چرا والدین در ازدواج جوانان دخالت می کنند؟

دخالت درازدواج جوانان ، دخالت درزندگی جوانان
یکی از عوامل مهم در بروز مشکلات در زندگی زوج های جوان دخالت کردن والدین در مسائل و مشکلات خانوادگی آنهاست.دلایل دخالت درازدواج جوانان

در اصل دخالت والدین همیشه با نیت خیرخواهی و با هدف سعادت و خوشبختی فرزند خود انجام می شود. خانواده ها با شنیدن برخی حرف ها و دیدن ناراحتی فرزندشان تحریک شده و در نتیجه به شکل یک جانبه و به دور از عدالت و فقط از سر احساسات و تعصب تصمیم می گیرند که نتیجه آن اضافه شدن مشکلات و بروز اختلافات جدید در خانواده هاست.ازدواج

ازدواج


دخالت درازدواج جوانان

دلایل دخالت والدین درزندگی جوانان


به طور معمول در اوایل ازدواج، خانواده ها هنوز اطمینان لازم را نسبت به همسران جوان پیدا نکرده اند، در نتیجه ممکن است در زندگی این افراد دخالت کنند که البته در طول زمان و با پیدا کردن اطمینان از توانایی زوج های جوان تا حد زیادی از میزان دخالت ها کاسته می شود. این در حالی است که در برخی از ازدواج ها همسران حساسیت بیشتری دارند، چرا که خودشان هم می دانند هنوز به اندازه کافی مستقل نشده و در نتیجه به صورت ناخودآگاه هر لحظه منتظرند اطرافیان برایشان تصمیم گرفته و به نوعی در زندگی آنها دخالت کنند.

البته این موضوع در افرادی که در سنین پایین ازدواج کرده اند، بیشتر مشاهده می شود. البته همه این حرف ها به معنای این نیست که والدین باید نسبت به زندگی فرزندشان منفعل باشند، بلکه والدین باید بین کمک به رفع اختلاف و راهنمایی اصولی و منطقی هر یک از زوج ها با دخالت متعصبانه، احساسی و یک جانبه تمایز قائل شوند.

دخالت والدین به دلیل ناتوانی فرزندشان

برخی همسران بیشتر در معرض دخالت های اطرافیان هستند، چون خصوصیات شخصیتی و رفتاری آنها باعث می شود دیگران و به ویژه والدیشان نتوانند به آنها اعتماد کنند و در نتیجه تصور می کنند بهتر از آنها صلاحشان را تشخیص می دهند. دخالت والدین به زندگی زوج های جوان به دلایل متعدد بستگی دارد که از جمله این نقاط ضعف می توان به سن کم، ناآشنایی با مهارت های زندگی، اعتماد به نفس پایین، وابستگی اقتصادی و... اشاره کرد.

در اصل افرادی که اجازه دخالت به والدین یا دیگر افراد را در زندگی خود می دهند یعنی آن طور که باید و شاید در کسب مهارت های زندگی و اجتماعی تاکنون موفق نبوده و توانایی تشخیص خیر و صلاح خود را ندارند. در ضمن از دیگر دلایل در بروز دخالت در زندگی زوج های جوان می توان به عدم استقلال مالی اشاره کرد. این درحالی است که دریافت کمک های فکری و مالی به هیچ عنوان نامطلوب نیست، اما این کمک باید به شکل محدود باشد نه اینکه فرد در همه مسائل زندگی به خانواده خود وابستگی داشته باشد. در ضمن دلیل دخالت عمده والدین به زندگی فرزندانشان، حمایت مالی خانواده است که از زمان طفولیت تا هنگام ازدواج یا حتی بعد از ازدواج ادامه دارد. به طور قطع می توان حمایت مالی والدین را آغازگر دخالت در زندگی بعد از ازدواج فرزندان دانست.

اگر در ابتدا روابط بین زوج ها و خانواده ها محترمانه باشد آن وقت دختر و پسر تلاش والدین برای حل مساله را به عنوان نصیحت و ارائه راهکار می پذیرند، اما اگر این ارتباط محترمانه نباشد، مسلما آن را دخالت می پندارند. یکی از نیازهایی که زوج ها دارند این است که در سال های اولیه تشکیل زندگی می خواهند با خانواده همسرشان صمیمی شوند و بیش از اندازه به معاشرت کردن روی می آورند یا در هر کاری از آنها مشورت می گیرند. در این شرایط خود زوج ها اجازه دخالت دیگران به زندگی شان را می دهند. از دیگر عوامل بروز اختلاف، ایجاد صمیمیت های زیاد در ابتدای زندگی است. این در حالی است که در هر رابطه ای باید تعادل حفظ شود تا به این ترتیب بتوان از شدت درگیری و تنش های احتمالی کاست.

امان از دخالت...

مبینا به تازگی عقد کرده است. او از شر دخالت های برادر و زن برادر همسرش در امان نیست. این دختر جوان به «آرمان» می گوید:همسرم با برادرش همکار است و او به خود اجازه دخالت در مسائل جزئی زندگی ما را می دهد. در برخی مواقع دخالت های برادرش بر تصمیم گیری های همسرم تاثیرگذار است. باید گفت که 80 درصد بحث و جدل های ما تاکنون به دلیل ایده ها و اظهار نظرهای خانواده اش بوده است.

همچنین بخوانید : تمام آنچه که باید در مورد ازدواج بدانیم!

برای مثال حتی آنها به خودشان اجازه می دهند که درباره نحوه خرید من هم اظهار نظر کنند. البته من به قدری رسمی رفتار می کنم که آنها به خودشان اجازه اظهارنظر رو در رو را نمی دهند، اما پسرشان را کاملا شست و شوی مغزی می دهند. مبینا در بین صحبت هایش می افزاید:برخی مواقع فکر می کنم در انتخابم اشتباه کرده ام و دیگر نمی دانم چه کار کنم. در اصل زندگی مشترک به اندازه کافی مشکلات خاص خود را دارد و اینکه هر شخصی به خود اجازه دخالت بدهد به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

در واقع برخی از افراد بیکار و تنگ نظر با دخالت به زندگی دیگران فقط ارزش و احترام خود را نزد فرد مقابل تنزل می دهند و این گونه رفتارها باعث می شود تا افراد روز به روز از یکدیگر دور و دورتر شوند. به گفته این دختر جوان شاید در رسانه ها به مقوله صله رحم تاکید شود، اما باید گفت که ارتباط با افراد مخرب به هیچ عنوان به صلاح خانواده ها نیست. من در خانواده ای منطقی و اجتماعی بزرگ شده ام و حفظ حریم خصوصی افراد برایم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. از وقتی با خانواده همسرم آشنا شده ام هیچ تمایلی به حفظ ارتباط و برقراری صله رحم با آنها ندارم. شاید در جامعه ما مقوله ای تحت عنوان دید و بازدید کمرنگ شده است، اما باید دانست در پس این نوع رفتارها چه نوع ارتباط هایی نهفته است که باعث بروز چنین مشکلاتی شده است.

بروز مشکلات عدیده در دخالت های بی پایه

مجید خود را قربانی دخالت های خانواده اش می داند. او هم اکنون 50 سال دارد و برای دومین بار ازدواج کرده است. او به «آرمان امروز» می گوید:در هر زندگی مشترکی اختلاف نظر وجود دارد، اما می توان آن را به شکل کاملا منطقی حل و فصل کرد. به گفته این فرد میانسال برای ازدواج باید مهارت های زندگی را آموخت. در گام بعدی نیز با تشکیل زندگی مشترک افراد باید یکدیگر را مامن خود بدانند و حتی المقدور با حفظ حریم برای زندگی مشترکشان به هیچ فردی اجازه دخالت ندهند. او داستان زندگی اش را این چنین تعریف می کند:با همسر اولم به دلیل عدم تمایل به مهاجرت اختلاف داشتم.

در این حین هم خواهر و برادرهایم با حرف و حدیث های گوناگون در افزایش اختلافات بین ما تاثیرگذار بودند و بالاخره من هم به دلیل جوانی و بی تجربگی تصمیم به طلاق گرفتم. یکی از اعضای خانواده ام درباره نگهداری فرزندان و اینکه همسرت بر می گردد و فقط با این اقدام او را بترسان به من قوت قلب می داد، اما به محض طلاق دیگر از حمایت های هیچ کدام از افراد خانواده خبری نبود و من ماندم با دو کودک بی مادر که دغدغه رفت و آمد به مدرسه، تهیه غذا و دیگر مسئولیت ها به یک باره بر سرم آوار شد. به این دلیل است که همیشه به جوانان تاکید می کنم که از عقل و اندیشه خود برای حل مشکلاتشان استفاده کنند یا فرد موجهی را برای مشاوره انتخاب کنند، نه اینکه برای هر فرد سفره دل باز کرده و به این ترتیب زندگی خود را بازیچه دیگران کنند.

مدیریت زندگی در شرایط ناگوار

شش ماه از ازدواج مریم و مهدی گذشته بود. مهدی در ماه های نخست زندگی به دلیل تعدیل نیرو در یکی از شرکت های لوازم منزل از کار برکنار شد. این بیکاری برای این زوج جوان زجرآور بود. این زوج جوان دغدغه های متعددی از جمله پرداخت قسط های مختلف، پرداخت کرایه خانه و چگونگی تامین خرج و مخارج زندگی را داشتند. مریم می گوید:در این شرایط برای ادامه زندگی ترجیح دادیم به طور موقتی در منزل مادرم زندگی کنیم.

در این حین مهدی هم توانست در قالب فعالیت های پروژه ای در شهرداری یکی از مناطق جذب شود و هم اکنون یک زندگی معمولی را داریم. این امر به دلیل حمایت های خانواه ام بروز کرده است، در غیر این صورت ادامه زندگی مشترک برایمان فراهم نبود. به گفته او مشکلات و نارسایی ها در زندگی مشترک ابعاد گوناگونی دارد که از جمله آن می توان مشکلات اقتصادی را منشأ بروز بسیاری از اختلاف ها دانست. در ضمن حس گذشت در مقابل ناملایمات زندگی و مدیریت شرایط می تواند در حل اختلاف های شدید ثمربخش باشد.

بسیاری از اختلافات زندگی به دلیل عدم تمایل افراد در تحمل شرایط ناگوار بروز می کند، به قول قدیمی ها در زندگی مشترک افراد نباید همیشه من یا نیم من باشند، بلکه رعایت حد تعادل در حل اختلافات تاثیرگذار است.

چرا والدین در ازدواج جوانان دخالت می کنند؟

چرا والدین در ازدواج جوانان دخالت می کنند؟ - نمناک

namnak.com/ازدواج-جوانان.p35534
دخالت درازدواج جوانان ودخالت درزندگی جوانان و دلایل دخالت درزندگی جوانان و تاثیرات دخالت ... نمناک سبک زندگیروابط عاطفی چرا والدین در ازدواج جوانان دخالت می کنند؟
Jun 16, 2017 - دلایل دخالت درازدواج جوانان. در اصل دخالت والدین همیشه با نیت خیرخواهی و با هدف سعادت و خوشبختی فرزند خود انجام می شود. خانواده ها با شنیدن برخی ...

دلایل دخالت والدین در ازدواج جوانان - onvansho

onvansho.ir/result/دلایل-دخالت-والدین-در-ازدواج-جوانان.html
چرا والدین در ازدواج جوانان دخالت می کنند. دلایل دخالت درازدواج جوانان در اصل دخالت والدین همیشه با نیت خیرخواهیبا هدف سعادت . دلایل کاهش تمایل جوانان به ازدواج آیا به ...

چرا برخی والدین در زندگی زوجهای جوان دخالت می‌کنند؟ - ایسنا

www.isna.ir/.../چرا-برخی-والدین-در-زندگی-زوجهای-جوان-دخالت-می-ک...
Apr 2, 2015 - به گزارش سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نرگس ... وی با بیان اینکه همسران می توانند از میزان دخالت والدین در زندگی ... دخالت کنند البته این موضوع در افرادی که در سنین پایین ازدواج کرده اند، بیشتر دیده می شود.
Apr 4, 2012 - اولین کسی که می‌تواند جوانان را در مسیر ازدواجشان بیش از همه کمک کند، کسی ... شاید دخالت نکردن والدین و حتی کمک به فرزند برای این‌که خودش ... بهتر فکر می‌کنند و این‌که چرا چنین حرفی را از والدین شنیده‌اند (البته اگر درگیر هیجانات نباشند.) ... به‌طور طبیعی هنگام ازدواج فرزندان، پدر و مادرها احساس می‌کنند که بعد از ...

عوامل دخالت والدین در زندگی زوج‌های جوان - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../عوامل-دخالت-والدین-در-زندگی-زوج‌های-جوان
Apr 2, 2015 - در ابتدای ازدواج همسران معمولاً حساسیت بیشتری دارند، چرا که خودشان هم می‌دانند ... همسرانی که برای کوچک‌ترین کاری با والدین خود مشورت می‌کنند به ...
Apr 13, 2013 - نکته قابل توجه در ازدواج جوانان اینجاست که هر مخالفتی با ما به معنای بد بودن مخالف یا سوء نیت او نیست. ... چرا و بر چه اساسی او را انتخاب کرده اید و محاسن او و ایده آل های شخصی ... ضمن این که خداوند در قرآن شدیدا از قطع رابطه با والدین نهی می کند. ..... لازم برخوردار نباشند و از سوی دیگر امکان طرد و دخالت تقویت می شود.

سخت گیری های والدین برای ازدواج - تبیان

article.tebyan.net/333406/سخت-گیری-های-والدین-برای-ازدواج
Sep 1, 2016 - والدین شیوا در مورد کار فرهاد ابراز نگرانی می کنند و بیان می کنند چون فرهاد ... انتخاب نامناسب را افزایش می دهد چرا که جوانان ممکن است وجوه مشترکی را که ... نشود اما وقتی دخالت والدین دو طرف از حد بگذرد نه تنها باعث موفقیت در ازدواج و ...

مانع دخالت خانواده ها شوید - تبیان

article.tebyan.net/219520/مانع-دخالت-خانواده-ها-شوید
Aug 28, 2012 - این اختلاف معمولاً در سال اول ازدواج بیشتر رخ می دهد. ... وقتی والدین یکی از زوجین در زندگی آنها دخالت می‌ کنند خیلی خوب است که هر کدام با خانواده خود ...
در چنین جاهایی شاید ازدواج بدون رضایت خانواده چندان بد نباشد چرا که همان محیط ناسالم ... گاهی والدین فراموش می‌کنند که دیگر گذشت آن دورانی که در مهمانی‌های زنانه یا حمام‌ها ... در صورت عدم مشورت مخالفت کمتر خانواده ها عدم مسئولیت پذیری زوجین عدم دخالت های ...
اگر سن فرزندان بالاست، والدین باید کمتر دخالت کنند، بعد از سن ۲۴ و ۲۵ سالگی ... ۲ سال است و بعد از آن جوانان کم سنی که با پا فشاری ازدواج کرده اند به مشکل بر می ...
جالب است بدانید یک زمان‌هایی وقتی بچه‌ها چنین حرفی را می‌شنوند خودشان دوباره درباره همه چیز بهتر فکر می‌کنند و این‌که چرا چنین حرفی را از والدین شنیده‌اند (البته اگر ...

نقش والدین در تصمیم گیری ازدواج فرزندان - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/.../children5-marriages-then.html
یکی از آفت های ازدواج جوانان؛ بی شک نشنیدن حرف آنهاست! والدینی که با موضوع ازدواج فرزندان خود دیکتاتورمآبانه رفتار می کنند و حرف حرف خودشان است و می گویند ...

آیا خانواده‌ها اجازه دخالت در زندگی زوج‌های جوان را دارند؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/.../آیا-خانواده‌ها-اجازه-دخالت-در-زندگی-زوج‌های-جوان-...
Aug 8, 2012 - عموما جوانان تا حدود 25 سالگی پا به عرصه اجتماع نمی‌گذارند، در این وقفه کمک مالی ... این حمایت مالی والدین آغازگر دخالت در زندگی بعد از ازدواج فرزندان می‌شود. ... صحبت می‌کنند و قرار می‌گذارند در این مورد هم خود دختر و پسر با یکدیگر .... سلام چرا یکی راجع به فضولی مادر زن وپدر زن چیزی نمیگه بابابخدا دیگه بریدم 5سال ...
و یا به عبارت بهتر،والدین در امر ازدواج فرزندانشان چه وظائفی بر عهده دارند؟ ... مساله از حال عادی خود خارج شده و تنش و نارضایتی والدین و فرزندان را به همراه می آورد. ... پدری با ناراحتی چنین ابراز میکرد:پسرم بدون اینکه از ما نظرخواهی کند اصرار برای ... بر ازدواج با چنین دختری را داشتند توصیه میشود به جوانان اجازه دهند با اطلاع خانواده ها و با ...

تنفر از والدین: چرا برخی فرزندان از والدین خود متنفر میشوند؟ - مردمان

www.mardoman.net/family/دلایل-حس-تنفر-از-والدین-در-فرزندان
تنفر از والدین : بیشتر فرزندان ، به والدین خود عشق می ورزند ، اما این حالت تنها برای زمانی است که والدین در نهایت محبت و مهربانی با آنها رفتار کنند. در صورتی که ...
آیا پدر و مادرِ شوهر یا زن می توانند بعد از ازدواج در زندگی فرزندان شان دخالت کنند؟ ... اهمیت رعایت حقوق والدین (پدر ومادر) در قرآن به حدی است که در چند آیه بعد از نهی از ...
ازدواج پسر و اجازه والدین در ازدواج پسر اجازه والدین شرط نیست. ... پسر در انتخاب همسر آزاد است و پدر ومادر حق ندارند، او را الزام کنند تا با دختر خاصی ازدواج کند. ... این را به خانواده‌ها بگویید که چرا با این کارهایشان جوانان را به بدبختی و انحراف می‌کشند؟ ... به این پدر و مادرها بگویید این قدر در سرنوشت فرزندان خود دخالت نکنید و به همین جهت ...
سوال برنامه- پدر و مادرها چه نقشی در ازدواج آسان تر و بهتر جوانان دارند؟ ... بعضی ها فکر می کنند همین که پدر و مادر زمینه ی درس خواندن فرزندان را فراهم کنند و آنها نمرات خوب ... بعد می گوید که من نمی دانم چرا مردم پول هایشان را نگه داشته اند و خرج نمی کنند. ... پیامک – والدین دخالت هایشان را کم کنند و بدانند که ما می خواهیم زندگی کنیم نه آنها.
Aug 13, 2012 - وقتی والدین یکی از زوجین در زندگی آن‌ها دخالت می‌کنند خیلی خوب است که .... در دوران تحصیل فرزند را به خانواده وابسته می‌کند. migna.ir عموما جوانان تا حدود ... اولش حفظ و مثبت نگه داشتن رابطه زناشویی باشد وگرنه چرا ازدواج کرده‌است؟
Apr 14, 2010 - بهترین چیزی که پدران برای پسرانشان به ارث می گذارند ، تربیت است ، نه مال ؛ چرا که مال می رود و تربیت می ماند. ... سوال: پدر و مادر تا چه اندازه در ازدواج فرزند خود حق دخالت دارند و در اقدام به امر ... اما والدین اقدام به ازدواج را برای جوانان زود بدانند. ... و مادر چه مقدار دخالت می‌کنند، طبیعی است که فرزندان از نوعی بی‌تجربگی در ...

پایگاه خبری نامه نیوز - شبکه اطلاع رسانی راه دانا

www.dana.ir/export/html/187941?module=news - Translate this page
سیدساجدین عبادی تصریح کرد: این که چرا والدین در امور فرزندان دخالت می‌کنند خود جای ... از جوانان صرف یک آشنایی جزئی و اکثراً بدون دخالت خانواده‌ها با یکدیگر ازدواج ...
وظایف والدین در ازدواج جوانان ... پیامبر اکرم (ص): شخصی که در جوانی ازدواج می کند شیطان ازاین کاراو خشمناک می شود ... که احساس نکند به او بی احترامی می کنیم و نه اینکه در زندگی او دخالت می نماییم ... یا مثلا پرسیده می شود چرا می خواهی با او ازدواج کنی؟

دخالت والدین سد راه ازدواج! - بهترینها

https://www.behtarynha.ir/fa/news/.../دخالت-والدین-سد-راه-ازدواج
Nov 7, 2016 - والدین شیوا در مورد کار فرهاد ابراز نگرانی می کنند و بیان می کنند چون ... انتخاب نامناسب را افزایش می دهد چرا که جوانان ممکن است وجوه مشترکی را که ...

۷ اشتباهی که زندگی زناشویی را به طلاق می کشاند - ویستا

vista.ir/article/.../۷-اشتباهی-که-زندگی-زناشویی-را-به-طلاق-می-ک...
Jul 26, 2005 - والدین با دخالت در زندگی فرزندان خود تنها زندگی آنها را تلخ می کنند. بعد از ازدواج اگر زن یا شوهر به طور کامل از والدین خود جدا نشده باشند احتمال بروز این مشکل در زندگی زناشویی آنها بیشتر است. .... آب و آتش بزنند ولی بعد از ازدواج دیگر از تب و تاب اولیه می افتند. چرا؟ ... ۸۰ درصد جوانان‌ «ازدواج‌ اجباری‌» می‌کنند · فقط من.
Mar 1, 2016 - اما آیا همه والدین می توانند به وظیفه خود بخوبی عمل کنند؟ ... اما همه ی فرزندان حتی تمایزیافته نیاز به حمایت والدین از تصمیمشان به ازدواج دارند و دخالت و عدم دخالت والدین نتایج خاص خود را ... کدام جوانان به دنبال ازدواج با مطلقه ها هستند؟ .... قاسم سلیمانی: من را هدف قرار دهید نه سپاه را/ چرا برخی، جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟

از نظر اسلام، آیا مادر شوهر حق دخالت در زندگی فرزند را دارد؟ | پرسمان ...

www.moshavereh.porsemani.ir/.../از-نظر-اسلام،-آیا-مادر-شوهر-حق-د...
سؤال اصلی این است که آیا طبق نظر شریعت مقدس اسلام پدر و مادر شوهر یا همسر بعد از ازدواج می توانند در زندگی فرزندان شان دخالت کنند؟ در این زمینه گفتنی است که شرعاً ...

ایرنا - جوانان، گریزان از ازدواج

www.irna.ir/fa/NewsPrint.aspx?ID=81767592
Sep 21, 2015 - وی اضافه می کند: در زمان حاضر تشکیل زندگی مشترک در مقایسه با گذشته دچار ... به امری مهم برای جوانان به ویژه دختران تبدیل شده که خود در تاخیر ازدواج دخالت دارد. ... رخ می دهد که این موضوع به دلیل حمایت های بی شائبه والدین از فرزندان است. ... کاهش می یابد و از طرفی دیگر آنان مانند پسران حق انتخاب کمتری دارند چرا که ...
در زندگی هر کدام از ما، والدین مان نقش مهمی دارند اما گاهی دخالت های نابجای آنها می تواند آسیب های فراوانی داشته باشد ... پس چرا اکنون با ازدواج این جوانان مخالفت می کنید؟

مشکلات و موانع سد راه جوانان برای ازدواج در افغانستان | افغانستان | DW ...

www.dw.com/fa-af/مشکلات-و-موانع...جوانان...ازدواج.../a-5431279
Apr 4, 2010 - درعین حال آنها ازدواج را یکی از نیازهای غریزی خود احساس می کنند. ... دخالت و تحمیل نظر والدین و اطرافیان برای گزینش همسر مشکل عمده دیگر جوانان می ... چرا که باید با شخصی ازدواج و زندگی کنندکه هیچ گونه شناختی نسبت به او ندارند.

نقش والدین در ازدواج جوانان - ادیان نیوز

adyannews.com/fa/news/63449/نقش-والدین-در-ازدواج-جوانان
Sep 25, 2014 - پس چرا اکنون با ازدواج این جوانان مخالفت می کنید؟ ... ازدواج رسیده، باز هم از هیچ تلاشی برای فراهم شدن اسباب خوشبختی او فرو گذار نمی کنند. ... 4ـ والدین عزیز؛ به دختر و پسرتان هم در انتخاب همسر شایسته کمک کنید و هم در تأمین ... خلاف عقل و شرع و اعمال نظرهای غلط و دخالت های بی جا، باعث بدبختی و تباهی آن ها نشوید.
Jan 26, 2015 - وی ادامه می‌دهد: والدینی که با ترس‌ها و نگرانی‌های مختلف فرزند خود را از ازدواج منع می‌کنند، در‌واقع خود دارای مشکلات روحی هستند. بعضی از آن‌ها ترس از ...

حمایت یا دخالت والدین ؟ - وبلاگ وب یاد

https://www.webyad.com › بلاگارتباط و خانواده
Mar 4, 2015 - چهار توصیه برای کاهش تبعات دخالت والدین متاسفانه خانواده‌های ما دو کلمه‌ی دخالت و حمایت را با هم اشتباه می‌گیرند و به بهانه‌ی حمایت از فرزندانشان، در زندگی آن‌ها دخالت می‌کنند. ... چرا که بخشی از ماجرا به ویژگی‌های شخصیتی والدین باز می‌گردد، که ... شاید این راه چندان جوان پسندانه نباشد، اگر به بعضی از جوانان بگویید ...

برخورد درست با والدینی که مخالف ازدواج هستند - ایران ناز

www.irannaz.com/just-deal-with-parents-who-are-opposed-to-marr...
در زندگی هر کدام از ما، والدین مان نقش مهمی دارند اما گاهی دخالت های نابجای آنها می ... روز بیشتر می شود چرا که والدین خودشان را به روز نمی کنند و در نتیجه تفاوت سلیقه ها ...

آسیب‌های دخالت والدین در زندگی فرزندان - خبرگزاری تسنیم

https://www.tasnimnews.com › رسانه هاخواندنی
Feb 1, 2016 - دخالت والدین در زندگی فرزندان از مشکلاتی است که ممکن است در هر خانواده ای وجود داشته باشد . ... خسته شده ام»، «چرا مادرت به من گفت که آن کار را بکنم» و «چرا پدرت در مهمانی ... همیشه هر اتفاقی در زندگی مان می افتد سریع آن را به مادرش و دیگران می ... در صورت وجود این ویژگی ها و خصوصیات اقدام به ازدواج کند یعنی تا زمانی ...

مخالفت والدین در ازدواج-جوابگو

www.javabgoo.isri.ac.ir/index.php?/Knowledgebase/Article/...
اگر دختر و پسری بخواهند با هم ازدواج کنند و والدین آنها مخالف باشند، باید چکار ... حالا اگر آنها با دلیل منطقی و موجه مخالفت نمی کنند ، پیشنهاد من در این موقعیت ها این است که جوانان یک کسی ... خیلی بخواهد مدیریت بکند می گوید که خانم من را در این کارها دخالت نده ، این دعوای ... می گوید : من عاشق بودم ، کور بودم شما چرا جلوی من را نگرفتی ؟

حافظ نیوز - چرا جوانان میلی به ازدواج ندارند؟

www.hafeznews.ir/fa/doc/news/.../چرا-جوانان-میلی-ازدواج-ندارند
Sep 30, 2015 - آیا به درستی ازدواج بی هیچ دلیلی به عنوان اولویت های دست چندم جوانان ... های سنگین و دخالت های والدین را از عوامل بی میلی به ازدواج عنوان می کنند.

[DOC]ازدواج جوانان - شبکه بهداشت و درمان لنجان

lenjan.mui.ac.ir/sites/lenjan.mui.ac.ir/files/ezdevaj.docx
ازدواج جوانان. آنچه در این مجموعه می خوانید: اهمیت ازدواج. سن ازدواج. تناسب در ازدواج .... چرا که حقیقت امر این است که رضایت والدین تا زمانی که زندگی می‌کنند تأثیر خودش را دارد .... فراز از خانه یکی از معضلات حاد اجتماعی است که عوامل مختلفی در آن دخالت دارند.
چرا قبل از شروع زندگی مشترک سعی نکردید به یک توافق ضمنی برسید و از نقاط ... دکتر قرائی مقدم چنین نتیجه‌گیری می‌کند که طلاق در طبقه پایین جامعه کمتر است چون ... و جوانان برای تحکیم خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید: «برنامه‌های مشاوره قبل از ازدواج ... والدین باشد ماندگار است تأکید می‌کند: «وقتی مراکز مشاوره در ازدواج زوجین دخالت ...

جلب رضایت والدین برای ازدواج - مجله اینترنتی زیتونی

zeytooni.com/1395/01/17/جلب-رضایت-والدین-برای-ازدواج/
امروزه فضای سنتی ازدواج تا حد بسیاری تغییر کرده و اکثر جوانان، ترجیح می دهند،خود، راجع ... هم برای ازدواج مطرح می کنند و بسیار منطقی تر و عاقلانه تر از والدین شان تفکر می کنند؛ اما با این ... به واقع بهترین رفتار این است که به جای دخالت در کار فرزندتان، فضایی را ایجاد کنید ... چرا پسر بدون اذن پدر می‌تواند ازدواج نماید، اما دختر نه؟
برخی مواقع خانواده هایی را می بینیم که فرزندان با پدر و مادر تفاهم ندارند و گاهی هم برعکس هم ... والدین در کودکی و نوجوانی و بعد هم، دخالت و تحمیل سلیقه ها در انتخاب راه آینده ی جوانان منجر ... و رکود در رشد شخصیت بروز می کند بسیاری از والدین بازهم نمی توانند به عمق فاجعه پی ببرند. .... بعد ازدواج سفید یا ازدواج سیاه یا ازدواج بی مسئولیت ...

ازدواج شوخی نیست!/ 10 علت درخواست طلاق در کشور/ جوان ترین زن بیوه در ...

www.fardanews.com/.../ازدواج-شوخی-نیست-10-علت-درخواست-طلاق...
Jan 27, 2015 - در اوایل هیچ گونه بی احترامی ای به همدیگر نمی کنند و تا می توانند به خواسته ... تلاش می کنیم با کمک مراکز مشاوره و ارائه آموزش‌ های لازم به جوانان زمینه‌های طلاق را کاهش دهیم. ... و گفت: عدم مسئولیت‌پذیری، طلاق عاطفی، اعتیاد، دخالت اطرافیان، کمبود ... ‌ای شود می ‌توانند با طرح‌های راهبردی و نه ضربتی حل شوند، چرا که حوزه حقوق ...

آسیب های دخالت خانواده همسر در زندگی - ناطقان

nateghan.ir/fa/news/23801/آسیب-های-دخالت-خانواده-همسر-در-زندگی
Jun 17, 2015 - این اختلاف معمولاً در سال اول ازدواج بیشتر رخ می دهد. ... وقتی والدین یکی از زوجین در زندگی آنها دخالت می‌ کنند خیلی خوب است که هر کدام با ... که به ‌دلیل دخالت والدین با هم شروع به جر و بحث می‌ کنند و مثلا اینکه چرا بابای تو این را گفت؟ ... عموماً جوانان تا سن 25 سالگی پا به عرصه اجتماع نمی‌ گذارند، در این وقفه کمک مالی ...
در ضمن شوهرم مرتب تاکید میکند که چون من به مهریه 14 عدد سکه راضی شدم پس سهمی از ... خانواده بنده فرد یا اشخاصی باشند که صلاح نیست رفت و آمد شود چرا باید همسرم با پنهان .... ندارد دیگران مطلع شوند اما اگر والدین شما خوشحال می شوند به ایشان اطلاع دهید. ..... سوال 7480 - سلام من 4سال هست ازدواج کرده ام واز اول دخالت خانواده زنگ مشکل ساز ...

همسر مهم‌تر است یا پدر‌ و‌ مادر؟! - بولتن نیوز

www.bultannews.com › صفحه نخستسیاسی
چرا باید دختری را در سنین پایین به‌عنوان عروس انتخاب کنند که چیزی از زندگی نمی‌داند؟ .... هر کس سر جای خودش -پدر و مادر یک سری نیازهای ما را برطرف می کند و همسر هم یک ..... به نظر من خانواه همسرم خیای دخالت دارن بیش از حد مجاز با این حالااحترامشون و دارم . .... من قبل از ازدواج آدم خوش بینی بودم که به نظرم والدین همسر میتونن مثل پدر و مادر ...

دخالت خانواده ها، یکی از عوامل اصلی طلاق است/ لزوم تنظیم روابط والدین و ...

www.iscanews.ir/.../دخالت-خانواده-ها،-یکی-از-عوامل-اصلی-طلاق-است-...
Sep 8, 2016 - چرا از این زاویه نگاه نمی کنیم که اگر نکته ای می گویند الزامی ندارد که ... اگر والدین جاهایی به هر دلیل دخالت می کنند باید شفاف به آنها بگوییم، اما ...

مهم بودن رضایت والدین در انتخاب همسر | گروه اینترنتی رهروان ولایت

www.welayatnet.com/fa/.../مهم-بودن-رضایت-والدین-در-انتخاب-همسر
Sep 28, 2014 - البته بعضا دخالت خانواده‌ها به شکل منفی در انتخاب همسر عمل می‌کنند که نظرات ... خانواده‌ها است چرا که اگر جوانان بیرون رضایت والدینشان ازدواج کنند از ...

اختلال اضطراب اجتماعی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/اختلال_اضطراب_اجتماعی
آنها اتفاقاتی که ممکن است برایشان خجالت آور باشد را بررسی می‌کنند و حتی ... ممکن است علائمی مثل کج‌خلقی، گریه، چسبیدن به والدین یا سکوت از خود نشان دهند. ... بلند مدت از بنزودیازپینها را برای درمان اضطراب توصیه نمی‌کند چرا که استفاده بلند ... دهنده دخالت ناقل عصبی گابا(GABA) یا گلوتامات(glutamate) در اضطراب اجتماعی است.
Rating: 2.7 - ‎110 votes
اختلاف بعد از ازدواج، آمدن فرزندان، دخالت اطرافیان،.. ... وابستگی به مادر (این گفتگو در ارتباط با خانم 40 ساله ایی است که با خانواده خودش زندگی می کند و قصد مستقل ...

دخالت نکنید!

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3992/4131/.../دخالت-نکنید
چرا باید پس از برچیده شدن سفره رنگین عقد و ازدواج، آسمان زندگی زوجین تیره و تار شود؟ ... از زوج های جوان شاکی آن هستند مربوط می شود به «دخالت والدین در زندگی فرزندان». ... اخلاقی فرافردی بوده که در جهت پیوند، همبستگی و بقای اجتماعی عمل می کند.

نقش والدین در تشویق جوانان به ازدواج - آفتاب

www.aftabir.com › مقالاتاجتماعیخانه و خانواده
Oct 10, 2012 - دین ما همیشه ازدواج را مقدم بر تجرد دانسته و به صراحت دستور می دهد که افراد ... و اجتماعی بالاتر به این فکر می‌کند که چرا زود ازدواج کرده و چرا در انتخاب همسر ... برخی والدین بر این عقیده‌اند که اگر در زندگی فرزندشان دخالت کنند، احتمال ...

نامزدها مراقب این آسیب ها در دوران نامزدی خود باشید! - روان آسای

ravanasay.ir/.../نامزدها-مراقب-این-آسیب-ها-در-دوران-نامزدی-خود-باشی...
Jun 15, 2016 - دخالت های بی جا ... گاهی مادر پسر، پس از آوردن عروس و حتی به محض نامزدی احساس می کند ... بسیاری از جوانان می پرسند که در دوران نامزدی چقدر باید رفت و آمد کرد؟ ... در هنگام خواستگاری و بله برون و تعیین مهریه و شرایط ازدواج و مهمانی ها، ... خسته شدن والدین دختر و پسر از رفت و آمد زیاد و مکرر داماد و مسائلی که پیش می آید.
در بین دو جوان که تازه ازدواج میکنند، کی سخت می گیرد و کی ملامت است! ... گرفت نه این که بزرگان در زندگی خصوصی دو جوان که تازه ازداوج می کنند دخالت کنند. ... جوانان مقصر هستند چرا که چشم و گوش بسته به گپ های منفی خانواده عمل می کنند باید ... از کشور سپری کرده می گوید، زوج های جوان باید ضمن احترامی که برای والدین شان قایل ...

آیا رضایت والدین در ازدواج و خوشبختی موثر است؟-گلدعروس|خدمات عروسی ...

goldaroos.com/آیا-رضایت-والدین-در-ازدواج-و-خوشبختی-مو/
Dec 25, 2016 - مهم دو نفر هستند که باهم ازدواج می‌کنند خانواده‌ها راضی باشند یانباسند مهم نیست. ... می روند و می‌بینند و ما توصیه‌مان این است که جوانان به معرفی والدین بیشتر ... حالا چرا ما در ازدواج، با پدر و مادرمشورت نکنیم؟ .... خیالشان راحت است که شما کلی مشاوره کردید و با تعقل جلو می روید لذا در انتخاب رشته نکور شما دخالت نمی‌کند.
نکات بسیار مهم برای جوانان در آستانه ازدواج نیاز به ازدواج در روان انسان‌ها وجود دارد؛ ما .... چرا که حقیقت امر این است که رضایت والدین تا زمانی که زندگی می‌کنند تأثیر ..... مستقیم و بدون دخالت دیگران در مورد زندگی مشترک آینده خود گفت‌وگو کنند و باهم در ...
Oct 11, 2015 - این آسیب شناس ادامه داد: این که چرا والدین در امور فرزندان دخالت می کنند خود ... و به نوعی زود ازدواج کنند، ازدواج زودرس در بیشتر مواقع جوانان را بر اساس ...

شروع زندگی جدید زوجین و دخالت خانواده ها - مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/164178_شروع-زندگی-جدید-زوجین-و-دخالت-خانواده...
Sep 17, 2016 - والدینی که سعی می کنند دنیا و به خصوص مسیر ازدواج را از زاویه دید جوان خود ... برخی والدین بر این عقیده‌اند که اگر در زندگی فرزندشان دخالت کنند، ... یکی از راهکارهای مهم در امر تشویق جوانان به ازدواج، بیان شیرینی‌های زندگی مشترک برای جوانان است. ... هشدار جدی برای مصرف ویتامینD چرا و چگونه · پیری و تغییرات ...
5 days ago - از آنجا که ازدواج از رویدادهای مهم و سرنوشت‌ساز زندگی است، والدین در امر ازدواج و ... خانوداههای سنتی فرزندان پایبند به سنت تربیت می‌کنند و خانوادههای ... هیچ تعریف ثابت و دقیقی از اصالت وجود ندارد، چرا که هرکس با توجه به ... پدر و مادر باید به جای دخالت کردن در کار فرزندشان این فضا را به او بدهند تا خودش فکر کند و ...
هیچ گاه به خود اجازه ندهید که فکر طلاق به ذهنتان خطور کند. ... خودپسندی و خودخواهی، ازدواج را به ورطه نابودی می کشاند. ... مشکلات روبه رو می شوند، پس از آن که ازدواجشان با شکست مواجه می شود با تعجب از خود می پرسند: «چرا چنین اتفاقی افتاد؟ ... دخالت والدین.
Nov 2, 2013 - ازدواج امروز دختران ما یک نظر تحمیلی و یا تهاجمی است که فکر می‌کنند اگر الان ... گفت: «پدر و مادر باید بتوانند توازن را برای فرزندانشان برقرار کنند چرا که ... آقامیری در رابطه با نقش تربیتی والدین برای ازدواج جوانان گفت: «به طور کلی .... و راهنمایی صحیح به او قبل از ازدواج و هم پس از آن است، اما نه به معنای دخالت ...

«اعتیاد» و «دخالت والدین» ؛ عمده ترین دلایل طلاق در یزد/ کاش قبل از ...

yazdrasa.ir/-/«اعتیاد»-و-«دخالت-والدین»-؛-عمده-ترین-دلایل-طلاق-د...
Jan 16, 2017 - از هر 5 ازدواج در یزد یک مورد به طلاق ختم می شود که عمده ترین دلایل این طلاق ها ... «اعتیاد» و «دخالت والدین» ؛ عمده ترین دلایل طلاق در یزد/ کاش قبل از ازدواج گواهینامه می گرفتیم! ... 4) این سؤال برای خوانند گرامی مطرح شود که: چرا اسلام، قانون طلاق را ... ندارد اما افراد بدون هیچ مهارت و آمادگی وارد زندگی می شوند و ازدواج می کنند.
Apr 6, 2016 - کسانی اخلاقی زندگی می‌کنند که تمایل دارند روح متعالی داشته باشند. ... به بیان مصداقی‌تر، آیا والدین این حق را دارند که در آینده شغلی و تحصیلی فرزندانشان دخالت ... اما آیا انسان‌های دیگر به عنوان ناظر حق دارند شما را مؤاخذه کنند که چرا ...

آزمایشگاه تشخیص طبی ایرانی - همه چیز درباره ازدواج فامیلی، خطرات و ...

iranmedicallab.blogfa.com/.../همه-چیز-درباره-ازدواج-فامیلی،-خطرات...
بیش از بیلیون ها انسان در سراسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که ۲۰ تا ۵۰ درصد از ... در نهایت تحمل بار این بیماری ها نه تنها بر والدین فرد مبتلا خواهد بود، بلکه .... در مورد انجام تست های ژنتیکی قبل از ازدواج هم با جوانان صحبت می شود تا لزوم آن را دربیابند. ..... است؛ توضیح آنکه هم خانواده های زوج ها و هم فامیل در زندگی آنها دخالت می کنند.

عوامل بی رغبتی به ازدواج در بین جوانان چیست؟ - آخرین خبر

endnews.ir/.../1814-عوامل-بی-رغبتی-به-ازدواج-در-بین-جوانان-چی...
Mar 16, 2015 - عوامل بی رغبتی به ازدواج در بین جوانان چیست؟ ... جوانان حاضر نمی شوند که با والدین شان یا والدین همسر در یک محیط زندگی کنند چرا که پسر ... می شود که ازدواج جوانان به تاخیر بیفتد اما آنهایی هم که ازدواج می کنند علی رغم گران بودن ... وی با بیان اینکه دخالت والدین طرفین نیز یکی از مسائلی است که باعث می شود هر کدام از ...

بستن دروازه های دخالت دیگران / زوجین الگوی اسلامی را در زندگی پیاده کنند

sabrieh.ir/.../بستن-دروازه-های-دخالت-دیگران-زوجین-الگوی-اسلامی-...
صبریه: خیلی از زوج ها بواسطه ی دخالت والدین یا بستگان در زندگی دچار مشکل و ... واقعیت این است که وقتی افراد ازدواج می‌کنند، به این موضوع توجه نمی‌کنند که با یک ...
Sep 10, 2016 - به گزارش خبرنگار آرمان زنان، شرایط زندگی افراد با ازدواج تغییر می‌کند و از جمله این شرایط، نقش‌های فرد در زندگی جدید است. فرد علاوه بر نقش‌هایی ...

پنج اشتباه عمده والدین در برخورد با نوجوانان - پرشین وی

persianv.com/nozad/پنج-اشتباه-عمده-والدین-در-برخورد-با-نوج.html
Jan 20, 2013 - او دیگر به مسایل متفاوتی فکر می‌کند و از شما توقعات تازه‌ای دارد. ... در این مقاله 5 اشتباه والدین در برخورد با نوجوان و راه صحیح آن را بخوانید: ... اما قبل از اینکه دخالت کنید و حرفی بزنید، به کل قضیه بهتر نگاه کنید. .... ازدواج پسر 16 ساله با زن 71 ساله ، پسر نوجوان 16 ساله اهل اندونزی اخیرا با عشقش زن 71 ساله ...
Aug 5, 2014 - روانشناسی روابط زناشویی، نکات ازدواج، ازدواج و دخالت اطرافیان، دخالت پدر و مادر ... هم اشتباه می‌گیرند و به بهانه‌ی حمایت از فرزندانشان، در زندگی آن‌ها دخالت می‌کنند. ... چرا که بخشی از ماجرا به ویژگی‌های شخصیتی والدین باز می‌گردد، که البته ... شاید این راه چندان جوان پسندانه نباشد، اصلاً اگر به بعضی از جوانان بگویید ...
Nov 1, 2012 - 7 posts - ‎5 authors
دوم دخالت من فقط در یک صورت میتواند مفید باشد!اینکه طرف مادرم رو بگیرم!!!!چون این کار مادرم رو ارام تر و پدرم رو نرم خو تر میکند!یعنی تا حالا این ...
Apr 11, 2012 - وقتی والدین یکی از زوجین در زندگی آن ها دخالت می کنند خیلی خوب است که ... حفظ و مثبت نگه داشتن رابطه زناشویی باشد وگرنه چرا ازدواج کرده است؟
Dec 18, 2012 - قهر می کنند، ولی زود آشتی می کنند چرا که دلی بی کینه دارند. ... این روزها خیلی از والدین فکر می کنند پدر و مادر خوب بودن به معنی به آب و آتش زدن برای ..... اگر دعوا یا بحث میان کودکان، کلامی بود، بهتر است دخالت نکنید و به هیچ وجه نقش ...

ازدواج و موانع آن - پارسی طب

fa.parsiteb.com › دانستنیهای جنسی و زناشویی
چرا آن را سرکوب می‌کنند، هم دختران و هم پسران از طرف هر دو قشر این امر کنار زده می‌شود و به ... بی شک یکی از دل مشغولی‌های مهم جوانان جامعه ما و خانواده‌های آن‌ها ازدواج و تشکیل .... رسیده‌اند که عوامل متعددی در این پدیده اصلی (ازدواج) اجتماعی دخالت دارد ((برخی از جامعه .... در این صورت جوانان برای تامین نیازهای خود تا حدود زیادی به والدین وابسته‌اند و تا ...

از سوی یک جامعه شناس مطرح شد: روانشناسان در موضوع طلاق دخالت نکنند

psychnews.ir/.../از-سوی-یک-جامعه-شناس-مطرح-شد-روانشناسان.html
Rating: 5 - ‎1 vote
Feb 16, 2017 - بگذریم که عده ای جشن طلاق بر پا می کنند اما واقعیت این است که در طلاق، ... قطعا اعتیاد خانمان سوز است اما چرا در اعتیاد، هیاهو نیست؟ .... البته مواردی دیگر از جمله افزایش سن ازدواج، کاهش باروری، تک فرزندی هم ..... تاثیر درمان مبتنی بر شفقت والدین بر نوجوانان مبتلا به وسواس ... مهمترین دلایل مراجعه جوانان به روانشناس ...
Sep 26, 2012 - در نتیجه در bsdp20363X فرزندشان bsdp20296X می کنند. ... البته در این مواقع مشاوران به bsdp20366Xها توصیه می کنند که باید جلوی مداخله والدین و بستگان را بگیرند. .... علت دخالت پدر و مادرها در زندگی فرزندشان گردآوری توسط بخش ازدواج و ... چرا سال 96 بهترین سال برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق است؟
Jul 11, 2015 - خیلی خوش آمدید عزیزان من، جوانان خوب؛ و من از این جلسه حقیقتاً، قلباً، عمیقاً خوشحالم. ... آنها میگویند جوان ایرانی افسرده است؛ یک طبقه‌بندی هم میکنند و .... هم به همان دلایلی که من گفتم و چندبار تکرار کردم که چرا در قضیّه‌ی هسته‌ای ما این گرایش ... یک مسئله‌ای که اخیراً مطرح کردند، مسئله‌ی ازدواج جوانها بود که خب، همه -پسر و ...
May 29, 2012 - چرا که آنچه در جامعه امروزی ما مشهود است صحبت از تحول خانواده به سوی خانواده های ... نگرانی والدین از دیر ازدواج کردن فرزندان،افسردگی و اختلالات جنسی،پناه بردن به .... جوانان غالباً زمانی ازدواج می کنند که یقین داشته باشند ازعهده تأمین معاش .... همسر و دخالت در آن،ازدواج های فامیلی،چند زنی،قابلیت فرزندآوری،پایین بودن سن ...

ازداوج گل واژه آرامش /تمایل جوانان به ازدواج هایی با سبک جدید - سایت خبری ...

www.khoobankhabar.ir/.../ازداوج-گل-واژه-آرامش-تمایل-جوانان-به-از/
Jan 7, 2017 - امروزه متاسفانه بر اساس برخی مشکلات، سن ازدواج جوانان در کشور رو به افزایش است آیا ... به مانند گذشته در معرفی ها تلاش کنند و زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنند؟ ... در گذشته ازدواج با دخالت مستقیم والدین و پرس و جوهای خویشاوندان صورت می ... چرا که دو طرف در بدترین شرایط حق جدا شدن را نداشتند و باید زندگی می کردند ...

احکام نکاح

www.gerami.org/istifta/09.html
جواب : ‌به نظر مشهور فقها حرام مؤبد می شود و باید از یکدگر جدا شوند (اگر ازدواج کرده ... از دست داد آیا او رشیده است و مى تواند بدون اذن والدین ازدواج کند یا نه احتیاج به اجازه دارد ؟ ..... اختیار خود را دارد و به منزلة شرط مبنی علیه میباشد بنابراین اذن شوهر دخالت ندارد گرچه ..... سؤال 98: چرا نمى شود با زنان پیامبر ازدواج کرد؟ ... (مشکلات جنسى جوانان).
من واقعا نمی دانم، زمانی که فرزندم در دانشگاه است چه می کند و با چه کسانی در ارتباط است؟ ... دخترم تأکید کرد که این پسر بسیار سالم و درس خوان است و به قصد ازدواج این ... اگر مستقل است چرا از ما اینهمه انتظار دارد و اگر وابسته است چرا ما نباید در کارش دخالت کنیم؟ پاسخ: این وضعیت دوگانه و متناقض، در عده ای از دانشجویان و جوانان وجود دارد.

العقائد، اصول عقاید – حس استقلال طلبی همسرتان را اشباع کنید

www.alaqaed.com/حس-استقلال-طلبی-همسرتان-را-اشباع-کنید/
... که ازدواج می کنند دوست دارند مستقل و مختار باشند و کسی در زندگی شان دخالت نکند. ... 2-اگر به هردلیل نتوانستند جایی را اجاره کنند و مجبور شوند در خانه والدین زن یا ...

بررسی علل افزایش سن ازدواج در میان جوانان - شافعی نیوز

shafeinews.ir/بررسی-علل-افزایش-سن-ازدواج-در-میان-جوان/
امروزه وقتی مسأله ی ازدواج در خانواده ها و در میان جوانان مطرح می شود غالبا به جای این که به ... لذا برای افراد این سوال پیش می آید که چرا باید ازدواج کنند و جامعه گاه قادر به ... علت عدم ارضای نیازهای فردی، دل نگرانی والدین از دیر ازدواج کردن فرزندان، افسردگی و .... نهاد خانواده به جامعه تزریق شود تا نهاد سیاست حداقل دخالت را در این امر داشته باشد.
Aug 29, 2016 - و پسری با هم ازدواج می‌کنند و در آغاز راه زندگی قرار می‌گیرند، تجربه اندک آن‌ها ... او را ارشاد و راهنمایی کنند؛ چرا که تجربه‌های والدین در زندگی به فرزندان ...
2 days ago - کارشناس روانشناسی تربیتی گفت بعد از ازدواج اصرار در تغییر رفتار مرد یا ... عامل این بدبختی را والدین می دانستم چرا که آنها در جریان بودند من و پدرام هیچ ... زندگی، نبود تفاهم، تکراری شدن و دخالت خانواده را از عوامل طلاق عنوان کردند، ادامه ... شغل یکی از علل روی آوردن جوانان به مواد مخدر است/ رسانه ها باید نسبت به اعت.

ازدواج از دیدگاه دیانت بهایی | آیین بهایی

aeenebahai.org/fa/node/611
زن و مرد مکمل یکدیگرند و همدیگر را تکمیل می کنند تا کانونی گرم و صمیمی برای تشکیل عائله و دوام و بقای نسل و .... به همین جهت امر عظیم ازدواج ،موکول و معلق به رضایت والدین است. ... جوانان بهایی باید از طرفی درس خودداری و تسلط بر نفس را که بدون شک اثر سودمندی بر رشد و تکامل .... می خواهم بدانم چرا ازدواج با محارم در بهائیت حلال است .

رضایت والدین در ازدواج فرزندان - وبسوار

websavar.ir/fa/news/28/رضایت-والدین-در-ازدواج-فرزندان
Nov 30, 2013 - در ایران فقط دو نفر ازدواج نمی‌کنند بلکه خانواده‌ها باهم ازدواج می‌کنند؛ ... این است که جوانان به معرفی والدین بیشتر توجه کنند، مخصوصاً مادر و خواهر که برای اولین بار می روند و می‌بینند، چون زن هستند و زن شناس. .... چرا دخالت نمی‌کنند؟

ازدواج با وجود ناراضی بودن خانواده | بهترین مشاور قبل ازدواج:::مشاوره ازدواج ...

مشاوره-ازدواج.com/ازدواج-با-وجود-ناراضی-بودن-خانواده/
Sep 10, 2013 - با این حال بسیاری از جوانان که مخالفت خانواده های خود را می بینند و البته این ... والدین را در جریان گذاشته و سعی کنند بدون مخالفت آنان ازدواج کنند تا زندگی .... چرا؟ به این دلیل که من دو سال بزرگتر هستم. و قبلا هم ازدواج کردم اما اون آقا مجرد. ..... همراه داره و به همین خاطر شما دیگه احساسی از دخالت ایشون دریافت نخواهید کرد …

سیزده سالگی: سن اعتیاد و روسپیگری در ایران - BBCPersian.com

www.bbc.com/persian/interactivity/.../060106_jk-crime-age.shtml
مشکل عمده نه تنها اجتماع ما بلکه جهان دوگانه عمل کردن والدین است . ... این جوانان و یا نوجوانانی که به جرم یا بزه کشیده می شوند قربانیان نوعی خشونت هستند. .... سیاستها به بهترین نحو انجام نمی شود چرا یادمان رفته همین مردم هستند که روسپیگری می کنند و ... آیا کشور تو مدینه فاضله هست که در سایر کشورها دخالت می کنی و فقر و فحشا را به ...
by کلدی - ‎2009
ﻞ از دﺧﺎﻟﺖ ﺳﻨﺘﻬﺎ،. آداب ورﺳﻮم، ... ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ . اﻣﺮوزه ﺑﻪ دﻻﯾﻞ ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﺳﻦ ازدواج در ﺑﯿﻦ ﺟﻮاﻧﺎن ﺑﺎﻻ رﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ اﯾﻦ ﺗﺎﺧﯿﺮ در ازدواج را. ﻣﯽ. ﺗﻮان ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ ... ﻋﻮاﻣﻞ، ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻋﻮاﻣﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻬﻢ اﺳﺖ ﭼﺮا ..... ﺗﺤﻮﻻت ﻣﺬﮐﻮر در ﺷﯿﻮه ﻫﻤﺴﺮ ﮔﺰﯾﻨﯽ را ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﮐﻤﺮﻧﮓ ﺷﺪن ﮐﻤﮏ ﻣﺎﻟﯽ واﻟـﺪﯾﻦ ﺑـﻪ. ﻓﺮزﻧـﺪان در ...

قرآن و اسلام - سن ازدواج در اسلام

gorun.blogfa.com/post/25/سن-ازدواج-در-اسلام
نوجوان در این حالت میل پیدا می کند همسر و سرپرست خانواده باشد. ... ۲ـ برخی روایات بدون اشاره به سن خاصی، جوانان را در آغاز جوانی به ازدواج ترغیب می کنند. ... به این سن کفایت می کند، یا معیارهای دیگری نیز در تعیین زمان ازدواج دخالت دارد؟ ... والدین، اطرافیان و فرهنگ جامعه می توانند نقش اساسی در شکل گیری و تحصیل آن داشته باشند.

- مواردی که زندگی مشترکتان را تهدید میکند!

www.porsemannews.ir/.../مواردی-که-زندگی-مشترکتان-را-تهدید-می...
بسیاری از زوجین انتظار دارند که پس از ازدواج وارد یک سرزمین پر از شادی و خوشبختی شوند. ... جوانی جامعه ایرانی و انرژی جوانان/فرصتی که می‌تواند تهدید باشد ... خصلتهایی که زندگی مشترکتان را تهدید می کنند، بسیارند اما اولین توصیه به ... با شکست مواجه می شود با تعجب از خود می پرسند: «چرا چنین اتفاقی افتاد ؟» ... دخالت والدین :

80 درصد مشاوران زوجین را به طلاق تشویق می‌کنند! - مشرق نیوز

www.mashreghnews.ir/.../80-درصد-مشاوران-زوجین-را-به-طلاق-تشو...
Jun 27, 2016 - خودش سردفتر ازدواج و طلاق است و درست رو به روی یکی از معروف‌ترین و ... مشورت با پدر و مادر و آشنایی قبلی با هم، برای ازدواج توافق می‌کنند، همان‌ها نیز پس از یک ... والدین یا عشقبازی با هم ازدواج نکردند، وقتی می‌خواهند به صورت توافقی طلاق ... به این نتیجه می‌رسند نمی‌توانند با هم زندگی کنند و چرا همدیگر را اذیت کنند؟

عصر هامون - زندگی به فرمان دیگران/ دخالت والدین، عامل اصلی جدایی ها

www.asrehamoon.ir/.../زندگی-فرمان-دیگران-دخالت-والدین-عامل-اص...
2 days ago - عامل این بدبختی را والدین می دانستم چرا که آنها در جریان بودند من و پدرام ... وی افزود: خانواده ها قبل از ازدواج فرزندانشان باید شرایطی را فراهم کنند که ...
Aug 12, 2010 - کلید تعامل و تفاهم والدین با نوجوانان و جوانان در این آگاهی نهفته است و در این بخش ... البته نوع خانواده و جامعه ای که نوجوانان و جوانان در آن رشد می کنند تاثیر زیادی بر .... چون و چرا پذیرفته است مورد پرسش و تردید قرار میدهد و سعی میکند با توجه به شخصیت ..... نوجوان و جوان شما فردا باید ازدواج کند ، شغلی پیدا کند و …

نظر پسرها در مورد ازدواج با دختری که با جنس مخالف ارتباط داشته - فرارو

fararu.com/.../نظر-پسرها-در-مورد-ازدواج-با-دختری-که-با-جنس-مخال...
Jan 10, 2013 - طی چهار دهه گذشته، سن اولین ازدواج در بین جوانان به خصوص دختران ایرانی بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. همچنین شواهد اخیر بر افزایش معاشرت‌های قبل از ازدواج در بین جوانان دلالت می‌کند. ... روابط جنسی قبل از ازدواج منجر به تاخیر در ازدواج می شود .... چرا همینجور یه چیزی میپرونی که خودتم نمی فهمی یعنی چی؟

IranWire | مشاوره حقوقی

https://iranwire.com/fa/legal-support
یعنی قانون پدر و مادر این شخص را به عنوان والدین قانونی قبول می کند؟ ... در مورد کودکانی که خارج از رابطه ازدواج متولد می شوند نیز این چنین است؛ یعنی از لحاظ .... بوده برادرم هم این دستگاهها را بابت طلب طرف فروخته بعد طرف اومده گفته که چرا بدون اجازه ... شوهر خواهرم می گفت که خانواده ما در زندگی شان دخالت می کند و ما نمی گذاریم زندگی ...

فصل دوم - مسؤولیت پذیری در خانواده

mirbagheri.ir/the-color-of-sky/337-fasl-2.html
قرآن کریم همان طور که برای مرد مسؤولیتهایی را بیان می کند برای بانوان هم به وظایفی اشاره می کند. ... ای پدر، او را استخدام کن؛ چرا که بهترین کسی است که استخدام می کنی: هم ... دارد به خوبی عمل کند هیچ کس حق دخالت در حوزۀ مسؤولیت دیگری را ندارد و در عین ... ازدواج برای مرد بدان معناست که او وظیفۀ تأمین اقتصاد خانواده را پذیرفته است و ...
Nov 7, 2006 - وقتی که تو 1 ساله بودی، اون (مادر) بهت غذا میداد و تو رو می شست و به اصطلاح تر و ..... ضعف ما را میفهمد و نه تنها اطاعت نمیکند بلکه والدین را مجبور به اطلاعت میکند ..... ستایشo_0 : من هرکاری بکنم مامانم منو دعوا میکنه من اصلا نمیفهمم چرا ... هلن : سلام من 25 سالمه ازدواج کردم ولی پدر مادرم بهم احترام نمیزارن تو زندگیم دخالت ...

پاسخ مراجع درباره بسته بودن بخت برخی افراد - شیعه نیوز

www.shia-news.com/fa/news/20519/پاسخ-مراجع-درباره-بسته-بودن-بخت-برخی-افراد
ازدواج آسان نیز مقدمه بسیار مهمی در ترویج ازدواج و بهداشت روانی جامعه محسوب می شود. ... که برخی از این مشکلات مربوط به عقاید والدین و برخی مربوط به تلاش کم آنها و در ... ارایه دلیل "بسته بودن بخت" و سحر و جادو خواندن عدم ازدواج برخی جوانان، توصیه ها و ..... نمیدونم چرا همه کسانی که با من در ارتباطن از نجابت و سنگینی من تعریف میکنند ...

دخالتهای غیر منطقی و دلسوزیهای بیجای والدین - تبارک

www.tabarak.ir/1000/index.php/.../4654-2015-01-16-21-19-06 - Translate this page
در این مواقع ، تنها دخالت های غیر منطقی و سرسختانه والدین نیست که اثر منفی بر فکر و ... ها و اندرزهای خیرخواهانه ی آنها نیز درگمراه کردن فکر سالم جوانان تأثیر می گذارد. ... را از دست داده و تا پایان عمر به صورت دوم شخص و عضو علی البدل زندگی می کنند. ... این اشتباهات را جستجو کنید که چرا آنها دچار اینگونه اشتباهات مى شوند و همه آنها را در ...

دوران کودکی، قانون کودکان و حمایت از کودکان | Samfunnskunnskap.no

www.samfunnskunnskap.no › مواد درسیکودکان و خانوادە
به طور کلی والدین مسئول اصلی فرزندان خویش می باشند و کودکان حق داشتن مراقبت و ... جوانان همچنین می توانند برای عضویت در سازمان های سیاسی، جوامع مذهبی و سایر اتحادیەها ... این قانون شامل کلیە کودکانی کە در نروژ زندگی می کنند، صرف نظر از پس زمینە ... در خانە نتوانند بە اندازە کافی نیازهای کودک را فراهم نماید، مسئولیت دخالت دارد.