقش درختان در جذب، کنترل و کاهش آلودگی‌های صوتی» که امروزه به‌عنوان یک حقیقت علمی پذیرفته شده است، وجود دارد.

نقش گیاهان در کاهش آلودگی صوتی - زردیتا

zardata.ir › مارکتفنی و مهندسیکشاورزی و زراعت
Aug 6, 2016 - چکیده : آلودگی‌ها علاوه بر تخریب هوا تأثیر بسزایی بر روی آلودگی خاک نیز دارد و موجب از بین رفتن میکروارگانیسم‌های خاک می‌شود از این‌رو فضای سبز و پارک‌ها در شهرها به عنوان یکی از عوامل مؤثر در جلوگیری از آلودگی‌های هوا هستند به‌ویژه در ارتباط با گرد و غبار و آلودگی‌‌های ذره‌ای هوا فضای سبز شهری ریه‌های تنفس شهرها ...

[PPT]فضای سبز و هوای پاک - HSE - پالایش و پخش

hse.niordc.ir/uploads/فضای_سبز_و_هوای_پاک.ppsx
درختان از عوامل مهم کاهش آلودگیهای هوا بویژه ذرات گرد و غبار بشمار می آیند. درختان درجذب دوده هوا نقش مؤثری ایفا می کنند. درختان قادر به جذب ازون نیز هستند. گیاهان طی عمل فتوسنتز قادر به جذب دی اکسیدکربن و تولید اکسیژن می باشند. تأثیرات فضای سبز در تقلیل آلودگی هوا به حدی است که عده ای آن ها را ریه های تنفسی شهرها می نامند.
Jan 23, 2016 - درختان و گیاهان و چشم‌اندازهای طبیعی نیز همانند انسان در معرض خطر آلودگی هستند. گیاهان توانایی جذب آلایندهها به ویژه کربن را دارند که خود می تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش آلودگی هوا داشته باشد. با توجه به طرح کاهش آلودگی هوا که قرار بود از سال 91 در هشت کلانشهر کشور اجرا شود، توسعه فضای سبز یکی از بندهای ...
Mar 3, 2018 - پاورپوینت نقش فناوری اطلاعات در کاهش آلودگی هوا. بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که نوعی بده بین تقاضا برای سفر (اعم از درون شهری و برونشهری) و تقاضا برای استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت وجود دارد؛ به نحوی که با گسترش دسترسی شهروندان به اینترنت (از طریق کاهش قیمت و بهبود سرعت و کیفیت ...
Jan 19, 2018 - پاورپوینت نقش مترو در کاهش آلودگی هوا فهرست: اشنایی با مترو هزینه ها و منافع مترو سوخت مترو عوامل الوده کننده هوای مترو تاسیسات مترو تهویه صوتی و .... پاورپوینت نقش گیاهان در جذب آلودگی هوا تحقیق نقش گیاهان در جذب آلودگی هوا بررسی نقش گیاهان در جذب آلودگی هوا نقش گیاهان در جذب آلودگی مقاله نقش گیاهان.
آلودگی هوا در فضای بسته خانه و آپارتمان سلامت را تهدید می‌کند وقتی صحبت از آلودگی هوا به میان می‌آید، تصویر ج. ... تاثیر این آلودگی حتا گاهی می‌تواند خیلی زیان‌آورتر و خطرناک‌تر از آلودگی فضای بیرون باشد. افراد زمان زیادی از ... گیاهان آپارتمانی در کاهش میزان گاز اوزون که یکی از مهم‌ترین گازهای آلوده‌کننده هوا است نیز نقش دارند.

[DOC]آلودگی هوا

www.ssu.ac.ir/fileadmin/templates/fa/.../alodegi_hava.doc
برخی از فعل و انفعالات طبیعی مانند سیلابها ، آتشفشانها ، تغییر و تحولات لایه های پوسته زمین گاه در مقیاسهای بسیار بزرگی سبب آلودگی هوا می شود . بروز آتشفشانها در چند سال اخیر در برخی از کشورهای آسیایی شرقی و کاهش دید ناشی از آن برای پروازهای مسافربری که از طریق جراید به اطلاع عموم رسیده است ، خود شاهد این مدعاست.

مطالعه تاثیر پوشش گیاهی و بام سبز بر افزایش سرعت باد و پراکنش ...

ijhe.tums.ac.ir/browse.php?a_code=A-10-896-1&slc... - Translate this page
Dec 20, 2016 - حرارتی و رفع آلودگی هوا، اس تفاده از گیاهان است. همچنین. عمل آوری گیاهان در س طح معابر، افزایش کاش ت گیاهان بر. بام س اختمان ها و افزایش سبزی در سطح شهر موجب کاهش. جزایر گرمایی ش هری، کاهش مصرف ان رژی و بهبود کیفیت. ه وا می ش ود )8(. گیاهان قادرند آلودگی ها را بهتر از س طوح. مصنوعی و ...
by وحدتی مشهدیان - ‎2016
Aug 23, 2016 - تحقیق حاضر به بررسی یکی از مزایای اکولوژیکی بام سبز، کاهش آلودگی هوا در مشهد میپردازد. یک مجموعه بام سبز به مساحت کلی حدود 20 متر مربع و با استفاده از 9 گونه گیاهی Agropyron cristatum, Sedum spurium, Carpobrotus edulis, Festuca aurundinaceae, Festuca ovina, Potentila sp., Frankinia thymifolia, ...

برچسب ها - نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا - خبرگزاری میزان

www.mizanonline.com/.../نقش%20گیاهان%20در%20کاهش%20آلود...
قوه قضاییه قوه قضائیه حقوقی خبرگزاری میزان میزان mizanonline دادستان اخبار حقوقی دادسرا دادگاه خبرگزاری قوه قضاییه حقوق مدنی ایران جمهوری اسلامی ایران mizan مجلس شورای اسلامی خبرگان رهبری اخبار انتخابات وکیل آنلاین وکالت.

تحقیق نقش فضای سبز و اهمیت آن در زندگی انسان

bankmaghaleh.ir/تحقیق-نقش-فضای-سبز-و-اهمیت-آن-در-زندگی-ا/
متأسفانه در دوران اخیر در کشور ما گیاهان مورد بی‌مهری بسیار قرار گرفته‌اند، بدین جهت بالا بردن سطح آگاهیهای مردم در مورد فضای سبز و آشنایی با خواص گیاهان ضرورتی است که مانع بروز فاجعه نابودی شهرها بر اثر آلودگی هوا و محیط زیست می‌‌گردد. به همین منظور اهمیت دادن به نقش فضای سبز در زندگی انسانها و ایجاد علاقه بیشتر به درخت و ...
از. ﻃﺮﻓﯽ ﺣﻔﻆ ﻣﺤﯿﻂ. زﯾﺴﺖ در ﮐﻨﺎر ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎی ﺗﻮﻟﯿﺪی. ﮐﺸﺎورزی و ﺻﻨﻌﺘﯽ از اﻫﻤﯿﺖ ﻓﺮ. اواﻧﯽ ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ . رﻓﻊ آﻟﻮدﮔﯽ ﻣﺤﯿﻂ. زﯾﺴﺖ و اﯾﺠﺎد ﻣﺤﯿﻂ. زﯾﺴﺖ ﭘﺎﯾﺪار دﻏﺪﻏﻪ. اﺻﻠﯽ ﮐﻠﯿﻪ اﻧﺴﺎن. ﻫﺎی روی زﻣﯿﻦ اﺳﺖ ... ﮔﯿﺎﻫﺎن ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﮔﯿﺎه ﭘﺎﻻﯾﯽ، از. ﮔﯿﺎﻫﺎن ﺳﺒﺰ و ارﺗﺒﺎط آﻧﻬﺎ. ﺑﺎ. ﻣﻮﺟﻮدات ذره. ﺑﯿﻨﯽ. ﺧﺎک ﺑﺮای ﮐﺎﻫﺶ آﻟﻮدﮔﯽ ﺧﺎک و. آب. ﻫﺎی زﯾﺮزﻣﯿﻨﯽ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ. ﺷﻮد . اﯾﻦ ﻓﻦ. آوری ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ. ﺑﺮای رﻓﻊ ﻫﺮ دو ﻧﻮع آﻻﯾﻨﺪه آﻟﯽ و ﻣﻌﺪﻧﯽ.

[PDF]درختکاری را جایگزین چمن کنید

www.iran-newspaper.com/Newspaper/PagePDF/49063
Oct 28, 2017 - به جای چمنـــکاری از درختان حمایت. شـــود. حتی می توان به جای یک ردیف. درخـــت دو ردیف و یا بیشـــتر در برخی. مناطق درختکاری کرد تا این دیواره های. ســـبز عالوه بـــر ایفـــای نقـــش در تولید. اکســـیژن بتوانند در کاهش آلودگی های. صوتـــی و آلودگی هوا نیز نقش شـــان را. ایفا کنند. ë. چه نوع درختانی باید کاشته شود؟
Rating: 5 - ‎5 reviews
Nov 30, 2017 - بسیاری از شهرنشینان آلودگی هوا را به عنوان یک معضل اجتناب‌ناپذیر قبول کرده‌اند. در این مقاله به ... در این مقاله به اهمیت تغذیه درست در زمان آلودگی هوا و نقش آن بر کاهش عوارض ناشی از آلودگی اشاره خواهیم کرد. ... در هوای آزاد با کمیت‌ها، کیفیت‌ها و ماندگاری مختلف است که می‌تواند برای انسان، گیاه و جانور خطرناک باشد.
Mar 24, 2018 - دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی نقش موثر تغذیه در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا،. در قالب ppt و در 21 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: آلودگی هوا و نقش سوء آن در سلامتی انسان. تغذیه و آلودگی هوا. ویتامین E و ویتامین C. بتاکاروتن. پکتین و سلنیوم. روی و منیزیم. ماهی و چای سبز. شیر و لبنیات. آب و میوه. غذای آماده به ...

روزنامه کیهان91/4/12: نقش ما در کاهش آلودگی هوا - Magiran

www.magiran.com/npview.asp?ID=2533045 - Translate this page
Jul 2, 2012 - راههای کاهش آلودگی هوا مواد مختلفی وجود دارند که برای سلامتی انسان، گیاهان و حیوانات مضر هستند ولی برای کاهش آلودگی هوا راه های زیادی وجود دارد. به راه های زیر توجه کنید: 1- همان طور که می دانید دود خودروها نقش مهمی در پراکنده شدن آلودگی هوا دارند و برای زندگی انسان خطرناک می باشند. برای کاهش آلودگی هوا خودروهایی را انتخاب ...
Mar 17, 2015 - ﮔـﻞ. آﻟﺘﺮﻧﺎرﻳﺎ، ﻧﻘﺶ ﺑﻴﺸﺘﺮی در ﺣﺬف ﭼﻬﺎر. آﻻﻳﻨﺪه. (ﺑﻨﺰن،. TCE. ، ﺗﻮﻟﻮﺋﻦ و اﻛﺘﺎن) از ﭘﻨﺞ. آﻻﻳﻨﺪه. ﻣﻮردﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. داﺷﺘﻪ اﺳﺖ. ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺣﺬف ﻛـﻞ ﭘـﻨﺞ. آﻻﻳﻨـﺪه. ﻣﻮردﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ. ﺗﻮﺳﻂ ﮔﻴﺎﻫﺎن زﻳﻨﺘﻲ ﺑﻴﻦ. 44-8. ﻣﻴﻜﺮوﮔﺮم ﺑﺮ ... راﻫﻜﺎر ﻣﻨﺎﺳﺒﻲ ﺑﺮای ﻛﺎﻫﺶ. آﻻﻳﻨﺪه. ﻫﺎ. ی آﻟﻲ ﻓﺮار از. ﻣﺤﻴﻂ. ﻫﺎی. ﺑﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ . ﻛﻠﻴﺪواژه. ﻫﺎ: آﻟﻮدﮔﻲ ﻫﻮا، ﮔﻴﺎﻫﺎن زﻳﻨﺘﻲ، ﺗﺮﻛﻴﺒﺎت آﻟﻲ ﻓﺮار،. ﻣﺤﻴﻂ. ﻫﺎی. ﺑﺴﺘﻪ،. GC-MS. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﻫﺮ ﻓﺮد. ﺑﻪ. ﻃﻮر.
Jan 14, 2017 - درختان با برگ های سوزنی شکل و پهن برگ در کاهش آلودگی هوا نقش اساسی دارند .ب رگ درختان با جذب گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا ، به کاهش آلودگی هوا کمک می کنند . همچنین در زمان بارش ، این ذرات معلق از روی برگ آنها شسته می شود و این امر تاثیر به سزایی در بهبود کیفیت هوا دارد. گیاهان با عمل فتوسنتز ، دی ...

اهمیت هوای پاک: بهین میتراک

www.mitrak.com/خواندنی-ها/110.اهمیت-هوای-پاک.html
گیاهان، قربانیان ناخواسته آلودگی هوا هستند و بر اثر آلودگی هوا مسموم می شوند. بر این اساس، با این که گیاهان از عوامل مهم کاهش آلودگی هوا بـه شمـار می آینـد، ولـی افزایـش مقـدار و غلظت آلوده کننده ها در 10 سال گذشته موجب شده تا گیاهان نیز آسیب ببینند. تحقیقات نشان می دهد یکی از این عوامل تاثیرگذار، دی اکسید گوگرد است، این گاز در ...

: تاثیر آلودگی بر گیاهان - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › علوم طبیعتزیست شناسیبوم شناسی
شرایط محیطی به روشهای مختلفی در عکس‌العمل گیاه نسبت به آلاینده‌ها تاثیر دارند. اولا ، شرایط محیطی می توانند میزان جذب آلاینده را کاهش دهند، برای مثال ، کم آبی خاک موجب بسته شدن روزنه ها و به دنبال آن کاهش جذب آلاینده‌های هوا می‌شود. ثانیا ، عوامل محیط ممکن است توانایی گیاه را در سم‌زدایی کاهش دهند. مثلا دی‌اکسید سولفور در شرایطی که ...

آلودگی هوا - آوای سلامت - وزارت بهداشت

iec.behdasht.gov.ir › پیام های سلامتی
به این ترتیب مصرف ماهی های روغنی که سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ هستند می تواند در کاهش تنگی نفس و اثرات زیان بار ترکیبات التهاب آور مفید باشد. 13-در هنگام آلودگی هوا، از میوه ها و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید. آنتی اکسیدان های (ترکیبات ضد سرطان) موجود در میوه ها و سبزیجات نقش حیاتی در سلامت ریه ها دارند. داشتن یک رژیم ...

گیاهان موثر در رفع آلودگی هوا - خبر خودرو

khabarkhodro.com/fa/news/.../گیاهان-موثر-در-رفع-آلودگی-هوا
Mar 6, 2018 - برای رفع آلودگی هوا علاوه بر نقش دولت، نقش مردم نیز موثر است. یکی از عوامل موثر در رفع آلودگی هوا پرورش گیاهانی است که در منزل و یا در محل کار می‌توان از آن استفاده کرد. برخی گیاهان ... این گیاه در ۲۴ ساعت ۹۰ درصد برخی آلاینده‌ها را در هوا کاهش می‌دهد وبه ویژه به افرادی که به گرد و خاک حساسیت دارند توصیه می‌شود.
باتوجه به قرارگرفتن ایران برروی کمربند خشک دنیا و نیز وجود مشکل آلودگی هوا دراکثر نقاط شهری پرجمعیت کشور یکی از راه کارهای نو برای حل این مساله ایجاد کمربند سبز درنقاط شهری می باشددراین مقاله سعی برآن است که کاربرد و اهمیت پوشش گیاهی درجهت رفع الاینده های مهم مورد بررسی قرارگیرد علاوه براین که اثرات مختلف کمربند ...
Feb 24, 2018 - این امر علاوه بر جنبه ی زیبایی شناختی شهر موجب تلطیف هوا (در مقیاس میکرو کلیما) و کاهش آلودگی هوا و نهایتاً بهبود محیط زیستِ ساکنان شهر می‌گردد. .... برگ ها مستقیماً نیز برخی گازها را جذب می کنند؛ همچنین درختان در جذب ازن وکاهش مواد رادیو اکتیویته(سوزنی برگان مانند کاج) نقش مؤثری ایفا می کنند . گیاهان از ...
Apr 12, 2016 - درختان بعنوان عامل تقلیل صدا در شهر نقش بسیار با اهمیتی دارند. با توجه به نوع، ارتفاع، تراکم و موقعیت درختان و شرایط مختلف آب و هوایی میزان تقلیل شدت صوت متفاوت است. گیاهان با جذب، انکسار و انحراف صدا می‌توانند در کاهش آلودگی صوتی تأثیرگذار باشند. بنا به مطالعات انجام شده هر ۳۳ متر بخش پوشیده شده از ...
Mar 14, 2018 - پاورپوینت نقش مترو در کاهش آلودگی هوا؛ قطار زیرزمینی یا مترو سیستم حمل و نقل ریلی است که معمولا در مناطق شهری از آن استفاده می شود مترو قابلیت جابه جایی مسافران زیادی را دارد. یکی از مهم ترین محاسن مترو، جدا بودن آن از سایر مسیرهای شهری است. دسته بندی: جزوات» سایر موارد. تعداد مشاهده: 296 مشاهده. فرمت فایل ...

در زمان آلودگی هوا چه چیزهایی بخوریم؟ - العالم

fa.alalam.ir/news/3193571 - Translate this page
Dec 5, 2017 - در این مقاله به اهمیت تغذیه درست در زمان آلودگی هوا و نقش آن بر کاهش عوارض ناشی از آلودگی اشاره خواهیم کرد. آلودگی را بشناسیم آلودگی هوا به معنای وجود یک یا چند آلاینده اعم از گرد و غبار، گازها، بو، دود، بخارات، خاکسترهای فرار و … در هوای آزاد با کمیت‌ها، کیفیت‌ها و ماندگاری مختلف است که می‌تواند برای انسان، گیاه و ...

گیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوا -

https://iparteman.com/news/گیاهانی-تصفیه-کننده-هوا/
با توجه به شاخص آلودگی هوا در این روزها مسلما کسانی که بیشتر در محیط بیرون قرار دارند با مشکلات تنفسی مواجهه شدند در اینجا گیاهان آپارتمانی که می‌توانند شما را بعد ... را معرفی می‌کنیم این گیاهان علاوه جذب آلودگی گازهای سمی فواید دیگری نیز دارا می باشند به عناون نمونه گیاه سانسوریا می‌تواند تشعشعات مربوط به wifi نیز کاهش دهد.

گیاهان آپارتمانی نقش موثری در کاهش آلودگی هوای محیط زندگی دارند - ایرنا

www.ghatreh.com/.../گیاهان-آپارتمانی-نقش-موثری-کاهش-آلودگی-هو...
Feb 14, 2013 - یک کارشناس گیاهان آپارتمانی و عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت: نگهداری گیاهان آپارتمانی.

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا - تیتر اول خبرهای فارسی

etitr.com/tags/نقش-گیاهان-در-کاهش-آلودگی-هوا - Translate this page
بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا را بشناسید + عکس خبر فارسی,خبر آنلاین و خبر لند,آخرین اخبار ایران و جهان,اخبار روز ایران,تازه ترین اخبار امروز,اخرین اخب.
Nov 6, 2007 - مواد سمی موجود در هوای شهرها فقط از لوله اگزوز ماشینها و یا دودکش کارخانه های داخل شهر خارج نمی شود بلکه بادهایی که از اطراف می وزند سبب می گردند که گرد و غبار و گازهای کارخانه ‌های اطراف را هم وارد شهر نمایند و به غلظت مواد سمی هوای مناطق مسکونی بیافزایند. درختان در جلوگیری و کاهش آلودگی هوا که در بالا ذکر شد نقش اساسی ...

مبارزه با آلودگی هوای ایران - دستگاه تصفیه هوای هانیول

www.airtouch.ir/مبارزه-با-آلودگی-هوای-ایران/
Rating: 5 - ‎1 vote
Nov 16, 2017 - شهروندان باید بدانند که کاهش چند درجه‌ای دمای محیط داخل در فصل زمستان نقش به‌سزایی در کاهش آلودگی هوا و نرخ مرگ‌ومیر و بیماری دارد. دولت نیز باید بداند که درصدی جزئی از یارانه‌ای که مجبور خواهد بود در آینده برای بهداشت و درمان مربوط به بیماری‌های تنفسی و سرطان‌ها پرداخت کند، می‌تواند اکنون به خرید یا تولید بنزین‌های ...
16 posts - ‎4 authors
به طور کلی اثر ناشی از آلودگی هوا بر گیاه می‌تواند به صورت ظاهر شدن لکه‌های خشکیده در برگ، از دست دادن رنگ، کاهش رشد گیاه، کاهش محصول و حتی از بین رفتن گیاه جلوه‌گر شود. توجه به نقش مهم گیاهان در پاکیزگی هوا سبب شده تا اقداماتی جدی در حفظ و نگهداری و افزایش فضاهای سبز صورت گیرد. با این همه آلودگی هوا برای گیاهان خطری جدی ...
اما بهترین بازدهی آن بهبود شرایط محیط زیست، کاهش آلودگی هوا، تأثیر مثبت بر چرخه آب در محیط زیست و افزایش کیفیت آبهای زیرزمینی است. ... جنگل با افزایش رطوبت هوا و جذب باران، نفوذ آب در خاک و انجام نقش مادر برای چشمه ها و رودخانه ها و نیز استفاده درختان از آب های زیرزمینی، نقش مهمی در ساماندهی گردش آب در طبیعت بازی می کند.
Dec 28, 2016 - پوشش گیاهی چقدر می تونه اثرگذار باشه روی میزان آلودگی؟ چه نوع پوشش گیاهی بیشتر اثر داره؟ اصول کاهش آلودگی هوا کدام است؟ غلظت آلاینده ها در هوا تابع چه عواملی است؟ وضعیت آلودگی هوای تهران بر اساس استاندارد ملی چگونه است؟ آلایندگی هوای تهران چه خسارات اقتصادی را در بر دارد؟ نقش پدیده های جوی در آلودگی هوا و ...
Dec 16, 2016 - رئیس انجمن مردم نهاد مدیریت سبز ایران در تشریح راه ‌حل‌هایی که می‌توان باعث کاهش آلودگی هوا در داخل منزل شود، توضیح داد: گیاهان از جمله مواردی هستند که باعث کاهش آلودگی هوا در داخل منازل می‌شوند گیاه پوتوس و نقشود از جمله گیاهانی هستند که می‌توانند در کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشند. استفاده از وسایل گرمایشی ...

راهکارهایی موثر برای مقابله با آلودگی هوا | چطور

https://www.chetor.com/28172-مقابله-با-آلودگی-هوا/
Rating: 88% - ‎40 reviews
May 8, 2017 - امروزه، هوایی که نفس می‌کشیم پر از آلاینده‌های خطرناک و سمی است. این مقاله را بخوانید تا با راهکارهایی موثر برای مقابله با آلودگی هوا آشنا شوید.

[PDF]محصوالت فناوری نانو در حوزه محیط زیست - ستاد نانو

irannano.org/filereader.php?p1=main...pdf&p2=static...
کیسه زباله نانو کامپوزیت آنتی باکتریال با رایحه گیاهان. 17| دارویی. 18| نانو ... راستای تحقق این هدف، حسگرها اصلی ترین و مهم ترین نقش را ایفا. می نمایند. ... بسیاری از کشورها روش های متعددی برای کاهش آلودگی هوای موجود در محیط. به خصوص شهرهای بزرگ انجام شده است. از مهم ترین روش ها می توان به کاشت. درختان اشاره نمود. فناوری های ...
بیماری های حاد ریوی آلرژی های مزمن مشکلات روحی و روانی یا انواع سرطان و همه دود و آلاینده های محیطی و نقش تغذیه در کاهش عوارض و شهری آلوده مثل تهران و نقش تغذیه در کاهش را در آکاایران ببینید.

آثار و پیامد های جهانی فعالیت های انسانی بر آلودگی هوا

https://www.msc.ir/.../اثار-و-پیامد-های-جهانی-فعالیت-های-انسانی-بر...
دیر زمانی است که انسان بواسطه فعالیت های تخریب کننده، موجبات آلودگی محیط زیست خود را فراهم آورده و علیرغم وخامت اوضاع و هشدار مکرر دانشمندان و کارشناسان مربوطه متأسفانه به دامنه آلودگی خود می افزاید. یکی از مهم ترین موضوعات در این زمینه آلودگی هواست که سالهاست در مقیاس کوچک گریبانگیر شهرهای بزرگ و در مقیاس بزرگ موجب ...

زراعت یا مبارزه با گرسنگی - نقش نباتات در تصفیه آلوده گی هوا

aimalnazary.blogfa.com/post/.../نقش-نباتات-در-تصفیه-آلوده-گی-...
Dec 14, 2011 - و "نقش نباتات در تصفیه اتمسفیر هوا " را چنین می توان معنی کرد " کاری که نبات ها با الفعل و بالقوه می توانند درپاک کردن هوای کره زمین از مواد اضافی که به محیط زیست و موجودات زنده آسیب و ضرر می رسانند، انجام دهند". برای رسیدن به این هدف نخست در شناخت اتمسفیر هوا و ترکیب آن گام برداشته و سپس در شناخت آلوده ...

کاهش عوارض آلودگی هوا با توصیه‌های طب سنتی - سلامت آنلاین

www.salamatonline.ir/.../کاهش-عوارض-آلودگی-هوا-با-توصیه-های-طب...
Nov 15, 2016 - این متخصص گیاهان دارویی گفت: پیاز ، نارنج و لیمو را می توان برش داده و در فضای خانه قرار داد چراکه این مواد خوراکی ، خاصیت جذب کنندگی سموم هوا را دارند. ... کاظمی با اشاره به نقش تغذیه خوب و خواب کافی در کاهش اثرات آلودگی هوا ، گفت: چون هوا ، آلوده است ، بدن را مستعد بیماری هایی مانند سرماخوردگی می کند بنابراین ...
Jan 8, 2018 - مدیر کل اسبق محیط زیست استان تهران با بیان اینکه با طرح تعطیلی یک ماهه مدارس موافق هستم، گفت: اما این طرح در کاهش آلودگی هوا "نقش اساسی" ندارد و به عنوان راهکار مدیریتی فعلاً می‌تواند اثرات مطلوبی را داشته باشد. برحسب البته هشدارهای به‌هنگام کارشناسان هواشناسی به ستاد مدیریت بحران استان اصفهان، جلسه ...

تاثیر10 درصدی فضای سبز و پوشش گیاهی مناسب در کاهش گازهای ...

https://www.tasnimnews.com › ویژه نامه هانفس زمین
Mar 10, 2014 - تاثیر10 درصدی فضای سبز و پوشش گیاهی مناسب در کاهش گازهای گلخانه‌ای و آلودگی هوا. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی‌محمد شاعری رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهردار‌ی تهران با اشاره به این‌که پوشش گیاهی مناسب و فضای سبز‌ می‌تواتد نقش موثری در کاهش آلودگی هوا‌، تولید اکسیژن، تعدیل درجه حرارت، ...
Apr 26, 2013 - نقش و بررسی کمربند سبز شهری در کاهش آلودگی هوا. 1.الگوهای فضای سبز شهری. در حقیقت الگوهای فضای سبز شهری مبتنی بر کاربرد هندسی از آنها می باشد که در زیر به تقسیم بندی برخی از این الگوها پرداخته شده است. 1.1.کمربند سبز. نوار سبزی از درختان ودرختچه ها است که به دور شهرها کشیده می شود و دارای کارکرد ...

چگونه آلودگی هوای خانه را کاهش دهیم؟

https://www.fardanews.com/fa/.../چگونه-آلودگی-هوای-خانه-را-کاهش-ده...
Dec 8, 2010 - گیاهان به صورت طبیعی منجر به پاکیزگی هوا در منزل می‌شوند/ مرحله بعد برای کاهش آلودگی استفاده از دستگاه تصفیه هواست که در رفع آلاینده‌های سمی بسیار مفید ... برای کاهش آلودگی هوای خانه و محیط کار می توان سه روش زیر را دنبال کرد که باتوجه به آلودگی این روز‌های هوای تهران می تواند نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا و ...

چگونه آلودگی هوای خانه را کاهش دهیم؟ - بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان و مسکن

https://www.bananews.ir/.../692-چگونه-آلودگی-هوای-خانه-را-کاهش-دهی...


۹۷/۰۱/۲۱ موافقین ۰ مخالفین ۰
niloofare abi

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی